K-report
 

Archiv do 15. října 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 15. října 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. října 2009 - 20:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba : já si snad založím věštírnu Delfskou. Co jsem vám povídal?
JJ když se někdo velkoryse rozmáchl a je po hehe. Jo to někdo furt chce dojit polatníka a šťourat krtiny a výsledkem JD ála brejle a přepřahy..
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 6-2008
Odesláno Čtvrtek, 08. října 2009 - 21:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zastávky: I když se v Havířově u nemocnice postaví časem plánována nová zastávka, tak IC/EC tam stejně stavět nebudou. Ty budou možná častěji stavět na současném, pokud se opraví se vším všudy(výška nástupiště,výtahy,parkoviště atd.) a začne tudy hlavně něco jezdit. Nová zastávka(není prostor pro větší stavbu) bude spíš sloužit os./sp. na spojení jak na Ovu, tak na Těšín a v její blízkosti jsou městské sídliště, nákupní zóna, nemocnice atd. tedy i cestující, kteří by mohli více ze současných busů přejít na v tomto případě rychlejší železnici.

V Ově chybí zatím velice zastávka Zábřeh. Také dokončení přestupního místa ve Svinově hlavně k tramvajím atd. Na Středu výška nástupišť a přístupy na ně atd.

V Karviné už udělali pro železnici(na rozdíl od Havířova)opravdu maximum možného.A taky jim to tam jezdí.(polohu bohužel nezměníme)

Jelikož zatím se žádné sny nikoho z nás neuskuteční, tak pro připravovaný a následující JŘ úplně postačí, když vlaky v relaci Praha- Ostravsko pokud možno nekončily jen v Bohumíně, ale mohly častěji zajíždět nejen přes Karvinou, ale také přes Střed či Vítkovice(lepší by byl ten Zábřeh) na Havířov, Č.Těšín/Třinec.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 00:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Hm, až na to, že pokud by se nemělo jet vážně 90 nebo maximálně 100 km/h, tak "drobné lokální přeložky" budou ze Ševětína do CB i z Votic do Sudoměřic stát zhruba tolik co ty novostavby, jen to bude pomalejší a dražší na údržbu i provozně. :-/

Ic540: No je fakt že už jsem tam delší dobu nebyl, ale ono je někde na 321 místo, odkud je v 10min. dostupnosti vůbec nějaká podstatnější část Havířova? Podle mě i ta zastávka bude pořád na okraji, akorát jiném - a to už je lepší ji nedělat, aby se přepravní proudy koncentrovaly do jednoho místa a byla rozumná naděje na trvale akceptovatelný interval přípojných autobusů.
Žlutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 08:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba se konečně začne někdo zajímat, zda ty stavby nejsou z mnoha důvodů předražené.
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4977
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 09:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, proč z Pardubic do Hradce jede v současném i následujícím GVD vlak kolem půl osmé a pak až kolem půl deváté? Neboli ten kolem osmé jede jen v neděli. Když končím v 19.15 - 19.20, tak přijdu na nádraží v 19.45 a můžu tam akorát bezmocně čumět další třičtvrtěhodinu, než se uráčí vůbec něco jet (a ještě naflákané, protože ten další vlak musí odvézt i lidi, co by normálně jeli v osm).
WEB o MHD v HK (přes 400 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 10:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Naflákaný jsem ten vlak viděl jen jednou, kdy jely v neděli mimořádně jen dva vozy. Jinak kdykoliv tím jedu, tak si bez problému vyberu volnou čtyřku.
ICQ: 216 533 068
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4978
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 10:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanikofil: Tak jel jsem tím zrovna včera a někde se sedělo i po 3 (4 by byli už jak sardinky, je tam strašně málo místa na nohy) a stálo a sedělo i na představku. Ale skoro celý den to jezdí ve stylu .08, .25, .55, .25, .08, ..., jenom večer jede 18.55, 19.33, 20.25.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
WEB o MHD v HK (přes 400 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Perníkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 10:46:05    Odkaz na tento příspěvek  

to 21272: .. A bude húř. neboj..,do Votrokova se bude jezdit osobními vlaky jen každou druhou hodinu...
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 10:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Nebyla to nějaká mimořádnost?

