K-report
 

Archiv diskuse Podorlické tratě do 09. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 09. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 18:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky.. Ale zaslechl jsem,že na 023 by měly některé vlaky jezdit VT 650, takže tím asi potřeba 810 klesne. A nevím,zda je to pravidlem,či to byla výjimka, ale na odpoledním vlaku ze Solnice do Týniště jelo VT 650 místo 810+010. (Z posledních třech cest za poslední měsíc nejela 810 ani jednou)

Tratě 010,020,021,022,030,031,032,040 a 041 jsou ty, po kterých jezdím nejraději [fotic]
Soupravy 163 + Bdmtee +Bdmtee +Bdmtee +
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 18:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati 023 bude Stadler jen o víkendu, v pracovní dny zůstává 810. I když uvidíme, co letní prázdniny, poznámky v JŘ naznačují nějaké překvapení.

Solnici jezdí Stadler pravidelně. Na příští grafikon je plánován na všech solnických vlacích vyjma obratu v 14 hodin o letních prázdninách (tam je 810).

www.atlasvozu.cz
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.90.180
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 19:19:24    Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že daní za stadlera do Rokytnice v novém GVD je větší podíl 814 mezi Týništěm a Náchodem. Prý šlo o politické rozhodnutí.
pro Náchodáka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.223.220
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:03:01    Odkaz na tento příspěvek  

kvůli délce kolejí v žst. Václavice...
Délka kolejí by na to měla stačit
1 - 303 metrů, 2 - 298 metrů a 3 - 292 metrů

cisterny do České Skalice s 2x742 vpředu a 1x na postrku mají 266 metrů.
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 14:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Častolovicích od pátku 27.11 již přesunuto stanoviště výpravčího do nové technologické budovy a tím došlo k zprovoznění IS. Jak v Častolovicích (hlášení jsem nezaznamenl) tak v RK, kde to i hlásí. Až na youtube dostanu video s nahraným hlášením připojím i odkaz. Zdá se mi však, že je to Knop co hlásí jak v Hradci, Týništi a Jaroměři. Ale údajně podle webu hlásí v Týništi Postler což se mi nejeví.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trvalo mě hodinu, než jsem youtube donutil video upravit, není dokonalé to vím. Měl jsem jiný plán ale pro jisté důvody jsem ho musel změnit. Proto na konci video měním pozici. Jedno hlášení zde: https://www.youtube.com/watch?v=uVlzFXKJ3os

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Náchoďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.168
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 16:02:46    Odkaz na tento příspěvek  

2002: chybí mi tam slůvko například, netřeba hned brát za slovo.

pro Náchoďáka: Cargo tvrdí, že je to kvůli krátkým kolejím ve Václavicích. Vešly by se tam, i když vepředu bylo brejlovcové dvojče a délka byla 273m. Proto třeba jel postrk až do N. Města.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5948
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 18:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honnzok: To je pomerne ukážkový Postler.
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 19:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Hm, nevím tak se mi plete Postler a Knop. Zdají se mi stejní. Musím to jít prověřit. Jak který zní.

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 21:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že daní za stadlera do Rokytnice v novém GVD je větší podíl 814 mezi Týništěm a Náchodem. Prý šlo o politické rozhodnutí.
Tak to jsem opravdu štěstím bez sebe.[uhoh]Vždycky,když si lidi zvyknou na něco lepšího,tak to na podnět nějakýho debila poserou.[crazy]

„Ze všeho nejvíc vyčerpává nečinnost.“
Aristoteles
Vladan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 22:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastávka Očelice nám teď nějako změnila podobu:

http://www.vladanfoto.cz/
Vladan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 22:09:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a ještě jedna z Očelic s loko.

http://www.vladanfoto.cz/
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 23:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Očelice-to je součástí revizalizace. Další zastávky budou následovat. Ale nečekal jsem že to bude už tak brzy.
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 21:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: 99,9% obyvatelům, kterých reálně bude tak 98% (rád zveličujete, známe vás) je u zadku v oblasti nikoli vlak, ale celá veřejná doprava (čímž jste ve slabě osídlené oblasti objevil Ameriku).

Ve vlaku možná jezdí 7 lidí, ale v busech, co vlaky nahradily, jezdila krásná 0.

