K-report
 

Archiv do 28. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 28. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 17:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No prostě báboblok.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 21:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak opravdu naposled: Že selže zab .zař. se stát může. Je to jen technika. Kolega je na nebesích, čest jeho památce.
Ale že nikdo z pánů nenařídí opatření aby se do vyšetření příčin eliminovala co nejvíce chyba,to mě vytáčí.Ono být šéfem není jen dobrý plat ale taky velká zoodpovědnost. A jaksi tady na sebe nikdo nechce nic převzít. Blábol ing J. Paroubka jsem už komentoval. Moje návrhy by nestály skoro nic. Jenže mocipáni dělají mrtvého brouka.Snad jediný ,již zmiňovaný ,ale tohle si mohl ušetřit. Nekonkrétní nic neřešíci..Pokud vám moje bláboly připadají hysterické tak se omlouvám. Jen už těch nesmyslů a všeho co na nás naházeli, jsem zažil přes míru.
Pár příkladů: před lety dali do předpisu že na neobsazených zastávkách bude strojvedoucí dávat výzvu k pohotovosti. Takže všichni fírové nosili na krku píšťalku jak debilové a pískalo se.
Sebrali vl. četám os. dopravy povinosti (přivěšování,odvěšování,zajištění vl.,sledování návěstí,čas odjezdu ze zastávek atd). Hodilo se to na fíru ani koruna se jim nepřidala a poviností dost.
O D3 škoda mluvit, radši se upravil předpis jen aby fíra mohl lítat k telefonu. Stejnou lok o pár metrů dál mohl nechat nahozenou jen zabržděnou a uzamčenou a jít i dál jak za 8 nápravu.A tam třeba čekat 20 min na protijedoucí vlak. Běda kdyby to udělal na vedlejší koleji která nebyla D3. Tam by už porušil předpis.
Při posunu nesmíš vrazit do kolejových vozidel a to i do těch co stojí na vedlejší koleji a jsou přes "hranice". Co na tom že je tam dal posunovač a ten samý ti dává návěst..bum a platíš náhradu škody.
Že ti řekli, že jedeš na volnou kolej a hodily to na jinou obsazenou...bum..jo to máš smůlu porušil si předpis.
Že vjíždíš na zelenou ... že to výpravka nesmí udělat.. bum co na tom, vždyt si byl zpraven SJŘ " 0 pravidelný vjezd na obsazenou kolej".
Že ti řekl výpravka, máš na odjezdu volno...ccc nepoužil závazné slovní znění... máš smůlu bum.
Že nesmí být ve vlaku brzděném 1 způsobem více jak dvě brzdy v G...otočíš stránku a tam ti nařizují dokonce že musí být 5 v G..vyber si..
A tak bych mohl pokračovat dál..
A otázka do pranice, co když to nebylo pískem, (osobně v písek nevěřím,ale budu rád když to jím bude) ale programovou chybou??
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 21:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: a mysliš že by to nevyplulo na povrch ze zanamu? Druha věc je, jestli by se to neututlalo... A mysliš že se tohle stalo poprve a hned s takovouhle tragedii?
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 22:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086: nevím,opravdu nevím ale pár náznaků o chybách ZZ už jsem slyšel a jsou prokázané. A jestli se to stalo poprvé? Prokazatelně ano,o jiném případu oficielně nevím a neslyšel jsem. Spekulovat můžem, ale budou to jen spekulace,nic víc.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 22:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: o to se mi jedna, od toho diskuze jsou,-) Ja jsem taky slyšel o mnoha připadech kdy se vlak ztratil, ale to jen proto, že dlouho stal a zrezly mu dvojkoli, ale tam zase jestli se nepletu byla podminka, že pokud bude takova souprava stat dyl jak dva dny, musi na releovce zabazpečovaci ten obvod uměle obsadit. Ale kolega mi řikal, že v XXX takhle jednou zmizela souprava a vypravči tam asi dva dny po jejim zmizeni pustil vlaka, naštěsti se nic nestalo a zametlo se to...
Nicmeně ja si myslim že to nebyla chyba ESAy, ale toho pisku... Připada mi to jako nejlogičtějši vysvětleni. Obyčejny pohlupavy slepeny EP ventil =>ztrata schopnosti šuntovani=>uvolněni kolejoveho obvodu=>ESA zjistila že je volna kolej=>postavila podle toho jak je naučena na VOLNO. Fakticky neselhalo zabzař, ktere fungovalo podle toho co ma nalajnovane, ale došlo k poruše EP ventilu. Hodně blba a nechutna souhra blbych nahod...
I když jak tak nad tim uvažuju, je možne že ke ztratě šuntovani dochazi docela často /samo v mistech kde jsou KO/, ale nikdo si toho nevšimne protože sleduj zaroveň kolejiště i monitor...
Ja si myslim že dostatečně učinnym by bylo zavest ve všech mistech kde je ESA ve spolupraci s KO blokovou podminku aby k postaveni vlakove cesty ze zasobniku byla splněna podminka uvolněni nasledujici vyměny nebo nasledujiciho/nejbližšiho kolejoveho obvodu/. Nebylo by to nejlevnějši ani nejrychlejši, ale nejbezpečnějši...
I když asi nosim dřevo do lesa, tohle všechno už se tady řikalo. Omlouvam se za oftopic...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2008 - 23:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A otázka do pranice, co když to nebylo pískem, (osobně v písek nevěřím,ale budu rád když to jím bude) ale programovou chybou??

