K-report
 

Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 12. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tranzitní železniční koridory, vysokorychlostní tratě » Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 12. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Franta Váňa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 16:40:06    Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: na železnici nejsou žádné zatáčky... teda alespoň jsem žádnou nikdy neviděl :-) Tomu se říká oblouky...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 01:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: stěžuj si u Tiché Orlice a Třebovky, ale nevim, kdy je v tý škole potkáš...
Prostě je tam údolí do skoro pravýho vingle, osídlený barákama, ve kterech žijou lidi, kterejm jsou nějaký čísílka na rychloměru mašiny u řiti.
A ten oblouk se musí nějak vypořádat nejen s oběma řekama, ale ještě se silnicí.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 04:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový blbý dotaz,ale - Nebylo by časově rychlejší na trase Praha - Wien jezdit místo přes Brno přes Olomouc a Přerov? Jde o to, že na této trase je skoro kompletně 160km/h, o čemž se dá na stávajícím tahu Třebová - Brno pouze snit...
Prachy jenom prachy nečekají, jen po nich šáhneš a už tě mají. :-) (Pražský výběr)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 07:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rzeczpospolita. Bylo. Dokonce LEO má náznaky tímto směrem.
Jinak zazdění oblouku a stavba salámovou metodou jako dříve u dálnic, tomu je právě odzvoněno. Vzhledem k tomu, že z Vepřovky dolů nebude zásazní problém jezdit 200, tak snížení rychlosti na 140 za problém vidím. Kolik let je návratnostina obložení a energii? 50 fajn, ať ten projekt zůstane. 5? vyhodit schvalovatele projektu. 10? Znovu se zamyslet.
To že je tam řek plná prdel vím. Proč asi byl úplně původní projekt z VUZ na úseku Choceň - Svitavy-Zábřeh veden jinou tratí a jinudy? A proč je projektováno zrychlení mimo ČT? A na těch 200 to bude docela dost vlaků. ČD - EC na Brno většinou OK na 200 (2 za hodinu), Pendolino další 2 za hodinu a soukromníci buď rentnou novou loko (REgioJet), nebo mají 189 (LEO).
Jde o to, že zase jen vyhazujeme prachy za něco polovičatého. To že je to nutné ihned stavět, vím. (stav i EU tlačí)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5395
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 09:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Dokud se ta VRT nepostaví, tak stejně bude něco potřeba udělat jak s Ústím, tak i s celým údolím. A pokud půjde VRT jihem (a nebo i přes to Mejto), tak akorát budeme mít o trochu rovnější tunel u Brandejsa, než by pro klasiku bylo zapotřebí.
Výhoda salámové metody je ta, že už ten ukrojenej kus salámu zažene hlad. Normální lidi proto ten salám jedí po kolečkách a ne že nejdřív zhubnou á la Dachau, aby pak sežrali celou šišku. Což by dopadlo tak, že by ji vzápětí vrhli zase ven, přičemž podobnost s dráhou je v tom, že až nicneděláním z důvodu čekání na VRT naseru lidi, tak si volantem odhlasujou, že už žádnou nechtěj.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 8-2010
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 12:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej:

...stejně bude něco potřeba udělat jak s Ústím, tak i s celým údolím...

Jo, souhlas a právě proto mě trošku "sejří", že na to není globální pohled ve smyslu do Chocně jedu 160-kou z jedné strany a z druhé od DLouhé Třebové tak to zkusme propojit tak, aby ten "vložákový úsek + stanice" byly taky na 160-ku a vytvořila se tak plnohodnotná ( = čti rychlostně využitelná) linie zajímavé délky...

V tomto "většinově" sympatizuju s Arakainem a jeho "globálním pohledem v dané věci"...

Ale dělat salám ve smyslu napřed nějak zbastlím stanici a pak (snad, někdy, možná, až se urodí...) se dostane i na tu přeložku do Chocně, aniž bych už teď věděl jakou variantu vlastně budu na té přeložce dělat mi přijde poněkud hloupé...

Navíc pikantní je už to, že po povodních jsem tam udělal za nějaký prachy (= čti daňoví poplatníci) mosty do kterých se najednou i při sebelepší vůli nemůžu nějako trefit...

To by řekl kolega v práci..NO TY WOE, TO JE TEDA SILNEJ ÚLET TO PLÁNOVÁNÍ NA TEJ
DRÁZE !!!....

Zdravím.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 16:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rz. - bylo. Ale bude mít vlak Praha-Olomouc-Vídeň za 4 h 15 min více cestujících, než vlak Praha-Brno-Vídeň za 4 h 40 min? Pokud ano, co pak s rychlými vlaky Praha-Brno, vykašlat se na ně jako na vlaky do Liberce a čekat minimálně 20 let na VRT?

