K-report
 

Archiv do 14. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 14. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fírové o nějakém stávkování ani trochu nerozhodujou. na to jsou takové politické... odpory

Fírové si odhlasovali valnou hromadou, že prezídium má pravomoc vyhlásit stávku samo o sobě. Je to o důvěře, i když nikdy nebude 100%, ta je jen v pohádkách.....na vše ostatní jsou tu stanovy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:ze začátku letmo, tj, budou se mnou vymrdávat

Nestahuj kožené kraťasy před brodem. Já jsem na ČD teprve od roku 1984 a od roku 1989 jsem imrvére letmo (19let vymrdávaný) a ještě žiju. Tak se toho neboj....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neználek:Zaujalo mne, že strojvůdci jsou ochotni stávkovat proti důchodové reformě, ale nikoliv třeba za urychlené zavedení kvalitního vlakového zabezpečovače, použitelných radiopojítek do všech lokomotiv, slušného pracovního prostředí...
Jako by jim kabát byl bližší než košile.


A co kdybyste to prostě nechal na nás? Vás se to ani za mák netýká a tomu rozumíte.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednotka hasičů HZSp ČD Hradec Králové vyjela dnes v 7:44 na pomoc při odstranění dvou nákladních vagonů, které při posunování v žst. Hr. Králové - Slezské předměstí vypadly z kolejí. Viz. http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/zasahy-jednotek-po/zasah-162 69/
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, dal bych za pravdu neználkovi. Možná, že až takový neználek není, protože je to víceméně pravda.

(Teď si vyslechnu, že jsme neználek a tomu rozumím já )
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: No když to říkáš ty, tak to ani jinak být nemůže.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
neználek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.102.226
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:55:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Drne, k větě Jít za měsíc 19x do práce a sotva udělat měsíční normu hodin jen tolik:

Aby měl průměrný český zaměstnanec měsíční normu hodin, šel do práce v lednu 22x, v únoru 21x, v březnu 20x, dubnu 22x a květnu 20x.

Jináč, vy se v tom drážním hnoji pohybujete cca 37 hodin týdně, já toliko nutných 30 minut denně. Takže vy si stávkujte za co chcete a já si o tom budu myslet své a se slzou v oku myslet na vaše norské kolegy, kteří po tragické nehodě odmítli vyjet na jistou trať, dokud nebude vybavena vlakovým zabezpečovačem.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neználku, když se řekne A, tak je nutné říct B. Ten průměrný zaměstnanec šel do práce přes den. Drn určitě měl některé z těch 19ti směn i v noci přes půlnoc...

Jenom se slzou? U mne to je spíš s pláčem... To je ten samý případ, jako když náš strojvedoucí neměl ve směně díky zpoždění odpočinek a na cestě z Břeclavě do Prahy odmítnul jet, tak i dle FS postupoval špatně. Druhá stránka je ta, že to samé DKV Praha posílá naproti zpožděným vlakům EC/IC střídajicí strojvedoucí, protože kolega od DB by to klidně zapíchnul v Kralupech a dal by si pauzu na kterou má nárok...
Martin
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, už mě tady s prominutím serete. Tahle diskuze se menuje Nehody a ne nařek nějakých odborů a federací apd.
Když už ste to ale nakousli... Všechny odbory bych poslal do (sprosté slovo). Kdybychymo si u nás na firmě hodil odbor a šil do štrajku za lepší platy, socílní nesmysly apd, tak za týden je firma v krachu a my jsme ... Ne na konci trávicího ústrojí, ale na pracaku. S tímhle se nová práce těžko hledá.
Nebudu zavádět o výši platu, ale věc zvaná nárůst platu se tady odvýjí od osobního ohodnocení jednotlivce a ne od toho, jestli sem v takém či oném odboru, který akorát řve, stávkuje a normálním lidem, kteří chcou využívat služby lezou na nervy. Jeden nikdy neví, eli vubec dojede, nebo bude zas jaka stavka...
Tímto bych byl rád, kdyby ste se přesunuli do diskuze mimo železnici nebo toho už nechali.
Avřd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:31:21    Odkaz na tento příspěvek  

neználku, taky netušíš, že ti fírové jsou někteří krom těch 37h týdně navíc "v práci" také ještě 60-80h měsíčně zadarmo ! Mají totiž dělenou směnu, ale ten "volný čas" nejsou doma u maminy, ale v cizím městě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Avřd:

V cizím městě, s cizí maminou....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:

Od kdy máte v Řáholci takhle brzo odpoledne vycházky?