Nikdo s kým jsme to za celou dobu probírali na "písek" vzhledem k okolnostem nevěří .. a to byli diskutující dlouholetí lidé tzv. od fochu a vícero provozních profesí .. je nám všem moc líto Vašeho kolegy a všichni jsme fakt zvědavý,jak to inspekce uzavře .. i když to BD a jeho rodině už bohužel nepomůže ...

P.S. A mě to zajímá o to víc,jelikož na tomto zařízení už víc jak 10 let pracuju ...


ICQ 237-113-861
klokan2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.100.222
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 00:25:02    Odkaz na tento příspěvek  

situace na jiné ESA11, v pražském metru, 21.5.
místo S2z si představte S1 v Moravanech a místo S2y zase 1S.
obsazený kolejový obvod 05DH8 se tváří, jako obsazený (je dlouhý cca 73m a tam by se "běžná" souprava metra už několik let nevešla).
Došlo k tomu, že "kdosi" pospíchal a postavil cestu směrem na Skalku (návěstidlo S2z), ale ještě neodjela souprava, stojící před L2 povolující jízdu (úvraťová jízda).
Souprava mizí (uvolňuje KO 05DH8) směrem doleva na 2.staniční kolej stanice Depo Hostivař, ale kolejový obvod 05DH8 zůstává obsazen, přestože je "prokazatelně" volný.
"kdosi" musel vybavit blokovou podmínku, aby se daly dál stavět vlakové cesty.
Kořka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 10-2003
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 07:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to tady ještě nebylo - dokument na ČT dnes večer - aneb jak se jezdí v Kanadě - http://technet.idnes.cz/srazka-rychliku-s-mamutim-nakladnim-vlake m-jak-se-to-muze-vubec-stat-1gk-/tec_technika.asp?c=A080526_22183 0_tec_technika_pka
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 08:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

změňme téma, už toho snad bylo dost, fírovi stejně život už nevrátíme a nové zab. zažízení taky nevymyslíme
tak tedy v 7:52 nahlášena příprava k odjezdu NPV v DKV Brno PJ Maloměřice, zatím nevím kam, časem upřesním
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 13:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli už se tu něco podobného neobjevilo, k Moravanům:

http://www.zelpage.cz/zpravy/6149
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5179
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 13:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že by k požáru toho Cargo esa v židenicích nebo tam někde??neptal sem se dotyčného ani co měl za stroj, kde se to stalo a jak moc to bylo vážné...

V červnové škole se Moravany prej rozebírat nebudou, je to i logické dokud to není uzavřené...ale už se nemužu dočkat, co nám poví a na co upozorní...

