K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 19. 09. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 19. 09. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7207
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 11:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
Lepší BORCAD Regio než tento antiergonomický nesmysl.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 12:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fma_0526:. Zdá se mi, že ty sedačky jsou nápadně podobné sedačkám z prvních sérií Elefantů. A ty jsou pokud se nemýlím, také sklopné.

apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.4.50
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 15:57:09    Odkaz na tento příspěvek  

Je úplně jedno, jaký sedačky tam jsou, když jsou prostě zabitý těma nesmyslnýma čtyřkama...Ale tvrdit, že jsou nový a stejný jako v Panterech, je celkem síla :-D.
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.32.181.66
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 16:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně jsem třeba v Bp ve čtyřce nikdy problém neměl a to ani, když bylo narváno. Moc to hrotíte, v kupé tohle taky nikdo neřeší. Hlavně, že to má klimu a bude v tom (snad) čisto, to lidi zajímá nejvíce.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 17:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Italský vůz nB z netrakční jednotky Vivalto - rozteče sedaček v Bp/Bdpee jsou proti tomu hodně OK.. [happy]

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 17:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost ... Ano, ano, těmto sedačkám se to zdá již podobné. Ale to já nemohu [zadnice] z druhého konce republiky než kde tyto první jednotky jezdí posoudit. [lol] Konec konců to asi taky byly ty "první prototypy", tak třeba se i zde dočkáme nějaké evoluce ... Jen je poněkud trapné, když vozy začínají od 41, tedy navazují na Bdmpee a říká se, že to má být "přímý nástupce" (snad jen s kratší skříňí?), že jsou ty vozy řešeny zcela jinak ... [crazy]

Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
..apache
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.34.26
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 18:44:59    Odkaz na tento příspěvek  

No ono nejde jen o tu rozteč, ale prostě obecně o to nesmyslný uspořádání do čtyřek v celém vagonu, kromě "odřezků".

Pro sociální inženýry, kterým se třeba líbí představa seznamování se s cizími náhodnými spolucestujícími ve vlaku, je takové uspořádání nejspíš ráj na zemi. Ale pro normálního samostatně cestujícího platí, že kontakt s těmito osobami je jedna z nevýhod hromadné dopravy oproti individuální a pokud ho chce dopravce zaujmout, měl by takovou nevýhodu minimalizovat. Uspořádání do proti sobě natočených sedadel dělá přesný opak.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 20:05:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dopravce by měl hlavně nabídnout více možností, což u souprav v klasickém řazení není problém zařídit. Teď zažíváme takový odezdikezdismus, kdy některé rychlíky jsou řazeny výhradně z oddílových vozů (což třeba mě vyhovuje, ale chápu, že ne každému je to příjemné), zato tu máme railjety bez jediného kupé a čtyřek je tam jak šafránu. S takovou soupravou nemám já osobně důvod dát na cestě do Vídně přednost vlaku, not a bene když je proti žlutobusu podstatně dražší. Není mi totiž nikterak příjemné mít pár centimetrů před ksichtem zeď/záda sedačky a pouze úzký výhled z okna (u sedadla do uličky spíše žádný).
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 20:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě začíná platit pravidlo, že sedačky v osobacích (471, RegioPanter atp.) svým komfortem konvergují ke stejnému bodu se sedačkami v dálkových vlacích a rychlících. Viz tady toto, Bdpmeee ( v tom se sedí fakt nelibě),.... Za chvíli nebude rozdíl, zda cestující sedí v dálkovém spoji či příměstu. A to jsou sedačky jedním z nejdůležitějších parametrů při jízdě vlakem, nemluvě o tom, že automobily mají v dnešní době sedačky jiných standardů.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 21:20:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jó, to kdyby se při reko Bte dosadily dřevěné lavice jako v M131 a označilo 3.voz. třídou, kde by bylo asi nejvíc plno?
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 22:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: "Není mi totiž nikterak příjemné mít pár centimetrů před ksichtem zeď/záda sedačky a pouze úzký výhled z okna (u sedadla do uličky spíše žádný)."

A u autobusu je rozdíl kde? [blush]
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 22:22:45    Odkaz na tento příspěvek  

No právě, že nikde - vlak nenabízí nic navíc a bus je levnější.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 15. září 2015 - 23:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není náhodou v tom mailu chyba a nemyslela náhodou dotyčná odpovídající osoba spíše InterPantery a sedačky BorCad COMFORT? To by tak odpovídalo.
apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.34.26
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 08:04:37    Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně jsem se ještě nesetkal s tím, že by někdo razil heslo: jezdím vlakem, protože tam můžu sedět naproti někomu cizímu [lol]. A že vlak nenabízí nic dalšího navíc, to ani nemá smysl rozebírat. Ostatně jak už tu padlo, proti gustu nic namítám, ale jde o to, že to půjde na vlaky, kde si prostě v letadlovém uspořádání nesednete a tohle byla příležitost.

K sedačkám - Tohle nejsou Borcad Comfort ani náhodou. Jen slepej by uvěřil tomu, že to jsou nový a ne původní Bp sesle...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5652
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 09:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neni sú to náhodou skôr rovnaké sesle ako v 054?
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.32.181.66
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 10:09:04    Odkaz na tento příspěvek  

A já jsem se ještě nesetkal s tím, že by někdo nejel vlakem kvůli tomu, že sedačky jsou uspořádané do čtyřek.
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 10:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou to ty samé sedačky, jako v 054. Úplně ty samé. Jestli je někdo vyrábí nové, to je možné. V Bp byla sedadla jiná.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5653
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 10:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taká ZSSK tento spôsob sedačiek vyskúšala v prvých Bpeer (ekvivalent Bpee, enem s klímou a uzavrenými WC) a okamžite od toho zasa upustila. Všetky nové/modernizované vozne ZSSK tak majú LEN štvorky (s výnimkou nejakých sedačiek po okrajoch) ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.4.50
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 12:47:43    Odkaz na tento příspěvek  

Chápu to správně, že se bavíme o http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/foto/201003/sedadla.jpg vs. http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/foto/200701/DSCF0600.jpg ? Upřímně se omlouvám za neznalost, ale v tom je nějaký rozdíl?
011
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.228.4
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 16:28:26    Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo prosím, jaký dvě 011 se vyskytují v Pars Nova Šumperk ?
Tomin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2013

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 17:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

011: jedna z nich by mohla být 011 646 nebo 648-7 a druhá 011 2?1-4? jde to na nich hrozně blbě přečíst, možná to někdo napíše přesně

Má videa na YouTube
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 18:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apache ... Jo, přesně o tom se tady bavíme, rozdíl je ten, že v nich žádný rozdíl není ... ale později vyrobené kusy mají třeba sedačky tyto ...

Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.34.26
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 18:31:47    Odkaz na tento příspěvek  

Už se v tom začínám nějak ztrácet. Tak ještě jednou: ČD tvrdí, že tam jsou nové sedačky od BORCADu, konkrétně podle nich Regio, ale nejsou a je otázka, co je špatně - vyjádření, nebo sedačky?

Dokáže někdo odpovědět? Nebo jsem úplně mimo?
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 19:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 011, Tomin: Něco mi uteklo? Já měl za to, že 011 jsou jen dvě? A to 011.434 (24-29 550) a 011.843 (24-29 802). Díky za osvětu.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Někdo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 19:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že to budou slovenský 011. Z českejch 011, jedna jezdí s Esmeraldou a ta druhá asi postává někde v Rakovníku.

Regiojet_Forever: prosím pokračuj, je prdel to číst[biggrin][proud][ok]

#KeepFightingMichael[pozor]
K motorsportu vážné nehody prostě patří, R.I.P Jules Bianchi, Justin Wilson[sad]
Tomin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 10-2013

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 19:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano slovenský

Má videa na YouTube
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 20:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha [happy], tak to nutno dodat [happy].

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 20:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin:
Dopočteno dle kontrolních číslic, a vyšlo mi: 011 271-4 a 011 646-7.
Tomin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 10-2013

Odesláno Středa, 16. září 2015 - 20:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

polaanek: no vidíte to mě nenapadlo to dopočítat, ale díky napíšu si to

Má videa na YouTube
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 16. září 2015 - 21:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co je špatně - vyjádření, nebo sedačky
Vzhledem k faktu, že se mluví o "nástupci" Bdmtee (totéž, pouze v kratší skříňi), tak bych řekl, že špatně jsou rohodně jak sedačky, tak rozteče a "odpovědná osoba neví co mele" ... uvidíme co další kusy, stále se tu hovoří o oněch "prototypech" ... Navíc Bdpee se začaly číslovat od 41, což pokud by to měl být "jinej vagón" je trošku divný, neb právě Bdmpee je momentálně oněch 40 ...

Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 11-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 00:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty sesle "a lá" Bp v 054 by snad měly být z krakena ne?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 01:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začíná se to tu plést. [happy]

054 mají x druhů sedadel. Část, tuším tři vozy, má skutečně sedadla z Krakena. Ty samé má i 471, 812, 843, 854, 056, Bp a Bdpee, byť pouze Bp (a část 054) má ty staré podhlavníky, zbytek už má nová (avšak sedadla zcela shodná; to platí i pro Bdpee). Posldení kusy 054 a Bdtn757 mají sedadla shodná s řadou Bdtee276.

Na sedadla jsem se pak ptal kompetentních osob. Pokud odpověď chápu správně, jde o sedadla z MSV, přičemž dle požadavku byla původní sedadla pouze renovována, tedy skutečně nejsou nová, jak zde někdo píše.

Vzpomínám si, jak jsem kdysi projížděl jeden web, jehož aktualizace probíhala naposled někdy v roce 2003. Tehdy (resp. v roce 2001) na Valašsko jezdívaly vozy Bp pravidelně a cestující si je chválili, protože to vypadalo jak v ICčku. Krutá ironie osudu, že o ca. 15 let později se tyto vozy, byť už vybavené klimatizací, začnou pravidelně objevovat na vlacích o třídu vyšších..

BDŽ vlastní poměrně dost ojetých vozů řady By z RAW Halberstadt, které bývají nasazovány třeba na mezinárodní rychlík Sofia - Bukurešť. Ačkoliv se v Německu objevily maximálně tak na nějakém RE, pořád mi to dle sedadel přijde pohodlnější jak Bdpee. Jasně, nemá to klimu, stolky stojí za prd.. ale jako... co dodat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Jirka67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 08:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nejsem odborník "přes sedadla" a asi ani ne na železnici, jen jsem v novém Bdpee jel a jak jsem psal v minulém příspěvku - nesedělo se mi na těch sedačkách moc dobře. I dle fota zde mají sedáky nějak moc sklon, že tam člověk "zahučí"
http://www.prazskypatriot.cz/modernizovany-vuz-typu-bdpee/fotogal erie/?ret-url=L2ZvdG9nYWxlcmllLWRvLXByYWh5LXBvcHJ2ZS1wcmlqZWwtemU temFwYWR1LWNlY2gtbW9yYXZza3kta3Jpdm9rbGF0Lz91dG1fc291cmNlPXBhdHJp b3QtcHJhY2UmdXRtX21lZGl1bT1ib3R0b20tc3RyaXAmdXRtX2NhbXBhaWduPUJvd HRvbS1TdHJpcA%3D%3D

V sobotu 20:08 z Plzně do Rokycan jsem jel tím novým zázrakem Bdpee. Samozřejmě přesvětleno, ale pocitově mi to tak neoslňovalo jako v ABpee nebo Bdmpee. Jinak ale ty sedačky se mi prostě zdají nepohodlné. Jednak ta malá rozteč (jak tu bylo psáno), pak sedáky jsou nějak moc sklopené, prostě nesedělo se mi zrovna nejlíp (jeli jsme ve dvou, tak to šlo ale čtyři lidi a delší trasa asi nic moc). Pohodlnější jsou mi určitě Bdmpee nebo ABpee a dokonce i ve starších a tady kritozovaných Bpee se mi tak nějak sedí líp. Možná i proto, že v celém Bdpee jsou jen 4 dvojky na ne zrovna nejlepších místech (na jedné straně u dveří a pak u toho místa pro zavazadla uprostřed vagonu). Takže bych to shrnul - vůz Bdpee na trať Praha - Plzeň a pak Plzeň - Cheb / Klatovy asi ano, ale celá cesta a nedejbože na EC nebo na delší vzdálenost fakt asi nee.
HeisyBordel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 11:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Těmi Bulharskými By jsem měl tu čest jet přes noc, neřekl bych, že jsou pohodlnější než tyhlety nové..
Pjetro04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 14:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už dlouho mě u nových rekonstrukcí fascinuje, že v dnešní době, kdy republiku křižuje nespočet cizinců, je problém dělat dvojjazyčné štítky. Jako třeba tady http://www.prazskypatriot.cz/obrazky/fotoalbum/2015-09-modernizov any-vuz-typu-bdpee/69a7204.jpg . Chápu, že intuitivně tu zásuvku najde každý, stejně jako v dalších případech si tak nějak význam obrázku i přes jazykovou bariéru odvodí, na druhou stranu zrovna v případě toho obrázku tam je dokonce i místo.
Jan262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.249.49
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 14:50:59    Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou v tomhle se čd docela zlepšily. Třeba tlačítko zastávky na znamení je asi ve 4 jazycích. (Teď zapomeňme na to, že to, že je zastávka na znameni se dozvíme jen česky [crazy] )
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 20:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjetro04: Tady je situace ještě horší v tom, že se jedná o vůz RIC, čili způsobilý pro mezinárodní přepravu, takže vícejazyčnost by měla být samozřejmost...
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 20:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdpee s Bdmpee srovnávat nemohu (Bdmpee jsem jel jen třikrát a na 170 jen jednou).

Mile mě ale překvapil klidný chod (zejména ve srovnání s Bdtee276). Je to lepší úpravou podvozků, lepší zvukovou izolací nebo už jsou Bdtee po půl roce tolik vyklepané?
Druhým překvapením bylo zadrhávání běžícího textu na IS. To je u Bdmpee233 normální? Na slonech lze třeba vidět ledacos, ale nestíhání ne.

Myslím si, že na EC dělat ostudu nebude.
Kolik je vůbec EC/IC, kde je nejkratší mezizastávkový úsek delší než hodina?

Loxodonta urbana
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4664
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2015 - 21:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od prosince budou některé brněnské EC projíždět ČT, takže tu bude úsek Pce-Brno, což je přes hodinu. Jinak Pha-Pce i Pha-ÚnL je řekněme ta hodina.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5648
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 08:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jsem se taky svezl Bdpee a kromě informace, že už jezdí oba dva kousky, mohu přiložit dojmy:

- Při vstupu do vozidla sice člověk slyší pískání dveří z Bbdgmee, ale dveřní pohony už jsou o dost dospělejší a snad budou i spolehlivější.

- Interiér je při svícení na 1/1 sice přesvětlen, ale pořád to není solárium jako v ABpee.

- Nepochopil jsem proč jsou ve voze LED tabule informačního systému v době, kdy jsou vynalezeny LCD. Vypadá to méně moderně, ale je pravda že LEDky jsou čitelnější.

- Hlášení z informáku se obejde bez "Dámy a pánové" takže je stručnější. Anglická verze ale "Ladies and Gentlemen" stále obsahuje.

- Sedadla mají dobré "uši" ale hrozně tvrdé polstrování. Z Plzně do Rokycan jsem s nimi neměl problém, pak mi začalo sezení štvát.

- Člověk se při sezení u okna pořád tulí k záclonce. Garnýžky mohly být trošku delší. (případně tam mohly být rolety, které mi přijdou estetičtější do 21. století)

- Rozum mi zůstává stát z vypolstrovaných zad čtyř lichých sedaček u představku vozu bez rozvaděče. Možná to dnes vypadá pěkně, ale co přinese čas si radši ani nechci představit.

- Nejvíc mě naštval fakt, že vůz si ponechal koncepci WC pouze na jedné straně. Takže máme sice dva pěkné hajzlíky, ale naproti sobě. Vozy jsou samozřejmě řazeny představky pro kola k sobě, takže lidé pobíhají po vlaku a hledají záchod. Super [ok]

- Co mě trochu překvapilo, že v době LEDkové má vůz původní koncová světla. Zrovna Bdt a Bp mají nešťastný typ konců, u kterých nejde poznat jestli svítí, když se do nich opírá sluníčko.

Tolik na co si vzpomenu.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 09:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dejvis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.19.93
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 10:26:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to opravdu příšerně, jako vyklepanej vagon po totálce.....
Nicméně až bude toto a něco podobného jezdit na trase Cheb - UL - Praha zcela jistě nejen já končím s cestováním vlakem na této trase.
apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.4.50
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 10:53:36    Odkaz na tento příspěvek  

http://plzen.idnes.cz/foto.aspx?r=plzen-zpravy&c=A150917_151035_p lzen-zpravy_pp&foto=PP5dfdcc_vlak5.JPG

Tak to je vážně síla [coze] No nic, opakujme si, jde o prototypy, prototypy, prototypy...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 11-2011
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 11:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silně pochybuji, že to tak vypadá i v běžném pohledu. Prostě někdo udělal fotku při určitém úhlu a nasvícení a vzniklo tohle. Stejně tak by vypadaly i RegioNovy, Bdtn, ....
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 11:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuju se podívat na nasvícení. To vám pak podobné "hrboly" vylezou téměř na všem. Zato při normálním pohledu samozřejmě není vidět nic. Myslím, že to je poslední věc, která by se na tom voze měla řešit. A i kdyby to tahle vypadalo, tak stále je daleko větší ostudou fakt, že to nemá sklopné sedačky, regulovatelné osvětlení, proč to vlastně není kombinovaný vůz kupé / velkoprostor, když to už dávno umíme, a tak dále, a tak dále.

