K-report
 

Archiv do 28. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 28. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 20:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normy?: Nepochybne, a je nutné s tým niečo urobiť.

Jeden známy, rušňovodič, raz povedal, že kdesi v železničnom nebi je originál dopravných predpisov, ktorých každý paragraf je napísaný krvou tých čo museli zomrieť preto aby bol zavedený.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 07:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tú červenú farbu predpisov D a T nás upozorňovali aj starí učitelia a profesori v škole. Väčšinou pri týchto odborných predmetoch to boli odborníci z praxe. Ako napr. neb. p. Dór, bývalý revízor a vyšetrujúci inšpektor.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7756
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 08:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten písek byl taky dle normy?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 08:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf, Rk_kn:
Sebelepší předpis nezabrání chybě lidského činitele. Proto je vhodné lidský činitel zcela nahradit nebo alespoň omezit nějakým technickým (bezpečným) řešením.

Tak např. KO je daleko bezpečnější způsob ověřování volnosti úseku, než nějaké pitomé administrativní opatření. To si spousta laiků neuvědomuje...

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 10:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokračování:
Opět včera jako hlavní zprávu TV novin zNovy byly Moravany. strojvedoucí cizích železnic( ZSSK, OBB, DB) odmítají jezdit do ČR, pokud se okamžitě situace nezačne řešit, o čemž budou jednat příští týden v Řecku na evropském setkání strojvůdců.
Hlavy už asi padají, na místo šéfa Inspekce bylo vypsáno výběrové řízení, Min. dopravy ovšem tvrdí, že to s vyšetřováním nesouvisí. Naopak mluvčí Inspekce říká, že je to daň za objektivní vyšetřování......
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=145732&238p=TNOVINY&238d=25.09. 2008&238o=
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 10:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inak v súvislosti s nehodou v Moravanoch a následnými sťažnosťami rušňovodičov ma napadla jedna vec. Na Slovensku začali byť,PRED nehodou v Moravanoch, zrazu, mimo akúkoľvek zmenu, do súprav vozňov Bdtmee veľmi dôsledne radené vozne so špalkovými brzdami ... že by?
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 10:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, odvolávání nepohodlných lidí? To už tu bylo v kauze pendolino, že ano?
Yeah Federace zlínských fotičů "utilanigiro uokajěn tišeř lěm hcyb čorp ,míveN."
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 10:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: A piesok v norme nebol, o tom sa tu toho popísali state ... bolo ho 10x toľko čo hovorí norma.

Inak, keď už je to problém ESA 11, ako to, že sa na základe tejto, tejto a nie inej, nehody, dodatočne menia už prijaté normy TSI? To je ESA 11 tak úspešná, že sa používa v celej Európe a je lacnejšie ohnúť normu než ohnúť ESu?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7764
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 11:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vim. to byla reakce na "normy?"
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 11:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem to z reportáže pochopil tak, že za to může zabzař jako celek, tj. včetně KO, a o ESA11 tam nepadlo slovo.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 12:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Ja som v oboch reportazach pocul 10x ESA 11 zmizol, ESA 11 pustila vlak, ESA 11 sposobila nehodu, ale o KO a vseobecnom "ohrozeni" (dokonca aj tych Rakuskych, Nemeckych a obzvlast Slovenskych firov, ktorym sa moze stat presne to iste /Alebo si snad myslite, ze SIMIS s KO vyhodnocuje v stanici UBP? Podla toho, co som zistil, nebudte smiesni/ aj doma a rozhodne nie zakonite na ESA 11...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7766
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 12:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to s pískem se může stát i na klasický reléovce, na testu a i na el.mechu s ko. takže házet to na esu
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 12:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Pustite si 3x obe reportáže. Uvidíte. Inak podla vyjadrenia bratislavských rušňovodičov sa to na Slovensku stať nemôže nikde, lebo dostať mašinu nazbrojenú pieskom je pomaly štátny sviatok ...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7770
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 13:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lebo dostať mašinu nazbrojenú pieskom je pomaly štátny sviatok ... a jsme u pravého důvodu, proč je na žsr tak bezpečno
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 13:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z obou reportáží už začíná přímo kapat, že je to normální štvavá kampaň, jakých je fůra, akorát to teď potkalo zrovna naši branži. No a počet neúspěšných konkurentů, kteří si ji mohou zaplatit, je snadno spočitatelný.
Zajímavý byl například ten "vyšetřovací pokus" konaný za tmy, uvážíme-li, v kolik že se toho 19.5. (měsíc před slunovratem) začíná rozednívat.

