K-report
 

Archiv do 12. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 680 - pendolina » Archiv do 12. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 20:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyjo, v jakem to bylo voze? doufam, ze dotycni po sobe aspon uklidili..Jenze spis to otreli a nechtene vycistili hladovi a ziznivi cestujici
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 21:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1463Úpa: Bylo to přímo na baru a před barem a slečna vypadala docela přijatelně.
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 22:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jo, ale vem si ji pod mikroskopem..myslim, ze diky bohatym zkusenostem z jejiho osobniho zivota nemusi byt uplne bez zavad...navic ja bych teda nejedl z neceho, na cem sedel neznamy zadek...Lec se tak mozna stalo, jestli jsem konzumoval primo na tomto baru...Zlaty WR a spol:-D
zlatý WR a spol.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.35
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 23:19:26    Odkaz na tento příspěvek  

vy asi netusite, co vsechno uz se delo ve WR a spol ... i bez foceni
Prahák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.235.230
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 23:29:44    Odkaz na tento příspěvek  

Někdo hraje citlifku :-) Náhledni a přičichni do zazemí hyper super třeba Teska a přejde humor. Hygiena je na Ukrajině neznámé slovo.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2009 - 12:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1463Úpa: doufam, ze dotycni po sobe aspon uklidili
Když vidím, jak probíhá úklid v pantografech, tak tohle mě nechává úplně klidným.
006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.32.7
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2009 - 14:45:15    Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě nějaký "dobrodinec" rozbil boční okno v jednotce 002, tuším že pátý vůz :-(
martini
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.52.138
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 11:07:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, prosím Vás kde bych našel více informací o servisním středisku Pendolin, které provozuje společnost Alstom? Nějak se nemohu dogooglovat, ale vím, že tu u nás toto servisní středisko existuje. Děkuji za odpověď.
PepaKKK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 15:56:08    Odkaz na tento příspěvek  

Už se ví, jakou JD bude mít SC Sprinter?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 16. května 2009 - 22:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martini: existovalo, skončilo svou činnost 31.1.2009
Gatto nero
www.pendolino.cz
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 08:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní ranní Smetana do Vídně - vůz 7 - 5 lidí, vůz 6 - z Prahy 3 lidi, z Pardubic 6, vůz 5 - cca 15, vůz 4 - cca 20, vůz 3 - 2 cestující. První třídu jsem neviděl.
Výborná vytíženost. :-|
Edit: v Brně přírůstek 0 bodů. :-/

(Příspěvek byl editován uživatelem iamgood.)
Nastal Máj, lásky čas...
Luki810
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 16:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes Blansko
470_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 17:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luki810: kampak jel ten modrej blesk?
Kraken forever!!! http://encyklopedie-lokomotiv.webovastranka.cz/ http://pulty-lokomotiv.webovastranka.cz/
Luki810
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 20:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

470_001:Mimoriadny vlak OBB Erlebniszug 17.5.2009 Wien - Břeclav -Brno - Blansko a zpět.
470_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 9-2008

Odesláno Neděle, 17. května 2009 - 21:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luki810: aha děkuju
Kraken forever!!! http://encyklopedie-lokomotiv.webovastranka.cz/ http://pulty-lokomotiv.webovastranka.cz/
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 19:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak od zítřka je zpátky v provozu po 3 měsících 680004 po EH 1.200 000km.
Na týden tedy bude mít DKV Praha 7 Pendolin.
První vlak, který pojede je páteční SC501 a doprovod tam bude dělat Radim, tak mu cestou mávejte. Ono ho to potěší :-)
Gatto nero
www.pendolino.cz
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 19:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: 3 měsíce...zkracuje se ta doba postupně nějak, nebo?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2009 - 22:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Honzík: Jsou zásuvky ve dvojce, nebo se na to zase ?
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 07:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC: nezkracuje, v počtu lidí jaký na to je, to ani zkrátit nejde
Bug: nejsou a nevysrali jsme se na to, ale nějak je nikdo moc nechce, ono to bude docela i složitý s instalováním. V dnešní době si ale říkám proč by tam měli být? Konstrukce akumulátorů v zařízeních, které cestující nosí u sebe je taková, že s přehledem vydrží z Prahy do Bratislavy a zpět při plném, či standartním používání. Ale chápu, že je to určitá služba pro cestující (za ty peníze) takže jednou tam třeba budou.