Co to jen přeskočit a nečíst, soudruhu Rumcajzle?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 15:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:Jenom se slzou? U mne to je spíš s pláčem... To je ten samý případ, jako když náš strojvedoucí neměl ve směně díky zpoždění odpočinek a na cestě z Břeclavě do Prahy odmítnul jet, tak i dle FS postupoval špatně.

Zachoval se špatně, o tom není pochyb. Nejenže nepochopil, že na PDOJ není nijaký právní nárok(a na tom ho uvařili), což znamená, že může být čerpána v době se sníženou intenzitou práce, tedy ne jejím přerušením, jako by tomu bylo u přestávky v práci. Ale i vůči cestujícím to nebylo až tak košér. Škoda, že sis o tom nezjistil víc. Pak bys věděl, že kdyby to udělal přesně jako avizovaný Helmut, byl by z obliga. Prostě to měl zapíchnout s tím, že vzhledem k situaci, jak se vyvinula směna, nejede dál a dispečer by to musel řešit. Bez následků. To by ale po 15 minutovém sraní a 10 minutovém čištění zubů nesměl sednout za pult a jet dál. Navíc nevím co do toho taháš FS, ten kolega nebyl jejím členem. FS mu pouze umožnila to zveřejnit.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neználek:

se slzou v oku myslet na vaše norské kolegy, kteří po tragické nehodě odmítli vyjet na jistou trať, dokud nebude vybavena vlakovým zabezpečovačem.

Milý Done quijote, nejen že o naší práci nevíte ani to pověstně prd, ale plácáte navíc samé kraviny. Za absenci zabezpečovače bysme stávkovat měli a za podivné chování ESAy ne? Nebo za to, abysme nechcípali na mašinách po 60 ce?

Nemá cenu se s váma polemizovat, snad vám jen věnovat sadu papírových kapesníčků...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mokelembembe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rumcajs : troubo,žádná firma by nezkrachovala.
Ono dát lidem 8000,- a pak se vozit v posledním typu BMW je trochu o něčem jiném.To je jasné,že každý podnikatelíček bude mít plnou hubu toho,že když lidem dá o pár šupů navíc,že zkrachuje.Prd!
Radši si koupí jachtu.A co je u tebe sociální nesmysl?Stravenky,které si každá firma odečte z daní?Pár dní dovolené navíc,které ti stejně rozepíšou do volna?Ono sedět každý večer s pivkem u televize a mlít pantem je snadný.Uvědom si,že ti lidi dělají za každého počasí,v jakoukoliv denní i noční dobu a nemůžou říct,teď to nesvěsím,protože leje jako z konve.Ti lidi jdou a dělaj,třeba jen proto,aby ty ses mohl někam svézt vláčkem.Vymetal jsi výhybky za sněhové bouře?Ono se taky stane,že se čas od času někdo nevrátí domů.Nikdy.Takže si myslím,že závidět jim nějaký bonus je zavrženíhodné.A hloupé.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs, Drn, Mokelembembe:
Nechcete nechat stranou ty vzájemné demagogické výpady? Popravdě řečeno, nerozumím tomu, co dělaly odbory, že kývly na tak suprový opatření, jako je přerušení směny. Prd do toho vidím, ale to, že pro mne jako fíru (hypotetického) na noční ČD a.s. má práci od 19:00 do 22:30, a pak až od 03:05 do 08:17 je něco, co je snad problém zaměstnavatele, a nepráce od 22:30 do 03:05 je snad prostoj ze strany zaměstnavatele, ne?