Perníkář: Osobáky by měly jezdit v hodinovém taktu, nějaké redakce se plánují u zrychlených posil. Alespoň se tak tváří informace z poslední doby.
ICQ: 216 533 068
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4979
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 11:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perníkář: Tak mě jezdí kupa autobusů, ale bohužel poslední odjíždí po 19.00 a není zaintegrovaný, takže jsem odkázán na vlak. Když to bude jezdit každou hodinu o 6 vagonech místo 2x o 3 tak se to dá také snést, ale musí to jet v době, kdy je poptávka a ne tak, že někoho napadne: pojede to každou hodinu ve .30. To je blbost. V létě můžu jezdit na kole.

Mechanikofil: Možná, ale o ničem nevím. Dost lidí přišlo z Hradišťana a z Matalíka, řazeny normálně 3 x Bdmtee.
WEB o MHD v HK (přes 400 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6154
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 13:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272:
musí to jet v době, kdy je poptávka
Vy jste už jak Boblick. Kdy už mi konečně někdo vysvětlí, kdy ta poptávka je!
Pokud ve městě není nějaký dominantní zaměstnavatel, tak si myslím, že každý vnímá ten potřebný čas úplně jinak - každému by vyhovovalo něco jiného.
Kdyby se podle Vás přesunul vlak na 19.50, tak se najde někdo jiný, kdo přijde 19.20 a bude nadávat, že čeká půl hodiny a kdo to takhle blbě posunul.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 15:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Bohatě stačí, když v menším městě ve 13:30 skončí zároveň tři střední školy, a v 15:00 je padla ve třech menších podnicích zároveň. V takovém případě je lepší slabší směry odvézt zhruba ve 13:45 a v 15:15, a ne tam roubovat násilím takt. Čím větší město, tím větší je rozptyl docházkové vzdálenosti, a mimoto klesá pravděpodobnost stejných konců.

Tam, kde je v okolí města řídké osídlení, a kde do většiny obcí jezdí okolo pěti autobusových spojů denně, jsou stejné začátky a konce pracovní doby ve většině podniků výhodou. Díky tomu můžou dojíždět i lidi z vesniček o pár desítkách obyvatel.
Do frekvenčně silných relací podle mě takt jednoznačně patří, do slabých regionálních ne. Přesněji řečeno, do slabých regionálních relací patří jakýsi patakt, kdy mají všechny vlaky/spoje přípoje na hlavní trať či linku, ale vzhledem k nižšímu počtu vlaků/spojů fungují přípoje i bez taktu.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6155
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 15:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Dvě poznámky:
1) Mě se tedy na střední škole nikdy nestalo, abych měl po celý týden konec ve stejný čas, stejně tak aby v daný den měly ve stejný čas konec všechny třídy.
2) Relaci Pce-HK nepovažuji ani náhodou za frekvenčně slabou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 16:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad škola: Co se pamatuju, tak na střední škole jsme v průměru tři dny v týdnu končili ve 13:30. V pátek tak končili skoro všichni. V některých městech se v tuto hodinu i dnes valí ze škol davy lidí.
Taky vím o velké základce, na kterou se na druhý stupeň dojíždí z mnoha sousedních vesnic. Už před dávnými lety se dohodly dva odjezdy autobusů do všech směrů: jeden okolo 13:00, druhý po 15:30. Marná sláva, na velkém městě lecos funguje jinak, než na menším. A takt je dobrý sluha, ale zlý pán.

ad Pce-HK: tam podle mě jednoznačně patří takt. Mimoto tam jezdí doplňkově autobus, tak může nějaký lokální nedostatek taktu klidně vykrýt.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4982
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 16:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když půlka univerzity končí mezi 19.15 - 19.30, tak se máme dostat jako jak domů? 3/4 hodiny čekat na vlak? Ani mě nenapadne! Budu jezdit autem, když není nikdo schopnej zajistit vlak nebo autobus mezi 19.45 - 20.00 do tak velkýho města, jako je Hradec.
WEB o MHD v HK (přes 445 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 17:53:52    Odkaz na tento příspěvek  