Arakain: nová trasa údolím Loučné spojuje nevýhody flikování koridorů (malý přínos pro celkové jízdní doby) a staby opravdové VRT (dlouhé projednávání a vysoké náklady). Ono by bylo zajímavé spočítat přínos různých staveb v korunách na ušetřené člověkosekundy, případně kč na procenta zkrácené jízdní doby.

PRA: Navíc pikantní je už to, že po povodních jsem tam udělal za nějaký prachy (= čti daňoví poplatníci) mosty do kterých se najednou i při sebelepší vůli nemůžu nějako trefit...

Jenže jezdit je potřeba hned a ne až někdy - takže aby se to dalo po povodních rovnou postavit v nové ose, muselo by to už mít za sebou několik úřednických koleček a vykoupené pozemky.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 16:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedna poznámka - zajímavé je, jak se tu řeší krátký rychlostní propad v Ústí, ale na promrhaný čas mnohem horší průjezd MuNem se bere jako danost.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 22:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Mě je to jasný, ale každopádně rozdíl 25 min, jsem nečekal. To jsem myslel, že to bude míň, jestli vůbec kvůli najetým kilometrům. No a co lidi, co jedou z Hané do Wienu? Ty by vlak neuživili?

Ad ÚnO: Jo, sice bude zrychlení minimální, ale vona i ta nákladka nebo regionální doprava potřebuje opravené tratě. Koridor je jen vhodná záminka, jak sehnat peníze na opravu a i tu dálkovou doprabu to zlepší.

A vůbec, já jsem rád, že jsme se tu od začátku 90. let pustili do nejprve velice skromné (nedělala se ani nová nástupiště) opravy hlavních železničních tratí, i za cenu (z dnešního pohledu) některých chyb, než abychom snili sen o VRT, ze kterých by stejně s největší pravděpodobností dnes moc nestálo. Já si myslím, že až v roce 2018 budeme bilancovat, co se za čtvrtstoletí výstavby koridorů povedlo (prakticky hotové koridory I,II,III,IV) budeme na tom z východoevropských zemí jednoznačně nejlépe. Prostě nevěřím tomu, že se hlavní železniční tahy daly uvést do referenčního stavu nějakou jinou cestou. Ono to zpoždění plánování VRT podle mě taky napomohlo pozměnit jejich koncepci na mnohem výhodnější oproti prvním návrhům, takže budou VRT mnohem efektivnější.

Nicméně souhlasím, že nastává vážně čas na zahaájení jejich reálné přípravy, aby se do 10 let mohly začít stavět 1. úseky (jednoznačně praferuji Praha - Brno).
Prachy jenom prachy nečekají, jen po nich šáhneš a už tě mají. :-) (Pražský výběr)
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.142.39
Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 23:36:51    Odkaz na tento příspěvek  

Rzecpopolita: Nevím, kde ti "odborníci" David jaša a spol. přišli na to, že přes Olomouc je to rychlejší a to dokonce o 25 min. Je tomu právě naopak, přes Brno je to do Vídně rychlejší o cca 15 min.
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 01. dubna 2012 - 23:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: tech -25min je totalne nerealnych.

Breclav-Pardubice pres Brno dnes trva 2:11
Breclav-Pardubice pres Olomouc by trvalo asi 2:35 (odhadem z jidnich dob rychlych vlaku na dilcich usecich).
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. dubna 2012 - 02:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: 25 minut při 160 km/h durch z Olmiku až do Břečky bez jakékoliv vaty - tedy reálně 15-20 min. Na pointě to ale nic nemění.

Koridory... První dejme tomu, druhý je fajn až na tu spoustu zachovaných přejezdů, spojovací větev je OK, nové části čtvrtého jsou promarněná šance pro Vk = 200 km/h a zbytečné kapacitní pasti a třetí je sbírkou zoufalostí (PlCh který osobce výrazně nepomáhá a nákladce vyloženě škodí, nejrozbitější úsek okolo Berounky stále netknutý, na zbytku je vidět snaha, ale reálně to nic zásadního taky nepřinese. Ve výsledku lepší než drátem do oka, ale rozhodně to má k dokonalosti daleko.

