Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni » Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 01. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 01. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 08. července 2019 - 16:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7405
Registrován: 5-2004
3xPražan: Město to nemělo prodávat, když tam byl ten velkej divadelní sál.

Město Plzeň dům kultury nikdy nevlastnilo a tudíž ho ani nikdy nikomu nemohlo prodat.

Ta se měla dělat až po zapojení tratě na novou část takže v roce 2020, aby byla ta smyčka k dispozici do roku 2020 a nebyl tam 2 toky problém tratě bez smyčky.

Novou trať nelze připojit na starou bez rekonstrukce křižovatky a křižovatku nelze rekonstruovat bez odpojení původního obratiště. Žádné dva roky tam problém nebude, od poloviny prosince tohoto roku bude v provozu celá nová trať až k univerzitě.

Pavel2: oba úseky zachycený na fotkách jsou momentálně rozbouraný úplně zbytečně.

Předpokládám, že toto hodnocení jsi provedl na základě podrobného prostudování harmonogramu stavby a veškerých návazností stavebních objektů. Nebo se mýlím?[happy]
Pavel2
Pondělí, 08. července 2019 - 22:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17130
Registrován: 8-2002
ML:
no předpokládám, že ty sis ten harmonogram stavby sehnal a podrobně nastudoval [wink]
zítra můžu udělat čerstvý obrázky a pak to porovnáme co se od čtvrtka změnilo.

3xPražan:
víš s prominutím hovno, akorát blbě kecáš. zařadil jsem si tě do škatulky troll a podle toho s tebou budu nakládat.
Pavel2
Pondělí, 08. července 2019 - 23:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17132
Registrován: 8-2002
dnes ráno v S35:
https://www.krimi-plzen.cz/a/v-sadech-petatricatniku-se-stretly-t ri-tramvaje/
hlavně že tu rozebíráme blbosti, ale o tramvajích sem nikdo nic nenapíše...
Středa, 10. července 2019 - 08:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 8-2007
zítra můžu udělat čerstvý obrázky a pak to porovnáme co se od čtvrtka změnilo.
Kdysi dávno při rozšiřování CANu se x týdnů dělaly přípojky dešťové kanalizace. Ráno se udělal výkop, přes den se položila kanalizace a odpoledne se výkop zasypal. A tobě podobní, kteří kolem stavby procházeli ráno a večer, tvrdili, že na stavbě celé týdny nic nedělají...
Pavel2
Středa, 10. července 2019 - 10:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17135
Registrován: 8-2002
sorry, asi jsem natvrdlej, ale tomu nerozumím...
dělaly se tedy ty přípojky x týdnů nebo jeden den?
Čtvrtek, 11. července 2019 - 14:02:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 8-2007
dělaly se tedy ty přípojky x týdnů nebo jeden den?
X přípojek X dní. Prodlužovala se stávající nástupiště a stavělo nové nástupiště plus parkoviště a točka autobusů (na leteckých snímcích třeba na mapy.cz je ještě patrné které části zastřešení jsou novější). Hlavní kanalizační řad byl hotov z doby kdy se dělal průmyslový vodovod do Škodovky. Prostě ráno se vykopala rýha, do ní se položila přípojka ke vpusti nebo svodu ze zastřešení a poté zasypala. A další den další přípojka nebo přípojky. Takže ten kdo šel po okraji stavby si nevšimnul nově osazených vpustí a konců přípojek (byly v úrovni země) a vypadalo to, že na stavbě se několik týdnů nic neděje.
Pavel2
Čtvrtek, 11. července 2019 - 20:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17144
Registrován: 8-2002
ok, teď už chápu [happy]

nejsem si moc jistej jestli je vhodný na velký ploše staveniště zaměstnat jednu partu 3 nebo 5 lidí s jedním bagrem a zbytek nechat opravdu několik týdnů ležet ladem. a v dnešní době subdodavatelů subdodavatele tuplem. to je ale věc plánování, peněz, množství lidí a strojů, harmonogramu a třeba i počasí.

pokud se ale vrátíme k tý Klatovský a Kaplířce, nepřijde mi, že by se tam nějak extra strhli, dělá se prostě normálním volným tempem, firmy mají práci jistou a nikdo jim ji nesebere, priorita prací je díky EU dotaci vysoká a termín jasně danej, takže nevadí, že se na dlouhý měsíce rozesere veliký území s dopadem na chod dalších částí města viz změna provozu tramvají.

za 3 pracovní dny ledabyle vyčistili těch pár desítek metrů Klatovský od rozbouranýho asfaltu. tohle je možná práce pro jeden nakladač a tři-čtyři sklápěčky na jednu pracovní směnu. zbylý dva dny se klidně můžou válet v hospodě. to by se ale stroje defacto nezastavily. pokud budu mít sklápěčku jen jednu, strojník v nakladači se bude většinu dne rejpat prstem v nose nebo může v mezičase kdy je náklaďák pryč účinkovat jinde.


ono by třeba stačilo, kdyby se okolo tramvajový tratě na Klatovský ponechala dejme tomu metr široká "bezzásahová zóna" a tramvaje se pořád ještě mohly točit v Borským parku.
Pavel2
Pátek, 12. července 2019 - 21:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17146
Registrován: 8-2002
dnes se zkoušely nový tramvaje EVO2, jedna byla rozsvícená ve vozovně a další jela po Slovanský, čísla jsem neměl čas od volantu vnímat.

v dolní části Slovanský byly hluboký výkopy částečně zasypaný a byly propojený do jednoho souvislýho výkopu s cca stejnou hloubkou. od Částkovky nahoru vzniká souvislá linie nových panelů pro obnovenou trať.
kv
Neděle, 14. července 2019 - 10:22:30  
Neregistrovaný host
Pavel2:

Tak tohle je tedy práce za 14 dní???

