K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 27. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 27. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
mastanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 16:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik:
Zajimave, dekuji, foto by jste nahodou nemel nebo alespon cislo? I do mailu pokud to nechcete davat zde. Diky

H0 CSD III. - IV. Digi.; Ziji na smaragdovem ostrove.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4185
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 17:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No bude to nějaké 33xxx, zkusím najít, ale asi jsem je kus po kuse nefotil. V tehdejším přerovském depu už jsem opravdu dlouho nebyl a v době mojí poslední návštěvy jsem ještě fotil na kinofilm. Omezený počet políček negativu jsem tedy šetřil na pro mě cennější vozidla, než na Taesy. Ale ta čísla asi mít budu, kouknu do evidence.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4186
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 18:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mám poznamenaná čísla 33013, 33014, 33018, 33019. To platí tedy jak pro ČSD, ta pro ČD (za předpokladu, že nedošlo k nějakému kamuflážnímu přečíslování, což není úplně vyloučeno).
Písmenná "řada" žádná. Vozy patřily LD Přerov, resp. DKV Přerov, domovská stancie Přerov. Fotku nemám. Ale před lety, když jsem tam ten uhlák Vte fotil (rok 2005), tak u něj stál taky Taes, ale hnědý.
Modrý dílenský / depácký Taes mám focený akorát v Nymburce v DPOV. Je to v podstatě totéž, jako v Přerově.
Radim Šnábl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.30.64.202
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 19:04:17    Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem v archivu...
kolem vjezd.návěstidla do seř.nádraží u pražské Mitasky (strašnický triangl) projíždí postrkový "jedničkový" čmelák a před ním vůz Interfrigo SBB - CFF.
Radim Šnábl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.30.64.202
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 19:12:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním - foto pochází z roku 1971
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 20:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 21:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: díky za upozornění, tou fotkou jsem právě chtěl ilustrovat, že i DR/DB provozují oba druhy - TEDY I TY Z ČESKÉ LÍPY, ale během editace příspěvku mi to z toho vypadlo... Omlouvám se za zmatení.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 13:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je po dovolené – vyhrnu si rukávy a roztočím stroje – a budu konkurovat Tilligu.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 16:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi, čo to bude? Aký typ a aký podnik? Spravíš niečo z toho aj pre mňa? Dúfam, že áno. Mysli na mňa


Dávam do pozornosti niečo, čo som vyhrabal z prezentácie.

Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2476
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 18:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E27 - pokud se model povede, tak to bude kotlový vůz R 509321, rok fota 1949.

Fantovu cisternu znám, ale doposud neznám barvy.
Rám vozu – černý.
Kotel budka – šedivá nebo světlá zelená khaki?
Logo – zeleno modré, písmo žluté?
Popisové tabule – písmo bílé a půda černa.
Ještě na čele vozu je nápis Pardubice (bíle)?.
Jen se zatím dohaduji o barevném provedení.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 19:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fantova cisterna.
Ještě doplním o další dohady, které mám.
Logo – může být také červeno modré a žluté písmo.
Dále na čele kotle může také být nápis „RAMO“. Nápis je na dveřích nákladního auta.
Dát dohromady pravdivé poznatky je někdy opravdu nemožné.



(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 20:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož tu proběhla diskuze na téma vlečky podniků, tak přidávám i já svou rozestavěnou budovou kovárny ŽOS Šumperk, do mlýna...
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 22:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E27 - K vozu dynamitce pak možná bude:

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 22:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi, to znie veľmi lákavo [happy]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2015 - 16:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E27 - ještě dynamitka Nobel Bratislava, ale jímkový vůz MÁV R 504651.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 15. února 2015 - 16:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi, ono tých zaujímavostí, v Dimitrovke bolo viac než dosť, však sme si o tom písali viacero mailov, je len škoda, že sa nespravilo viac fotiek 4 a 2 nápravových cisterien s dobrotkami, čo sa tam robili a dovážali.
mastanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 16. února 2015 - 00:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@ Statistik: Dekuji mnohokrat

H0 CSD III. - IV. Digi.; Ziji na smaragdovem ostrove.
M.120_421
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 8-2011

Odesláno Pondělí, 16. února 2015 - 19:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: pěkné, ale spíše mě nadchla fotka 2 [happy]

http://vezik.rajce.idnes.cz/

M.120 4, M.120 3, M.130 2 M.140 0 a 1 a M.11= nejhezčí mašinky na světě.
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 16. února 2015 - 22:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se opět popojelo kousek dál...