Je fakt, že kdyby se do VRTek šlo hned po revoluci, zbytek tratí by se rozpadl a to, co by podle dřívějších plánů (do +- roku 2006-8) postavilo, by bylo dnes nepraktické a enormně drahé a touhle dobou by možná začínal zkušební provoz, takže vlastně souhlas. :-)
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. dubna 2012 - 03:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cyp, Comar - předpokládejte soupravu na 160 km/h a přesně nula zastavení a omezení na ferdinandce - pak to teoreticky vyjde do Břečky za 2:52. Pokud by průměrná rychlost dělala 75 % maximálky, dáte to za hodinu, tedy Pha-B 3:07, prakticky stejně jako současnou trasou přes Brno.

Vzhledem k tomu, že to je odpověď na teoretickou úvahu, mi ta zjednodušení nepřijdou jako nějaké ohýbání reality.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 02. dubna 2012 - 08:42:48    Odkaz na tento příspěvek  

a nákladce vyloženě škodí,
Jak prosím?
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. dubna 2012 - 20:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Snížení kapacity trati i stanic, zkrácení kolejí ve stanicích a tím pádem méně možností pro křižování dlouhých vlaků (pokud si dobře pamatuju, nechce se mi to teď procházet).
Pjetro04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 13:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Běchovice - Úvaly neverending story

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=%20%C3%BAvaly%20%E2%80%93%2 0praha%20b%C4%9Bchovice&source=web&cd=11&ved=0CGEQFjAK&url=http%3 A%2F%2Fwww.praha-klanovice.cz%2F%3Faction%3Dget_file%26id%3D4876a f8fb81b911f&ei=Rdd6T5KNC4yQ4gSbhKSIBA&usg=AFQjCNHmR2D1-XeKGWEWnW2 JIeDnguyynw&cad=rja
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 13:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé názorové rozdíly odborníků...

http://ekonomika.idnes.cz/uhelnou-magistralu-ceka-oprava-dm5-/eko -doprava.aspx?c=A120402_160553_eko-doprava_neh
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 14:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc pěkné

072 potřebuje opravu jak sůl, nebo po ní za chvíli neprojede nic, začíná být ve stavu takřka havarijním

(pravidelně pozoruji úsek kolem Lysé, jenom teď za jaro na 500 m přibyly 2 nové lomy, na několika místech si kolejnice sedají o 15 cm při průjezdu a povolený je snad každý třetí šroub)

Tohle považuji za naprostou perlu:

Koridor na levém břehu Labe byl dimenzován na kapacitu jednoho vlaku každé dvě minuty. Tolik jich tam ale rozhodně nejezdí, ta kapacita je nevyužitá," podotýká Žák.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/uhelnou-magistralu-ceka-oprava-dm5-/eko -doprava.aspx?c=A120402_160553_eko-doprava_neh


už vidím ty ksichty pasažerů v první třídě EC, až si to 2 minuty před nima posupí uhlák osmdesátkou, to teprv nastane to pravé vytížení kapacity

(a to neřeším, že 1. koridor vede jinam, než 072)

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_Šída.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 19:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p. Žák je zvláštny odporník ... kedysi možno jeho názory za niečo stáli, dnes mi pripadá ako keby na seba snažil strhávať pozornosť a byť apriori proti ...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8021
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 19:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Mám podobný pocit.

Kapacita soustavy je dána kapacitou nejužší, resp. nejvytíženější částí a tím je na levém břehu úsek cca Praha Libeň - Český Brod a nemám rozhodně pocit, že by to byl úsek nevytížený - spíš naopak.
To nemluvím o tom intervalu 2 minuty anebo nepopiratelné potřebě nahradit řadu vyžilých částí (i v případě kus za kus), tak proč to nevyužít a nesnažit se něco i vylepšit.

Dokončení 2015 je samozřejmě nesmysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.158
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 22:27:47    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: jeho názory za nic nestály ani kdysi. Je to politický a lobbistický šašek. Kopíruju z diskuze:

"Dopravní expert pan Žák - nejlepší letošní apríl
1. Pan Žák je nedovzdělanej elektrotechnik (směšný titul Bc.) a je různými mafiemi placen jako mediální kalič vody, protože mu nedělá problémy lhát a umí z ničeho udělat kauzu. Původně pracoval jako placený aparátčík ODS v Brně, pak převlékl kabát a dělal poradce v týmu Miloše Zemana. Od té doby si říká dopravní expert. Správný termín ale je mediální manipulátor.(...)"