1) Tramvaje mohly jezdit klidně dál až na konečnou

2) To se dalo přesně očekávat, když na to mají půl roku


Ale někdo ten harmonogram musel odkejvat.

A dle očekávání má výluková linka 3 každý den nějaký problém, a to i při volnějším prázdninovém provozu.
Nemá totiž žádnou konečnou s vyrovnávacím časem pro eliminaci případného zpoždění, takže to funguje tak, jak to funguje.
A bohužel ještě dlouho bude.
Každý jediný den, kdy by se ještě mohlo jezdit na konečnou Bory, by byl dobrý.
Pavel2
Neděle, 14. července 2019 - 12:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17152
Registrován: 8-2002
kv:
moje zkušenost kdy po očku několik let sleduju různý liniový stavby v našem městě říká, že stavba má na všechno času dost a zábor ploch včetně těch po kterých běžně probíhá doprava se vždycky podřizuje potřebám stavby, nikdy ne dopravy [ko]

pro uklidnění můžu dodat, že např. v Pze mají možných kurvítek v systému schvalování a povolování staveb daleko víc a i v Perníkově dokážou rozvrtat město tak, že z dvacetiminutový cesty se stane 50minutová.

na severní Moravě je rozestavěná I/48, v některých úsecích D48. úředník na krajským úřadě se nejdřív dušoval, že mají objížďky značený dobře, ale nakonec jsme stejně došli k tomu, že když já mám v navigaci dva roky starý mapy, papírová mapa má 10 let, chybí mi tam jedna silnice, nemám místní znalost a nevím zrovna teď hned úplně přesně, že chci jet cestou do Č. Těšína na Příbor, mám prostě smolíka, musím zastavit na správným místě a najít silnici, která dřív byla odbočkou končící v polích [biggrin]

ve StČ kraji jsou podobný umělci. směrová cedule na objížďce ne před křižovatkou, ale pro jistotu za a jiný příhody.
tohle je systémovej problém v celý republice. kam vkročí noha dělníka, má doprava po dobu stavby utrum a poraď si jak umíš [uhoh]
Malý_fotograf
Neděle, 14. července 2019 - 12:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6944
Registrován: 5-2002
V super dlouhých harmonogramech je Plzeň mistrem, jsou kolem toho i různé konspirace o "malých domů"... Sám bych viděl jako ideální harmonogram: Urychlení výstavby kolejového tělesa v Kaplířově, poté několikatýdenní výluku ve stávajícím režimu, kdy by se vybudovalo odbočení (opět jen to nezbytné pro provoz tramvají). Poté zprovoznění úseku Kaplířova - Dvořákova byť jen pro manipulační jízdy tramvají bez možného využití výhybek a dalších vymožeností na nové konečné. Čtyřka by tak byla rozdělená jen několik týdnů. Myslím, že takovým krokům do jisté míry zabránila nutnost postavit tramvajovou trať do konce letošního roku. Ostatně rychlost samotného jejího budování mi přijde i v porovnání s jinými městy vysoká.

Organizace výluky tak jak je = za mě ne zrovna vhodné řešení. Objezd dvou linek přes Palackého znamená, že zpožděný spoj trojky nebo čtyřky může být ve špičce snadno předjet spojem druhé linky s pozdějším odjezdem z Palackého, a tedy může své zpoždění ještě navýšit. Otáčením čtyřky přes Zvon by se takovým situacím dalo zabránit, navíc by šlo i o preventivní opatření hloupé srážky tramvají na křižovatce v Sadech ve scénáři, ke kterému už došlo před lety a při letošní výluce taky.
Druhá věc je řešení konečné v Dvořákově, kdy mohlo být v místě nástupní zastávky uděláno i výstupní nástupiště na pravé straně. Dává to logiku, obzvlášť pokud se od září předpokládá nasazení dvou řidičů do přední i zadní kabiny obousměrného vozu z důvodu potřeby docílit rychlého obratu právě v Dvořákově.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 14. července 2019 - 14:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 7-2017
MF: Otáčení přes Zvon stojí víc vozokm. Vozokm dle mých informací už letos došly, zbytek rezervy jde na Wilsonův most… [crazy][sad]
Malý_fotograf
Neděle, 14. července 2019 - 15:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6945
Registrován: 5-2002
Celým slavným vozokm by prospělo, kdyby se konečně začaly propočítávat podle skutečných nákladů na dané vozidlo, ne podle zjednodušených výpočtů ignorujících fixní a variabilní náklady. Tím myslím, že 2 sólo vozy se dvěma řidiči stojí stejně jako souprava 2x T3 s 1 řidičem. Ale co, když bude na 4 jezdit KT5D5 s řidičem i v zadní kabině, konečně to začne vycházet. [biggrin]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 14. července 2019 - 16:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6970
Registrován: 5-2002
Té výluce by hlavně prospělo tu linku netrhat alespoň o prázdninách, když to šlo s 12 KT v roce 2004, tak s 16 obousměrnými tramvajemi letos by to snad mělo jít taky...

IN mají sice menší kapacitu, ale když se ve stávajícím režimu vezou lidi ze dvou i tří souprav v jedné a pak jede prázdný spoj, tak je to taky na houby... (Teda pro DP ne, ten má těžbu dotací jistou, ale cestující to sere...)