Jinak čtyřkou začínám vracet Pendolina to původního barevného řešení

(Příspěvek byl editován uživatelem Honzík.)
Gatto nero
www.pendolino.cz
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 11:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzik - ne každý ale na tom notebooku pracuje nebo čumí mi filmy, já si rád během dlouhých cest v xmz pustím i nějakou hru a tam je životnost sebemodernějšího akumulátoru v minutách. ;-(
Ale ono všeobecně je ten krám na hovno, kdyby místo 680 jezdily povinně místenkové xmz, tak to bude radikální zlepšení. (teda vyjma cen v hospodě, v pendolinu ještě dejme tomu ucházejících, ve WRmz JLV zlodějsky předražených)
Nastal Máj, lásky čas...
006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.32.24
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 12:50:38    Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: upřímně, jsem za tu absenci zásuvek ve 2. třídě nakonec rád. A víte proč? Když totiž někdo začne prsty ťukat do klávesnice jako kdyby měl v ruce kladivo, tak si řeknete, zda si platíte za komfort, nebo za to, že ten otřesný zvuk musíte poslouchat (tím vůbec neříkám, že jste ten případ). To samé platí o těch, co si filmy pouštějí bez sluchátek, nebo se sluchátky, ale tak nahlas, že to slyší půlka vagónu. A rovněž se to týká majitelů MP3 a nevím čeho. Až pojedete ráno o půl šesté a místo dospávání Vás něco takto začne rušit, tak se jen modlíte, ať se mu/jí ta baterie co nejdříve vybije... Jo a ještě velká škoda, že tam není nějaká budka pro ty, co obsah svých telefonátů sdělují všem okolo, byť tito o to nestojí...

Z ekonomického hlediska je pak s ohledem na technický pokrok v oblasti IT instalace zásuvek k ničemu a vyjde pěkně draho. Kdyby raději očistily ušpiněná zákoutí (např. opěrky) a umazané roletky, udělaly by dráhy rozhodně lépe, ta každodenní rychloúdržba se na Pendolinech "pěkně" podepisuje. Do některých míst se raději očima nedívat, té špíny je tam nakumulováno ažaž.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 13:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 006 - tento problém řeším zcela spolehlivě špunty do uší. Usínám ve Vinohradském tunelu a budím se někde v Jistebníku...
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 7-2004

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 13:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 006: o já pukud jsem jako obsluha vlaku,tak vždy takové týpky co mají mp3 nebo noťas nahlas upozorním slušně aby si to dali do sluchátek nebo vypli,že na to není nikdo zvědavý,90% uposlechne,pak nastoupí to že si vystoupí,tak poslechne 9zbylých procent.Jen jednou se mi stalo že neuposlechl,tak sem mu řekl že to poletí z okna anebo to rozšlapu a poslechl taky.Jako cestující variantu 1 používám málo - jen u slečen,variantu 2 vynechávám a varianta 3 jde hned na věc....
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 13:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je pak s ohledem na technický pokrok v oblasti IT instalace zásuvek k ničemu

No tak takovou hloupost jsem už dlouho nečetl...

dyž totiž někdo začne prsty ťukat do klávesnice jako kdyby měl v ruce kladivo, tak si řeknete, zda si platíte za komfort, nebo za to, že ten otřesný zvuk musíte poslouchat

To je stejný argument, jako že se zruší WC, protože by někdo počural podlahu. A co to tak vyřešit daleko elegantnějí rozdělením vlaku na "rušné" a "tiché" vozy?
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2George_couser: A co to vyřešit nejelegantněji a tento typ lidí naučit ohleduplnosti?
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MArtyss: Ano, ale co když někdo jede vlakem právě proto, že chce pracovat a vyřídit i nějaké telefony. Tak co takhle k tomu vyhradit vozy, které budou k tomu určeny, mohou za jízdy telefonovat apod, když okolo nich bude spousta dalších pracujících/bavících se. No a pak ty "tiché" vozy, kde by jel ten zbytek, co nechce být nijak rušen...
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 7-2004

