K-report
 

Archiv diskuse Železniční akce, srazy, zvláštní... do 10. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Železniční akce, srazy, zvláštní jízdy a pod. » Archiv diskuse Železniční akce, srazy, zvláštní... do 10. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 11. března 2015 - 13:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejdřív napíšete "pouhým smutným a naprosto nedovařeným odvarem toho, s čím si kdysi jeho tvůrce pod hlavičkou údajné "výjimečné dokonalosti v ČR" prosadil "exklusivní průnik" na www stránky ČD: je absurdní" a pak označíte za provokatéra toho, kdo se pokusí nějak bránit. Jo, fakt má potom cenu někomu něco vysvětlovat...
Všechny odkazy, které uvádíte, mají charakter předběžného přehledu (BTW fakt si myslíte, že jsem tak blbej, že o nich nevím?) a konají se minimálně za měsíc (OK, kromě Velikonoc v Rožnově). Někde jela Regionova - aha, to nám uniklo, škoda:-(. Stejně tak tam byly všude možně uvedeny ty Karpaty a Masaryk a nakonec kde nic, tu nic. Mlátit něco dvě hodiny do databáze, abych pak čvrtinu věcí zase vymazal, to budu radši, stejně jako vy, využívat čas mnoha jinými užitečnějšími aktivitami, než jsou debaty se zbytečně prudícími provokatéry.
Takže tím z mé strany vše a až vznikne někde nějaký komplexní a aktuální zdroj informací o železničních akcích (ŽP kalendář toto evidentně není), nebo už někde existuje, strašně budu rád za odkaz, ať si naplánuju nějaký pěkný výlet. Díky.
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 11. března 2015 - 14:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak přece jen musím ještě dodat jednu věc, a to uznat, že jsem špatně uchopil pojem "plánované akce". Výše uvedený přehled opravdu pod pojem "plánovaný" spadá; já to původně chápal tak, že mluvíte o akcích, kde už existuje opravdu potvrzená informace, že se akce koná a jsou k ní známy podrobnosti. Proč tyto akce v kalendáři nejsoum jsem zmínil výše ve druhém odstavci. Fakt se dají večery trávit příjemnějším nebo ekonomicky výhodnějším způsobem, než uspokojovat potřebu některých užvatelů mít zdarma k dispozici perfektně fungující kalendář čehokoliv, ideálně vše aspoň půl roku dopředu.
Jinak podotýkám, že se jedná čistě o můj osobní pohled a neprezentuji zde názory nebo stanoviska provozovatelů kalendáře ŽP.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4681
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 15:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velikonoce ve skanzenu


FOTOGALERIE a VIDEA
Burak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 21:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak malá propagace jedné chystající se akce [happy]
Michalt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 22:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalendár nostalgických vlakov, ktoré uskutočnia počas roka 2015 na Slovensku je k dispozícii na stránkach Múzejno-dokumentačného centra ŽSR:

Kalendár nostalgických vlakov ŽSR 2015

Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.81.153
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 20:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 17:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na mou připomínku ohledně jízd na Doupovské dráze odeslanou na kalendar@zelpage.cz mi po týdnu nikdo ani neodpověděl...

Ještě před pár lety (alespoň podle mě) zahrnoval kalendář v podstatě všechny veřejné akce s železniční tématikou (nezaregistroval jsem akci, která by tam nebyla uvedena).

Chystá se letos nějaká veřejná jízda do Mieroszowa?
A dá se očekávat nějaká podzimní jízda do Bochova?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 19:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Edit: Odkaz na Jarní vlak (21.3.) na Doupovské dráze již na ŽP je.