Pravda, vozit 0 lidí busem je levnější než 7 vlakem. Ale ten vlak aspoň někomu slouží, bus ne. Takže vlak má jednoznačný smysl.

Což je ovšem na průměrného studentíka ČVUT příliš složité pochopit. Bohužel pro něj, se ho objednavatel ani cestující, nemusí na názor ptát. [happy] Mohou se totiž rozhodnout objednat dopravu pro lidi, nikoli pro vzduch, jak se líbí šotoušům z ČVUTu.

A ekonomicky, kdyby jel busem 1 člověk, je to 18kč/os/km. Ve vlaku se 7 lidma je to po odečtení Memoranda (které nejsou krajské peníze) kolem 10kč/os/km.

Jediné, co jste nám vykoumal, studente, je to, že vozit vzduch je levnější než vozit lidi. Nicméně pokud chcete vozit lidi, tak vychází skoro vždy jako levnější [masinka].

Tím, jak vám ta Chornice leží v žaludku, mě ale pravidelně bavíte, to ano. [happy]
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 21:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NE Soukromníkům: Apríla je až za 5 měsíců.

P.S. ČVUT si berete do huby z jakého důvodu? Neudělal jste přijímačky, nebo vás vyhodili na fyzice?
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 01:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Na Materiálech se taky vyhazovalo, Sodomka, nebo jak se dotyčný jmenoval, to byl dobrý šílenec. Sice myslím nepočítal pokusy, ale to bylo obvykle jedno. Kde jsou ty časy. [happy]

ČVUT si beru do huby proto, že z něj lezou tito nevolení pseudo-experti, co nám tu kážou, co se má zrušit v duchu pokroku. Na základě toho, že jsou na ČVUTu, mají zřejmě pocit, že dokáží lépe poznat za ostatní, co chtějí. [happy]
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4125
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 07:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ctíte heslo jeden za všechny a všichni za jednoho. ČVUT jsem absolvoval a nejsem si vědom, že bych nějaké vozidlo zrušil...naopak, podílím se na modernizacích. To ale není podstatné...přestože jsem studoval fakultu strojní se zaměřením kolejová vozidla, tak si vůbec vybavuju, že by naplní látky bylo zachování/rušení vozidel. Možná byste se naopak divil, že třeba právě náš docent se už léta zabývá konceptem moderního dvounápravového motorového vozu, protože ten ve výrobním programu snad žádný výrobce nemá a nic jiného se na lokálních tratích uživit nemůže. Bohužel z hlediska legislativy a především normy ČSN EN 15227 versus nápravové zatížení je to v podstatě nerealizovatelné.
rektor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.178
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 09:36:31    Odkaz na tento příspěvek  

NE Soukromníkům: Pokud jste byl studentem ČVUT (vzpomínky na studentská léta evidentně máte) a zároveň kydáte hnůj na ČVUT, tak zásadním způsobem porušujete imatrikulační (a v případě úspěšného zakončení i promoční) slib, který jste složil. Styďte se.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 09:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NE Soukromníkům: ČVUT si beru do huby proto, že z něj lezou tito nevolení pseudo-experti, co nám tu kážou, co se má zrušit v duchu pokroku.

Jsme na diskusním fóru, tady snad každý může prezentovat svůj názor - od toho snad tyto diskuse jsou. (Pokud to dělá slušně, což se například o vás často říct nedá)

Musíte to brát tak, že někdo má rád vláčky a někdo jiný si zase myslí, že vláček pro 7 lidí jsou vyhozené peníze. Cílem diskuse je argumentovat pro svůj názor, ne druhého urážet.

Taky bych vás tu mohl pourážet za váš předposlední příspěvek, protože se mi tento způsob uvažování jeví jako naprosto zvrácený, ale já si na vás nepotřebuju honit triko. [happy]
petr230
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2014
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 19:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video ze sobotní jízdy "Lízy" 423.009 s Mikulášským vlakem Letohrad - Dolní Lipka a zpět :
https://www.youtube.com/watch?v=vdSUuDYwWfg
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 00:24:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Když si přečtu svůj příspěvek, tak tam argumenty pro svůj názor vidím.

rektor: Ať chcete či ne, nadávat na optimalizátory z ČVUTu se už stalo evergreenem. Znám řadu normálních lidí z FD ČVUT (ostatně kvantě lidí jsou tam vlaky naprosto u zadku), ale na tom, že mezi veřejností jsou spojováni s voláním po rušení tratí právě studenti a absolventi FD ČVUT, to nic nezmění. Udělat si úlohy na optimalizace je jistě dobrý program na cvičení, oni občas politici zavelí škrtat a někdo to umět zoptimalizovat musí. Problém je, že dotyčným připadá, že je super optimalizovat jenom tak z principu, protože to nikdy není na škodu.