Oldcerry:
Všechny body jsem už zaslechl z úst jiných, první po kom se jde, jsme mi (nechci z nás dělat chudinky, ale je to bohužel tak...:-()
A to já sem ještě malý pívo, takže sem nic podobné naštěstí nezažil..
Cargo v plném proudu...a některé jeho ovečky jsou vcelku zmatené...vivat CARGOOOOOOOO!!
Avizér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.142.138
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 15:45:51    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes večer v hlavních zprávách na Nově další vstup ke kauze Moravany
neregistrovany_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.99.99.43
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 17:50:12    Odkaz na tento příspěvek  

"Železnice Slovenskej republiky ukončili vyšetrovanie zrážky vlaku, ku ktorej došlo 18. apríla 2008 o 16.19 h na koľaji č. 1 bratislavskej Hlavnej stanice. Pri nehode išlo o náraz posunujúcej súpravy do vlaku Eurocity 278 Železničnej spoločnosti Slovensko."


"Po rekonštrukcii nehody, ktorá sa odohrala 6. mája, bolo zistené porušenie technologickej a pracovnej disciplíny zo strany výpravcu zamestnanca ŽSR a rušňovodiča zamestnanca Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia."


http://www.sme.sk/c/3897008/Pricinou-zrazky-vlakov-bolo-porusenie -predpisov.html
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 19:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Závažná zpráva DÚ k nehodě v Moravanech
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 20:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: a je to tady. Otazkou je jen, co bude s ESA11, nez programatori dopisou chybejici uplnou blokovou podminku. Prujezd 30km/h? PN v kazde stanici?
Nikdy se neptám následovně: "V co věříš?", "Jaký je tvůj měsíční příjem?" a "Koho jsi volil?"

Rodiče mě učili, že lhát se nemá ... tak mlčím ...
modiat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.18
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 20:25:06    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct-Oldcerry:
Všechny body jsem už zaslechl z úst jiných, první po kom se jde, jsme mi...V technologii vlastní železniční dopravy stojíte jako strojvůdce na vrcholu, protože Vy odvezete vlak z bodu A do bodu B (realizujete výkon pro Vašeho zaměstnavatele, za který dostane zaplaceno) a ostatní činnosti jsou pomocné (podpůrné), aby Vy jste splnil svůj úkol. Tím nijak nesnižuji odpovědnost a náročnost ostaních profesí!!!. A pak platí velice jednoduché- ,,Král je nahý". Stejmý tlak je ale vyvíjen na řidiče, piloty atd.
Zdravím
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 20:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

modiat: No jestli já jsem na vrcholu, tak potěš co asi je pode mnou :-))
Jenže technologie žel.dopravy není postavená na tom, že každý má svůj díl odpovědnosti a pravomocí. Když to řeknu drsně blbě tak je to postavené na tom že i když to všichni pokazí tak spoluzodpovídá fíra.
A hlavně jaksi odpovědnost končí tak maximálně u výpravčího,možná strojmistra..že existují nějací dozorčí, náměstci,přednostové a výš , o tom se nemluví.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 20:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proc tady porad resite system ESA11, kdyz jde o problem kolejoveho obvodu. To same umozni i RZZ AZD 71 pripadne TEST vybaveny kolejovymi obvody, ESA ma navic jen staveni ze zasobniku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 20:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že existují nějací dozorčí, náměstci,přednostové a výš , o tom se nemluví.

A přitom jsou to v případě nějaké nehody ti nejarogantnější, nejvševědoucnější generálové, co však často nikdy pořádně "nebojovali". A to buď díky studiu VŠ, což bych ještě bral, ale daleko spíš proto, že jako "bojovníci" v poli byli neschopní až nebezpeční sami sobě i okolí.
Tak se pro ně našlo nějaké teplé místečko, kde nemohou škodit a mohou tepat ty pod sebou, bez zodpovědnosti, v mnoha případech za smluvní plat. Z těchto lidí se mi chce blejt. Bohužel, potkávám jich ve službě řadu, jen pár z nich může říct, že mohou do něčeho svým podřízením kecat a něco z jejich práce hodnotit. Naprostá většina jsou ale arogantní neschopní tupouni. Ale drží se svých židlí jako veš kožichu, vší silou, v tom jsou skvělí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, vzhledem k tomu co bylo dneska na Nově, pak na jedničce ta nehoda v Kanadě, zajimalo by mně kolik lidi zitra rano sedne do vlaku...
A k reportaži na Nově- ano je to velka tragedie, ale myslim si že se to zbytečně moc nafukuje. Těžko vysvětlit jak to chci řict, ale vzhledem k množstvi vlaku, postavenych posunovych a vlakovych cest přes ESU od jejiho prvniho zavedeni až do dneška, věřim tomu že to byla hodně ojediněla zaležitost. Samozřejmě se to muže stat kdykoli, ale věřim tomu že každy z lidi kteři se na provozu podileji, jsou teď o neco obezřetnějši...
Ale je fakt že co mělo byt, už vyřčeno bylo a pokusim se k tomu nevracet.
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
evelínka600
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.77.18
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:21:25    Odkaz na tento příspěvek  

