K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 06. 04. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 06. 04. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 21:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, čekal bych od vás daleko víc fantazie. [wink][proud]
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.132.192
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:02:21    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: že by dodávka zbylých osmi Railjetů ?
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A opět tu jede neverending story (hlavně v tomto vlákně) - " to VÍM a VÁM to NEPOVÍM..." [lol] [crazy]

Chcete kvalitní vlakové spojení mezi městy Brno a Olomouc?
Soupravy s vozy A, BDs a B ve stavu bez jakékoliv modernizace je ta správná volba! Zažijte komfort cesty odpovídající dávné minulosti přímo ve Vašem vlaku! Těšíme se na Vás každý den ve vlacích Jeseník - Olomouc - Brno.

České dráhy, Váš osobní dopravce [satan]
Ady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodousek: A nejvíc to sere evidentně tebe co? Tak ses vyzvracel a teď zase zalez[crazy]
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9662
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodousek:
Doporučuji sledovat také garaz.autorevue.cz. Tam je to od GC úplně stejné .-)
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě je to popravdě opravdu putna...pokud by jsi měl bystré očko a zapojil logiku, tak clipart [lol] by ti třeba něco neznačil [happy]

Chcete kvalitní vlakové spojení mezi městy Brno a Olomouc?
Soupravy s vozy A, BDs a B ve stavu bez jakékoliv modernizace je ta správná volba! Zažijte komfort cesty odpovídající dávné minulosti přímo ve Vašem vlaku! Těšíme se na Vás každý den ve vlacích Jeseník - Olomouc - Brno.

České dráhy, Váš osobní dopravce [satan]
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4411
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodousek, prosím tě jak jsi z obyčejné řečnické otázky:

A co kdyby to nakonec bylo úplně jinak?

vydedukoval, že já něco vím? Naopak myslím, že ti, co něco ví to sem určitě psát nebudou. Nezapomeň, že minule se podařil nákup emzet jen díky tomu, že se to podařilo utajit před všemi do posledního okamžiku. [wink]

Martin - na garáži se totiž podstatné informace předávají kvůli pár idiotům už jen výhradně přes SZ mezi lidmi, kteří se znají osobně. Bohužel.
Ady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodousek: AHA, je ti to úplně putna, ale musíš sem psát[crazy]
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G_c: Já jsem dedukoval spíše z druhého příspěvku - Hoši, čekal bych od vás daleko víc fantazie. Ono to pak, když se to spojí s 1. příspěvkem A co kdyby to nakonec bylo úplně jinak?, zní trošku jako provokace, která odpovídá mé oblíbené frázi "Já to vím, a vy nevíte nic..." [wink] Samozřejmě 2. část 2. odstavce z mé strany absolutní souhlas, škoda, že občas holt něco pronikne ven dříve, než je záhodno (a tím nemyslím jen u ČD).

Ady: A hlavně, že ty na mě musíš reagovat. [lol] Z mé strany k tobě vše.

Chcete kvalitní vlakové spojení mezi městy Brno a Olomouc?
Soupravy s vozy A, BDs a B ve stavu bez jakékoliv modernizace je ta správná volba! Zažijte komfort cesty odpovídající dávné minulosti přímo ve Vašem vlaku! Těšíme se na Vás každý den ve vlacích Jeseník - Olomouc - Brno.

České dráhy, Váš osobní dopravce [satan]
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 22:49:02    Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že pokud se chceme dočkat toho, aby ČD něco pořídily z výprodeje u sousedních železnic, je raději lepší, aby se okolo toho spíše mlčelo. Pořízení dalších RailJetů považuji za nereálné. Jednak jejich poměrně vysoká pořizovací cena, ale i skutečnost, že ty,které si ČD zvažovaly pořídit z nevyužité opce ÖBB si Rakušáci nakonec nechali vyrobit.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4412
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 23:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodousek - třeba něco i vím, ale fakt, tady nic ne-e, důvod je doufám zřejmý.

