K-report
 

Archiv diskuse Železniční informační systémy a ... do 20. 10. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Železniční informační systémy a aplikace » Archiv diskuse Železniční informační systémy a ... do 20. 10. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mikuláš Kopas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.153.186.20
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 19:09:57    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že pokud jde o infotabule, mohly by být mnohem lepší než v současnosti jsou instalovány např. na Podbabě a nebo na Frenštát p. R. město.

Myslím, že velkotabule na rakouský způsob s použitím Fedry a najbrtu by bylo fajn. Navíc si myslím, že v ČR chybí LCD obrazovky s odjezdy, jak v Rakousku sou. Navíc SŽDC nemá připravený jednotný informační a orientační systém poté, co převezme nádraží, takže fajn by bylo, kdyby např. ROPID a KODIS vymysleli jednotný systém (protože síť linek S je součástí ODIS/PID) a SŽDC, ČD, RJ a LE by se měli dohodnout na tom, jaký bude uplatňován info systém v stanicích dálkové dopravy a uzlech a ČD/SŽDC se dohodnout na infosystému v lokálkách. Toť můj názor.

Pokud jde o Můjvlak, tak zaprvé chybí najbrt, za druhé si myslím, že měla být vložena sekce/funkce aktuálně s polohou vlaků, mimořádnostmi a eMapou, jak je u Mobilního webu a sjednotit Můjvlak, Mobilní web, klasický web a palubní portály do jedné podoby. Dále je špatný to řazení, tj. info o vozech (ty malůvky jsou strašný), lepší by bylo vzít podobizny vozů, jak je má vagonWEB a dát pod ně piktogramy s informacemi o něm. To je asi vše.
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 11:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pro tebe jsou ty malůvky možná strašný, ale pro běžnou cestující veřejnost vcelku dostačující a přehledný.
750_235-4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2014

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 23:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás přítomné, nevíte o někom kdo by měl nějaké díly k Pragotronu?? Myslím k informačním tabulím z dob dřívějších.. Cokoliv, nebo info kde by se něco dalo sehnat? Radi bychom ve spolku konečně neco dali dohromady.. Děkuji moc za odpověd.
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.106
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 20:02:41    Odkaz na tento příspěvek  

No já sám bych něco rád na Smíchov,ale bohužel není z čeho brát
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.106
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 20:56:10    Odkaz na tento příspěvek  

A z Holešovic bylo pro Smíchov byly použitelné pouze jed notky z odjezdové a kontrolní tabule.Ty z odjezdové skončily prostřednictvím jejich vlastníka SŽDC TÚDC na projektu krkonošské metro a pod.No a ty z kontrolní jsem prostě drsně zabavil (přemístil),a dnes se některé z nich se otáčejí po změně listů na kontrolní tabuli v dopravní kanceláři na Smíchově.Letos tomu bude 44 let co bylo informační zařízení v provozu,tak to má občas i něiaké nedostatky.Výrobce garantoval životnost 20 let.
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.106
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 21:01:14    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za čj.Nerad něco píšu z telefonu
Mikuláš Kopas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 151.250.16.16
Odesláno Středa, 04. února 2015 - 20:24:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zdar lidi,

mám prosbu, chtěl jsem si sehnat disky nebo cokoliv s infosystém INISS (Andula) a HIS (Knop) a nesehnal sem.

Chci se tak zeptat, má to někdo nebo existuje někdo, kdo by to uměl sehnat? Bylo by to jen pro mou osobní potřebu. Díky. MK
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4606
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 08:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikuláš Kopas: Obávam sa, že u HISu (minimálne posledných verzí) je niečo také principiálne nemožné...
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 11-2012

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 17:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Je to tím, že HIS běhá na těch průmyslových minipočítačích s Linuxem? Dokonce mám pocit, že to bylo sloučené s Linuxem v jeden program.

