K-report
 

Splavňování a práce na vodních tocích  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Splavňování a práce na vodních tocích « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 15:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý starší článek o trolejlodích.
http://www.lowtechmagazine.com/2009/12/trolley-canal-boats.html
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 16. dubna 2015 - 20:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle TV zpravodajství byl dnes napuštěn přístav pro rekreační plavidla v Petrově (na Baťově kanále).
Jsou (už léta) také plány stavbou dalších plavebních komor prodloužit úsek splavný pro výletní lodě jak na jihu (do Hodonína), tak na severu (po Kroměříž).
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 18:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor, humor.
odkaz 1
odkaz 2

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 21:38:50    Odkaz na tento příspěvek  

P_v: I když jsem zastánce průplavu D-O-L (několikrát jsme zde na toto téma diskutovali), tyhle články mi připadají jako opožděný apríl.
Technické údaje (derivační kanál Slovenskem, lodě 190 m dlouhé, milióny tun čínského zboží na sever a severozápad Evropy) jsou vcelku reálné. Ale ty hlášky o lodích plujících z Číny do Hodonína jsou důkazem, že autor toho o dané problematice ví ještě méně, než já (a to je co říct[rofl]). Sice existují mořsko-říční lodě, ale jsou poměrně malé a hnát je až z Číny by byla ekonomická sebevražda. Tedy nutná překládka někde v ústí Dunaje a tím i kupa problémů.
Mně osobně by se to jako v podstatě první etapa D-O-L moc líbilo, ale opravdu ty zprávy mají blíže k aprílu.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 19:06:38    Odkaz na tento příspěvek  

Chybička se vloudí i v Nýdrlantu .. odkaz .. snad žádný mrtvý.