K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 16. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 16. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4246
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 23:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: Abych jen nekecal o této záhadě, přidám na kuknutí jihomoravskou vývozku.

Nebola zvycajne platnost vyvoziek +/- mesiac ci 30 dni?
Tato ma vyznacenu platnost do 2/16 a to je akurat len november/listopad.[crazy]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 23:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Platnost exportnich znacek se dela podle platnosti povinneho ruceni. Nicmene jsem uz videl, jak se asi urednik netrefil a platnost misto 2 mesicu byla asi rok. Podstatne je, ze omezeni je napsane v malem TP.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
gred
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 00:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409:nevidim v tom velkou vědu,prostě originální spz ztratil a tak si nechal udělat tohle...

nissan sunny 1.6 12v,škoda 120l m1
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6983
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 09:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gred: nevidim v tom velkou vědu,prostě originální spz ztratil a tak si nechal udělat tohle...

Kolega 2z5_0409 píše, že přední i zadní značka vypadají stejně. Pokud někdo originální tabulku ztratí, tak nemá důvod vyměňovat obě, prostě jen nahradí tu, kterou nemá. A navíc má zájem na tom, aby značka vypadala stejně jako původní a nevyvolávala zbytečný zájem. Většina lidí sice nedokáže rozpoznat, od kterého čísla má mít značka modrý proužek, ale mají snahu, aby tabulka odpovídala vzhledem té originální. V tom mít na autě dvě napodobeniny značek v předchozím vzoru je patrně nějaký "hlubší" zájem vyjádřit se k EU. Takže bych to zařadil do stejné kategorie jako jsou všechny ty přelepené, zamalované, vyškrabané nebo odstřižené europruhy.

2z5_0409: Abych jen nekecal o této záhadě, přidám na kuknutí jihomoravskou vývozku

A víš, že některé exportky v tomto jihomoravském formátu jsou vlastně recyklované?[happy] Taková 000 1BE byla už jednou vydána jako 00-01 BE[wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin L.)

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mrberliet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 16:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dávám jen pro pobavení :-)


fotky SPZ na výměnu (klikni)
gred
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 20:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l:aha,to že píše že vypadaj obě stejně sem poněkud přehlídl[uhoh]

nissan sunny 1.6 12v,škoda 120l m1
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 23:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DD-72-27
Nemůžu si pomoct tahle barevná kombinace byla moc pěkná
(v opačném gardu jakbysmet), ve střední Evropě ojedinělá
a vůbec..vyrostl jsem na ní (AB-02-04)

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 10-2014

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 23:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle Jeep moc historicky nevypadá, spíše je to podle mého mínění pěkný paskvil,zaráží mě proto skutečnost, že má RZ historického vozidla[nene]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 08:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle tabulky jsou přenosné,...jinak co je konstrukčním jádrem tohodle vozítka je ukryto v jeho papírech (má-li jaké)....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 15:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jožin_z_bažin: Vyzera to na customizovany Jeep CJ-7, ktory sa vyrabal od 1976.
Vek by teda mohol splnat.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
A kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.43.229
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 09:59:50    Odkaz na tento příspěvek  

Existuje analýza A-kraje?
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13382
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 10:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samozřejmě. i ta stará dědkoverze ještě visí na netu, ale odkaz najdu nejdřív dnes později večer. končí to tam ale asi u 8Aněco. novější nevím jestli lze zveřejnit (není to moje dílo).

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4220
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 19:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán :
Kdysi jsi mi psal seznam jesenických 106-ek, které Ti ještě chybí ve sbírce. Byla mezi nimi i tahle?
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 10-2014

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 10:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor, Šmolko Nevěděl, jsem, že jsou V erzety přenosné..A vydávají se na historické vozidlo které je v původním stavu nebo renovované se zachováním původních dílů. A tento Jeep moc původně nevypadá[nene]
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13385
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 13:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samozřejmě že veteránský značky NEJSOU přenosný z auta na auto.