(Příspěvek byl editován uživatelem H_k.)
Neděle, 14. července 2019 - 20:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2016
Kolik pořadí má jezdit na 4 o prázdninách o víkendu? To ani o víkendu v rámci totálního zmatení cestujících se to nedalo vyjezdit v celku? Od září bych nasadil na linku 3 KT8D5 a jako posilu velkokapacitní 4 soupravy Vario+Inku+oiraV, to by šlo[happy]?
Progress
Neděle, 14. července 2019 - 23:00:11  
Neregistrovaný host
Ale plusek tu máme 6 z toho 2 odstavené. I kdyby byly provozní všechny tak by šli spojit jen 3 soupravy. A s LFR.S Inka spojit nejde.
Pavel2
Pondělí, 15. července 2019 - 10:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17155
Registrován: 8-2002
pozor pozor[pozor]
na Miladě byl do stavby kolejiště umístěn silnej magnet, kterej přitahuje auta [biggrin]
https://www.krimi-plzen.cz/a/dalsi-auto-se-zasprajcovalo-v-koleji sti/
Pondělí, 15. července 2019 - 16:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 12-2007
Nova inka 370 teď kolem nadrazi do města

(Příspěvek byl editován uživatelem joudatfd.)
Pavel2
Pondělí, 15. července 2019 - 16:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17156
Registrován: 8-2002
371 vytažená před vrata na Slovanský aleji [happy]
Pondělí, 15. července 2019 - 20:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7408
Registrován: 5-2004
H_k: Teda pro DP ne, ten má těžbu dotací jistou, ale cestující to sere...

Dopravní podnik žádné dotace netěží. Dopravní podnik poskytuje za úplatu službu v rozsahu a kvalitě, v jakém si ji u něj zákazník objedná. Zákazníkem jsou občané města. Pokud zákazníka se** v jaké kvalitě službu dostává, má samozřejmě možnost to změnit.
Pavel2
Pondělí, 15. července 2019 - 20:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17157
Registrován: 8-2002
ML:
obávám se, že zákazníkem PMDP je primárně Město Plzeň, nikoli h_k, ML, pavel2, babička Kropáčková a další [wink]
zrovna tobě přece nemusím vysvětlovat, že cena jízdenky nepokrývá 100% nákladů na provoz MHD.
Pondělí, 15. července 2019 - 20:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4623
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Dopravní podnik poskytuje za úplatu službu v rozsahu a kvalitě, v jakém si ji u něj zákazník objedná. Zákazníkem jsou občané města."
Aha, takže když nejsem občanem města, tak nejsem zákazníkem, byť si zakoupím jízdenku a jedu tramvají. A co tedy jsem?
A kdybych byl občanem města, tedy byl bych zákazníkem, jakým způsobem si můžu u dopravního podniku objednat rozsah služeb? Rád bych, aby jezdila přímá tramvajová linka z Košutky na vlakové nádraží.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 15. července 2019 - 21:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 8-2007
Sám bych viděl jako ideální harmonogram: Urychlení výstavby kolejového tělesa v Kaplířově, poté několikatýdenní výluku ve stávajícím režimu, kdy by se vybudovalo odbočení (opět jen to nezbytné pro provoz tramvají).
A takovou drobnost jako nutné přeložky inženýrských sítí (elektrika, voda, kanalizace, plyn, horkovod, telekomunikace apod.) bys řešil kdy?
Pondělí, 15. července 2019 - 23:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7410
Registrován: 5-2004
Pavel2: zákazníkem PMDP je primárně Město Plzeň, nikoli h_k, ML, pavel2, babička Kropáčková a další

A to město je kdo?

zrovna tobě přece nemusím vysvětlovat, že cena jízdenky nepokrývá 100% nákladů na provoz MHD.

Ale o jízdenku tady přece vůbec nejde. Jízdenka je pouze nástroj spoluúčasti, svého druhu regulační poplatek. Já mluvím o tom, že občané města si platí svoji MHD skrze městský rozpočet a skrze něj také rozhodují o tom, v jakém rozsahu a kvalitě bude tato služba poskytována.

jakým způsobem si můžu u dopravního podniku objednat rozsah služeb? Rád bych, aby jezdila přímá tramvajová linka z Košutky na vlakové nádraží.

Zrovna tobě přeci nemusím vysvětlovat, jakým způsobem funguje obecní zřízení[happy].
Pavel2
Úterý, 16. července 2019 - 00:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17160
Registrován: 8-2002
A to město je kdo?
že by třeba nějakej odbor na magistrátě?

nebo jako jeden občan z cca 170.000 mám ráno napochodovat na ředitelství PMDP a oznámit že od 01.09.19 chci přímou linku ze Lhoty do Doubravky s celotýdenním intervalem do 10 minut? [biggrin]
Breník J.
Úterý, 16. července 2019 - 00:59:06  
Neregistrovaný host
V pondělí v 19.15 hodin spatřena na projížďce EVO2 č. 371 v Sirkové ulici ve směru k nádraží.
T_m
Úterý, 16. července 2019 - 01:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 5-2002

Ryze dokumentační a tím pádem i ošklivá mobilovka Evičky 369 na Slovanech. Před ní jela ještě jedna, obě pak prchly do vozovny.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Úterý, 16. července 2019 - 13:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4626
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Zrovna tobě přeci nemusím vysvětlovat, jakým způsobem funguje obecní zřízení"
To vskutku nemusíš, protože na to jsem se neptal.
Já se ptal, jak si má občan města domluvit u dopravního podniku rozsah služeb. Tedy?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 16. července 2019 - 18:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7411
Registrován: 5-2004
Pavel2: že by třeba nějakej odbor na magistrátě?