TZ 1159: nemyslím, že hrozí zdvoukolejňování přes Zámostí nebo přes Roudnou, to už spíš je možné trvalé ponechání části trati jako jednokolejné (především NeI-Še, Su-Vo, ale i další).
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 19:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš záruba: Havířov a 321čka. No tato trať prochází skoro celým Havířovem.

Současné nádraží je pěšky dostupné z části Šumbark(starý Šumbark cca 8.tis. lidí možno pěšky cca5-12 minut, Šumbark-zadky sídliště cca 6.tis. část pěšky, část 5-10 minut MHD, horní Šumbark 1. etapa i 2. etapa cca 11.tis. část chodí pěšky další 7-12 minut bus.) Ostatní z města či podlesí jezdí 5-20 minut MHD.

Pokud vznikne zastávka ve městě u nemocnice(2-3 minuty) bude pěšky dostupná pro cca 20.tis. pěšky od 2-12 minut a samotné náměstí v centru cca 10. minut, nákupní zóna bude kamenem zasažitelná z nástupiště. Zkrátí cestování ve směru Těšín a dále z důvodů nezajíždění na současné vzdálené od města. Zlepší velmi podstatně směr Ova, odpadne tisícům lidí jízda MHD a další budou mít nově stejnou docházkovou vzdálenost jak k bus zast. meziměstské linky(bus do Ovy jede déle o 20.minut i více) tak k železniční. A to by znamenalo další příliv do vlaku.

Zastávka Havířov-Suchá je snad v centru Suché(přímo pojmenováno Prostřední Suchá) a zajíždí k ní také MHD.

Horní Suchá(dnes osamostněna), sídliště 3-8 minut pěšky, další podstatné části cca5-15 minut, také je i MHD.

No, tak opravdu chybí jen to zastavení ve městě, aby to bylo tedy skoro ideální. Protože troufám si říct za všechny, že by si nikdo nepřál vlak na krásné Havířovské hlavní třídě.(foto místa možné zastávky bude ve vlákně 320, zkusím ještě dnes(?)...) Není tam prostor pro výstavbu vekého nádraží se vším všudy co k tomu patří, proto postačí zastávka na denní užívání do školy/práce atd. To velké nádraží už konec konců máme, stačí jen opravit, zmodernizovat, no a samozřejmě také, aby tam něco jelo. Potencionál cestujících tady je(84.tis. obyvatel, spádově 98.tis), tedy velká výzva pro častější zajíždění vlaků IC/EC...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hroch:
Ale Vy si mě berete špatně do huby. Já naopak navrhuji zlikvidovat takt především v raních hodinách při návozu do škol a úřadů - v civilizovaných zemích se tomu říká intervalová raní špička. A odpoledne postupovat obdobně: dle potřeb cestujících upravovat interval.
A INTERVAL není v žádném případě takt. Takt je naprostá blbost vymykající se ekonomickým i dopravním zásadám (řekl bych dokonce tvůrce vzduchovičstva a odrazovač cestujících, neb každé zpoždění se odrazí v celém systému) - pravý opak INTERVALOVÉHO PROVOZU.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick:
Ve kterých (civilizovaných) zemích jezdí vlaky v intervalovém provozu a jak to vypadá s přípoji?