Bohužel, pravda je spíš ještě horší. Kdo něco ví o jeho působení na GŘ ČD (dosazen ČSSD), na drážní inspekci (dosazen ODS) a jako náměstek ministra Bendla (dosazen lobbisty, odvolán po několika týdnech) tak ví, že těžko kdy potká takový mix diletantství, sebevědomí, intrikánství, zlodějiny a kariérismu, jako Bc. Žák.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 10:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Další debata se točila kolem macešského přístupu státu k železnici. „Chybí zde železniční infrastruktura, která by konkurovala dálnicím,“ řekl šéf Českých drah Petr Žaluda. Podle něj současné koridory odpovídají silnicím první třídy. Vlaky jsou tak pro osobní dopravu pomalé, pro nákladní vlaky zase na kolejích není dostatek místa. Musejí proto jezdit hlavně v noci"
K dokončení dopravních sítí je třeba 900 miliard - E15.cz / zprávy
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8024
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 20:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chybí zde železniční infrastruktura, která by konkurovala dálnicím,“ řekl šéf Českých drah Petr Žaluda. Podle něj současné koridory odpovídají silnicím první třídy.
A ČD po nich bohužel často jezdí "Trabantem" nebo "Multikárou".
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 20:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bc. je v severských zemích, nebo na západě, plnohodnotný titul stejně jako u nás. To, že to zdejší mentalita nechápe, je špatně. Taky to svědčí o tom proč je v ČR podstatně menší procento VŠ než třeba ve Finsku. A sakra by to republice pomohlo.
Problém jménem Úvaly jsem už popisoval. Jednoduché řešení, které by všem prospělo, je severní obchvat Úval a současnou trať nechat pro regio. I severem může být taky zastávka Úvaly II, pro zbytek rozrostlé vesnice. Viadukt za přejezdem nás bude stejně doživotně limitovat rychlostí 100km/h a následující přejezd je ten samý problém. A když nebudeme muset rekonstruovat koridorově stanici, ušetříme levou zadní na výkup pozemků. Ono to stejně rychleji nepůjde, tak co. Bude souvislá 160-200 až do Českého Brodu. A nebude muset být 4 kolejka, která nás stejně do pár let čeká.
A reko tratě do Lysé je podobné story. Pokud se nepoužije výhled nějakého vyššího levelu, zase to bude za cenu VRT trať na 90 km v hodině.
PepaN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 20:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain - no to bude "nádhera", krásný "dlouhý úsek" se 160 - 200km/h... Když už, tak napojení na stávající trať by mohlo být v Poříčanech, jelikož dál už 160 je...
Klim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.243.152
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 21:14:00    Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi prosím někdo znalý vysvětlit, jestli by šel navrhnout průjezd železničním uzlem Ústí nad Orlicí tak, aby bylo nové kolejiště pouze na letohradské straně. Kolejiště by se mohlo rozšířit na úkor "nádražních nemovitostí" a části toho kopce. Oblouk by se pak snad dal narovnat na rychlost 160 km/h a historická budova by nebyla uprostřed kolejiště. Zemní práce a demolice by samozřejmě byly drahé, ale je škoda nepostavit celý úsek od Třebové po Pardubice na 160.
ceskolipak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 22:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je otázka, zda by v příčném směru zůstalo dost místa pro nástupiště a byl dostatek volných kolejí pro směr Letohrad (objíždění lomotivy soupravu apod.).

Jinak zajímavý nápad.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 07:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi prosím někdo znalý vysvětlit, jestli by šel navrhnout průjezd železničním uzlem Ústí nad Orlicí tak, aby bylo nové kolejiště pouze na letohradské straně.

Obávám se, že ten svah je hodně vysoký na to, aby šel ještě odříznout. Jinak je tam místa docela dost.
PepaN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 08:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se vlastně změnil projekt tím, že se podařilo zachovat budovu? SNížila se nějak rychlost? Ono je sice hezké, že budova je zahráněna, bude ale mít nějaké využití?
Klim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.243.152
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 18:00:36    Odkaz na tento příspěvek  

PepaN: Rychlost se údajně nezměnila. I v původním projektu i v nynějším, kde je zachované nádraží uprostřed kolejiště (130/140/160). Změnou je, že zmizela jediná kolej na 80 km/h a ostrovní nástupiště. Poloměru oblouku se zachování nádraží vůbec nedotklo.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 19:38:18    Odkaz na tento příspěvek  

Klim: Takže fajn. Romantická budova nádraží bude zachována a rychloot při průjezdu to neovlivní? Buda ale postavena i nová odbavovací budova. Co bude se starou? Kdo vymyslí a hlavně zafinancuje její smysluplné využití. Budou to ti, co řvali kvůli její uvažované demolici?
Klim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.243.152
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 19:54:44    Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: Nádraží vůbec neřeším. Jde mi pouze o to, zda by šlo navrhnout kolejiště tak (podle mého předchozích plánu), aby byla dosažena rychlost 160 km/h.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8026
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 20:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klim:
Varianta na 160 km/h byla prověřována - vedla by jižněji tunelem. Kromě výrazně vyšší ceny obnášela také demolici několika obytných budov.
Rovněž varianta s kolejištěm pouze na letohradské straně se řešila, ale vyžadovala by pro přijatelné řešení zábor části vojenského areálu západně. Popř. zmíněné drastické zásahy do toho kopce.