R.Š. - jak jsem psal - chce to víc fantazie. [wink]
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 23:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když fantastické spekulace, tak bych jednu měl. Co kdyby ÖBB pronaly ČD RailJety na trasu do Bratislavy a Budapešti? ČD by pak přesunuly Bpee a Bee238 a 240 na rychlíky, reko Bp by šly na ostravské IC, kde by doplnily Bdmpee (a vytvořily tak čistě velkoprostorové soupravy, což by asi spoustu lidí naštvalo, ale co už). A když do toho započítám i ex-rakouské vagony, tak by se snad konečné mohla poslat většina B tam, kde měly být už před dvaceti lety, do šrotu. Je to dostatečně divoká teorie?

Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 23:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Peno: To už je na můj vkus příliš odvážné. [coze] Já bych to viděl spíš na soutěžení příslušného výkonu.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6239
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2015 - 23:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně. Zaplatíte ten (úplně zbytečný) pronájem ?
slawe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 01:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba si ty railjety pronajme MAV a bude mít oběh Wien-Budapest-Bratislava-Praha [biggrin][rofl] Anebo tam ČD nasadí Pendolína, pokud jsou v Maďarsku schválena [rofl]

Teď vážně, já bych to viděl tak, že více spojů bude obsluhovat MAV, no a ČD na své spoje nasadí mzety, co ještě v Rakousku budou zbytečné, ať už to budou kupé či velkoprostory. Případně je doplní vozy Bdmpee/Bpee (ty nové). Zbytek nových Bpee a Bdmpee půjdou na Budějovice, Ostravu a zbylé vlaky vyšší kategorie, které mají na krku ČD. No a staré Bpee půjdou na delší R linky, čili Praha-HB-Brno-Bohumín a/nebo Praha-Luhačovice. Anebo jiné linky do/z Prahy.

www.slawe.eu
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 03:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://abload.de/img/diau09.jpg

Potřebuju radu. Dává nějaký smysl využít pro cestu z Prahy do Olomouce Hradišťana před Bečvou?

Hradišťan:
10x trhání uší ze špalků
Nepohodlná kupé pro 8 lidí
O 35 minut delší doba jízdy

Bečva
5x mezizastávek s tichým dobržděním
Moderní vlak
Pohodlná kupé pro 6 lidí
O 35 minut kratší doba jízdy

Měl jsem se účastnit skupinového (non-šotouš) výletu Praha - Olomouc a jako vlak byl vybrán právě Hradišťan. Proti tomu jsem (na základě výše zmíněných argumentů) vznesl námitku, že to nedává žádný smysl. Načež jsem se dočkal jen keců typu ať si letim třeba balónem atp.

Tak se tedy ptám - jsem vůl já nebo ti ostatní? Přehlédl jsem něco relevatního, co hovoří jasně proti Bečvě a ve prospěch Hradišťana?

Je tu někdo, kdo na trati Praha - Olomouc leze do Béčka?

Koukám, že ČD to mají takto nastavené i ve dvojicích R Komenský / EC Detvan, R Buchlov / EC Vsacan - tj. že Rychlík přijede do Olmíku jen o 3 minuty dříve než EuroCity. Má ten téměř současný příjezd do Olomouce nějaký zvláštní význam?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4387
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 06:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a proč by ty railjety opravdu nemohly provozovat MÁV? Případně jiný dopravce? Proč by to musely být pořád ČD?

Fricoolinek: Z Prahy to žádný smysl nemá. A myslím opravdu z Prahy. Ne, že někdo musí napřed do Prahy ( třeba od Tábora, nebo Plzně, apod. ) a teprve pak se jede z Prahy.
Cpt._N3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2015

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 09:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to zase jede. Však jen houšť a dobré by bylo poslat všechny vozy B(p)ee na omlazovací kůru. Hlavní je aby už zmizely cirkusové soupravy a vlaky dostaly jednotný vizuální styl, neboli N3!! [biggrin]

Zrodil se nový superhrdina. Kapitán Najbrt vše zachrání! Zelená, červená, rakouský korporát...? Vše musí pryč, vše bude v mžiku přelakováno. N3 je jediná možnost. Ať žijí dorty a nanuky!!
Vidíte někde nepatřičný lak? Volejte kapitána Najbrta!
[masinka]
EC 272/273 Avala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.167.190
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 10:36:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně Budapešti:

Na přednášce Dražní společnosti, kde byl zástupce ČD bylo řečeno, že se budou ČD snažit pořídit něco podobného jako railjety na linku do Budapesti, ale railjet to nebude, takže možná nějaká nová ucelená netrakční jednotka k 380, možná...
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 10:45:23    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já nevím, ale ministr se nechal slyšet, že rozhodně se nebudou soutěžit žádné mezinárodní relace...
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 11:16:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nechci být ošklivý na jednu nejmenovanou firmu v západních Čechách, ale může se stát, že bude za 3 roky k dispozici šest (?) šestivozových patrových vratných souprav. Rozhodně jim to nepřeju, spíše se toho bojím, že by se to mohlo stát, protoze EBA je asi opravdu hodně divný úřad. Víme jak nedávno dopadla PESA. Ale jestli by to mohlo jezdit na Budapešť těžko říci. Jde i o průjezdný obrys atd. Ale dvoupodlažní soupravu rozhodně pro tuto kategorii vlaků nepovažuji za ideální podobě jako Pantera. To ještě s přivřením očí zkousnu u rychlopanterů co půjdou na rychlíky. Ale IC by dle mého měl mít po celé soupravě podlahu v jedné rovině. Ale to by snad i na bázi Pantera udělat šlo. To co je na střeše naskládat pod podlahu a mít tak nějakou českou verzi ICx. Jen se bojí, že provedení by bylo opět promarněnou příležitostí, tak jako u reko Bmee na Bdmpee. Mám především na mysli odbytý interiér, především jeho výtvarné zpracování.
slawe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 12:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Tak ono hlavně asi ÖBB nemají důvod pronajmout stroje na linku, která se Rakouska netýká. Nemluvě o turnusové potřebě 1216.2 lokomotiv, kterých rakušáci nemají nekonečně...

R.Š.: Anebo taky je možné, že si ČD objednají vlastní verzi mezi tím, než dopadne řízení u EBA. Jestli bude jedno nebo dvoupodlažní, to se uvidí.

www.slawe.eu
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4413
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 12:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC 272/273 Avala - vzpoměnl by sis na jméno přednášejícího, nebo atum?
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 12:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC: Předpokládám, že má na mysli přednášku Ing. Jana Hrabáčka, Ph.D., která se uskutečnila 15.12.2014. Viz archiv přednášek

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a pouze vlastní názor diskutujícího.
EC 272/273 Avala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.74.98
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 12:53:54    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Je to jak píše Janson.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 13:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4391
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 19:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fricoolinek: Ten současný příjezd do OL je podle mne dobrý hlavně kvůli přestupům. Třeba u relace Pha-Luhačovice, kdy můžu z té Prahy jet právě AŽ tou dálkovkou a v Olomouci přestoupím do rychlíku. Případně jet rychlíkem do OL ze stanice, kde EX/EC nezastavuje a v Olomouci přestoupit do dálkovky směr Hranice a Vsetín.

slawe: Když teda vynechám railjety, tak pořád zůstává otázka, proč by ty případné klasické soupravy musely povozovat ČD? Třeba noční Metropol jezdí v režii DB + MÁV, pokud se nepletu.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 20:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych to viděl spíš na novostavby mezi na lince Praha-Brno-Bratislava-Budapešť (a bohužel ve stylu railjet). Ale to až výhledově do +-5 let, dřív ne.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 22:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@J. Kučera nereg.: Soutěží jsem myslel Hradec, kterým to začalo.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
slawe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 00:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Koukám na řazení Metropolu a DB tam nikde nevidím. MAV,ČD,WSBA a v úseku Břeclav-Budapešť PKPIC. DB+MAV jezdí na 174/175 Jan Jesenius. A když se podívám na to, co posílají MAV směr Praha a Berlín, tak mnohdy mi maďarský interiér připomíná např. Bee272 apod. Hold 20-25 let starý interiér, na který se nesáhlo. Na vnitro R ještě ok, ale na EC se to opravdu nehodí. Takže Praha-Budapešť ve 100% pod MAV jsem proti, dokud neudělají nějakou modernizaci či "humanizaci" oněch vozů. Nebránil bych se ještě rozložení max 50:50, nebo kdyby třeba do toho ještě zasáhli ZSSK a část linky převzali oni.

www.slawe.eu
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 06:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slawe: Mám pocit že to bylo tady - jsem četl něco o tom, že Maďaři budou svoje vizy modernizovat..