Ad M120.421 Fotka je z roku 1954... Je vidět, že před hlavní halou počínaje prvními vraty (kolej č.7 až 15, číslováno vzestupně) se ještě nachází vexle a né posuvna... Ta se rozšiřovala až od roku 1974 od koleje č.16 po kolej č.8...



(Příspěvek byl editován uživatelem petrspk.)
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 19:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, prodám Ddk ČSD H0 Kleinbahn za 1000Kč, bez šachet kinematik

vladimirplzen()email.cz

Trať 160
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.55.215
Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 19:15:46    Odkaz na tento příspěvek  

Bez emocí není to drahé na to provedení?
JXB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 22:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vonHenry: pravda,je to v podstatě velmi stará a povedená hračka od starého Kleinbahnu, která se k Adastům hodí. Dodáním kinematik, kovových náprav, nový lak, natřít střešní lávky a triviální popis, tak je model o 100% zhodnocen. On se někdo najde.
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 21. února 2015 - 18:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky našel, prodáno.

Trať 160
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 11:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na takovou akci jak popisuje JXB si to koupím za třetinovou cenu.
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 11:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, kupte si to jinde levněji. Prý se dá české Ddk koupit za 700, resp. obdobné zboží. Tak to bych chtěl vidět...
Marian: není nad dobré kontakty, já rakouské Ddk viděl okolo pětistovky...

Trať 160
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.32.61
Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 14:06:11    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se někdo podíval na stránky Kleinbahnu, tak by zjistil, že nový (BBÖ verze) stojí 11,50Eur, to je necelých 320Kč. Ale kdo chce kam ....
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 14:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z 11.Erlebnis Modellbahn v Drážďanech: http://www.youtube.com/watch?v=aZW7K58xY-8

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 20:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jen vyjádřil svůj názor, jestli se někomu nelíbí, tak má smůlu. A je mi to srdečně jedno.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 20:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotlový vůz R 569321 Dynamitka Nobel Bratislava.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 20:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je to tu, áno, áno áno. Palec hore, je krásny. [jidlo]
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 09:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako vždycky, Tempotaxi nezklame.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 11:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beranovy kotlové vozy.
Zatím je postaveno 8 vozů.



Stavebnice BV-model.

Ještě je potřeba postavit asi 52 kotlových vozů a každý bude jiný.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
hellboy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2012
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 14:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

52 kotlových vozů? No, klobouk dolů

ČSD, IV.epocha[kladivo]
kt8d5rn1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.185.185
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 20:23:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi : Čochvíľa Váš vozňový park prekoná počtom reálny (v jednom bode) existujúci počet vozňov ČSD [happy] Jedna krása! Inak, bolo by možné spraviť jednu fotku s vozňami z Bratislavy? (DNB a spol)
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 21:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi, prosím ťa a aké typy vozňov ešte máš v pláne? Teda aké chemické podniky? Potreboval by som Slovnaft Bratislava, Slovenské Lúčobné závody n.p. a samozrejem potravinársky /Biely/ BIOPO n.p. Leopoldov.
J@n
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 00:27:01    Odkaz na tento příspěvek  

"kyselina sierová" to je čo? a inak: radšej jeden poriadny ako 52 krivých ako tágo...
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 07:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@n, ak robíte obtisky ručne, tak ku omylu príde a poprosím Vás o prezentáciu Vašich cisterien pán hrdina.
J@N
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 08:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

Keby pán Klusáček robil tie nápisy štetcom rovno na modeli, tak by ich robil ručne. Keďže ich robí na PC a tlačiarni tak ich robí strojovo a má možnosť (v prípade že mu už zrak nesluži) si ich zvačšiť pre kontrolu aj na 1000 percent. A načo by sa aj snažil robiť nekrivé modely, keď ma húf kunčaftov ktorý sa z nich vytešujú jak deti pod vianočným stromčekom.
BTW: koľko platíte za jednu takúto krivú cisternu na jednotnom spodku vy?
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 08:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@N, poprosím Vás o obrázok Vašej cisterny.
Tatranka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 09:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@N

Najprv sa predveď, čo si Ty dokázal! [kladivo]
J@N
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 09:50:27    Odkaz na tento příspěvek  

O akej mojej cisterne tu je reč?