Jenže veř. doprava je služba pro lidi, není to optimalizace vedení LAN kabelů ve firmě, kde úspora nikomu neuškodí. Proto je potřeba i nějaká sociální inteligence. A s tím hold má ta škola dost problém.

Že nějaké optimalizace linek jdou úplně mimo např. projektanty modernizací tratí, to je fakt. Ale opět to nic nemění na existenci pověsti, že studenti ČVUT jsou posedlí rušením lokálek. Z mé hlavy ta pověst není. Já s ní pouze souhlasím.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4126
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 23:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakultu dopravni jsem neabsolvoval...tim padem nedokazu posoudit,k cem jsou studenti vedeni...pokud je tomu takto,tak jsem moc rad,ze jsem si vybral fakultu strojni. Zde jsem se setkal s profesory,co vztah k zeleznici rozhodne meli a jejich cilem nebylo nas vest k jejimu zaniku.Nebudu tvrdit,ze by nam bylo predhazovano,ze koleje nikdy nenesly nic lepsiho nez vozidla z CKD...prestoze mam ke koncicim radam lokomotiv mnohem vetsi vztah nez k tem modernim. Vzdy jsem vsak videl urcitou pokoru k puvodnim resenim a jejich dlouholete zkusenosti...ne jen teoreticke znalosti.S trendem ruseni lokalnich trati nesouhlasim,protoze nevidim duvod,proc by mel byt autobus nekolikrat levnejsi nez motorovy vuz obdobne kapacity...pokud je tomu jinak,muzou za to predevsim nesrovnatelne podminky provozu (napr. poplatky za dopravni cestu).
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4406
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 02:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže znova: Platit šukafon pro max. 7 lidí (či dokonce nula) je správné?

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - kde dnes znamená minulý rok[pozor]
brouk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.33
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 08:15:01    Odkaz na tento příspěvek  

víte vy vůbec kolik autobusů jezdí prázdných?, taky se mezitím co nám tu řádí OREDO spousty busů zrušilo, ale že se nikdo nemá jak dostat z odpolední toho už moc nepálí...
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 10:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S trendem ruseni lokalnich trati nesouhlasim,protoze nevidim duvod,proc by mel byt autobus nekolikrat levnejsi nez motorovy vuz obdobne kapacity...pokud je tomu jinak,muzou za to predevsim nesrovnatelne podminky provozu (napr. poplatky za dopravni cestu).

Poplatky za DC jsou sice jedním z faktorů, ale nikoliv tím hlavním. Jen pro pořádek, sólo 810 platí na regionální trati cca 6,2 Kč/vlkm (součet obou složek poplatku). Přitom nákladově se bus obvykle vejde do nějakých 30 Kč/km, zatímco ani s tou 810 vám obvykle nikdo pod nějakých 70 Kč/km jezdit nebude.
Nehledě na to, že vozidla velikosti 810 už dnes nikdo nevyrábí. Pročpak asi?
Takže doporučuju po důvodech pátrat dál, na poplatky za DC bych to rozhodně nesváděl. [lame]
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 10:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže znova: Platit šukafon pro max. 7 lidí (či dokonce nula) je správné?

Tak že by se měli platit jen spoje které jezdí ve špíčkových časech a ještě k tomu plně obsazené?

Pár obrázků ode mne...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10580
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 10:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt:
pokud je tomu jinak,muzou za to predevsim nesrovnatelne podminky provozu (napr. poplatky za dopravni cestu)
Když stejné podmínky, tak zrušíme třeba veškerou obsluhu dráhy? Každý fíra si bude přestavovat výhybky sám?
Ono ten poplatek za DC souvisí mj. s množstvím uživatelů dané DC nebo s vlastnostmi danými jinými parametry té DC (810 se prostě nemůže potkat s protijedoucí kdekoliv a nezabrzdí na "pětníku").

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 12:03:44    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Každý fíra si bude přestavovat výhybky sám?