Arakain:
Kdypak si konečně něco k tématu nastudujete, ať se zbytečně neztrapňujete?
Pokud chcete stavět obchvat Úval, neměl byste "jednoduše" zapomenout na přestavbu Nového spojení vč. zhlaví Libně a výstavbu mimoúrovňového křížení v okolí Českého Brodu.
Představa, že se Úvaly budou uchovávat jako muzejní památka je úsměvná a že by vyšší rychlost měla pozitivní vliv na kapacitu tratě (aby nebyla třeba 4-kolejka), to snad raději ani netřeba komentovat.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Klim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.243.152
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 20:45:08    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Díky za objasnění. Škoda.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8028
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 22:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klim:
Já si myslím, že realizovaná varianta je krom přebývající "památky" dobrá.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
PepaN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 23:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se vlastně nebude využívat ta stávající budova a bude se stavět (zbytečně) nová? Když už se teda bude zachraňovat, tak aby byla k něčemu...
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 09:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hroch. Když si k tom nastuduji cokoliv, budu řešit proč to nejde. Ale účelem je navrhnout, jak to udělat, by to šlo. Že je v Běchovickém oblouku zabetonován a to narovinu zbytečně, oblouk na 130/140 je stejná zhýralost. Kdyby tam ubyly 2 koleje (stačilo je posunout, ale to chtělo kreativitu alá Dlouhá Třebová, i když zdaleka ne tak nákladnou). V Úvalech se nad tím buď pořádně znovu zamyslíme, nebo zůstaneme dál Evropě pro smích.Stavíme koridor a Úvaly jsou příkladem toho, že 20 let staré plány, už tehdy zastaralé, jsou in, protože to pořád někdo prosazuje. Prostě stejné, jako se tahání o umístnění Brno hl.n.

ad PepaN Tvůj dotaz je pointou něčeho, co už nikdo taky neví. Asi to bude zámek uprostřed kolejiště a u jako správné kulturní pmátky bude u něj vše, včetně SC zastavovat a chodit na povinné prohlídky. Prostě všichni ten barák chtějí s tím, ať jej ale vlastní někdo jiný, aby se někdo jiný o něj staral.

Dotaz.Pokud by se nechal dvoukolejný průjezd v Ústí nad Orlicí na 160 s tím, že nějaká trať do Letohradu nás nezajímá, vejde se to k té skále? Pokud ano, co vlastně řešíme? Uzel, který ztratil smysl v 1945 posunutím Německa? Poláci tu odbočnou trať stejně do pár let uvedou do nesjízdnosti, tak co.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 09:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojáci by se neposrali, kdyby tento prostor opustili...
To by měla být první věc k uvažovanému zrušení, na těch pár beden by se snad našlo místo i jinde...
Hlavně ať zůstane 160tka v celém úseku...
Na nádraží nechť bydlí a náhrady spojené s tím hradí Pan Martin Kadrman(snad jsem jeho příjmení moc nezkomolil), klidně i s celou rodinou...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8030
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 10:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Vojáci by se neposrali, kdyby tento prostor opustili...
To by měla být první věc k uvažovanému zrušení, na těch pár beden by se snad našlo místo i jinde...

Netuším, co má obrana kde za zájmy a záměry a nakolik by to bylo reálné.
Tak či tak by se to muselo řešit daleko dřív a pořád bych to považoval za sice asi funkční, ale asi ne za nejlepší řešení.

Arakain:
Ale účelem je navrhnout, jak to udělat, by to šlo.
Ale ano, TEORETCIKY jde leccos (jak píšu - přestavit NS, Libeň a okolí Českého Brodu), ale Vy o ničem takovém nepíšete, natož aby jste si uvědomoval cenu.

zůstaneme dál Evropě pro smích
Já tedy nevím, jestli se nám někdo směje, ale upřímně řečeno, raději budu jezdit skrz Úvaly a budu mít co jíst než abych stavěl Váš obchvat se vším co k tomu patří (a další podobné nápady) a žebral na hlaváku drobné na rohlík a rum (tuzemák). Já myslím, že leckteré evropské státy už ty megalomanské plány přešly.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1433
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 13:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN:
a) do pamiatkovo chránenej budovy nie je možné bez výrazne vyšších nákladov zabudovať technické zázemie stavadla ani prevádzkovej činnosti (zateplenie, klimatizácia, vnútorné rozvody, priestorové dispozície, ...)
b) k starej budove je pomerne komplikovaný prístup pre zásobovanie
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 13:23:41    Odkaz na tento příspěvek  

No já se spíš směju tomu, že že nějaká trať do Letohradu nás nezajímá .. asi jak koho. Fakt je že s tim chudym jesenickem a bruntálskem je furt jen potíž, možná by bylo nejlepší to nechat taky Polákům včetně Králik.

