K-report
 

Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 28. 03. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě na jihozápadní Moravě » Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 28. 03. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 23:10:34    Odkaz na tento příspěvek  

Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 07:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin ben: vlaky do Hevlína jsou v jednání, ve hře je několik variant, jelikož na letošek připadlo nejenom výročí tratě, ale i ukončení pravidelného provozu. Jakmile bude něco konkrétnějšího známo, včas sem hodím info.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 10:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dívám se tak do jízdního řádu a říkám si, jestli nejsem slepej...vidím tak, že v sobotu 5.9. pojedou za sebou dva vlaky v úseku Hrušovany n.J. - Šatov zhruba 5 minut po sobě. Dívám se špatně nebo je to fakt a bude se to řešit zpožděním "Expresu Pálava-Podyjí"?
lukas1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2014
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 12:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná že se pletu, ale neměl bejt expres Pálava-Podyjí náhradou za Velo Podyjí?
Aha takže velo podyjí jede jako historický vlak jen toho 5.9. nějak jsem se blbě díval

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukas1987.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukas1987.)
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 22:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím...dnes na červeňáku za Znojmem krátce po projetí vlaku skočil z mostu sebevrah

herkules2016l
Bw_Ig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2012

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 17:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomínka:

Bytls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 20:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bw_Ig: [ok][ok][ok][jidlo]

749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... stroje z LD Jihlava
velkej423
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 11-2013

Odesláno Sobota, 28. února 2015 - 10:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.163+750.277 v 10:50 vyrazí z Rakšic s 20 vozy na Brno. Střelice +- 11:28.
Silo Rakšice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.41.101
Odesláno Sobota, 28. února 2015 - 17:33:48    Odkaz na tento příspěvek  

Z těch Rakšic to teď jezdí nějak často.Dá se říct,že každý týden to jede minimálně jednou.Chtěl bych se zeptat.Odkud se naváží ty vagony do Rakšic na silo.Také z Brna?A nebo od Znojma?Protože zatím pořád čtu,že se bude odvážet obilí a nikdy tu nebylo napsaný,že se budou navážet vagony do Rakšic.Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký zbytek dne.
babolet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.238.40.254
Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 15:18:59    Odkaz na tento příspěvek  

V pátek jsem zahlédl na 240 mezi Číchovem a Bransouzemi nějaké měření tratí,neví někdo co se tam děje.Díky za info.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 18:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bw_Ig pěkné vzpomínky. Též tu něco mám. Náhodou jsem tento týden něco málo naskenoval [wink]



Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 22:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bw_Ig , krokodyl: Luxusní [ok] děkujeme
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 07:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znojmo.......


herkules2016l
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 14:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bw_Ig, krokodyl: po dlouhé době opět supr fotky [ok] Železniční muzeum tak, jak si ho všichni pamatujem [proud] Když už jste u toho skenování, tak prosím přihoďte ještě něco z nákladní dopravy...

Silo Rakšice: Nejsem teda ten pravý znalec poměrů, ale když už nikdo jiný neodpověděl, tak předpokládám, že prázdné vozy do Rakšic zvládne obstarat sólo mašina od manimuláku z Brna. No a protože zpět to musí jet na dvě loko, tak proto je to tu více sledované. Mě by spíš zajímalo, co se furt odváží? Loni byla rekorní sklizeň, ale na tolik vlaků? [uhoh] Co se vozí? Řepka, kukuřice nebo obilí?

Mimochodem, jak si na tom vede nákladní doprava na znojemsku? Koudsk by mohl udělat zase krátky report [wink]

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14208
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 18:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obilí.

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 21:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068 Z nákladní dopravy zde mám momentálně něco mladšího. Jakési odklony, když byla zaplavená trat kdesi u Hohenau. Už ani nevím, kdy to bylo [uhoh]. Možná někdo doplní [wink]
Ještě něco pohledám [happy]

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 21:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari jakože zítra pojede obilí ? Jaksi nechápu tvé vyčerpávající info [sad]

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 21:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: vida, povodňové odklony z jara roku 2006 [jidlo]
Šari mi odpovídal na můj dotaz, co že se to furt odváží z Rakšic.

