K-report
 

Archiv do 9. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 9. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vodipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 12:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekc:Myslím si, že když tito fotografové své dílo prodávají, tak musí počítat s tím,že ty fotografie akorát nezaložím doma do šuplete.Ostatně na té burze si ty fotky může taky každý prohlédnout a nakonec si je nemusí nekoupit.V muzeu mají taky fotografie z parního provozu a také tam třeba není napsaný autor,jelikož se neví kdo to vyfotil, neboť každá fotografie taky není popsána jménem autora atd.Na těchto velice zajímavých stránkách taky není uveden autor u každé fotografie,každý si ty fotografie může prohlédnout a nikdo s tím nemá žádný problém:http://www.nadraziletohrad.wz.cz/ Můj osobní názor je, že kdybych byl autorem těchto fotogarfií, tak jsem pyšný na to, že se někde vystavují a lidi si je prohlédnou.Dál tady tuto diskusi nechci rozvíjet,prostě sem příště radši nic nedám a fotky bodou doma v šupleti, protože si tady chci přečíst o parních lokomotivách a ne o autorských právech a zákonech České republiky.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 12:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vodipe

Napůl s Vámi souhlasím,fráze o copyrightu jsou zde k ničemu,těchto materiálů jsou plné burzy.
Mohl jste však u těch fotografií doplnit poznámku o jejich autorovi,aby bylo povinnosti alespoň formálně učiněno zadost,víceméně ze slušnosti k jejich autoru.
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 12:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co jste napsal je normální alibizmus. Víc se k tomu nechci vyjadřovat. Omlouvám se všem za OT.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 13:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alibismus v čem?
Že budu u 50-60 let staré fotografie,x-krát otočené někde na burze,vystavené a naskenované,vyžadovat souhlas jeho autora,kterému - pokud ještě žije - je zveřejnění jeho fotky na nějakém K-reportu absolutně ukradené?
Albatros498112
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 14:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opět se tu řeší autorské právo.To je neskutečné.Lidi kašlete na zveřejnování fotek.Ti právníci co tu jsou nemaj nic nkrom holé prdele a místo aby byly rádi,že něco uviděj budou se tu ohánět.Mám jednu radu.Nedávejte sem žádný fotky nic.Bude se tu jen tlachat a tlachat :-(
Vodipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 14:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook:Díky za zastání.
Albatros498112:Máte pravdu.Něco na tom přísloví Pro dobrotu na žebrotu asi je.
Adolf_bleichert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 14:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. Albaros498112
Přeji dobrý den. Vězte, že barevný obrázek stroje řady 50 jest přesněji nově dodaný stroj 50 437. Jedná se o oficiální foto RVM z června 1940 focené v Toruni (tehdy Thorn) v tehdejším Východním Prusku. Autorem fotografie jest Walter Hollnagel.
Adolf_bleichert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 14:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. Albatros498112
Přeji dobrý den. Vězte, že barevný obrázek stroje řady 50 jest přesněji nově dodaný stroj 50 437. Jedná se o oficiální foto RVM z června 1940 focené v Toruni (tehdy Thorn) v tehdejším Východním Prusku. Autorem fotografie jest Walter Hollnagel.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 15:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni hajitelé autorských práv jděte do někam. Taky ty pány z burzy znám,všechny a osobně. Tedy ty, co prodávaj fotky. Konkrétně pan Kulhánek a David prodávají např. mé fotky a mnohých jiných. Nepamatuju se,že bych jim něco půjčil tím méně ,že bych jim dal svolení. No a co s tím- mám si hodit mašli ? Nebo se ztrapňovat výhrůžkami právníkem? Tak jen ať si užijou- mě neubude.

Hook- souhlas, podepisuji. Navíc pochybuju, že většina těch fotek je dílo a tím méně autorské.

