K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 03. 09. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 03. 09. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 10:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj kolega z práce nedávno o někom říkal, že má na autě (poměrně novém) "táborskou značku", i když je ze S-kraje. Ptal jsem se, jak že ten Tábor pozná, a samozřejmě se ukázalo, že myslel nějaké "Téčko". Musel jsem mu to dost rozmlouvat, že to Tábor opravdu není... no a až potká nějakou 1TA, tak už mu to myslím nevymluví nikdo...[biggrin]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 11:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DLe
SE je okresní kód pro slovenský okres Senica. Značky v popisovaném formátu jsou neplatné na Slovensku již od 1.1.2004, čili více než 11 let. Nicméně doteď se najde nějaký ten vůz v garáži nebo kdekoli jinde, jenž nebyl při povinné přeregistraci přeregistrován nebo řádně vyřazen z registru. Nedávno se myslím někde objevil na prodej starý černý Mercedes-Benz W116 právě se SED. [wink]

Co se výdeje současných RZ-t na našem území týká, tak se to zkusím nějak zjednodušeně nastínit. Naše poznávací značky jsou ražené tak, že několik jejich typů běží ve stejné číselné řadě. Jelikož se to objednává na určitý počet značek a krabic v jedné objednávce, jednotlivé typy mají tím pádem jiné číselné nebo jak výše uvedeno i písmenné hodnoty. Holt jsou teď vozíkové značky v Praze s výdejem již nějakou dobu napřed před automobilovými. V Praze to ovšem není zase až takové haló. Osobáky to možná brzy dostihnou.
Ještě křiklavější to dokáže být ve zbytku krajů, kde současně registrované auto a jeho vozík mohou dostat klidně značky z dvou úplně odlišných objednávek. Tak třeba dejme tomu v Poděbradech se teď na auta vydává 3SF 84xx, ale na vozíky se jde již bere z objednávky 3SJ 68xx a poslední dobou dokonce z 3SL 42xx.
Největší extrém to je u atypických značek (dvouřádky v různém provedení), kde na mnohých výdejnách po Středočeském kraji mají skladem ještě nevydané jednopísmenné značky xSx xxxx, ačkoliv klasický výdej na osobáky, až na malé výjimky, už dávno překročil 3Sp čččč.

Nevím zda, jsem byl dostatečně srozumitelný.
DLe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 8-2014
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 11:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Slovensko mě nenapadlo, tato SPZ se válela v autovraku nedaleko Jihlavy. [wink]

Děkuji za vysvětlení.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 13:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár drobků jen tak

Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12915
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 15:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jef 5341:
a co má říkat současná Příbram 3ST 48xx? hotový Strakonice [lol]
(jako že to z PB do ST zas tak daleko není...)

tabulka P-rekordů | S-analýza
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 21:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1TA[jidlo][jidlo][jidlo]
Čtvrtý kraj který se dostal na tuhle mez, mám radost [happy]

Další nás čeká Účko, ikdyž tady si ještě počkáme chvíli, rekordní je na 8U6..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 11:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Kde je focena ta B02 4858? Je to [new] do tabulky. [ok]

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
Analýza arciatypů Středočeského kraje (typ 118+)
AGROanalýza
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 14:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr.Peugeot: od 1.1.2005[wink]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 15:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu, ano. Ja som to písal najskor tak, že k 31.12.2004 končili a už mi to tak zostalo.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 23:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: B02 4858 je focena za Bzencem ve směru na Strážnice.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4417
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 12:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby chtel nekdo vymenit..
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 13:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: co by jsi chtěl za ten Kypr?

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12920
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 13:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

F 12-37, Z94/101, Tatra Phoenix 6x6 zemědělský tahač. k tomu článek vysvětlující účel a využití vozu. Tatra vypadá jako auto, homologovaná je jako traktor, nabízí se tedy otázka jaký značky mu přidělit. typ 101 nebo traktorovej 151? 151 má ale jen jednu tabulku, takže auto bude buď vpředu nebo vzadu bez značky...

jednu z těch tří prototypových Tater jsem fotil na Zemi Živitelce 2013 s typem 151 J02 6876 a podle fotek vypadá nachlup stejně jako 4J8 5465 v článku.

Rolnická společnost Lesonice patří pod ORP Mor. Budějovice, na podložce J02 6876 je fa Smetana a Smetana s.r.o. se sídlem Moravské Budějovice, Lažínky 71. 4J8 5465 je taky z ORP Mor. Budějovice. nevím jen to, jestli jsou ty zelený dvě různý auta nebo jedno, který bylo z nějakýho důvodu už v roce 2013, stále v jedný ORP, přeregistrovaný z typu 151 na typ 101.

tabulka P-rekordů | S-analýza
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4418
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 15:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnny: Treba zeme balkanu nebo skandinavie. [happy]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 22:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: potřeboval bych na Tebe e-mail

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 16:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: dávám Ti odkaz, kde se dozvíš co potřebuješ o Tatraktorech. Zjistíš tam přesně rozdíly mezi jednotlivými Tatrami, některé se liší jen zatáčecí zadní nápravou:

http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=8519&postdays=0&postorder=as c&start=5085
domin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2015
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 09:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef:

Každý trošku inteligentní ví, že písmeno T na registrační značce MS kraje neznamená kdovíjaké písmeno ze slova Ostrava, ale značí to město Třinec [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem domin87.)
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 10:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já spíš slyšel variantu že je to T jako Tošenovský - někdejší primátor. [lol]

Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12930
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 06:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mirous:
dík za link, až budu mít čas, začtu se, zatím jsem na to hodil oko jen v rychlosti [ok]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 09:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domin87. No jo, ale Třinec přece nemá na začátku T, ale trojku. 3nec [lol]
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 11:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

34. a 35. do první stovky[fotic][jidlo]


Z00 00 34 Traktor John Deere, zelená
Z00 00 35 Traktor John Deere, zelená
Z00 00 39 Vyorávač Holmer Terra Dos, červená

Z00 00 82 Traktor John Deere, zelená

Z00 00 85 Nakladač John Deere, zelená
Z00 00 86 Traktor Deutz-Fahr, zelená

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 13:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míra: 4238
No to je ale hodně zajímavě umístěná značka na tom nakladači. [biggrin]

Relativní rekordy jihomoravského kraje
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 10:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

47T 15E
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4246
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 21:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně[fotic]
Moc pěkná Honda Accord s ještě lepším číslem.. To auto bych bral hned i s touto rz..
Dnes jsem potkal to žluté Subaru se Vsetínským typem 105 o kterém jsem nedávno psal.. Předek nešel vyfotit, auto stálo před autoservisem..


Z minulých týdnů tady mám ještě "přesněhulákovanou" jihomoravskou rz a hradeckou vývozku..


Prostějovský typ 103 a 104.. Tu 104ku jsem stihl tak, tak na mega dlouhý zoom, číslo je 3M0 3543.. Plus dva typy 106 jedoucí pěkně za sebou..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4247
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 22:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr.Peugeot: Zahraniční SPZ U nás v ČR byly objednané první unijní RZ-ty v 2. kvartálu 2004, přičemž první kusy se v provozu ukázaly někdy koncem srpna 2004 (tedy alespoň co si ze Středních Čech a Prahy pamatuji). Kdežto třeba na Slovensku se tak nemohli dočkat, že již od pondělí 3.5. hned po vstupu do Unie začali vydávat proužkové EČV.
Moc pěkně jsi to napsal [happy]

Vždycky když někdo mluvím o tomto období roku 2004, tak se mi vždy vybaví ty krásné vzpomínky jak jsem se těšil na první českou rz s europruhem.. Jenže pruhy ne a né přijít[kladivo]
Pamatuji si, jak jsem někdy v červnu 2004 seděl na zastávce v Otrokovicích a kolem mě si to profrčel slovenský kamion a jak tahač tak i návěs měl europruh.. [coze]
To mě popíchlo, tak Slováci měli pruhy hned po vstupu a my pořád nic..
Navíc mě znepokojovali zprávy z medií, kde jsem například slyšel zprávu, že čeští řidiči se europruhů dočkají, ale až někdy kolem roku 2007, než se doberou ty staré bezpruhové tabulky.. Pruhů se nikdy nedočkám jsem si tehdá myslel..

A pak v létě když jsem byl v kroměřížském zámku na brigadě, tak se konečně povedlo.. Byla tam nějaká auta z televize a večer se přímo u vchodu do zámku objevilo nějaké auto s 4A0 a modrým europruhem, dodnes si ten pocit dokážu vybavit, jak šťastný jsem byl [happy]
Přišlo mi to úplně neuvěřitelné, ten pohled na tu tabulku s europroužkem..

Pak jsem o nějakou dobu později potkal v KM další 4A0, už za světla.. Přijela k jednomu domu a zaparkovala.. Značku jsem si opět se zájmem prohlížel, přece jen byl to stále nezvyk vidět modré pruhý [happy]
Kroměříž stále vydávala bezpruhové tabulky 2Z1, dokonce i tahle 4A0 byla za několik dnů přehlášená na 2Z1, pro mě tehdá šílená degradace[lame] Vím že jsem byl z toho i naštvaný, tak málo eu značek je v provozu a další z nich zmizela..

Na podzim toho roku jsem potakl i první 2M2 s pruhem, čekal jsem tehdá s kamarádem v autě, tak mi u té značky zastavil a já měl čas si tabulku v klidu prohlédnout.. Děsně mě zajímalo jak je ten pruh široký, protože jsem chtěl europruhy začít malovat na svoje kartonovo-kreslené značky.. Myslím že jsem díky europruhům začal nosit i pravítko u sebe [happy]

Na podzim Kroměříž vydávala poslední bezpruhovou sérii 2Z2 0xxx, potkal jsem tehdá nějaké Mondeo kombi s 2Z2 a s podložkou s integrovaným europruhem, až jsem chtěl zajásat a ono zase nic..
Bohužel první dny kdy se začaly vydávat europruhy i v KM si nějak nedokážu vybavit, ale myslím že to bylo na přelomu roku 2004/2005..
Vím že rok 2005 byl pro mě už europruhový rok, dokonce někdy v únoru nebo březnu měl kluk od jedné mojí kamarádky už docela vysokou 2Z4 7576 [happy]


Popravdě bych třeba zrovna rok 2005 chtěl znovu vidět, tu obrovskou převahu spz a bezpruhových rz a jen sem tam europroužek..
Vím jak jsem tehdá chtěl za každou cenu ať se vozový park co nejrychlej přeznačkuje a ať mají všichni už jen euroznačky.. Klidně na úkor vyhubení všech spz.. Byl jsem hrozně nedočkavý.. Navíc většina atypů se fakt až do konce roku 2006 vydávala bez europruhů.. Přišlo mi to přeznačkování na šíleně dlouhou dobu..

A dnes, po 10 letech mi to přijde úsměvné [happy] Europruhy jsou všude, kolikrát je zázrak potkat spz nebo bezpruhovou rz..

Moc rád na to období vzpomínám [happy]


Kolegové, jestli máte nějaké vzpomínky z vašeho okolí, klidně se podělte, rád si počtu jak jste vy vnímali příchod těchto tabulek [happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4076
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 20:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě hezké RZ, bohužel jedna musela být upravena ve photoshopu, focena v garážích, mobilem.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 21:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409

Když už se k tomu nikdo nemá, já sem napíši něco málo mých osobních vzpomínek na příchod proužkových značek. Já jsem se v období našeho vstupu do EU pohyboval kromě ČR i poměrně často na území Slovenska. Když nad tím uvažuji, tak si také vzpomenu, že už tehdy před těmi 11 lety jsem jako člověk zajímající se o registrace aut čekal, kdy to přijde.

Jak jsem psal do komory o zahraničních značkách, tak změna byla na Slovensku patrná vlastně hned v pondělí po vstupu do EU (jelikož 1.5. padlo na sobotu). Pamatuji si jak v Komárně kolem mě projel nějaký Renault Scénic a už měl KN-xxxBI s proužkem, což mě samo o sobě zarazilo, protože běžný výdej se pohyboval teprv někde u série BG! To, že první unijní várka značek pro všechny okresy byla vyražená již v předstihu, aby je mohly hned od prvního dne vydávat a že zbytek, jenž byl mezi normálním výdejem (do konce dubna) a novými značkami, byl vyražen a vydán dodatečně, jsem zjistil až po čase. Asi se fakt nemohli dočkat. [lol]
Ještě vtipnější to bylo v Bratislavě, kde se z BA-xxxJR skočilo rovnou na BA-xxxKA! Nakonec byly ty JSJZ dovydané až spolu s pvními L-kovými sériemi... Ale mnozí z kolegů určitě vědí, že ten tehdejší zrychlený výdej měl na Slovensku i jiný důvod (bohužel...).

Kdežto u nás byla situace v S-kraji taková, že na Kladně, kde jsem tou dobou bydlel a pracoval, bylo ve výdeji teprve 3S5 xxxx. Tehdy jsem nevěděl nic o kvartálních objednávkách a pod. (akorát jsem již nějakou dobu hledě na ty RZ-ty tušil, že mají nějaký systém - na Kladně samé 1S0, 1S3, 1S7, 2S0, 2S4 atd...), takže jsem také netrpělivě vyhlížel ty první proužkové značky, páč jsem neměl ani tušení, kdy se dostanou do výdeje.
Pamatuji si, že Praha byla tehdy číselně docela vyrovnaná s S-krajem, ba dokonce S-kraj číselně tehdy Prahu v bezproužkových značkách i předběhl. Mám takový pocit, že úplně první EU RZ-tu série 4A0 jsem viděl někdy na sklonku srpna toho roku, ale ruku do ohně za to nedám. Spíš si vzpomínám, jak jsem pak další minimálně měsíc marně vyhlížel unijní S-ko. V okolí Slaného jsem už viděl se pohybovat nějaké 4S1 a furt nic...

Přiznám se, že tehdy jsem také nedočkavě vyhlížel unijní RZ-ty, protože ta divná mezera na ne-EU RZ-tách mi přišla jako zhovadilost (už tehdy jsem uvažoval nad tím, zda ta díra je tam připravená pro proužek nebo nebodejť další číslo, když dojde 9X9 [wink]).
Na rovinu ale řeknu, že osobně na toto zpětně ani nevzpomínám moc v dobrém, protože to bylo v době, když ještě většina aut měla na sobě normální SPZ-ky a já to tehdy ještě nedocenil... Kdybych tehdy už tušil, jak to začne rychle mizet, tak to fotím a zapisuji nějakou formou již tehdy. To byly totiž doby, kdy na Kladně ještě bylo přirozené, že na škodárně bylo KLD, KLE apod. a že jsem v provozu denně vídal vše možné KLI, KLJ až KLO. No jo, člověk čas zpět nevrátí...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 21:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna hezká SPZ:
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 07:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parádní stovárna a značka Mirousi, akorát příště to dej do historie SPZ, tady jsou převážně nový značky. Asi dva roky zpět jsem tady dal HKO 88-88 a docela mi to zdejší přispěvatelé dali sežrat..

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 14:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3SZ 26E typ 161, Kladno, tabulka z 18.5.2015

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 7-2013

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 17:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

008 T0E

PP-308DD
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 15. srpna 2015 - 13:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K přechodu na RZ s modrým pruhem...S-kraj tehdy skutečně Prahu lehce předbíhal. Pokud vím, tak v Praze se ten přechod nepruh/pruh trefil přesně na začátek série 4A0, takže 3A9 9999 byla pravděpodobně ještě bezpruhová (píšu pravděpodobně, protože konkrétně tuto RZ jsem nikdy neměl to štěstí potkat) a 4A0 0001 už byla opatřena modrým pruhem.

V rámci S-kraje ten přechod spadl do série 4S1. Co si tak pamatuji, viděl jsem nějakou 4S1 2xxx bez pruhu, ale později také 4S1 6xxx, která už pruh měla. Bohužel nevím, kde přesně byl u S-kových čísel ten zlom, možná někdo bude vědět.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 15. srpna 2015 - 14:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan g
3A9 9999 se nosí na Audi A6 béžově metalické barvy a je opravdu bez použku. Měl jsem tu čest někdy před 4 lety v Dlouhé ulici v centru Prahy. Dle ČKP by ještě mělo s tou RZ jezdit.

Ano S-kraj měl přechod opravdu v sérii 4S1, ovšem výš. Ta 4S1 6xxx mohla mít klidně pouze rámeček s integrovaným EU proužkem, což se tehdy nejspíš v nedočkavosti docela rozmohlo.
Přesný přechod na EU značky byl na na lomu 4S1 8260 / 4S1 8261.
Kompletní objednávka 2Q 2004 od 4S1 8261 do 4S1 8640 pro všechny ORP tvořily pouze tehdy nově zavedené typy 115 a 116 (to tehdy bylo ale myslím u všech krajů, pouze Praha měla 101-ky na úplném začátku EU značek a první 115/116-ky se objevily až na 4A1 00xx).
Další objednávka pro 3Q 2004 pro všechny ORP (4S1 8641 - 4S8 0030) zase byly samé 101-ky, nic jiného. Až po těchto číselných hodnotách se objevily i ostatní typy RZ-t s EU proužky.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2014

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 20:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás. Já sice bohužel nemám žádné poznatky měnících se RZ z bez EU proužků na EU proužky. Tehdy jsem ještě o značky celkově nejevil zájem. Co si ale pamatuji, je to, když se měnili okresní SPZ na krajské RZ. V ten rok (přesně 25. 2. 2002), si můj děda kupoval auto s SPZ CVL 28-51. Přihlašoval to v Přelouči. Dostal SPZ PUP 87-49 (dnes už neexistuje, přeregistrace 2014 na 5H8 1972). Když přišel se značkou domů, nadával, že má hroznou značku. Tehdy mi řekl, že už dostal na výběr 1E0, ale aby jim ušetřil krajské značky, vzal si jednu z posledních okresních SPZ okresu Pardubice. Nikdy tu SPZ-ku neměl rád. Tímto jsem se chtěl podělit se vzpomínkou na změnu značek. Tehdy jsem to ale neřešil.

Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 21:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208
Ty jako člověk z Přelouče bys možná mohl vědět, že PUP 87-49 zase až tak z posledních nebyla (vydávaly se ještě minimálně další měsíc až do PUP 96-50). Nicméně to, že již tehdy měl děda na výběr mezi okreskou a debilní RZ-tou, jest informace velice zajímavá.
Mohu se zeptat jaké to bylo Daewoo (popřípadě barva)? Děkuji.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2014

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 22:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr.Peugeot
Daewoo Nexia, bílá, dovoz D, hatchback 3.dveřový, rok výroby 1995.

Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 23:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208
Mockrát děkuji. [wink]
Bpee
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 10:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem u mostku SPZ, i s rámečkem. Už jsem se radoval ze svého prvního úlovku (asi znáte ten pocit, každý nějak začíná), navíc to byla NJL 72-xx, jedna z posledních SPZ (NJ končí někde na NJL 82-xx)...
Asi sto metrů od místa nálezu jsem si všimnul zelené felicie s chybějící zadní značkou. Jen tak jsem mrknul na předek... a málem jsem zblednul, když jsem zjistil, že jde o stejné číslo ![coze]!
Možná jsem hloupý, ale nechal jsem ji majiteli za stěračem, snad ji ocení více, než já.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3270
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 11:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bpee
Možná jsem hloupý, ale nechal jsem ji majiteli za stěračem, snad ji ocení více, než já.

Vůbec nejsi, na tvém místě bych udělal to samé. Kromě toho si zachránil od zbytečné přeregistrace další auto, které by takto dostalo nějaké přiblblé T-čko. Takže za mě [ok].

Jinak NJ končilo na NJL 84-00, přičemž stejně jak ve včerejší diskusi psal Michal, tak i zde dávali majitelům výběr mezi NJL 8x-xx a T-čky. Takto si třeba zvolil NJL 83-97 i majitel vínové 306-ky, bydlící v NJ, ačkoliv už mohl mít i nějakou 1Tx xxxx. [wink]
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 17:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peugeot (3242):Ano S-kraj měl přechod opravdu v sérii 4S1, ovšem výš. Ta 4S1 6xxx mohla mít klidně pouze rámeček s integrovaným EU proužkem, což se tehdy nejspíš v nedočkavosti docela rozmohlo.
Přesný přechod na EU značky byl na na lomu 4S1 8260 / 4S1 8261.


Super, díky za upřesnění. V tom případě to skutečně musel být rámeček s EU pruhem. Tehdy byly běžně k dostání i v supermarketech. Byly klasicky černé v takovém tom typicky českém (a z mého pohledu i poněkud nešťastném) nacvakávacím provedení se čtyřmi ohebnými zobáčky v horní části. Vespod měly nápis CZECH REPUBLIC.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4259
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 22:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Léto 2004, europruhy stále nejsou ve výdeji[happy]


Fotka je focená dnes, trochu mě to složení aut dostalo.. Opravdu, jako by se člověk propadl o 11 let zpátky.. Takhle to asi tehdá vypadalo.. [happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 22. srpna 2015 - 11:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle to asi tehdá vypadalo..
Ne tak docela, bylo by tam minimálně o 3-4 auta víc s okreskami. [wink]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 23. srpna 2015 - 09:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez komentáře [fotic]

10147
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12979
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 23. srpna 2015 - 16:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za tohle bych bez pardonu zabavoval papíry [blesk]

tabulka P-rekordů | S-analýza
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 9-2012

Odesláno Neděle, 23. srpna 2015 - 17:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co na to na technické? i když ono je vlastně dost možné že před technickou si to ze značky smyje..

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 10:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten majitel Fabky je stejně hlupák co neví, že dnešní čtečky s tímhle neošálí....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
GR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.253.54
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 13:05:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ta FABIA, kterou publikoval Kapitán 23. srpna 2015 v 09:32:08, stojí za povšimnutí i dalšími detaily.
Na podložce pod RZ je uvedeno ŠkodaAuto - Zákaznické centrum. A zpětná zrcátka nemají oplastování v barvě karoserie. Kampak tyto indicie vedou?
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3310
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 14:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, ty detaily mnohé napovídají, ale nezdá se mi, že by měli policajti zapotřebí si takto pozměňovat značky...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12992
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 21:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

panebože a proč by policajti takhle amatérským a primitivním způsobem pozměňovali RZ?

ale uklidním vás hned, 1SH 9757 je z bloku ORP Poděbrady, někdy cca z 04/2011, takže policajt to na 99% není.

12.992

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4092
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 21:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezká RZ [fotic]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 21:26:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na fajnové matení nepřítele si vnitro a jeho složky také půjčuje
tabulky PZ od kolegů v zahraničí (funguje to na bázi vzájemnosti).
To se ovšem týká jen závažných případů, kde se hodně investuje.

Ad GR
Indicie je jasná - asi vůl...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6891
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 09:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvyšší spatřené RZ - žádné diskuse!
Gapa: Jsem zmaten a v exportkách (krom Prahy) se moc nevyznám. Dnes spatřeno AZ5 34E, typ 161. Předpokládám že je to Zlínský kraj, je to nejvyšší?

Řekl bych, že ten zmatek máš včetně Prahy[wink]. V českých RZ je mnoho nelogičností, jedno pravidlo se ale zatím důsledně dodržuje - kraj, ve kterém byla značka přidělena, je vyznačen na první písmenné pozici zleva. Vše ostatní jsou jen sériové znaky, takže v tomto případě je značka pražská (A). U exportek je pevně daný poslední znak E, vše ostatní se mění podle klíče, že krajské písmeno nejprve cestuje zleva doprava. Když dojde na konec, vrátí se na začátek a napravo od něj se místo číslice dá sériové písmeno. Tato písmenná dvojice se pak zase posouvá vpravo a v případě Prahy aktuálně došla nakonec. Co se objeví potom, je zatím otázka. Buď budou sériová písmena dvě (AAA 00E), nebo se stávající jedno posune o pozici vpravo (A0A 00E).

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12998
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 10:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. aspoň máme co sbírat [happy]
baví mě nesmyslný a nezvyklý kombinace A7C 96E a stejně tak optická záměna nuly a ó - třeba 325 S0E.

2. hezky to ilustruje zmatečnost a nelogičnost naší doby, kdy je těžký odhalit zjevnej zájem na vyvolání chaosu od případu, kdy jen někdo něco neúmyslně nedomyslel

3. třeba i policajti mají problém ty neobvyklý shluky znaků rozkódovat, zvlášť když je potřeba zakročit rychle

4. návod pro zloduchy: až budu chtít vykrást banku nebo natankovat zadarmo, opatřím si exportky, vpravo a vlevo dám dva modrý europroužky a pro zmatení některých kamer předělám trojku na devítku a devítku na osmičku [biggrin]

nikdo pak na první dobrou neuhodne, že je to česká značka ani nedohledá která ORP to auto zaregistrovala [wink]

5. dokdy má tenhle divnej "systém" fungovat/kdy se vyčerpá jeho kapacita v kraji kterej je nejdál?

12.998

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 11:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 2 ad 5. ..stačí nařídit (doplnit vyhlášku) že pro tento typ RZ má Praha k dispozici ještě některé z těchto písmen (G, I, N...), příp. obsah přeorat
třeba bez pevného znaku E...samozřejmě, že recyklace by byla také cesta - spojená s odstraněním proštipovací mřížky a zavedením
bežné nálepky s časovým limitem platnosti (možností je hafa) by pak přeci jen vytvořila odlišný typ...viz současnost v Nizozemí...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2014

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 21:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás! Měl bych dotaz: zajímalo by mě, jestli se RZ tisknou v řadě[ tzn. třeba 5E6 0000~5E6 9999( jestli jdou čísla skutečně 0000, 0001, 0002, 0003, 0004 atd, nebo se vynechává?)] Děkuji.

Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 22:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna VPZ a jedna nízká, asi nová RZ [happy]

Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 22:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous
Ta 3SL 0005 je kolínská a je již z předchozí kolínské objednávky. Nicméně jako i mnoho dalších hezkých RZ, je i toto s největší pravděpodobností ZMP.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 23:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr.Peugeot: děkuji za info a ještě jestli mohu poprosit přeložit zkratku ZMP [happy] [andel]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 23:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

značka mimo pořadí. [wink]
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4276
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. září 2015 - 19:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi rok 2003, europruhy stále nejsou ve výdeji



Mr.Peugeot: Ne tak docela, bylo by tam minimálně o 3-4 auta víc s okreskami.
Asi lepší oddíl [happy]
Ale jo, máš pravdu, bylo by to proložené více okreskami..

Jinak moc díky za komentář ohledně příchodů europruhů, početl jsem si [happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..