[blesk]Vysoké napětí - životu nebezpečno dotýkat se elektrikářů i na zem spadlých![blesk]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 17:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_Večeřa: Je to tým, že posledné verzie HISu sa snáď šíria ako "obraz" z nejakého centrálneho distribučného serveru a ten Linux tam je v podstate len na obsluhu periférii a toho, čo je kritické na čas (komunikácia s panelmi a pod.) a bez spojenia s tým to serverom (možno až na krátkodobé výpadky) nie je schopný existovať...
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 17:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešním dnem začala rekonstrukce IZ v Brně, Hl.n. Byla zahájena demontáž odjezdové tabule v odj. hale a byly dovezeny první dvě tabule nové.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 8-2010
Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 17:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zmizí v Brně s novými tabulemi HIS ? Doufám, že ne
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4745
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 08:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887: Pôvodný plán bol, že nezmizne. Ale jak to dopadne, no, necháme sa prekvapiť.
Bert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 10. března 2015 - 15:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plánu v Brně bylo nepočítaně. Informační systém se zde instaluje od Elektročasu a ten bude řízen
Inissem.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 10. března 2015 - 20:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bert: To je škoda, HIS mi bude v Brně opravdu chybět. Proč se INISS a Elektročas cpe do všech stanic ? Přitom kombinace HIS+Gema např. v Milovicích mi špatná nepřijde.
Bert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 11. března 2015 - 13:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to bohužel nevím proč je zrovna "oblíben" Elektročas. Přitom ty podsvícené LCD panely s uděsným fontem kde se písmena lámou v předělech, to teda na dnešní dobu není žádnej zázrak. Uvidíme. Nicméně v Brně na hlavním se s HISem rozlučte.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 11:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bert: No mě se teda Elektročasy dost špatně čtou a nelíbí se mi ani vzhledově.
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.134.149
Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 19:50:19    Odkaz na tento příspěvek  

Na Smíchově by letos měla proběhnout zásadní rekonstrukce IZ.Mělo by se zde namontovat IZ vytěžené z Olomouce.Tak doufám,že to nebude horší,než se zde jak více než 43 let fungujícím Signaltronem/Pragotronem.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 00:10:56    Odkaz na tento příspěvek  

Co je důvodem k výměně tabulí? Náhradní díly a další brněnské problémy se Solari?

Nevím, jaká spolehlivost byla se smíchovskými Pragotrony, ale některé nástupištní olomoucké špatně podsvěcovaly zkraje, takže začátky textu (zrovna cílová stanice) byly hůře čitelné.. Ale tento problém nebyl zdaleka se všemi..
Není to poslední stanice kde se zobrazuje EMOs a číslo nástupitě íčky (řeckou abecedou)? Možná Klatovy..
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.233.74
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 20:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

Důvod:Více vydrží jen plechová cedule.Smíchov je ukázkový případ neschopnosti a nenažranosti.Pánové z ČD si nechali hostit figury od devlopera.Pánové ze SŽDC,čekají na investice z MD.Pánové z MD.nemůžou rozhodnout,protože jeden ministr úkol zadá a další ministr v řadě to zamítne,protože pochopitelně neví o co jde a nechá si od externisty zpracovat analýzu.Externista ovšem nemá dráhu v krvi,ale má kámoše ze SŽDC.A tak dál,a tak dál...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 20:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pragotrony na Smíchově jsou kouzelné, nedávno mě pobavilo, když Nučice měly dole u metra psaný odjezd v 17:54, v hale správně v 17:55 a u nástupiště v 17:56. Zobrazování nesmyslných časů je tam naprosto běžná každodenní záležitost
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.227.242
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 19:52:32    Odkaz na tento příspěvek  