Jsou bližší informace k akci Zabudnutou traťou č. 153? Pořádá RD Zvolen

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 09:47:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Tobík" = 439 + 440:
Tak na mou připomínku ohledně jízd na Doupovské dráze odeslanou na kalendar@zelpage.cz mi po týdnu nikdo ani neodpověděl...
Nic si z toho nedělejte - když se podíváte na některé komentáře pod příspěvky na ZELPAGE.CZ, těžko můžete od té komunity očekávat něco jiného (spíše můžete být ještě rád, že Vám aspoň veřejně nenadávají). Navíc Vás může těšit, že máte nejméně jednu velkou zásluhu: tím, že jste tady svým příspěvkem č. 436 vlastně rozpoutal následnou debatu o tristní úrovni obsahu "Kalendáře akcí ZELPAGE.CZ" v poslední době (a to není otázka posledních týdnů, ale měsíců), jste zjevně aspoň někoho z těch 30 osob zainteresovaných na jeho tvorbě (viz: http://www.zelpage.cz/group.php?id=3 ) vybudil k aspoň nějaké aktivitě, protože se v "kalendáři" najednou začaly objevovat nové záznamy, a to dokonce v docela nebývale velkém množství. A kromě toho možná právě díky té debatě i ČD zveřejnily svůj vlastní "kalendář akcí" na Internetu dříve, než jej vydají v tištěné podobě, jak zde kdosi (zřejmě z jejich GŘ) avizoval - nepochybuji o tom, že "hobbystické" internetové portály a DF na nich sledují i mnozí zaměstnanci železničních firem, a to i z "řídících útvarů".

K jízdě po trati Zvolen - Šahy jsem zatím na Internetu žádné podrobnosti neobjevil - vyjma toho, co obsahuje "MDC ŽSR - Kalendár nostalgických vlakov 2015". Pro informaci ale preventivně přidám odkaz na podrobnosti o jiné slovenské aktivitě = o zvláštních jízdách na tisovecké zubačce, které už jsou v "Kalendáři akcí ZELPAGE.CZ" také zapracovány: Jazdy parnej zubačky a historických vlakov v roku 2015 - a podle toho, co je uvedeno v závěru "Aktuality" zveřejněné portálem "VETERANY:EU" s titulkem "Kalendár akcií 2015: Jazdy zubačkou na Tisovec – Zbojská" by mělo platit, že "V dňoch 30. 05., 01., 15. a 29. 08. a 19. 09. 2015 môžete na Zubačku cestovať historickým motorovým vozňom M 262.004 (VLAKY.NET) na trase Hronec – Podbrezová – Zbojská a späť." (je to tak ostatně zapracováno i ve slovenském "kalendáři akcí").
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 11:03:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "perník" = 134 + 136:
Opět se omlouvám za opožděnou reakci ...

Nejdřív napíšete "pouhým smutným a naprosto nedovařeným odvarem toho, s čím si kdysi jeho tvůrce pod hlavičkou údajné "výjimečné dokonalosti v ČR" prosadil "exklusivní průnik" na www stránky ČD: je absurdní" a pak označíte za provokatéra toho, kdo se pokusí nějak bránit.
Vytrháváte z kontextu - to moje souvětí mělo pokračování kritizující stav, kdy údajně "Kompletní kalendář nostalgických jízd a dalších akcí se železniční tématikou", na nějž se odkazem na www stránkách ČD honosí "ZELPAGE.CZ", ve skutečnosti už dávno není ani zdaleka "kompletní", takže se nemůžete divit, že obhajobu toho stavu jsem nemohl nepovažovat za provokaci. A nemohu akceptovat ani Vaši následnou podporu té obhajoby tvrzením o zbytečnosti "mlátit něco dvě hodiny do databáze, abych pak čtvrtinu věcí zase vymazal": to je tedy argument pro ten skutečně už dlouho dost tristní výsledek činnosti 30 osob zařazených do "Skupiny správců kalendáře" ZELPAGE.CZ doslova "jak stehno", zejména když ve skutečnosti není třeba nic mazat, ale naopak je třeba přidat symbol vyjadřující, že akce je zrušena.
Nechci "prudit" a ani tuto debatu zbytečně prodlužovat, ale snad jste i díky (nejen mým) předchozím příspěvkům pochopil jednak to, že jakýkoli smysluplný "kalendář akcí" je samozřejmě nutně materiálem sestaveným z údajů o PLÁNOVANÝCH akcích, tedy nikoli výhradně z údajů o akcích již definitivně potvrzených (i některé už zahájené akce ostatně nakonec v průběhu konání "zkrachovaly" a byly ukončeny předčasně), ale snad (a především) i to, že když se někdo iniciativně odhodlá k nějaké dobrovolné činnosti, bere tím na sebe zároveň i odpovědnost za to, že ji bude vykonávat řádně, a pokud s příslušnou aktivitou chce skončit nebo z jiných důvodů přestane a adekvátní odpovědnosti nadále nebude či nemůže dostávat, měl by zrušit i veškerou reklamu na tu aktivitu, zejména jde-li v podtextu především o reklamu na jeho samého.
Nemám zájem zatěžovat zdejší "obecenstvo" reminiscencemi na vývoj "agendy" zaměřené na šíření informací o zájmových a příležitostných aktivitách v oblasti veřejné dopravy na území bývalého Československa (a vlastně i návaznému vzniku časopisů typu "Dráha", apod.), jíž jsem se začal zabývat před už více než 35 roky, ale ujišťuji Vás, že by neexistovala bez ohromného množství dobrovolně zdarma odvedené práce (a někdy i vkladu vlastních financí) mnoha příznivců - a právě proto, že o té "agendě" něco málo vím, si nemohu odpustit tvrdit to, co jsem napsal ve svých příspěvcích, které jsou součástí aktuální debaty o "Kalendáři akcí ZELPAGE.CZ": písemně to ale podrobněji "rozpitvávat" raději nehodlám.
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 12:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Děkuji za odpovědi. Myslím si o nich své, ale též je nebudu rozpitvávat a debatu považuji ze své strany za ukončenou.
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 13:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Ahoj, kdy jsi nám to posílal? Ať koukám jak koukám, tak email od Tebe tam nevidím...