ještě k těm Moravanům... patřím mezi ty co v ten písek nevěří, víte proč? Nebyl jsem tam ani se moc nevyznám v zab. zař, ale pokud se nepletu, tak pokud se rozjíždí vlak(osobák), tak + pol bere z troleje a - pol z kolejnice, takže pokud se rozjíždí, musí být styk kolo kolejnice, ne?! tudíž by měl být styk i pro KO, ne? vím, že tam "tečou" jiný proudy, ale takhle nějak by to mohlo být, ne? po shlédnutí dnešních zpráv na nově a tom co tam řekl maník z DI, že umřel jeden člověk, že se toho tolik nestalo... myslím, že pokud dokázal tohle vypustit kontrolní orgán, tak já bych zastavil dopravu, protože to vede k jasnému výsledku a to, že se to zamete pod stůl a fírové bojte se...:-(
modiat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.18
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:29:24    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry-že i když to všichni pokazí tak spoluzodpovídá fíra... přesně to jsem měl na mysli (není na tom nic drsného, je to realita).
Zdravím
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se tyce rozjezdu - jednak je mozne ze trakcni proud prochazel jen pres jednu kolejnici (ale v tomhle pripade by nejspis proudova nesymetrie na oddelovacim transfomatoru stejne zpusobila obsazeni obvodu), ale daleko pravdepodobnejsi je podle me to, ze rozjizdeni toho vlaku bylo az po tom, kdy Lv jiz minula vjezdove navestidlo a i nasledne obsazeni obvodu na stanicni koleji uz nehode stejne zabranit nemohlo.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.82.225
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:35:56    Odkaz na tento příspěvek  

evelínka600: Úplně pravdu nemáš, protože k tomu aby se elektrická lokomotiva rozjela stačí pouze kontakt (styk) s jednou kolejnicí, ale pro ZZ je nutné spojit obě. Nikdo zatím netvrdil, že žádné kolo nemělo styk s kolejnicí, ale pouze že nedošlo k propojení dvou kolejnic (šunt).
valihrach
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.9.68
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:46:16    Odkaz na tento příspěvek  

"To same umozni i RZZ AZD 71 pripadne TEST vybaveny kolejovymi obvody, ESA ma navic jen staveni ze zasobniku." Volici skupina AZD71 si take pamatuje predvolby a iniciuje staveni cest pripravenych "do foroty"; jak je tomu u TESTu? Divil bych se kdyvy to taky neumel, ale neznam.
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 21:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na koridoru jsou KO podle normy EU, anebo podle naší staré normy.
nehoda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 22:32:54    Odkaz na tento příspěvek  

T4784086 : Včera bylo ve zprávách hafo reportáží o nehodách na silnicích během soboty a neděle. Čekal jsem, že dnes bude na silnicích prázdno, a do auta nikdo nesedne, jak to je možné, že silnice byli zase přeplněné .....??
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 22:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevysílat je jediná záslužná věc, co jde s šoty TV Noha udělat. Měli by reklamu protáhnout místo celých TV Novin, to už i ta reklama je pravdivější.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5198
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 27. května 2008 - 23:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já si říkal co dělalo dnes auto TV Nova v ČT na benzince...kolem poledne
Pražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 01:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T478: ano, takhle nějak asi uvažovali třeba v DP Ostrava před léty, když se jim potkaly tramvaje na jednokolejce, ale ubrzdily to, tak proč to nafukovat. Museli zemřít 3 lidé, aby názor změnili. Kolik lidí mělo přijít o život v Moravanech, aby to nebylo zbytečně nafouknuté? Ano, občas se stane průser kvůli něčemu, s čím nikdo nepočítal. Ale když už se ten problém ukázal, je potřeba minimálně přesně zjistit příčinu a ne spoléhat, že se s boží pomocí dalších 5 let nic podobného nestane.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 05:25:15    Odkaz na tento příspěvek  