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad gc: Určitě,v Rakousku nebo ICE to taky je...ovšem tiché vozy jo,pak normál pro klasiku určitě.Ovšem mít nahlas mp3 nebo noťas ke standartu nepatří.
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ANo, nepatří - mi šlo spíš o to že někoho ruší "klapání na klávesnici"... je jasné, že MP3 na plné pecky bych nestrpěl ani v tom "rušném" voze...
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 14:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss:
A co takhle naopak naučit tu druhou skupinu lidí trochu tolerance? Mně osobně taky vadí, když má nějaké děcko potřebu sdílet svou radost z posledních (s)hitů Evropy 2 ozývajících se z chrchlavé parodie na reproduktor v jeho mobilu s půlkou vagonu a nevzpomene si na už řadu let existující vynález jménem sluchátka, ale zase si uvědomuji, že v prostředku hromadné dopravy nemůže nikdy být dokonalý klid už z principu.

Člověk, kterému tak vadí, že někdo několik metrů od něj píše na relativně tiché notebookové klávesnici, nebo mu potichu hrají do uší sluchátka, občas vyřídí telefonní hovor, či se normálně s někým baví, by se měl zamyslet, zda by pro něj nebylo lepší použít jako dopravní prostředek auto anebo raději vůbec nikam nejezdit a zůstat doma, kde si klidu může užít do sytosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem natix.)
006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.32.29
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 17:31:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad George Couser: možná jsem se špatně vyjádřil. Ne pokrok v IT, nýbrž pokrok v bateriích. Takové netbooky mají výdrž baterie až 8 hodin a baterie v novém notebooku (pokud se nejedná o nějaký levnější typ) vydrží uživateli +- 3 hodiny (viz příspěvek Honzíka). Pokud berete v úvahu, že ne každý vlastní notebook s dostatečně kapacitní baterií (to je i můj případ), pak se i tak dle mého nevyplatí do zásuvek v Pendolinu instalovat. Životnost baterie se počítá na tak 2 až 3 roky (vlastní zkušenost), jelikož po této době výdrž baterie celkem rychle klesá a majitel notebooku si musí koupit novou. Proč tedy do závusek podle Vás investovat? Pendolino u nás přeci nejezdí jako v Itálii i více než 4 hodiny... Až si to pofrčí do Košic, pak ať tam jsou, protože nejen hry, ale tuším že i práce s grafickými programy žere hodně energie.

K těm tichým vozům: ty už tady měly být dávno, s tím naprosto souhlasím. A myslím si, že pokud je dráhy nezavedly, pak by se mohli ti, co do té klávesnice mlátí, trochu mírnit. Když ti druzí klapou tiše, proč ti ostatní nemohou? Ale můj názor Vám nevnucuji.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 18:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

006: Odpověděl jste si sám s tou životností baterií. A s tou výdrží 8 hodin se náramně bavím. Ano každý má fungl nový notebook s 12ti článkovou baterií a jeho jedinou činností je ho mít jen zapnutý na stole bez činnosti, aby těch 8 hodin vydržel... víme jaká je realita a pokud chce železnice opravdu konkurovat (ano, vím že se to tak nikdy nedělalo...) tak se holt bude muset přizpůsobit... navíc nevím proč každý předpokládá, že do toho vlaku lezu s plně nabitou baterií - to tady zdejší teoretikové asi moc na služebky apod. nejezdili. Navíc to by právě měl být ten trumf toho vlaku, že si budou moci během cesty ten notebook dobít aby ho potom mohli používat dál. A taky nezapomeňme, že se nejedná jen o notebook. Už jsem jel vlakem i z toho důvodu, že se mi vybil mobil a ve vlaku jsem si ho mohl dobít, což by se mi v buse nepodařilo i když bych s ním byl v cíli cesty rychleji...