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 04. března 2015 - 07:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pozvánka pro milovníky modelové železnice na víkend do Znojma http://www.vlacky.info/

herkules2016l
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 06. března 2015 - 11:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host_81
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 3-2012

Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 18:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já fotkami předchozí příspěvek doplním [wink]
Tak tedy včerejší sváteční Jemnice:
xxxxxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.92.51.49
Odesláno Úterý, 10. března 2015 - 16:52:21    Odkaz na tento příspěvek  

Na 665 to vzdala 4012....
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 10. března 2015 - 19:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vím, že to sem nepatří ale čte to tu víc lidí...Prosím.....nemá někdo nové vypracované otázky na licenci strojvedoucích???Ty co kolují mezi lidmi jsou z půlky vyměněné....díky....Poslední zkoušky úplné fiasko, úspěšnost 20%. Prostě drážní úřad válí....

herkules2016l
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 10. března 2015 - 22:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co si to tak vypracovat sám? Spíš se jen tvůj mladý fláká místo toho, aby se učil.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 11. března 2015 - 06:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr
i za takovou odpověď díky i když vím, že se poctivě učil. Ale holt pro lidi co jim to nic neříká 3 týdny kurzu nic moc. Ale když mi bylo řečeno, že nějaký pravopisný chyby jim nic v testech neříkají a co je nejhorší mají tam bohužel špatný odpovědi. A když se jeden co má drážní průmku přihlásil když mu chyběl jeden bod, vyfakovali ho arogantně a když jim řekl, že to mají oni špatně, bylo mu řečeno,,Vy se chcete hádat" My jsme zkoušející....
----------------------------------------------------------------- ---------------

herkules2016l
Znechucenej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Středa, 11. března 2015 - 22:52:04    Odkaz na tento příspěvek  

Poslední zkoušky úplné fiasko, úspěšnost 20%. Prostě drážní úřad válí....

Když někdo bere "Kurz k získání licence strojvedoucího" jako dobře placené prázdniny, není se čemu divit. Faltus zavírá v deset, Šatlava má sice zavíračku oficiálně ve dvanáct, ale dá se v ní sedět i do rána. Ve vybrané společnosti, samozřejmě.
A pánové z Drážního úřadu neválí. Prostě dělají svou práci.

Ale holt pro lidi co jim to nic neříká 3 týdny kurzu nic moc.

Ano, máte pravdu. Ale pak se nabízí otázka, proč se do toho vůbec pouští, když jim to nic neříká. Ono je to těžké, když se hrne do kurzu na strojvedoucího někdo, kdo neví, co je to napětí, proud a nebo jak se vypočítá výsledný odpor sérioparalelního zapojení (odporů)... Nedej Bože, aby po něm někdo chtěl proncip funkce pulsního měniče! Nebo význam shuntování! No co si to ti hulváti z toho Drážního úřadu vůbec dovolují! Fíra je přece od toho, aby kroutil kroutíkama a proč to jede, to přece vědět nemusí.
Pokud to mladým mužům nic neříká, nechť se věnují tomu, co jim něco říká.

A když se jeden co má drážní průmku přihlásil když mu chyběl jeden bod, vyfakovali ho arogantně a když jim řekl, že to mají oni špatně, bylo mu řečeno,,Vy se chcete hádat" My jsme zkoušející....

Mladý pán by si měl uvědomit, že maturitní vysvědčení ze střední průmyslové školy železniční nemá v tomto (ani jiném) sporu větší cenu než toaletní papír a takováto argumentace rozhodně není klíčem k úspěchu u zkoušky. Je to především on, kdo chce něco po pánech z Drážního úřadu, kteří jsou v tomto případě skutečně zkoušejícími (nikoli zkoušenými z Českého jazyka). Ona pravopisná chyba v textu asi nemá příliš velký vliv na úroveň vědomostí zkoušeného, které se mají tímto testem prokazovat. A pokud byl zkoušený tak bystrý, že stihnul v těsném časovém limitu kontrolovat i gramatickou správnost otázek, pak je škoda, že se nezaměřil i na jejich správné zodpovězení...
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 20:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znechucenej nádražák
kurňa to jsou mi ale chytrý keci..........

herkules2016l
J.U.Ray
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 21:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Herkules2016l: Ale na rozdíl od Vašich příspěvků jsou ty chytrý keci alespoň v nějaké srozumitelné formě a pravopisně správně. Sice vím, že pravopis se nehodnotí, ale pokud je Vaše kultura psaného textu v nějakých odpovědích, které jsou nad rámec ABCD, podobná jako ve Vašich posledních třech příspěvcích, na zkoušející to neudělá zrovna nejlepší dojem. A pokud ne na zkoušející, na diskutující určitě.
Znechucenej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.235.36
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 14:53:44    Odkaz na tento příspěvek  

kurňa to jsou mi ale chytrý keci..........