Najprv ako čo?
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 10:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@N, ja to vysvetlím. Kolega pán Klusáček, robí cisterny chemických podnikov rôznych konštrukcií, kde samozrejme je spodok rovnaký, pretože sa jedná o rovnaký typ konštrukcie vozňa, len kotol je iný. Z Vášho pohľadu sú tam nedostatky, z môjho uhla pohľadu tam môžu byť tiež nedostatky, ktoré sa v bežnej prevádzke strácajú. Jeho vozne sa nedajú porovnať z továrenskými modelmi, kde je rovnaký kotol a len sa menia popisy. Viď Tillig a spol. No jeho cisterny sú skvostom, pretože sú jedinečné, hand made a to najdôležitejšie zachytávajú industriálnu históriu Československého priemyslu, čo modelárske firmy nerobia a robiť nikdy nebudú. Pra mňa majú tie kotle dve hodnoty. Sú ručne vyrobené a klobúk dole, zachytávajú podniky, ktoré už dnes neexistujú, možno len v spomienkach, fotkách. takže spĺňajú aj náučný charakter, keď sa niekto opýta na Dimitrovku, keď niekto nevie, kde stáli Považské chemické závody, Lúčobné závody Hnúšťa, Chemko a iné... O tom to je. A k tej Vašej cisterne, prosím Vás o obrázok cisterny, ktorú ste vyrobili Vy, ak nemáte takú a nič ste nespravili, tak kritizujte len továrenské modely, pretože z modelárskeho hľadiska nemáte právo kritizovať ručne vyrobené modely, keď ste sa nepokúsili vyrobiť niečo svoje.
PetrVan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.85.43
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 10:31:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tomu nerozumím - nenatočil jsem v životě žádný film, takže mám být s každým filmem spokojen a nemohu jej kritizovat, nelíbí se mi některé druhy hudby, ale nemohu to říci, protože jsem žádnou skladbu nenapsal a nechám se beze slova trápit Evou a Vaškem.... atd. Argument - protože to neděláš, nemáš právo kritizovat" je vážně trapný a asi jediné, co tady kluci máte. Bez emocí a čistě fakticky nevidím problém, aby měl pan Klusáček např. nárazníky v jedné rovině a dal si trochu práce s přesností popisů (toto není zdaleka jediný případ), zvláště pak, pokud svoje modely veřejně prezentuje a ještě více zvláště pak, pokud tedy mají tak velkou hodnotu, že "zachytávajú industriálnu históriu Československého priemyslu". Pochopitelně vám žádnou fotku žádného svého modelu nepošlu, jen proto, abych před vámi obhájil své právo vyjádřit svůj názor.
fira66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2011
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 11:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Petře, moc pěkné! Držím palce, ať se daří a pochlub se dalším průběhem stavby, jsem zvědav a určitě nebudu sám. Jarda Š.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 11:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slovo do pranice:
Bohužel obtisky nejsou moje, ale pokud se někdo zajímá o železniční modelářství, tak zjistí, že obtisk je od http://www.obtisky-jiran.cz/? - foto kotlového vozu.

Jako protiváhu dávám výkres popisu.

Když porovnám zhotovený popis a výkres zjistím, že nesedí vůbec nic. Velikost písma a hodnoty.

Postup prací:
Nejprve se postaví model a pak se samozřejmě začne model popisovat. Podle výkresu se obtisky od pana Jírana nevejdou do určitého prostoru. Jsou prostě větší. Odpovědí je, zda obtisky jdou zmenšit a budou pak krásně čitelné.

Vlastnoručně dělané obtisky:
Vlastní obtisky dělám na inkoustové tiskárně a zde je problém. Pokud chci mít obtisky čitelné tak budou zase o trochu větší, než jsou od pana Jírana. Příčina je plivanec na papíru. Pokud se budu držet výkresu udělám popis jak morseovou abecedu.

Někdo řekne, tak si nech obtisk vyrobit. Zde je problém, že většina výrobců obtisků Vám neudělá 1 až 5 obtisků za rozumnou cenu. Ale vždy se jedná o 100 kusů obtisků od jednoho druhu. Ano jsou zde lidé, kteří Vám obtisk o jenom kuse vyrobí, ale dodací lhůta je přes půl roku. Což je špatně. Prostě dnes podám a do 4 dnů chci mít obtisk doma. Odpovědí je zase cena obtisku.

Cena obtisku mně nezajímá, pokud je model pro mě. Ale pokud je model zhotoven pro zákazníka, tak cena (vlastně každá cenová položka) hraje, zda si pak zhotovený model koupí zákazník.