Z tohoto hlediska se mi jeví jakékoli organizování stávek kýmkoli poněkud zvláštní...
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sorry kluci ale rumcajs má pravdu. debatujete tu jenom o slavných strojvedoucích, jaké jsou chudinky, že musí být dlouho v práci, že jsou tam sami, že nejsou doma. tohle je téma NEHODY

chlapi, tohle povolání jste si vybrali, tak neremcejte. pokud se vám to nelíbí tak táhněte z mašiny dolů.je to váš koníček, vaše práce vaše hobby. kolikrát bylo v železničáři napsané, jak chudáčci strojvedoucí trpí nejvíc. co takhle vlakvedoucí co musí jet s takhle protivným fírou??? co takhle výpravčí co musí s takhle protivným fírou komunikovat?? nic. strojvedoucí si vždycky mysleli, že jsou polobozi a vždycky si to myslet budou. kdo kdy tohle povolání nechtěl dělat. asi každý malý kluk. ale je pravda, že to v tomhle tématu už opravdu přeháníte, napište adminovi ať vám založí zvláštní topic kde si budete moct pobrečet a postěžovat si jak musíte dělat 180 hodin.

howg domluvil jsem
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OldCerry: Mně se na článku Vašeho kolegy Dlouhého nelíbí zatajení faktu, že písečník pískoval 3kg za půl minuty (místo 0.1 kg).
To, co je vidět na fotkách, rozhodně nelze považovat za "trochu písku", která, jak kolega Dlouhý píše, se utrousí celkem snadno.

Takže ať se mu to líbí nebo ne, primární příčinou byl opravdu ten písek. Až teprve sekundární příčinou byla skutečnost, že žádné tuzemské ZZ (včetně Káčka od konkurence) nevyhodnocuje na staniční koleji ty "souvislosti" (protože s ohledem na možné dění na staniční koleji je takové vyhodnocení nutně děravé, jakkoliv by zrovna zde pomohlo). No a jako terciární příčina se nabízí úvaha, zda je v těch Moravanech fakt tak blbě vidět, že se to nedalo ubrzdit.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8853
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Peceradech (trať 210) prý vykolejila kolejová pole, zavedena NAD. Od Prahy přes Čerčany jede nehoďák.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se na článku Vašeho kolegy Dlouhého nelíbí zatajení faktu, že písečník pískoval 3kg za půl minuty (místo 0.1 kg).

Když ten článek Pavel psal, už bylo spočítáno, že to byla právě 3kg za x minut?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

poborskii----zase pole??? to už není možné
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:No a jako terciární příčina se nabízí úvaha, zda je v těch Moravanech fakt tak blbě vidět, že se to nedalo ubrzdit...

Ivo, upřímně, kolikrát jsi za noc sám odrauboval přes 400 km v takovém počasí a nad ránem se orvanej jak samice vracel za osobákem strojově dom? A třeba vícekrát za sebou? Je to ta nejhorší varianta, jakou znám. Asi by to zastavit šlo. Ale.......neznám nic horšího a únavnějšího, než jízdu za osobákem po 10 hodinách ježdění. Já se vždy raději nechal podržet, až se mi vzdálí osobák dostatečně daleko. Čím pomaleji a čím rovnější trať, tím více to uspává. Já se tomu, že to přehlédl, vůbec nedivím...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prd do toho vidím

Ano, přesně tahle tvá větička naprosto bezezbytku charakterizuje důvody, proč tak hloupě píšeš. Netřeba dál nic dodávat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:howg domluvil jsem

Již včera bylo pozdě.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn...sorry ale opravdu kecáte o volovinách.chápu,že to všechny fíry sere co se děje ale běžte o tom kecat někam jinam
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a jako terciární příčina se nabízí úvaha, zda je v těch Moravanech fakt tak blbě vidět, že se to nedalo ubrzdit.