(Příspěvek byl editován uživatelem George_Couser.)
006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.32.29
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 18:14:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ad GC: Promiňte, ale asi jste mi vůbec nerozuměl. Hovořím POUZE o zásuvkách v Pendolinech, ne v emzetech a jiných vozech, kde měly být standardem už dávno. Neříkejte, že by instalace zásuvek v 680 nebyla nákladná... Myslím, že sám Honzík už zde někdy dávno odpovídal na dotaz, kolik by to stálo. Je to snad rozdíl, montovat je do nově stavěného vozu nebo do kompletní jednotky, která je již v provozu, nebo ne? Ale možná se pletu a odstranění všech těch sedaček a laminátů a instalace další kabeláže do Pendolina + odstávka apod. tolik nestojí.

Natix: Já taky na notebooku pracuji, vyřizuji hovory a poslouchám hudbu - proto tu je taky vlak. Ale když je hovor delší než pár sekund, pakuji se z kupé pryč a případně se přítomných dotáži, zda jim to nebude vadit. Když ale nějaká babka celou cestu doslova řve, tak to docela člověka mrzí, že si cestu nevychutná. Hudbu poslouchám tak, aby to nikdo kolem mě neslyšel a do té klávesnice taky doufám nemlátím. Ten Pinďa je opravdu tichý a když do toho začne někdo "šít" a šije takto celé tři hodiny, tak to rve uši.

Toť ode mne vše.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 18:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

006: Tak to jsem si asi fakt nerozuměli. Já se bavil o zásuvkách obecně. A je ostuda, že třeba takové Bee/Bpee je teď při rekonstrukci nedostaly, když byly kompletně odstrojené...
006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.32.29
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 18:59:30    Odkaz na tento příspěvek  

GC: Tak to jsem rád, že si už rozumíme. Zásuvky jsou dle mého ve vlacích nezbytné a taky bych je měl nejraději ve všech vozech, zvlášť, když cestuji po celé republice (zejména do Plzně, Jihlavy a Budějic mi chybí). Ale do toho Pendolina mi opravdu přijdou zbytečné, kvůli třem, max. čtyřem hodinám jízdy se to nevyplatí, poněvadž když to opravdu potřebuji, mám ještě jedničku... Pokud byste potřeboval nutně v Pendolinu dobít mobil a byl ve dvojce, protože jste s tím nepočítal, že se Vám mobil vybije, pak je myslím jakákoli tamní četa dostatečně ochotná a ve svém oddíle Vám to tam na chvíli do té zásuvky hodí, o čemž jsem se přesvědčil zrovna tento týden. A nestojí to dráhy ani korunu a navíc zákazníka potěší ;-)

A ty ušetřené finance se mohou dát do daleko většího počtu konvečních vozů, kde ta instalace při reko vyjde určitě levněji (což mi potvrdil i nejmenovaný zdroj z MOVA, že to není v konečném součtu drahé), jako třeba ve Vámi zmiňovaných Bpee/Bee (kde si to dráhy při posledních reko ING bohužel neobjednaly, jak mi suše tento zdroj dodal). Navíc je logické, že pro garanci zásuvek na spoji stačí zařadit pouze jeden takovýto vagón, a když už máte takových reko vozů třeba třicet, můžete garantovat zásuvky na více jak desítce vlaků (záleží na obězích, že ano). A to je přece rozumnější než investice do "hotového" Pendolina, ne? Autobus mi zásuvky nenabídne, vlak bohužel jen na některých trasách, a ani to není zaručeno. Kdyby dráhy byly flexibilnější a nabídly zásuvky i na jiných hlavních trasách, pak by byly vlaky hned plnější. Podnikatelé totiž nežijí jen poblíž tratí Pha-Ova a Něm-Pha-Brn-Rak.

Jednou mi tak v dubnu t. r. hlásal na Smíchově rozhlas, že je ve spoji do Norimberku řazen vůz 1. třídy se zásuvkami a hle, šňůru jsem pak v kupé neměl do čeho strčit...