A od jaké největší délky intervalu má podle vás smysl intervalový provoz místo taktového? Má podle vás smysl třeba interval po 32 - 44 - 56 - 68 minutách?
(Pražské noční tramvaje nejezdí podle intervalu ale podle taktu, a myslím že z dobrého důvodu.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KAF: No pokud by to bylo formou "odkladu ad acta" a na starých tratích došlo pouze k:
- Opravě těch tří propustků od Mezna k Arnoštovicím
- Zvýšení rychlosti do odbočky v Ševětíně na 80 km/h
- Realizaci dvojkolejky Veselí - Soběslav dle stávajících plánů (tj. "nepřeložkové části" stavby Veselí - Doubí),

přičemž předpokládám Votice - Praha a CB-Nemanice i Ševětín - Veselí včetně beze změny oproti dnešním plánům, tak celkem OK. Snad kromě úseku na Sibiři nejsou ty tratě v havarijním stavu, tak to chvíli (10 let?) vydržíme. Ale běda jak někdo přijde s nějakou větší optimalizací, protože to by byly čistě vyhozené peníze.

Aneb odklad klidně, ale ne "náhrada" nějakou zmršeninou. Stejně ale doufám, že nějaká politická vláda dostane na výběr varianty "navýšit prachy" a "odložit tunel Barrandov", popř. ještě "část IV. koridoru zatím nedělat" a z těchto možností v rámci euforie z návratu ek. růstu vybere tu první. :-)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 22:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Hele a co jako brání tomu ranní špičku v rámci taktového základu zahustit? Vznikne tím vlastně intervalová doprava, aniž by byl zrušen takt. :-) Protože jak psal velmi správně Hroch, vy (ani on, ani já, ani kraj, ani dopravce,...) neznáte tu "skutečnou potřebu" z hlediska minutové polohy.

Jediná "skutečná potřeba cestujících" je jezdit často, a tak jim to tedy alespoň ve špičce pojďme splnit. To není s taktem v žádném rozporu, byť je pravda hezčí pokud posilové spoje půlí interval. Dokonce i mohou zastavovat v určitých zastávkách "jen se špičkovou obsluhou," například pro odlehčení autobusovému vymetáku který naopak potřebuje v sedle dodat cestující, nebo na nějakých zastávkách typu "samota u lesa daleko od silnice." Klidně.
Ale kdo tvrdí, že kvůli tomu je třeba zničit takt, zápočet by ode mě teda neviděl. :-)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.44
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 23:00:19    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na znalé: je již známý návrh JŘ trati 293 (dráha údolí Desné) ? Budou se omezovat vlaky do Koutů ? (pokud ano, tak jak moc ?) Budou i po 13.prosinci jezdit osobní vlaky do Sobotína ?
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 23:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych měl jeden dotaz. Před nějakou dobou jsem na netu četl, že R Chopin bude v Přerově znovu po roce stavět, ale v konečném návrhu na stránkách Ol kraje jím projíždí? Tak jak to teda je? Jeho zastavování schválili až po tomhle zveřejnění, nebo politici zase lhali, když tvrdili, že se dohodli s ministerstvema bude zastavovat?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6157
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 00:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272:
Půlka univerzity končí v 19:30, sbalí se a jede do Hradce Krélové. Dovolte, abych se tomu srdečně zasmál. To můžete vykládat kdekomu, ale mě teda ne! (Ledaže by byly v republice ještě jiné Pardubice s univerzitou.)
P.S. Já (nejen) první rok začínal v 7:00 a naprosto nikoho nezajímalo, že bych musel jet z Prahy v cca 4:30 prvním osobákem, na kolej jsem nárok neměl. A taky jsem to přežil.

Boblick:
Mám takový pocit, že máte v těch pojmech trošku guláš.
Taktovou dopravu mají třeba i na Slovensku (R Blava-Košice). U nás tady na železnici zavádíme integrální/integrovaný taktový jízdní řád.
A myslím, že to není tak dlouho, co jste byl zásadně pro tzv. "ježdění podle potřeb". Jsem rád, že už přicházíte trochu k rozumu.
P.S. Proti vytaktěnému spoji ráno pro školáky na 8:00, popř. něco alá 071 mi nevadí, ale to co bylo předvedeno na 174 je nepřijatelné.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2427
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 00:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"to co bylo předvedeno na 174 je nepřijatelné."