A o čem jiném je D3? Teď akorát přenést dirigování z dispečera na "dirigujícího strojvedoucího" a budeme na tom personálně stejně, jako ten autobus.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 141.0.15.94
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 12:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: ano fíra, v Ádru máme samovraty.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 14:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0, videovlak: Dobře, to by dejme tomu šlo. Gratuluji, ušetřili jste 5,50 Kč/vlkm. A co dál? Pořád máte tu 810 cca dvojnásobně dražší oproti busu...
Tím nechci nijak rýpat, jen bych byl rád, abyste si uvědomili, že ani zrušení poplatku za DC žádné zázraky neudělá.

Mimochodem, pokud skončí stávající memorandum, bude to v případě KHK znamenat roční výpadek cca 100 000 000 Kč na regionální železniční dopravu. To prakticky znamená ušetřit denně 2740 vlkm... (schválně si zkuste cvičně něco seškrtat, ať víte, jak citelné to bude)
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 17:42:46    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr:

Pro 0 ne, pro 7, s přihlédnutím k okolnostem, často ano.

Kdyby mezi náklady na vlak se 7 a na vlak s 30 lidmi byl rozdíl, tak je to jiná, ale on zde žádný rozdíl není. Pokud nahradím vlak se 7 či 30 lidmi busem, ušetřím stejnou částku.

Proto má smysl sledovat i jiné parametry a pokud bus, co nahradí vlak, bude vozit 2 lidi místo 7, má smysl vlak. Pokud naopak trať vede tak blbě, že bus místo vlaku poveze 10 lidí, má smysl bus. Často se navíc stává, že místním je u zadku vlak i bus a jediní, kdo jsou v oblasti ochotni jezdit VHD jsou nemístní a ti obvykle preferují vlak (krásně se to ukázalo u 025).

Tam, kde jsme zdědili dobrou infrastrukturu (existující železnici), je škoda ji nevyužít.

Vám se to líbit nemusí, ale od toho jsou tu volby a politika, aby se u ztrátových věcí rozhodlo, jaké ano a jaké ne. Resp. co je a není podpora slabšího regionu. To se nerozhoduje tím, že se s kamarády shodnete, že 7 je pro vás málo a připadá vám to jako plýtvání.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 19:34:48    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: já nejen, že šetřím, ale seženu i prachy na Vámi avizovaný výpadek. Když přesvědčíte politiky, ať utnou dotaci kamionů, věřím, že ještě zbyde i na modernější vozidla. Protože pan ministr chce převádět náklad na koleje, věřím v úspěch. Dále věřím, že se na nuladvacetšestce se škrtat nebude, protože tady máme CHKO a dokola hranici, tedy prakticky nulovou šanci na zlepšení zaměstnanosti a za prací můžeme cestovat jedním jediným směrem. Jsem v klidu, lidi odtud přestanou prchat.
„A co dál? Pořád máte tu 810 cca dvojnásobně dražší oproti busu...“ Dovolím si opět připomenout jednu věc. Mezi busem a vlakem jsou docela podstatné rozdíly v pohodlí, bezpečnosti, ekologii… Především v našich oblastech je rozdíl docela citelný-bus jezdí ať chceme nebo ne, brzda-plyn, toto značná část cestujících docela nemusí. Tento jev je výrazně vnímán třeba při výlukách, kdy cestující střídá druhy doprav.
A moje poslední poznámka k Vašim nebo řekněme ofi výpočtům. Vložíme-li do věci pouze některé parametry, máte nepochybně pravdu, ale takové žonglování prostě nemá žádnou cenu. Kde máte externality, kde máte podpory obcí autobusové dopravě (zřizování přístřešků, letní údržby, odklízení sněhu…)? Připomínáte mi mé působení na průmce, kde někteří, aby došli k avizovanému výsledku, předposlední číslo násobili tzv. Bečvaříkovým koeficientem.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 20:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přesvědčíte politiky, ať utnou dotaci kamionů, věřím, že ještě zbyde i na modernější vozidla.

Umíte něco jiného než ty samé pohádky pořád dokola? Jestli chcete se mnou diskutovat, tak se prosím vraťte na zem.

Dovolím si opět připomenout jednu věc. Mezi busem a vlakem jsou docela podstatné rozdíly v pohodlí, bezpečnosti, ekologii…

Pohodlí je subjektivní, bezpečnost je u obojího relativně vysoká, ekologie nikoho nezajímá.