Suri:Pokud tam cokoliv podobného zjistíte cestou z metra,tak to.prosím nahlašte informátorce vlevo,od pokladen.Pokud na tom nebudete časově dobře,tak zkuste tel.č.972 110 000.To je přesně závada mechanická a ne eletrická.Kde brát a nekrást.A ne vše co se po republice zruší,je možno na Smíchově zužitkovat.Ale to není jen o jednotkách.Totálně zdevastovaná kabeláž na peronech,kam mnoho let zatékala voda z vlaštovek.Drátové formy vyhřáté od zářivek.Kontakt s formou,znamená úbytek pár cm. izolace.Patice jednotek ...Hluboce smekám obsluze,občas na kontrolní tabuli pomůže jednotku přesvědčit i násadou od koštěte.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 07:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Hašek: u těch Nučických vlaků je to na Smíchově na denním pořádku - teď ve čtvrtek se např. na Pragotronu v podchodu u nástupiště III. skvěl čas 18:65
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14434
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 23:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri, zrovna nedávno jsme s kolegou přemýšleli, jaký má smysl číslice "6" v desítkové pozici minut na pragotronu. Ano, X:65 [lol]

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.142.149
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 19:39:01    Odkaz na tento příspěvek  

Šari:Časový údaj na řádku tvoří tři jednotky(krabice).První zobrazuje hodinový údaj(rozsah 0 až24.Desítky a jednotky minut,zobrazují dvě jednotky(krabice)obě stejného typu s rozsahem 0 až 9.Proto,když má jednotka zobrazující časový údaj v desítkách minut je na kroku 5,tj.padesátá minuta,tak vlivem jistého mechanického opotřebení,jak jsem zde již dříve zmiňoval,přepadne list z pozice 5 do pozice 6,nebo místo pozice 5,se zasekne na pozici 4,
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.142.149
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 19:56:36    Odkaz na tento příspěvek  

Suri:Ideální je informace na jakém řádku info tabule se danný údaj zobrazuje chybně.Na Smíchově je to 9 řádků.2.je trvale již léta mimo provoz.Info předat na 972 110 000.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 21:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Již plně rozumím, proč se plánuje modernizace IS na Smícháči.. [wink]
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.122
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 18:39:07    Odkaz na tento příspěvek  

jkl:Zatím pouze plánuje.A protože to nějak funguje a nikdo neřve a nestěžuje si,tak no problem.A co,retro prostĕ frčí.
Jn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.88.174
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 17:33:11    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, měl bych dotaz. [happy]

Jakožto zaměstnanec SŽDC mám přístup do různých aplikací, jako například Compost, Revoz, OSP... ale když se chci přihlásit na Grapp, píše mi to něco ve smyslu, že nemám vytvořený účet nebo něco takového.

Byl by mi někdo schopen poradit, kde ten přístup dostanu, popř. kam mám napsat žádost?

Děkuji za všechny reakce.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5458
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 23:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jn: http://provoz.szdc.cz/Portal/ViewArticle.aspx?path=/Port%E1l/Tech nick%E1%20podpora/Technick%E1%20podpora#GRAPP

Ešte je ale otázka, či je pre Vás určený GRAPP, alebo WWW ISOŘ.
Jn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.88.174
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 08:30:30    Odkaz na tento příspěvek  

GRAPP mi stačí, děkuji.
Už tam vidím ten mail, na který se ta žádost posílá.
[happy]
Martin007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 20:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krátký filmový dokument o posledních dnech provozu IS Solari na brněnském hlavním nádraží.

https://www.youtube.com/watch?v=oihx4zU9KyM&feature=youtu.be
KZMCB.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.63.173
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 23:06:05    Odkaz na tento příspěvek  

