K-report
 

Archiv do 5. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Zrušené tratě » Archiv do 5. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 20:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

Akorát v tom článku nerozumím jedné věci:
Jak mohou ústečtí pohlaváři donutit SŽDC k nějakému rozhodnutí o stavu té které trati. Nad SŽDC je celorepublikově snad MD ne ?
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 21:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, rekl bych, ze na nektere veci se je lepsi spise ptat v diskuzi u dotceneho clanku nez zde.
Pavel
P.S. Nejsem autor predmetneho clanku ...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 21:34:06    Odkaz na tento příspěvek  

narozenej : To je stejný jako byste se ptal, jak můžou nějaké lobbystické skupiny ovlivnit v jejich prospěch zpracování např. nějaké dokumentace na libovolném úřadě.
Zaplatí - prostě zaplatí.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 22:34:47    Odkaz na tento příspěvek  

W:
Ale tohle je přeci něco jiného. Nedovedu si představit , že by krajský úřad podplácel jinou státní firmu.
Když o tom tak přemýšlím , napadá mne jedno logičtější zdůvodnění. Mám kamaráda , který působí na poměrně vysoké man. pozici u jedné SDC na Moravě. Když jsem s ním jednou rozebíral problematiku stavu a údržbu tratí , řekl mi , že poměrně velké procento regionálních tratí je díky technickému stavu na zavření. Že se tam jezdí díky obrovskému tlaku , který je na SDC vyvinut ze všech stran , aby provoz nebyl omezován.
V tomto případu si troufám tvrdit,že žádný podobný tlak není.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 08:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jest pravda, co tu jest psano o nevyhovujicim technickem stavu trati vuci normam a i presto, kupodivu na nich bezpecne jest provadena doprava, bo kdy se neco kde vysinulo ci jinak havarovalo pro spatny technicky stav trate ? Tak je zrejme, ze tyto technicke pozadavky/normy
jsou premrstene a je treba se ptat proc. Ostatne pokud ten Vas "kamos" na SDC je na nejake "dulezite" pozici, tak predpokladam, by s titulu tohoto mel mit pravo revokovat smyslplnost techto pozadavku, pripadne vyuzit "pojistky" demokracie, prej novinari, kdyz uz to nechtej resit jeho nadrizeni.
Ale to bych zase chtel moc, ze ...
A urcite si to taky predstavuji jako hurvajz valku, jo, jak obvykle ...
Pavel
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 21:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aktuálně Ždánice a Uhřice
Iša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 07. června 2008 - 23:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milane tobě se nechtelo šlapat po trávníku co?
Já to mám trochu s odstupem.

a ještě Želetice - přejezd
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 10:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej: odhlédneme-li od zmíněného článku, obecně nemusíte uplácet firmu, stačí podmáznout vhodně vybrané(ho) pracovníka(ky) oné firmy.
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Zarri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 12:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si jednu dobře míněnou radu pro všechny, kteří by se chtěli vydat na procházku po zrušené trati Přibyslav - Sázava u Žďáru: Raději se o to nepokoušejte (bez křoviňáku nebo mačety)! Je to tam zarostlé jak v džungli! Neb jsem většinu trati procházel ve fotograficky nevhodnou dobu, přiložím pouze tři snímky.

Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 12:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych se ještě měl zajet podívat na Ždánku něco pofotit než to tam začnou trhat a hlavně úsek Uhřice-Ždánice ikdyž teď na jaře v té trávě to bude neštěstí,ale je to potřeba zdokumentovat...Ještě jen tak pro srovnání rok 2005 a rok 2007 ...
http://trat133.mujblog.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.217.160
Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 15:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

https://www.k-report.net/clanky/po-zrusene-draze-z-jirkova-do-litv inova/
J.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.16.41
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:16:09    Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo fotky z koryčan???
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco malinko
http://www.naskyjov.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/vlecky
a něco se dá pohledat na netu
třeba na www.t211.cz
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 12:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak další část Ždánky už je minulostí
-odbočka Čejč-
nutno říct že byla v havarijním stavu a nepoužívaná

zbouráno asi na konci dubna
J.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.83.68.250
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 13:20:11    Odkaz na tento příspěvek  