Kecy to možná jsou [talker], ale keci určitě ne. [wink]
Bytls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 22:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znechucenej nádražák: Malý příklad, mě pracovně blízký. K čemu mě je znát do detailu trakční převodovku H 750 M na MV 854. Pokud se mě za jízdy utrhne třeba kardan, nebo příjdu ráno na MV a zjistím, že olejová nětěsnost převodoky byla tak velká, že olej je pryč... To pak stačí obyčejný mobil.
Podobný velký problém je s přípravou k zákonitým, či jak se to teď jmenuje. Pokud někdo řekne, že se ke zkouškám mám naučit VŠECHNO a není daný žádný okruh otázek(nepočítám ty co kolují na netu ). Tak potom je velice těžké se ke zkouškám učit to "všechno". Porovnání s autoškolou není možná úplně na místě, ale? Jdu dělat autoškolu, navštívím první knihkupectví a koupím si učebnici auotoškoly včetně přesně daných otázek k závěrečným zkouškám.
Ať je daných třeba i 1000 nebo 2000 otázek včetně správných odpovědí, ale ať jsou! Třeba si vzpomínám na otázku: "Jaké je chemické složení brzdového litinového špalíku?" Znalost tohoto je věcí převelice důležitou...
Toť můj názor.

749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... stroje z LD Jihlava
Euro9
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.90.137
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 23:18:37    Odkaz na tento příspěvek  

Porovnání s autoškolou opravdu není na místě-řidičský průkaz udělá každý a také to na silnicích tak vypadá.Zaplaťbánbůh,že na dráze nejezdí každý.

Možná by i na tu licenci šly vytvořit otázky,ale kdo by to zpracoval.Může se jednat o 100 000 i více otázek z toho všeho.Kdo na to má hlavu,tak projde.Kdo ne,zvolí si jiné povolání,na které hlavu má.

Za poslední půlrok jsem měl asi 13 zácvikantů,školy měly různé i věk různý.
Na dotaz,proč jdou jezdit,jen jeden řekl jsem fanda železnice a tohle je moje vysněné povolání.
Od ostatních většinou padla věta fírů je prý málo,tak to zkusím.
O železnici ví,to co běžný občan,že vlak jezdí po kolejích.Neodsuzuji je,není to lehké za pár týdnů kurzu a učení vstřebat tu spoustu informací.Ale někteří nemají tušení,do čeho jdou a nezvládnou to,a nebo s velkými obtížemi.
Všem budoucím kolegům přeji hodně štěstí,trpělivosti a pevné nervy.
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 10:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bude hůř. Současná situace je začátkem konce. Sám jsem rychlokvaška, nikoliv vlastní vinou, ale daným systémem. Ale dnes už to jsou supermegarychlokvašky. Co bude dál? Bude dopravce žít jen z toho, že se mu nezasvěcení adepti upíší na pět let a poté rychle zmizí? Mám pocit, že dnes i ti fandové, ztrácejí iluze a odhodlání. Můj odhad je ten, že to vyvrcholí tím, že DKV bude muset přiznat, že nemá lidi a přesvědčit kraj, aby neobjednával tolik vlaků, teda alespoň ne u ČD a.s. Myslím, že to nebude dlouho trvat.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5465
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 12:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belinea: Kraj udělá VŘ, ČD se nepřihlásí, jelikož nebudou mít lidi. Ve výsledku nakonec kraj možná i ušetří. Když si vezmou, s jakou cenou šly ČD do VŘ na Šumavě. To si opravdu někdo naivně myslel, že s takovou cenou na trhu obstojí?
Znechucenej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 12:12:43    Odkaz na tento příspěvek  

Malý příklad, mě pracovně blízký. K čemu mě je znát do detailu trakční převodovku H 750 M na MV 854. Pokud se mě za jízdy utrhne třeba kardan, nebo příjdu ráno na MV a zjistím, že olejová nětěsnost převodoky byla tak velká, že olej je pryč... To pak stačí obyčejný mobil.