Jinak ten kopec nad nádrem má v dolní části sklon cca 35° (čili kolem 70 procent, 50 m vrstevnic na turistický mapě je 72 metrů od sebe, kdybych to tam nelez párkrát i osobně po čtyřech za střízliva) takže bych s tim odřezávánim byl hodně opatrnej. Ovšem ty čtyři provozně nutný koleje plus jeden šturc by se tam asi vlezly tak jak to je.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 13:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Prag. Paradoxně si o tom chudém kraji myslím totéž, i když to tak asi nevyznělo. Jenže Hitlerem v Mnichově 1938 rezervovaný koridor pro trasu Vratislav - Vídeň je od příjezdu tanků ze SSSR mimo a nově přistěhovaní občané nyní Polska ignorují vše. Žitava a další peážní tratě jsou totálně zchátralé a kolik měsíců bude potřebovat trať od Ústí? Paradoxně toto podporuje i RegioJet umístněním zastávek v Ústí, což dominantní dopravce vytrvale ignoruje. Já jen aby jsme nestavěli právě NS1 s obrovským křížením na Masaryčku, kde mezitím skončila možnost průjezdu z Libně na Bubny (krásná městská linka) a Masaryčka je jen otázkou lobbingu. Ten čas totiž strašně letí a je nutné uvažovat i se střízlivým výhledem nejbližších 10, 20 let.
Klim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.243.152
Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 18:22:08    Odkaz na tento příspěvek  

Novinky z Ústí: http://www.oik.cz/view.php?cisloclanku=2012040023
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8035
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 20:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČR evidentně nakonec zvítězí blbost a zmar nad "pravdou a láskou".
Blahopřeji všem cestujícím z Ústí, kteří budou běhat podchodem sem a tam jak ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 21:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je to na mne nejak moc psychedelicke...
- Pokud neni rozdil v prujezdnych rychlostech s budovou i bez, je nekdo bulshitter - tusil bych, ze zastanci demolice, pac ta budova byla udavana jako zasadni prekazka vyssim rychlostem.
- Uzel UnO ma urcite hodnotu i bez nemeckeho Slezska, regionalni trat patri mezi vytizenejsi a region je turisticky zajimavy, diky koridoru luxusne dostupny i z Prahy (kdepak je rychlik Praha... :-) ). A do dostaveni R35 (=buhvikdy) je zde zeleznice konkurenceschopna!
- Otazka objizdeni souvisi s nastavenim podminek vyberoveho rizeni na dopravce a neni duvod k tomu potrebovat na regionalku o teto intenzite vice nez dve koleje. Uvratovani nakladky je oddeleny problem a myslim, ze kdosi uvazoval i triangl smer Trebova, do story s transitnim prechodem Lichkov to urcite sedi.
- O tom, ze armada muze skladovat srot a predstirat aktivitu nekde jinde, bych v teto situaci rozhodne nediskutoval. Je to pro ni jedinecna sance jak se zbavit jedne z X zbytecnych lokalit a jeste za to dostat zaplaceno.
- To, ze do historicke budovy "nejde" dat soucasna technologie je zajimava legenda, kterou si stavebni firmy dlouho masti kapsy (stavbou paralelnich a vetsinou architektonicky dost pokleslych "technologickych budov" ke stavajicim nadrazim). Dokud neuvidim nezavisly rozpocet nebudu tomu verit.
- Jesenicko a Bruntalsko nemaji s UnO nic spolecneho, viz vlastivedny atlas...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 23:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch - ono se to běhání nahoru a dolů týká jen těch, kdo pojedou přímo z Ústí směr Brno/Olomouc, zbytek hran je na stejném ostrově, jako budova.
Portáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.115.249.198
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 10:06:39    Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by nakonec rozumnější kvůli možnosti využití prostoru stávající letohradských kolejí pro koridor na těch V160 s tím, že by se nově položily koleje od Ústí/O město a stávající z "hlavního" se zrušily?Místa na triangl tam asi moc neni. Výhodnější by to bylo pro Nvlaky i pro město Ústí.

Pikehead:
"To, ze do historicke budovy "nejde" dat soucasna technologie je zajimava legenda, kterou si stavebni firmy dlouho masti kapsy (stavbou paralelnich a vetsinou architektonicky dost pokleslych "technologickych budov" ke stavajicim nadrazim)."

Naprostý souhlas, vzpomeňme na krásná historická oku lahodící nádraží, nově opravená na trase, v Zábřehu,Štěpánově,Přerově,Svinově a porovnejme s nevydařenou prvorepublikovou krabicí v Hranicích nebo socialisticky-realistickou příšerou na hl.v Ostravě...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 10:38:43    Odkaz na tento příspěvek  

Jesenicko a Bruntalsko nemaji s UnO nic spolecneho právě až na tu dráhu přes Letohrad a Hanušovice. Jinak se tam samozřejmě dá dostat i větší oklikou. Ale obecně souhlasim nejmíň na 125% nad plán.

Ad "triangl od Ústí-město" .. a tam by se obratový koleje pro letohradku nacpaly kam, nebo by se jezdilo úvraťovat mezi dvěma rychlíkama do Třebový? A koleje kudy? Oni Úsťáci už jedno vybourání města absolvovali za bolševiků kvůli silničnímu průtahu (viz Janoušek, Imaginární hospoda) tak by druhý jako zkousli taky?
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 12:24:57    Odkaz na tento příspěvek  

nezná někdo důvod proč dlouhodobě chybí v Opatově u vyhybky č. 11 srdcovka ze které se jezdí z první koleje na 3 a 5? Srdcovka je nahrazena přímou kolejnicí. To už na SŽDC není ani na údržbu koridoru? Mám dojem, že tento přechodný stav už je tam rok.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8037
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 19:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša:
Týkat se to bude minimálně části vlaků směr Letohrad a i kdyby to měl být jen směr Česká Třebová, tak bych to "jenom", dal do uvozovek.

Portáš:
Nebylo by nakonec rozumnější kvůli možnosti využití prostoru stávající letohradských kolejí pro koridor na těch V160 s tím, že by se nově položily koleje od Ústí/O město a stávající z "hlavního" se zrušily?
Jste si jist, že vedení "koridorových" kolejí letohradskou stranou přinese V=160 km/h???
Jak píše "prag", na papíře jde leccos, ale když se do toho promítne čas, územní projednání a peníze, je to o něčem jiném.

Pikehead:
To, ze do historicke budovy "nejde" dat soucasna technologie je zajimava legenda, kterou si stavebni firmy dlouho masti kapsy (stavbou paralelnich a vetsinou architektonicky dost pokleslych "technologickych budov" ke stavajicim nadrazim). Dokud neuvidim nezavisly rozpocet nebudu tomu verit.
Opět - jde leccos, ale kolik to bude stát? Stavba "na zelené louce" je vždy z principu levnější než úpravy již stojícího baráku (proč se asi staví sklady na polích a ne v brownfieldech, proč se staví tolik nových bytovek a RD místo úprav stávajících?). No a když ten stojící dům je ještě navíc "kulturní památka", o to hůř (víc omezení, vyšší požadavky).
Nezapomínejte na to, že umístění technologií do původního baráku znamená též omezení pro využití zbytku anebo že je nutné platit po dobu přestavby nájem provizorního ZZ, což je také dost mastné.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 21:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: "místní" cestující mají často traťové jízdenky (a s vychytáváním oreda budou přibývat cestující s oredími jízdenkami zakoupenými jinde), dálkových je řádově méně, a jestli se dobře dívám, tak od "jižního" perónu na Letohrad jezdit nepůjde.

Ve výsledku bych to viděl tak, že to postihne násobně méně lidí, než by se zdálo podle počtu hran na jižním peróně vzhledem k celkovému počtu hran.
Portáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.115.249.198
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 08:37:50    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
"Jste si jist, že vedení "koridorových" kolejí letohradskou stranou přinese V=160 km/h???
Jak píše "prag", na papíře jde leccos, ale když se do toho promítne čas, územní projednání a peníze, je to o něčem jiném."

Na výše uvedeném fotce je na letohradské navrženo 6 kolejí a 2 jednostranná nástupiště. Že by se tam ty 2 rychlé koleje pro projíždějící vlaky nevešly? Zbytek co staví,by jezdil k nástupištím na druhou stranu.
Jinak ten návrh Ústí s historickou budovou obklopenou betonem (viz. ta druhá fotka) je dost šílený...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5416
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 10:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Viadukt za přejezdem nás bude stejně doživotně limitovat rychlostí 100km/h
Kdysi tu proběhlo info z důvěryhodného zdroje, že po rekonstrukci viaduktu to bude 110/115/140, ale náš Vševěd ví samozřejmě všechno nejlíp, že...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 64936
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 11:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Nejspíš to bude ještě trochu jinak. Ale 100 je samozřejmě kravinium.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 11:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: "To, ze do historicke budovy "nejde" dat soucasna technologie je zajimava legenda"

Ale není. Ona by tam samozřejmě "šla" dát, ale budete si kvůli třem PC, potřebným k obsluze místní JOP pronajímat celou budovu? A navíc, ona ta místní obsluha se bude stejně používat jen při event. výpadku DOZ, jehož sídlo se buduje v Praze.

No a počet pokladen bude velmi odviset od toho, kdo tam a kdy bude zastavovat a jaký bude mít systém odbavení. Co když se budou jízdenky prodávat již v přípojném autobuse? Nebo ve vlaku? Samotné Kerhartice pokladnu neuživí...

Podívejte se do Chocně.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 16:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf33:
Technologií samozřejmě je míněno především vše ostatní (řídící a prováděcí úroveň stavědla s rozhraním k venkovním prvkům, výstroj pro DOZ, napájení stavědla i venkovních prvků, záložní zdroj, klimatizace, jánevímco), ovládací rozhraní je to nejmenší.
Ohledně staré budovy se snad psalo o snížené únosnosti stropů (pro stávající využití dostačuje, pro umístění technologie by vyžadovalo nákladnější rekonstrukci). Jestli to byla jen výmluva, netuším, zdroj jsem teď rychle nenašel.
2koridor.websnadno.cz
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8040
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša:
Proč by se na Letohrad mělo jezdit od jižního perónu, když trať odbočuje na sever? Já míním samozřejmě vnější nástupiště u nejsevernější koleje (tuším výhledově 12.), která umožňuje vpodstatě bezkolizní jízdu vůči všem vlakům na I.TŽK.

Rudolf 33:
Přesně tak. Kadrman a jeho parta zatím žádné využití nedodali a pro technologii je celá budova naprosto zbytečně velká.

Portáš:
Na výše uvedeném fotce je na letohradské navrženo 6 kolejí a 2 jednostranná nástupiště. Že by se tam ty 2 rychlé koleje pro projíždějící vlaky nevešly? Zbytek co staví,by jezdil k nástupištím na druhou stranu.
Přiznám se, že teď jsem Vaší myšlenku úplně nepochytil. Dvě koleje pro průjezd by se na letohradskou stranu vešly - na úkor kolejí pro nákladní vlaky, ale nejsem přesvědčen o tom, že takové řešení umožní vyšší rychlost, resp. tu touženou 160 km/h pro vše. A je samozřejmě potřeba někam umístit ty koleje pro předjíždění nákladů - nezapomeňte, že v Dlouhé sudá předjízdná není a za Ústím následuje dlouhý úsek do Brandýsa.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a za Ústím následuje dlouhý úsek do Brandýsa.

Výhledově (já vím, toho se taky nemusíme dožít) má Brandýs zmizet, takže do Chocně.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 22:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslyste, ta budova az tak velka neni. Pokud by se nasly prachy na jeji zakladni sanaci (kvuli technologii v prizemi), kasa, cekarna a hospoda tam opodstatneni ma.
Nahore v patre byvaly byty, a mohly by tam byt nejakou dalsi investici i dal - klidne drazni, nebo meststke. Standard bydleni by nemusel byt az tak zly a sluzebnimu bytu se na zuby nekoukej...
Ta budova neni Sixtinska kaple, takze nejake upravy v interieru nedevastujici vnejsi vzhled jiste mozne jsou.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 10:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikhead: " kasa, cekarna a hospoda tam opodstatneni ma"

Kasa tam opodstatnění má, pokud ji některý dopravce bude potřebovat. Nejsem si tím jist.
Jak vypadají čekárny v objektech ČD na menších, zaměstnanci ČD neobsazených stanicích, víme všichni. Zpravidla jsou zamčené.
Hospa může být tam, kde uživí nájemce. Já bych do Ústí- Kerhartic nešel. Třeba se někdo najde.
Na byty zapomeňte. Vysvětlí nejbližší hygienik. A nebo se budou stavět protihlukové zdi...
Ta budova je Sixtinskou kaplí. Památkově chráněn není jen vnější vzhled, ale budova jako celek. Takže zapomeňte na protihluková okna, na moderní WC a nebo vůbec probourávání příček. To se na pokutách nedoplatíte. Zeptejte se někoho, komu do baráku mohou mluvit památkáři. Povolí Vám akorát to, co tam bylo v době výstavby...