Pro většinu cestujících z masa a kostí asi méně nepřijatelné, než ten letošní nepovedený takt.
Příští rok budou v kladiva skoro lepší přípoje na rychlík do Prahy, než v tom slavném taktu, protože vložené vlaky mají přípoj "za všechny drobné". Ve Zbečně to bude daleko lepší, letos to je totiž naprosto katastrofické. Nemluvě o Rakovníku, ten je letos ve směru na Kladno nejhorší možný. Na většině trasy nelze vést souběžný autobus, tak se holt musí vlak přizpůsobit většině dojíždějících (většině, ne jedné paní z muzea).

To, co při pohledu z dálky vypadá strašlivě, je zblízka celkem slušné. 174 nelze brát jako tranzitní trať, takoví lidi tam reálně skoro nejezdí. Kdyby někdo přišel s tím, že udělá "podle potřeby" rychlíky Praha-Plzeň, tak bych ho nakopal do řitě. Na 174 mi netakt, zejména při pohledu zblízka, ani nevadí.

Pokud by na 174 někdo dokázal vyčarovat stabilní takt s přípoji pro většinu přestupujících (v Rakovníku na Kladno a Lubnou, ve Zbečně oboustranně, v Berouně na Prahu, Královák-Zdice, i Hořovice-Plzeň), tak bych byl všema deseti pro takt. V takovém případě bych tvrdil, že se mají školy i podniky přizpůsobit. Takovýhle takt ale v nejbližších letech opravdu nehrozí. Možná, že takto příjemný takt nehrozí nikdy. Pak je ale lepší mišmaš, kdy je v daný čas ten nejpotřebnější přípoj. V daném případě jsou systematické celodenní nepřípoje opravdu nepřijatelné.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4987
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 08:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: No tak já zase zrovna mám 11-20. Jet ve 4.30 z Prahy osem je akorát, přijede do Pardubic po šesté, než pojede trolej, tak je akorát sedm. Ale když celé odpoledne jezdí vlaky 08, 25, 55, 25, 08... a večer tam je hodinu díra, je prostě blbost, mě nepřesvědčíte. Zvlášť když potom se zase jede dál ve stylu 25, 55, 25 (pak až 22.38, ale to je už je skoro noc). Prostě jen ten jediný vlak (který je stejně nepochopitelně veden jako Sp, přitom má stejné vlasnosti jako zrychlený Os) nejede.
WEB o MHD v HK (přes 445 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 11:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3/4 hodiny čekat na vlak
Moje ségra čeká na autobus i dvě hodiny, než jí jede ze školy . Á propos sice nevím jak v Pardubicích, ale na drtivé většině univerzit si studijní rozvrhy dělají sami studenti. Popřípadně je vždy možné na studijním oddělení si nechat předměty proházet. Tedy udělat si rozvrh k obrazu svému.

tak se máme dostat jako jak domů
Jsou lidi a místa, kam se už v tuto denní dobu dostanou tak leda taxíkem, nebo IAD a to rozhodně nejsou vždy nějaké prdele v horách....
fotogalerie: http://happypeta.rajce.idnes.cz/
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 11:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je jak v Poděbradech
prakticky celá hotelovka končí v 15:00 a vlak na Kolín (nejpoužívanejší) jede už v 15:10 a potom až v 15:56 (vždy zpožděnej rumburk)
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 12:05:31    Odkaz na tento příspěvek  