Odbor na magistrátu i celý magistrát jsou jen nástroje. Město jsou jeho občané.

Doktor: To vskutku nemusíš (...) Tedy?

Tedy musím[happy]. Rozsah dopravy určuje ten, kdo ji objednává. Tím je město, které jej objednává na základě požadavku, který mu nadefinují jeho občané a podle rozpočtu, který mu k tomu určí. O jednom i druhém rozhodují prostřednictvím zastupitelstva...
Úterý, 16. července 2019 - 19:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 1-2009
Fajn Martine. Tak teda ty požadavky nadefinuji.
Žádost č. 1: Posilněte tu jedničku, ve špičce nestíhá [pozor]. Koho napadlo, že ve špičce i sedle pracovního dne je stejná poptávka jako v neděli? Tím narážím na 7,5 minutový interval a 1 vůz. V ČR není celonárodní dovolená, jako mají v srpnu v Itálii [pozor] Včera v 17 hodin jsem jel ze stanice Pod Záhorskem na Mikulášské. Stál jsem mezi dveřmi, dál postoupit nešlo, každou zastávku jsem musel vystoupit, aby mohli vystoupit i ostatní. Dneska v 16 hodin na nádraží přijela tramvaj stejně natřískaná, mačkáme se jak sardinky a půlka lidí vystoupí na Mikulášském, protože jdou radši po rozkopané Slovanské, než aby se 15 - 20 minut plahočili okružní Tour de Slovany. Navíc na Miladě je zácpa, protože auta nemůžou odbočit do Doudlevec a můžou odbočit až na světelné křižovatce. Jenže auta co odbočují vlevo, nemůžou stát jinde než v kolejišti. A jelikož mají auta z centra v tu chvíli taky zelenou, odbočující musí počkat, až je někdo milostivě pustí. Tudíž horní část Slovanské je asi tak dobře průjezdná jako Ťokův průsmyk alias D1 [uhoh]
Žádost č. 2: Kolegyně z práce dojíždí z Lochotína k vlakáči. Dříve přestoupily u práce a dojely tím, co jelo. Dneska skoro všechno jede přes Prazdroj, tudíž přestupují pod Záhorskem na 1. Ale jelikož na sebe tramvaje nečekají, tak to leckdy dopadne tak, že jede 1 a za ní 4, ze které chtějí lidi přestoupit. Jednička jim zavře před nosem a ujede. Takže jedou 4, jenže ta čeká na Sadech, až bude moci odbočit doprava, aby vzápětí čekala, až bude moci odbočit doleva na Palackého. U Synagogy pak musí přestoupit. Tímto se ztrácí drahocenné minuty.Takže moje doporučení: Když už se pod Záhorskem sjedou 2 tramvaje za sebou, tak ať ta první jednička umožní přestoupit lidem ze 4, která je hned za ní. Ujetí před nosem lidi docela naštve [blesk]
Žádost č. 3: Vyberte nějakého kvalitního koordinátora dopravních staveb, protože rozkopané je všechno možné a objíždět se to dá velmi těžko. Zajistěte, ať se na stavbě maká, a ne že parta má na Nové Hospodě v 15 hodin padla a hurá domů. Vždyť i DP leze do peněz, když musí trolejbusy jezdit tak dlouhou dobu po dálničním přivaděči rychlostí vejtřasky, což může přinést kolizní situace, jelikož řidič zdaleka asi těžko může předpokládat, že po přivaděči pojede trolejbus výrazně pomalejší rychlostí než ostatní, dokonce i pomaleji nežli TIR.

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Pavel2
Úterý, 16. července 2019 - 20:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17162
Registrován: 8-2002
007:
ML ti dozajista odpoví že pláčeš krásně, ale na špatným místě. oslov svého zastupitele na magoši [wink]
Úterý, 16. července 2019 - 20:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4631
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Rozsah dopravy určuje ten, kdo ji objednává. Tím je město"
A že jsi před tím tvrdil, že rozsah (a kvalitu) si objednávají občané města, kteří jsou zákazníky dopravního podniku? A ono je to nakonec jinak.
A jak je to se statusem platících cestujících, kteří nejsou občané města? Jsou to zákazníci? Nejsou to zákazníci? Co jsou?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
kv
Úterý, 16. července 2019 - 21:24:55  
Neregistrovaný host
Na jediném prázdninovém šejdru linky 3 dnes poprvé po velké prohlídce s cestujícími KT8 č. 294.
Středa, 17. července 2019 - 08:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7412
Registrován: 5-2004
Doktor: A že jsi před tím tvrdil, že rozsah (a kvalitu) si objednávají občané města, kteří jsou zákazníky dopravního podniku? A ono je to nakonec jinak.

Ne, je to pořád stejně, jen si to stačí přečíst celé[happy]. Rozsah a kvalitu veřejné dopravy (a veškerých dalších služeb, na které jsou vynakládány peníze z městského rozpočtu) určují občané města, kteří tak činí skrze své zastupitelské orgány. Že tu konkrétní objednávku fyzicky realizuje město jako právnická osoba je pouze technikálie, která není až tak podstatná. Podstatné je to, že město naplňuje rozhodnutí svých občanů.

