| Autor |
Příspěvek |
Adam_r Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024 Registrován: 10-2003

| | Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2007 - 20:08:33 |
|
Tomaseq> Stavka uz konci. Zitra Bude jezdit asi 3/4 vlaku a po vikendu by mel byt provoz plne obnoven. |
Canfranc Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71 Registrován: 1-2004

| | Odesláno Pátek, 23. listopadu 2007 - 15:30:43 |
|
Však je načase, jinak bych nestihl vyčerpat plně svůj InterRail :-) TGV l´Est a další zajímavé trati čekají... |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 09:26:07 |
|
Hmm... Nejintenzivnější zážitek z TGV Est byla jízda 80km/h kukuřičným polem... Jaksi jsem netušil, že ta trať v půlce končí takovouto hustou zemědělskou vegetací... Ale jinak pěkný, abych to jenom netupil PS: přesuň nějaký stojan s brožurkama a jízdníma (ne)řádama směrem ku Praze;) Předem děkuji za kladné vyřízení žádosti
| Ministr zdravotnictví by měl varovat... GVD 2007 poškozuje zdraví!!! |
|
Canfranc Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72 Registrován: 1-2004

| | Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 10:12:34 |
|
Rád bych, ale vzhledem k tomu, že tentokrát vše nosím na zádech, nemám místo a sílu :-) Ale až příští rok pojedu autem, mohu dovézt celou banánovku... Otázka zní: kam ji dopravit? Když jsme už u JŘ: nemáte někdo ponětí, zda se ještě vydává (před 5 lety ještě ano) knižní jízdní řád SNCF (resp. 3 jeho části)? A případně kde v Paříži by ho bylo (nový?) možno sehnat. Když už jsem tady, bylo by škoda se po něm nepodívat. |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 20:19:45 |
|
No, nějak předpokládám, že ano. resp. mám ho určitě mladší než 5 let... Držím ti palce;) Na druhou stranu, dlužno dodat, že už darebácí nevydávaj ani A5 brožurky k TGV Kam dodat: do nejbližší hospůdky k točenému moku (ten plast držící jízdní řády tahat nemusíš):D:D:D
| Ministr zdravotnictví by měl varovat... GVD 2007 poškozuje zdraví!!! |
|
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 20:41:32 |
|
Předpokládám, že ano... Nutno ovšem dodat, že darebácí SNCF už ani nevydávají praktické A5 brožurky k TGV Kam dodat??? Do nejbližší hospůdky... Jinak ten plastovej stojan tahat nemusíš:D:D:D Ale jinak chápu, baťoh, to je prevít. Zvlášť, když je plnej a těžkej
| Ministr zdravotnictví by měl varovat... GVD 2007 poškozuje zdraví!!! |
|
Statistik
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1682 Registrován: 6-2004

| | Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 21:05:45 |
|
pár beden: http://www.youtube.com/watch?v=17yrbw2UjeY&feature=related |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 12:00:19 |
|
Ježiš, to je nekonečný příběh nebo pohádka o tisíci a jedné krabici ale dobrý
| Ministr zdravotnictví by měl varovat... GVD 2007 poškozuje zdraví!!! |
|
Canfranc Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73 Registrován: 1-2004

| | Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 14:40:20 |
|
Don_salieri: otázka ale zní KDE??, tj. KDE ho v Paříži shánět, pochybuju, že ho budou mít na ná draží, předchozí jsem měl vždy z burzy nebo přes někoho. Nevím, zda to už proběhlo českým tiskem, ale tady Francouzi mohutně oslavují proražení 8,2 km dlouhého tunelu "Le Perthus" mezi Perpignanem a Figueras, kterým mají již v roce 2012 projíždět TGV mezi Paříží a Barcelonou za 5:35 hodiny. (Z Lyonu to bude do Barcelony za 3:45 a z Perpignanu za 0:50.) Akorát to brzdí obyvatelé Barcelony a místní památkáři, kteří jsou proti proražení nového tunelu pod středem města, kterým by soupravy z Francie projížděly až na nádraží Sants, neboť otřesy by mohly ohrožovat místní památky (např. Sagrada Familia bude asi přímo 60 m nad tratí.) |
Pjp Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1848 Registrován: 12-2005
| | Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 14:53:20 |
|
Francouzi nemaji takovy ty divne prodejny tisku na nadrazi, kde krom blbosti v novinach prodavaji i knizky ? V DE je to nejak vsade, teda aspon v me znamem DE, zas nemuzu znat vsecko. Ososbne bych asi hledal tam nekde. Ostatne jen tak pro info, Francouzi maji taky pokladny jako v DE, nebo spis stale jedou na styl CZ ? Pavel |
Kalanis
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172 Registrován: 12-2006

| | Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 15:08:17 |
|
Cancfranc & Sagrada Familia: A socha Žižky nad Novým Spojením v ČR je pak co? Snad podobný problém ne?...
| Doprava nebo cizí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... |
|
Canfranc Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74 Registrován: 1-2004

| | Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 21:21:35 |
|
Problém ano, hodnota památky nikolvěk :-) |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 07:39:44 |
|
Statické narušení S. Familia vlivem vlaků si dokážu představit... Ale nevím, jestli lze narušit kus železa
| Ministr zdravotnictví by měl varovat... GVD 2007 poškozuje zdraví!!! |
|
RadekŠ
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2419 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 15:59:19 |
|
Francouzi nemaji takovy ty divne prodejny tisku na nadrazi, kde krom blbosti v novinach prodavaji i knizky ? V DE je to nejak vsade, Jistěže mají, má to takový červenobílý nápis RELAY . Na rozdíl od SRN se tam ale z šoto literatury prodávají téměř jenom časopisy, byť třeba ve formě spec. tématických čísel. Tůhle jsem si kupoval něco o RhB (((-: |
Trainspot Moderátor
Číslo příspěvku: 2729 Registrován: 5-2002
| | Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2007 - 13:56:24 |
|
http://www.barp.ca/rail/other/crmx2002.jpg To je tunning. |
Wool
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267 Registrován: 1-2005

| | Odesláno Sobota, 01. prosince 2007 - 15:45:13 |
|
odkaz V souvislosti s elektrifikaci teto trate... |
danys Neregistrovaný host Odeslán z: 195.146.112.130
| | Odesláno Středa, 05. prosince 2007 - 18:46:26 |
|
Neví někdo, jestli se plánuje spojení Itálie se Sicílií pro pozemní vozidla, kdyžtak nějaké bližší informace...díky |
Adam_r Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025 Registrován: 10-2003

| | Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2007 - 14:29:39 |
|
danys: http://www.gizmag.com/go/4755/ (na prvni pokuz nalezeno pres google) |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Sobota, 08. prosince 2007 - 19:35:55 |
|
K mostu... Je tu jedna zásadní otázka... přínos tohoto mostu??? Asi to zní dost blbě, nic méně... je to jako udělat VRT mezi Hostivicema a Unhoští Sicilský lid by možná (resp. plyne to z hlasů místních) více ocenil, kdyby doprava po Sicílii stála za víc než stojí a kdyby neměli problém s vodou... Ostrov si žije vlastním životem, takže z toho plyne logicky i vývoj přepravních proudů |
Martin240025
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571 Registrován: 1-2006

| | Odesláno Úterý, 11. prosince 2007 - 22:37:19 |
|
méte někdo zkušenosti s železniční dopravou v Arabských zemích, v Turecku? Rád uvítám vaše příspěvky  |
Malý_hektor
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Pátek, 14. prosince 2007 - 13:28:03 |
|
Zdravím, může mi nějaký kolega doporučit levné ubytování v Budapešti? Děkuji. |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 14. prosince 2007 - 17:29:53 |
|
Hotel Goliot... Budu hledat nějaký kontakt. Pokud ovšem nevyhledáváš nějakou tělocvičnu pro 16 až 27 lidí za 15OOHUF |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 14. prosince 2007 - 17:30:01 |
|
Hotel Goliot... Budu hledat nějaký kontakt. Pokud ovšem nevyhledáváš nějakou tělocvičnu pro 16 až 27 lidí za 15OOHUF |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 14. prosince 2007 - 17:31:42 |
|
Ještě dodám, jak se tady nedávno řešilo nádraží Canfranc. V soušasné době je ze stanice akorát obvodové zdivo a plátěná střecha... kolem hromada dělníků. Možná se ledy hnuly |
Malý_hektor
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Pátek, 14. prosince 2007 - 18:18:58 |
|
Don Solior: tělocvičnu opravdu ne, to bych už rovnou zvolil lavičku v parku |
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Neděle, 16. prosince 2007 - 04:30:19 |
|
Tak hotel Goliot sídlí na adrese Kerekes u. je to malá ulička SV od „Šechenyho lázní“ (žluté metro). Na mapě najdu (bude-li třeba). Vždycky mě tam ubytovali bez ohlášky… Když ovšem seženeš nějaký kontakt v el. Podobě…sám budu vděčný |
Bart Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4682 Registrován: 5-2002

| | Odesláno Neděle, 16. prosince 2007 - 20:23:00 |
|
V Itálii strávili cestující kvůli poruše noc ve vlaku
|
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pondělí, 17. prosince 2007 - 10:39:53 |
|
To bych se pos..l. By mě zajímalo, jestli v Římě čekaly přípoje. |
Páňula
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677 Registrován: 1-2007

| | Odesláno Středa, 19. prosince 2007 - 01:07:03 |
|
A pak že TGV nejezdí posprejovaná No akorát, že v Prase na ONJ to asi nebude... http://youtube.com/watch?v=ERKVlnBW7Fo
Vím jen to, že nic nevím. Sokrates |
|
Statistik
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782 Registrován: 6-2004

| | Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 01:48:39 |
|
Něco pro milovníky Amerických kolejí: odkaz Natočeno těsně po válce. Zejména dvojice dvojdílných F7-A v osobní i nákladní dopravě stojí za vidění. A nechybějí tam ani "old school šotouši"... |
Kalanis
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197 Registrován: 12-2006

| | Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 19:48:18 |
|
Netušíten někdo , jak se nejlépe dostat do Bruselu (nemyslím euroinstituce )? Jestli vlak/bus a hlavně - za kolik včetně zpáteční jízdenky?
| Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... |
|
Don_salieri
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 20:45:09 |
|
Jestli chceš i trošku putovat tak můžeš jet na 5-ti denní Interrail (cena podle věku)... Ale bus bude asi levnější |
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692 Registrován: 9-2006
| | Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 21:15:28 |
|
Kalanis: Autobus je nejlevnější (Student agency 2800 Kč zpáteční), akorát ta cesta je strašně dlouhá. Vlakem lze zkombinovat např. zpáteční na In-kartu z Prahy do Berlína 2062 Kč a k tomu po 29 EUR (omezený kontingent) na noční vlak do Bruselu. Tyto jízdenky lze zakoupit na internetových stránkách DB.
| V tom oblečku vypadáš jako šotouš. ... Možná že jste všichni šotouši. |
|
Agent
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583 Registrován: 9-2002
| | Odesláno Sobota, 29. prosince 2007 - 16:25:38 |
|
Neco pro (ne)pobaveni: Opakovane doslo k sabotazim/kradezim na zabezpecovacim zarizeni AVE Madrid - Valladolid. Trat byla v techto dnech uvedena do oficialniho provozu. Obcas mam pocit, ze v tom jsou nejake provokace, pokazde ukradeno ne vice nez 200 m kabelu. Prvni ofocialni vlak nabral z tohoto duvodu 4 hodiny.
| Smrt Římanovi a jeho nohsledům |
|
oscilos
Neregistrovaný host Odeslán z: 82.208.13.22
| | Odesláno Neděle, 30. prosince 2007 - 22:05:33 |
|
zdravim mam dotaz ohleden eurotunelu. moho jezdit v tunelu normalni vlaky nebo je to jen specielni spojeni a nema na normalnii zeleznici napojeni? diky |
Kalanis
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198 Registrován: 12-2006

| | Odesláno Pondělí, 31. prosince 2007 - 07:52:39 |
|
oscilos: Mohou tam veškeré vlaky splňující tyto požadavky: 1/ rozměry dané ostrovním profilem 2/ napájení z troleje včetně souhlasící el. soustavy v tunelu (žádný diesel nebo pára) 3/ zabzař kompatibilní s SNCF a BR Vyjímku mají speciální vagony uložené na terminálech Calais a Folkestone. Takže teoreticky není problém vzít britskou soupravu a protáhnout jí na kontinent. Naopak s tou z kontinentu budeš drhnout o první perón za tunelem, nejpozději v Ashfordu. Prakticky se tam lze setkat jen s těmi speciálními vlaky nebo vlaky Eurostar. Na Brusel jsem se nakonec vybodl. Tratit 5T (částečně po netu) kvůli tram není pro mne zase tak zajímavé.
| Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... |
|