Kde máte externality, kde máte podpory obcí autobusové dopravě (zřizování přístřešků, letní údržby, odklízení sněhu…)?

A přístřešky na železničních zastávkách se zřídí samy a zdarma? Sníh se odklidí také sám? (připomínám, že poplatek za DC jsme o pár příspěvků výše slavně zrušili)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 21:30:08    Odkaz na tento příspěvek  

"Umíte něco jiného než ty samé pohádky pořád dokola? Jestli chcete se mnou diskutovat, tak se prosím vraťte na zem. "
Žiju v demokratickém státě a tak se snažím dělat, co mi situace dovolí. Chodím k volbám a diskutuji. Kdyby se jednalo o pohádky, tak by to nikde na světě nefungovalo, naštěstí tomu tak není. Domnívám se, že na klíčovou chybu v dopravní politice je potřeba neustále upozorňovat! S Vámi nemusím diskutovat za každou cenu, na přehlížení zásadních věcí ale budu reagovat, Vy opětovat pochopitelně nemusíte.
"Pohodlí je subjektivní, bezpečnost je u obojího relativně vysoká, ekologie nikoho nezajímá."
Pokud je někde jednoznačně víc místa, pokud něco jede výrazně klidněji, nemůže se jednat o subjektivní pocit. Tedy nejedná-li se o masochistu. Bezpečnost silnice-železnice je v poměru tak někde mezi deseti a dvacetinásobkem. "Ekologie nikoho nezajímá." Tak to si kupte byt na Pražské v Náchodě.
"A přístřešky na železničních zastávkách se zřídí samy a zdarma? Sníh se odklidí také sám?" Nádražní budovy často vlastní dopravce, údržbu peronů provádí často dopravce.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 21:49:27    Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče obsazenosti vlaků a používání veřejné dopravy bych měl asi takový názor. Domnívám se, že zcela chybí osvěta (za hranicemi funguje). Před několika lety probíhalo u nás něco podobného v oblasti odpadů. Řekl bych, že dnes už většina lidí poctivě třídí, alespoň v mém okolí tomu tak je. Proč něco podobného neproběhne i v dopravě? Proč jsme pouze každý den masírováni reklamou na auta? Vždy vidím, jak jede SAMO auto krajinou, cítím, jak se někdo snaží dokázat, že auto=svoboda. Tak nevím.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10583
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 22:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak:
Bezpečnost silnice-železnice je v poměru tak někde mezi deseti a dvacetinásobkem.
Zajisté - zejména když budou všude ty samovraty a zrušíme i dirigujícího dispečera.
To si musíte vybrat, zda chcete hájit železnici jako bezpečnější dopravu nebo nadávat na nespravedlivé zpoplatnění. Železnice může být buď bezpečná nebo levná, ne oboje.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 22:15:11    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: mám za to, že vyloučení člověka z rozhodování v dopravě vede naopak k větší bezpečnosti. Tady tak trochu střílím do vlastních řad, ale něco na tom asi bude. Proč myslíte, že zabezpečovací technika je prakticky stejně stará, jako provoz na kolejích?

Kvůli samovratům se nezruší dispečer, pouze se zrychlí provoz. Dirigující dispečer pochopitelně zůstane, konkrétně v Teplicích dělá současně výpravčího. Samovraty jsem uváděl z toho důvodu, že jste napsal: "Každý fíra si bude přestavovat výhybky sám? " Tedy bude.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10586
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 22:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak:
O rušení dirigujícího dispečera psal M 250.0.

Apropo i ten samovrat není zadarmo.

Proč myslíte, že zabezpečovací technika je prakticky stejně stará, jako provoz na kolejích?
Tak asi kvůli té bezpečnosti, ne? Ale pak prostě nemůžete žehrat na to že (na rozdíl od autobusů) platí vlaky poplatek za DC.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 22:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen taková drobnost, které si někteří nevšimli: neexistuje (aspoň v ČR) souvislost mezi náklady na provozování DC a cenou za DC.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 22:55:44    Odkaz na tento příspěvek  

Samovrat sice není zadarmo, zvyšuje však konkurenceschopnost železnice.