Pavel2: ML ti dozajista odpoví že pláčeš krásně, ale na špatným místě. oslov svého zastupitele na magoši

Ano a já se jen Jamese zeptám, zda-li je toto fórum jediné místo, kam byly dosud tyto podněty adresovány, anebo byly již zaslány na příslušná místa?
Středa, 17. července 2019 - 09:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 815
Registrován: 3-2013
Tak to je pouze krásná teorie. Představme si, že do obecních voleb půjde strana s programem posílení provozu a rozvoje MHD. Volby vyhraje, jako je běžné tak max. 25 - 30% většinou. A pak se ostaní strany domluví a vytvoří koalici bez vítěze voleb (viz. třeba Brno), přičemž tato koalice naopak MHD omezí, protože druhá strana má jiné prefernce (třeba IAD) a potřebuje peníze v rozpočtu města dát na něco jiného. Takže kteří občané pak rozhodují o kvalitě MHD?
Dle výsledku voleb pak třetina voličů má MHD jako prioritu, přičemž ano, zbytek volil z různých důvodů směs dalších stran (ovšem z toho nelze usuzovat, že by část z toho zbytku též nechtěla kvalitní MHD). Akorát v pořadí druhá strana, kterou volila třeba jen šestina voličů, chce holt stavět fotbalový stadion nebo koncertní halu, v horším případě nastavit penězovody svým kmotrům, a ty další malé koaliční strany se k ní přidají, protože prostě se taky chtějí dostat k moci. Výsledkem je to, že většina voličů, která se nějak projevila a dala hlas vítězi voleb, bude mít smůlu.
Středa, 17. července 2019 - 10:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 10-2012
TMB krásně jsi popsal současný volební systém. Také mě vadí, že když nějaké strana vyhraje, tak všichni co prohráli se spojí a vítěze porazí, tak by to být nemělo, je to špatně.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 17. července 2019 - 14:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4633
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Ne, je to pořád stejně, jen si to stačí přečíst celé."
Mezi výroky, že si rozsah služeb určují a službu objednávají občasné města a že tak činí město, je rozdíl, a to dosti podstatný. Tvrzení, že občané města si u dopravního podniku objednávají službu (dopravní obslužnost) a současně jsou těmi, kdo určují její rozsah a kvalitu, je absolutně nesmyslné a svědčí o tom, že jsi to ty, kdo by potřeboval vysvětlit, jakým způsobem funguje obecní zřízení.

Do třetice zopakuji - jak je to se statusem platících cestujících, kteří nejsou občané města?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 17. července 2019 - 14:48:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7413
Registrován: 5-2004
M2359: Také mě vadí, že když nějaké strana vyhraje, tak všichni co prohráli se spojí a vítěze porazí

Co znamená, že strana vyhrála? A co vlastně znamená, že někdo prohrál? A jak může být vítěz poražen, není toto tvrzení samo o sobě nesmysl? Volby určily pořadí stran od těch, co získaly nejvíce procent, po ty, které získaly nejméně. Kdo má nejvíc, může se označit za vítěze a gratulovat si ke "zlatu". Ale demokracie není maraton a nestačí jen být první. Vítězem je ten, kdo dokáže sestavit většinu. Když první získá 51%, vyhrál a vládne. Když těch 51% poskládají druhý, třetí a čtvrtý, "vyhráli" a vládnou oni. Je to zcela legitimní, v pořádku a nevidím na tom nic špatného. Mj. to vede k potřebě kompromisu a umění se dohodnout.

TMB: Dle výsledku voleb pak třetina voličů má MHD jako prioritu, přičemž ano, zbytek volil z různých důvodů směs dalších stran (ovšem z toho nelze usuzovat, že by část z toho zbytku též nechtěla kvalitní MHD)

Jestliže má třetina lidí něco za prioritu, tak to není většina. Pro většinu to tedy priorita není buď vůbec, nebo jsou pro ně jiné priority důležitější. A tato většina tudíž tento názor uplatňuje v praxi.
Středa, 17. července 2019 - 20:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 1-2009
Martine, ještě jsem to jinde neventiloval, nicméně příští týden ano. Pokud se budu mačkat ještě v pondělí (dneska v 15:30 zase jak sardinky), tak to budu adresovat výš (možností je spousta: PMDP, magistrát, místní noviny, celostátní noviny nebo třeba ČT). Protože já se opravdu odmítám mačkat jak sardinka celé 2 měsíce [angry] Pokud to tu čte někdo z DP, tak má do pondělí šanci na té jedničce něco změnit (nějaké šejdry, nebo kapacitnější tramvaj, či zkrácení intervalů ve špičkách).
Třeba v pátek jsem byl v Českých Budějovicích. Platil jsem 2x přestupní hodinovou jízdenku po 16 Kč, takže ano, cítil jsem se jako platící zákazník. Jejich nové vozy mají podobná sedadla jako u nás v SORkách ty plastová, ale s jedním malým rozdílem. Stejně polstrovaný sedák jako u nás (tj. tvrdý potah), ale potažená jsou i opěradla. Takže alespoň si v tom nepropotím košili. Kdyby to někoho zajímalo, tak v provozu jsem potkal jen jednu 15 Tr, další 3 jsem viděl z vlaku ve vozovně.
Středa, 17. července 2019 - 22:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 7-2017
James_Bond: [ok][ok][ok][ok] Tram 2 přesně totéž, kapacita 1.5T je fakt na hraně. [angry]
Středa, 17. července 2019 - 22:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 11-2004
Tram 2 přesně totéž

Potvrzuji.
Čtvrtek, 18. července 2019 - 11:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 3-2013
Takže o MHD výsledku nerozhodují voliči, ale politici dle toho, jak se jim to právě hodí do krámu. Tvrdit, že když něco zvolí většina menší, jak 50 % hlasujících, tak že ta to vlstně nechce - byť se k danému tématu nevyjádřila, považuji za poněkud nedemokratické. Typické je třeba referednum o poloze nádraží v Brně, ale to zde není nutné rozebírat.
Pavel2
Pátek, 19. července 2019 - 02:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17165
Registrován: 8-2002
ML:
A jak může být vítěz poražen, není toto tvrzení samo o sobě nesmysl?
(...)