Ano, máte pravdu, ale myslím, že je dobré, pokud znáte princip funkce zařízení, k tomu, abyste jej dobře používal. Srovnání s autoškolou: Když mě poprvé v životě, někdy ve čtrnácti letech, posadil bratranec do auta za volant a řekl mi: "Teď otočíš klíčkem, teď šlápneš na tohle, teď na tohle, teď zařadíš dvojku, teď trojku...", taky jsem nějak jel. A možná že ne až tak špatně. Když mi potom v průběhu let a v autoškole vysvětlili, jak funguje spojka, jak převodovka, jak brzdy, pomohlo mi to k tomu, že nyní jezdím efektivněji, šetrněji, ekonomičtěji. Vím, že ne z každého udělá seznámení s touto teorií lepšího řidiče, ale jsem přesvědčen, že mnoha lidem skutečně pomůže.

Že má zaměstnavatel zájem na tom, aby zaměstnanec nejen prakticky ale i takto teoreticky ovládal svěřenou lokomotivní řadu, plně chápu. Osobní automobil stojí pár tisíc, proti tomu Vámi zmíněný motorový vůz několik milionů. Pokud jej bude zaměstnanec na základě těchto znalostí užívat šetrněji, efektivněji a ekonomičtěji, bude mít nižší spotřebu paliva a motorový vůz (či jeho jednotlivé komponenty) bude mít delší životnost, bude mít i tento zaměstnanec pro zaměstnavatele větší přínos.

Na výkon některých profesí se lidé připravují roky, studují střední a vysoké školy v daném oboru. Během té doby musejí také vykonat mnoho zkoušek a vstřebat při tom mnohem a mnohem více naprosto zbytečných informací. Strojvedoucím se člověk stane do jednoho roku. Myslím, že obtížnost zkoušek plně odpovídá obtížnosti zaměstnání a bohužel i "zhuštěnosti" informací do kurzů. Za všechny pány lektory z DVI dám klidně ruku do ohně. Nedovedu si představit, že by někdo dokázal tuto problematiku učit lépe než oni. Samozřejmě, když přijde do kurzu někdo s elektrotechnickým nebo strojním vzděláním, může mít oproti ostatním určitou výhodu, ale, jak jsem se přesvědčil, taky nemusí. Největší výhodu mají právě ti, kteří jsou chytří a o danou problematiku se zajímají. Tedy ne o to, jestli je lokomotiva zelená, modrá nebo červená, ale o to jaký má motor, jakou trakční charakteristiku...

Uznávám, že některé otázky, ať už u zkoušek na licenci strojvedoucího nebo u zkoušek na osvědčení strojvedoucího, jsou poněkud zbytečné, ku příkladu jaký typ vstřikovací trysky je použit u motoru K 6 S 230 DR či jaký průměr má ventilátor chlazení vodních okruhů lokomotivy 750, případně znalost přesné definice toho, co to je dopravní obslužnost kraje či obce... Na druhou stranu, co se stane uchazeči, když se těch pár věcí navíc prostě naučí?
Znechucenej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 12:42:19    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo na to má hlavu,tak projde.Kdo ne,zvolí si jiné povolání,na které hlavu má.

Přesně to se snažím říct! Pokud Herkules2016l píše, že byla úspěšnost 20%, jak je možné, že těch 20% uchazečů ty zkoušky udělalo, když jsou tak těžké? Byli ve stejném kurzu, učili je stejní lektoři, měli stejné materiály, stejné podmínky, stejné zkoušející... Že by se místo flákání po hospodách po večerech učili? Nebo se flákali po hospodách a přesto to udělali? Protože jsou dobří a protože se o železnici zajímají mnohem déle než tři týdny v kurzu?

A bude hůř. Současná situace je začátkem konce.