Nema nekdo planek,informace-histrorie stanice
korycany???Za odpoved predem dik.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 17:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My jsme přes odbočku Čejč nedávno jeli, ale na PN :-O
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Jindřich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 22:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuto sobotu 14.6.2008 se uskuteční pochod po zrušené trati Křimov - Reitzenhain. Sraz účastníku je v 11h na peronu nádraží Křimov. Vzhledem k silně zarůstajícímu terénu doporučuji dlouhé kalhoty a pevnou obuv. Pochod bude ukončen v místech sneseného hraničního mostu. Délka trasy je přibližně 15 km. Bližší informace rád podám....Velkou svačinu a dobrou náladu s sebou
www.dpchj.cz
Jindřich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 12:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě malá info k pochodu po zrušené trati Křimov - Reitzenhain...Sraz účastníku je účelně udělaný na 11h, po příjezdu autobusu od Chomutova, který odjíždí z Chomutov, aut.nádr. v 10:33. Stanice autobusu se nachází hned u nádraží...
www.dpchj.cz
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 14:25:22    Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich: "Sraz účastníku je v 11h na peronu nádraží Křimov."... No hlavně abyste to stihli celé projít a měli taky trochu času na kochání se krásnou krajinou a hlavně na focení! 15km takovým terénem za půl dne - to bude honička. Znám to tam, takže vím o čem mluvím... A taky - chcete nocovat na hranicích, a nebo se ještě v sobotu večer vrátit domů?

My jsme to šli vloni v dubnu z Křimova jen ke druhému snesenému mostu u Hory Sv. Šebestiána, byla to fantastická procházka, vřele doporučuji každému, klidně si dovolím říct, že je to nejkrásnější zrušenka v nejkrásnější krajině co u nás máme. Fakt jsme na krásnější ještě nenarazil, a to už mám projito celkem dost! Ale každopádně bych vám radil, jestli je to možné, vyrazit na trať dřív než v 11h, abyste z toho taky něco měli a nemuseli hnát jak o život.

Šel bych taky, ale jsem z daleka a na sobotu už něco mám. A taky hlásej hnusný počasí...
Jindřich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 14:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: Neni to zase tak hrozný, dá se to projít celé volnou chůzí a zdoláváním zarůstajícího tělesa za cca 5-6 hodin. Letos po trati teprve po druhé,takže mám ještě co dohánět oproti minulým rokům....Jinak se samozřejmě vrátíme...
www.dpchj.cz
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 17:44:41    Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich: nám 6 hodin trvala cesta jenom k tomu druhému (menšímu) snesenému mostu u Hory Sv. Šebestiána, ale je fakt, že jsme se dost loudali, furt něco fotili, rozhlíželi se po kraji... a na nádraží v Hoře byla přestávka na jídlo. Původní plán byl taky projít až na hranice, ale pak jsme právě z důvodu nedostatku času a blížící se tmy museli trať opustit dříve. Holt jsme se moc flákali, a proto jsme neviděli všechno. Jsou zrušenky, které projdeš za pár hodin, uděláš pár fotek, ujdeš třeba 10km za 3hod., a ani tě to moc nenadchne, bo tam kromě zarůstajícího tělesa mezi poli není na co koukat. Ale Křimov - Reitzenhain... tam je na co koukat skoro na každém kroku!
Jindřich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 21:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: To mi povídej....naštěstí mám veškeré zajímavosti....i ty skryté zaznamenány
www.dpchj.cz
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 23:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zastavení dopravy na trati 253 nezbytné?
Jindřich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 06:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé, jistě všichni vidíte počasí, které se na nás přivalilo. Pokud bude zítra takto ošklivé počasí, samozřejmě se žádný pochod po trati Krima Neudorf - St.Sebastienberg - Reitzenhain in Böhmen nekoná
www.dpchj.cz
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znáte někdo knížku od p.Jelena
Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
je dobrá?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:41:15    Odkaz na tento příspěvek  