Myslím, že uvažoval jinak, kodrcal se za osobákem a na vjezdu bylo stůj, dojížděl k němu, když v tom volno...co si pomyslel, aááá rozumný, osobák hodil bokem a já jedu před něj a tak už to tam sázím abych svižně zmizel. Na té rovině co je v Moravanech od vjezdu je fakt těžko vidět, jestli ten vlak stojí 5metrů vlevo a nebo 5 vpravo a až to uvidím, je pozdě, jako na potvoru je od Pardubic peron a doprava blíž a je to...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 18:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej :Děkuji za objasnění, rád slyším názor z jiného úhlu.
RadekŠ : no, ale když by zabředl do technických podrobností tak by to asi nebylo ke čtení.
Tak kolegové, tak jsme si pofňukali a necháme toho..Rex i Rumcajs mají pravdu,od "rozboru" nehod jsme úplně jinde. Na tyhle řeči je asi vedle" Všeobecná diskuze ".
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 18:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Rex i Rumcajs mají pravdu,od "rozboru" nehod jsme úplně jinde. Na tyhle řeči je asi vedle" Všeobecná diskuze ".

Čumím, jak jsi dnes měkkej. Takovýho tě neznám!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 18:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: njn co naděláš...ale tohle jsou fakt nehody a ne rozbor předpisových pitomin :-))
Já už jsem všechen prach vystřílel a taky ti jednou dojde energie...:-))
neználek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.102.226
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 18:43:46    Odkaz na tento příspěvek  

A to já bych odsud ufňukané fíry nevyháněl. Zanadávají si tu, postěžují, frustraci uleví a o to klidnější a bezpečnější (tady vidím tu relaci k názvu této diskusní rubriky) bude jejich jízda. :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 19:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:a taky ti jednou dojde energie

Tak to mne podceňuješ....mám výdrž. S blbostí se musí co? S blbostí se musí bojovat....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 19:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : počkej až ti vrazí někdo kudlu do zad...pak si budem notovat...
neználek : blbounku, jedině že bys jezdil v uhláku....tam možná přežiješ :-))
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 19:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prd do toho vidím

Drn: Ano, přesně tahle tvá větička naprosto bezezbytku charakterizuje důvody, proč tak hloupě píšeš. Netřeba dál nic dodávat.



No, Drne, mám tomu rozumět tak, že jako potřebujete během směny orazit, a že vlastně přerušení směny je prima?
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 19:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kluci...NEHODY.

jestli si potřebujete během směny odpočinout si řekněte vedle,ju


a propo....nestala se někde nějaká nehoda??? pátek 13. a nic???
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 20:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda se stala u mě v matice..... ten test sem dokonale zvoral
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 20:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

luxusní odpověď

a jaká byla příčina??? porouchaný pneumatický ventil??? :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 20:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nefukční počítačová jednotka z důvodu opakovaného přehřátí, budu požadovat repasi
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 20:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka:

mám tomu rozumět tak, že jako potřebujete během směny orazit, a že vlastně přerušení směny je prima?

To neřeš, to se tě vůbec netýká...každému vyhovuje něco jiného. Já z těchto směn až tak neomdlévám. Zvlášť když se spinká v útulném hotýlku a v noci.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Neplánuje se třeba ze strany AŽD alespoň nějaká analýza toho, co by taková úprava (něco ve smyslu úplné blokové podmínky) softwaru stavědla ESA 11 měla za přínosy a naopak co za omezení apod. Myslím si, že by to mohlo být chápáno minimálně jako dobré gesto...
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsi někdy viděl firmu, která by dobrovolně strkala hlavu do oprátky?
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jo....ČD...a pořád :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:

Pokud vycházíš ze svých znalostí problému, pak se o život matky fákt nebojím.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta svině má hluboko zasazené kořeny. to se neboj
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 22:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:

ta svině má hluboko zasazené kořeny. to se neboj


Nebojím, i kdybys na ni vyčůral celý Pacifik, tak ji nezničíš....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

1) Nemám nic proti modrým výpravčím. Vůbec nic v přehledných stanicích, v Brně po dovybavení stanice opakovačkami a likvidaci skupinového návěstidla s indikátorem.

2) Dobrovolné volání výpravčímu, jestli je "za rohem" v době odjezdu volno: z Brna odjíždí stovky vlaků denně a výpravčí nemá na práci nic jiného než "brát fírům telefony" a extra sdělovat každému z nich, že mají postaveno. Jednak taková odpověď není závazná a pokud by závazná být měla, jednalo by se o výpravu vlaku telekomunikačním zařízením a černá tečka by tím pádem ztrácela smysl.

