K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jiří Adamec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.215.210
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:22:05    Odkaz na tento příspěvek  

vč: O "štokrovi" 556.0298 z Lužné mám informaci od vrchního přednosty železničního muzea v Lužné u Rakovníka pana Rachoty, že by mohl být hotový letos. V první řadě tam ale musí dokončit opravu brněnského "skaličáku" 433.001 [happy].
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sebu: Skoro bych se přimlouval za ty Žernoseky - upravená nízká vegetace v pozadí vypadá jako vinice. [wink]
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 09:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych řekl - že to Žernoseky nejsou. Nahoře vlevo je evidentně nějakej smrk nebo jinej jehličňan a ty moc kolem Žernosek nejsou. A pokud je to vinice, tak je na Žernoseky malá. Mohlo by to nebylo na horní trati u Žalhostic,ale tam není ta opuková zeď.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 10:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sebu: Na opuku je to příliš pravidelné a poměrně malých rozměrů. Já bych tipoval umělou stavbu.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 10:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela nedávno archeologové zkoumali sporé pozůstatky zříceniny hradu Džbán a ani zblízka nedokázali rozlišit, kde končí zvětralá opuková skála a začíná rozpadající se opukové zdivo. [lol]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 11:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: To je možný, jenže zárubní nebo opěrná zeď u trati nebude vyzděná z opuky, že?
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 17:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří Adamec: Na stránkách "Společnost železniční - výtopna Veselí nad Moravou" jsou bohužel poslední aktualizace z roku 2012, ale je tam kontakt na člověka (je otázkou, zda je kontakt stále platný), který to má (měl?) na starosti. Snad ale v tom DKV Brno, PJ Veselí nad Moravou, budou něco vědět.

Ferdinandka přežije!
MPB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2011
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 11:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zderadíček/Jiří Adamec: jen doplním k S.ž.-výtopna Veselí n/M, aktualizace stránek byla zastavena, jelikož rozsáhlé zveřejňování informací o průběhu oprav lokomotivy EP1000 bylo členy spolku zamítnuto. Kontakt sice platný je, ale je na člověka, který je sice vedoucím společnosti, ale z jistých (vnitřních) důvodů se stal pouze stínovým členem a nelze se na něj obracet. Pokud by byl zájem zjistit více o mašince, "páraři" v LD Veselí n/M se Vám rádi budou věnovat, pokud se trefíte do jejich brigády. Pozn. na stránkách Okřídleného kola je chyba data dokončení oprav.
MPB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2011
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 11:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6295
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 12:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,už to nějaké bude..držím palce..jen aby budoucí provoz byl v dobré domluvě s NTM..Podobné skromné informace panují i okolo některých lokomotiv na Slovensku..škoda,zvlášť když některé věci,konstrukční celky normálně rozebrané či odkryté nelze vidět..Tím zas nemyslím že by každý musel zveřejňovat ob den každý šroubek..[happy]Každého věc..

..pořádná mašina má kotel a komín..
tototom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.78.45.186
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 20:54:33    Odkaz na tento příspěvek  

Proč se namísto zrušených pomníkú parních lokotek nepostaví nějaká Bardotka nebo brejle?
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:28:42    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s tototom.
pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.251.92
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:37:56    Odkaz na tento příspěvek  

Nebo nedejbože prase, hektor či karkule...třebas ta co se naposled v chomutově rozřezala do šrotu?
Nejspíše by to měli být jen "krabice na kolech", něco podobného jako je sergej v depozitu NTM v Chomutově. Bohužel asi rozhoduje cena šrotu a ne všude se povede umístit na pomník elektrickou lokomotivu jako je Spišská Nová Ves, bo Ústí nad labem, kde by již byl potřeba nový lak...ale i tak je to špička připomínající dobu, která zde byla...
A malý dotaz na závěr: kam se tedy poděla pomníkovka z Krnova?
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:49:54    Odkaz na tento příspěvek  

k Pomník: asi by to byly jen "krabice na kolech", ale takto je v mnoha případech vidět jen pozůstatek po pomníků. Jako na př. v Zábřehu n/M.
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD pomníky. Ta tramvaj v Ústí je nyní majetek DHV jako všechny stávající pomníky, třeba rosnička na Kladně
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:55:48    Odkaz na tento příspěvek  

No to děkuji za INFO. To mi nějak uteklo.
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 22:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ID2, jak tady občas jeden kolega píše, i my dědovi můžeme byt k něčemu užiteční.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5087
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 05:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ID2 ,jo a taky je zde otázka kdo a za co by to udržoval a bránil před vandaly a sběrači kovů - viz Přerov. Další otázka je, co by se tam místo malýho bejčka /Zábřeh/ vešlo - barča určitě ne a karkule asi stěží - že bys to domúroval na délku ?
Jenajv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 09:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pomník: Krnovský pomník zde níže [masinka]

http://www.tady.cz/dadajena1/lokomotivakrnov.htm

... mašinka je nyní zakonzervovaná v Lužné u Rakovníka ...

(Příspěvek byl editován uživatelem jenajv.)
Pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.251.92
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 12:02:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jenajv: Děkuji. Aspoň budou mít v Lužný co řezat...
Dát osmsetdesítku na ten pomník by byla blbost..za chvíli by byla plná bezdomáčů a v létě možná bez oken. Ty stroje jsou teoreticky snadno opravitelný a mají levný provoz. Na to místo by se hodilo něco jako je 710...ty někde na vlečkách dosluhují, ale asi by nebylo snadné takový stroj pořídit aby někde jen tak hnil... bohužel.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 12:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomník - velmi spávně - hnití na pomníku je ten nejpitomější způsob zániku.Žádný užitek a jen náklady na údržbu a opravy. Ad nesnadné sehnání - opět velmi správně - majitel má snadné rozhodování - dostat pár desítek tisíc za šrot a nebo ji věnovat na blboučký pomník, kde se o postupnou šrotaci postarají hnědočeši nebo jiní sběratelé kovů.

310.0102 by také bylo líp někde zcela jinde než v Přerově na pomníku.
A nepiš o tom, o čem víš prd a to doslova.
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 14:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

310 102 by bylo lépe jako každé jiné kdyby byla provozní. Bohužel nebylo ji dáno. Nedávno posloužila opět jako zdroj náhradních dílů. Je dobře že aspoň dostala svařenec roztrhnuté ojinice namísto její původní... Když to poslouží jinde tak ať. Nevýslovně mi vadí vandalismus a rozkrádání ovšem to se nedá uhlídat a špekulovat jestli má cenu dělat nějaké pomníky.... opět só to dvě strany mince...

Za lepší zítřky !
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5094
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - ale jo Bajo, o to ,že darovala díl na 310.072 nejde, je to levnější než to dělat znova. Ale porovnej, jak vypadá dnes a jak vypadala na setkání Kafemlejnků. Jak by asi dnes vypadala 310.037 ? Škoda každé mašiny, která zhnije na pomníku. Stejně tak bych sundal i 310.507 ?? v Bratislavě.
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O darování nejde už zní mám i olvu co se na ni válela taky se bude jednou na Matyldě hodit...
Tehdy tak vypadala protože měla změnit místo stát před starou poštou ze které měl vzniknout malý skanzen atd... Z její tehdejší opravy mám i nějaké záběry na VHS.
Pamatuju i jak vypadl ten hytláček když ještě stál v Libni a vyklízeli jsme z něj po balíčkách 2 tuny lokalkonu. brrr... též si prošel "opravou".
Bohužel zrasoval ji vandalismus....

Za lepší zítřky !
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2

Z pohledu dnešního dne je opravdu každé takové "pomníkovky" škoda, aspoň těch, které hnijí pod širákem určitě.
Ale v r. 72, kdy se na bednu vítězů v Krnově dostal ten dvoukoláček, se takových vraků válelo po depech a v kopřivách mraky, než je soudruzi přetavili v pluhy a kombajny, že áno.
Takže z tohoto úhlu pohledu měla vlastně štěstí, že se na tom betonovém soklu prohnila až do dnešních dnů, jiné takovou kliku neměly a železo z nich Vám možná právě teď vrže v endoprotéze.
Jak dí Baja - opět só to dvě strany mince...
Pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.251.92
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:55:20    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Jistě jste dost informovaný člověk, ale svůj názor zde možná vyjádřit mohu.
Jen mi také připadá, že se o ty pomníky kdysi někdo zasloužil aby se dochovaly do dnešní doby... a najednou někomu patří? Někdo je zprivatizoval, či co?
Máte pravdu, nevím o čem píšu.
Jen ať jezdí co jde, pokud má kde! Také bych ale dával přednost právě té historické hodnotě.. o níž máte jistě spoustu informací a jste fundovaným, čili odpovědným pracovníkem.
O umístění nějakých lokomotiv na pomníky v dnešní době je asi škoda mluvit...šrot je přednější stejně tak jako býval kdysi, ale díky některým lidem se něco dochovalo...
Doba je jiná, Lidé jsou jiní.[ko]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5095
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook, nemluvíme o tehdy - v roce 72 se prohánělo spusta mašin, které by zasloužily daleko více zachovat než BS 200. Jestli měla nějaké štěstí tak to že byla mrňavá, levná a zřejmě nepotřebující přílišné úpravy.Podívej se, jak vypadala na konci své pomníkové éry 403.303, třeba. Pokud jsi pamětník, prolistuj si v hlavě, co tehdy všechno jezdilo. Není třeba tady rozebírat, že komunistický režim byl na jakékoli projevy nostalgie silně alergický. Bylo to proti vyznání a lepším zítřkům. Daleko horší stupidita byla, když po roce 1989 někdo velmi spěšně zlikvidoval 524.0101, jediný dochovaný exemplář v ČSR. POkud jsi pamětník a né žvanil, tak bys měl pamatovat, jaké svízele a průšvihy provázely záchranu mnoha lokomotiv. Přesto se našli jedinci, kteří do toho šli. Nejen ti obecně známí ale i desítky a stovky bezejmených. Nebo že by se mi to zdálo ? To s druhou stranou Bajovy mince nemá nic společného.
Baju chápu - jednak je to parní dělník a za druhé tuto dobu pamatzje jen z vyprávění a dokumentů.
Pokud se ale někdo ohání sedmdesátými a osmdesátými lety, předpokládám, že je prožil. Dnešní informace jsou totiž neúplné, mnohdy zkreslené, někdy, snad záměrně, dezinformují a zavádějí.

Pomník - každá věc někomu patří ,včetně mašin na pomníku. Informovaný jsem průměrně ale díky věku hodně pamatuju a skleróza mě zatím obchází.....
Tím, že nevíš, co píšeš jsem konkrétně myslel modní výkřik o Lužné a šrotaci.
Znám přednostu 35 let, kdy dávno nebyl přednostou, ba ani netušil, že jím kdy bude, ale nežvanil s své záměry realizoval i když ho to taky ledsco stálo. Kdyby ho nebylo, nebylo by, například, ani 498.022. Proto jsem na podobné plky alergický, zvlášť od těch, co vyjma projevů na káčku nic jiného nedokázali.
I.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.45.5
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:47:37    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
nevěděl by někdo, prosím, která akumulační lokomotiva konkrétně je na fotce? Měla by to být jedna ze dvou akumulačních lokomotiv typu CS 40A, kterou vlastní KPKV, a sice buď 3539/1955 nebo 3541/1955. Potřebuji to kvůli popiskům fotek a nevím, kterou z nich opravili.
Díky předem.
Jiří Adamec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.215.210
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:14:43    Odkaz na tento příspěvek  

I.: Dobrý večer. Která ta "akumulačka" to je, to vám bohužel neřeknu. Chci se ale zeptat zda nevíte, jestli je ta "akumulačka" v provozním stavu. Předem díky za informaci [happy].
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

k MN2 : Jak je vysledovatelné z diskuze, tak není "doba na pomníky". S tím rozkrádáním kovových dílů - to je velký problém. Asi opravdu nemá cenu něco násilně cpát na pomníky, myslím si, že DHV má svých starostí dost.
Pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.251.92
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:27:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Nedá mi to nereagovat. To že je vám již nějaký pátek, tak o tom nepochybuji. Řeč o tom člověku z Lužné sice nebyla..ale vím své a nebudu to tady pitvat. Zde se to nepřísluší.
To, že každá věc někomu patří je mi jasné...ale: Měla by patřit tomu, kdo ji zachránil. Tedy třebas tím, že někam dodal nějaký šrot. Je mi jasné, že jednak ty organizace nebo jednotlivcí asi už nežijí, ale něco se třebas dědí...nebo je všechno kolem kolejí, co se již nehýbe a stojí jen na "okrasu" zprivatizováno tím múzeem?
Že jezdila 498.022 tedy ten "modrý mercedes" na kolejích je sice hezké, ale mne to nechává chladným. To si vychutnávají šotouší a Ti co tu "hračku" ovládali.
Mimo jiné věřím, že ten bazmek bude jezdit a stejně tak "expražskej" štokr, který jej bude nahrazovat. Škoda, že nebude více jezdit "bulhar" se štokrem, který je totožný...
Škoda, že nedošlo k výměně toho pražského za zvolenského velkoušáka...ale to je zase věc jiná...to se nechce. jistě víte proč.
Jirka z Brna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.122.17
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ta akumulačka je zatím jen ve vystavovatelném stavu, vlastní silou nejezdí. A jesti se plánuje zprovoznění nevím. Podle pohlednice, kterou s ní pan Kotas vydal, je to v.č. 3541 z roku 1955.
Jiří Adamec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.215.210
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:32:36    Odkaz na tento příspěvek  

I.: Měla by to být 3539. Našel jsem to nyní na seznamu dochovaných parních lokomotiv v ČR a SR. Je u ní napsáno provozní. Tak by to měla s největší pravděpodobností být ona, dlouho čekala na zprovoznění v depu Brně-dolním [happy].
VK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.14.202
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 22:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2 -Lokomotiva řady 5240101 nemohla být zrušena jak uvádíš jelikož nemohla být ve stavu čSD.Řada 5240 začíná od čísla 5240122.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 22:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domnívám se, že výše zobrazená akumulačka je ČKD 3541/1955, v sezoně by měla být vystavena v Telči.
VK: Nechápu Váš příspěvek. Vrak lokomotivy 524.0101 jsem vyfotil (na dia), když ještě existoval - zhruba před 30 lety v kovošrotu u zatopeného lomu poblíž Hlinska: http://www.stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=255 Kovošrot tehdy byl u jižního břehu zatopeného lomu, nyní je okolí lomu pěkně upravené.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 04:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VK - nepatřila už ČSD, od ČSD ji koupila mějaká fabrika na topení. Zkončila, tuším, v kovošrotu v Hlinsku. Jak jsi přišel na takovou blbost, že 524.0 byly až od čísla 0122 je mi záhadou. Můžu tě ujistitit, že ČSD vlastnily 524.001 - 524.0144
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 04:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde například 524.012 v kovošrotu Dříň v lednu a únoru 1972.
Jinak pro revizi odvážných tvrzení doporučuji J. Bek a kol. ,,Encyklopedie parních lokomotiv" díl 3 a 5.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5098
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 05:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomník - lokomotiva patří tomu, kdo k ní má doložitelná vlastnická práva, lhostejno jestli jednotlivec, spolek nebo firma.
Jinak máš zvláštní filozofii - 498.022 tě nezajímá a osud každého, byť shnilého pomníku tě dojímá.
To mi nějak hlava nebere, zvlášť když BS 200 existuje ve dvou provozních exemplářích kdežto 498.0 na Slovensku není a u nás alternuje pouze rozebraná 498.014 NTM.

Inu jsme různí.
Ad znalosti zákulisí DHV Lužná - můžeš se se mnou podělit ? Klidně na mail, je pod nickem. Můžeme tak své znalosti porovnat. Občas je mi dopřáno také nahlédnout do zákulisí.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2984
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 09:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad foto z KŠ Kladno-Dříň: Koukám, že ta 524.012, doslouživší jako K 437, měla zajímavé číslo tendru: 516.0516. [wink]
eli01
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.20.183
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 15:22:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím
Ve velenicich se po revoluci mel nacházet nějaký cerny papouch 477.
Nevíte co to bylo za číslo?
Dík za info
Pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.214.5
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 18:40:28    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Dění v Lužné nebudu pitvat nikde na veřejnosti a nikde s nikým koho neznám osobně.
Pomníkové stroje mi nevadí...pro mě za mě ať si hnijí kde jsou.
Je samozřejme lepší když jezdí. Od albíka z Libně bude na čas pokoj ale jezdit bude zcela jistě.
Co mi tak trochu vadí je, že se bude zprovozňovat štokr, který je stejný coby provozní v Českých Budějovicích. Ten loni vyjel jen jednou a to ještě prakticky díky sousedům z Rakous.
Proč nedošlo k výměně štokra ex. Vršovice za ex. Plešivec, který je t.č. odstaven ve studeném stavu v depu Zvolen, když mají pražácí tak dobrou spolupráci s kolegy ze Slovenska? Mohl tady být jeden "velkoušák" jako je ten Vrútecký a naopak na Slovensku mohl být stejný co je tady v Budějovicích... spokojeny by byly obě strany.. to se ale asi nechce. V podstatě je to fuk. Mě na tom co jezdí po kolejích prakticky nezáleží. Nejsem šotouš a vlaky nenaháním. Osobně se těm lidem dost divím...zejména těm, co je nahání v autech, ale to je každého věc.
Díky za fotky nádherného historického stroje. To je v dnešní době něco zcela nevídané. Takovou lokomotivu (této řady) jsem viděl možná někde jako malý capart...hezká vzpomínka.
Díky také za přiblížení "vlastnických vztahů k lokomotivám", potažmo pomníčkům.[happy]
spacula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 19:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomník: A jakýho štokra bys nabídnul slovákům? 0298 nebo 0304? Jsou to vraky - 0298 jsem osobně fotil tuším 2013 v Lounech a nechápu, jak se do tak zuboženého stavu dostal, když byl ještě koncem devadesátých let provozuschopným. Jo a řezání v lužné - to se tu řešilo - když jsem tu položil pár konkrétních dotazů ohledně likvidace 0254, nikdo mi neodpověděl... Moc rád bych věděl, co se použilo na 0298, jak tu bylo řečeno... Nepotřebuju znát zákulisí, udělal jsem si svůj úsudek...
Pomník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.214.5
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 20:34:57    Odkaz na tento příspěvek  

spacula: No přeci toho, co se dělá pro "Vršovičáky" z Libně...místo něho (je teoreticky ve stejném stavu, jako ten ve Zvolenu a oba se dají přepravit po kolejích, sic by to nějakou dobu trvalo...ale když by se chtělo...). Ten v Lužný je ale už v dost rozpracovaném stavu, což takovou "transakci" znemožňuje. Ono těm lidem, co na něm budou jezdit bude prakticky buřt, zda pojedou na tom nebo na tom...hlavně že to bude mít papíry a bude to po technické stránce provozní. Čoud si udělají už sami.
Tím už asi debatu, která se stává o ničem, končím.
Vztahy pomníkových privatizací mi byly dostatečně vysvětleny.
556.036
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.91.12.108
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 20:45:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ale vlastnicke vztahy velkousiaka 039 asi velmi nie
čmoudi z Libně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.65
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 21:29:32    Odkaz na tento příspěvek  

pomník: ať si strčí celého štokra do prdele, teda pardon do šubrtova....my máme modráka, i když nejezdí... ale bude... [happy])) Nechte Libeňáky žít....jediná parní mašinka z Libně je albík, ostatní nikdy....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 06:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.036 - no jo,místní vševědi vědí všechno, všechno je jednoduché, všude samá zlá vůle. Vyprdni se na to a pozdravuj thoho vašeho velkoušáka.

Pomník, kterého de fakto nic nezajímá ale při tom se neustále rozepisuje na témata, která nezná.
Ano 556.0506 je v Bulharsku,jezdí málo a v Budějicích zůstává ze specifických, netechnických důvodů. Já je znám a docela je i chápu. Jinak už mohl být dávno v DHV. Stejně jako chápu opravu 0298 a že musí počkat až po 433.001. I přednosta DHV má kupodivu nadřízené a úkoly jimi zadané. Divné , co ?

Pomník - ono to bude nejlepší, když debatu ukončíš. Osočování druhých lidí je i u anonyma ošklivá vlastnost.
čmoudi z Libně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.65
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 06:15:57    Odkaz na tento příspěvek  

jedinej štokr, který smí do Libně je 556.036 [happy]
VKEROB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.128.53
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 09:48:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Mad noodle2
Ano přesně tak! Co jsi napsal je naprostá pravda. Nechápu tady některé lidi, kteří se údajně o nic nezajímají, ale pořád do všeho ryjí a plácají hovadiny. Že sem vůbec lezou? Když 556.0298 hnila bylo to špatné, teď se dává do provozu - zase je to špatné.Škoda slov.... To, že se 310.0102 ocitla opět na soklu mimo ostatní koleje byl akt čirého barbarství.
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 13:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad čmoudi z Libně
Poslechni frajere kdo jsi že bereš do huby libeňáky!!!! Albatros stojí 3 roky a neviděl sem skoro nikoho aby mi přišel pomoci s konzervováním a věcmi okolo sním stále spojené tak ho ze všeho laskavě vynech!!! Za další pokud ti vadí postoj lužné vyříkej si to tam a laskavě začni mylně se domnívaly že tyto tvoje blitky jsou ode mne už sem za tebe dostal prcáka!!!
Na závěr slovo Libeňák laskavě zapomeň, je mi nablití když to používá kdejaké pobóchanec!!!

Za lepší zítřky !
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 13:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - Klídek, pán za to třeba nemůže. Třeba nedostal najíst a mluví z hladu. Nebo se přežral vtipné kaše, ta je ovšem velmi málo kalorická takže ve finále se dostaví stejný výsledek.
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stánine, klííídek, to Ti za to nestojí.
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.248.249.175
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 16:24:58    Odkaz na tento příspěvek  

Baja a ostatní: Stanine nerozčiluj se, to zas psal nějakej retardovanej debílek, kterej možná v Libni ani nikdy nebyl, nevím. A k zprovoznění 556.0298: je to záslužný čin, neb ta mašinka byla začátkem devadesátých let zprovozněna dík Jardovi Bittnerovi a vršovické partě, z které dnes na živu jsou z její starší části tuším, že již pouze dva lidé a také dík vstřícnému postoji vedení depa Vršovice se tenkrát povedlo mašinku vskřísit. Myslím si, že druhá provozní 556 s regionální působností v Praze, Kladně, Lužné a okolí má své provozní opodstatnění. Ono totiž huntovat rychlíkové stroje v obloucích mezi Berounem a Rakovníkem není zrovna moc dobré. A že 556.0506 nejezdí je trochu jiná záležitost, ale ten stroj je spjat s Budějovicemi pupeční šňůrou a hlavně s lidmi, kteří se o mašinku starají skoro třicet let. Jo a obecně pro ryjící kriplíky: Zkuste sami přiložit ruku k dílu a netrávit čas sepisováním Bretschnajdrovských anonymmních blábolů. Když už chcete kritizovat, tak se laskavě podepište svým jménem, nebo jste jen ustrašení estébáčtí pohrobci, kteří se bojí i vlastního stínu? Potom nemá cenu, aby se s vašimi názory kdokoliv zaobíral. Howgh
DI 6
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 19:31:16    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s B Goldou, že místo keců je potřebné přiložit ruku k dílu. Myslím si, že i v DHV by se práce pro "dobrovolníky" našla. Jinak nemá cenu bláboly ztrácet čas.
Pega67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 08:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz ohledně řady 354.1 čísel 220 a výše jaká byla barva kol po dodání z výroby zda černá nebo červená....předem díky za odpověď...
Jarek Uličný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.118
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 12:21:13    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny příznivce páry, tak mě napadlo, nevíte někdo, zda-li se v minulosti dělali pokusy s pohonem parních lokomotiv, ovšem místo spalování uhlí, použít zemní plyn (CNG, nebo lépe LNG) ? Parní stroj by zůstal parním strojem, a emise by byly asi na lepší úrovni, navíc plynový hořák jde asi lépe regulovat. Dík za info
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 13:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle stroj prý jezdí na použitý rostlinný olej, posbíraný z restaurací: https://www.youtube.com/watch?v=b95GANkUCDs&feature=youtu.be [lol]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5101
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 13:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarek Uličný - tak spalovalo se všechno možné - uhlí,dříví, rašelina, naftonosné břidlice, mazut, nafta, kdysi při nedbytku kávy v Kolumbii se topilo i kávou ale o zemním plynu nevím. Asi by byl velký problém s bezpečným zásobníkem a s dozbrojováním. Zemní plyn a pára se asi minuli.
Ale nemusím vědět vše a stejně tak se můžu mýlit.
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 13:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, tak už jste přišli na to, jak budete na své krásné stroje instalovat generální stop?

Viz poslední novelu vyhlášky č. 173/1995 Sb., znění § 71 odst. 5:

Dopravce je povinen použít pro provoz:

a) na tratích nebo části tratě s provozovanou traťovou částí systému vlakového rádiového zařízení sloužícího k zajištění řízení drážní dopravy nebo pro přenos povelů, signálů, hlášení či datový přenos drážní vozidlo vybavené kompatibilní funkční mobilní částí rádiového zařízení; umožňuje-li traťová část vlakového rádiového zařízení vyslat povel k samočinnému zastavení drážního vozidla, musí být drážní vozidlo vybaveno technickými prostředky pro jeho realizaci,

b) na tratích nebo části tratě vybavené vlakovým rádiovým zařízením systému GSM-R, zajišťujícím komunikační a hlasové funkce nebo datovou komunikaci v systému ETCS, drážní vozidlo vybavené kompatibilní mobilní částí systému GSM-R.

Je sice v části II. vyhlášky č. 7/2015 Sb. uvedeno, že výše uvedenou povinnost nemusí dopravce splňovat ve lhůtě 5 let ode dne účinnosti novely, tj. od 15. ledna 2015, nicméně to je úplně jedno... (navíc maj v tom přechodném ustanovení písařskou chybu, to vás ale nezajímá).
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5102
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 14:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wool _ řešení se dá najít vždy.Ať technické nebo administrativní. Německé páry s sebou taky vláčí Indusi je li to potřeba.
firapavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2014
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 19:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Německé páry, pokud jedou po hlavních tratích, jsou vybaveny jak vysílačkou GSM-R tak i zab.zař.PZB.