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a pouze vlastní názor diskutujícího.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 14:58:52    Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro oživení vzpomínek na dobu před 30 roky:

- třeba ještě někdo stihne i dnešní vernisáž. Další podrobnosti o historii nádraží v Praze na Těšnově jsou dostupné na internetových stránkách Muzea hl. m. Prahy.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 17:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janson: Zprávu jsem psal 8.3.2015 v 21:47 z Tobiasn@email.cz

Bližší info k jízdě Zvolen - Šahy již bylo zveřejněno na stránkách Klubu:
http://www.kht.sk/index.php?menu=111

Projížděč NAD: Ozval byste se mi, prosím, na mail?

Ohledně jízd do Mierozsowa/Otovic/Bochova/Kyselky v tomto roce zatím není info?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 18:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záběry z výstavy Klubu Modrý Horizont v OC Central Most: http://www.youtube.com/watch?v=hC--WtknVuM

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
LubanH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 7-2012
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 16:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že se letos bude národní den železnice konat v Hradci Králové?
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 12:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos bude národní den železnice v Hradci Králové. V železničáři č. 6 jsou dvě stránky nostalgických a historický jízd ČD v letošní sezóně. Mělo by to být 26. 9. [happy]
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 12:56:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "LubanH" = 174:
Podle jedné neoficiální ústní informace od "agentury JPP" by sice měla být jakousi oslavou "Národního dne železnice" už pardubická oslava výročí 200 let od narození Jana Pernera (v sobotu 12. září 2015), ale to asi už preventivně neprošlo, protože v souboru dostupném na www stránkách ČD na adrese:
http://www.cd.cz/assets/volny-cas/nostalgicke-vlaky/kalendar-nost algickych-jizd/kalendar-jizd-zvlastnich-vlaku-2015.pdf
(viz příspěvek "vč" ze dne 14.03.2015) se tvrdí toto:
---------
26. září - Národní den železnice
Velkolepý svátek železnice tentokráte v Hradci Králové s tradičním programem tří světů: svět změny, historie a zábavy. V průběhu dne bude
vypraveno mnoho zvláštních vlaků.
Pořadatel: České dráhy, a.s. Oddělení obchodu osobní dopravy
---------
- podle množství východočeských akcí zapracovaných do zmíněného "kalendáře jízd zvláštních vlaků 2015" to spíše vypadá tak, že ty oslavy ve východních Čechách začnou už 5. září t.r., potrvají přes všechny zářijové víkendy v podobě různých jízd a vyvrcholí v sobotu 26. září "oficiálním Národním dnem železnice 2015 v ČR".
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 15:05:07    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby to snad někdo potřeboval využít (jak se často stává, "všechno je jinak"): akce inzerovaná na různých "šotoušských" www stránkách jako "Jízda motorovým vozem řady 810 napříč Moravou a Slezskem" a připravovaná jako dvoudenní na nadcházející víkend je pro neschopnost původně plánovaného KMV zredukována na pouze jednodenní (jen na sobotu 28. března t.r.) a jen na oblast Bruntálska a Opavska s tím, že se uskuteční "hurvínkem" firmy OLPAS po trase (podle depeše č. 2015-03-005406 ze dne 27.03.2015 = 13:15 hodin):
---------
Krnov (odjezd v 08:00 hodin = Os 103514) – Milotice nad Opavou (odjezd v 08:59 hodin = Os 103480) – Bruntál (odjezd v 10:00 hodin = Os 76276) – Malá Morávka (odjezd ve 12:40 hodin = Os 76277) – Bruntál (odjezd ve 13:40 hodin = Os 103525) – Krnov (odjezd ve 14:30 hodin, v trase Os 3471) – Opava východ (odjezd v 15:26 hodin = Os 76246) – Svobodné Heřmanice (odjezd v 16:30 hodin = Os 76247) – Opava východ (odjezd v 18:58 hodin = Os 103470, v trase Os 3470) – Krnov (příjezd v 19:38 hodin)
---------
- o možném zájezdu také do Vrbna pod Pradědem se prý zatím stále jedná, v případě jejího uskutečnění by pochopitelně došlo k návaznému časovému posunu další jízdy do Malé Morávky ("vata" v jízdním řádu je na to dostatečná, protože se s tím při přípravě redukovaného programu počítalo).
Akce uspořádaná podle původního programu by se údajně mohla uskutečnit v některém pozdějším termínu, nejspíše prý někdy v květnu t.r. ...