3) Indikátor: v netových diskuzích se často používají bizarní příměry, tak tedy jeden použiju i já: představte si město, v něm silniční křižovatky, na všech platí červaná - stojím, zelená - jedu. Až na jednu, kde platí červená - stojím, zelená s jedním písmenkem - jedu, zelená s jiným písmenkem - stojím. To by měli havrani žně... Už chápete, co se mi na tom indikátoru nelíbí?

Já se obávám, že řadě jedinců za kontrolérem nejde ani tak o nehodu, ale hlavně aby to bylo na koho hodit. Zřejmě jsou nesvéprávní a potřebují nějakýho Frantu s červenou čepicí, jehož zrak se může splést zcela stejně, jako ten jejich.

Tyhle hemzy si můžete odpustit. Celou dobu se tady snažím vysvětlit, že v Brně se personálně šetřilo, aniž by byla chybějící perzóna odpovídajícím způsobem nahrazena - viz 1). Och, já zapomněl, jak to chodí v Brně víte dobře, vždyť se zajímáte o železnici a pravidelně pročítáte odborný tisk...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu příměru indikátoru ke křižovatce - mne to naopak přijde jako zelená šipka, kdy taky všichni jet nemohou, přestože tam zelená je.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...

http://www.brnosim.wz.cz
Bocheer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odlehčení diskuze:
Krysolet: A nezůstal v Brně přece jen jeden červenočepičář - hůůů hůůů?
Nebo taky "přesedlal" na modrou?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 00:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zjistil Drne neboj, teda v mezích toho co jde. Ten způsob opravdu nebyl košer, ale snad prý na to už cestou tam v Brně upozorňoval. Když už né nic jiného, tak si potřebu měl udělat v Břeclavě. Škoda, že dr. Vávra tak moc vehementně zdůrazňoval, že postupoval naprosto špatně ano má naprostou pravdu, ale je hodně zajímavé, že nikomu nevadí neexistence či spíš neošetření bezpečnostních přestávek. Myslel jsem si, že se to konečně začne řešit a ono nic. Možná mám ještě někde schovanou odpověď z inspektorátu bezpečnosti práce, že jim je líto, ale bohužel ve vztahu k drahám je právní vakuum. Jeden předpis o nich ve vztahu k železnici hovoří, ale mají být upraveny vnitropodnikovým předpisem či PKS. Existenci tohoto předpisu bohužel tento úřad nemůže vymáhat... A tak jsem si naivně myslel, že se o to třeba bude někdo zajímat.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 01:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda Drne, procházel jsem poštu a maily jsem smazal. Bylo to docela zajímavé počtení, jak si to Státní úřad inspekce práce a Ministerstvo dopravy mezi sebou přehazovali, chtěli to hodit na ČD, ale to jsem je informoval o soukromých dopravcích a že ti PKS mít nemusí. Prostě docela hezká taškařice a závěr? Tak nějak mimo řádky, dokud se nic nestane na základě toho, že pojedeme dlouho v kuse, tak neni důvod to řešit, městské tramvaje jsou něco jiného.
Martin

P.S. a teď jsem v Cargu a problém dlouhé jízdy v kuse bez slušného odpočinku mne tak nějak netrápí:-)).

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8861
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 01:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benešovský deník: Nehoda na železnici u Pecerad
Pecerady - Při železniční nehodě se na trať a silnici vysypal přepravovaný náklad.
Dnes (13. června) odpoledne kolem šestnácté hodiny zablokovaly silnici z Bukovan do Pecerad na železničním přejezdu u peceradské pily kolejnice. Podle očitého svědka kolejnice spadly při přepravě po železnici ze speciálních podvozků. Souprava jela z Čerčan do Týnce nad Sázavou. Současně s vyřazením silnice třetí třídy byla kvůli nehodě mimo provoz také železniční trať z Čerčan do Týnce. Při nehodě došlo jen ke hmotné škodě, nikdo nebyl zraněn. Trať byla neprůjezdná ještě v devět hodin večer.
Autor:Zdeněk Kellner
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 08:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. a teď jsem v Cargu a problém dlouhé jízdy v kuse bez slušného odpočinku mne tak nějak netrápí:-)).