Zabezpečovací technika krom zmíněné bezpečnosti redukuje počet pracovníků. Např. stanice lépe vybavená zz nepotřebuje stavědla, bezpečnost je větší, počet lidí menší.

Silnice má své výdaje za dc, ale ty hradíme především jako poplatníci. Silnice si díky nehodovosti vynutila armádu záchranářů, která v žádném případě nekončí u sanit, hasičáků, vrtulníků, ale na operačních sálech, rehabilitacích... Silnice váže velký počet policistů.
Autobus silnici devastuje nesrovnatelně více, než osobáky. Devastace vozovky údajně roste se čtvtrou mocninou nápravového tlaku, což má za následek, že bus ničí proti osobáku několiktisíckrát více, bohužel v tomto poměru necáluje. V tom vidím podobně jako u kamionu docela velkou chybu.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 23:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: Tak ono to zabezpečovacie zariadenie dorazilo aj na tie cesty, kadejaké dispečingy a velíny rastú dnes ako huby po daždi.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 23:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nerad přeruším debatu...
nemá tu někdo fotky mostu v Novým Městě nad Metují co je přes řeku? Použil bych je ke stavbě modlu 1:120.. předem díky [happy]
P.S. zjistil jsem že nemám ani jednu fotku a to jsem tam byl na intru :D
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3753
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 14:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční modlářství = ušlechtilý koníček. [lol]
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 11:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jste vzali poplatek pro 810 6,2 Kč za vlkm na regionální trati?

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 12:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_1463Úpa: Zřejmě v Prohlášení o dráze celostátní a regionální platné pro jízdní řád 2015 - Příloha “C“.
mezimestak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.65
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 10:40:04    Odkaz na tento příspěvek  

toto stoji dnes v mezaru, asi preprava do velimi
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 10:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mezimestak:
asi preprava do velimi
[nene] - do Polska [wink]
mezimestak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.65
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 10:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

oprava aby jste nemuseli natacet pc
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17793
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 11:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

copak se to dneska v noci vezlo z Velimi do Meziměstí za pomocí 721 113 a 549, to už jelo zpět to Talgo? či co to bylo[uhoh]

ANNA NAKLAB & ALLE FARBEN - SUPERGIRL
prostě pecka[ok][ok][satan]
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 11:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb:
to zelené a šedé na fotkách mezimestaka [wink]
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 12:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb: Talgo odjelo už v listopadu do Německa.
mezimestak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.65
Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 12:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

jedna z dob minulych
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17796
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 13:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jo, já myslel, že něco těžkého [happy][happy]

ANNA NAKLAB & ALLE FARBEN - SUPERGIRL
prostě pecka[ok][ok][satan]
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2837
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 18:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdraví. Nenašly by se u vás starší fotky, kdy ještě na 026 jezdily rychlíky klasiky? [happy]
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2982
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 19:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro 3 vozy si do Meziměstí přijela SM42-2525

Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 21:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní dokumentačka z koleje 4a z Týniště nad Orlicí.

Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 21:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík:
takovýhle ?
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 23:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj: ano přesně takovéhle. Díky moc [happy]
Frantisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K diskusi o cenové disproporci vlaků a autobusů snad jen tolik, že je třeba si vždy uvědomit, co vše v té ceně je a co naopak není. Samotná výše pak hraje jen podřadnou roli. Přesto se najde spousta lidí, kteří ji vypichují jako jediný parametr ve snaze přidat se k současnému hlavnímu proudu rušitelů všeho, co souvisí s kolejemi. Nakonec, ono jde vždy na železnici ještě něco ušetřit jejím dalším omezením, však tu vždy máme silnice. Jenže jak to pak na nich vypadá, a že to vede k zaostávání údržby na jedné a tlaku na stavbu nových na druhé straně, už málokoho z tzv. milovníků železnic trápí. Těší je zjevně jen, že se kolejová síť nerozrůstá - patrně by se v ní pak přestali orientovat. Jiný důvod těžko najít.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 21:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hektor 720 114-8 přivezl svojí zátěž kontejnerů z vlečky cukrovaru v Českém Meziříčí a při setkání generací během výluky 28.11.15 v žst. Opočno. Tamtéž dnešní manipulák v podání dvojičky rekonstruovaných Cargo 742, Stabagácká dvojička 741 se slušným tkalounem Wapek při průjezdu Týništěm