podle intervalu jezdí noční doprava v drážďanech. a je to zcela nezapamatovatelný.
intervalová doprava? tím je myšleno, že jeden bus přijíždí v 7:05, posilový v 7:15 a další v 9:30, přičemž nejvzdálenější škola je v dochozí vzdálenosti do 15 minut od zastávek. tohle je zcela běžné, vymyká se to potřebám zákazníků a lidé tím jezdí jen proto, že nic jiného nejede.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6158
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 14:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272:
Jet ve 4.30 z Prahy osem je akorát,
Coo? A spát mám asi jako kdy?! Na vstávání ve 3, jízdu nočním autobusem a pak další skoro 2h vlakem nejsem zvědavý. (To jsme ale off-topic.)
Pokud jste si jistý, že ten vlak tolika lidem chybí, tak není nic jednoduššího než dojít (napsat) na krajský úřad. Když mají po 30 Kč na poplatky u doktora, jistě se budou rádi podílet i na financování dalšího vlaku.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Wyatt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 21:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nymburk - školy končí třeba v Po 15.50 -> přes celé město na nádro není možno stihnout to za 5 minut na nádro... Takže hoďka čekání. A když už nějaký vlak chytnou, v Poděbradech je čeká sprint na BUS, že by mohli konkurovat Usainovi Boltovi.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51386
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 09:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem možná naposledy vužil Sp 1831 (ujel přípoj, kterým se dal stíhat R 655...). Z Prahy odvezl kolem 50 lidí. Moc to sice není, ale málo též ne. Příjezd do Budějc jsem trochu zaspal, ale snad tak 20 lidí přijelo.
Ráno jsem se ještě mrknul na R 632, který nemá v neděli jezdit a už z Budějc snad nějakých 30 - 50 lidí vezl. Rozhodně víc než třeba zdvojený R 206. Např. R 638 jsem naštěstí neviděl, ale obvykle bejvá v neděli ještě zoufalejší. Ale třeba má to omezení 632 nějaký vyšší význam. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 14:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat jestli někdo neví jak se od nového gvd bude jezdit na tratích:094,095 a 096??
Díky za odpověď
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 08:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ve středních Čechách zanikne jen několik vlaků, ale možná se tam vůbec vlaky rušit nebudou.
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=238&r=mfstredcech&c=1270990

Tak si říkám že na Ratha a jeho ekipu se nadává kde se dá (patří to jaksi k "dobrému tónu"), ale oni ti "zpropadenci" nakonec obstojí v jednání s Českými drahami nejlépe ...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3076
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 10:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ 1163:
A kdyby se jednou dokončil Zahraďák a Sibiř, tak se bude s šestimegovou mašinou dát jezdit Wilson - Tábor se zastavením v Bene za nějakých 60-61 minut a tím pádem bude dosažitelná SJD Praha - ČB 120 minut, přičemž Tábor bude o nějakých 5-6 minut od severu přetažený. Jako mezistav "čekání" bych to rozhodně nepovažoval za tragédii. Jinak s Tebou ale souhlasím, že než šetřit a stavět něo levnějšího, tak raději nic.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 16:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Tak to vypadá jako dobrý příklad pro ostatní kraje. Díky za článek.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:32:45    Odkaz na tento příspěvek  

Anonym: není zač, i já si myslím to co Vy. Ale pozor - na DF ČD jsem to od některých jedinců pěkně schytal, pro ně je zachování provozu na lokálkách jen zbytečné vyhazování peněz... ;-)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3079
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ:
Z krátkodobého hlediska bych možná ještě spíš jezdil úvratí přes Český Těšín, čímž kromě zmíněné (trochu širší) vazby na SK vznikne i směr Havířov (z Polska) a Třinec (od Ostravy), a navíc může být cestou Bielsko-Biala.

Tak jsem včera večer nalistoval KJŘ 2004/2005 a přes Těšín bych nejezdil, neb by pak mezi Svinovem a Katowicemi byla stěží dosažitelná SJD 3 hodiny. Oproti dvěma hodinám i s úvratí v Karviné to nepovažuju za šťastné.

Edit: A to ten vlak jel mimo Bialsko-Bialou. JD Český Těšín - Bialsko-Biala tam byla snad 1:35.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:Na některých tomu tak skutečně bohužel pro většinu lidí(daleko od nádrů,zastávek) je.
Ale lepší je do ničeho nevrtat,protože pořád se blíží nějaký ty volby,že...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4972
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 18:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze "středočeského" článku:

Razantní rušení spojů ve středních Čechách nepředpokládá tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
„Ve středních Čechách by to ani nebylo vhodné, protože by vzrostla automobilová doprava,


Takže "vlaky anebo nic". Autobusy, které by mohly vlaky na některých tratích nahradit, jako by neexistovaly?
Nevím, jestli to nebyla třeba náhoda, ale když jsem - ne jednou - jel po tratích jako Zlonice - Straškov nebo Březnice - Rožmitál, tak tam by ta frekvence byla spíš tak na mikrobus, než na autobus (a na vlak už vůbec ne).