Čistě náhodou - kdyby tu byl někdo u koho skončil třeba displej z nástupiště z Brna a chtěl by ho VYMĚNIT za displej z nástupiště z Prahy Holešovic, tak budeme jedině rádi.:-) Hodil by se nám do sbírky.
774 129 002
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 15:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když už tady byl zmíněn GRAPP - byla by to jistě dobrá aplikace, kdyby však její běh nevyžadoval ten šmejd MS Silverlight, bez kterého neběží. Problém je, že jeden prohlížeč za druhým, resp. jejich novější verze s doplňky typu MS Silverlight nepočítají nebo je zakazují. Kdepak asi soudruzi ze ŠZDC udělali chybu, že aplikaci vybudovali na této specifické platformě, na které si aplikaci už dnes prakticky nespustí, a ne na nějakém technologicky neutrálnějším řešení....
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5557
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 15:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Oni ju len zhodou náhod zadávali práve v dobe, keď MS Silverlight najviac tlačil. A zároveň bohužiaľ nemali guľu, z ktorej by vyveštili, ako to dopadne. Navyše s tým súvisia aj ďalšie aplikácie, ako je DYPOD atď. Ale mali by sme sa dočkať.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 15:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silverlight nebyl rozšířený nikdy a nikdo rozumný ani jeho rozšíření nepředpokládal. MS ho možná tlačil, ale MS už hodně dlouho trendy neurčuje.

Jinak ta aplikace si tahá data z webservice ( http://provoz.szdc.cz/GRAPP/GRAPPService.svc )

V zásadě by neměl být problém vytvořit něco podobného nad API Google Maps nebo Openlayers, co by odtamtud bralo data a zobrazovalo je. Odhaduju to tak na 1-3 týdny práce jednoho zkušeného vývojáře (podle toho, kolik funkcionality byste chtěl implementovat). Jediné riziko je, že pak SŽDC přístup ke službě zablokuje.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5559
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 22:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: To sa dá povedať dnes, na pomedzí rokov 2009 a 2010, kedy sa to (aspoň čo viem) celé zadávalo, to vyzeralo mnimálne zčasti inak. Navyše netreba zabúdať, že SŽDC má väčšinu svojich interných systémov na platformách od MS, a že GRAPP najskôr nebol navrhovaný primárne pre širokú verejnosť.

Samotné prepracovanie klienta, či už s prostým využitím diagramu siete, prípadne jeho zapasovanie do nejakého mapového API najskôr nebude zložité, to, že k tomu doteraz ešte neprikročila SŽDC je najskôr otázkou obhájenia investície do pomerne novej a funkčnej aplikácie...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 11:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já k tomu jen dodám, že mi ze SŽDC odpověděli, že si jsou problému vědomi a že oslovili dodavatele s požadavkem na zpracování analýzy za účelem převedení prezentační vrstvy GRAPP na nezávislou platformu... Otázka je, co z analýzy vyleze, kolik to bude stát a kdy se tak stane.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.60
Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 13:55:01    Odkaz na tento příspěvek  

Od kdy je v INISSu možnost druhu vlaku "MHD" (viz. žst. Brno hl. n. u vlaků směr Tišnov, které jsou nahrazeny tramvají P6)?
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl: Oh, to bych docela rád slyšel. [jidlo]

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Nově i na Facebooku -FB: Informační systémy na železnici
MatesL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.100.57
Odesláno Úterý, 01. září 2015 - 18:17:03    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím někoho znalého o pár informací ke stanici Mladá Boleslav hl.n. Zajímalo by mne, jestli ta malá plechová věc s tlačítky v přístavku u vedlejší budovy je rozhlasová ústředna. Často tam mají otevřené okno a nějaké pokojové květiny. Dlouhou dobu už tam mají nahraná hlášení, ale občas při nějaké mimořádnosti (nevstupujte do kolejiště) zasáhne naživo paní, asi obsluha rozhlasu. (možná při tom stojí v tom výklenku). Jinak si pamatuji ještě tak před deseti lety a více že se hlásilo naživo, v Boleslavi to byl vždy stejný hlas, možná pořád ta stejná paní. Jinak si pamatuju v místní čekárně, že byl funkční poměrně starý reproduktor Tesla ARS 251. Letos jsem se tam dostal ale z půlky čekárny jsou zamčené záchody, tak nevím jestli tam je. Ví to někdo? Nejsem od dráhy, tak se v tom moc nevyznám, ale tohle mi utkvělo v paměti. Přidávám fotky toho repráku a zakroužkovaný přístavek.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5625
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. září 2015 - 10:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to a zavítám k vám s dotazem.