Jediná cesta je, když je obtisk špatný nebo se nepovede správně aplikovat na určené místo, tak model patinovat.

Bohužel mám i několik fotek železničních vozů, kde jsou v popisu gramatické nesrovnalosti, písmo není rovné, popisové tabule jsou šikmo, každé písmo je jiné (velikost a tvar) atd..

Model je můj a za jeho vyrobení odpovídám Já. Ale také ho nikomu nevnucuji.
A až budete zase kritizovat třeba tovární modely, že jsou špatné, tak je zase nemusíte kupovat. Ale to je zase stejná písnička.

Jistě si každý pamatuje modelové ztvárnění jedné továrny tohoto modelu. Vyšel paskvil.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 11:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PetrVan, porovnávate neporovnávateľné, hudba a film je síce umenie ako modely, ale to sa nedá prirovnať. Nič nie je trapné, keď poviem, že človek, ktorý sa zaoberá zberateľstvom nemá právo kritizovať modely, keď si ich nekúpil, nevie o nich v podstate nič, len má v ruke pravítko a počíta nity. Nie raz som sa stretol s kritikou svojich modelov, ale beriem to dnu a von hlavne od ľudí, ktorí nemajú k tomu čo povedať. A prečo by nemal právo model verejne predstaviť a pochváliť sa? To sme tu na súťaži, kde sa bude niekto urážať len preto, že má niečo nie 100%? To sme už fakt taký úbohý, že si ideme svoju modelársku precíznosť dokazovať tým, že tu budeme doslovne zosmiešňovať prácu iných? A k tomu industriálu, prosím Vás, tie argumenty sú smiešne a nepochopili ste podstatu veci, ale ok. Mne sa jeho modely páčia a nech ich tu prezentuje a keď niekto mieni prudiť a za cenu, že urazí skupinu tých, ktorým sa jeho tvorba páči, tak len krútim hlavou. Preto som dotyčného vyzval, aby ukázal svoju cisternu československého podniku. Aby som videl aj jeho výrobok a povedal mu, že klobúk dole. Ale aj keby to spravil, tak mu chválu za ten štýl kritiky neuznám, pretože si to nezaslúži. Ak som dobrý modelár a vidím nedostatok u iných, tak ho motivujem tým, že napíšem: Pán Klusáček, super práce, len máte chybu v tom, v tom alebo v tom. O tom je modelárska úroveň, nie len o modeloch, ale aj kvalite v komunikácií s inými modelármi.
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 12:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi:

Někde jsem kdysi před lety četl něco o tom, že se drobné věci dělali pomocí fotografie. Ale to už asi dneska budou umět jen opravdoví fajnšmekři.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 14:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozka001
Potisk pomocí fotografie. Tak tu dobu také pamatuji.
Nejprve je fotka vozu.

Pak je nakreslen rozměrový návrh popisu.

Dále se pokračuje malováním na černém papíře. Dříve se takto titulkoval domácí film.
Jednoduché, ale na tuto práci je lepší písmomalíř.

Deska je hotová a máme dvě možnosti fotka nebo kopírka. Já jsem zvolil kopírku a postupné zmenšování na požadovaný rozměr. Zde je pak základní rozměr popisu a vůz do archívu. Základní deska nalevo se musí ještě dále zmenšit na požadovaný rozměr pro velikost HO.

Vše se pak tiskne na foto papír nebo na obtiskový papír.

Ale zde je zase problém, že inkoustová tiskárna neumí tisknout bíle. Bílá je přeci také barva. A papír nemusí být přeci bílý, ale i barevný. Jediná tiskárna co tiskne bíle je OKI, ale je drahá, nedostupná a provoz na jeden tisk je drahý pro vlastní potřebu. Dále jsou potíže barva, papír atd.

Další způsob je tisknout tamponově na model nebo na obtiskový papír. Také drahá a zdlouhavá operace. Pro tamponový tisk je potřeba mít model rozebírací a tisknou každý díl zvlášť.

Jediná schůdná cesta je nakoupit nedokonalé obtisky vozů. Kombinovat obtisky mezi sebou a nesrovnalosti zamazat. Podobně dopadneme, když si koupíme model lokomotivy a změníme číslo stroje. Pak podle čísla nemusí souhlasit zase popis.

Dále můžeme nafotit popis podle velkého vzoru a pak zase v grafickém programu ho zmenšit do požadovaného rozměru.

Možností je plno, ale najít ten kompromis kam až dojít. A nebo nejlépe nedělat nic a koupit si nedokonalé tovární modely. Ještě před nedávnem jsme byli rádi, že některá továrna vyrábí předělané české modely i, když to vůbec neodpovídalo české předloze. Ještě je mám a jsem za ně rád, že jsou.

Ještě poznámka k modelu: Před několika dny jsem požádal soudního znalce o jeho vyjádření k ceně modelu. Model podobného kotlového vozu soudní znalec ohodnotil na 5000,- Kč a za takou cenu ho nikdo nekoupí.[kladivo][nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12329
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 17:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já zkoušel následující: na vyvolaném kinofilmu jsme měl "bílé" políčko. na něj jsme namaloval tuší cedulku - mělo to být bílé písmo na čené ceduli. pak jsme šel do fotokomory a zjistil, že zvětšovák neumí zmenšovat[uhoh]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Tatranka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 20:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E27

Výstižné a presné [ok]
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 21:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo pánové fotka toho odhalí více než vidíte. Když ten model dáte do soupravy a podíváte se na tu soupravu ze 2 metrů, tak nic nepoznáte. Ale když ho dáte do vitríny a budete koukat ze 30 cm, tak je to jiný. A Tempotaxi nestaví modely do vitríny.
J@N
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 23:52:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nikoho som neurazal, bohuzial pan Klusacek nedokazal okrem ineho, viacmenej ani na jednom prezentovanom kotlovom voze osadit narazníky do roviny, takze su krive. Ja to mu hovorim slendrianstvo, lebo to dokaze aj 8 rocny chlapec v modelarskom kruzku. Ked je niekto z takychto modelov nadseny, je to jeho vec. Ale isto si musi byt pan Klusacek vedomy toho, ze ked sa s takymito modelmi prezentuje, ze niekto mu to skritizuje. Alebo mi chce E27 tvrdit ze tie kotle su rovne, len ja krivo vidim? Apropo moje cisterny. Budu, to si piste E27, ta3nka...a co vase, kde su?
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 07:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@N "A načo by sa aj snažil robiť nekrivé modely, keď ma húf kunčaftov ktorý sa z nich vytešujú jak deti pod vianočným stromčekom." "radšej jeden poriadny ako 52 krivých ako tágo..." "Ja to mu hovorim slendrianstvo, lebo to dokaze aj 8 rocny chlapec v modelarskom kruzku."
Nuž viete koho mi pripomínate? Jedného pána zo Slovenska, čo mu tak stúpla sláva do hlavy, že teraz ho už ani len nepozdravím. Ak to nie ste Vy samozrejme. Čo sa týka modelov pána Klusáčka, tak viete čo? Objednal som si rovno dva. A k mojej modelárskej tvorbe, ja nerobím modely cisterien, raz som to skúsil, ale venujem sa tvorbe, ktorú prezentujem na iných modelárskych fórach a myslím si, že ma ja veľa modelárov pozná z komunity. A ako bolo spomenuté, jeho cisterny a moje socialistické stavby chemičiek = spomienky na zašlú slávu československého priemyslu. PS.Vážený pane, ja mám pred 40 dkou ale máte v jednom pravdu. Som ako malé dieťa, ktoré sa teší z každého modelu cisterien od pána Klusáčka.
J@N
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 08:36:38    Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane E27, nepoznám sa s vami a asi sa ani nechcem s vami poznať. Keďže cisterny nerobíte, nemám sa s vami viac už o čom baviť. Prajem vám však veľa zábavy s tempotaxiho cisternami. Ale potom budte taký láskavý vy a držte hubu keď sa prípadne zase vyjadrím k nedostatkom tepotaxiho modelov. Nechajte sa vyjadriť jeho, nerobte mu advokáta, on to nepotrebuje.(mám pocit že to potrebujete skor vy.) Howk.
J@N
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.15.151
Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 08:48:40    Odkaz na tento příspěvek  

A na rozdiel od vás si tu zašlú "slávu" československého priemyslu dobre pamatám, (aj vaše oblúbené CHZJD): des a hroza, ktrorá zničila zdravie tisíckam pracovníkov a smrdela široko-ďaleko.
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 09:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toto ste prehnali. A riadne.
Tatranka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 09:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J@N

Veľmi rád si na ne počkám a očakávam absolútne bezchybné superšpičkové modely! Už by nám tu chudákom mohol niekto ukázať ako sa to má robiť, tak to ber ako výzvu. [biggrin]
kt8d5rn1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.185.185
Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 10:04:51    Odkaz na tento příspěvek  