Bohužel, máte velmi smutnou pravdu. ČD se sice snaží situaci zachraňovat vypisováním stipendijních programů pro žáky středních škol čédés, když jsem se ale v kurzu v Třebové setkal s "produkty" těchto programů, chtělo se mi zvracet. Dobrý zdravotní stav nebo výborné studijní výsledky na střední škole jsou jen propagační žvásty. Všichni tři chlapci, se kterými jsem měl tu čest, stěží prolezli k maturitě a o vlaku skutečně věděli jen to, že vlak jezdí po kolejích, zájem o železnici veškerý žádný. A to decentě pomlčíme o výrazné nadváze, dioptriích či psychických problémech těchto kusů... Na poprvé pochopitelně nesložil zkoušky na licenci ani jeden z nich. Hlavně, že byli po čtyři roky poflakování se na prestižních středních školách zahrnováni financemi a jízdními výhodami...

Co bude dál?

Těch představ se dost děsím, protože už je jen krůček k tomu, aby u nás jezdili cizí státní příslušníci z ekonomicky slabších zemí, podobně, jako je tomu u řidičů MHD. To už snad raději to omezení objednávaných vlaků.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 14:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znalec poměrů: před sedmi lety se ve dvouměsíčním motorovém kurzu braly základy elektrotechniky, motory, přenosy výkonu a další, což bylo pro ty základy o fungování lokomotiv dostačující.Bohužel když se přišlo na konkrétní řady, už se jely jen schémata a k obsluze a závadám se člověk nedozvěděl nic. Stejně tak předpisy se přeletěly a úplní neználci pak věděli stejně houby. Docela by mě zajímalo, jak to funguje dnes.

Ale zpět k tématu ve Střelicích stojí u topírny s nějakou modrou 740 i dvě bývalé drážní 742 276+348
zácvikant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.235.90
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 15:28:53    Odkaz na tento příspěvek  

Funguje to stejně, akorát se proletí i ty základy elektrotechniky, motory, přenosy výkonu a další. Na přenosy výkonu jsme měli celý jeden den (8.00 až 16.30), přičemž do 15.00 jsme se zabývali mechanickým, pak krátce hydro a elektrickej? Jo, ten prý taky existuje.. Tak nějak podobně to bylo ve všem, naprosto zbytečně se učí vyžilé věci, místo aby se kladl důraz třeba právě na ten elektrickej přenos. Předpis SŽDC D1 byl taky výživnej, nevím sice už kolik dní na to bylo, ale recitování článku po článku asi nebude tím pravým.
A konkrétní řady? Ano, po jednom dnu na ludry typu 704 nebo 708, a pak v jednom dni prolítnout 742/750 a 771.
Prostě nezáleží na tom, co do člověka hustí v kurzu, ale na tom, co se člověk naučí sám, co si sám vyhledá, na co se zeptá chlapů z provozu. Ono i v tom samotným jízdním zácviku spousta kluků jen sedí na sesli, kvedlá kontrolérem, ale na nic se nezeptá, nic ho nezajímá a pokud není fíra iniciativní, tak spousta z nich ani neřekne, jestli by mu fíra neukázal mašinu, kde co je, jak to funguje, odstranění závad ani nemluvě.

Tímto nijak nejdu pro lektorům DVI, oni toho spoustu ví, ale pokud se něco nezmění na vyšších místech, nebude to jiný. Stejně tak nic pro fírům, pokud to toho zácvikanta nezajímá, tak těžko ho něco naučí. Je to o přístupu těch kluků. A jelikož teď je situace taková, že na fíru jdou kluci z pracáku, protože jim to tam nabídli - budete brát poměrně slušný prachy víceménně za nic - tak je to cesta do pekel. Oni za chvíli poznají že to je všechno naprosto jinak. Ale to už do nich dráha nacpala hromadu peněz a času. No way, naberou se další.

Licenci jsem udělal naprosto bez problému napoprvé, pokud člověk uměl, nebyla tendence ho nějak topit, i když jsem se do jedné ústní otázky poměrně důkladně zašmodrchal. "Zákonité" mě čekají za chvíli, proběhlo to všechno strašně rychle, jsem tedy supermegarychlokvaška, jak správně poznamenal Belinea, ale mám aspoň ten zájem, snažím se těch fírů ptát čemu nerozumím, studuju co se dá.. Ale stačí to, abych svoji práci dělal obstojně a neudělal žádnej průser? A co pak ti, kteří to berou jako "lepší než pracák"?
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 16:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zácvikant: Vše co píšeš je pravda. Dovolím si ti odpovědět na poslední dvě otázky v textu, které jsi položil.