V kraji je 14 milionů kilometrů železnice.
Roztomilý překlep.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: "Nevím, jestli to nebyla třeba náhoda, ale když jsem - ne jednou - jel po tratích jako Zlonice - Straškov nebo Březnice - Rožmitál, tak tam by ta frekvence byla spíš tak na mikrobus, než na autobus (a na vlak už vůbec ne)."

Na zmíněných tratích jsou podobné "náhody" velmi časté. Ono taky vydávat za veřejnou dopravu 21.století vlak na rožmitálské nádraží, a dál pěšky, to je docela dílo. Zvlášť ve směru z Příbrami, odkud jezdí přímý autobus, vymetající většinu města.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Jasně, že ta trať stojí za H. Otázka ale je, jestli to při jednom vlaku v denní době má smysl řešit, nebo je prioritou spíš napojit tam žijící obyvatelstvo. Z téhož důvodu se však samozřejmě dá tvrdit, že je to fuk a stačí úvrať v Karviné, zvlášť pokud zohledníme havířovské Sp v Přívoze.
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Když by to bylo o volbách tak se do toho nevrtá nikde. Protože tatáž strana to v některých krajích docela mydlí. Spíš to bude o tom, kdo chce mít funkční VHD a kdo ne, kdyby to bylo o volbách tak si na to vemou i úvěr.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 20:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anonym:I slavný KORDIS,resp. KU JMK se bojí nejedné změny z "politických" důvodů.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 16:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Spíš to bude o tom, kdo chce mít funkční VHD a kdo ne"

Ne tak docela. Některé lokálky konzervují nevyhovující věřejnou dopravu s naprosto nevyhovující docházkovou vzáleností na zastávku. Typicky Březnice-Rožmitál, nebo Rakovník-Kralovice. Kdyby byla cílem funkční VHD, tak místo těchle lokálek už dávno jezdí autobus. (A jinde by byl autobus souběžný s tratí omezen na špičky pracovního dne.)
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví se už, jestli bude od nového JŘ zastavená Os doprava na nějaké trati?
60 000 km vlakem za rok
www.michalsimek.borec.cz
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: V x 063 a 084. U 063 to ale není stále jisté.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_Šimek: 312 Bruntál - Malá Morávka, 835 Český Těšín - Ciezsyn.
Silnice I/11 - nová naděje pro Opavsko
Mokré Lazce - Velká PolomVelká Polom - Ostrava, Rudná
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 19:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od března asi skončí 028 a 063 v KHK. Asi to dost odnese i 016 Holice-Borohrádek, ale nechce se mi podrobně zkoumat, zda od března zmizí všechno nebo skoro všechno. A pochopitelně je potřeba připomenout 245 od června.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Nojva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 21:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na kterých vlacích do Wiener Neustadt pojede Pendolino? EC Smetana a Antonín Dvořák? A to bude i na našem území jako EC, tedy bez příplatku, nebo jenom povinně místenkové EC?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 09:30:02    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:
Jsou již někde uveřejněny návrzy JŘ soukromých dopravců (Dráha údolí Desné, Viamont, OKD) ? Jde mi hlavně o JŘ trati Šumperk-Kouty nad Desnou/Sobotín (zda se bude jezdit i nadále do Sobotína, atd.), ale i ty další tratě by mě zajímaly.
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 11:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na www.bahn.de se uz da vyhledavat v novem jizdnim radu. Je mozne ze tam jeste nejake data chybi.