Německé železnice na Tebe.

Onehdá jsem vezl nákladní vlak napříč Německem od Mnichova k Frankfurtu nad Odrou. Pobyt delší jak 5 minut jsem měl jednou a to v Marktredwitzu na vlastní žádost (písek, nafta, voda). Jinak jsem zastavil cca 4x, žádný z pobytů nebyl ani na cigáro. Výstrahy z pozdního stavění jsem viděl asi jen 2. Cestou zpátky totéž. Jeden delší pobyt (10 minut) na předjetí ICE, jinak 3 pobyty do pěti minut. A bylo to cca 800 km. Hlavně mě fascinovalo, že nikde nešly vidět u nás tak oblíbené výstrahy než někdo postaví. Prostě zelená vlna, i v Norimberku skrz ranžír to stíhali stavět bez zastavení.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 09:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: ccc 700km..No ale s tím tvojím škopkem to asi byl boj o přežití:-))To byl výlet na týden :-)).
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 10-2005
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 10:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petr Šimral:Ahoj, debata je to plodná, ale chtěl bych všechny vidět, jak by se chovali, kdyby jako já měli jezdit 1200 km autem do hokny. Ty to znáš. A teď si všichni představte, že 200 km jezdím autem přes Bosnu asi 5 hodin. Celková doba řízení je 16 hodin. Zastávky tak maximálně na benzinkách. Vždycky na tom může být někdo hůře.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 12:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já rád jezdím, to se nemusíš bát a když to jede jak má, tak proč ne. Jak dlouho si teda jel jednu cestu? To víš, mi tu na jihu máme samou jednokolejku a to popojíždění od klacku ke klacku je docela náročné na čas. Klasická je Plzeň, jedním směrem to zvládneš třeba za 2:15 a druhým směrem jedu přes pět hodin. To se to v NDR či NSR jezdí, když mají aspoň 4kolejnice vedle sebe, mi jsme rádi, že máme aspoň ty dvě...

Mike: je každého věc jak jezdí a na co se cítí, ale jako první musim stále myslet na to, že mám nějakou odpovědnost. No a jak vidíme na silnicích, tak někteří profi řidiči raději trhají rekordy v ujetých kilometrech za den, než aby si dali na chvilku oraz. A pak je vidět na silnici havárku v místě, kde končí delší rovinka a silnice se mírně stáčí:-((.
Přiznám se bez mučení, že bych neměl na to takhle brázdit Evropou a smekám před tím, kdo to opravdu umí.
Martin
pískař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 208.53.157.23
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 14:46:29    Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu ubožáky typu Rumcajs. Proč se bát zakládat odbory ve firmě, když na ČD jsou. A jako strojvedoucí 30 čistýho, hodně volna aj... Potom nechápu, proč je strojvedoucích málo, když je to ta nejlibovější práce podle zdejších inteligetů. Jenže ti moudří vědí, tupí zůstanou tupými.
Mrvn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.56.170
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 17:30:12    Odkaz na tento příspěvek  

Jěště k těm Moravanům: Já měl vždycky za to, že pokud se začne kódovat pro VZ, tak se odpojí přijímací konec KO a ten tudíž přestane vyhodnocovat volnost. Až po obsazení následujícího KO dojde znovu k připnutí přijímacího konce KO a ten opět začne vyhodnocovat volnost. Kdyby to tak bylo, tak by se to přece nestalo...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 20:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mrvn....co??

KO je jeden celek. tzn pokud něco kóduje napředu KO tak na konci KO je ten samý kod co se do něho pustí.

přemýšlej

kontrola volnosti KO a kódování je něco úplně jiného

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 21:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

REX: Dodatečné kódování u 4300, které jsou v Moravanech, se děje přepínáním vstupu/výstupu do/z vnější části výstroje mezi napájecí/reléovou jednotkou a kódovacím signálem. Frekvence přepínání je dle použitého kódu.
(zjednodušený popis)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 21:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martin...pokud jsem to pochopil tak to do obvodu cpe kód z obou stran??? co je to za pitomost???

kóduje přece přední návěstidlo a to bez ohledu na to, zda je KO obsazený nebo volný

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)