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 14:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyhláška č. 355/2006, § 2 Registrace historického vozidla
(4) Pokud vlastník nebo provozovatel historického vozidla hodlá provozovat více než jedno historické vozidlo pod jednou zvláštní registrační značkou pro historická vozidla, předkládá přihlášku do registru spolu se stanovenými doklady pro všechna tato vozidla. Místně příslušný úřad provede souhrnnou registraci všech těchto historických vozidel a žadateli přidělí jen jednu zvláštní registrační značku pro historická vozidla, kterou zapíše při výdeji do všech průkazů historického vozidla a současně k nim vydá pro všechna tato historická vozidla osvědčení o registraci vozidla.
(5) Hodlá-li vlastník nebo provozovatel historického vozidla provozovat další historické vozidlo a má již přidělenu zvláštní registrační značku pro stávající historické vozidlo, předkládá k přihlášce o rozšíření registrace dalšího vozidla pod touto zvláštní registrační značkou doklady stanovené pro registraci tohoto dalšího vozidla podle odstavce 2.

Třídit zrno od plev není práce pro každého - vyžaduje schopnost rozlišit, co je zrno a co pleva...[kiss]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 6-2012

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 12:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P2:
To už se tady řešilo tolikrát a ty přijdeš s tímto.... [crazy]
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13388
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 15:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no dobrá. berte to tak, že nemusím vědět všechno. takže smekám, minor mě tentokrát hezky strčil do kapsy [ko]

mám tu 2x VPZ:
024 56-49, AN94/101, Tatra (815) Armax 6x6 valník + plachta, khaki, D1 151.km, 23.11.15
025 80-10, AN94/103, Tatra 810 valník + plachta, khaki, D1 178.km, 23.11.15

tabulka P-rekordů | S-analýza
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3063
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 18:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel2 (13388): mám tu 2x VPZ:

Díky moc ... [ok][wink]
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13391
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 21:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[new] po Plzni se už od roku 2011 v určitých vlnách pohybujou zkušební Mercedesy, většinou tříd E, S a M. asi od začátku 2015 se začaly objevovat s maskováním, těch aut tu jezdí vždycky tak 10 kusů i víc. vždycky měly běžný německý značky, většinou z okresů BB (Böblingen), FR (Freiburg), RT (Reutlingen) a TÜ (Tübingen). viz foto.

zdroj: http://www.autoguide.com/gallery/gallery.php/?g2_view=largephotos .Largephotos&g2_itemId=1050899

novinkou tohodle týdne je, že maskovaný meďáky vyjely s českýma zkušebníma F-značkama. takže se objevilo F 5726, 5730, 5739 v úterý 01.12. a F 5729, 5735, 5742 ve středu 02.12.15, všechno klasika jednořádky. zatím nejvyšší je F 5742, 351, Mercedes E 2016 (W213), Plzeň, Mikulášské nám., 02.12.15

na fb se o tom prej čile diskutuje a přibývají fotky [happy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 22:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[rofl]"Espezetky" se vrací
odkaz
Neregistrovany host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.16
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 10:11:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel2 vcera odpoledne jela trojice takto zamaskovanych Mercedesu pekne za sebou po D5 od Plzne smer Nemecko. Jeden z nich mel znacku F 5737.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 10:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nestle "Espezetky"se vrací

Nikdo ještě oficiálně nepředstavil předpis, kterým by se výdejny ORP při přidělování RZNP měly řídit.
Technický požadavek zní na tvar u rozměru 520 x 110 mm:
Y23 45678 (Y je fiktivní rajský kód)
Pokud by to v praxi znamenalo 1Y3 45678 tak ani s tím nejde vytvořit espézetku...
Mluvčí MD opět neříká celou pravdu, nebo je špatně citován,...MD oslovilo na výrobu RZNP a tabulek
na nosiče jen 4 firmy, a to jen ty, co se účastnili loňského (zrušeného) tendru. Z nich relevantní
(=schopné je okamžitě dodávat) byly jen 2. Mezitím se však přihlásili sami o sobě další 2 výrobci
- jednoho poslali slušně do [zadnice] a druhý čeká na odpověď....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13398
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 20:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregistrovany:
meďáky běžně jezdí i po D5 PM-Pha, na bývalý vojenský letiště do Líní atp. MBtech má kanceláře v Plzni, Pze a Ml. Boleslavi:
https://www.mbtech-group.com/cz/spolecnost/spolecnost/pobocky.htm l
v MB jsou víc vidět škodovky [happy]
v PM se dřív objevovaly i sedany Infiniti, asi Q70.

tabulka P-rekordů | S-analýza
4everman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 23:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nějaká vlaková videa
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 16:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 16:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už tu dávno mělo být zavedené [happy]
Teď to údajně funguje tak, že pokud si člověk koupí auto v bazaru, tak ten si účtuje přirážku za to, že auta na Vás odhlásí.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
SPZ Tomáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.59.165
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 18:14:39    Odkaz na tento příspěvek  

SPZ na přání co mě zajímá:
- od kdy se může žádat
- jak budou vypadat, já jsem zjistil zatím toto:
- může být 7 nebo 8 symbolů
- nesmí tam být zakázaná slova viz příloha
- nevím jestli se musí použít číslo i písmeno nebo jestli se můžou použít jenom čísla nebo jenom písmena
- chtělo by to nějaký prováděcí předpis
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3091
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 19:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě zase zajímá, jestli to bude přenosné a další auto, nebo po prodeji auta jsem vyhodil i desítku za značky.
Drextrem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 21:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu si moci nechat (převést) aktuální RZ na nové / jiné auto? Dík
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13402
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 22:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

otravujte tiskovýho mluvku MDČR, ať si tu polovičatou informovanost na mini pěkně vyžerou [proud] - a třeba pak zplodí nějaký tiskový prohlášení reagující na nejčastější otázky (FAQy) [happy]

Ťoka bych nechal na pokoji, ten má starostí jistě dost a času málo. tiskovej mluvka je na svým místě od toho aby vysvětloval proč, jak, za kolik atp.

zatím to z nich leze jak z chlupatý deky...

viz např.:
...zavádí se nový typ vývozní registrační značky. ...nemá tak velký dopad na veřejnost.

takže informace poloviční, běžnýho Čecha to nemusí zajímat, nazdar, další, nezdržujte, nemáme čas. já tuhle strategii prostě nechápu [crazy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6990
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 09:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SPZ Tomáš: SPZ na přání co mě zajímá:

Žádat o značku na přání můžete od příštího roku, prakticky to znamená, že podat žádost lze nejdříve v pondělí 4. ledna. Značka na přání pro automobil nebo přívěs bude mít vždy 8 znaků, které budou uspořádány do skupin 3+5. Na pozici číslic a písmen nezáleží, jakýkoliv znak si budete moci dát na kteroukoliv pozici.

Mirous: Mě zase zajímá, jestli to bude přenosné a další auto, nebo po prodeji auta jsem vyhodil i desítku za značky.

Ano, značky na přání budou přenositelné na jiné auto, takže když si koupíš nový vůz, bude možné jej na ně přeregistrovat. Dokonce budeš mít možnost si značku na přání na úřadě až na tři měsíce "schovat", pokud si nové auto nekoupíš hned poté, co jsi staré prodal. Stejně tak si můžeš svoji RZ na přání zarezervovat až čtvrt roku předtím, než si auto koupíš.

Drextrem: Budu si moci nechat (převést) aktuální RZ na nové / jiné auto?

Ne. Tato možnost byla původně v návrhu zákona, ale během projednávání ve sněmovně byla poslaneckým návrhem omezena jen na značky na přání.

Mirous: Teď to údajně funguje tak, že pokud si člověk koupí auto v bazaru, tak ten si účtuje přirážku za to, že auta na Vás odhlásí.

Bazar si nemůže účtovat přirážku za to, že na někoho přihlásí auto. Ale většina bazarů nabízí zprostředkovatelskou službu, tj. že za nějaký poplatek zařídí na plnou moc veškerou přihlašovací administrativu. Komu se platit nechce a má dostatek času a energie, ten si může auto samozřejmě přihlásit sám bez jakéhokoliv placení autobazaru.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 11:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:

Díky za odpověď. Na netu psali, že znaků bude na značce 7 nebo 8. Takže platí jen 8 znaků? Tři měsíce úschova na úřadě není zase moc velká. To znamená, že nekoupím-li si auto do čtvrt roku, značky propadají?
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13404
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 11:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML:
docela by mě zajímalo kdo ty značky na přání takhle dokurvil - doslova. když si budu chtít dát na tu cedulku PAVEL2, tak je to jen 6 znaků a kde mám vzít ty další dva? fakt je vidět, že rozum se zase odstěhoval asi někam na Bahamy...

komu nebo čemu by vadilo kdyby byl počet znaků volitelnej v rozsahu 1 až 8 nebo třeba 3 až 8? [ko]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6991
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 12:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Na netu psali, že znaků bude na značce 7 nebo 8. Takže platí jen 8 znaků?

Na netu se toho píše hodně[wink]. Sedm znaků budou mít značky na přání pro motocykly, osm pro auta. Vždycky bude +1 znak oproti běžným registracím s výjimkou mopedů, tam bude stejných 5 jako normálně.

Tři měsíce úschova na úřadě není zase moc velká. To znamená, že nekoupím-li si auto do čtvrt roku, značky propadají?

Velká není, ale pro většinu případů by to mělo stačit. Navíc si myslím, že pro někoho, kdo je ochoten zaplatit za značku na přání asi nebude problém si případně za pár korun koupit nějaký polovrak, na něj značku převést a tím si případně prodloužit dobu čekání na nové auto[happy]. S uplynutím tříměsíční lhůty se značka stává volnou a může si o ni za nový poplatek kdokoliv znovu zažádat.

Pavel2: docela by mě zajímalo kdo ty značky na přání takhle dokurvil - doslova. když si budu chtít dát na tu cedulku PAVEL2, tak je to jen 6 znaků a kde mám vzít ty další dva? fakt je vidět, že rozum se zase odstěhoval asi někam na Bahamy...

Kdo to byl, to není tak těžké uhodnout[wink]. Pro mě osobně je to zklamání, protože institut značky na přání jsem vnímal jako příležitost pro resuscitaci starých okresních registrací na zachovalá auta, kterým se původní značky nedochovaly. S osmi znaky to ztrácí smysl (jedině když si dovezeš staré auto z Itálie nebo Francie, tak by to mohlo být docela vtipné). Na druhou stranu z praktického hlediska bych řekl, že se rozum na poslední chvíli z těch Baham vrátil. Při možnosti, aby značka na přání mohla mít tvar běžné registrace, by v současném poněkud pravěkém systému objednávání, výroby a distribuce hrozily zmatečné situace. A místo toho, aby se někdo zamyslel nad tím, jak tento systém změnit, tak se raději zvolí tohle pohodlnější řešení...

komu nebo čemu by vadilo kdyby byl počet znaků volitelnej v rozsahu 1 až 8 nebo třeba 3 až 8?

Odpověď na tuto otázku jsem dostal v duchu, že na to systém není připraven. A důvodem, proč nemůže být alespoň volitelná poloha mezery a místo pevného rozvržení 3+5 není volitelné od 0+8 po 7+1 je údajně ten, že by to zbytečně mátlo a nevypadalo jako značka... Podle mě je pravidlo 3+5 zbytečně omezující, ale když se podíváme do sousedních zemí, které specifické značky na přání umožňují (A, PL, SK), tak i tam je vždycky k dispozici maximálně pětiznakový blok a povinné znaky na začátku. U nás k tomu budou ještě zcela volné tři znaky na začátku. Takže bych se nebál toho, že si s tím lidé neporadí, ostatně u tebe se přímo nabízí varianta 002 PAVEL[wink].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 14:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, a přesně já jsem si říkal, že bych si na Feldu jednou třeba nechal udělat původní registraci, něco ve smyslu SMC 0130..no a ono prd. Takže pro mě osobně to ztrácí smysl. Taky jsem v tom viděl možnost, jak vrátit na auto alespoň vzhledově podobné okresní značení.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13407
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 22:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML:
u tebe se přímo nabízí varianta 002 PAVEL

sám jistě uznáš, že je to píčovina nonplusultra. aneb důvod k ušetření pěti tisíc. pokud za to mám dát takový prachy, tak buď tam bude co chci JÁ nebo ať si to celý strčí za klobouk... [ko]
vopravdu, jako když tam sbor chytrolínů přemejšlí prdelí.

sorry za slovník, ale na tuhle jednoduchou, dlouze připravovovanou a přitom totálně amatérsky zpackanou věc nenacházím slušnější slova, který by vystihovaly mojí míru znechucení.

zavádí to 3 roky, celou dobu nikdo nepustí informaci jak to má vypadat a nakonec z toho vyleze paskvil, protože se nikdo nedokázal zamyslet nad tím, co mu připravovaná změna může nadělat za paseku a anarchii v systému registrací a v registru samotným.

vod čeho tam ty lidi na MDČR seděj? co tam celej boží den 3 roky dělají? pro tohle ten aparát neschopných kreténů živíme? kristepane[pozor]

já mám třetinovej plat co oni, někdy se v práci flákám, někdy se honím, někdy padám na hubu. ale jak bych si představoval značky na přání vím přesněji než oni a asi bych dokázal i domyslet většinu zásadních důsledků pro systém registrací (stejně jako by to domyslelo 85% z nás co sem přispíváme). pokud to na mini domyslet neumí, tak jsou asi úplně praštěný nebo mimo realitu (jako kdysi Jakeš a další exponenti). což je pro mě jednoznačně důvod ukázat jim nejkratší cestu na úřad práce [blesk]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 23:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vánoce se blíží a dětem se budou muset slíbené dárky pod stromeček dát.
Některé asi MD sežene, jiné bude slibovat pod heslem:"Tak, jak Vám to já slíbím Vám to nikdo jiný neudělá...".
Zavést RZNP byl zoufalý tah exministra Dobeše za účelem překrýt líbivým slibem naprosto nepotřebné služby totální selhání v životně důležité věci jakou bylo zajištění bezchybného fungování nového registru vozidel - dodnes chronicky poruchového.
Že je rozjetí RZNP momentálně po technické, administrativní a právní stránce zbožné přání na MD ví...ale bojí se přiznat.
Že tam o tom rozhodují hlupáci víme my a dochází to i veřejnosti..a to podstatné - ví to i Andrej. Neví ovšem, jak to personálně řešit. Jinde se mu už stalo, že blbce a vyžírky vyhodil, dodal nový mančaft..a zase to samý....Rád by MD vyměnil za jiný resort, ale to není jen tak.
Obsah RZNP měl v počáteční verzi tvořit blok 3 povinných znaků z nichž jeden měl být krajský kód a zbylé 4 znaky volitelné v nějakém přesně vydefinovaném pořadí (podobně v SK). Pak prý nějaká "zájmová skupinka" prosadila rozšíření na 5 znaků aby bylo víc místa pro tvořivost no a teď to zazdili docela. Hrozí takové paskvily, jaké jsem naznačil r. 2007 v mé knížce na str. 56, ale myslím, že zůstane jen u hrozby...
Co mě v té věci nadmíru těší je výsledek poptávky všehoschopnéhu personálu příslušného odboru MD co to má na starost, na Akademii věd ČR o odbornou pomoc - tedy o vypracování návrhu seznamu výrazů, které nelze na RZNP aplikovat. Docenti zareagovali jak měli - poslali soupis NESPISOVNÝCH slov [biggrin] Slovo "krucinál" určitě nespisovné je...ovšem slovo "frnda" určitě taky ale v onom soupisu není neb už se dá vnímat i sprostě, byť jako jednoznačně vulgární výraz p..ča se zařadit nedá.
I když se dá předpokládat, že málokdo vyhodí 10 papírů za RZNP s podobným textem, není to vyloučeno.
Soupis sprostých slov ovšem Akademie MD nedodala, natož ty, co se rozšířily v elektronické hatlamatilce....kde je MD získá?
Tatínku, už jde Ježíšek? Ne, ještě je brzy...Ale já už ho vidííííím [andel]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
janbart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2015
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 14:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný den všem,

obracím se na vás s prosbou o pomoc při hromadném rozpoznání SPZ a RZ. Čistím databázi asi 100 tisíc SPZ/RZ, vzniklých z ručních přepisů dopravních průzkumů a narazil jsem na několik věcí, se kterými si nevím rady.
Pokusil jsem se nejprve hledat, než se začnu ptát a řadu nejasností jsem odstranil (například vojenské SPZ), ale některé problémy přetrvávají. Mimo jiné je tam častý problém, že při zápisu jsou zjevně často zaměněny znaky 0 (nula) a O (óčko). Chtěl jsem odstranit aspoň nejvíce zjevné chyby, ale potřeboval bych se poradit:

1) Značky traktorů vzor 151, platné od roku 2004. mají dle katalogu tvar S04 0466. Druhý znak je číslice nula, nebo písmeno O? A je-li to písmeno, existuje nějaký typ SPZ/RZ, který se skládá z 1 písmena a 6 číslic? Takových je totiž v databázi docela dost.

2) Potřebuji si rozdělit záznamy na staré SPZ a nové RZ. Pokud odfiltruji vojáky, traktory, přívěsy apod., mohu univerzálně uvažovat, že je-li písmeno na začátku = stará SPZ, je-ličíslice na začátku = nová RZ?
Nebo se vyskytují i nové RZ s písmenem na začátku? V databázi takové záznamy jsou, je to chyba nebo je to možné?

3) Obdobně - je možné, že u některých nových RZ je nula na začátku, nebo to je chyba zápisu? Tj. tvar. 0A7 3566. Myslel jsem že ne, ale v databázi je jich docela dost...

4) Pominu-li přípojné vozíky s písmeny uprostřed (ty jsem vyfiltroval zvlášť), platí pro všechny SPZ/RZ od roku 1960 zásada, že poslední 4 znaky musí být číslice? Tj. zda mohu všechny záznamy, kde je na některém z posledních 4 míst písmeno, odfiltrovat jako chybu (resp. jde-li o O, tak nahradit nulou). Podle katalogu se mi zdá, že ano, ale mohl jsem něco přehlédnout.

5) Pominu-li vojáky, přívěsné vozíky a asi traktory (viz bod 1), jakož i zvláštní vozidla apod. - existuje nějaký další typ SPZ/RZ, který má na druhém místě číslici? Pokud tomu rozumím, u běžných SPZ osobních a nákladních vozidel by mělo být na druhém místě vždy písmeno, je to tak?
Tzn. pokud mám na druhém místě nulu, mohu ji vždy zaměnit za O?

Moc děkuji za pomoc
J. Bartoš
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já věděl, že nějaký Ježíšek bude [wink]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3) Obdobně - je možné, že u některých nových RZ je nula na začátku, nebo to je chyba zápisu? Tj. tvar. 0A7 3566. Myslel jsem že ne, ale v databázi je jich docela dost... Do značek nedělám, ale nulou obyčejná značka začínat nemůže.
Vojenská ano.

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Nemusíš mít pokaždé poslední slovo! Ale musíš, když seš transit[satan]
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 10:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 13:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad janbart
Zde nejrozšířenější jednořádkové formáty
SPZ formát: DOA-12-34 (Domažlice)
D = vždy jen písmeno
O = vždy jen písmeno
A = vždy jen písmeno
12-34 = vždy jen číslice
SPZ formát: DO-12-34 (Domažlice)
stejné jako nahoře
RZ formát: 1AO 4567
1 = vždy jen číslice
A = vždy jen písmeno
O = vždy jen písmeno
4567 = vždy jen číslice
RZ formát: A23 4567
A = vždy jen písmeno
23 = vždy jen číslice
4567 = vždy jen číslice
RZ formát: 012 CD56 = vždy 7 místné
012 = vždy jen číslice
CD = vždy jen písmena (CD, XX, XS, HC)
56 = vždy jen čísla
Ozbrojené síly = 6 - 7 místné
Formát: 12-34-56, 123 45-67
Vždy jen čísla
Manipulační značky = 5-6 místné
Formát B 2345, B1 2345
B = vždy jen písmeno
1 = sériové číslo t.č. jen ve spojení s písmenem B
2345 = vždy jen čísla
Export = vždy 6 místné
A12 34E
na každé pozici může být jak písmeno tak i číslo
(putující znaky) s vyjímkou první pozice zprava,
kde je vždy pevný znak E
Veterán starý
V 1234
pouze V, za ním jen číslice
Veterán nový
12V 3456
12 = jen čísla 01 - 14
V = pevný znak
3456 = vždy jen číslice
Sportovní (závodní)
12R 3456
stejně jako veterán, pouze pevný znak je R

Předpokládám, že sběr dat se týkal jen dvoustopých vozidel...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6055
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 15:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera proběhlo předání tak můžete lovit sérii.
foto
Jiří Pohanka

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 15:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už značky na přání, tak určitě bez povinného počtu znaků a když už nějaké povinné znaky, tak max nějaká místní příslušnost, ale na to se u nás už přece nehraje. 8 znaků bude asi fatk moc. [ko] No uvidíme.
Líbí se mi např. Lotyšsko.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 21:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad janbart

Oprava:
RZ formát: 1AO 4567
1 = vždy jen tyto číslice (1 - 9)
A = vždy jen písmeno
O = vždy jen číslo nebo písmeno = písmeno zatím jen ve spojení
A (Praha), B (Jihočeský kraj) a S (Středočeský kraj)
Příklad konce intervalu = 1A9 9999, 9A9 9999, 1AZ 9999...4AZ 9999,
aktuálně běží 5Ax 1234 od 5AA 0001 do 5AZ 9999.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
janbart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2015
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 04:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor, transit01 - moc děkuji!
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 06:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13433
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 08:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

my víme, co v českým prostředí znamená protikorupční [ko]

včera na Radiožurnálu řekli, že MD má v ruce asi od Ústavu pro jazyk český seznam zakázaných vulgarismů, navíc nebude možný na značku dát G, CH, O, Q. Q je prej zaměnitelný, asi s nulou, nula s Óčkem, G zřejmě se šestkou.

takže třeba jméno známý kapely QUEEN vám na značku nedají. jako kdyby tady ta zaměnitelnost něčemu vadila, když i třeba v UK se běžně místo A používá 4ka atd.

holt zaúčinkovaly ideje zelených policejních mozků s požadavkem na jednoznačnou identifikaci. jako by nebylo jedno jestli si někdo zapamatuje QUEEN nebo OUEEN, taková značka bude tak výjimečná, že se opravdu těžko zamění s jinou podobnou.

to je spíš větší šance že si zamapatuju 7A7 6842 a ve skutečnosti to bylo 7A7 6482. fakt na palici [crazy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 11:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď mě tak napadá.... Co když někdo bude chtít RZ na přání třeba 1TT 0001 takže stejný formát jako u běžné RZ, jen si uživatel zaplatí 10.000 za to, že mu tahle kombinace neunikne. To by snad neměl být problém? A co když bude chtít třeba 2AA 0000 což je kombinace , která by při běžném systému nebyla být vydána stejně jako třeba 9T0 0000?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6992
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 12:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: Co když někdo bude chtít RZ na přání třeba 1TT 0001 takže stejný formát jako u běžné RZ, jen si uživatel zaplatí 10.000 za to, že mu tahle kombinace neunikne. To by snad neměl být problém? A co když bude chtít třeba 2AA 0000 což je kombinace , která by při běžném systému nebyla být vydána stejně jako třeba 9T0 0000?

Je to problém. Značka na přání pro auto bude muset mít osm znaků. Je to opatření, aby nedocházelo ke kolizi s běžnou číselnou řadou, bohužel se tímhle opatřením tak nějak vylila vanička i s dítětem a (podle mě) zbytečnost v podobě značek na přání ztratila i ten minimální půvab, který (pro mě) mohla mít: Možnost objednání nenápadných značek tvářících se jako běžný výdej.

Pavel2: Q je prej zaměnitelný, asi s nulou, nula s Óčkem, G zřejmě se šestkou.

Žádnou zaměnitelnost v tom nehledej. Vynechaná jsou jednoduše ta písmena, pro která nemá současný výrobce tabulek RZ raznice...[crazy] Kdyby někomu skutečně záleželo na tom, aby byla na značkách omezena zaměnitelnost znaků na minimum, tak systém 2001 vůbec nemohl vzniknout.

Bmc5365, č. 1525: [happy] Jak se jednou ocitneš ve fotobance ČTK, tak si snímek začne žít vlastním životem...[fotic]

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 12:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin_l:
moc se mi ta fotka líbila [lol] a jak píšeš, značky na přání tím ztratily svoje kouzlo - viz BZZ 9999, BMP 9999, 1B0 0000, 8BB 8888 apod. [angry]

for all:
Pánové, trochu z jiného soudku. Poprosím kolegy sběratele, potřebuji sehnat motocyklovou značku typ 118 z L-ibereckého kraje, pokud možno s EU-pruhem.
Na výměnu nabízím následující. Děkuji Vám.

[ok]

V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 14:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin l (6992):
Díky za vysvětlení. Já měl za to, že RZ na přání "může mít až 8 znaků" a né, že je to podmínka.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavluscha.)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13435
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 21:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML:
Vynechaná jsou jednoduše ta písmena, pro která nemá současný výrobce tabulek RZ raznice...

panebože. tak to je ještě horší než jsem si myslel. technologická a především finanční náročnost výroby raznice G, Q apod. modifikací C a O musí být pro stát zřejmě v astronomických částkách [crazy]
to je skutečně elitní klub kreténů [ko]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 22:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, řekl bych, že to nebude z ostudy kabát, ale přímo cirkusové šapitó...Ale dobře jim tak.

To co proběhlo tiskem je jen špička ledovce. Dnes jsem si ten "materiál" pro ORP směl prohlédnout (nikoliv ofotit) a můžu říct, že je to síla....

Práskaní právníci co si vyzobávají takové případy, kdy ze státní správy udělají naprosté blbce a ještě je pumpnou a slušné peníze si už teď brousí nože. Stížností těch, kterým budou návrhy na RZNP zamítnuty výrazně převáží nad těmi, kterým bude vyhověno. Kdyby si ten, nevím jak ho teď pojmenovat..uvědomil, že blok 3 znaků zleva měl zůstat nedotčen a jen ten druhý určen k vyřádění se, už by měl snazší situaci.

Jinak ty výrobní nástroje...české RZ vyrábí monopolista na jedné z nejmizernějších aluslitin nedosahující ani 1 mm tlouštky. I tak je opotřebení celkem značné a přiměřené vyráběnému množství. Pro RZNP budou potřeba odlišné znaky = odlišné sady a jako na potvoru pro celkem malé množství (MD odhaduje jen 10.000 registrací ročně) se bude muset vyrobit bohatá výbava - zde příklad:

Když mám formát 2AA 2222, tak u čísel potřebuju na každou číselnou pozici jen 10 (na první jen 9) klapaček.
Na písmena už to vychází 2x víc...ale není to problém.

Když ale může RZNP obsahovat cokoliv, třeba
BLB 9MUSIL, nebo 444 H4444 tak to je pěkná rána = na každou pozici 20 písmen + 9 čísel x 8 = 232 klapaček pro standard, 202 pro moto a US a 145 pro mopedy !!! to vše jako minimum (lidi/firmy budou chtít všechna písmena)...to vše při odběru 10.000 ročně.....sumasumárum skoro 600 klapaček!!! síla...
Samozřejmě, že výrobce to MD patřičně naúčtuje, bude to dělat jako monopolista pro celý stát... takže z těch 2 x 10.000 Kč po všech těch investicích (napojení na churavý registr aut) nic moc nezbyde...
Budu parafrázovat: "Jsou to blbci..,ale naši blbci.."
Jinak řečeno, nelze se vymlouvat jako dříve, že nám to nařídila Moskva...teď Brusel...nic z toho. Prostě domácí zabijačka zdravého rozumu...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Rike
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 12:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdo si zde nechá udělat imitaci okrsky?
Viděl bych to na KOH 01313. Sice blbý, ale lepší [happy]

S-analýza zcela online!
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 14:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle ta okreska nevypadá špatně, ale stejně se mi ta osmiznaková verze připadá °°°nic moc
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 15:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče značek na přání - viděl bych to třeba takhle u flotily vozů v rodině [lol]

001 CD001 - táta
001 XX002 - máma
001 XS003 - starší syn
001 HC004 - mladší syn

V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 9B2 9B9 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT MB ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Rumíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.153.120
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 16:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

to janbart
Pokud se něco v zákoně nezměnilo, tak RZ dlouhá 7 znaků se skládá 1-6 písmen a 1-6 číslic, přičemž první písmeno zleva znamená kód kraje. Může tudíž existovat i RZ např "123 4A0K"
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13440
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 18:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bmc:
takže to bude to cirkusový šapitó, aha [rofl]
jako facka neschopnýmu ouřednictvu dobrý. pokud to projde sítem sprosťáren z ÚJČ [happy]

a už můžeme vymýšlet soutěže a uzavírat sázky:
kdo první přijde se značkou na přání i na cyklonosiči? [happy]

tabulka P-rekordů | S-analýza