Nojva: 72/73 - rano do WN a odpoledne zpatky. Jezdi se stejnou jizdni dobou jako klasicke EC.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 11:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klasika. Pro běžného českého občánka bude jízdní řád ještě měsíc přísně tajný, a v Rakousku a Německu už je zveřejněný. To opravdu není ministerstvo dopravy schopné buď tu přísnou tajnost nekompromisně vymáhat, nebo donutit české subjekty obecně závaznou vyhláškou ke včasnému zveřejnění? Takhle je to jak v Kocourkově, nebo spíš jak v nějakém Banánistánu.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 11:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danske sluzebni jizdni rady na rok 2010 jsou zde:
zapad
a
vychod

Zajimavosti:
- V Aalborgu se po letech objevi patecni posilovy IR - klasika vedena lokomotivou rady ME.
- Jizdni doba ICLyn mezi Kodani a Aalborgem je o 4 minuty kratsi nez letos, nonstop express ma jizdni dobu kratsi o 11 minut.
- jednotka ICE-TD je nasazena na osobaku 4265 Helgoland - Nykoebing F.
- Veolia express Malmö-Stockholm-(Narvik) bude v roce 2010 veden z/do Kodane, s lokomotivou rady 241 Hector Rail (ekvivalent BR 185 DB)
- EN 482/483 budou vedeny lokomotivou BR 185 DB az do/z Kodane, tzn. bez preprahu na EA DSB v Padborgu.
- Trat do Gedseru (odkud jezdival trajekt do Warnemünde v DDR) se v jizdnim radu 2010 uz neobjevuje. Cest jeji pamatce.

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
:-)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 13:01:56    Odkaz na tento příspěvek  

Inu proč by se jezdilo z Kodaně do Berlína trajektem, když je to po souši přes Hamburg ryhlejší. A propos, on jezdí přímý rychlík Berlín-Kodaň ?
Nojva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 14:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Comar: Díky, ale nevíte náhodou jestli to pendolíno do Wr.Neustadt bude klasika EC, nebo povinná místenka SC za 200/100Kč, popř. povinně místenkové EC za 70/35Kč?
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 15:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojva: konkretne v tomto pripade bych se na informace na bahn.de vubec nespolehal a pockal si, co vyhlasi CD. Rakouska strana (Wien-Breclav) na mistenky tradicne kasle a pouze upozornuje cestujici, ze je cesky provodci bude chtit videt.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 15:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:
1. Primy EC Kodan-Berlin jezdi i letos (ICE-TD), v Hamburgu se kupluje s jednotkou z Aarhusu. Proto bylo zruseno EC Praha-Aarhus.
2. Po sousi se z Kodane do Berlina nejezdi. Jezdi se pres Hamburg a trajekt Roedby-Puttgarten. Oklikou po sousi pres Padborg-Kolding-Odense by to bylo vyrazne pomalejsi - tou trasou jezdi jen EN, kteremu na nejake te hodine nezalezi a navic by se do trajektu ani nevesel.
3. Ono by to primo pres Gedser bylo rychlejsi, ale Nemci pristav trajektu ve Warnemünde zrusili a terminal v Rostocku nema kolejove napojeni. Kvuli jednomu paru EC za den by se to nevyplatilo stavet.
:-)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 4-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 16:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé věci na bahn.de jsou však pozoruhodné:
Tak např. vlaky v KHkraji jsou zpracovány ve shodě s redukcí (viz Oredo), což je k zamyšlení zvlášť ve chvíli, kdy tabulky konečného návrhu navzdory slibům na oredo.cz nejsou.
2) podle bahn.de by byly vypuštěny dopolední rychlíky na 070 (okolo 11 z Turnova a Prahy). Jejich zrušení bych se nedivil, avšak velmi by mě zarmoutilo. Ovšemže tato neberu jako definitivní JŘ, ale nějaký důvod to mít bude. Neví někdo víc?
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 16:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: je tam akorat to, co DB dostali od svych partneru, v tomto pripade nejspis od SZDC. Pridat tolik novych dat z cele Evropy do systemu neni jen tak. Nez se ty informace od SZDC dostanou do verejneho vyhledavace DB, to muze trvat tydny, takze kdo vi, ze ktere doby ty data pochazi.