pepa_749_a_851
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 2-2014
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 18:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: No a už se teda vyjednalo o té Vrbeně ? Myslím, časově, jak to vše bude. Údajně PKP, je nechce pustit přes Glucholazy... Proto je to vše jinak. No a poprosil bych potom o zaslání těch časů na meila, pokud by to šlo. Děkují [wink]

email: p.komar@centrum.cz
LubanH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 7-2012
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 19:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferda20, projížděč NAD: Děkuji za info, mohlo mě napadnout se podívat na ten oficiální přehled...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Sobota, 28. března 2015 - 02:49:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "pepa_749_a_851" = 255:
Omlouvám se - já jsem se tomu případu dál už nevěnoval, protože se té akce neúčastním (a ani té původní jsem se zúčastnit nechtěl), a teď už kvůli tomu nebudu nikoho budit - vadí mi ovšem určitá nesolidnost pořadatelů, kteří původní informaci zveřejnili na několika "hobbystických" internetových stránkách a ponechávají ji tam nadále bez jakékoli úpravy (třeba i jen v podobě "komentáře" pod zprávou): chápu sice, že ta akce není pořádána jako v pravém slova smyslu "veřejná", nýbrž je určena pouze pro přihlášené účastníky, jimž asi organizátoři příslušné informace poskytli, ale i tak mi jejich přístup "nesedí".
Časově se nic příliš rozsáhle nezmění, ani kdyby se zájezd na "Vrbenku" uskutečnil, protože depeší stanovený příjezd do Milotic nad Opavou je v 08:19 hodin a odjezd z Malé Morávky je depeší stanoven na 12:40 hodin, a za tu dobu lze stihnout i (původně předpokládaný) zájezd na "Vrbenku" - jen nevím, je-li tam vůbec někde možno vykřižovat s pravidelnými osobními vlaky, které v sobotu dopoledne jezdí, protože už jsem tam dávno nebyl (Široká Niva = ?). Vydanou depeši kvůli tomu nikdo opravovat nebude, protože u těch prvních vlaků v ní poznámky "a dále do Vrbna p. P." a "z Vrbna p. P." stejně preventivně jsou, takže by šlo jen o zpoždění některých následujících depeší zavedených vlaků - žádné přesné časy by mi tak stejně jistě nikdo nebyl schopen dodat.
Podstata problému s realizací původně vyhlášené akce je v tom, že pořadateli objednaný dopravce (RCAS) nemá momentálně k dispozici původně plánovaný KMV (810.623-9, který není už nějakou dobu provozní), ani jiný KMV této či jiné vhodné řady, která je Poláky aktuálně pro peážní provoz schválená, a podle informací, které ke mně pronikly, hlavní organizátor sice počítal už dříve s náhradou "hurvínkem" firmy OLPAS, ale bláhově se domníval, že na projednání průjezdu tohoto náhradního KMV přes Głuchołazy s Poláky by mohlo stačit pouhých několik dní (a ne ve skutečnosti oprávněně očekávatelných mnoho měsíců), takže se prý na včasné řešení situace "vykašlal" a nechal vše na poslední chvíli - hlavní vina tedy neleží na polské straně, ale na českém hlavním pořadateli akce, který si její organizaci zjevně představoval "jako Hurvínek válku". Řešením by samozřejmě například bylo zajistit (najmout či přivézt) jiné použitelné vozidlo Poláky schválené řady, ale to už na poslední chvíli (když se hlavní pořadatel nestaral včas) a především za přijatelných finančních podmínek patrně nebylo schůdné.
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 28. března 2015 - 06:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD:
Vydanou depeši kvůli tomu nikdo opravovat nebude, protože u těch prvních vlaků v ní poznámky "a dále do Vrbna p. P." a "z Vrbna p. P." stejně preventivně jsou
Není to náhodou SŽDC jen tak mimochodem úplně jedno, jestli se do Vrbna jede nebo nejede? Proč by měli řešit něco, co jim nepřísluší?
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Sobota, 28. března 2015 - 09:11:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Šmajchl" = 508:
Není to náhodou SŽDC jen tak mimochodem úplně jedno, jestli se do Vrbna jede nebo nejede? Proč by měli řešit něco, co jim nepřísluší?
To máte pravdu, ale jde i o stanovení časových poloh vlaků zaváděných na tratích SŽDC - a to jsem myslel tou opravou depeše.
prasečí chlava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.215.190
Odesláno Neděle, 29. března 2015 - 10:06:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad projížděč NAD:

vidím, že jste opravdový znalec - provozovatelem drážní dopravy na regionální dráze Milotice - Vrbno je společnost AWT, licencovaný dopravci s povolením k provozování drážní dopravy: ČDC, GWTR a AWT.

Potřebné povolení k projetí přes Polskou stranu by šlo zařídit např. i přes AWT, nebo ČD, v případě ČD musí mít strojvůdce nástup, ukončení šichty. Dále živíš několik jeho nadřízených, takže potom to popojetí vyjde i na několik tisíc, až desítek tisíc.

A to že to organizátor akce nedal ven je jen dobře, účastníky zájezdu byli včas informováni.

Holt evidentně někomu nevyšlo vyfotit si někde vláček. Taky to byl jeden z důvodů tutlání informací, zamezení tzv. parazitujících šotoušů.
pepa_749_a_851
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2014
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 23:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: V pohodě. Nic se neděje echo, jsem dostal. Takže fajn. Jinak fotky mám, pozdějš bych sem něco hodil [wink]
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 01:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD:
ale jde i o stanovení časových poloh vlaků zaváděných na tratích SŽDC - a to jsem myslel tou opravou depeše.
Dopravce si v žádosti o trasu uvede požadované časy jízdního řádu vlaku (minimálně orientační) a po vyplnění všech požadavků (třeba, že pojede do Vrbna, různé manipulace, ...) je odešle ke schválení a přidělení trasy. Po přidělení už jaksi odříkání a tvoření změn leze do peněz, neb se za nezkonzumovanou kapacitu DC platí střejně, jako by se jelo.
Osobně pochybnuji - vzhledem k počtu ad-hoc (zejména nákladních) vlaků, že přídělci mají jen tak dost času, aby se několikrát hrabali v depeši nějakého extra zvlášního osobního vlaku.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 20:54:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Tobik" = 441:
Tvůrci "Kalendáře železničních akcí" na portálu ZELPAGE.CZ po prvotním vzepětí zjevně už zase "ochladli" - o sobotních "Velikonočních vlacích do Krásného Dvora" na "Doupovské dráze" ani o nedělních "Velikonocích" na "Kozí dráze" tam není nic ...
E-mailovou zprávu jsem Vám poslal, omlouvám se za velké prodlení.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 20:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "prasečí chlava" = 29.03.2015 - 10:06:44:
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemohu přijít na to, co vlastně nového jste nám chtěl sdělit.
Že PROVOZOVATELEM DRÁHY (nikoli pouze drážní dopravy, jak zřejmě nechtěným omylem tvrdíte Vy) na regionální dráze Milotice nad Opavou - Vrbno pod Pradědem je už mnoho roků firma AWT, je zřejmé například z aktuálního "Prohlášení o dráze 2015" (trať je ale stále v majetku státu, tedy potažmo ve správě SŽDC, a AWT ji provozuje pouze jako najatou = viz strana 9. "Prohlášení").
Není jasné, proč do toho případu zatahujete jako další prvek licence k provozování drážní dopravy, když s nimi objednaný dopravce problém neměl, resp. dokázal jej snadno vyřešit - podstata problému s původní trasou (přes Polsko) tkvěla v typu náhradního vozidla, jehož mimořádnou jízdu po polských tratích by bylo nutno komplikovaně (a i nákladně = kolky, atd.) projednat, což se na poslední chvíli ukázalo jako nereálné = proto byl navržen aspoň omezený náhradní program bez jízdy přes Polsko.