Vítězem je ten, kdo dokáže sestavit většinu. Když první získá 51%, vyhrál a vládne. Když těch 51% poskládají druhý, třetí a čtvrtý, "vyhráli" a vládnou oni. Je to zcela legitimní, v pořádku a nevidím na tom nic špatného.

takže sis vlastně sám krásně odpověděl jak může být vítěz poražen

naše společnost je už léta tak rozdělená, že nadpoloviční většinu z podobně smýšlejících týmů sestavit nelze, tudíž přichází v úvahu politickej handl, nebo jinak řečeno kšeft, kdy se prostě zpravidla nevítězný strany dohodnou a prvního pošlou do opozice. výsledek je ten, že voliči kterej volil stranu co byla papírově první, zbydou akorát oči pro pláč. z čehož plyne jen frustrace a proto lidi nechtějí chodit k volbám, protože mají pocit ztracenýho času a promarněný šance. protože nakonec si to ty strany mezi sebou tak vyhandlujou, že původní dobrá myšlenka odejde absolutně do háje nebo se upozadí/zobchoduje takovým způsobem, jak to před volbama nikdo neplánoval. a po volbách se strany na svý voliče a ideály zpravidla vykašlou a před programovou prioritou upřednostní právě ten handl, aby zrovna ony mohly být u toho lizu, koryta, kormidla, říkej tomu jak chceš. jinými slovy volič už potom 4 roky nikoho nezajímá. a to je prostě špatně. přesně jak píše TMB: Takže o MHD výsledku nerozhodují voliči, ale politici dle toho, jak se jim to právě hodí do krámu.

výsledek tutoho rozložení sil a názorů ve společnosti je ten, že:
a) lidi nechodí k volbám
b) velká část lidí je na všechny politiky permanentně nasraná
c) občas se vydělí extrémistický skupinky (náckové, zelení, ultrakomouši)

jak z toho ven nevím. méně politických stran? jinej volební systém? česká politika jde do kopru od dob Klausovsko-zemanovský oposmlouvy, přičemž kde je dno s největšíma sračkama zatím netušíme. na AB+Anofert už bylo špíny vytaženo tolik, že by musel za normálních okolností už nejmíň 3x odstoupit (a být možná i předčasný volby), ale on se tam furt bude držet jako klíště. Zeman si taky dělá co chce a dokud to s ním nešlehne nebo ho někdo nezastřelí, bude tam až do konce volebního období. tuto není normální stav a zase to zbytečně poznamená celou politickou scénu na několik příštích let. naneštěstí způsoby jaxe vládne na celostátní úrovni se v určitý zředěný podobě přenášejí i do regionální politiky. viz např. že nějakej ODS kmotr Jurečko v Plzni rozhoduje o obsazení funkce ředitele dopravního podniku, o prodeji teplárny atp. to je přece úplně špatně.

bohužel Rakousko-Uhersko jsem nezažil, ale už tenkrát vznikla věta, že politika je v permanentní krizi. od dob oposmlouvy mám dost podobnej dojem.
Pátek, 19. července 2019 - 16:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5651
Registrován: 2-2005
Nadechující se zodpovědnou politiku podle mě oposmlouva jednoduše zastřelila a od té doby to jde celé do kytek. Pomalu, ale jde. Každý premiér je horší než ten předcházející, teď už je to rozdílem několika tříd.

Na politickém handlování není v principu nic špatného. Dokonce ani na obejití vítěze, pokud si nebyl tento schopný vytvořit nějaký koaliční potenciál. Jenže místo toho, aby si tento zametl před vlastním prahem, tak kope kolem sebe a hledá, na koho svůj vlastní neúspěch hodit.
Obráceně zase druhý až x-tý se často nedá dohromady pro nějaké ideály, ale pro kalkul a udržení pozic.

Ty ideály chybí skoro všem stranám zleva doprava. Jsou jen dvě výjimky: Komunisti (jedno, jestli jsou to komunisti z KSČ nebo Zelení, případně nějaký jejich derivát typu Piráti) a Babiš.
Babišův ideál jsou JEHO prachy. Ale situace v jiných stranách dospěla od oposmlouvy tak tragicky daleko, že to 30% lidí prostě neřeší, i když ví, že Babiš krade a byl spolupracovníkem StB. Upřímně támhle nějakému strejdovi v Manětíně jsou stranické ideály, navíc mnohokrát samotnými stranami spláchnuté do záchoda, úplně k hovnu.
MHD je pro lidi ! ! !
kv
Neděle, 21. července 2019 - 18:12:23  
Neregistrovaný host
Od zítřejšího dne až do konce prázdnin (vyjma týdne 29.7. - 2.8.) se na linku 1 vrací v pracovní dny Astry/Inky
a na linku 2 soupravy.
Neděle, 21. července 2019 - 18:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18654
Registrován: 5-2002
Od zítřejšího dne až do konce prázdnin (vyjma týdne 29.7. - 2.8.) se na linku 1 vrací v pracovní dny Astry/Inky
a na linku 2 soupravy.