Trosku zvrhle. Mmchdm, pani, cela debata o nepresnosti sa toci o tom istom - krivsie osadene narazniky, a nepresnosti v tovarenskych popiskoch. Dam protiotazku? Ked tu je tolko mudrcov, videl tunajsi kritizator "Honzik" skutocny vagon? Narazniky (u hranatych to je nadherne vidiet) sa vlnia a tocia kade tade po karoserii. Zase az taky rozdiel voci realite to nie je . Navyse, Tempotaxi stavia na univerzalnom zaklade. Ak je krivy ten, tazko to zmenit. Ci ideme riesit to, ze nie su vymodelovane nity zo spodu ramu??? Sam robim kopec modelov, vacsinou vsak HDV, pripadne osobne vozne. Do nakladov sa pustam vynimocne. Viem co to robi, ked je zly zaklad. Bohuzial, ak mam stoceny odliatok, len tazko z toho spravim model. Ale nastastie, pocitacov nitov je tu minimum. Velka cast modelarskej obce je rada, ze ma s cim jazdit, ze si ma co zapriahnut, ze to posobi ako to, co vidaval doma za domom, a staci. Ak by som zacal hladat odchylku, dodnes nik nevyrobil model, ktory by aspon na 90% odpovedal realite. NIKTO! Najdem tolko rozdielov... Ale aj ja sam pouzivam vlaciky na jazdenie. Kolajisko ci moduly, a vlak ide. Pekna podivana.... A ci mam v suprave 3xB a mam tam iba dve rozne inv.c. voznov ma VOBEC netrapi.....vobec
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 12:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za prvé – nejsem vševědoucí a všeuměl a plno věcí neumím a neznám.

Za druhé – chci a mám zájem stavět česká vozidla, které vyrobily české vagónky. Chci mít na svém kolejišti většinou české stroje a vozy. Ano, bohužel i reparační stroje a počeštěné zahraniční vozy se u mě najdou. Ale to je zase historie ČSD a jeho ochozu.

Za třetí - stavba beranových kotlových vozů.
Základem není žádný odlitek, ale rám (Evergreen) do kterého je vlepen papír, který je pak napuštěn barvou. Do bočnic je pak přilepen zase papír. Postupně jsou vlepeny výztuhy a kinematika. Pak je vlepeno papírové lůžku pro kotel. Boční papír je pak přilepen na lůžku kotle a je upravena jeho délka. Pak je vše papírové napuštěno barvou. Při každé operaci na rámu je dosti živý a při každém lepení dělá vteřinové lepidlo divy. Napuštěný papír se pak lépe opracovává.
Někdo řekne proč místo papíru nepoužiji lepty. Lept je pěkný, ale lept a plast a pak dodatečné opracování je výsledek, že se zase vše odlepí. Dodatečné přilepení pak také špatné.

Dále rozsochy, budka, brzda a nárazníky jsou odlitky. Jímka je plastová nebo kovová trubka na, které je někdy natočena plastová destička, tak aby odpovídal průměr kotle. Čela jímky je opracovaný plast.

J@N
Velké tabule a písmo, sem zvědav na popsaný bočný rám na malé blechy, které se nebudou rozpadat a budou krásně čitelné.

Jinak k obtiskům. Když jsou k dostání třeba i nedokonalé obtisky od výrobců tak si je koupím. Než pracně dělat svoje obtisky. Nedokonalost a nepřesnost se musí pak patinovat. Ale vlastní obtisky na inkoustové tiskárně nebudou tak jemné jako sítotiskem dělané obtisky. Jiné obtisky pak dělá tiskárna ALPS , OKI, ale to je zase problém tiskáren, jejich kvalita, papíru, náplní, programu atd.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tatranka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 12:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kt8d5rn1

Niekto proste nechce uznať, že ručná práca má svoje limity. Sme ľudia a nie NC stroje. Niekto je precíznejší, niekto nie. Niekto vidí lepšie, niekto nie. Niekomu sa trasú ruky viac, niekomu vôbec...
A za druhé, fotografie odhalia aj tie najmenšie nedostatky rádovo desatín milimetra, ťahy štetcom, atď.
Tu ide skôr o arogantný spôsob prezentácie kritiky ako o samotné modely. Typický zjav v našich končinách, nič neviem, nič som nikdy nedokázal, ale najlepšie viem ako sa to má robiť a ako to všetci robia zle...[proud]