Poslední poznámka: že všichni notebooky s takovou výdrží nevlastní, samozřejmě vím, já, jak jsem již ostatně sám uváděl, také nemám notebook s 12článkovou baterií a vydrží mi sotva necelé dvě hodiny, ale porovnával jsem jen to, že za pár let již všichni takové notebooky vlastnit budou a pro naše Pendolina při jejich max. 4hodinových obězích by byla investice v řádu statisíců do budoucna zbytečná a nevykázala by žádnou návratnost (nehledě na současné stamilionové ztráty). Spíše bych tedy vylepšil jejich vnitřní údržbu, aby se tam cestující cítili jako v bavlnce a ne jako v ušmudlané boudě (je to vlak vyšší kvality a nezapomeňte, že poslední průzkum na CityElefanty ukázal, že čistota je to nejdůležitější, co lidé ocení) a ty vysoké ušteřené částky alokoval třeba na zásuvky při reko konvenčních vozů.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 19:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jakákoli tamní četa dostatečně ochotná a ve svém oddíle Vám to tam na chvíli do té zásuvky hodí, o čemž jsem se přesvědčil zrovna tento týden. A nestojí to dráhy ani korunu a navíc zákazníka potěší ;-)

Bohužel - kolik lidí o tom ví a je schopno se zeptat? Takže je to jako by tam nebyly. Jinak k těm zásuvkám v 680 - teď to je možná "OK", ale nezapomeňme, že ty stroje tu budou jezdit nejméně dalších 20 let a navíc ČD spekulují kde by je mohly nasadit (dálkové trasy) aby pořádně vydělávaly. Myslím že už těch 20 let by měl být silný argument pro instalaci.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 22. května 2009 - 20:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zprávy z okruhu:


Gatto nero
www.pendolino.cz
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 23. května 2009 - 09:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 23. května 2009 - 09:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale co když někdo jede vlakem právě proto, že chce pracovat a vyřídit i nějaké telefony. Tak co takhle k tomu vyhradit vozy, které budou k tomu určeny, mohou za jízdy telefonovat apod, když okolo nich bude spousta dalších pracujících/bavících se. No a pak ty "tiché" vozy, kde by jel ten zbytek, co nechce být nijak rušen...
A co mít elementární lidskou slušnost a jít si vyřizovat hovory, které spolucestující nezajímají, na chodbičku/na představek? Podobně to vidím s dělením studentských kolejí na tiché a hlučné, kde by mohli dělat bordel v období nočního klidu, které mi také jeden uživatel navrhoval. Nechápu, co je tak těžkého jít se realizovat své hlučné chování do restauračního zařízení či ven. Chtěl bych také vidět, jak by těmto frackům toto chování trpěli jejich rodiče.
V obou případech je nutné tomuto typu lidí připomenout, že existuje něco jako ohleduplnost.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3828
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 23. května 2009 - 10:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

006 : mno, kvuli CD zcela urcite nebudu menit nota, kterej mi staci. A obcas ho ani vymenit nejde, novy uz neobsahuji potrebny porty ( RS232 , LPT), usb nahrady s dotycnyma zarizenima nekomunikuji. Takze holt jednou za cas jde baterka na repas a zas vydrzi tak 2 hodiny. Na cteni dokumentu, nebo nejaky datleni to bohate staci, pro praci jinde je nenahraditenej.
Navic muzu v klidu pracovat na fotkach , nebo si resit pracovni meily. Vlak uz davno neni jenom na prepravu substratu z bodu A do bodu B , s pripadnym nucenym prestupem v bodech X,Y,Z.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Petryk77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 26. května 2009 - 13:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak SC 513 Pendolino v 16,23 z Prahy, které jede bez zastávky až do Ostravy a dále Bohumín, Karviná hl.n., Český Těšín, Třinec, tak má stejnou jízdní dobu jako "obyčejné Pendolino". Tedy bude mít větší vatu a menší pravděpodobnost zpoždění.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 4889
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 26. května 2009 - 21:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase sem si jednou vzpomněl na Honzíka

Foceno na čáře...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 27. května 2009 - 19:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari díky:-), měl si to nazvat "Stopaře neberem".

Zde je něco na oplátku pro tebe

...to je půlka dvojkolí z jednoho Pendolina (ze čtyřky), můžeš si to vyfotit taky na čáře, jedou totiž do Itálie na výměnu monobloků
Gatto nero
www.pendolino.cz
Denda_ze_zruče
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 19:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak nějaký ten postřeh od č.Třebové
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 8-2008
Odesláno Pondělí, 01. června 2009 - 01:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss A co mít elementární lidskou slušnost a jít si vyřizovat hovory, které spolucestující nezajímají, na chodbičku/na představek?