Mluvčí DI má ve svém tvrzení jenom půl pravdy - je to opravdu daň, ale za jejich odfláknutou práci. Kdyby nebyli lajdáci, nenapadli by ve svém prvním dopise jedno konkrétní stavědlo, ale normu, která požadavky na stavědla definuje*), a protože nedokázali přiznat chybu včas, zamotávají se do svých tvrzení čím dál tím víc (za halasné podpory různých užitečných idiotů, větřících příležitost zvětšit si přirození).

*) Na zde položený dotaz odpovídám: ano, ten člověk zemřel v souladu s normou na chování SZZ při současném porušení jiných pravidel (množství písku). Teď je načase rozhodnout, zda je možné vynutit dodržování těch pravidel tak, aby se na to dalo spolehnout, nebo zda bude nutné tu normu tomu přizpůsobit (nebo obojí).
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...je to opravdu daň, ale za jejich odfláknutou práci. Kdyby nebyli lajdáci, nenapadli by ve svém prvním dopise jedno konkrétní stavědlo, ale normu, která požadavky na stavědla definuje*), a protože nedokázali přiznat chybu včas, zamotávají se do svých tvrzení čím dál tím víc (za halasné podpory různých užitečných idiotů, větřících příležitost zvětšit si přirození).

Hm...mám už delší dobu naprosto stejný pocit. Až nato že nemám pocit, že jde o lajdáckost, ale o nekompetentnost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To s těmi idioty jsi právě přehnal, vím koho myslíš. Dělají jen svou práci, s pérem to nemá nic společného. Je vidět, že jsi v tom bytostně zainteresován. Takže neobjektivní. Ale chápu Tě, stejně přehnaně reaguji já, když se někdo sere do FS. Nicméně, DI je státem určený NEZÁVISLÝ orgán. Jeho výrok je totéž, co výrok soudu v trestních věcech. Soudy taky bereš jako zaujaté? Já si naopak myslím, a mám k tomu důvod, že tlaky na DI činila právě jistá velmi zainteresovaná firma. Není divu, zakázky za miliardy jsou ohroženy. Promiň, ale musel jsem to sem napsat. Začínáš být žlučovitý.

Ano, norma je špatná, ale kolegu na smrt poslala ESA v součinnosti s KO a přebytkem písku. Právě ten humbuk a štvanice dokope všechny k tomu, že se to vyřeší. Pokud jsou produkty AŽD skutečně tak kvalitní (já tomu věřím), ustojí to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý byl například ten "vyšetřovací pokus" konaný za tmy, uvážíme-li, v kolik že se toho 19.5. (měsíc před slunovratem) začíná rozednívat.

Jinými slovy chceš naznačit, že kolega si za to mohl sám, že viděl, bo bylo již světlo? Ještě jsi neslyšel, že to ráno byl po dešti opar, který dohlednost docela sníží?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zvláštní, že na Slovensku mají ESU 11 a tragédie tam podle TV NOVA nehrozí ...

DI je státem určený NEZÁVISLÝ orgán.
DI měla po uveřejnění informací v TV NOVA jako nezávislý orgán vydat prohlášení, že ovlivněné zařízení byl kolejový obvod a ESA 11 pracovala správně. Což DI neudělala ...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně, DI je státem určený NEZÁVISLÝ orgán.

No právě. Viz též "tyto stroje prodělaly několik ofenzyf"

Já bych zkuusil na začátek zamyšlení, kdo do toho DI leze, případně rovnou, kdo asi pro činnost v orgánech jako je DI zbyl.

A nebo jinak - kdo rozumí víc auťákům ? Ten co je konstruuje a nebo ouřada, co dělá na VÚMV homologace ?
Kočka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Drn ... Právě ten humbuk a štvanice dokope všechny k tomu, že se to vyřeší.

Eliminuje se jen několik scénářů a nabude se mylného dojmu, že je vše OK, a že se dál může kašlat na stav vozidel.

Jeden kolega z nejmenovaného depa na otázku co si o tom (zapískované koleji a příslušných důsledcích) myslí, pro mne překvapivě mimo jiné poznamenal:
"...to se vezme auto, a postupně se všude možně po trati a stanicích posbírají upadané pískovače a občas i nějaký ten vzduchojem ..."