Autorský zákon sám je nestydatý paskvil, díky kterému platíme z každé kopírky,tiskárny,vypalovačky ba z každého prázdného CD,DVD.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.144
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 17:19:58    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle: Souhlas, musí to prostě v této zemi dozrát. Jinak foto 387.001 není z ÚL ale Roudnice n.L., dtto 498.018 Strašnice. Není mě známo, že by někdy tyto fotografie byly prodány, ani dán souhlas s dalším šířením. Myslíte,že majitel práv má v této oblasti nějakou možnost, já ne. např. poslední sešitek o obrněných vlacích vydaný jako příloha magazínu ČD.
Ješterka lítací
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.120.206
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 17:50:41    Odkaz na tento příspěvek  

Vodipe, Mad-noodle2, Hook: Naprosto souhlas...autorská práva ano, ale s rozumem. Pokud někomu něco opravdu natvrdo ukradnu a prohlásím to za své, nebo do toho nějak zasáhnu, tak tam je to bez debat (o tom vím jaksi své). Hádat se kvůli několika fotkám tisíckrát otočeným na burze v okamžiku kdy nikde nezaznělo ani slůvko "to je mé" nebo "to jsem fotil já" je blbost. Prostě fotka bez udání autora ke ktré se nikdo nehlásí a nikdo si ji nepřivlastňuje (tím není naplněna podstata porušení práv autora). Já osobně jsem rád, že tu ty fotky jsou, protože každá taková z těch časů je pohlazení na duši milovníka a pamětníka páry
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 18:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtenář- přesně- ta příloha je plagiát jak noha a přitom autor se hrdinně podepíše pod něco, kde má tak svých 10 řádek. Ostatní je z Beka a nic se neděje.
Uvedu li zdroj či autora je to dost a může mě mít rád. Práva si nechal zaplatit na dřevo.

Až škubnu pedálem tak má slavná sbírka nebo negativy můžou skončit taky v popelnici.
Fotka není zlatý poklad ani Picasso. Tak proč ji nepustit do světa? Mě neubude a někomu to udělá radost.Proto si se svými autorskými právy hlavu nelámu a nikdy jsem si nelámal. U druhých pak respektuji jejich pokyny,pokud mi nějaké dají.

A nakonec- nevšiml jsem si,že by se ozval některý z ,,postižených". Vždycky jsou to tajemní a samozvaní strážci zákonosti.
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.135
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 18:45:39    Odkaz na tento příspěvek  

Patram po vyrobci a podrobnostech tohoto parniho vozitka vystaveneho v Jihlave.
Diky Kwasi
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.144
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 20:46:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Nehodnotil bych svoji sbírku tak, vždyť jste něco roky shromažďoval, zabýval se něčím a pravděpodobně jste počítal s odkazem pro své potomky, nebo další generace. Určité finanční nároky jste do toho vložil a kolik času jste tomu věnoval. Spíš bych uvažoval o dalším osudu takové sbírky s cílem zachování pro další generace. S odezvou na porušení zákona je to tak, že většinou druhá strana strana mlčí a mlčí, není zde dovolání a ani zkušenost takovou situaci řešit..
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 21:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtenář: samozřejmě existují řešení v tom, co se sbírkou. Ale tady to nemá cenu řešit.
Porušování zákona stačí zveřejnit, nikdo nemá sílu ani peníze se soudit. Ale většinou se dotyčný (autor nebo vydavatel) alespoň chytne za nos - když bude vědět, že jiní vědí. Ono je jednoduché tvrdit, že autorský zákon (vlastně jakýkoli zákon) je blbost. Když to ale udělají všichni... Pak to spěje k tomu, že zajímavé věci nebudou zveřejňovány nebo jen s příšernými restrikcemi a zákon bude ještě blbější. Mám s tím docela zkušenost, řešil jsem to i s kolegy z knihoven (NK). Vyvalit ven bez komentáře cizí fotky umí každý.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 07:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmm... zajimavé, přibyli tu pěkný history foto. Mno já se domnívám, eště dost fotek je zahrabáno v archívech a kvůli blbosti zákonu tam eště nejspíš dlouho zůstanou. Pokud se zná autor, tak je bez diskuzi ho uvést, pokud se nezná, tak není namístě se k fotce hlásit, pokud ji chci zveřejňovat, stačí špitnout něco jako "autor neznámý", pokud by však někdo věděl autora, tak je nutno touto informací upozornit vystavovatele... Vlastně se jedná o chování samotných lidí, jak k dané problematice přistupují, teda když teď za autor.práv. platíme nemalé částky.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 09:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oznamuji všem,že až půjdu topit tam nahoru tím bílým ekologickým uhlím,je sbírka mých fotografií a všeho materiálu,co se týká železnice,přístupná všem a uveřejňovat materiál můžete bez mého souhlasu.Protože mně už to bude fuk.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 09:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Braník 26.9.2009 434-2186



Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 10:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Co to zase blábolíš? Jaká blbost zákona a jaké nemalé částky za autorská práva platíš? Pochybuji, že jsi kdy viděl a četl jediný paragraf zde omílaného "Autorského zákona".
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 10:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M kunt- řekl jsem,že je zlodějský a naprosto amorální a na tom trvám.
Neříkám,že se jím,alespoň částečně, nebudu řídit.
Ano, vzato obecně je blbej. Pokud někdo získává pomocí zákona něco, co mu nepatří / moje peníze/ je ten zákon blbej. Vyvraťte mi to.
Topič- viz poplatky z nosičů, tiskáren,kopírek,atd. Mám pokračovat ?
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: viz Mad_noodle2...jo, stačí si koupit papír do tiskárny a už tam jsou autorská práva. A když nekoukáme na bednu a neposloucháme rádio, tak stejnak měsíčně vyplázneme na 200 jen tak pro nic za nic, když je všude samá komerce, věřte, že se státní TV tváří jako státní, ale je to čistá komerce a o rádiu už nemluvím, pouštět ty samí hity pořád dokola, nevím proč to platím, když to neposlouchám. No a to je ten zakopanej pes, v archívech to zůstane proto, aby se to pirátsky nešířilo (!?!), možná nekdo něco málo vydá knižně, ale to je jen malý počin, naproti kolik se toho válí pěkně uskladněné, takže buďme rádi, že vůbec někdo vytáhne něco z historie na světlo dneška.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle: Zatím nikdo nepřišel na lepší způsob jak vymoci pro autory nějakou odměnu za to, že se jejich díla rozmnožují bez jejich souhlasu či bez odměny. Navíc to jsou haléřové položky v ceně média či zařízení k rozmnožování.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Tvůj poslední komentář potvrzuje, že o problematice nevíš téměř nic a z několika kusých informací / znalostí vyvozuješ zcela pomýlené závěry na úrovni hospodských tlachů. Koncesionářský poplatek CT či CRo nemá s "Autorským zákonem" žádnou souvislot.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kárl von Bahnhof, 7. fotka:

Historická věrnost v podání ČD - ŽOS Č. Velenice. Šrouby s křížovou hlavou na lokomotivě z roku 1917. To si nemohli zajít do železářství koupit pytlík pořádných šroubů?
Filnorm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, prosím, je možné zjistit, zda lokomotiva č. 354.0100 na konci války příslušela k výtopně Kralupy nad Vltavou?
Děkuji. Filip Vojtášek
*** Kde všude udeřili hloubkaři proti železniční dopravě? Sledujte http://hloubkari.bloguje.cz
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: tak já nejsem znalý? Tak co nám říká zákon? ... http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?sn=y&hledany=autorsk%E9+p r%E1va&zdroj=sb06398&cd=3&typ=r

Jo a ten stupidní konces. poplatek je jen záminka, jak z lidí tahat prachy, stačí když většina z nás platí za to, aby si tuhle stránku vůbec zobrazila a tam jsou taky nevelké peníze.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr :no,toho jsem si bohužel nevšiml :-o(((
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič- velmi si vážím Vaší fot. tvorby a jsem jejím zaníceným obdivovatelem. Nicméně v autorských právech a jejich aolikaci a vymáhání se neshodneme.
To mě ,jako občana, nezajímá na co kdo přišel či nikoli. Ale zajímá mě,že platím z to,že si na své výtvory kupuji,CD a DVD nosiče, Harddisk, atd.Neboli platím za něco ,co jsem si vlastním přičiněním zhotovil. Platím za foťák, za SD kartu,flešku a pořád platím. Jsem zvědav ,kdy budu platit za to, že mám oči,uší a mozek......
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr :no,toho jsem si bohužel nevšiml :-o(((
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Dík, jste to shrnul parádně, prostě platíme za nic, to jsou ty poplatky.
Takže proti vystavovaným fotografiím nic nemám, nešířím je, tak já zákon neporušuju.

EDIT: Petr_barchánek: Já bych řekl, že se nové šrouby z roku 1917 tězko shánějí , navíc lidi jsou nadšení z toho, že to je parní mašinka, takže na detaily bych nehleděl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Flaizer.)
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mad_noodle2: o autorských právech a výkladu zákona se nemusíte s nikým shodovat, jednou zákon platí, je k němu nějaký výklad, popř. k němu existují nějaké judikatury a podle toho se musíme řídit. Pokud tedy budeme uznávat něco jako právní stát a jeho principy. Taky nikdo nezpochybňuje, že se na rovné komunikaci v obci jezdí 50 i když tam moje auto může jet 100.
Ad Flaizer: Nechápu, jak se v dnešní době vyskytlo díky internetovému vyhledavači spousta odborníků. Odkázat na znění zákona a tvrdit, že jsem znalý. Taky když odkážu na ČSN 73 6201 budu moci tvrdit, že umím postavit most????? Asi ne, od toho jsou lidi, co daný problém museli vystudovat a věnovat se tomu po doborné stránce dostatečně dlouho. A Vaše znalost práva a zákonů je Vaším odkazem dost zpochybněna sama o sobě, odkazovat na znění zákona, které od té doby bylo už třikrát změněno viz změna zákona 168/2008, 41/2009 a 227/2009 svědčí o Vašich schopnostech naprosto dostatečně
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq: zajimavé, a to jsem přitom jen oponoval, že vím o co jde...

A když jsem kopíroval fotku z knihy, tak jsem ji záměrně dal menšího formátu a napsal zdroj fotografie ... že bych byl nevěděl nic o autorství ?!?
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Najít zákon na internetu není žádný kumšt. To umí dítko základní školou poviné. Najdi mi v něm paragraf týkající se koncesionářských poplatků televize a rozhlasu.
Z Tvých stesků (naposledy na placené připojení k internetu) soudím, že bys zřejmě uvítal komunismus, ve kterém mělo být podle slibů soudruhů vše zadarmo. Pokud někde pracuješ, pak by mě zajímalo zda plody své práce poskytuješ zaměstnavateli či obecenstvu bezplatně nebo si za ně necháš s velkým sebezapřením vyplácet mrzkou mzdu.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: neoponoval jste slovy, že víte o co jde (to stejně evidentně nevíte), ale "já nejsem znalý?" A znalost, jak jsem lehce vyvrátil tam evidentně chybí, už jen základní právní - viz novelizace zákonů. Ale jako vždy, když je někdo nachytán, tak tvrdí, že on nic, že to myslel jinak.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: to jsou dobré úvahy
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 13:00:08    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: OT: Méně příspěvků by možná znamenalo více. Nebál bych se taky na Vašem místě upřednostnit kvalitu před kvantitou...
Petr Barchánek - lze vůbec ještě v běžném železářství kopit jednodrážkové šrouby s půlkulatou hlavou? Fakt nevím, nemůžu si je nějak vybavit. Sháněl jsem nedávno imbusy, ale kam až oko dohlédlo, samé křižáky.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 13:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filnorm:
Ano, 354.0100 byla ve Vámi uváděné době ve výtopně Kralupy nad Vltavou. Zde působila i po válce. Zrušena v lednu 1954. Zdravím.
Filnorm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 13:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Modřaňákovi!
*** Kde všude udeřili hloubkaři proti železniční dopravě? Sledujte http://hloubkari.bloguje.cz
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 14:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljag- za prvé jsem se Vás neptal.

Za druhé- když Vám někdo poručí zákonem abyste chodil po hlavě- budete po ní chodit ?
Já ne. A co má demokratický stát společného se zákonem podporovanou zlodějnou nevím. Z definice demokracie to nevyplývá.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 14:20:43    Odkaz na tento příspěvek  

bez registrce: při scháňce vrutů na hurvajze jsem našel více než jedno menší železářství, kde mají slušný sortiment
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 14:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle: Zákon č.121/Sb.2000 a jeho následné novely se kromě autorského práva, zabývá také právem majetkovým k autorským dílům. Málokdo si ve svém soukromém "džihádu" vůči tomuto zákonu uvědomuje jednu podstatnou a zásadní věc. Kromě vymezení a definování pojmu autor, autorské dílo a autorské právo je dalším hlavním posláním zákona ochrana majetkových práv autora díla. Autorské dílo bývá dost často nehmotné, ale lehce zcizitelné v současném elektronickém věku. Zatímco ochrana majetkového práva věcí movitých a nemovitých je řešena trestním či občanským zákoníkem, pak ochrana majetkového práva k autorskému dílu (duševního vlastnictví) je věcí Zákona č.121/2000Sb. Dost pochybuji, že by Vám bylo šumafuk, kdyby Vám někdo šlohnul auto, vykradl byt, vybílil obchod či vyčóroval provozovnu. Když Vám někdo šáhne na majetek, tak apriori předpokládáte, že ho policie chytí a soud odsoudí a případně Vám přizná náhradu škody (neřešme skutečný stav věci). Autor díla, které je veřejně užíváno nemá příliš možností ochrany svého majetkového práva, protože se hudba, filmy, software a další krade v ČR tak mocně, že se ani poledne nedrží. Proto se přistoupilo k tomu, že v demokratických státech se vybírá poplatek z nenahraných nosičů, reprodukčních přístrojů, tiskáren či kopírek. Pro informaci: za jedno CD se "platí" 0,40 Kč a jedno DVD 1,00 Kč, což jsou jedny z nejnižších sazeb v EU. Pochybuji, že se dá najít nějaký jiný "spravedlivější" a technický schůdný způsob, jak autorům a výrobcům zajistit ochranu jejich majetkového práva, které je nekontrolovatelně porušováno. Bohužel je u nás hluboce zakořeněná představa, že ukrást se dá jen něco hmatatelného a duševní vlastnictví se nepovažuje za majetek. Podle toho taky vypadá nakládání s autorskými díly a respektování práv jejich autorů v této zemi.
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 14:52:11    Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: Ok, já je nesháněl, fakt jsem si je v sortimentu "mých" železářství nevybavoval.
(Tuším, že v souvislosti s novým oplechováním kotle 475.101 tu ale kdosi kdysi nedostatek těchto šroubů taky nadhazoval.)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 15:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič- ano,vím- dovolil jsem si ho přečíst. Ale mnohokrát jsem už taky slyšel,i od soudců,že důležitý je duch zákona , nikoli litera. Se zbytkem se dá souhlasit.Problém s tím nemám- cizí práva a pokyny ctím a vlastní neuplatňuji- kdybyste mi dal,prodal fotku a s ní pokyn nešířít nešířil bych.
Poplatky - no a kolik platím z 1T hadru ? Nebo blue ray vypalovačky a proč ?
Pokud zákon vychází z premisy 1 krade = kradou všichni je to špatný zákon i když se jím budu řídit.
Ale nemusím, rozumíte, nemusím ale veškeré morální i trestní/ právní/ následky ponesu já. O tom je demokracie.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 15:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: za prvé - domníval jsem se, že se zde vedou diskuze. Možná mylně, i když název stránky, si myslím, mě k tomu opravňoval
za druhé - když nejsou argumenty, tak zaútočím bez nich
za třetí - nikde jsem o žádné demokracii nemluvil, definice demokracie a její rozbor asi na tyto stránky opravdu nepatří, ale se zákonem toho má společného hodně, v přeneseném slova smyslu a použití nepřesného základního překladu a významu "vláda lidmi"
za čtvrté - pokud by parlament schválil zákon o chození na hlavě, nezbylo by, než ho dodržovat, ale je předpoklad, že (i když v našem parlamentu člověk nikdy neví) podobně nesmyslné zákony se schvalují, tedy spíše vytváří, v autoritativních režimech. A pokud bych takový zákon nechtěl, můžu se v právních státech odvolat k nějaké vyšší instanci a pokud bych tam neuspěl, můžu ten stát opustit nebo se pokusit si zvolit jiné zástupce, kteří takové zákony nebudou vytvářet, takže komu se to nelíbí, má možností spoustu. A tou nejhorší možností je u právních států ten konkrétní zákon porušovat a ještě navíc tvrdit, že to porušji jen proto, že s ním nesouhlasím. Jak píše Topič, těžko by jste přijal výmluvu od někoho, kdo vás okrade, že nesouhlasí s vaším výkladem soukromého vlastnictví, že?
Vodipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 15:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny fotky z burzy mě stály v průměru cca 30 Kč/ks.Můj názor je, že když si autor nepřeje další šíření svého díla, tak by ho neměl prodávát na žádné burze ani ho dávat k disposici lidem, kteří ho rozmnoží ,a potom dále prodávají a autor z toho nic nemá.Prostě by si takový autor měl nechat svoje dílo pro sebe.Kdyby byly tyto fotky třeba 200 let staré a autoři už nebyli mezi námi, tak si myslím,že by u těchto fotografií nikdo autorské právo neřešil.
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.135.163
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 16:35:31    Odkaz na tento příspěvek  

Již v minulých polemikách jsem se problematice šíření fotografií na netu vyjadřoval.
Takže pro nechápavé: když si koupím v galerii obraz od autora, který není více jak 70 let po smrti, nebo má dědice, nemohu z tohoto obrazu pořídit např. pohlednice a ty pak prodávat či pouze jen rozdávat. Dopustil bych se tím neoprávněného užití a šíření díla, tudíž když si na burze koupíte fotografie, tak pouze pro svou potřebu bez možnosti tyto materiály jakkoliv dále zveřejňovat a šířit.
Jediné co můžete je fotografii jako kus dále prodat, jinak nic.
Mimochodem běžná cena za zveřejnění díla (fotografie) je do knihy 500 až 1000 Kč.
Při užití neomezeném ( např. na netu, nebo komerčním použití v reklamě ) se jedná o desetitisíce.
Asi bude nutné již konečně dát nějakému troubovi, který neoprávněně zveřejňuje věci u kterých nemá licenční oprávnění tyto použít přes prsty formou žaloby pro neoprávněné užití a šíření autorského díla s následným vymožením adekvátní částky za užití a šíření díla, aby ostatním zmetkům přešla chuť cokoliv vykrádat.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 16:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tady zajímavé čtení.
Fotky v šuplíku ,jsou pro kočku. Díky za každou hezkou fotku ,která se tu objeví. Každý kdo sem chodí je určitě trošku ,aspoň trošku fanda do mašinek, tak ,že se raduje z každé starší fotky.
Paragrafy , neparagrafy , myslím ,že každý co prodává fota na burze stímto počítá.Je ale jen obyčejná slušnost , když vím ,kdo foto vyfotil , sem autora napsat. Nevím-li autora ,je to z mého archivu a chci se podělit o foto s dalšíma kolegama.
Dle mého názoru ,je to o slušnosti.
Autoři fotek byli dopsáni a tím není co řešit.
Omlouvám se ,že sem toto povídání nepatří.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 17:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zírám kam jsme se v této rubrice zase posunuli. Od Wintona, do právní poradny. Založte prosím novou rubriku pro právníky amatéry ať se můžeme zase vrátit k páře.
Doufám že mě nezastřelíte že si dovolím sem dát nějaké fotky, dokonce 14 dní staré, ale opravdu jsem je fotil já, na akci jsem platil a nebude mě vadit když se na ně někdo podívá.


Vodipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 18:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také přidám pár fotografií - z letošního roku,které jsem fotil JÁ.


Vodipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 18:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco:

Silenymax
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 18:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pára jako pára a mašina jako mašina

označení po mně nechtějte ... a je fakt mělo by to být spíše do modelů ...
ICQ 134407993 , Http://picasaweb.google.com/sileny1081
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 18:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrovaný Golda

Tlachejte si v poklidu dál své monology o licencích,když Vás to baví.
Ale na ty prsty si raději dávejte pozor sám,až na někoho na burze s tímhle vystartujete,abyste nedostal nejen přes ně!
Čest!
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 19:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, coo se tyce sroubu a spol, i kdyz uznavam, ze asi ne na kusovy prodej, tak dobre zkusenosti s fa Fabory - www.fabory.cz
http://www.fabory.cz/pages/categories.html?catId=fabory_000009219 5_0000092251
http://www.fabory.cz/pages/categories.html?catId=fabory_000009219 5_0000092196
http://www.fabory.cz/pages/categories.html?catId=fabory_000009219 5_0000092575
Atd atd ...
Pavel
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 19:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, ale mohou se vůbec fotit parní i jiné mašiny bez souhlasu majitele???? Když už jsme došli tak daleko...
Lépe pomalu jet vlakem, než rychle utíkat.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmbč: Nech toho, než se toho zase někdo chytne a radši přihoď taky něco pro oko.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 20:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo.

Lépe pomalu jet vlakem, než rychle utíkat.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 20:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljag- útočte kam chcete a na co chcete. Argumentů mám dostatek. A po hlavě bych nechodil, na rozdíl od Vás. Občas si přečtěte ,co píšete. Negativů už se mi nevrátilo se zápůjčky dost a neumřel jsem, jen zmoudřel.
A jeden na konec- přišli policajti pro pána,že pálí slivovici. ,,Nepálím" odpověděl. Ale přístroj máte oponoval policajt. Mám ,odvětil obviněný. Tak vás zatknem za pálení.
Tak mě taky zatkněte taky za znásilnění. Vy jste někoho znásilnil ? Ne,ale mám přístroj.....

Bohouš Golda -máš pravdu ale já bych sem tam viděl drobné rozdíly v pojetí. A za fotku do knihy jsem dostal o poznání míň. Ale i kdybych dostal prd tak by mi to nevadilo a nohu za krk bych si kvůli tomu nedal. Je to téma rozsáhlé a sem moc nepatří. Takže ať žije pára.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 20:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silenymax: Pěkná zahradní železnice, takhle se dá trávit volný čas, ale to je hodně o penězích, stačí vědět, kolik stojí úsilí zhotovit takový model v měřítku Z, natoš plně funkční páru tak 1:8 či rovnou 1:4 a o financích raději nehovořím, to chce pak prodat auto a manželku (pro movitější to není problém), a pak se můžete vesele prohánět po zahradě, když se chce.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná a to je ta nejkrásnější parní mašinka z Čech
Jl_zdice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 21:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Vodipe:Ty "ušaté" jsou opravdu moc krásné,pochopitelně i ostatní fotky.Gratuluji.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 21:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dne 4.12.2009 se na společném vlaku po dlouhé době objeví spolu parní lokomotivy 314.303 + 433.002
Bude se jednat o mikulášské jezdění po stanici Valašské Meziříčí

..... a jak vypadá dnes? Máte možnost přijet se podívat,popřípedě vyfotit,škoda,že budu mít ve vlaku pekelné povinnosti

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
433.002 - nejkrásnější lokomotiva