FS nemá své diskuzní forům?
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.92.10
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 07:35:48    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem viděl v 6:05 v Nymburce hl. n. na Kostomlateckém zhlaví jednou nápravou vykolejený Cargo Peršoun 163.010-2.
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.72.25
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:02:53    Odkaz na tento příspěvek  

Něco z iDnes:
http://zpravy.idnes.cz/drahy-proveruji-po-tragicke-srazce-u-morav an-vsechny-lokomotivy-pyd-/krimi.asp?c=A080527_214620_domaci_zra
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Moravany: Nevím, kde fíra v okmžiku srážky byl. Ale pořád mi vrtá hlavou, proč neutekl do strojovny?
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

8:00, odjezd NPV 1.Nsl 62300 Brno-ČT-Poděbrady pro zadřený eso na čele 751.001
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:20:26    Odkaz na tento příspěvek  

Taky by se měly prověřit všechny nákladní vozy, jestli se z nich nesype písek.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně aspoň jeden rozumně napsaný článek, na iDNES.
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:32:02    Odkaz na tento příspěvek  

ad Valichrach:
U TESTU předvolba není bo by byla k ničemu (viz. ZZ nemá úsekové rušení VC), RZZ ji maj snad standartně všechny z výroby - ty s tlačítkovou i číslicovou volbou....

Jinak "smyslnou" teorii o protékání proudu jen jednou kolejnicí bych tady moc nerozvíjel, bo nejvyšší asymetrie, při které dokáže KO pracovat je podle jejich výrobce AŽD 30%....
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 08:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek rozumně napsaný je,ale všechno je to huráakce nějakého klotového rukávu,který nemá o provozu ani šajnu.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 09:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, kde fíra v okmžiku srážky byl. Ale pořád mi vrtá hlavou, proč neutekl do strojovny?

Kolegu našli stát namačknutého na dveřích strojovny s jednou rukou na klice a druhou na horní kličce západky, kterou chytří ostraváci opět nechali na exústeckých peršincích zajistit v zajišťovací poloze a zaplombovat. Tato západka slouží k obejití elmagn. západky na dveřích, která blokuje vstup no strojovny pod napětím. Ale je to dost na hovno, protože když se zvednutým otevřu dveře do strojovny (s vyřazenou zajišťovací západkou), tak okamžitě mašina odpálí HV a během cca 2 sekund mašinu uzemní a vybije filtr. Kolega se mohl zachránit, chyběly mu tak dvě tři sekundy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Aleshamapochcanaslama
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 09:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Luke jak se vede a jak to jde v práci?Měj se fajn a napiš..čauky Tomšík
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 10:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou zaplombovanou západkou je to stejné jako v Brně.Na esech jsou západky 2x až 3x omotány dvojitým plombovacím drátem ( záleží pouze na délce drátu ),aby byla jo jistota,že plombu nikdo nestrhne a můžou se po...,když se mašina vrátí z venkova se strženou plombou.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 10:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by nebylo na škodu ověřit,jest-li měl fíra šanci plombu strhnout ( myšleno z pozice fyzikálních sil ) a dostat se tím rychleji do strojovny....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 10:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun : poslušně hlásím, jakmile vlezu na lok se zaplombovanýma západkama tak trhám!
1. nechápu smysl plomb?
2. možná ty 1,2 sec. rozhodly.
A se svojí mstivou povahou, bych schutí poslal tomu zmrdovi co nařídil plombovat a všem co se na tom zůčastňují dopis ve smyslu:
"Svojí blbostí a tupostí si dopomohl zabít p. strjv...a přiložit k tomu parte..
jj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.152.14
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 10:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: k čemu je nařízení na zařazování alespoň jednoho vozu se špalíkovou brzdou, když stejně inkriminovaný osobní vlak vezla loko, která - jestli se nepletu - má špalíkovou brzdu?? Jistě EDB, ale k zastavení vlaku stejně muselo přece dojít na špalíkovou brzdu, ne?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

evelína a spol: Písku se na jednu šínu sypalo 30x tolik co na tu druhou, tudíž bylo odizolování jen jednopólové.

Paul Red Adair: nesymetrie obsazuje KO přesycením jádra trafa, takže se údaj 30% musí nutně vztahovat k nějakému trakčnímu proudu (odhadoval bych, že toho jmenovitého na štítku trafa).
Stojící 163 bere nula nula nic a rozjíždějící se taky jen zlomek toho, co je na ampérmetru motorů.

Možná by stálo za to nejdřív něco vědět, pak se nad tím zamyslet a teprv pak vynášet soudy o (ne)smyslnosti toho kterého tvrzení.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj: vlk se nažere a koza zůstane celá....
Protože když vidím tu jejich teorii. mašina nadměrně popískovala kolej,vlivem vlhkosti se to slepilo a obalilo kola...
Takže asi v tom vlhku bylo rozprášené vteřinové lepidlo a tak mají teorii že se to aspoň na jednom voze setře, ale jaksi zapomínají, že dle jejich teorie, stejně na koleji zůstane izolační vrstva písku. Teda když se to napíše, tak je to tak do nebevolající hovadina ,že snad je to i pravda.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě EDB, ale k zastavení vlaku stejně muselo přece dojít na špalíkovou brzdu, ne?

To se pletete. Těsně před zastavením sice u 163 odbudí EDB a naběhne vzduchová brzda, ale jen minimálně a při rychlosti cca 15km/h a méně. Navíc jsou kola této řady obržděna pouze jednostranně. Takže těžko očekávat, že to očistí písek z obručí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na FSČR další doplnění k nehodě v Moravanech. Jde o zápis z jednání na DÚ k této nehodě.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by nebylo na škodu ověřit,jest-li měl fíra šanci plombu strhnout

Kdyby to nebylo plombované, jako to máme na našich mašinách my (musím ověřit, jestli se zas nenašel nějaký kokot, co to omotal jako na Moravě), nemusel se starat o nic, jen o tu hlavní kliku a stihl by to. Za to dám krk.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:25:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na čt2 v 15.00 hod. dávají "Čelní srážku". V Kanadě se v r. 86 srazil rychlík s nákladem (10000t, 2km). Ať máte co řešit...
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

534.0454: Oni to dávali už včera večír a txt verze vyšla na idnes.cz ...

Ale je-li tu znalec severoamerických poměrů, měl bych dotaz: Ty hytláky s průvodčím nákladních vlaků se tam vozí dodnes? Popravdě mě docela překvapilo, že je vozili i v těch osmdesátkách, kdy se to stalo ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Tak tahle banda géniú tvrdí ,že to aby se uvolnil obvod až po obsazení následujícího povede k zvětšení podílu lidského činitele…
Tak nevím, ale už si naprosto zoufám , to přece není možné, že jsou to všichni takoví debilové…Já myslel ,že když postupně vychcípají postkomunističtí funkcionáři tak že se snad dostanou k veslu lidi vzdělaní a chytří…bohužel.
Kdyby řekli, to prostě nejde udělat prosím,ale tohle... a co je na "omezování činnosti" když bude výpravka mít povinost sledovat obsazení /neobsazení následného KO ?
application/octet-streamTOP managers idiots
doc2.doc (129.0 k)
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 11:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: No, celkem by me zajimalo jak by to mel vypravka stihat sledovat v pripade ze ridi 8 stanic na huste frekventovane trati... A dalsi vec je co by vlastne mel sledovat? To si ma pokazde pamatovat kdy na nejake koleji byl naposledy vlak a jestli pri odjezdu obsadil sousedni usek? A co kdyz ten vlak odjel za predchozi smeny?
Jo a mimochodem, od vcerejska je v Moravanech narizeno zjistovani volnosti koleje pohledem. Ja osobne bych si ve smene pral opravdu hustou mlhu, abych musel pro kazdy vlak udelat pochuzku po celem kolejisti... A velmi by me zajimalo jak dlouho by si ten kdo to zjistovani volnosti naridil nechal libit propustnost 5 vlaku za hodinu... A ona vubec nemusi byt mlha, pochybuju ze od dopravni kancelare je bezpecne v noci videt neosvetleny vuz stojici u odjezdoveho navestidla.
Tohle je podle me prosty alibismus, aby to bylo v pripade nehody na koho hodit.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 12:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: řekněte tedy něco rozumného Vy.
Že jsou všichni kolem Vás idioti, to jsme už slyšeli.
Ale teď zkuste něco doopravdy, co byste jako fíra teď chtěl prosadit okamžitě a co v delším časovém horizontu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 12:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny:Já chápu že to není úplně košer, ale tak to prostě necháme být? Je to na dlouhou diskutaci a já určitě nemám v mnoha věcech pravdu, ale já tam mám čumák a vy ne!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 12:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls:Už jsem to psal ..tak znova
1. Do uzavření nehody okamžitě nařizuji uzavřít přívod vzduchu a vypnout jistič obvodu k pískovacímu zařízení. U lok. kterých to nelze udělat lok odstavit a odzbrojit písek.
2. Nařizuji okamžitě sledovat obsazování následných KO. Kde je potřeba, posílit směny o další pracovníky (dozorčích a podobných se fláká dost)

tak a v delším horizontu
1.zajistit závislost dvou sousedních KO. Pokud nebude obsazen následujíci nesmí se uvolnit předchozí.
2.prověřit součinnost KO a ostatního ZZ ve všech inkriminovaných stanicích.
3. zabezpečit aby nemohlo dojít k samovolnému vysypání písku (to půjde těžko ale snad by pomohla kontrolka v zorném poli.) 242 ji mají.
4.Vrátit funkci na lok 163,363 kdy v jízdě na "A" po přepnutí do polohy "P" docházelo k odbrždění vlaku a zabrždění lok na 2 bar.(krásně se s tím zastavovalo a vždy lok posledních pár metrů brzdila jen vzduchem) Hlavně by to chtělo také termíny" Do xxx 2008"
Tak a teď mě ukamenujte...klidně, ale tohle mělo se objevit dle mého soudu jakmile se dokázalo, že došlo k selhání zab. zař.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5199
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 12:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Kolegu našli stát namačknutého na dveřích strojovny s jednou rukou na klice a druhou na horní kličce západky
Já teda slyšel něco jiného...sem zvědav co je tedy pravda
Už prvně sem slyšel že ho kdosi viděl jak na stanovišti pobýhá(zřejmě nějaký očitý svědek nevim kdo), zřejmě se snažil tu plombu překonat, to musel bejt hroznej pocit ku.va!!

To zjištování volnosti koleje se mi zdá taky trochu divný, ale bohužel nějaký opatření se kvůli tomu dělat musej, odnese to hodně lidí..
Sem zvedav zda udělaj na tom stejným místě rekonstrukci nehody, stejný přírodní podmínky, enormní množství písku apod...jenže do stejnýho stavu se jim nikdy nemuže povíst obalit kola tou emulzý tak aby ESA vyhodnotila opět volnou kolej...

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
RBC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.250.219.134
Odesláno Středa, 28. května 2008 - 12:51:55    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Kamenovat vás nebudu, ale diskutovat můžeme.

Bod 2 prvního odstavce není reálné zajistit. Na to nejsou lidi, a pak tady máme dálkovinu Přerov - Břeclav, Č.B. - Horní Dvořiště. Dále uvedu příklad: Vlak přijede na kolej, bude tam stát týden, a pak zmizí. Kdo si toho všimne? To by se měly věšet / zavádět varovné šítky, případně evidovat zápisník volnosti?

Bod 1 druhého odstavce je možné zajistit prakticky jen u elektronických stavědel, nikoliv na celé síti SŽDC.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. května 2008 - 13:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RBC:ČB - HD je nepřetržitá výluka do 26.6 do té doby by se mohlo snad něco vyřešit :-))
Pře - Bře a ostatní dálkoviny..Beru že to není jednoduché ale nechat to úplně plavat?
Nevím, ale snad si dispečeři a výpravčí předávají službu a tak snad ví,nebo lépe by měli vědět, co kde stojí a nestojí, eventuelně odjelo. A mechanické pomůcky (štítky) nejsou úplně blbý nápad, sice středověk, ale my si taky lecos píšem a nebo máme nějakou pomůcku lenivce tupce :-))
A k té závislosti ...když mohou být na sobě závislá návěstidla, tak proč ne obvody? Tady jsem na tenkém ledě ale technicky mi to nepřipadá nemožné.