Slovan!
apache...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.215.210
Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 11:32:25    Odkaz na tento příspěvek  

No je to docela slušně vidět i na fotce přímo na facebooku ČD: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/1200654 7_1054821537875872_3901764530625671657_o.jpg

Ale jinak souhlasím s tím, že tohle bych milerád snesl výměnou za odstranění jakéhokoliv z mnoha nedostatků interiéru.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 11:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vůz si ponechal koncepci WC pouze na jedné straně

Bp na rychlicich do Hradce mely zpravidla samolepky se smerem k zachodum, zatimco v Plzni to nebylo nikdy, takze bylo nezbytne si pri nastupovani zapamatovat na kterou stranu jsou zachody...

Východní Evropa jste vy.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 11:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Tady se to dá jakš takš poznat, protože je to stodola a když dohlédneš na stěnu představku s WC, svítí tam dva nápisy WC bílou/červenou (obsazeno) barvou.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Rongi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 5-2013

Odesláno Pátek, 18. září 2015 - 15:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se vám v Praze nelíbí že jsou křivý, tak je vraťte zpět na Plzeň - Brno, budeme rádi...[andel]

[blesk]362 163[tramvaj] 362 001[satan]
Rpopo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 11:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja všeobecne nechápem čo tu riešite sedačky ... Išiel niekto z tých, čo im sedačky v Bdpee prekážajú slovenským Push-pullom alebo Ešusom ? Tam sú sedačky rovnaké ako vo vašich Panteroch, v ničom menej pohodlnnom som nikdy necestoval, fakt by ma zaujimalo čo za expert na ergonomiu ľudského tela toto navrhoval. Človek tam sedí pokrútený jak .... fakt to je niečo extrémne nepohodlnné. Sedačky v Bdt /no u vás Bp/ sú naozaj pohodlnné a nevidím najmenší problém, že sú použité aj tu. Ano chýba tam opierka na ruku v strede, ale vážne nechápem, ako sa niekto môže sťažovať, že tú niesu sedačky z pantera. V tom je problém obsedieť pár staníc na osobnom vlaku ak sedím sám vo 4ke, nie to ešte pri plne obsadenom exprese. Budte radi zato, čo máte [biggrin]. Sedačky v ČD Bdmpee mi prišli pohodlnné, síce je pravda, že som v tom cestoval asi iba pol hodinu.

.::Ikarus 280::.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 12:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí ještě BDbmsee448 100?

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Bymák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2014
Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 12:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle vagonwebu.cz jel například 22.8. na Hradčanech a občas jezdil i před tím.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 14:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rpopo menej pohodlné ako v Push Pulloch sú sedačky v 2. sérii Bdgteer a 671(011-019) až to sú katastrofálne sedačky, voči nim sú Borcad Regio z PP, Bdteer, a 671(001-010) priam luxus.

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Rpopo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 14:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemal som možnosť si ich vyskúšať. Každopádne už len tvarom operadla si myslím, že nemôžu byť také zlé ako tie Borcad Regio.

.::Ikarus 280::.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 16:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015 - jezdí jak čert, ale měl by jít na nějakou light modernizaci.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 16:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Práveže vďaka operadlu je to čistá katastrofa, o tú sedačku sa nedá oprieť, pretože operadlo je nízke a opierka hlavy je vo výške ramien. Keby mali vyššiu opierku, prípadne nemali uši na operátku hlavy tak by boli fajn, neviem čo je to za strašný trend robiť čoraz nižšie opierky.

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Bymák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 5-2014
Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 16:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javy: Má smysl s ním vůbec něco dělat, když se na něj z nějakého pro mne neznámého důvodu "zapomnělo" při modernizaci na Bbdgmee236.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 16:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bymák:
Nezapomnělo - historický vůz.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 18:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, a kde jezdí? Rád bych si ho odchytil ještě v původní podobě..

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
ladabohac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2014
Odesláno Sobota, 19. září 2015 - 21:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bymák: Na EC 121 Hradčany jel i 10.9.2015 - takže evidentně na tomhle spoji se mu evidentně moc líbí [happy].