Včera jsem v Poděbradech viděl na "pragotronu" (resp. modernějším zařízení) v kolonce zpoždění číslo 12 minut. Je to jen nějaká místní inovace, udávat zpoždění přesněji než v pětiminutách, nebo je to trend, který se postupně přesune na více stanic?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 04. září 2015 - 15:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf: Pokud vím, tak to záleží na infosystému který je v dané stanici. HIS umí zobrazovat zpoždění po minutách (tzn. umí 12 minut, 7 minut). Kdežto INISS umí jen po pětiminutách. Nevím jak je na tom Havis.

Na světě je 70 % blbů. Jsem rád, že patřím do těch 13 %..... [lol]

Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 11-2012

Odesláno Pátek, 04. září 2015 - 15:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HAVIS po pětiminutách. U toho HISu se mi líbí, že si jako uživatel mohu vybrat, zda budu přisypávat +5 min, nebo si rozkliknu klávesnici a budu to vypisovat ručně.
Jinak to zobrazování jiných časů než násobků pěti minut by snad nemělo býti echt podle předpisu D1, ale alespoň i jinde mají normální KáDéčka, kteří to tolerují.
Zrovna nejblbější čas na toto je zpoždění 4 minuty a nějaké drobné. Předpisově tam visí nula, ale nasraní lidi už tam skoro pět minut přešlapují...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)

ČMŽO Elektronika.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12651
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. září 2015 - 17:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

maj ty ledkotrony a plechové huby nějakej práskací archív? jde dohledat, gdy se co vyhlásilo a vypsalo?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.60
Odesláno Pátek, 04. září 2015 - 18:05:16    Odkaz na tento příspěvek  

informační systémy mají archiv.. Na FB SŽDC si někdo stěžoval, že vlak byl vypsán na info tabuli pozdě a takhle to prověřili -> https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/114069 12_679295828867258_4300191041759515937_n.png?oh=4ce115cec7b619578 b0ef51f13228c6c&oe=5679F371
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.138.45
Odesláno Čtvrtek, 10. září 2015 - 19:38:24    Odkaz na tento příspěvek  

KZMB.cz Co vše máte z Holešovic.Díky.
KZMCB.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.170.88
Odesláno Neděle, 20. září 2015 - 00:33:22    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Hašek:
Odjezd, nástupiště, podchod. :-)
Vše funkční.:-)
Petr Hašek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.227.220
Odesláno Pátek, 16. října 2015 - 19:51:45    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to gratuluju.Já měl Holešovice v údržbě.Tak jsem si myslel,že výzisk použiju na Smíchově.No majitel se bohužel rozhodl jinak...Tak si budeme na Smíchově dál hrát na kouzelníky.Až to jednou klekne,tak jsem zvědavej co pánové z TÚDC poradí.
KZM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.170.88
Odesláno Neděle, 18. října 2015 - 00:48:51    Odkaz na tento příspěvek  

Děkujem:-) Ale udržované byly bezpochyby dobře.
No, nedokážu Vám odpovědět, proč jste výzisk nepoužil na Smíchově. My máme od každého jeden kus a z peronu dvě bedny. Takže určitě tam zůstaly i pro Vaše potřeby. Kde jsou nemám tušení. V Holešovicích byly, pokud vim, jiné jednotky než na Smíchově. Kromě haly. Ty byly asi stejné.
Na druhou stranu u nás už se tolik nenadřou a zůstaly tak jak skončily.:-)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 13:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se nám pré dneska zrodil nové ISOŘ
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 13:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: Už včera. [happy]
Znechucen_z_ISOŘ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.141.166.22
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 13:41:47    Odkaz na tento příspěvek  

Zrodil se již včera po 10-té hodině, ale byl to porod bolestivý...