K důvodům "tutlání informací" se nechci vyjadřovat, protože k tomu v tomto případě nejsem zmocněn - rozhodně nechci nijak zpochybňovat právo organizátorů "neveřejných" akcí rozhodovat o tom, jaké akce komu poskytnou, ale (jak už jsem napsal dříve) nepovažuji za seriózní přístup, když pořadatel informace veřejně popularizuje a nemůže-li akci následně uskutečnit, neupozorní na to rozsahem adekvátně k původnímu zveřejnění (přičemž o náhradní akci se při odvolání té původní vůbec nemusí veřejně zmiňovat).
A oceňuji Vámi zvolený "nick" - charakterizuje úroveň toho příspěvku docela trefně ...

Ad "pepa_749_a_851" = 256:
Ještě jednou se omlouvám - hlavní je, že Vám vyšlo aspoň něco. Jinak ale myslím, že potřebné informace by asi byli schopni a ochotni zjistit a podat ráno i výpravčí v některé z obsazených stanic ...

Ad "Šmajchl" = 510:
Já jsem přece netvrdil nic jiného, než co zde podrobněji popisujete Vy - a je asi dobře, že jste to zde popsal detailněji = minimálně pro poučení těch, kdo si postup předcházející zavedení zvláštního vlaku představují "jako hurvínek válku". Ta depeše byla vydána tak, aby bylo možno zajet i na "Vrbenku" (= aby v dalším programu bylo dost "vaty"), ale aby nepředepisovala dlouhý pobyt v Miloticích, kdyby se zájezd na ni neuskutečnil - a právě na tom se asi objednatel a tvůrce depeše dohodli.
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 20:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První letošní víkendová jízda (30.4.-3.5.) parního vlaku společnosti Výtopna Jaroměř:


(Příspěvek byl editován uživatelem Trs2004.)

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
YT kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
lékař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.11
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 21:58:23    Odkaz na tento příspěvek  

ojížděč NAD: vaše posedlost kalendářem ŽP a kontrola jeho aktuálnosti již nese znaky psychické nemoci; doporučuji konzultaci s odborníkem a preventivně jeden dva lexauriny.
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 20:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní expres na Křivoklát: https://www.youtube.com/watch?v=2YFSwI51YP8

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
YT kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 11:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lékař: když už si mě berete do úst[wink] - je třeba se při Vaší diagnostice také zajímat o to, zda Váš pacient nemá náhodou (narozdíl od lékaře) pravdu. V případě kalendáře jsem osobně přesvědčen, že má pravdu projížděč.
Poslední dobou se ze ŽP bohužel stává bulvár, kdy se někteří autoři předhánějí, kdo více svým subjektivním pohledem poškodí ČD. Pak jim asi nezbývá čas na seriozní práci.
Fixa_pavel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.236.91
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 12:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

bulvár, kdy se někteří autoři předhánějí, kdo více svým subjektivním pohledem poškodí ČD
Vy byste se měl u odborníka stavit taky; tomuhle se říká stihomam.
Ostatně je to jejich web a psát si tam můžou co chtějí; vaším právem pak je ho nečíst, popř. si napsat lepší, co objektivním pohledem pochválí ČD.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 18:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fixa_pavel: - á, další anonymní zbabělý lékař.
Právě proto, že se prezentují jako odborný web, měl by mít jakousi úroveň. Alespoň tamní autoři se za odborníky považují.