Loni na knižním veletrhu jsem získal ediční plán nakladatelství Mladá Fronta, kde byla tato knížka uvedena, ale v letošním - viz www.bookcafe.cz/mf-edicni-plan-2008.pdf už nefiguruje. Jsou tam jen Příběhy z dějin našich drah od Schreiera, které byly také už v tom loňském. Nejspíš tato kniha dosud vůbec nevyšla, ono je to nyní dosti turbulentní téma. Autorem snad měl být také Schreier, ne Jelen??
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no zahlídl jsem ji na
http://www.navysokou.cz/detail.php?ref=seznam&id=64559
tak nevím
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 11:08:56    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to asi bylo v edičním plánu nakladatelství Dokořán, viz www.dokoran.cz (ten mám z loňska taky). Zatím jsem ji ale nikde prodávat neviděl.
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a já už jsem si ji objednal do obchodu když bude zajímavá tak ji beru a pak poreferuju:-)
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezramenná mechanika v Hevlíně
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zarri: (číslo příspěvku 79) bylo myšleno toto vložení fotografií nějak symbolicky, nebo je to jen náhoda? Protože přesně 8.6. před rokem, započala likvidace Sázavské trati, demontážními pracemi v Přibyslavi.
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 15. června 2008 - 19:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny. Na jedné adrese
je možno prolejzat kolejový plány různých dopraven. Je tam možno stáhnout i zapakovaný obsah toho webu, má to jen ten háček, že je příliš čerstvý. Nemáte někdo tento archiv v co nejstarší verzi? Některá nádraží, které SŽDC stihlo převorat na zastávky tam už prostě nejsou, stejně tak marně hledám již mezitím zrušené tratě či tratě pod soukr. dopravci.

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 10:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Mám nějakou starší verzi, ale z jakého roku to je z toho nedokážu zjistit. Napište sem váš email a já vám pošlu link.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.67.5
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 23:17:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Milanisko: zajímavé, oficiálně není ještě vydaná, prodává se a je vyprodaná
- http://www.kosmas.cz/knihy/134753/zrusene-zeleznicni-trate-v-cech ach-na-morave-a-ve-slezsku/
- http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01532705& nDepartmentID=0

Ad Cogwheel: to byl nápad vydavatelství MF vydat "dějiny železnic" v ČR, ale naprosto v nereálném termínu (psal jsem si o tom s redaktorem). Výsledkem snahy vydavatele je Schreierova a Krejčího Velká obnova (jako doplněk Honsovy Velké cesty).
PS: Když jsem si zadal hledání "Jelen" na stránkách Dokořán, vypadla pouze Sexuální poradna Dr. Tatiany pro všechna živá stvoření.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 22:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
při procházce v pražské Stromovce jsem u Bubenče narazil zřejmě na zbytky trati:



Oč jde?
www.mestskadoprava.net
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 23:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice to není zrušená trať, ale že by se po ní nějak závratně jezdilo, to se říct nedá:
Čelákovice - Mochov
Modrá,bílá,červená,každá z nich je z*urvená! Mějme rádi krtka, PHS je mr*ka!
Žatecká bloguje
Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 21. června 2008 - 00:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: To byla vlečka do mlýnů, dlouhá léta se nepoužívala a nedávno ji vytrhali.
Kdysi zde jezdilo 10 párů nákladních vlaků, dnes ...
ICQ 197105314
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 21. června 2008 - 21:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věděl by nekdo, proč byla přeložena trať u Smyslova o délce cca 500 m?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 10:36:06    Odkaz na tento příspěvek  

6381+Václavs: K vyfocenému zářezu zrušené vlečky u nádraží Praha-Bubeneč upřesním, že vedla do papírny, která se jmenovala Císařský Mlýn.
Hools
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 16:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá s Mutěnkou?Už má odklepnutý konec?
Blofeld
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 12:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hools (i jiným): pokus o odklepnutí sice proveden, ale ZATÍM se samospráva nějak brání.
A nebyla tudy vedena už jen nostalgie nebo traťOFFka s MUVkou, ale třeba...
http://picasaweb.google.com/lukas.hucko/062008/photo#521029728500 9211442
Hools
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 12:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jooo,kruciš...že by návrat nákladní dopravy?.Blofelde díky
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2008
Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 17:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Moc mě zajímají zrušené tratě Vidnava - Nysa , Bernartice u Javorníka - Otmuchow. Nedaří se mi najít žádné historické fotky z dob provozu (já vím, na nádražích bylo zakázáno fotit), ale stejně, nemohl by mi někdo z Vás, prosím, pomoci. Díky.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2538
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 19:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkus dát do vyhledávače původní německé názvy..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Silesius
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.13.18
Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 22:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Simba: Mohl bych poslat mailem výsek železniční mapy Schlesien + Sudetenlnad a jízdní řády zmíněných tratí z Kursbuch DR 1944/45. S.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 09:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: www.parostroj.net
Je tam krásný článek, jen ho najít
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 02. července 2008 - 17:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdarec lidičky. Děkuji Rumcajsovi a Silesiusovi, ten článek i JŘ mám , mě by spíš zajímali nějaké další informace a fotky, co tam jezdilo, žel, a už nikdy nebude. A nejen tam. Je to hrozný, co s tím ti Poláci udělali. A vesele v tom pokračujou dál, nechápu třeba ty Glubczyce. A u nás? Např. "heřmaničky" je opravdu škoda, když se podívám na "osoblažku" - ty letní akce s párou - furt natřískaný. V Polsku se ruší rovnou celý tratě, u nás momentálně hlavně lidi. ČD vidí jenom tzv. koridory a co to ostatní? Už už to vypadalo, že se znovuotevřou staronový žel.přechody (Hevlín - Laa, Slavonice - Fratres) a nakonec PRD. A přitom v Laa to Rakušani opravili až ke hranicím. A na co? Chjo. Co vy na to?
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 19:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A u nás? Např. "heřmaničky" je opravdu škoda, když se podívám na "osoblažku" - ty letní akce s párou - furt natřískaný. V Polsku se ruší rovnou celý tratě, u nás momentálně hlavně lidi.

Ono je to na Osoblaze natriskane proto, ze je to svym zpusobem unikat. Kdyby takovychto trati bylo tolik co v Polsku a na kazde turisticky provoz "pojdte se svest vlackem" tak velka cast bude skomirat.

Jinak proti polovine 90. let se to u nas uz usadilo. Po cca 10 letech totalni stagnace se to zacalo opatrne zlepsovat. Vypada to, ze se otevre prechod v Dolni Postevne a ty Slavonice a Harrachov bych vyhledove videl taky. Hevlin bych asi spis odepsal. Ty penize, ktere by ten most pres Dyji stal bych radeji videl na nejaky prinosnejsi zeleznicni projekt.
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 05:17:25    Odkaz na tento příspěvek  

Drážní úřad jako drážní správní úřad ve smyslu ust. § 54 zákona č.266/1994 Sb. o drahách, v platném znění, a současně jako speciální stavební úřad pro stavby drah a stavby na dráze podle ust. § 7, odst.1) zákona o drahách, v souladu s ust. § 15 zákona č.183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), v platném znění, po provedeném řízení o odstranění stavby dle ust. § 128 odst.3 stavebního zákona vydává
povolení k odstranění stavby
„Zrušená regionální dráha Čejč - Ždánice, úsek Uhřice u Kyjova - Ždánice, 1. etapa“
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 08:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jo nic pěkného ke čtení
jediné co mně jakž takž uklidnilo je termín dokončení
7) Stavba bude odstraněna do 30.6.2010.
je tam psané odstranění budovy Dražůvky a ta už je dávno pryč takže věřím že to odstranění bude pomalé zdlouhavé a koleje tam vydrží co nejdýl a třeba swe stane zázrak a trať neskončí...každopádně hamba všem díky kterým to se Ždánkou tak dopadá!
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 15:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo co to znamená ta ,,1.etapa" ??? A ty cisterny jezdí do Uhřic nebo už ne? Někdo psal,že se tam dlouho vlak neukázal.Je tedy jen otázka času,kdy bude zrušen i úsek odb.Čejč - Uhřice? Jestli někdo víte něco bližšího tak dejte vědět.DÍKY.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 18:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem tu zas Souhlasím, ten zničený most přes Dyji je opravdu problém, ale mohlo by to jít z peněz EU na rozvoj příhraničí, ne? Jenže, momentálně to vypadá (dle zpráv z tisku), že na české straně bude zastaven provoz na celé lokálce do Hevlína. Jakoby nestačilo, že Jihomoravský kraj neobjednal os.dopravu pro příští rok na lokálce 253 Vranovice - Pohořelice. Zřejmě jim těch 400 cestujících denně nestačí (info z tisku).

A ještě k té Vidnavě. Mezi ní a polským Kalkowem, jak asi víte, bylo zlikvidováno i samotné drážní těleso, vč.mostu přes Vidnávku na českém území. Docela by mě zajímalo, jak onen most (mostek) vypadal a zda se opravdu nedochovalo zhola nic. Našel jsem si spoustu fotek, ale úsek Kalkow-Vidnava je asi neprobádán. Jestli je teda nad čím bádat Je fakt, že v té letní džungli a špatné přístupnosti toho taky asi moc nenajdu, až tam budu letos na dovče. Ale kdyby měl někdo nějaké infos, budu velmi vděčen.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 04. července 2008 - 07:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba:I kdyby to bylo 400,jakože to bývá i dost míň,tak se dostaneš na číslo 15,3 cestošů na spoj,z nichž většina jede jen v úseku Přibice-Vranovice,do Pohořelic už je většina spojů deně naprosto tragická.
Na 253 by bylo mrhání nechat cokoliv většího než je Midway,nebo Sor9,5m.,i tak bude ještě rezerva.

S tím Hevlínem to nebude zatím asi tak žhavý i když do budoucna stejně nemá moc šanci,jedině žeby nějací magoři nakonec prosadili přechod do Laa
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 04. července 2008 - 09:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

do Uhřic jezdí jenom Mufka cisterny už asi rok ne...ale snad odepsané to tam není a myslím že nafťáci jsou dost bohatá společnost,aby si to mohli z Čejče do Uhřic dovolit udržet
a celé rozhodnutí o Ždánce je na

http://du-praha.cz/view.php?cisloclanku=2008070001
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 04. července 2008 - 18:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stáčírnu v Uhřicích mají MND pouze jako zálohu.
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 10:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jo ale záloha je důležitá! :-)
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 14:53:25    Odkaz na tento příspěvek  

Most z Hevlína byl kdysy převezen a použit na trati do Pohořelic. Když zruší Pohořelice, tak most můžou převézt zpátky. A je to!
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 14:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Já tam samozřejmě nebydlím, takže nevím zcela přesně, jaká je skutečnost. Vždycky jsem říkal, že je to v nás, lidech. Buď tím vlakem (a busem)budeme jezdit (a chovat se ekologicky) nebo budeme jezdit těma svejma plechovejma miláčkama po přecpanejch silnicích. A přiznejme si, že mnozí jezdí mnohdy zbytečně, jen ze své pohodlnosti i 100m vzdáleného vesnického krámku ráno pro rohlíky. Ale pak všichni křičí: nerušte nám dráhu (bus). Opravdu nemá cenu financovat něco, o co zjevně nemají lidi zájem. Na druhou stranu: osobní doprava nebude nikdy výdělečná a zrušit něco někde je to nejjednodušší, podívejte se třeba do již zmiňovaného Polska, kde navíc k tomu neměli a ani nemaj vztah, neb oni to nevybudovali. Ty tratě postavili Němci, jejichž potomci byli násilně vystěhováni. I když, samozřejmě, byli to nacisti, kteří 2.sv.válku způsobili. Jenže, všichni nebyli v NSDAP. Ale to sem patří jen okrajově. Zkrátka : důsledky války jsou zejména v pohraničí vidět dodnes. Zbytek "dodělali" soudruzi (aspoň,co se železnice týče) a popřevratové události 89r., kdy byla vytunelována a zkrachovala i zbýv.část průmyslu, to jen dovrcholila. Lidi odsud prchají,neb z něčeho žít musí.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 15:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lašna : To je zajímavá informace. To by mohli, ale i tak by to něco stálo. Dnešní ceny služeb stav.firem v ČR jsou nekřesťansky předražené,možná by stálo za úvahu najmout si ji z Rakouska. Viděl jsem ten pořad ČT z loňského roku Náš venkov - Hevlín,vystupovat! Bylo to zajímavé,doporučuju juknout, neviděli-li jste.
richard045
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.203.166
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 17:38:44    Odkaz na tento příspěvek  

Simba : http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1097944695-nas-venkov/307295 350020006-27.04.2007-15:05-hevlin-vystupovat.html?from=60