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
EC 272/273 Avala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.74.94
Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 11:31:38    Odkaz na tento příspěvek  

Podle mých informací mají jít vozy MAV na reko.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 13:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké reko na EC už v Maďarsku proběhlo, jenže kam to pak H-Start dal, když ne k nám, to je mi záhadou. A obávám se, že stejně to dopadne i s jakýmikoliv dalšími modernizacemi. Proč? Protože ČD a ZSSK nemají sílu na H-Start tlačit a DB je to jedno, protože nejspíš dostávají od H-Start dostatečně vysoké všimné, aby jakékoliv jejich problémy (včetně vozů, rozpadajících se za jízdy, což jsem bohužel zažil na vlastní kůži) ignorovaly. Představa, že by H-Start mělo jezdit cokoliv dalšího mě proto děsí. Já osobně bych nejraději neviděl ani ty dva páry vlaků, které dnes bohužel, kvůli nějaké pochybné dohodě s DB, H-Start jezdí. Je to smutné, ale vždycky když jedu v maďarské soupravě, tak si říkám „zlaté Beery“. A to už je co říct, nemyslíte? Zejména, když uznáme, že to nejsou zcela srovnatelné vozy, co do určení na výkony.

Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4888
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 15:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: To nebolo reko vozňov na EC, ale reko poľských Béčiek na vozne pre vnútroštátne IC.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 16:26:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Nikoliv. Byly to vozy H-Start 1. třídy pro mezinárodní EC vlaky. Je to tak půl roku, rok zpátky a psalo se to i tady na K-Reportu.

Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4890
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 16:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Jo tak to normálne jazdí, vymenili koberce a doplnili zásuvky. Nič viac.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4417
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 16:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nepletete si to s těma dvěma vozy IC+?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 16:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: IC+ je ešte iná kapitola. Aj keď z rovnakého súdka.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4418
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 16:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK. Fotky těch "vyměněných koberců" a dalších úprav někde jsou?
slawe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 17:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se kouknu na web http://www.vonatosszeallitas.hu/jarmuvek_mav_kocsik.html, tak poslední modernizace (A)Bmz probíhaly v letech 2002-7 a těch zrovna moc není. V roce 2008 proběhly modernizace A/Bpee, které jsou ale pomalé (140 km/h) a jsou tak určeny na vnitro, ale vypadají docela luxusně. Nemá někdo nějaký odkaz na info o těch případných maďarských emzet? Ideálně v cz/en mutaci, hu neumím [lol]

www.slawe.eu
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4420
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 22:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další Bdmpee v polepu - na co bude reklama tentokrát?
schneefall
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2013
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 07:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím
Nedělá zde někdo v údržbě osobních vozů? Jsem správce obchodního centra a máme zde kožené sedačky. Bohužel vandalové nám po nich ustavičně malují lihovkami. Zatím nikdo nenašel způsob jak to dostat dolů. Nevíte co ČD používají na odstranění malůvek z koženek?
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5446
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 08:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

schneefall: Zrovna ČD bych se moc neptal... Třeba DKV Plzeň z koženek malůvky vyhání štětkou s vínovým lakem. (no fake!)

Zkusil bych některý z dopravních podniků (třeba Plzeň je v odstraňování docela poctivá). A ještě měj na paměti, že dopravní podnik má na úklid většinou zaplacenou externí firmu.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 15:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mě poslal kamarád(já FB [nene])
Nakopat do prdele a nechat chodit pěšky.Kráva jedna.
https://www.facebook.com/cdrail/photos/a.484033184954713.112748.4 83904081634290/971888229502537/?type=1&permPage=1
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 17:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G-C - ať žijou velikonoce, pouze jeden vůz a pouze přes velikonoce na EC 178/179
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 17:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Jen se ještě zeptám - je už nějaký přesnější termín, kdy by mělo
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 07:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Velký pátek na Rx774 místo dvou Bdtee276 dvakrát B v provedení koženka + ještě pravidelná páteční posila taky koženka. Hlášení o rychlíku vyšší kvality pak tento špatný nebo spíše trapný vtip hezky dokresluje.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 12:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na R 665 bylo včera řazeno upravené Bbdgmee (číslo 052).

Poznávací znamení:
- chybí dvě sedadla v kupé pro vozíčkáře
- tlačítko dveří na WC má velký modrý lem
- na WC je přidáno druhé tlačítko splachování mísy na takové místo, aby ho mohli použít i vozíčkáři

Víc jsem nezaznamenal. Čekal jsem větší úpravy...