Znamená to tedy, že se "experiment nezdařil"?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
kv
Úterý, 23. července 2019 - 19:37:06  
Neregistrovaný host
Dvě fotky z nekonečné stavby na Slovanské třídě:

kv
Středa, 24. července 2019 - 19:41:44  
Neregistrovaný host
Další v pořadí odstavenou Astrou se stane díky kilometrům najetým do prohlídky vyššího stupně vůz č. 305.

Kdo si chce pořídit její fotku v provozu, tak má ještě zítra šanci na první jedničce.
Dále bez záruky...
Breník J.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 16:03:35  
Neregistrovaný host
Je horké léto a rozhodl jsem se uvést několik historických událostí v dopravě. Před 82 lety 1. 9. 1937 byly zprovozněny smyčky na Borech a Slovanech z důvodu pořízení jednosměrných vozů "trabuko". První čtyři tyto vozy č. 56 až 59 vyjely 3. 6. 1938 a měly ještě dveře na levé straně. Teprve v březnu 1939 po německé okupaci se levostranný provoz předělal na pravostranný. Otázkou je, zda odstranění dveří na levé straně a vybudování na pravé se prováděly v ÚD v Plzni nebo v továrně Ringhoffer v Praze-Smíchově. Dveře nebyly jednotné, např. vůz č. 59 měl troje, vůz č. 57 dvoje uprostřed. Takže tyto vozy trabuko zažily levostranný provoz pouze zhruba 9 měsíců. Jak vlastně vypadal levostranný provoz tramvají na dnešní Klatovské a Slovanské třídě ? To z nás žijících už asi nikdo nepamatuje. Do roku 1929 existovaly mezi Bory a hlavním nádražím výhybny, od 15. 6. 1929 byl tento úsek zvojkolejněn. Po pět let od 17. 8. 1924 do roku 1929 zajížděly tři tramvaje před vstup do hlavního nádraží v neděli večer, aby odvezly cestující od vlaků na Bory, Skvrňany a na Lochotín. Před příchodem nových těžších tramvají typu T se začal budovat systém podloží na betonových pásech s posunutím do osy na Klatovské třídě a nástupními ostrůvky. Rekonstrukce mezi náměstím Míru a konečnou Bory začala 12. 6. 1953, byl vytvořen vratný trojúhelník od strojní průmyslovky po prodloužené koleji k Purkyňovu pavilonu (o nedělích v létě tam byly odpoledne odstavovány druhé vlečňáky č. 26 až 29 a letní otevřené č. 44 a 45) a zpét na náměstí Míru. Zároveň se budoval na konečné Bory druhý vnitřní okruh. Byl otevřen společně s novým úsekem trati 21. 11. 1953. Dne 30. 11. 1953 byl také zprovozněn důležitý oblouk mezi Slovanskou, Sladkovského a Radyňskou ulicí k Mikulášskému náměstí pro linku č. 2 Skvrňany - Sladkovského. Pokračování rekonstrukce na lince č. 1 mezi náměstím Míru a Borskou ulicí na Klatovské třídě proběhlo mezi 10. 4. až 2. 10. 1955, tedy toho 2. října poprvé vyjely první dva vozy T1 č. 101 a 102 na lince č. 1 Bory - Slovany, když předtím začaly jezdit 1. 7 1955 na lince č. 2. Důležité bylo vybudování manipulační spojky mezi vozovnou Slovany a konečnou Světovar 17. 8. 1969 a odpadlo tak zdlouhavé vypravování tramvají na Svěštovar přes Slovansku couváním přes Radyńskou do Sladkovského ulice. Spojka má právě v současnosti velký význam při výluce linky č. 1. Něco k vozovně Slovany před rekonstrukcí. V létě 1945 váleční zajatci dobudovali zbylé čtyři koleje v neprůjezdné hale / č. 7 až 10/, aby tam mohlo být umístěno 40 vozidel. Nová průjezdná hala s kolejemi č. 11 až 20 byla zprovozněna před 55 lety 12. 10. 1964. Rekonstrukce kolejiště ve vozovně Slovany bylo dokončeno v roce 1979. Deponování 10 trolejbusů ve vozovně Slovany a zároveň odstranění středního minusového vodiče z manipulační trati od vozovny Slovany po Slovanské třídě až k obratišti u Městských lázní skončilo v roce 1949.
Breník J.
Pátek, 26. července 2019 - 00:34:15  
Neregistrovaný host
Jelikož zatím nebyla zveřejněna Výročí MHD v roce 2019, uvedu významnější události "devítkových letech" vyjma těch zveřejněných v předchozím příspěvku. Dne 29. 6. 1899 - 120 let tramvajové dopravy (MHD v Plzni). Dne 17. 1. 1919 - 100 let výjezdu motorových vozů Brožík/Křižík s nově instalovanými silnějšími motory Siemens-Schuckert 32 kw. Dne 21. 3. 1929 - 90 let zahájení autobusové dopravy. Dne 136. 6. 1929 - prodloužení linky č. 3 od Plovárny do Doudlevec. Dne 23. 6. 1929 - celostátní vystoupení cvičenců Sokola (ČOS) na borské pláni, při této příležitosti dodány DP z Prahy ojeté vlečné vozy s plošinou č. 40 až 43 a dva otevřené letní vleky č. 44 a 45. Dne 10. 11. 1929 - dodány dva nové motorové vozy Ringhoffer č. 38 a 39. Dne 29. 6. 1949 - 70 let ukončen provoz linky č. 3 Lochotín - Doudlevce a zahájen provoz nové trolejbusové linky Bolevec - Doudlevce. Dne 29. 6. 1949 - zahájen provoz na zdvojkolejnéném úseku linky č. 2 mezi stanicemi Na Jíkalce a Palackého náměstí na Skvrňanské a Přemyslově třídě (koleje se použily ze zrušené linky č. 3), byly tak odstraněny poslední výhybny na linkách v Plzni. Dne 9. 10. 1949 byla zavedena první mimoměstská autobusoví linka č. 51 Slovany - Starý Plzenec a už 25. 12. 1949 k ní přibyla linka č. 52 Doubravka -Dýšina - Chrást, která tehdy odjížděla z dnešního Habrmannova náměstí.
Pátek, 26. července 2019 - 01:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 11-2004
Hezké čtení. Děkuji.
Pátek, 26. července 2019 - 01:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 11-2004
Teď v noci se na lince 2 prohání 372 a má pěkný tichý provoz.
Breník J.
Pátek, 26. července 2019 - 02:12:00  
Neregistrovaný host
Pokračování "devítkových výročí". 70 let 2. polovina srpna 1949 výjezd trolejbusů s vlečňáky. 60 let - 15. 8. 1959 zahájena na Lochotíně Pionýrská železnice k ZOO. Dne 16. 11. 1959 - zahájen provoz v ranní špičce na lince č. 1 jedné soupravy 2xT1 a šest souprav přes den kromě neděle. Dne 14. 12. 1959 vyzkoušen bezjízdenkový provoz od 8 do 12 hodin na lince č. 1 v soupravách 2xT, kdy v prvním voze bez průvodčího označeného P cestující vhazovali odpočítané jízdné do kasičky u řidiče. Bohužel se tehdy systém neosvědčil a dále už se spřažené soupravy přes den nevypravovaly. 50 let - 24. 1. 1969 byla odstřelena 35.kasárna. 30 let - 25. 5. 1989 dopoledne ukončen na zásah magistrátu provoz posledních pěti vozů T2 na lince č. 3. Léto 1989 - ve vozovně Slovany složeny jednotlivé články 12 dodaných kloubových tramvají KT8D5, které se poté montovaly v celek. Ve dnech 11. 11. až 17. 12. 1989 probíhala výstavba posilové smyčky MALESICKÁ. 20 let - 26. 6. až 27. 6. 1999 proběhly oslavy 100 let MHD v točce U Zvonu, byl představen první nízkopodlažní hybridní trolejbus s dieselagregátem Škoda 21 TrACI evid. č. 479. 10 let - Dne 27. 6. 2009 proběhly oslavy 110 let MHD při kterých se občané= mohli poprvé svézt historickou tramvají T2R evid. č. 133 (III. obsazení).
Breník J.
Pátek, 26. července 2019 - 02:51:59  
Neregistrovaný host
Doplněk předchozích příspěvků v jiných letech. 77 let - 6. 4. 1942 v provozu čtyři vozy trabuko evid. č. 60 až 63. 72 let - DPMP obdržely 31. 8. 1947 osm trabukových vlečňáků evid. č. 64 až 71, které byly po vyřazení po 16 letech odprodány na podzim roku 1963 do Olomouce. 66 let - dne 1. 4. 1953 obdržely DPMP pět vyřazených trolejbusů z Prahy evid. č. 96 až 100 typu Škoda 2 Tr v tmavozeleném nátěru. Před 15 lety dne 16. 2. 2004 byl uveden do funkce GŘ PMDP Mgr. Michal Kraus.
Pokud platí, že Astra č. 305 byla vypravena naposled vzhledem k naježděným kilometrům ve čtvrtek 25. 7. 2019, pak končila jako linka 1X na Světovaru v 18.37 hodin. Úplně náhodou jsem se tak stal posledním cestujícím, který tam vystoupil. Přitom konstatuji, že stále jezdila dobře a prakticky nehlučně.
Pátek, 26. července 2019 - 09:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 11-2004
Jen malý upřesňující dotaz: Nebyl to v Plzni v květnu 1989 ještě Národní výbor města Plzně, ne magistrát? :-)
Tulák
Pátek, 26. července 2019 - 12:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 3-2010
https://www.novinky.cz/krimi/511551-tramvaj-v-plzni-srazila-delni ka-ktery-opravoval-trat.html
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Pátek, 26. července 2019 - 20:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 11-2004
Mezi křižovatkou III. brána a zastávkou CAN je trolejovou značkou snížena obousměrně rychlost na 10 km/h. Kolejnice už mají zřejmě svůj život za sebou. Nakonec... žijí už dost dlouho - tipnul bych to něco přes 30 let.
kv
Pátek, 26. července 2019 - 20:45:48  
Neregistrovaný host
Jirka Breník:

Ano, pane Breník, jestli jste včera na Světovaru vystoupil v 18:37 jako poslední z Astry 305, tak jste byl její poslední cestující.
Alespoň v Plzni určitě.
Pavel2
Pátek, 26. července 2019 - 21:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17191
Registrován: 8-2002
Tulák: ano, máme rádi ilustrační fotky, zejména toho typu, kdy se ke zprávě z Plzně prskne liberecká sanitka [crazy]
za to ty ale nemůžeš...
https://www.krimi-plzen.cz/a/tramvaj-zmackla-a-po-bohu-auta-rolov ala-delniky/
Krimi-Plzeň je prostě v tomhletom lokálním aktuálním zpravodajství nedostižná a ostatní média si může s klidem strčit do kapsy.
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 16:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5579
Registrován: 9-2005
Evicky budou představeny novinářům 8.8. U Zvonu od 10h. Pak tedy asi vyjedou.