K-report
 

Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 31. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tranzitní železniční koridory, vysokorychlostní tratě » Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 31. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6037
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 22:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.:
Po prvotním pohledu, aneb to jsou zase perly...
Všechny zbývající stavby IV. koridoru rozestavěny do dvou let (vč. stavby Nemanice - Ševětín), Choceň - Ústí nad Orlicí, nebo Brno - Přerov ve hvězdách, Plzeň - Domažlice ani tam ne, za to tam jsou hlouposti typu elektrizace luhačovické lokálky.
Nejvtipnější je, že některé stavby jsou tam "v horizontu tří let" už dobrých deset patnáct let.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 00:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Bkp: Všechny ne, Dynín-Horusice až 2016. Ten výhled pro OPD2 si nejspíš někdo vycucal z prstu během pěti minut. Jinak mi přijde, že oproti loňskému výhledu z první osy zmizely minimálně 2 miliardy.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6048
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 15:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se do toho podíval ještě podruhé, tentokrát podrobněji. Tedy na aktuální rozpočet, ten výhled snad ani nemá cenu komentovat, tam skutečně se dokonale stírají rozdíly mezi kreslením prstem na mapě a realitou.
1) Samostatná stavba Veselí - Soběslav s hlavním objemem prací cca v roce 2014 je pěkná, doufám, že potřebné výluky budou využity k tomu, aby stavba Soběslav - Doubí už se obešla bez nepřetržité výluky.
2) Rokycany - Plzeň za tři roky. No proč ne, technicky to bude jistě zajímavá stavba, když po x-té NRTM už trochu zevšedněla.
3) Dětmarovice - Český Těšín, proboha proč?! To si někdo potřebuje vyzkoušet, jestli nová trať bude klesat pomaleji, než stará? To nestačí natřít konstrukce nástupišť v Karviné? Nebo jako pomoc regionu tam "zapomenout" dva vlaky šrotu? To i v MS kraji by se ty dvě miliardy daly využít jinak, lépe (tím nemyslím úžasně nezbytnou stavbu Studénka - Mošnov).
4) Strakonice, realizace 2016 - 17. To je také evergreen, za deset let tam bude 2026 - 27...
5) Křížanov, další stálice? Takže zase kousek, jako (před)loni, to to nejde udělat najednou?
6) Tábor - Sudoměřice si předpokládám vyžádá osvědčený výlukový postup, tzn. každý kousek vyloučíme tak třikrát, protože najednou by to nebyla taková sranda.
7) Bude hezké, pokud se podaří zahájit stavbu - Běchovice - Úvaly, to ostatně mělo být už před deseti roky, ale zaráží mě, že právě už těch deset let jsou rozpočtové náklady pořád stejné? To v tom rozpočtu byla prozíravě taková rezerva, nebo má SŽDC ve skladech za tehdejší ceny nakoupený materiál a nasmlouvané dělníky a manažery za tehdejší ceny taktéž? Nebo někdo "jen" použil Ctrl+c a Ctrl+v?
8) Rekonstrukce Brno - Zastávka u Brna? To je ta akce, která už měla být dávno hotová, ale někdo to stopnul když mu došlo, že mít trať na 120 km/h a uprostřed oblouk sotva na 80 km/h není žádné terno. On už někdo našel řešení tohoto propadu, včetně pokračování dále do Jihlavy (o kterém aktuální materiály cudně mlčí), anebo jen někdo na remcaly hodil deku?
9) Rekonstrukce Liberec - Tanvald dtto. Oni už se dohodli, co tam vlastně chtějí? Anebo jen honíme řádky v rozpočtu, co by kdyby?
10) Když už jen na prvním koridoru narveme cca zhruba dvě milirady do ETCS, víme, že během dalších deseti let se najde alespoň deset lokomotiv (hnacích vozů), které to budou doopravdy používat?
11) Těch pár kilometrů průjezdu Plzní také budeme dětat snad deset let, ať si cestující přijdo na své. Vždyť populární seriály také mají neúnosně pokračování, až soudný člověk nevěřícně kroutí hlavou, zatímco fanoušek je štěstím bez sebe.
12) Na druhou stranu Olomouc zvládneme v jedné stavbě. Co to najednou, že to jde? Anebo druhou stavbu "jen" zatím nikdo nezařadil do rozpočtu?

(Příspěvek byl editován uživatelem bkp.)
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Kosir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 16:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: ČT - Dětmarovice se bude dělat mimo poddolované územi, tedy mimo Louky - Karviná.
Olomouc je v celku...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 16:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tak... Nejdřív celé okolí Karviné nechat si sednout, a až potom nějaké větší investice. Nebo je třeba zabzař v Karviné v tak dezolátním stavu, že už to jinak nejde? Nebo sloupy trakčního vedení musejí být přivázané ke stromům, aby nepadly? Ne ne, je mnoho lepších příležitostí, jak tyto peníze užít.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8252
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 19:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Tábor - Sudoměřice si předpokládám vyžádá osvědčený výlukový postup, tzn. každý kousek vyloučíme tak třikrát, protože najednou by to nebyla taková sranda.
To mě zajímá. Jak "najednou" je to myšleno?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6051
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 21:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta stavba je dlouhá 12, slova dvanáct kilometrů, z toho čtyři povedou v nové trase. Proto předpokládám, že nebude jednou nepřetržitá výluka kvůli napojení druhé koleje na nepřeložený úsekm, potom další ve stejném rozsahu, ale kvůli pracem na jiném místě. Nebylo by to poprvé.
Stejně tak by nebylo poprvé uzavřít úsek na tři měsíce, zrekonstruovat část (první dva kilometry, nebo třeba mosty) a třeba za rok ve výluce ve stejném rozsahu udělat zbytek (viz. Uhříěnes - Říčany, Ostrava - Opava, nebo úseky u Červenky nebo Rokycan, PlCh raději nezmínit).

(Upřímně, nejvíc by se mi líbil cca rok "přípravných" prací bez jakéhokoli vyloučení provozu, během toho práce na přeložkách a v okolí provozované koleje, následně cca tříměsíční výluka na dvě koleje Tábor - Chotoviny, stanici Chotoviny a zapojení přeložek. Lepší než nejprve několik týdnů denních výluk na patkování a následně několik "kratších", v součtu ale mnohatýdenních výluk na odpojení, provizorní zapojení, propojení, definitivní zapojení atp...).
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 22:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:„za to tam jsou hlouposti typu elektrizace luhačovické lokálky.“
Takže Voni si tu kok*tinu tam prosadili? Tak to je snad jediná stavba, které přeju, aby se neuskutečnila dříve než v 2030.... Protože na síti SŽDC je mnohem více důežitějších úseků které by potřebovaly opravu a elektrifikaci dříve, než zmíněná část trati 341...
K roku přípravných prací.
Kordis vždy najde způsob, jak zkomplikovat cestování.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6055
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 22:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102:
No ona je tam celá trať už ze Starého Města, ale to na míře pitomosti nic nemění. Nejspíš si někdo všiml, že když do Luhačovic jezdí přímé vlaky z Prahy, jeden rok dva, další čtyři, no a další třeba vůbec, tak si vzpomněl na elektrizační dogmata (zvýšení rychlosti, zvýšení atraktitivy území pro investory a pod.) a nápad je tu. Kousek dál se počítá i s tratí Kojetín - Hulín - Bystřice pod Hostýnem. Beru Kojetín - Hulín pro spojení Brno - Zlín, se skřípěním zubů bych skousl i Hulín - Valašské Meziříčí (bude-li Ostrava - Frýdek Místek - Valašské Meziříčí), ale zůstat někde na půli cesty?!?
Naštěstí už se neobjevily stavby Veselí nad Lužnicí - České Velenice, Klatovy - Železná Ruda, Okříšky - Znojmo a pod.
Celkem jsem z toho zejména návrhu pro příští rok dva měl dobrý pocit, že se od elektrizací v bohem zapomenutých končinách (Velenice a pod.) dostáváme k příměstské dopravě (Brno - Zastávka, Liberec - Tanvald, Praha - Loděnice - Beroun), která má opravdu budoucnost a kde opravdu jezdí lidé. Na druhou stranu, prosté elektrizace v bohem zapomenutých končinách mají tu úžasnou vlastnost, že jejich příprava (zejména prosazení do územních plánů, koordinace s jinými akcemi/zájmy, projednání s veřejností) je výrazně snadnější, než snaha prosadit přeložky v exponovaných lokalitách. Takže je docela možné, že i na tu luhačovickou lokálku jednou dorazí nejen 3 kS ss, ale podle směrnice EU 666 pro nově budované anebo rekonstruované úseky rovnou i GSM-R a ETCS.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3151
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 07:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Nebuď tak chamtivej a dopřej luhačovickým pohled na jeden z dvaceti prototypů řady 380 na pražských vlacích.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4183
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 09:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jen na prvním koridoru narveme cca zhruba dvě milirady do ETCS, víme, že během dalších deseti let se najde alespoň deset lokomotiv (hnacích vozů), které to budou doopravdy používat?

Čtyři už nám jezdí, tak deset kousků do dvou let bych neviděl tak nereálně
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8254
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 10:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Myslím, že by to nebyly tři měsíce, spíš tak čtyři až pět. I půl roku bych nevyloučil. A nepovažuji to za moc šťatsný nápad. Zvlášť když si představím, že by takových omezení bylo za rok i víc, resp. by se několik let opakovaly s každým úsekem. Nevěřím, že by potom ještě bylo co (koho) po nové trati vozit. V tomto směru jsou denní výluky vyhýbající se ranní a minimálně části odpolední špičky a umožňující průjezd cargu podle mého mínění přijatelnější.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6056
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 10:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tak dívám na plánek čtvrtého koridoru říkám si, že po dokončení úseků Chotoviny - Tábor a Soběslav - Horusice už zbydou "jen" přeložkové úseky jen minimálně zasahující do současného vedení trati. Proto mi nepřipadá nic špatného na požadavku v rámci těchto úseků udělat i takovou přípavu, aby na celém IV. koridoru už nebyla potřeba výluka zcela znemožňující provoz (maximálně kratičké výluky v kolizních místech mezi Voticema a Sudoměřicema). Ani mi nepřipadá nic divného na požadavku zkoordinovat výluky těchto dvou úseků. Jistě, stále zde je úsek Horusice - Ševětín, ale ten je částečně dvoukolejný už teď a v sousedství jiné stavby, tak by to bez úplné výluky provozu mohlo jít (kdyby se chtělo).
Jedna tříměsíční výluka mi nepřipadá lepší než série kratších výluk ovšem v součtu ty tři měsíce téměř dávající. Pro dopravce je určitě lepší mít jednu dlouho dopředu plánovanou výluku na tři měsíce, než si po dobu dvou let nebýt jistý, kdy trať průjezdná bude a kdy ne. Denní výluky nejsou pro cargo žádná výhra v situaci, kdy celé měsíce musí být přiraveno dopravu stejně odklonit například přes Plzeň, třeba kvůli tomu, že se výluka kapánek prodloží a nahrne se víc vlaků.
Tři měsíce, pokud v úseku není nějaké obzvlášť náročné místo, při současných stavebních postupech a dostatku vůle chtít, jsou dostatečné.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6060
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 11:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Já vím, že případná elektrizace do Luhačovic zahrne i věci, které by se musely udělat tak jak tak (oprava koleje, nová nástupiště, nové zabzař,...), ale pokud bych chtěl někde na zlínsku utratit nechutně moc peněz, tak to už raději za dostavbu tratě z Vizovic do Vsetína. Ať má starej Baťa konečně klid.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6061
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 11:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Metrans jde příkladem?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 11:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Mám obavy, že několik (ne li všechny, nechci to teď dohledávat) stanic mezi Starým městem a Luhačovicemi (ty samotné určitě ne) již nové zab zař mají............

A koleje jsou tam slušné, takže bych jakoukoliv investici sem považoval za zbytečné mrhání peněz.

Také bych byl raději, kdyby se dostavila trať z Vizovic do Vsetína...... Jenže to bude narážet na nedostatek peněz (tunely na trati nebyly ani rozestavěny) a zlínští budou mít obavy, že by jim přes město jezdily dálkové vlaky.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6063
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 12:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zlínští budou mít obavy, že by jim přes město jezdily dálkové vlaky

To je to nejmenší. Stačí tam přestěhovat dva zastupitele dva železničáře a jednoho novináře z České Třebové...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Fanfán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 12:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebuď tak chamtivej a dopřej luhačovickým pohled na jeden z dvaceti prototypů řady 380 na pražských vlacích.

Klidně všech dvacet najednou. Ale v H0!
Liberté! Égalité! Sexualité!
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.184.79
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 14:43:00    Odkaz na tento příspěvek  

Bkp
9.8. 22:54
IV. tžk viz v příslušném tématu.
Brno - Přerov nemá ÚR a minimálně do znovuvydání Jihomoravských ZÚR ho nezíská - pokud pominu, že jsou protichůdné názory i na koncepci celého úseku. Ústí - Choceň je na tom dost podobně.

10.8. 15:26
1) bude nepřetržitá na zapojování v Doubí, přeložka od Soběslavi se ke staré trati přibližuje ve vyvýšené úrovni.
7) náklady Úval jsou nejspíš z posledního schváleného stupně, což bude 8 let stará DÚR. Na druhou stranu, letos je index vývoje cen stavebních prací záporný ;-)
9) nedohodli, ale někdo rozhodl. Takže je schválená PD Liberec - Tanvald a náplní stavby jsou všechny čtyři stanice (koleje, nástupiště, SZZ, EOV), kolejový rošt v úseku Jablonec - Smržovka, v celé délce PZS a DOZ; nic víc.

11.8. 10:57
Ač se to nezdá, tak těch křížení staré a nové trati třeba v úseku Sudoměřice - Votice je docela dost, navíc ve výrazně měněné niveletě. Zatím platí, že jsou přípustné výluky nejvýše 14N.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8256
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 17:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Ani mi nepřipadá nic divného na požadavku zkoordinovat výluky těchto dvou úseků.
To by sice možná nebylo špatné, ale je to naprostá utopie, neb by to muselo někoho zajímat na úrovni MD/SFDI/MF. Čekat dnes s připravenou stavbou třeba i několik let než se dokončí příprava zbývajících (dle peněz, vypořádání pozemků atd.), zejména za existence OPD (a tedy určitých požadavků na dokončení), si nedokážu představit. A to nemluvím o takových "detailech" jako jsou soutěže nebo požadavky dopravců.

třeba kvůli tomu, že se výluka kapánek prodloží
To už je vaření z vody, že.

Tři měsíce, pokud v úseku není nějaké obzvlášť náročné místo, při současných stavebních postupech a dostatku vůle chtít, jsou dostatečné.
Tři měsíce je obvyklá doba třeba na mostní objekty. Pokud se předtím musí komplet překopat trakce, tak to bude minimálně 1-2 měsíce navíc. To je případ úseku Horusice - Soběslav, kde je stávající trakce v kolizi s tělesem pro druhou kolej, tj. ve Tvém modelu by se musela nejdřív v té "globální" výluce kompletně zrekonstruovat stávající kolej vč. trakce a potom teprve pokračovat novou kolejí.

Bkp, K.A.F.:
bude nepřetržitá na zapojování v Doubí, přeložka od Soběslavi se ke staré trati přibližuje ve vyvýšené úrovni.
Pro stavbu Soběslav - Doubí, pokud si dobře pamatuji, není plánován žádný nepřetržitý zastavený provoz, jen pár nočních v Soběslavi. V Doubí by se měla dělat předpříprava při stavbě Veselí - Soběslav.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.184.79
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 19:40:15    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch
S těmi třemi měsíci na stavbu mostu se dá pracovat: lze používat prefabrikáty dovezené nebo staveništní, lze pracovat pod mostním provizoriem - ale něco to stojí a může to být problematické kvůli nárokům na zábor staveniště. Veselí - Soběslav bych si během výluky 90N představit dovedl, ale proč, když tolik nepřetržitá na zapojování (vč. dokončení mostu u Greny a propustku pod D3) + denní na TV nedají.

Když je napojení v Doubí bez nepřetržité, tím líp :-) Teď ještě, aby pro tu předpřípravu v Doubí měly stavby Veselí - Soběslav a Soběslav - Doubí alespoň nějaký časový překryv, návrh rozpočtu SFDI to vidí jinak...
Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 10:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stávající trakce v kolizi s tělesem pro druhou kolej

Ano, to je dost častým jevem, že někde naši dávní předci těleso buď rovnou zřídili pro 2 koleje, nebo ho pro další kolej rozšířili, a pak přišli soudruzi dráteníci, a napraskali do toho patky TV.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 12:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je spíš častým jevem, že dávní předci postavili křivolaké těleso pro dvě koleje a méně dávní předkové tu šířku pak nevyužili pro druhou kolej, ale pro zvýšení rychlosti v té jedné jediné koleji (a pak to zabetonovali těma drátama).
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 08:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ETCS:
Znamená to, že se tudy pak v tranzitu Břeclav - Děčín budou moci prohánět např. všechny 1216 jak ÖBB, tak různých rakouských soukromých dopravců, aniž by byly vybaveny MIRELem?

Pak už by k ještě větší využitelnosti těchto tratí v tranzitu pro další dopravce kromě rozumně nastaveného poplatku za DC chybělo už jen naučit operátory v budoucím CDP němčině či angličtině. Jaký jazyk by vlastně byl pro tyto účely vhodnější? Jak je to s kominikačními jazyky na Betuwelijn?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
ceskolipak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 08:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O elektrizaci tratě do Luhačovic slyším prvně a docela mě to překvapuje. Obzvlášť v době, kdy se mají omezovat platby pojišťoven za lázeňskou péči a dá se očekávat nižší návštěvnost.

Na druhou stranu opravit slušeně trať aniž by se dělala elektrizace - to tu snad ještě nebylo.

Pokud se elektrizovaly lokálky typu Lysá - Milovice, Znojmo - Retz nebo Šumperk - Zábřeh.... tratě mají v podstatě koridorové parametry optimalizovaných úseků. Vyšší převýšení koleje v oblouk, slušná rychlost, fungl nový srvršek s pružným upevněním, nastupiště 550 m, odvodnění...

Jinými slovy optimalizace trati Liberec - Tanvald, ČČ-Krulmov bude JEN oprava svršku v nejhorším úseku, tu a tam oprava zhlaví a na většině trati zůstane ten šrot, co býval.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 15:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znamená to, že se tudy pak v tranzitu Břeclav - Děčín budou moci prohánět např. všechny 1216 jak ÖBB, tak různých rakouských soukromých dopravců, aniž by byly vybaveny MIRELem?

Jde o to, kdy myslíš "pak" - ono tady bude pár problematických míst se zatím nejistou dobou vyřešení - třeba hned v první stavbě uzel Brno.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 15:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brno mi nedošlo. Šlo by ta další problémová místa nějak blížeji specifikovat?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 21:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuju tuto přednášku, slide 15 a dále. Je tam v podstatě vše shrnuto.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Wigles
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.213.141
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 22:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé, že nikde není zmíněno o rekonstrukci trati 171 Praha - Beroun, myslím že tohle je absolutní priorita, dokončit už konečně koridory, navíc 171 je v dezolátním stavu. Pak teprve se zaměřit na blbosti typu Luhačovice apod.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 23:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Bkp: 4) To už ale bude z ekvivalentu současné 3. osy, odčerpá tedy peníze nesmyslným projektům, jejichž koncentrace je výrazně vyšší než v 1.

V jakém stavu je Cheb-st.hr.? Připravuje se jako náhradní projekt? Se stihnutím přípravy Berouna už se radši nepočítá?

@Wigles: Na přípravě už se pracuje, to se naštěstí o Luhačovicích říct nedá.

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 08:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear:
Pokud čtu dobře, tak Bkp-ův bod (4) jsou Strakonice. V tabulkách jsou uvedeny z národních prostředků. Jinak je trať 190 v síti TEN-T, takže i tak to půjde z osy s menší koncentrací nesmyslů.

Cheb by měl mít hotový projekt do 10/2012.

Koudy:
Hezká prezentace. Ale nějak mi tam chybí jestli pro transit Břeclav - Děčín bude kromě Brna ještě někde jinde hluchý úsek. Pokud jsem to přehlédl, tak prosím o nasměrování.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3879
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 19:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: V současnosti si vůbec netroufám odhadovat, jak to dopadne s 2.stavbou (Kolín - Děčín). K té první jsem zvědavý na Pardubice a Třebovou, kde má být "provizorní" napojení na současnou releovku a tím i omezen rozsah kolejí zahrnutých do ETCS na minimum. Pak vzniká problém popsaný v té prezentaci při jízdě mimo tyto koleje (SR jen na písemný rozkaz).
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 20:03:09    Odkaz na tento příspěvek  

Přesněji - Cheb bez Chebu :-)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 23:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Mibl: N v tabulce se vztahuje k financování přípravy. Se 190 máte pravdu, spletl jsem si ji s 226, která má z TEN-T vypadnout.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
MiP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.52.1
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 08:55:59    Odkaz na tento příspěvek  

Na 1.koridoru okolo Bezpráví probíhá výluka koleje ve směru na Choceň. Mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí se mění kolejové pásy, dosazuje pružné upevnění, opravují opěrné zdi a propustky. Výluka by měla skončit 31.8.2012.
Nevíte někdo, zda se plánuje zvýšení rychlosti aspoň pro Vvýj a pro naklápění?
Vikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár foto z Přerova, kde se maká i v neděli:tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 19:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvazovalo se nekdy o alternativni trase 1.koridoru ?
Nova trasa od Mirosovic kopirujici D1 az po Velke Mezirici s koncem v Krizanove a pak po existujici trase do Brna.
D1 je celkem naprimena , liniova stavba tam uz je , pristupy pro stavbu taky , to by byla pekna trasa na 200 km/h bez prejezdu.

(Příspěvek byl editován uživatelem tsi.)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 11:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi tam je tak velké množství kolizních míst. Mrkni na Frankfurt - Koln a souběh s dálnicí je jen občas. My narozdíl od skopčáků máme pumpu každých 20 km (oni 50 km), podobně i sjezdy. Idea dobrá, ale pokud vím, tak už je použita v přesměrování VRT na Jihlavu.
A ty paradoxy už jsem popisoval mockrát. Když uděláš Praha Kačerov/Zahradní město jako přestupní uzly na MHD, Sko jezdící po celém městě /není eistenčně nutné jezdit všemi spoji na hl.n, jen ty vnitro/ a v Brně to samé u D1 v oblasti Olympia centrum/Makro a zase přestupy směr ultra cenutrum, tak
1. stačí VRT na 230-250 a dostaneš se na jízdní dobu 55 minut mezi hlavními přestupními uzly (s odbočkama + 15 minut, ale to mezinárodku nezajímá). To je přece jen levnější a jednodušší, než na 350.
2. Eliminuji to, že jezdit 350 centrum, centrum kvůli 1h taktu prostě nezaplatíme. Nehledě na to, že většina cestujících nemá cíl a start v centru = stejně přestup a jízda dál = jízdní doba roste, cestovní rychlost dramaticky klesá a u hranice 1h 40 min jsi v háji, bo auto je rychlejší, pohodlnější a operativnější.
3. tato verze vyřeší i jízdu dál směr Beroun, letiště, může využít nákladní okruh (je zde dost prostoru na VRT koleje). A na druhé straně odstraní trable při 20 let trvající reko/přesunu nádraží, dle toho,jak se rozhodnou.
4. na 230 už nějakou techniku máme = 680, snad RJ a další. Na 350 to chce dalších min 10 mld, ať máme vůbec čím vyjet.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 12:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
A ta trasa Frankfurt - Koln byla stavena jako nova ? Mimo starou trat ?
Kdyby se vyuzilo koridoru do C.Budejovic a zacalo se od Mirosovic, tak by nebylo nutne nic stavet v Praze a huste obydlenem okoli.
Problem rozumne rychle trate u nas je, ze bude je to bud huste obydlene nebo hodne clenite na rychlou trat. Navic trat Praha-Kolin-Pardubice je uz ted zacpana.
D1 uz tam stoji dlouho, logicky se v jeji blizkosti nic nestavi a ze na 120 km trati bude 4-5 mist kde se to bude muset vest dal od dalnice nebo na moste je podle me docela priznive.
Narovnavanim oblouku u Chocne s tou trati zadne zazraky neudelame. Schvalovani nejake nove trasy pres Vysocinu neprojde ani u ekologu ani obyvatel.
Ale kdyz uz tam je D1, tak muze nekdo tezko tvrdit, ze bude trat necemu ublizovat, kdyz dalnice plna kamionu tam uz je.
Jinak vidim dost blede moznost vybudovat v Cesku neco rychleho pro dalkovou osobni a rychlou nakladni.
Opravdove VRT nebo nejake vetsi akce v Praze a okoli jsou prilis komplikovane a drahe.
Nevim jak dlouho trva vybudovat 120 km trati (na rychost do 200-250 km/h) v defakto ve volnem terenu, ale zda se mi to jako nejrealnejsi varianta.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 16:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad tsi. Prosim Te at nedojde k nejakemu nedorozumeni, ja totez navrhuju dobrych 10 let a asi pred 5 lety se konecne opustil puvodni napad jet Praha - Brno pres Pardubice. To co jsem psal, jsou ale technologicke problemy spojene s tou vystavbou okolo D1. Vem to tady par stranek zpet a uvidis, jak me tu kamenovali za zastavky kolem Jihlavy s velkym P+R atd.
K Tvemu dotazu Frankfurt - Koln je samozrejme novostavba, puvodni trat jede kolem reky a jezdi se po ni dodnes. Na VRT je provoz asi 10 let. Mam i fotky, kdyz jsem snad v 2003 ukecal pilota a jel na stanovisti asi 50 km. Mam i nejake fotky.
A prave z teto stavby porad donekonecna opakuju ten napad, co se v Nemecku osvedcil, ze vjezd do Koln /za mostem pres Ryn/ se stavel jako VRT jako posledni. Trat od Koln nadrazi byla 50 nadrazi, 80 most, za mostem 130 do odbocky na vyhybce /rovne 160/ zastavka Koln predmesti - jako Liben, pak asi 10 km 200 po stare trati a pak takovy polovicni loping padackem do tunelu zacal zrychlovat na tech 250-270. Piloti docela setrili. Jel jsem tu trasu asi 20x behem jednoho mesice a jen 1x jeli na doraz 300, protoze dohaneli zpozdeni. No a totez je to co porad navrhuju to centrum Prahy neresit a zacit v Zahradaku a centrum objet. Historicky zde zustal prostor na 2 koleje, ktere jde i zakryt umelym tunelem, aby byla mozna vyssi tratova rychlost. zacit je mozne klidne v Benesove a je to timto pohledem i rozumne, lec nejvetsi krize je v useku Benesov-Praha-Beroun. Tam nas pata pali nejvic a chybi kapacita. Ale nejvetsi zrychleni opravdu udela prvni vlnou Benesov - Zdar, lec to neresi pretizeni okoli Prahy a Brna. Ale je fakt, ze ty rychle 2 koleje Nemci v Koln od mostu k tunelu dostaveli relativne nedavno a to predevsim z kapacitnich duvodu, i kdyz zvyseni rychlosti bylo taky fajn
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 17:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakaine:
Nesouhlasím s tebou, ty si vysedni klidně v Sokolnici(ber jako příklad) a pak si přestup na BUS linku na Úzků/Zvonařku a pak si přesedni klidně na trolejbus/tramvaj. Nebo líp, dojdi si to z těch Sokolnic(ber jako příklad) do Brna pěšky... Ale nenuť k tomu ostatní... Když udělat VRT tak pořádně a na dlouho a né zase nějakou pitomou patlaninu typu 260...
Mmch: Ty si pro ODSun nebo pro NvC.(Nerýpu, jen se ptám.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek102.)
Kordis vždy najde způsob, jak zkomplikovat cestování.
Technická
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.81.175
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 19:24:01    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u toho Přerova....Možná je to hloupá otázka ale nějak jsem se zapřemýšlel...k čemu je tohle?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 19:47:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak TOHLE je prý striktně nařízené EU pro všechny novostavby na drahách cestostátních (?) a má to bejt už všude na všech následujících modernizacích uzlů.
Prostě si vo to vopřete
Mají to hodně žabožrouti.
Technická
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.81.175
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 20:37:56    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, takže spíš o to opřít ženskou a šukat
Jinak mě nic nenapadá. Stejně praktické, jako ty hnusný železný lavičky
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.184.79
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 17:14:50    Odkaz na tento příspěvek  

Technická
V Rozhodnutí Komise 2008/164/ES (TSI PRM) je článek 4.1.2.8, v němž se mj. říká, že "na každém nástupišti (...) rovněž musí být nainstalován opěrný pult ke stání o délce alespoň 1 400 mm". Platí zatím na tratích TEN-T.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 08:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsme bez toho mohli existovat . Snad se o TO dá aspoň opřít kolo.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 09:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TO by mohlo snad fungovat jako náhrada těch původních laviček, které měly po stranách vyvýšené plochy na zavazadla a které už se na nové peróny nevrátily. Když má člověk těžký batoh a nechce ho na tu chvíli vzpírat dolů a zase nahoru, dal se o tu původní lavičku opřít. Třeba to půjde i o tohle ...
Technická
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.81.175
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 10:38:04    Odkaz na tento příspěvek  

Racek Ano, mohlo, jenže já jsem vždycky přišel k lavičce, na vyvýšenou plochu jsem ze zas odložil batoh a potom jsem si sedl na lavičku. Ovšem tady TO tam stojí osamocené a při jdoucím davu lidí, když ti vzadu nevidí co je před nimi, se o náhlou překážku v úrovni koulí, spíš přerážejí
Modus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 16:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F. : 1.dubna už bylo,ale takových výmyslů už v tom Bruselu vymysleli,coo přijde dále,..nestačím se divit a kdoví za kolik to je peněz,..
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 17:00:15    Odkaz na tento příspěvek  

O tohle si žádnej batoh neopřete, tohle je úplně totálně GH, eurobruselská megakrávovina, vhodné leda na tlačenice kamsi k předměstí Paříže. A zgenerovanej českej národ si to nechá implementovat do legislativy, jinak by se totiž asi přestala točit Zeměkoule.
Jaká další eurobejkárna nás čeká příště? Kamery všude?
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 19:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdenek. Mám celý život babičku v Tuřanech, takže oblast v Brně znám a vzhledem k tomu, že do mých 17 bylo Brno hlavní město, kam jsem jezdil furt... Takže proti Brnu nic. Osobně jsem byl zastáncem zůstat v centru. Nyní jsem zastánce, hlavně už to postavte. Ono s brněnským centrem to jde od 10 k 0. Může za to i nádraží.
1. centrum jde z hlediska původních aktivit jako obchody atd totálně do kytek.
2. příjezdem do centra už dnes není myšleno nádraží-pěší zóna- Česká, ale Vaňkovka. A zbytek nakupuje v Ivanovicích (Makro) a Olympia centrum. A kdyby jen nakupuje, on tu tráví volný čas. Firmy už taky pláchly, takže business segment je min 15 minut od obou poloh nádraží.To v Praze je blíž. A přitom v Praze taky navrhuji hlavní VRT bod jako zóna Kačerov/Zahraďák, neboť okruh, 60 tis lidí dojíždějících v kancelářích v nejbližším okolí, výborné dopravní spojení odkudkoliv a není přetížené jako hlavák. Po spojce projede 60 tis aut denně, tak ať mají na co přesednout.

3. Brno je totéž, co Ova = jde především o ten obrovský region okolo. Takže z hlediska rychlého spojení po ČR je důležitá tato zóna. Kamarád příkladně bydlí v Břeclavi před nádražím a nikdy do Brna vlakem nejel. A to má přímo luxusní spojení. Nám tu VRT spíš budou „krmit“ Ti z okolí. Tady je pak nutné k hodinové jízdní době připočítat dobrých 20 minut dojezdu do města k nádraží. Takto by v okruhu od Vyškova, Bučovic, možná i Hodonína, Pohořelic zaparkovali pohodlně, neblokovali centrum Brna, nepřišli o časovou výhodu a především pro mnohé P+R parkoviště z Chodova by se přesunulo k Olympii. U Vaňkovy a Grandu vše parkovat nemůže. A když je to sem autem 2x rychleji, tak kdo bude šotouš a pojede vlakem. A hlavně přijde o časovou úsporu VRT oproti D1. Napojení vlakem do centra od Makra je záležitostí 500m kolejí na trať Brno-Chrlice a jen přesměrujeme průjezdné Sko od Břeclavi tudy.

4. Pokud chceme VRT do Brna hl n. tam kde je, tak holt jedině za cenu trianglu, (trať od Prahy i Ovy od jihu), nebo jako průjezdný model s VRT staničkou u dálnice, obrovským P+R a rampou do města (de facto v ose 300+340 křenovská spojka, asi tam někde).
To nejlepší, tj nádraži v centru s "metrem" tj tunel někam do min Králova Pole nám stejně Brno nezaplatí a pak ještě vykanibalí jako metro = přetíží jej Skem a zrychlující efekt zmizí. A kolik by to stálo, 10 mld Kč navíc? To máme 30 km VRT. K tomu 20 mld reko Brna a máme dalších 50 km VRT. Já tím chci říci, že když začneme dělat reko Brna, na VRT 10 let prachy nebudou. Tak ať se ještě 10 let dohadují, nějakou výhybku vyměníme i za provozu a třeba cestujícím vůbec nebude vadit, že budou mít jen odsunutou zastávku, co stojí 200 milionů, ale bude k ní výborné spojení odkudkoliv. Ale budou třeba rádi kvitovat , že jedou Pendolinem do Prahy 1 hodinu a 30 minut, nemusí řídit a platit drahý benzín, platit mýto do centra, kde stejně zaparkují horko těžko a za draho. Nehledě na to, že tyto stavby můžeme v druhé/třetí vlně dostavět, stejně jako ve Frankfurtu, Koln, Berlíně, Vídni. Najednou na ně stejně nemáme.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 22:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi: Zásadný problém rýchlej dopravy AB-BM je kapacitné preťaženie úsekov v okolí Prahy a Brna. A oba úseky (Praha - Čerčany a Brno - Křižanov) by si chcel ponechať a tú novú VRT chcel odpichnúť zrovna od nich. Zaujímavé riešenie
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 13:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Porad je Praha - Čerčany podstatne min zatizena nez Praha - Kolin a Brno - Křižanov min nez Brno - Blansko, navic je samozrejme mozne vyuzit napojeni Brno - Namest misto Brno - Křižanov.
Neco vetsiho stavet v katastru Prahy/ Brna je scifi, jak financni, tak casova.
Me by pro zacatek stacilo, aby mezi Pha-Brno ten vlak jel aspon 50 km v kuse 199 km/h.
Trasa jen pro dalkovou osobni a rychlou nakladni.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 17:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi: Choď sa kvôli tej vyťažnosti niekedy postaviť na KrPole nádraží Tej osobky je tam možno menej (chýba tam tá Ex hodina), ale zas tých nákladov ... A tu a tam ti bude pred VRT expresom drandiť regína ... Navyše Řečkovice - Majlont je max. 90km/h bez možnosti navýšenia v dohľadnej dobe a príde obísť pol Brna dookola. To už radšej to Brno - Náměšť, aj keď tam je to zasa samá dedina, takže sa tam nie je kde odpichnúť ...
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 18:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Pri napojeni z jihu je dost prostoru az po Strelice.
Problem je, ze pokud se do Brna dostaneme z jihu tak je problem pokracovat na Breclav.
Pokud bude 180 km na rychlost 200 , tak uz tech poslednich 20 km nejak vydrzime.
Zajimalo by me kolik stoji 1 km nove dvojkolejne trati a jak dlouho trva stavba.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 16:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Technická: Ono to má celkem optimální výšku, pokud ženská není příliš malá. Brusel toto nařídil z důvodu vyšší bezpečnosti provozu, protože doposud jste měl možnost ohnout ji pouze o nárazník, což by ale znamenalo, že vstoupíte do kolejiště.
Donner au train des idées d'avance...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 23:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi:
Neco vetsiho stavet v katastru Prahy/ Brna je scifi, jak financni, tak casova.

Záleží v jakém smyslu to scifi myslíš. Pokud co se časových úspor týče, je to naopak to nejefektivnější místo pro investice.

Me by pro zacatek stacilo, aby mezi Pha-Brno ten vlak jel aspon 50 km v kuse 199 km/h.

Což oproti 50km úseku na 160 ušetří závratné tři a tři čtvrtě minuty, přinejlepším, tudíž

Pokud bude 180 km na rychlost 200 , tak uz tech poslednich 20 km nejak vydrzime.

jen pokud vám nevadí, že na nich strávíte čtvrtinu času (za předpokladu těch 20 km pojedete sedmdesátkou, ale plazení se po uzlu a údolím Svitavy nebo Orlice). Jaký to má dopad třeba na spotřebu energie doufám netřeba vysvětlovat.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 08:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša:
Záleží v jakém smyslu to scifi myslíš. Pokud co se časových úspor týče, je to naopak to nejefektivnější místo pro investice.

Jakakoli vetsi stavba v velkem meste narazi na fanaticky odpor ze vsech stran ( viz. nadrazi Stuttgart ). Pokud se ma na poslednich 20 km neco casove usetrit musi to byt varianta podzemi az do centra - coz znamena astronomicke naklady. Ja nejsem fanousek teze , ze verejna stavba ospravedlnuje jakekoli naklady.

Což oproti 50km úseku na 160 ušetří závratné tři a tři čtvrtě minuty, přinejlepším, tudíž

Trasa kolem D1 je 20% kratsi nez soucasny koridor, EC-ko ma na koridoru prumer 97 km/h, pokud se do zvedne na 150 + 20 % kratsi trasa, bude to kvalitativne jinde.

jen pokud vám nevadí, že na nich strávíte čtvrtinu času (za předpokladu těch 20 km pojedete sedmdesátkou, ale plazení se po uzlu a údolím Svitavy nebo Orlice). Jaký to má dopad třeba na spotřebu energie doufám netřeba vysvětlovat.

To ale vyresi jenom nadrazi na okraji aglomerace. To TGV se poslednich 20 km do Parize tahne jako slimak v porovnani s maximalkou ve volne krajine.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 09:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tady tu diskusi sleduju zatím spíš s pobavením, ale teď už mi to nedá. Jak si, pane tsi, představujete provoz po té vaší nové trase podél dálnice?

Protože pokud tam chcete pouze převést stávající rychlou dopravu mezi Brnem a Prahou, pak by taková stavba pro 1 pár vlaků za hodinu jen potvrdila (vámi odmítanou) tezi, že "verejna stavba ospravedlnuje jakekoli naklady". A pokud počítáte s tím, že s výrazným zlepšením nabídky vzroste i poptávka, narazíte na vyčerpanou kapacitu na okraji uzlu. Od Tišnova, od Zastávky ani od Blanska ty 4 vlaky/hod navíc prostě do Brna po stávajících kolejích neprotáhnete. A v Praze od Strančic nebo Českého Brodu platí to samé.

Smiřte se s tím, že úseky v aglomeracích budou v rámci VRT sice nejdražší a nejsložitější na územní plánování, ale na druhé straně budou mít taky největší přínos, protože uvolní kapacitu pro nákladní a příměstskou dopravu. A v těch zásadních uzlech to bez nich nepůjde.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 09:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek:
Predstavuju si provoz dalkove osobni (vse dalkove co jede Pha-Brno) a rychle nakladni.
1. a 3. koridor na Pha-Pardubice uz je pretizeny ted, osobni doprava vytlacuje nakladni.
Nerozumim proc zminujete Cesky Brod , Blansko - smyslem je puvodni trase koridoru se vyhnout.
Nove trasovani podel D1 by prineslo aspon urcity pokrok.
Co se tyka budovani VRT s ukoncenim v centrech, budeme za 10 let uplne ve stejne fazi jako ted -> nebude nic.