Měli by si ujasnit, co vlasně chtějí - jezdit přesně jako v sousedním Německu (ale ani tam to není až tak slavné) nebo (když to osobně potřebují) po našem českém způsobu?
V Německu se (až na vzácné výjimky) nečeká, proč by se v Praze mělo čekat? Že jede nějaký znalý pravidelný jouda, neschopný si ověřit jak to jede a podle toho se zařídit??
Zpožděním Rx754 z Prahy ujedou po cestě přípoje řadě dalších cestujících.

To pravidelné zpoždění EC110 způsobují ČD nebo je to dáno jinými příčinami? Neměli by tito odborníci ŽP plakat nad jinými hroby místo kopání do ČD?
Já vím, z posluchárny či bankovní instituce to vypadá poněkud jinak.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 23:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Právě proto, že se prezentují jako odborný web, měl by mít jakousi úroveň.
Kdepak je na webu ŽP deklarováno, že se jedná o odborný web? Můžeš mi to ukázat? A jak se ta "jakási" úroveň dá objektivně posoudit?

Alespoň tamní autoři se za odborníky považují.
Kteří to jsou? Prosil bych jmenovitě.

Poslední dobou se ze ŽP bohužel stává bulvár, kdy se někteří autoři předhánějí, kdo více svým subjektivním pohledem poškodí ČD. Pak jim asi nezbývá čas na seriozní práci.
Tak co kdybys místo planých řečí předvedl názorně, jak se má ta seriózní práce dělat. Napiš nějaký článek, aktualitu atd., klidně nějakou s objektivním pohledem na ČD.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 07. dubna 2015 - 00:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Když máš takový ujímání z toho, že kalendář akcí na ŽP blbě funguje, tak proč nenabídneš pomoc při jeho tvorbě? To by bylo užitečnější než tady pořád dokola opakovat, že to nefunguje.
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 16:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 21:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásná akce za příznivou cenu. Kolik Eur by asi činilo jízdné, kdyby akci pořádala naše "poctivá nostalgie", tvrdící o sobě, že jsou ti "nejlepší z nejlepších". [biggrin]
Diamant v písku
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.216.161
Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 21:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: 1000,- EUR osoba/den pro nečleny.
C.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.26.71
Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 23:32:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, 1000,- EUR by bylo pro členy, pro nečleny 1.100,- EUR[angry]
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 11. dubna 2015 - 13:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozvánka na akci do Valašského Meziříčí

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 12. dubna 2015 - 23:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4713
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 14. dubna 2015 - 12:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


FOTOGALERIE a VIDEA
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Úterý, 14. dubna 2015 - 21:00:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "lékař" = 02.04.2015 - 21:58:23:
Ale - že by snad zakejhala nějaká pověstná "potrefená husa"?
Všechno špatně - diagnóza, návrh léčby, ale především Váš zastaralý přístup k medicíně, když místo soustředění se na preventivní odstraňování příčin, které je účelnější a účinnější, se pouze snažíte navrhovat léčení nesprávně diagnostikovaného stavu. V moderní medicíně s takovým přístupem úspěchy jistě nezískáte: bylo by proto lepší, kdybyste se zaměřil právě na zmíněné příčiny a pokusil se o jejich odstranění - ale k tomu se musíte obrátit jinam než na mě.
Je pravda, že zmíněných příčin sice v poslední době ubylo, ale kdybyste snad chtěl situaci ještě dále vylepšit, nabízím Vám dva podpůrné "potravinové doplňky", které pomohou usnadnit likvidaci alespoň některých dalších přetrvávajících nedostatků = využít lze:
- informací o "Parním jaru ve skanzenu" dostupných v sekci "Aktuality" na www stránkách "Společnosti Barbora - skanzenu Solvayovy lomy", a
- obsahu depeše o zrušení plánovaných jízd u příležitosti "Jarní Flory Olomouc" = viz:
---------
Předmět: edps Zrušení vlaků pro návštěvníky výstavy Jarní Flora Olomouc