Průser je věc relativní, osobně jezdím blbých pět let, věřím si, ale i tak si denně říkám, že mám to kliku, že jsem se do ničeho za tu dobu nenamočil. Nevíš dne ani minuty a průser je na světě. A to, že existuje tísicjedna okolních faktorů, které ti napomáhaj udělat průser, to tě nikdy neomluví. Pokud se chceš věnovat alespoň trochu svým zájmům, běžným povinnostem a nedejbože i manželce s rodinou, nikdy nepůjdeš do práce odpočatý tak, jak ti nařizuje předpis. Tím jen naznačuji, mít oči na stopkách a tak trochu se každou směnu modlit, i když jsi nevěřící, našlápnuto do průšvihu je vždy, před každým nástupem. A budeš-li chtít splnit předpis a být ostražitý? Vezmi si dovolenou, ale to nejde neustále, takže se vlastně naučíš jezdit tak nějak s vybitýma baterkama... To že jsi vzdělanější a chytřejší než okolní jezdci v protisměru je báječné, zahřeje to u srdíčka a když ti mašina nepojede, třeba se obejdeš i bez mobilu, ale nikdo není neomylný, na to pamatuj...

A ti s tím pracákem, ti se upíší na těch pět let a pěknou řádku statisíců korun. Když by je to náhodou chytlo, zůstanou u toho, ale asi sám tušíš, že takových bude minumum. A z toho minima několik z nich zjistí, že za věrnost rozkradené dráze, draze zaplatili zdravím a ztrátou mládí a přátel, uteče do pár let taky. Nejsem pesimista, jen se snažím trochu víc zhluboka vnímat realitu a předvídat, jak se věci mají a kam se posouvají.

Až budeš hotový, přeji ti hodně kilometrů bez mimořádností a nervy z oceli.

A teď jednu perličku, SŽDC jakožto státní organizace má od letoška nařízeno, že drtivá část nově přijatých zaměstnanců musí pocházet z úřadu práce. Ale to není vše, podmínkou přijetí je to, že daná osoba MUSÍ být na úřadu evidována déle jak 6 měsíců. Jedná se o státní pomoc při snižování plošné nezaměstnanosti. Ověřeno z důvěryhodného zdroje. Trochu mě z toho mrazí v zádech...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5467
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 16:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belinea: Kam ten svět spěje? Za chvilku budou mít při výběrovém řízení přednost uchazečí se zápisem v TR. [crazy] Čeho se ještě dočkáme?
zácvikant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.235.90
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 17:11:03    Odkaz na tento příspěvek  

Belinea : Upřímně? Říkám si po každé šichtě, že dneska to šlo naštěstí dobře. A to mám vedle sebe člověka se zkušenostmi, co by zasáhl, kdybych něco prosral. Nešel jsem na dráhu s klapkama na očích, že na tý mašině budu jen "mačkat čudliky", pak slezu, vezmu prachy a jdu domů.. To si myslí lidi, co o dráze nic neví (ověřil jsem si to u několika, převládal názor, že je to jako autoškola a pak děsný překvapení, co to obnáší, co fíra musí znát a tak dále). Že bych byl neomylný, na to jsem nikdy ani vzdáleně nepomyslel, snažím se na vedení vlaku vždycky soustředit na 100%, ale jednou to vyjít nemusí. Holt jednou nohou v hrobě, druhou v kriminále, v libovolném pořadí.

Žádný dodatek ohledně pěti let a statisíců korun ve smlouvě nemám (kdo je mým zaměstnavatelem ti je asi jasné), dost mě to překvapilo, počítal jsem s tím, ale realita je jiná. Mimochodem, je to špatně, protože to nahrává tomu, že spousta lidí to jen zkusí, půl roku se nechá živit, pak zjistí, že u ZOZky nestačí znát, že na červenou se nejezdí, na zelenou pro změnu jo a žlutá je ku*va co? A odejdou. Přijdou jiní. A pak ti co tím projdou, tak skončí třeba tak, jak jsi napsal ty.

Děkuji ti, i tobě přeji pevné nervy a pokud možno žádné MÚ [happy]

Poslední odstavec beru jako velmi špatný vtip. Už teď se zadaří, že vyjedu z oblouku a v kolejích pracuje pár chlapů ve vestách. Že by někdo řekl, že tam budou? Ne. Rozkaz? Ne. Nikdo o nich totiž neví. A jestli bude ještě hůř..
Bw_Ig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2012

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 17:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mouka - na těch Jihočeských tratích "národní dopravce" rozhodně nešel do VŘ s cenou za vlak.km jako v Kraji Vysočina (tedy 65 Kč/vlkm) ale hodně vyšší.
Ještě platí 15 denní tabu - mlčení. Pak Kraj JČ zveřejní průběh a výsledky VŘ.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5468
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 18:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bw_Ig: Ba naopak, s příliš vysokou cenou.
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 08:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby mohl někdo během dne potvrdit, že pojede zase na 4816, byl bych moc vděčný... Díky.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 15:42:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

perník: Tak to vypadá, že na 4816 jede 754 016
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 20:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si k nedávné diskuzi přiložit nějaká ta fakta...ze kterých taky mrazí. Čtěte, aneb přesně taková je realita...
A jak s chutí říkám, bude hůř.

Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5479
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 21:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těch 6,74 přesčasových hodin je za měsíc?
Ferniii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 18. března 2015 - 04:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belinea : [ok]
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 18. března 2015 - 08:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Ano, je to průměr na jednoho fíru za měsíc.
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 21. března 2015 - 22:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes měla 754 012 mimořádně R 621/666/663/660/669. Fotil někdo? Já se jen svezl...

(Příspěvek byl editován uživatelem Darwa.)
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 21. března 2015 - 23:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

darwa: je to v brejlích a na vysočině
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 25. března 2015 - 07:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuší někdo, co bude předmětem cca týdenní nepřetržité výluky tratě Znojmo - Retz? [coze]

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 25. března 2015 - 18:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po trati 247 dnes odpoledne opět po čase projel vlak. A to rovnou nákladní [jidlo] - 731.001 s pěti vozy.
Na trati byla od 12.00 do 19.00 naplánována výluka, v poznámce bylo "filmové natáčení ČT".
Třeba sem Shalomek dodá nějaké fotky, co pořídil. Já jsem stihl akorát tasit mobil a udělat jedno roztřesené video [crazy]
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2350
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 25. března 2015 - 21:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak výluka je ze strany rakouských drah, tak u nás se nic dít nebude ...

Zajímavé je, že v popisu výluky rakouských drah je náhradní zastávka v Šatově uvedena správně jako "Šatov, obecní úřad", tak v popisu drah českých jako "Šatov, křižovatka" [crazy]

Ale zase v druhé části rakouského papíru od Postbusu (který bude zajišťovat NAD) je zase uvedena tato zastávka jako "Šatov, křižovatka zastávka" [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem Nuts.)

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 08:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts: taky jsem se na to díval včera a pousmál jsem se. Je docela mazec o kolik to bude jezdit jinak. Možná by se daly čekat i nějaký odklony, ale spíš to bude asi přes Laa.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 18:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.022 Jihlava 18.5.2011

R 926 "Lužnice"


www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 19:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



24. a 25.3 byla naposledy na trati 240 na výlukovém obratu 4827/4806/4811/4834 754.049 , dneska ráno jsem jí na 4827 zamával, dopoledne odjela strojně do Přerova a na Sv do Bohumína. No a zítra už asi pod Ondřejníkem ...
Bardotak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 14:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts 2350,Kubam 1327:Zajímavé to co píšete.Dnes dopoledne odjelo Pnko do Retzu.Včele byla 742 230+189 a 27 vozů.5 VOZŮ se dobíralo ve Znojmě od Jihlavského manipuláku.Takže výluka se týká pouze osobní dopravy úseku Retz-Znojmo?

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 21:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bardotak:

Výluka má začít až v sobotu o půlnoci, ale je možné, že se nákladní dopravy z ČR týkat nebude. Cyklistický "expres" by taky měl jet ...

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Bardotak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 22:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts:Nevím sice jak a odkdy bude výluka,ale co se týče zastávky Nový Šaldorf tak tam už včera dopoledny byly na silnici od Hnanic ukazatele zastávky náhradní autobusové dopravy H Haltestelle.Takže nevím proč by to tam Rakouské dráhy označily takhle brzy.

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 28. března 2015 - 12:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když jsem byl vyzván ....