Obávám se že to je úplně stejně realizovatelné jako v příradě vztahu kuřáků - nekuřáků... Jinak řečeno - jak nekuřáci neustále musí nechtěně čuchat smrady kuřáků, tak ti tišší budou i nadále nechtěně poslouchat cizí telefonáty... Tolik slušnosti v této společnosti zase nehledejte (leda že by přišla nějaká revoluce, nebo válka či povstání...)

ŠARI

Foceno na čáře...

Když tak koukám na ten nadhled, že by to bylo foceno z toho objektu pohraničního opvnění vz.36 co se tam někde v těch místech vyskytuje....?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 07:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve čtvrtek 4.6.ráno odjezd 680001 na váhu do Plzně.
Návrat v pátek ráno s odjezdem v 8:00 z Plzně s pokračováním až do Olomouce jako zkušební jízda( místo okruhu) a pak zpět na ONJ
Vše mimořádně vlastní silou, kromě posunu v Movu.
Gatto nero
www.pendolino.cz
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 4965
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 11:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc:
Ano, foceno z toho bunkru
Velice strategické místo, klidné, vhodné pro opalování, v blízkosti rybníku. Stačí enom zvednout hlavu, nebo si stoupnout a
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 12:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska sólo v Plzni(foceno mobilem):
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 14:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... á pán fotil z té žluté potvory nebo co to bylo. Hned jsme říkali: "zase jedno Pendolino s klanicema"
Gatto nero
www.pendolino.cz
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 20:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden samovrah zo vcerajsieho hlavaku:

Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 20:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík:no jo no,líp to nešlo.Sotva jsem vyběhl z té "žluté potvory".Psal jsem lejstra a "probudilo" mě nějaký divný zahoukání a výsledek je holt Pendolino s klanicema.Ale co,lepší něco,než nic.Zdar.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 17:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.D.- pošlu něco lepšího
Gatto nero
www.pendolino.cz
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 19:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík:díky předem.
Čáryfuk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.31.49.68
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 11:07:42    Odkaz na tento příspěvek  

Zásuvky prý nejsou kvůli absenci internetu... http://www.lupa.cz/clanky/drahy-chteji-internet-v-pendolinu-zasuv ky-2-trida/
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5019
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 23:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: Eště se zeptám, z kama jely ty podvozky, že se přepravovaly kamionem ?

Tož

Eště dotazek, na první fotce vedle návestidla, co je to za "mini" návestidlo ?
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 23:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: To je buď na návestenie skúšky brzdy alebo skúšky kódovania VZ. Jedno z toho.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 23:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mělo by to být na kontrolu činnosti přenosu návěstí na opakovač na loko. Vyskytuje se to hojně i v depech.
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 15:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: to jsou dvojkolí a jedou do Itálie na dosazení nových monobloků s plným průměrem, u nás zatím není certifikované pracoviště které by mohlo lisovat dvojkolí za studena. Druhá možnost je Kassel v Německu odkaz
Gatto nero
www.pendolino.cz
ARmpee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.58.133
Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:26:38    Odkaz na tento příspěvek  

Četli jste rozhovor v magazínu MF Dnes s Žaludou??

Tvrdí tam že: "za rok a půl po jednání s Němci snad pojede pendolino do Berlína."
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ARmpee: Mě přijde, že už sem podle Žaludy měly přijet z německa ojeté vozy. Že tady má být tamto a tohle. A nakonec stejně jednoho dne trh "lepších spojů" zaberou soukromníci, nebo cizí dopravci. A pendolina budou jezdit spolu s Krakenem berouny...
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

Láska je jak tramvaj, dva vozy co jsou pořád spolu. Jenže já měl nehodu a tak teď jezdím v sólu.

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5040
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: Vždy odborné a přesné informace od tebe. Díky
Vojtik, asdf: Díky za rozříření obzorů...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu