K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 27. 06. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 27. 06. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 22:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ordnung muss sein! S piráty se musí zatočit, vozíček nevozíček!

Události, 24.5.2015 od 39:38

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9023
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 14:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě zajímavé RZ z rožnovského kempu:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2015
Cobretti5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 18:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poděkování všem, kteří adoptovali "odpadlíky" z masového hrobu (viz č. 348), čímž mi ušetřili cestu do výkupny surovin. Zvláštní poděkování dvěma kolegům, kteří váhu hliníku bohatě vyvážili něčím dobrým na zub [wink]
Už mám první počinek z pražské Myší díry. Až se odpadlíků sejde více, opět vyzvu k adopci.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9032
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 00:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdařilá dovýroba původně bezproužkových tabulek, v tomto případě to zavání přímo známostí v Hiconu:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2323
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 22:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funguje to úplně stejně, jako výroba náhrad za již emitované VPZ...u těch zadavatel (přísl. vojenský okruh) čas od času trapně předstírá soutěž, když vypíše "výběrko" např. na 50 ks (nikdy to nepřesahuje 100 ks), kde je jasné, že "podmínky" splní jen Hicon.
Kdyby v ČR existovalo polské nebo německé konkurenční prostředí ve výroě PZ, tak by si to generálové mohli pokaždé nechat o polední pauze vyrobit v klíčárně u nejbližší prodejny stavebnin...jenže poměry lze označit slovem Pakistán (od slova pako).

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9038
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 15:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těšínské exportky:

Měl jsem velké štěstí, stačilo přijít o dvě minuty dříve nebo později, nevyfotil bych je, protože majitelé obou vozidel si jen odskočili do obchodu a pak jeli rovnou směr Polsko.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 16:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna pražská 116 -ka trochu netypicky na novém Superbu: [fotic]

Rzeta přichycena 2 šroubkami a docela mu to s touhle Rzetou sluší [wink]
Laik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 17:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vláknu "mopedy" jsem uvedl poznámku k otázce, proč se u nás na rozdíl od jiných zemí vydávají pro vozidla bez pedálů, i když mají limit objemu a max. rychlosti 50 ccm a 45 km/h, RZ jako na motocykly. Budu rád, když se na to někdo podívá.
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 17:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rul (9032): Nezavání to HICONem, nýbrž pane Šmejkalem --> www.plastovespz.cz [wink]

ad Jannys (1933): nejedná se o nového Superba, ten nejnovější kombík (momentálně v prodeji tzv. faceliftový) má totiž jiné prolisy pátých dveří a jiný font nápisů [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bmc5365.)

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4116
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 18:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně současné škodovky jsou na tom s prostorem pro atyp ještě lépe. Např. taková Fabia III s typem 116 by byla pěkným odlišením a navíc tam na značka sedne jak [zadnice] na hrnec.

(Příspěvek byl editován uživatelem fitr.)

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
Analýza arciatypů Středočeského kraje (typ 118+)
AGROanalýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2324
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 18:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Nezavání to HICONem, nýbrž pane Šmejkalem
Tabulky na Rulově fotce mají, alespoň jak se to mě zobrazuje, standardně obarvené znaky,
což zmíněný pán už delší dobu řeší úplně jinou technologií....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9041
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 20:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marku, ty tabulky rozhodně nebyly plastové, jsem si pořádně osahal a rozhodně na první dojem nevypadaly tak, jako v tvém odkazu. Ražba byla normálně hluboká a barvy jak EP, tak i znaků taktéž odpovídaly.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2015 - 21:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak lze rozeznat RZ made in HICON v provedení s europruhem od ostatních? Celkem snadno.
Tabulky do léta 2013 mají jeden nebo vzácně oba dva ochranné prvky made in 3M (lidově čtverečky nebo vlnky), pokud je to u daného typu předepsáno.. Umístění je nepravidelné podle toho jak to při výrobě podkladové folie zrovna vyšlo. Tento typ ochrany lze ovšem současnými technologickými prostředky snadno napodobit, což už se v některých zemích také děje...
U pozdějších emisí RZ je nahradil laserový vodotisk CZ a tam je vodítkem "pravosti" umístění. Tím, že je LWM aplikován až po spojení základní folie s Al-slitinou, nachází se vždy na stejném místě tabulky, resp. měl by. Výrobce je už mnoho let velmi nedbalý, jako monopolista nemá obavy z nějakých sankcí a tak mnohdy na kvalitě šetřil a šetří. Odchyt RZ které měly mít ochranné prvky 3M a nemají je už znám, stejně jako mizerná kvalita barvicích folií znaků, které po pár měsících barvu ztratí. Nejhorší je ovšem samotná kvalita alu-slitiny, což se jednoznačně demonstruje na ztracených tabulkách jeden rok starých. Ta byla donedávna tolerovatelná v zemi jako je Německo, kde byla mnohonásobně vyšší obrátka výměny kvůli přeregistraci a kvalitnější slitina neměla ekonomické zdůvodnění. Navíc tam výrobci a finalizátoři podléhají přísné a pravidelné kontrole a nečitelné znaky si nemohou dovolit.
Za jeden z bezpečnostních prvků se za éry 3M považoval také europruh, konkrétně ta skutečnost, že je nedílnou součástí podkladové fólie s ostatními prvky. Pohmatem se snadno odlišil originál od napodoeniny. Ale to už je také minulost....Napodobeniny se zpravidla neotravují se sněhulákem, kterého lze pomocí LWM prostě namalovat, ale takový kousek jsme v ČR ještě nezachytili...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 03. června 2015 - 07:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rule, sám víš, že když se adresa pana Šmejkala jmenuje plastovespz.cz neznamená, že nevyrábí i plechové viz moje 1B0 0000 apod. Také technologie barvy znaků je jednoduchá, výrobce používá plastickou gumovou barvu a pan J.Š. klasickou plotrovanou folii. Ale nebráním se v žádném případě i Tvému zjištění. Každopádně ochranné prvky typu 3M a laserového CZ oválku tam nejsou [wink]

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 03. června 2015 - 14:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...výrobce používá plastickou gumovou barvu...
Český monopolní výrobce RZ používá k obarvování technologii "horkého přítlaku" barvicí folie na vylisovaný reliéf tabulky (rámeček + legenda). JŠ se rozhodl pro materiálově lacinější a zároveň mnohem pracnější využití plotrového výřezu ze standardní folie pro vnější použití. Kdyby ji používal monopolní výrobce, potřeboval by na zhotovení roční spotřeby cca. 1,5 mil. tabulek asi tak 5 let...
To, že zobrazené tabulky nemají žádný ochranný prvek vyjma EP jako součást podkladové folie, ještě neznamená, že nebyly vyrobeny v Hiconu. Jak už jsem napsal, na předpisy kašlou a ty předpisy už jsou možná dávno neplatné. Technická specifikace k výrobě RZ - část bezpečnostní prvky je tajná. Co upekl nedávno vyhozený boss přísl. abtajlunku s výrobcem na jare 2013 aby se mohlo pálit CZ nevíme. Spekulujeme, že žádná platná definice ochranného prvku t.č. neexistuje což Hiconu umožńuje výrobu duplikátů už přidělených RZ i "jen tak"... Možná to probíhá celkem snadno - staré tabulky bez EP se vymění za pruhové...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12712
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 03. června 2015 - 16:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen tak mimochodem jedno OT, třeba pana škopka by mohlo lehce zajímat...
about ÚOOÚ na Neviditelným psu

tabulka P-rekordů | S-analýza
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 12-2014

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 10:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celostátní kódování? Konečně. Doufám, že to vyjde a bude alespoň klid. Zajímalo by mě však, jak to kódování bude vypadat. Že by třeba formát AAA AAAA, později po výdejích třeba CED LUKZ? Nebylo by to vůbec špatné.

Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 12:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem těm donekonečna omílaným řečem o celostátním kódování, značkách na přání apod. zbytečnostem už musí věřit asi jen Kajínek.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 20:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně něco do mé sbírky[fotic]
Za tři měsíce co ve Zlíně bydlím, se mi podařili najít 3 značky.. Vždy na ulici upadlé.

První byla 5H4 4713, kterou jsem našel v centru Zlína (na fotce není, mám jí v KM). Hned druhý den jsem našel komu patří a značku se pokusil vrátit, majitel mi volal že už má nové rz a že už značku nepotřebuje..
5Z5 3705 ležela také přímo v centru města, značku jsem víc jak týden vozil v autě, ale majitele jsem nenašel..
ZLK 78-47 ležela na konci května na hlavní silnici vedoucí skrz Zlín, bohužel majitele jsem opět nenašel..

V sobotu jsem jel trolejbusem a sestra si všimla na silnici ležící značky, bohužel neměl jsem šanci ji zachránit, druhý den značka na místě nebyla..

Za tři měsíce teda 4 značky upadlé na silnici a z toho tři zachráněné, myslím že dobré skóre [happy]


Německé GG mám od kamaráda..

4200

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 22:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MD: Ke dnešnímu dni je v České republice stále přes 700 tisíc vozidel s nedokončenou registrací. Čas na nápravu mají řidiči už jen do 30. června. Pokud do tohoto data nenavštíví úřad, od 1. července jejich vozidla administrativně zaniknou, nesmí na silnici a nepůjdou už znovu zaregistrovat.

Každé sedmé auto nemá řádnou registraci na úřadě? Somálsko uprostřed Evropy?
Koneckonců proč ne...když může v "lepší" čtvrti hl. města téct kontaminovaná pitná voda i do rezidencí velvyslanectví...to nemají ani v Bagdádu natož ve vzorně spravovaném Kábulu...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Cobretti5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 22:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield 11365 :Já ji mám vyfocenou za světla [wink]
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 10. června 2015 - 18:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K McBainovu diplomatickému rekordu:
Tak to budou docela zajímavé počty. Typ 202 má v první objednávce evidentně pouze 10 kusů (013 CD51 - 013 CD60), typ 205 začíná nejspíš na 014 CD11 a má pouze 20 párů (do 014 CD30).
Na typy 203 a 204 tedy zbývá mezera 50 značek. Pochybuju, že typ 204 bude zastoupen početněji než 202, takže by mohl začínat na 014 CD01. Je tedy možné, že typ 203 obsahuje 40 párů, o celých 20 více než využitelnější typ 206?
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 20:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ale "náhodička"´... Zase "upadlá" RZ, a zase s rámečkem a hozená pod autem..

Sebrat a dát za stěrač nešla. Naproti u baráku byl nějaký shluk lidí co si mě prohlíželo..

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
gred
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 22:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01:nevidim nic špatnýho na tom když vezmeš spz co k tomu autu očividně patří a jen jí dáš za stěrač,kdyby si jí strčil do batohu tak chápu,ale tohle bych fakt neřešil

nissan sunny 1.6 12v,škoda 120l m1
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 22:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01: očividně ta Felicie vypadá poněkud unaveně...

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 23:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Z5 0409 :
Pěkné nálezy, mně se v porovnání s předchozími léty letos nálezy taky docela daří, ať už je najdu přímo já, nebo rodina a kamarádi. Zrovna dneska mi táta zase jednu sebral v zácpě na D1 u Prahy, ale je tak zmasakrovaná, že (z fotky) ani nevím co to vlastně je (prý je to 4Px) [lol]. A kdybych měl počítat, kolik značek jsem od začátku roku viděl upadlých a nesebral, tak to bude tak mezi 20-30 kusy. Bohužel všechny na středovém pruhu D1, toť škoda, některé z nich byly opravdu nádherné..

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 09:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak na podívání. CD tabulka patří Generálnímu konzulátu Ruské federace v Brně. Mají i 040 CD 40 a samozřejmě i další, ale to nelze s určitostí napsat které to jsou, protože kódování není podle států.

transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 13:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gred,Johny: Už jí tam má. No a unavená se tam už objevila, ač je fakt, že to vypadá jako nabourané na místě.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 17:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jí tam nemá... Neuvěřitelný.. Dal jsem jí tam okolo 12:35 a v 14:30 už tam nebyla... Nedivil bych se, kdyby s tím někdo objížděl pumpy, ale co, důkaz máme, protože někde mám auto vyfocené ještě se značkami.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
Eda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 14:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, pánové :-)
Doufám, že to píšu do správného tématu, pokud ne, tak se omlouvám.
Netušíte náhodou, jestli SPZka tohoto autobusu není vyhrazená pro Policii?
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/120510
Ten vůz se docela často pohybuje v okolí jedné policejní školy a myslím, že by s ní mohl mít něco společného.
Díky za případné odpovědi.

www.bmhd.cz - vše o MHD v Brně a okolí
seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 16:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Eda (1081):
Ahoj Edo, podle našich informací to zjevně nepatří do žádné velké policejní série, protože ta ve vzoru 103 byla pouze v sérii 1B4 8157 - 1B4 8225 a viděny byly pouze některé kusy - viz web kolegy Škopka [wink]. Dříve si tyto ozbrojené složky braly ucelené série, ale časem přešly k tzv. "vyzobávání krabic" a proto jsou dnes, obzvláště civilní vozy, hůře identifikovatelné [nene].

Je to horší pro nás analytiky, ale má to logiku [ok]

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Eda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 17:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, díky. Jasně, smysl to dává :-)
Tak budu muset zapátrat jinde a identifikovat ten vůz jinak.

www.bmhd.cz - vše o MHD v Brně a okolí
seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 09:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Cobretti5 (348):
Masový hrob aneb tichá vzpomínka na "odpadlé". Všechno jsou to silniční nalezenci za poslední cca 4 roky (a to jsou pouze ti, určení k likvidaci a nepoužitelní do mé sbírky).
Je zarážející, kolik tabulek zbytečně ukončí svou životní pouť na vozovce nebo krajnici, převážně díky lajdáckému namontování.


Pánové, taky tady mám několik desítek odpadlíku, kdyby měl někdo zájem, napište mi na e-mail. Pošlu foto, dobrovolně je do šrotu dávat nechci [wink]
Určitě se domluvíme = rád mlsám a je to na mně vidět [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bmc5365.)

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 18:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože ta ve vzoru 103 byla pouze v sérii 1B4 8157 - 1B4 8225

Jenže ty všechny skartovali a když poté bylo potřeba, klidně si mohli vyzobnout.. Podle mne to tedy klidně může být policejní autobus [happy]
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 19:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kapitán (2019):

Ale pane kpt., to co píši, Vaše tvrzení nijak nezpochybňuje [lol] Pokud je ten autobus jejich, určitě to takto bylo. PČR často nepoužívá vzory 103-106, 115 a 116. Což je škoda. Ale dobře tedy, zkusím to zjistit přes svoje zdroje, komu patří ... [wink]

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12748
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 23:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sakra, ta zřejmě policejní C934 je teď v Němčovicích na Rokycansku, to jsou mi novinky... časem tam dodám fotky z 2014 nebo 2015. 4P6 6610 je rokycanskej typ 103 s europroužkem.

eda by to měl nadhodit v autobusech v plz. kraji, třeba někdo něco ví.

pro verzi policejní bus by mohly být argumentem třeba ty zelenomodrý tyče v interiéru, bílá barva a žádný označení dopravce, ani žádný vnější vylepšování řidičem.

tabulka P-rekordů | S-analýza
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9076
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 00:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mělo být z Přerovska pro Olomoucké analytiky, teď už můžu pouze říct "pro analytika" [sad]


Ta M01 0893 vypadá na Lipník.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 4-2014

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 20:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 20:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si, že už jsem rovnal snad všechno, ale tenhle "zmuchlanec" co mi donesl táta mně vyvedl z omylu [proud]. Neskutečný co ta dálnice dokáže..



(Příspěvek byl editován uživatelem Lovecvraků.)

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
R.I.P. Vilém "Tomcat" Vychodil (1945-2015)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9084
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 15:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad ORP Prostějov + typ 138 do placu:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 18:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako naprostý laik v oblasti značek mám dotaz:
Může být vydána značka pro motocykl (např.) 1C 1111, a přitom existovat značka pro auto 1C1 1111? Díky

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 9-2012

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 18:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem viděl ZL 0001 na autě i na motorce, takže u dřívějších značek to možné bylo, ale u těch nových tuším že ne..

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 18:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015:
Jistě, protože to nejsou stejná čísla jako v případě okresních SPZ, jak popisuje kolega Transit. Na motorce je pět cifer a na autě šest. Takže se dá zjednodušeně říct, že motorka je v řádu desetitisíců C 11111, ale auto v řádu stotisíců C 111111.

10147
Laik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 19:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bobesh, obrázek vpravo:
Na vláknu "Mopedy" jsem nedávno vyslovil podiv nad tím, že se oproti všem ostatním zemím u nás vydávají mopedové RZ jen pro vozidla s pedály. Tak tomu už tak není? Vidím skútr (bez pedálů) s mopedovou značkou poprvé.
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 19:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno čtyřčíslo, překvapivě né na nějakém drahém bouráku, ale na nevšední Tatře Beta [happy].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 22:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekněte mi někdo, že tohle není jeden a ten samý Wartburg..[uhoh]

Ta 5Z6 je aktuální výdej v Uherském Brodě..
Kromě přední masky, jsou obě auta naprosto stejná.. Nevím, ale myslím si, že VSA dojezdila[lame]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12765
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 00:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

majitel dal sice do souladu s rokem výroby přední masku, ale nenechal si původní VSA. to by člověk zvracel [crazy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 09:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409
Velké bohužel, ale opravdu jde o jedno a to samé auto...
Hlavně by mě zajímalo jaký má sakra někdo důvod vyměnit značku na autě, které je furt z toho samého kraje (a ke všemu minimálně ta přední okreska nevykazovala ani nejmenší míru poškození...).

Edit:
Něco mi říkalo, že jsem tuto značku už někde potkal. Stačilo trochu zapátrat a zjistil jsem, že ty SPZ na toho Warťase vůbec nepatřily, nýbrž jsou součástí jednoho červeno-bílého Barkasu. Na toho Barkase jsou ty značky i pojištěné.
Takže značky byly akorát na přechodní dobu použité jako "putovní" a měly by sloužit vesele dál na původním vozidle. Zjevně jde o stejného majitele, jenž měl Wartburga na ulici, ale neměl na něj co dát, tak si odmontoval SPZ z Barkase, kterého zjevně touhle dobou nepoužíval.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mr._Peugeot.)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12767
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 10:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže mimikry. no aspoň něco [auto]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 06:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 11:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (9076+9084):
Díky, zpracováno. Máš tam 2x rr - modrý vlek je reláč Přerova a M01 0893 je opravdu Lipník, navíc rr a téměř hmi - končí 0895, 0898 mám už typ 151 z Mohelnice [happy]

10147
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 14:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy (1316):
Nic nového pod sluncem, vůbec mě nepřekvapuje, že se rozhodnutí ohledně nového váběrového řízení tak táhne. Není nad dobře zainteresovaného úředníka.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 14:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle vypadá pravidelně se opakující výběrové řízení na dovýrobu VPZ....soutěžní otázka: "Kdo vyhrál zde uvedené?" [wink]

Celkem 150 souprav tabulek s VPZ (souprava = 2 ks tabulek s VPZ). Tabulka VPZ o rozměru 520 ± 1 mm x 110 ± 1 mm, obsahuje osmimístnou VPZ, která je tvořena ze sedmi arabských číslic v uspořádání : trojčíslí, mezera s místem určeným pro nálepku TK a ME, dvojčíslí, spojovník a dvojčíslí, a) okraje tabulky VPZ po obvodu tabulky vyztuženou prolisovanou drážkou, která tvoří orámování tak, aby vnitřní rozměr obdélníku byl 507 ± 1 mm x 97 ± 1 mm, b) prostor pro číslice je vysoký 75 ± 1 mm, široký 40 ± 1 mm a tloušťka čar 11,5 ± 1 mm. Prostor pro spojovník je vysoký 11,5 ± 1mm, široký 20 ± 1 mm a tloušťka čáry 11,5 ± 1 mm. c) tabulka VPZ bude vyráběna po dvou kusech ke každé VPZ (čísla VPZ jsou uvedena níže). Podkladová folie tabulky VPZ je reflexní s jistícími prvky, d) tabulka VPZ bude zhotovována v barevném provedení - černé číslice na bílém podkladu, e) orámování t abulky VPZ bude provedeno v barvě číslic a spojovníku, šířka čáry bude 4 ± 1 mm, místa určená pro nálepku o technické kontrole a pro nálepku o kontrole emisí jsou kruhového tvaru s vnitřním průměrem 33,5 mm a jsou ohraničena vylisovanou drážkou. Výška profilu této drážky je zvolena tak, aby barevné provedení drážky mělo barvu podkladu tabulky VPZ. Materiálem pro nosnou část tabulky VPZ je hliníkový plech tloušťky 1 ± 0,2 mm, který odpovídá technické normě ČSN EN 485-2 (Mechanické vlastnosti) a ČSN EN 573-3 (Hliník a slitiny hliníku – část 3 – chemické složení). Seznam VPZ uveden v příloze.

Počet listů: 1

Osobní aut. 100 souprav 2 x 520 x 110 mm, barva bílá

2122399 2122623 2122779 2122933 2123082 2123260 2123462
2122407 2122630 2122786 2122940 2123107 2123277 2123479
2122414 2122647 2122793 2122957 2123114 2123284 2123486
2122421 2122654 2122801 2122964 2123121 2123291 2123501
2122438 2122661 2122818 2122971 2123138 2123316 2123518
2122452 2122678 2122825 2122988 2123169 2123323 2123525
2122469 2122685 2122832 2122995 2123176 2123347 2123532
2122476 2122692 2122849 2123006 2123183 2123354 2123549
2122490 2122700 2122856 2123013 2123190 2123361 2123556
2122508 2122717 2122863 2123020 2123208 2123378 2123563
2122546 2122724 2122887 2123037 2123215 2123400
2122553 2122731 2122894 2123044 2123222 2123424
2122560 2122748 2122902 2123051 2123239 2123431
2122584 2122755 2122919 2123068 2123246 2123448
2122616 2122762 2122926 2123075 2123253 2123455

Nákladní aut. 50 souprav 2 x 520 x 110 mm, barva bílá

2123570 2123789 2123950 2124155
2123587 2123796 2123967 2124162
2123602 2123811 2123974 2124179
2123619 2123828 2123998 2124186
2123626 2123835 2124009 2124193
2123633 2123842 2124016
2123657 2123866 2124030
2123671 2123873 2124047
2123695 2123880 2124054
2123703 2123897 2124061
2123710 2123905 2124078
2123734 2123912 2124092
2123741 2123929 2124100
2123758 2123936 2124117
2123765 2123943 2124124

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 16:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: takže jsou tam hologramy CZ a vlnky nebo jen vypálené oválky ZC?

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 22:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napsali; .....Podkladová folie tabulky VPZ je reflexní s jistícími prvky....VPZ a RZ neměly doposavad odlišné jistící prvky.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 4-2014

Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 21:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9T5 2228 Hasiči Karviná dostali nový vůz.
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 19:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

věčné téma zelená známka na Rzetě:

V posledních 2 měsících jsem navštívil někoik stanic technické kontroly, jak si nakládají s novelizovanou vyhláškou.
1. Některé pracují podle ní a zelenou dávají(li) pryč
2. Někde to tak zvorali, že jí nezmazali do čista a někde jí poničili - znám i případy již placení odškodnění a 1 i u soudu, kdo bude hradit řidiči náklady na pořízení nové RZety (samospráva ani STK nechtějí)
3. Již ji ponechávají, aby předešli případnému poničení RZety a vymění pouze červenou.

V posledních měsících nechává dále zelené známky několik nejmenovanýc STK a tento trend se neustále zvyšuje.
Např.:
3L7 5284 - starší čevený Ford Mondeo - nová červená 06/17, stará zelená 06/15 - ponechaná
3E7 5080 - červená Škoda Fábia HTP - nová červená 06/17, stará zelená 06/15 - ponechaná

A stále si říkám, bylo to vůbec nutný, takto to upravovat ve vyhlášce, když státu tečou peníze úplně někde jinde? A v číslech, které si neumíme ani představit. [ko]
Dále ji ž bez komentáře. [wink]
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 22:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: A stále si říkám, bylo to vůbec nutný, takto to upravovat ve vyhlášce
Já si to říkám taky..
Radši každý den přehlížím ty zmasakrované značky, kdy je prostor pro zelenou nálepku buď zapatlaný a ušpiněný, nebo naopak totálně vydřený až na plech.. Jen málo řidičů si dá tu práci a místo po zelené nálepce buď vyčistí, nebo přelepí tou "slavnou" bílou ochranou nálepkou..[lame]
U našeho dopravce, kde teď jezdím, máme 5 aut.. Čtyři auta jsou po technické a všechna mají to místo po zelené nálepce zapatlané..[ko]

Jasná ukázka, jak zničit docela pěkné značky[kladivo]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12801
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 07:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já když jsem byl se služebákem na konci dubence na STK, chtěl jsem zelenou nechat, aby to nevypadalo jak pěst na voko, mě se tam líbí obě dvě.

pro sichr, kdyby mě jí mocí mermo chtěli servat, jsem si vytiskl ten papír z MD, kterej nám sem jeden kolega tenkrát nezištně nalinkoval [happy]

nakonec ani zelenou sloupnout nechtěli, taxem byl spokojen. zkoušel jsem si odlepit starou červenou a jaxem se domníval že to není žádnej problém, ta samolepka je nějaká speciální, roztrhá se na milión drobných kousíčků, takže kdybych chtěl nálepku dokonale odstranit bez poškození tabulky, musel bych si vystačit s nehtem nebo nějakým tupým šroubovákem a nakonec místo očistit technickým benzínem. vyhradil bych si na to ale aspoň půlhodinu, ne-li víc času...

ne každýho asi baví patlat se s takovou ptákovinou, na to auto nejezdí.

když holt je někdo škrt anebo ho naserou a on musí vyměnit značky za 800 + ztráta času na registru vozidel, má asi dost času a peněz a taxe hodlá soudit. lidi jsou prostě různí [happy]

edit: chápal bych tu přetahovanou pokud přijdu o svý 1AB 0007 nebo 4P9 5252, ale když musím vyměnit 4P3 7218 za 6P4 3296, neřešil bych to.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)

tabulka P-rekordů | S-analýza
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 10-2014

Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 23:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, měl bych dotaz: s bráchou mámě nějaké staré motorky a k nim papíry, o nichž nevíme, zda-li jsou ještě platné (jsou psané na neznámé lidi), dá se to někde zjistit? Pojištění není placeno. A pokud by teoreticky ještě platné byly, jak je to se zpětným doplácením pojistného? Za ta léta by to jistě vydalo na kriminál[happy]
Předem děkuji za odpovědi jakéhokoliv rázu.

foto je pouze ilustrační