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 13:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 13:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 13:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.346: Mám obavu, že vyřazením velkoprostorových vozů z hradeckých R přestane spoustu lidí jezdit vlakem. Zejména nočními spoji. Nedávno mě k tomuto názoru dovedla maminka mojí kamarádky, kterou si dovolím citovat: "často jezdím sama z práce nočním rychlíkem z Prahy do HK. Ten kde jezdí kupéčka (R 955) si raději nechávám ujet a vyčkávám až na další (R 957), kde se cítím bezpečněji, protože tam jsou velkoprostorový vozy".

Taky už tam došlo odpoledne 27.2. k přepadení v kupéčku dle tohoto příspěvku na Facebooku.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::

Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5450
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 19:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javy: Asi budu škarohlíd. Ale celkem by mě zajímalo, kolik tahle PR sranda stála...

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 10:38:24    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že České dráhy "objevily Ameriku". Takové vozy jezdí na Západě dávno, nikdo se tam s tím před médii nechlubí, protože je to považováno za samozřejmý standard. Ještě by ty České dráhy taky mohly vymyslet nějaký pěkný, na psychiku pozitivně působící nátěr kolejových vozidel místo toho modrobílého depresivního hnusu:

http://www.novinky.cz/domaci/365887-ceske-drahy-predstavily-speci alne-upraveny-vagon-pro-hendikepovane.html
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 10:43:44    Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009 Číslo příspěvku: 2342 - hm, to už jsem taky párkrát viděl - ve vlaku i v MHD. Když takového nevychovance člověk upozorní, tak to ještě "schytá".
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 12:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale celkem by mě zajímalo, kolik tahle PR sranda stála...
A proč?Není to jedno?Je na tom něco špatnýho?Nedávno se v jiném vlákně řešilo,jaký mají ČD špatný PR.A když se něco udělá,tak už je to zase špatně,protože vyhozený peníze?Kdyby s tím přišla konkurence,tak to bude v pořádku a bude se tu láteřit,že ČD nejsou schopny nic vymyslet.Tak jak to teda je?[uhoh]
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 13:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009: Já nehaním záměr. Jen to provedení mi přijde docela dost pompézní. Až zbytečně pompézní, řekl bych... Kdyby se rozpočet akce seškrtal o některé položky, určitě by z toho pořád mohlo vzniknout dobrý video a cestující by to potěšilo.

Uvědomuji si, že se chovám trochu jako "kdo chce psa bít..." na druhou stranu milé překvapení v jednom vlaku možná potěší stovku lidí za den, ale nemilá překvapení ve většině vlaků tvoří kritický pohled na železnici třeba u tisícovky lidí denně. A jak praví marketingové poučky. Negativní zkušeností se lidé chlubí až 10x více než pozitivní.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3539
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 14:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezpieczeństwo, level Polska [pozor]
Jak zajístíme mezivozový přechod na začátku či konci vlaku? Dáme tam kus drátu [crazy]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4422
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 18:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javy: Jj, koukal jsem. Pěkné. A s tím "kobercem" to i celkem prokouklo. Teď to aplikovat do všech Bdmpee. [proud]
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.253
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 20:13:10    Odkaz na tento příspěvek  

Javy díky za pěkné video, tohle je asi první propagační materiál ČD z kterého necítím ani závan starých dobrých časů koženky a řízku s chlebem, ani nějaké násilné roubování jakékoliv cizí kultury ve stylu Cityelephantů, Regiospiderů a podobných lahůdek. Je to milé, hravé, české a vypadá to dobře. Peníze na tuto akci mi na rozdíl od různých odkloněných penězovodů a čtvrtletních prémií pro různé papaláše z GŘ opravdu nevadí.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71017
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 20:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád, že České dráhy akceptovaly naše připomínky a samy uznaly, že byť vozy v původním provedení splňovaly patřičné normy, praktické zkušenosti tělesně postižených s cestováním po železnici nelze sebelépe míněnými pravidly nahradit,“ vyjádřil spokojenost s výsledkem předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Tak ještě zkusit vnímat potřeby a požadavky běžných cestujících (viz ABpee atd.). [wink]

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!