Takový je technický stav vozidel pohybujících se po železniční infrastruktuře v České Republice!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek:

Asi to říct měla, nicméně bych počkal na ten říjnový den, kdy to vše zveřejní. V soudech napadajících verdikt DI bych byl max. opatrný, ač vím, že prvotní chybu generoval KO. Ale je rozumné montovat sofistikovanou ESAu na nesofistikované KO? Není to stejné jako novému meďáku dát bambusová kola a pružiny? Samo, normě to vyhovuje. Je ta norma rozumná?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 14:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten co je konstruuje a nebo ouřada, co dělá na VÚMV homologace ?

Těžce zavádějící. Brát v potaz jistě fundovaný, ale nikoli nezávislý názor na věc od odborníka, který nemůže z pozice svého pracovního zařazení objektivní, protože se kope do jeho produktu (přeneseně, ale firemní loajalita pracuje) je skutečně cesta k objektivnímu posouzení případu. Já bych z těch lidí na DI a DÚ nedělal až takové idioty, i když chápu, že stranič jisté firmy věnující se kol. dopravě, musí mít těžkou anymozitu k těmto úředníkům, bo RTE nevyjel, že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: nejsem staničář, takže do toho bytostně zainteresován nejsem. Jestli vůbec něco bytostně, tak nesnáším překrucování faktů, což se zde od první reportáže děje v čím dál větší míře.
Budeš holt muset připustit, že na rozpoznání křivárny na dva metry vzdálené obrazovce jednička smyslovka nestačí - my třeba na rozdíl od Tebe máme jakousi představu o tom, co kdo z firmy Nově řekl a co z toho nakonec na obrazovce zaznělo...

O kolegovi nechci naznačit nic, byť otázka, jaktože ten Os neviděl, visí ve vzduchu - ale shodněme se pro tuto chvíli na tom, že je opar akceptovatelná odpověď. Chci jen naznačit cosi o věrohodnosti pokusu (zjevně za přítomnosti médií nebo předaného médiím a následně předváděného veřejnosti v hlavním vysílacím čase) konaného za nesrovnatelných světelných podmínek.

No a s těmi užitečnými idioty (trefil ses) to vůbec nijak nepřeháním - ano, máš pravdu, oni (i jejich okolí) si myslí, že konají svoji práci, a vůbec přitom netuší, že jsou zneužíváni ke špinavé práci. Přesně takto byl tento pojem Leninem zadefinován...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kočka:

Hodně přehnané. Jeden kolega povídal.....asi tu kdosi zapomíná, že nejen vadný pískovač může zařídit odizolování vozidla na KO.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ale je rozumné montovat sofistikovanou ESAu na nesofistikované KO? ESA jejich funkci nezhoršuje (správně neovlivňuje), tak proč ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mourek.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ač vím, že prvotní chybu generoval KO
To si děláš srandu nebo mě chceš vytočit...?
Ten pískovač s průjmem (dvě poruchy najednou - trvalost i množství) je podle Tebe až důsledek...?

Ale je rozumné montovat sofistikovanou ESAu na nesofistikované KO?
A je rozumné na koridor pouštět vozidla, jejichž technický stav neodpovídá TSI...?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Nesouhlasím s tvým posledním odstavcem, ale udělám vše pro to, abys tento svůj názor mohl svobodně šířit. Asi se cítíš být soudcovatější než sám soudce, nu, posluž si.

P.S. Myslím, že některé lidi docela dost podceňuješ. Máš k tomu jisté právo, jsi znalec, odborník, ale to Ti ještě nedává právo psát o jiných lidech jako o idiotech. Stav se někdy na Želivského 2200 a zkus si s těmi "idioty" promluvit, jestli ti tedy idiot stojí za špetku zájmu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Nechci nikoho nasírat. A jak si může každý zpětně přečíst, jediný, komu tu tečou nervy jsi Ty. Promiň, ale nemám už co říct. Braň si své, já nejsem od tebe zas až tak daleko v názorech, a ty to víš, a ty "idioty" jsem již o tom, že kopou do ESAy neprávem snad i přesvědčil. Bylo to znát i v té sračce co vede Jílková, neotřeli se tam o ní. Ale hledat za tím maglajzem spiknutí proti tvé firmě, to je, promiň, paranoidní!!! Teď mne omluv, další diskuzi vypouštím do doby, než tu přestaneš veřejně urážet lidi, které, narozdíl ode mne, neznáš.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nikoli nezávislý názor na věc od odborníka, který nemůže z pozice svého pracovního zařazení objektivní

Já si nemůžu pomoct, ale ty třesky plesky typu ESA zavinila jsou ze strany DI manažersky, odborně i mediálně zcela nezvládnuté. A dělá to na mě dojem, že na DI po řadě vcelku banálních vyšetřovaček typu srážka na přejezdu či projetí stůj spadla najednou docela netriviální věc a ona se v tom topí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 15:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
Já vám taky nepomůžu. Mně je to v podstatě jedno, jde mi jen o to, abych nebyl na místě toho kolegy. A k tomu je ten humbuk dobrý. Protože jinak by to zřejmě ve vyšším zájmu jisté konglomeráty zametly pod koberec. Ono je vůbec na snadě se zeptat, kolik asi kolegů již na podobných KO zahynulo, nebo bylo "uvařeno" na projeté "stůj", ačkoli......jo, ale nebyla tam ESA, která si to pamatuje. V tom ji oceňuji, nikdo už na tomto zařízení nehodí svůj průser na fíru.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 16:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: kdysi jsem se na RailDays setkal na Ešusu s jedním člověkem z FS, který velmi nevybíravě kritizoval nový design čela. Jedna z výtek byla, že vzrůstem malý strojvedoucí nedokáže umýt oproti dřívějšku zvýšené okno v plné výšce, takže skrz horní část neuvidí, a nepřej si slyšet to výrazivo, když jsme se ho zeptali, jak tedy dřív ten menší fíra koukal skrz tu část, co dřív nebyla oknem.
Pak se ještě rozčiloval okolo "motýlků", které dělá vyhřívání okna okolo světel, a tvrdil, že způsobují naprostou nerozeznatelnost návěstních znaků (když jsem je tuhle ukazoval jednomu fírovi, tak docela dlouho trvalo, než pochopil a všiml si, o čem že je vlastně řeč).

Když odešel, poměrně dlouho jsme lapali po dechu, protože takovej příval hulvátství a sprostoty (před běžnými návštěvníky z řad veřejnosti) jsme už dlouho nezažili. Mám poměrně špatnou paměť na obličeje, takže si tím nejsem zcela jist, ale mám pocit (podle slov i gest, která si pamatuju přece jen o trochu líp), že šlo o Pavla Dlouhého. Pokud na té Želivského 2200 sedí samí takoví lidé, tak tam nepůjdu, protože s takovými lidmi já mluvit nechci.

P.S. Asis to z předchozí odpovědi nepostřehl, ale pojem "užitečný idiot" vůbec nesouvisí s IQ dotyčného. Roli užitečného idiota může sehrát i geniální jedinec, dokonce i takový, jehož celkový přínos pro lidstvo je v celkové bilanci spíše pozitivní. Je to prostě terminus technicus, asi jako při plnicím švihu taky nebereš bič, abys jím sešvihal hlavní potrubí...

Nevím, jestli jsem jediný, komu tečou nervy, možná jsem jen jediný, kdo se neváhá ozvat. Měl bych Ti ale možná prozradit, že jsem krátce před napsáním prvního dnešního příspěvku viděl v krátkém sledu obě novácké reportáže z tohoto týdne (na zprávy na Nově normálně nekoukám a v Berlíně už vůbec ne). Až někdy budou takhle mluvit o Tvých kolezích, tak si povíme, jaké to je, ano?

Jo a mohl bys mi prozradit těch dalších cirka 50 abnormalit v návěstění na hl.n. (pokud tedy nepočítáš Lc 22 vlevo od koleje, šipku na něm a šipku na Lc20 za celkem 3 výjimky)...?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 16:16:42    Odkaz na tento příspěvek  

OMG, mně už tečou nervy taky...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 16:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: ten humbuk ale přece vůbec není o nezametení pod koberec. Proč by se pořád skloňovala ESA ve všech pádech, ačkoliv Ti tady všichni od fochu říkáme, že by se tak zachovalo jakékoliv tuzemské i zahraniční stavědlo? A proč se mluví jen o firmě, která ji vyrábí, a nemluví se o lidech, kteří ji schválili (bez čehož by nebyla nikdy nasazena), ani o normách, podle kterých ji schválili?

Přemýšlels o tom, že by případné jiné stavědlo bylo schvalováno podle těchže norem? Bylo by v zájmu někoho, kdo chce využít (či spíše zneužít) situace a dostat se na zdejší trh, si zbytečně zkomplikovat život přísnějšími normami a s tím spojenými vyššími vývojovými a schvalovacími náklady...?

A je Ti jasné, že tahle atmosféra zbytečně oddaluje řešení, protože jakákoliv sebeupřímnější snaha o zlepšení situace bude okamžitě rozmazávána jako přiznání viny, v čemž spatřuji vůbec největší tragédii selhání DI při formulování toho dopisu...? Tohle FS chtěla, aby se ti jediní, co mají erudici něco řešit, báli, aby se to nakonec neotočilo proti nim...?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Kojzar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.17
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 16:31:26    Odkaz na tento příspěvek  

Z obou reportáží už začíná přímo kapat, že je to normální štvavá kampaň, jakých je fůra, akorát to teď potkalo zrovna naši branži. No a počet neúspěšných konkurentů, kteří si ji mohou zaplatit, je snadno spočitatelný.

Dobře to říkáš, soudruhu hajnej.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Promiň, Ivo, už mne tohle šavlování na netu nebaví, třeba si to někdy vyříkáme na ešusu.

Jen k tomu hlavnímu.....nebudu ti tu psát o každém návěstidle, které je debilně umístěno i označeno. Tvůj oblíbenec Pavel Dlouhý (který má mexické předky, takže horkou krev) to má přesně sepsané. Myslím, že kdybych ti s ním dohodl pokec, poznáš, že je to fajn chlap, nevím, proč se choval jak popisuješ. Sídlí na Masně v patře (pražská oblast). Jezdím na hlavák celkem dost a vím jak to vidím. Šipky v noci nejdou vidět, reflektorem oslňuješ všechny, co tam stojí proti, tak zas pak nemusí vidět oni. Není to jen u koleje 20 a 22, ale i 24, 26, (samozřejmě x 2, bo z druhé strany od Vršek je to totéž) a na mraku trpaslíků, přes jejichž brutální bílou nevidíš kam ukazuje šipka. To, že lze na novém moderním zařízení shodit návěstidlo v půlce peronu na stůj v okamžiku, kdy už jsi minul výstrahu (ne opakovanou, ale čistou) z tunelu ven, je také skvělé. Dál to fakt nebudu s tebou tady řešit, už mne to nebaví.

A řeči o tvém použití a tvém významu "idiotů" a "užitečných idiotů" beru jen jako okecávání toho, cos přepísk. Chápu tvůj postoj, ale jsi stejně zaujatý jako druhá strana, jen s opačnou polaritou a navíc jsi sklouzl k tomu, co tu květnatě kritizuješ u Pabla.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ESA jejich funkci nezhoršuje (správně neovlivňuje), tak proč ne.

To sice ne, ale dá se jimi bez problémů ochcat, až zařve člověk....to je známka bezpečného zařízení? Když si vezmu kýbl písku a lopatičku, tak ti odizoluju krátký vlak kdy si vzpomenu, tohle nikomu nevadí? Asi ne. To je tak jednoduché způsobit katastrofu podobnou Studénce?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je rozumné na koridor pouštět vozidla, jejichž technický stav neodpovídá TSI...?

Dobře žes to vzpomenul. To budete se 380 taky muset asi drandit jen na okruhu, že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, že lze na novém moderním zařízení shodit návěstidlo v půlce peronu na stůj v okamžiku, kdy už jsi minul výstrahu (ne opakovanou, ale čistou) z tunelu ven, je také skvělé.

To přeci musí jít, kdyby se dělo cokoliv! Ale pak se tam musí držet 3 minuty (??) závěr, co kdyby to někdo fakt projel.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 17:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl by takový problém udělat tu šipku svítící? Aha, byl, úprava předpisů....
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pak se tam musí držet 3 minuty

Tak by to mělo být, leč.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by to mělo být, leč.....

Opravdu?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: návěstidlo lze a musí jít shodit na Stůj v libovolnou dobu na libovolném ZZ (akorát na mechanice musíš nejdřív shodit předvěst, ale i to stihneš dřív, než fíra dojede od předvěsti ke klacku), čili předhazovat to Ese jako nevýhodu je poněkud mimomísoidní. Co nesmí jít tak snadno zrušit je závěr cesty a její výluka s jinou ohrožující cestou, což je dodrženo i na hl.n.

Ty cesťáky jsou mezi všemi peróny stejně (v čemž spatřuji výhodu), při troše snahy se to dá z toho seznamu vykoukat (možná je lepší se podívat na schémaťák, "shora" je to vidět hned). Už jsem tam párkrát jel (kupodivu vždycky za tmy), takže jsem to viděl i ze stanoviště.
Trpaslíci jsou pokud vím vpravo všichni až na ty dva (nevylučuji ovšem, že se pletu), tudíž by mělo být šipek netřeba. Viděl jsem je jen na těch jakobyoznačnících a na nich ta bílá asi mockrát nebude (a modrá moc brutální není)...

Ohledně té reportáže: má-li 2.10. vyjít oficiální tisková zpráva DI, tak do té doby nemá smysl o čemkoliv mluvit, ledaže by to byla něčí snaha připravovat lid na to, že bude-li zpráva zcela střízlivá a neodpovídající předchozímu humbuku, tak je určitě zmanipulovaná a někdo něco zametl pod koberec. A už vůbec nemá smysl, aby se k vyšetřování vyjadřovaly odbory, ty mají mít slovo, až se bude řešit, zda navrhovaná preventivní opatření jsou nebo nejsou úměrná míře rizika. Rozhodně si proto nemyslím, že bych jakkoliv přestřelil (zejména proto, že zmíněné slovní spojení je tu už léta citováno, mj. proto, že to naší generaci ještě cpali do hlavy), reakce byla úměrná tomu, co jsem viděl (lidi, kteří se byť i nevědomky a v dobré víře propůjčili diskreditační kampani).

A otázka na závěr: pokud Ti vadí můj modrožlutý zaměstnavatel, proč tedy neakceptuješ názory Signalmana, který ač od konkurence říká ohledně chování SZZ totéž...?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl by takový problém udělat tu šipku svítící? Aha, byl, úprava předpisů....

Ono by stačilo respektovat čl. 31 D1 o umísťování návěstidel. A to, že se smějí mimořádně z důvodů dodržení stavebně technických parametrů dráhy (i to je na přetřes, zda skutečně bylo nutné to tak prasit) umístit i vlevo (se šipkou), pokud ovšem nemůže v daném místě dojít k záměně návěstidel, což u těchto hnusů, které tam stvořili, může dojít velmi lehce. Jsou totiž v těsném zákrytu, přesazené asi o 60cm. Ono je totiž důležitější zachovat historický ráz střechy dvorany (zákaz instalovat krakorce) a to, že se návěstidla nesmějí plést v hraně peronu do cesty chudákům kaštanům, protože perony mají jen zhruba 10 metrů šířku. Tohle mohl uvést v praxi jen totální trouba.

Navíc by měla tato návěstidla mít ještě upozorňovadla na správné straně (ovšem kam je dát, když krakorce a místo na peroně je zakázáno?)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

Nevadí mi žádný zaměstnavatel a již jsem ti několikrát napsal, že nejsem až tak na vlně svých odborových bossů v honbě na ESAu a snažím se jim to vysvětlit, ale to ty asi nechceš vnímat. Psal jsem to v příspěvcích přímo tobě. Kecy Vladimíra Iljiče mi k srdci nepřirostly, takže je neakceptuju. Krom učit se, učit se, učit se.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: Znáš jiný způsob jak zabránit šoku fíry a padajícím kufrům na cestující? Nebo myslíš, že když na 60 metrů vidím červenou místo opakované výstrahy, která tam měla dle D1 a 4znaku být, zastavím se 7 vozovým rychlíkem z 50 ti jako do peřin?

Chceš obhajovat prasárnu pana výpravčího (tvého kolegy???) ?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čili předhazovat to Ese jako nevýhodu je poněkud mimomísoidní.

Chceš mi říct, že shodit fírovi klacek za rohem na stůj, kde očekává jízdní návěst je OK? Jasně, ESA za to nemůže, ale měl jsem na mysli, zda ESA zajistí to, aby takové čuňárny nebyly možné dělat jen tak, bez hrozby nebezpečí(pro kterou to musí jít shodit), která ovšem dle vyjádření pana výpravčího skutečně nebyla, jen si všiml, že mu na ten vlak stačí půl koleje. Škoda žes v tom vlaku neseděl, třeba bys byl u mašiny ještě dřív, než ti, kteří se po zastavení do zdi šli mrknout, co to tam vepředeu sedí za idiota (neužitečného).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Vy zpochybňujete tříminutové držení závěru vlakové cesty při obsazení úseku mezi shozeným návěstidlem a úsekem na viditelnost předvěsti tohoto návěstidla, tak proto se ptám.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

reakce byla úměrná tomu, co jsem viděl (lidi, kteří se byť i nevědomky a v dobré víře propůjčili diskreditační kampani).

Spiknutí proti zlé AŽD co? A qui bono? A kdopak bude nakonec Slánský a Horáková? Nejsi už trochu paranoidní?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znáš jiný způsob jak zabránit šoku fíry a padajícím kufrům na cestující? Nebo myslíš, že když na 60 metrů vidím červenou místo opakované výstrahy, která tam měla dle D1 a 4znaku být, zastavím se 7 vozovým rychlíkem z 50 ti jako do peřin?

Chceš obhajovat prasárnu pana výpravčího (tvého kolegy???) ?


Pokud bude nouze nejvyšší, výpravčí tu prasárnu udělat musí. Proto je tam ten ochranný prvek-3 min. závěr. Protože se počítá s tím, že to taky nemusíš ubrzdit a že to projedeš. A krom toho-ty klacky by tam měly kódovat, ne?
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. září 2008 - 18:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpochybňuji to, že lze bez předchozího upozornění fíry shodit klacek na stůj tam, kde nehrozí žádné nebezpečí a kde je předpoklad, že to s lidma ve vlaku pořádně zamává. Čili zbytečně. Vysílačky máme na co? Minuta je dlouhá doba na zavolání fírovi? Jděte už s tou obhajobou neobhajitelného do paďous. Mám kliku, že jsem na to měl svědka, který se taky pořádně lekl. Začíná mne mrzet, že jsem na to nenapsal hlášení. Vidím, že jsme tu my fírové za blby a nikdo nám nevěří, že by se snad něco takového mohlo stát. Slibuji, že pokud se mi to stane kdekoli ještě jednou, nebudu váhat a napíšu to. Nejsem rozený bonzák, tak jsem kolegu výpravčího, i když neřekl ani sorry, nepráskl.

P.S. Chlácholivé kecy, "kdybys to projel, fíro, nebudem z toho nic dělat" neberu a nevěřím jim, nedělám tuhle práci 14 dní. Zvlášť, kdž projetí stůj rychlíkem na nádraží typu wilsoňáku si hravě všimne kdokoli jiný povolaný a znalý třeba z perónu nebo z vlaku. Podržel by mne pak pan výpravčí a vzal to na sebe? Podržela by mne ESA, bylo by to v záznamu? Tomu prvému nevěřím ani za mák, v to druhé zatím doufám. V Moravanech to taky vykecala a fíru zachránila, i když jen skrzevá jeho profesní čest.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 10:01:04    Odkaz na tento příspěvek  

Hele, Admine, co kdybys tohle vlákno přejmenoval. O nehodách se tady toho v poslední době člověk toho moc nedozví.
Napadá mě tak něco jako "Řev septimy" nebo podobně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 10:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hej Ampére, budeš spokojenější, až na tom hlaváku nějakou tu nehodu kvůli zmršenému staničení uděláme? Pak už to sem bude patřit? Kam asi máme jít? Tohle téma s nehodami souvisí dost úzce.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 10:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Amper má pravdu, opravdu sem patří plánky hlavního nádraží? Jsou tu desítky vhodnějších diskuzí. Čekal jsem tu pokec o nehodách, které se staly, ne které se teprve stanou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44894
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 12:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesunul jsem to sem:
Železniční uzel Praha
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 12:48:48    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji.
Mým cílem ovšem nebylo tě zatěžovat ale spíš upozornit na to, že je toto téma (častěji než jiné témata) politizováno členy jedné politické organizace. Pak se marně potkávají argumenty, jedny jsou odborné a ty druhé zpolitizované.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 12:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsem jedna potrefená husa a ozývám se. V čem jsou mé argumenty zpolitizované?
Martin
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 13:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Zhodenie návesti na stoj v prípade, že je úsek pred návestidlom obsadený je základný núdzový úkon, ktorý je povinne dokumentovaný a archivovaný. V prípade, že by k tomu došlo, ESA fíru jednoznačne podrží ...
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 18:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Kdepak, u SŽDC nepatří fce STUJ mezi povinně dokumentované úkony ani při obsazení úseku před daným návěstidlem.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 28. září 2008 - 18:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk: v logu se ale změna návěstního znaku objeví.