Noční k pozvracení, webISOŘ věčně vypadával, neustále přesýpačky, hlášky typu "V aplikaci došlo k chybě", vlaky v EDD bez souhlasů, bez rozborů, nefukční dotazy z EDD do ISOŘ, vlaky v EDD bez IVL. Po půlnoci se systém zdál stabilnější, ale s ranní skupinou se někdy kolem 4:45 hod opět odporoučel a do předávky už se neprobral...

Opravdu se těším na dnešní druhou noční, jestli to bude stejná chuťovka, tak velebnosti sorry, jdu blejt. A to už se vůbec nebavme o tom, že v aktuálních jádrech systému nevidím takové podstatné věci, jako odstup/nástup Lv, výlukovou činnost mimo svůj uzel apod., za to vidím zcela zbytečný směnový plán, plánované výchozí vlaky, odstavené vlaky v oblasti a jiné 3,14čoviny, které jsou mi pro řízení provozu úplně k h...u.

A přehlednost? Napadá mne jediné: Ježiši, který vůl to vymyslel? Po novoročním odebráním ISOŘ klientů je tohle další zářez k "zlepšení" podmínek práce výpravčích, obzvláště v uzlových stanicích...[angry][ko]
Znechucen_z_ISOŘ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.141.166.22
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 13:46:26    Odkaz na tento příspěvek  

Jen drobná oprava - ISOŘ klienty nám pobrali již v lednu 2014, ale to na newISOŘ nemá vliv.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 15:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znechucen_z_ISOŘ : co je to : IVL
Znechucen_z_ISOŘ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.141.166.22
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 15:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

IVL: Zjednodušeně Identifikace VLaku, jedinečné interní číslo, které má každý vlak v systému jen jednou a díky tomu je jednoznečně identifikovatelný.

Příklad: Mám dva vlaky stejného čísla, jeden včerejší, druhý dnešní. Díky IVL jsem schopen jednoznačne identifikovat, který je který. Díky IVL přijde do DD, GTN apod. správný rozbor ke správnému vlaku apod. ALE!!! Nic není tak růžové, jak by se mohlo zdát. Stanice A a B. V A je GTN, v B je EDD. Mají funkční komunikaci, A chce poslat do B vlak a i když i v A i v B mají oba stejné IVL, DD/GTN to nezpracuje a bere to jako vlak bez jednoznačné identifikace. Ale tohle není vlivem "newISOŘ", to zlobí už déle.

Z "newISOŘ", alespoň včera na noční, neměla spousta vlaků vůbec IVL, tudíž k nim nedorazily rozbory, připravenosti, z toho vyplývají nesouhlasy s jízdou v EDD atd. Uvidíme dnes večer, jestli bude nějaká změna.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 16:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znechucen_z_ISOŘ: aha , za mě to bylo ICV (interní číslo vlaku ) dík
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5792
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 17:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: TO sú dve rozdielne veci. ICV je interné číslo systému CEVIS, IVL je potom interné číslo systému ISOŘ. Používali sa paralelne, s odpojením systému CEVIS sa ICV používať prestalo.

Znechucen_z_ISOŘ: Primárna identifikácia je dnes TR/PA, je možné že niektoré aplikácie už sa na IVL anilen nepozrú...
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 17:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s pisatelem Znechucen_z_ISOŘ. Kromě již popsaného přidám vlastní postřehy:
Zklamání. Nepřehledné, uživatelsky nepříliš nepřátelské a s množstvím informačního smogu, ve kterém se ztrácejí ty skutečně důležité informace a naopak některé praktické věci mi zcela chybějí.
Nedá se s tím pracovat stylem "kouknu - vidím", ale dlouhé sekundy musím vyhledávat a rozklíčovávat pro mě potřebné údaje, což strašně zdržuje, obzvlášť, když danou informaci hledám třeba pro vlečkaře, který mi právě visí na telefonu.
Sice se dá vytvořit sestava pro konkrétní stanici (samo o sobě to je sice plus, i když to pro mě není až tak převratné, protože i ve staré verzi byl filtr přímo pro mou stanici), ale v praxi je to naprostý propadák:
Pro mou stanici se tam nepochopitelně nově zobrazují vlaky i ze sousední tratě (ve starém filtru jsem tam měl jen "moje" vlaky), přičemž veškerá osobka je tam vypsaná asi tak na půl dne dopředu, takže ve změti v tu dobu neaktuálních vlaků je problém vůbec něco najít (celou noc jsem tam měl seznam skoro stovky vlaků, jak to asi vypadá teď přes den...). Báječné je i seřazení toho seznamu: sudé osobní vlaky na sousední trati, sudé osobní vlaky na mojí trati, sudé nákladní vlaky na obou tratích dohromady (bez ohledu na skutečný směr jízdy, neboť v už delší dobu se na nějaký sudý/lichý směr příliš nehraje), liché osobní vlaky na sousední trati, liché osobní vlaky na mojí trati a opět liché nákladní vlaky na obou tratích dohromady (bez ohledu na skutečný směr jízdy). Ve světle častých změn čísel u nákladních vlaků v průběhu trasy pak z tohoto seznamu bez dalšího zjišťování (rozklikávání) ani nepoznám, který vlak z odbočné stanice pojede na mou trať a který pojede po sousední, nehledě na to, že je i obtížně na první pohled viditelné, který vlak je v danou chvíli vůbec na trati (kontrolovat v tom popisovaném zmatečném seznamu kolonku zpoždění na odjezdu nebo znak mínus u dopravny posledního výskytu)...
Najít v tomto guláši číslo lokomotivy, která ke mně přijede zapřahat zátěž, to je taky zážitek:
vzhledem k nedostatku místa v tabulce (některé položky prakticky ani nejsou oddělené mezerami), přehršle nejrůznějších zkratek a čísel a nemožnosti jakéhokoli nastavení velikosti jednotlivých "chlívků", pak číslo lokomotivy vypadá třeba následovně: 19154736303401... Proboha, když už v tom systému musí být celé IVN, navíc neoddělené mezerami a slité s dalšími nesouvisejícími čísly, tak v tom nejde zvýraznit aspoň to podstatné (363034), aby bylo na první pohled jasné, že se jedná o tramvaj 3034?!
V případě nového isoře beze zbytku platí, že méně, je někdy více. Jak už tu padlo u od kolegy, nejlepší informační systém byl ISOŘ Klient.
Poprvé jsem během noční raději používal místo isoře TPV, i když i to dostalo po poslední aktualizaci s přehledností trochu na [zadnice].
Závěr za sebe bych udělal asi takový: celkově bych nový isoř rozdýchal (už jsem si zvykl na leccos, tak si zvyknu i na čtrnáctimístná čísla lokomotiv [crazy]), ale vysloveně negativně vnímám s ohledem na přehlednost to splácání vlaků ze dvou tratí do sestavy pro stanici, která leží jen na jedné z nich.
Kolejova_vaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 20. října 2015 - 18:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano jako vždy IT odborníci nezklamali. Systém dobrý pro ouředníky,kteří mají čas si hrát s PC a nedělají k tomu nic jiného. Provozní pracovník prvořadě musí řídit dopravu a ne se zdlouhavě hrabat v pc,když informace zrovna ke své práci potřebuje. To pak je na dvě věci,taková "pomůcka". S každou "novinkou" v PA se totiž mužsto už předem děsí,co jim to přidělá za práci. Ano je nová doba a práce místo aby ubývala /se usnadňovala/,tak je tomu témeř vždy právě naopak,bohužel.[crazy] Dodržovat a plnit vše,co by se dle předpisů /přípisů,nařízení,výnosů/ mělo,nedáte v současné době ani náhodou. [nene] Což je pro člověka provozně nádražního velmi velmi špatně ![kladivo]