Text zprávy:
Zrušení vlaků pro návštěvníky výstavy Jarní Flora Olomouc ve dnech 23. - 26. dubna 2015

V souvislosti s omezením na infrastruktuře provozovatele železniční dopravní cesty, vyvolaným stavební činností v uzlu Olomouc, jsou ve dnech 23. - 26. dubna 2015 vlaky čís. 24001 - 24022 Olomouc hl.n. - Olomouc-Nová Ulice zrušeny bez náhrady (vlaky jsou zveřejněné na str. 805 knižního jízdního řádu pro rok 2015).
ZAP ve svém obvodu zajistí informování cestujících obvyklým způsobem.
Zúčastněné zaměstnance zpravte, potřebné zajistěte.

Podpis:
Obchodní ředitel ROC Olomouc, Ing. Hana Motyková, v.r.
---------
Přeji mnoho zdaru při vyhledávání případů potřebujících rady lékaře skutečně a nikoli jen zdánlivě.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 15. dubna 2015 - 10:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muzeum starých strojů Žamberk také zveřejnilo plán akcí: http://www.starestroje.cz/vystavy.plan.akci.php
Zaujalo mě tam např., že do začátku září zřejmě hodlají předat na PŽ Košice znovuzprovozněný a přerozchodovaný stroj 900 BS 200. [jidlo]
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Středa, 15. dubna 2015 - 11:56:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Cogwheel" = 3239:
No, to je dost, že konečně "otevřou vrata" v Žamberku také někdy jindy než v září, kdy je "hafo" jiných akcí - a pokud se tam v květnu skutečně sejde 7 parních válců, tak to bude docela "bomba".
Do Košic na "pionýrku" by snad měla nějaká další parní lokomotiva přibýt někdy koncem léta = viz debatu k "Aktualitě" s titulkem "Prvé tohtoročné zakúrenie „Katky“ odhalilo aj novinky „Rušňoparády 2015“" zveřejněné dnes na portálu "VLAKY.NET" ...
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 15. dubna 2015 - 13:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten "nový" stroj pro Košice by měl být sestaven z "krutwiga" ČKD 4023/1958 (ex pomník Púchov) a částí dalšího vraku 900 BS 200, který byl v soukromém vlastnictví.
Z článku na vlaky.net ale také vyplývá, že letos asi bude (na dlouhou dobu?) poslední šance spatřit a vyfotit historickou "Katku" (U 36.003) jakožto provozní. [uhoh]
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 15. dubna 2015 - 19:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by se zvolenčanom povedla dokončit oprava 354.1178?
Diamant v písku
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.216.161
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2015 - 10:28:00    Odkaz na tento příspěvek  

Akce Diesel tour 2015 se koná. Takže je možné se dále hlásit.
http://www.steamstoryagency.eu/cz/akce/
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 23:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 11:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Tmej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.25.21.1
Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 10:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj
Zde uvádím odkaz na zahradní dráhu v Podhradí u Bakova nad Jizerou. Jsou tam uvedeny provozní dny na rok 2015.

http://historicke-vlaky-dvd.webnode.cz/zahradni-zeleznice-podhrad i/

Do Bakova na hl.n. bude také o prázdninách vypraven parní vlak z Turnova.
Více na http://3100134.cz
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 13:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

23.5.2015 má jet vlak z Lužné do Bochova, na stránkách muzea jsem jízdní řád nenašel, nevíte někdo, kde by mohl být ?
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.233.102
Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 09:14:46    Odkaz na tento příspěvek  

Budou letos nějaké zvláštní jízdy na těchto tratích?
- Královec - Žacléř
- Broumov - Otovice
- Hodonín - Holíč
- Sudoměřice - Skalica
Anatol J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.67.100
Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 10:53:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Žirafa:
a co takhle něco z toho zorganizovat a zasponzorovat....:-)))
Sebu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 05. května 2015 - 02:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě sem kdyby se někomu chtělo tenhle víkend zahnat nudu ...... :-)
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Středa, 06. května 2015 - 00:09:29    Odkaz na tento příspěvek  


další parní jízda
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 09. května 2015 - 23:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5109
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 11:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozvánka na akci v Olomouci [fotic] [jidlo]

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice