K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 15. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 15. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím ale když bliká červená, a to už dost dlouho, tak vjet na přejezd může jen vrah, sebevrah nebo debil. Zavřít a sebrat řidičák, tohle je prostě neomluvitelný

Moje vlakovidea na youtube
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:06:20    Odkaz na tento příspěvek  

Krojca- jo, možná vlak neviděl, ale on jej neměl vidět, vůbec tam neměl vjíždět.
Je pravda, že tyto místa, kde je trať v souběhu se silnicí a jsou přes ně přejezdy, jsou více kolizními.
lkj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.217.97.97
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:06:59    Odkaz na tento příspěvek  

Krojca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 22michal: No, ono by ty vlaky mělo být vidět. V případě poruchy musíš zastavit a rozhlédnout se, přesvědčit se o volnosti tratě a pakpokračovat přes přejezd. Ale nevím zda zde by to šlo aniž bys byl čumákem auta v průjezdném profilu.... Je tu křižovatka kde musel při odbočení dávat přednost. Nechci ho omlouvat, signalizace jela.... Ale je to tu složité a nevím zda dostačně přehledné
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Moje vlakovidea na youtube
beláž
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.20
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:47:43    Odkaz na tento příspěvek  

Všechno dopadlo celkem dobře... nikomu se nic nestalo. Srážka byla v relativně malé rychlosti. Vlak se rozjížděl ze zastávky.
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 10:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro jistotu jsem to ukradl a hodil na YT, se bojím, že to video stáhnou..
https://www.youtube.com/watch?v=tI0HjIrS6Co
a dvě fotky.

Moje vlakovidea na youtube
Občan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.191.8
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 11:31:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ze zakone o silnicni doprave,tak nechapu ty ruzne teorie co se tu pisi

Železniční přejezd
§ 28
(1) Před železničním přejezdem si musí řidič počínat zvlášť opatrně, zejména se přesvědčit, zda může železniční přejezd bezpečně přejet.

§ 29
(1) Řidič nesmí vjíždět na železniční přejezd,
a) je-li dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 11:53:03    Odkaz na tento příspěvek  

Občan- ale ano, tohle je každému jasné. Bohužel to ale v reálu na silnicích vypadá asi tak:

1. bliká pozitivka- jeď jak prase
2. začala blikat červená- jeď rychleji, jak hovado
3. delší dobu bliká červená- možná by mohl přijet vlak?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohledem kamioňáka

www.koridory.cz
Občan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.191.8
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:20:23    Odkaz na tento příspěvek  

tv nyni oznamila,odkud byl ten ridic.
A k ridicum z teto zeme se rika,lepsi byt mrtvej nezli bejt druhej.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:21:35    Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun- jo, tři výstražníky. A teď kdesi psali, že jej oslnilo slunko. Takže podle téhle logiky, když někam nevidím, tak se tam hrnu poslepu? A stejně je to (podle mého názoru) výmluva- když mu svítí slunko od východu, tak právě o to víc bude červené světlo na černé desce vidět (stejně jako se televizor dává zády k oknu, aby na něj bylo dobře vidět).
Jednou se mě stalo, že jsem jel k přejezdu se slunkem v zádech- červenou na výsražníku jsem uviděl až kousek před přejezdem. Zastavit nebyl problém, protože jsem jel jak se jet má.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7345
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože, on přece nemůže říct, že to udělal schválně, to by mu přitížilo, tak se hledaj výmluvy : Oslnilo mne slunko, přejezd nefungoval (to už dneska díky diagnostice moc neprochází), měl jsem přednost zprava a jiné pitominy.

Jinak souhlas - problém je spíš ostré slunce v zádech (západ slunce), to je opravdu někdy blbě vidět.
Vtip je v tom, že ty světla projíždějí řidiči v 99% schválně - že to nedělají na obyčejné křižovatce ?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

To sluníčko je dobrá výmluva... Když ta kamera vidí dementovi do tváře přes přední sklo, tak to musí dement mít stejně dementního advokáta...
Nikde ani jeden stín po celou dobu záznamu!!!
občan 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.137.251
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 14:13:43    Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklofar: Pravnici a advokati jsou extremne "vyčůraní" = budou mít potvrzení o únavě a nepozornosti nebo to navlíknout na to sluníčko,stín nebo že bere nějaké léky....dá se vymyslet hodně "polehčujících okolností" a soudce se tím musí zabývat.....Vítejte ve světe 21.století!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 14:16:54    Odkaz na tento příspěvek  

občan 2: netřeba vítat, jsemť již drahnou dobu pevně zakotven[biggrin]
Jen mě fakt zaráží, že ve zcela bezslunném místě může někoho slunce oslnit. Nicméně uznávám, že jsem starý, statický a nemám ten správný europohled na věc.
občan 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.137.251
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 15:20:51    Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklofar: Ja jen chci rict, ze pravnici jsou potvory a lidi byli,jsou a budou hňupi - červená je stop bez diskuze. V Rusku se to řeší takhle
https://www.youtube.com/watch?v=QlsnxmnMyEQ&feature=youtu.be
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 15:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další střet vlaku a údajně kamionu je aktuálně na trati 315!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3355
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 16:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

občan 2 > zrovna na tom vami odkazovanem videu je krasne videt, ze je tohle chovani dane nejen mistni povahou, ale ze je to zaroven reakce na prehnanou uredni buzeraci - video ma pres minutu, na jeho pocatku uz u zavrenych zavor par aut stoji a pritom vlak nikde. Takoveto alibisticke zavirani prejezdu dlouho pred vlakem ani k jinemu chovani vest nemuze.

Ja jen doufam, ze v souvislosti poslednich dni nekoho nenapadne predelavat prejezdy u nas - bezne je, ze vlak projizdi pres prejezd jednotky vterin pote, co zavory dobehnou do sve spodni polohy. Takto nastaveny prejezd proste zdrzuje jen nezbytne nutnou dobu a funguje i jako dobra prevence.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Petr_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 4-2015

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 16:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video je velmi kvalitní a do kabiny řidiče je vidět. Ten ... se vůbec nerozhlédl a přes dva blikajicí a bimbající výstražníky se tam normálně napasoval jak do běžné odbočky na silnici. Prostě ten přejezd úplně ignoroval. Jak může něco takovýho dostat vůbec papíry, natož na kamion ?? [nene]

Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 17:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je z Ruska a taky dobrý, ledovka na silnici a kamioňák zřejmě dlouho dopředu věděl, že to nedopadne dobře a nemohl nic dělat.
https://www.youtube.com/watch?v=_I1xckcrqWg

Moje vlakovidea na youtube
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11003
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 17:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_hradecký: Přesně tak. Navíc, ten řidič jel už nějakých 150m před přejezdem podél tratě, za světla, takže existenci kolejí po své levé straně, kam následně odbočoval, mohl těžko přehlédnout. Prostě, někdo takový by neměl za volantem co dělat, notabene kamionu.

PS: bylo obrovskou náhodou a štěstím, že u těch návěsem smetených výstražníků zrovna nikdo nestál. Zejména v tento čas tama korzuje ale skutečně hodně lidí, šanci na reakci a útěk by měli prakticky nulovou, když ten tirák vjel plynule vlastně rovnou pod vlak.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11004
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 17:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugr: no jo, ale tohle je prostě nešťastná shoda náhod. Frýdek (Studénka) není nic jiného, než ukázkový případ lidské tuposti. [uhoh]
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9362
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 17:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně třeba ten domek stou zabezpečovačko nebo co v tom je také není uplně nejlepší ... kdyby tam nebyl třeba by ten vlak viděl ...

Jako je to idiot,ale odbočujeme doleva,dáváme všem přednost koukáme po chodcích ,blikače neslyšíme pač na jedničku to hučí ....

PS neobhajuju ho ....

...........
Mimochodem takové večení,nízké slunko v zádech před semaforem taky nic moc teda .... paradoxně když svítí proti tak ty světla jsou vidět lépe ..
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 17:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Nemůžeš někoho obhajovat a na závěr tvrdit, že ho neobhajuješ, to jde prostě proti sobě. [happy]

Jena : jasně, jen jsem to sdílel jako zajímavost..

Moje vlakovidea na youtube
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7353
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 22:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

,ale odbočujeme doleva,dáváme všem přednost koukáme po chodcích ,blikače neslyšíme pač na jedničku to hučí ....

To je blbý..to snad by měl dělat něco jinýho, ne ?
Jeden výstražník vlevo, dva vpravo, předvěstníky skoro čtvrt km po obou stranách silnice.. jo vono to možná vypadá jako vlečka a já jsem velkej a těžkej, ostatní vždycky uhnuli.
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 22:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím domkem - být to 810 tak neřeknu, že ho neviděl, ale brejle se čtyřmi vozy? To se za takovýto domeček neschová.

810.529-8
Ať žijou 810
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 22:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je blbý..to snad by měl dělat něco jinýho, ne ?
Co jiného, když jediné, co umí, je kroutit volantem?
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 22:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To právě neumí.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11009
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 23:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: pokud "profesionální" řidič jede podél kolejí, pak následuje křižovatka, na které "z vedlejší" odbočuje vlevo přes ty koleje a přesto nezbystří, nevšimne si těch skutečně hodně hlasitých blikajících výstražníků a napere to přímo před vlak, který MUSEL být vidět, notabene z kabiny kamionu, pak je to prostě blb. Kde jinde by si měl dávat více bacha, než na takovém místě, které ale rozhodně není jediné na Zemi. Dobře to tam znám, jezdí tama denně do práce a ten vlak vidět je, domek relééovky mu tu blížící se lokomotivu rozhodně nezakrýval.[nene] A slunce taky nebylo, právě vycházelo a v ten čas ještě bylo schované za stromy.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Petr_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 4-2015

Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 00:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono jaksi mluví za vše, že to je Polák. A jaký zvěrstva jsem osobně viděl na polskejch silnicích, kam se na to hrabe Rusko nebo Indie. Třeba jak nás jedna Polka málem sestřelila v zatáčce bo se malovala a vyneslo ji to do protisměru...

Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Přebor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 10-2014
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 08:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 320
Úsek: Bystřice(Bystrzyca) - Třinec
Provoz zastaven/omezen-veden po jedné traťové koleji
Počátek: 5:09
Plánovaný konec: 8:35
Střet vlaku Os 2900 s osobou
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 10:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, je jistě dobře, že zkoumáte dohlednost, viditelnost přejezdu a značek, rozhledové poměry apod ze strany řidičů. Nic z toho však asi neomlouvá řidiče z jeho odpovědnosti. I kdybychom lidsky uznali, že to měl těžký, nesnadný.
Když na to koukám pohledem strojvedoucího, je veškeré značení u silnic přímo vzorné. SŽDC a debilové, které zaměstnává u traťovek, včetně těch, kteří mají vdělání a zodpovědnost třeba za převzetí trati do provozu, si vůbec nelámou hlavu s tím, že umístí návěstidlo se začátkem pomalé jízdy za sloup, předvěstní štít hodí do příkopu, hlavní návěstidlo dají za most, nebo před něj namontují pragotron, jako bylo v Kolíně. Že nechají označenou dočasnou pomalou jízdu, o které se nezpravuje, že rychlostníky umístí k úplně jiné koleji, než pro kterou si myslí, že platí. Že nedokáží rozlišit pravou a levou ruku, že návěstidla nemají předepsaný tvar, podobu, o barvě ani nehovoříc. Že nedokáží napsat na rozkaz informace pro strojvedoucího jednoznačně a ve shodě s vlastním předpisem. A nakonec, že za nic, ale vůbec za nic neodpovídají. Ani za to, že třeba několik let chybí na trati návěst "pískejte". To naše silnice, ty jsou vybaveny "návěstidly" úplně bezvadně.
Strojvedoucího nikdy neomluví, že návěstidlo nebylo vidět, že tím, jak je umístěno nebo jak vypadá, není vůbec rozhodující. Že byla tma, mlha? Nezájem. Řidič může, ba musí upravit rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, nebo jak se to píše. Myslíte, že někdo bude živit strojvedoucího, který se bojí riskovat a pojede taky tak?
Ano, lidsky chápu i lidi za volantem vozidel. Nelíbí se mi, když je někdo hned ostouzí. Je to jistě náročné, být stále ve střehu. Nevíme nic o tom, co jej třeba trápí natolik, že se nedokáže plně soustředit. Nebo měl prostě slabou chvilku.
(Tím neomlouvám lidský hovada). Ale štve mě, jak tady zkoumáte všelijaký vši. Zda tam byla budka nebo nebyla či jak moc by musel kroutit krkem. Jel na červenou a posral to. Váš P.
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 10:16:46    Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Když stojí na křižovatce auto na červenou, je to také přehnaná úřední buuzerace? Vždyť v tom kolizním směru může přijet auto za půl minuty! Prostě je to tak udělané, přejezd je ve výstraze tak pojede vlak. Na křižovatce svítí červená tak (možná) pojede auto.
Brodacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 5-2013

Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 10:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: z vaší reakce je vidět, že o drážní dopravě nemáte ani potuchy. Ten přejezd není v činnosti jen pro srandu. Určitě je důvod proč je uzavřen déle dopředu před průjezdem vlaku. Vše je dáno předpisy SŽDC...

To snad chcete aby vlak dával přednost autu ?? Z toho co píšete mi to tak přijde... Normální člověk dodržuje pravidla, počká a neriskuje zbytečně... Když je přejezd ve výstraze je to jako červená na křižovatce a do ní taky vjedete?? Nebo je to taky buzerace, že tam musíte čekat ??

Jen nechápu právě to, jak každého štve a rozčiluje, že musí na přejezdu čekat takovou dobu a raději riskuje a přejede na červenou. Když na normální křižovatce kde také musí čekat až se rozsvítí zelená většinu lidí ani nenapadne jet na červenou...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 11:51:11    Odkaz na tento příspěvek  

Brodacek, Starý Vlk: Doba trvání "červené" na silniční křižovatce je dána programem řadiče (některé mají čidla, registrující průjezd v hlavním směru a čas upravují). Výstraha na PZZ je DÁNA PEVNĚ PRO NEJRYCHLEJŠÍ VLAK v daném úseku. Takže specielně na dvojkolejné trati člověk v autě občas "roste". Příklad ze včerejšího večera - velké černošické šraňky jdou do výstrahy, poctivě zastavuju a čekám. Na ešus to dle času nevypadá, je to nakonec pomalu supící náklad od Prahy. Šraňky nejdou nahoru, takže bude něco v protisměru - skutečně přijel ešus a za celkem 5 minut jsem jel. Nikam jsem nespěchal, ani jsem sprostě nenadával, nicméně lidi dráhou nepolíbené dost chápu. Z jejich pohledu se zatraceně dlouho nic neděje - asi jako v jednu v noci na pražské křižovatce, nepřepnuté do blikačky...
Nastavení času výstrahy podle rychlosti konkrétního vlaku prý nelze (jak mi zde bylo vysvětleno), protože sveřepý fíra by v přibližováku mohl nekontrolovaně zrychlit... Ono to za nějaký ten rok půjde, ale zatím platí, že se to tak nikdy nedělalo!
Extra kapitolou je stavění zelené cesty rychlíkům vyšší a nejvyšší kvality ve vztahu k PZZ, zavázaným do staničního zab. zař. "Tatínku, kdy pojede ten vláček? Mě už bolí nožičky"! (abych citoval společensky přípustnou hlášku).
Jak bylo řečeno v jiném vlákně - sebelepší lékárnička nehodě nezabrání,..
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 14:01:54    Odkaz na tento příspěvek  

ad honzaklonfar : a teď si vezměte, že na trati s rychlostí 160 km/h se bude ploužit pracovní stroj rychlostí 20 km/h, ten tam pojede 8x déle než ten nejrychlejší vlak ... v témže přibližováku je třeba ještě zastávka, kde se postojí minutu ...
Princip přejezdového ZZ je celoevropsky stejný, funguje někde nějaké "proměnné" zařízení reagující na rychlost konkrétního vlaku ???
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 15:24:12    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: na poslední otázku nemám odpověď - nestudoval jsem to. Přesto si stále myslím, že k dynamickému nastavení předzváněcí doby dojde. Ale my dva u toho už nebudeme... I když bych chtěl na hlavní trati vidět MUVku přijíždět po 30 vteřinách od padnutí závor!
Ona totiž "nadvláda" železné dráhy z 19. a 20. století stále rychleji upadá a nadjezdy/podjezdy nejdou v hustě zastavěných oblastech mirnixdirnix stavět. Navíc pro takovou činnost není zhusta natištěno dost peněz...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 18:26:55    Odkaz na tento příspěvek  

..."nadvláda" železné dráhy z 19. a 20. století stále rychleji upadá...

Ve Švýcarsku se musí hodně usmívat...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 18:29:03    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: To naše silnice, ty jsou vybaveny "návěstidly" úplně bezvadně.

========================================

Kéž by toto platilo alespoň u dopravního značení pro železniční přejezdy!
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2701
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 21:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim 3355
Jeď si autem ve dvě v noci např. přes Ústí n.Orl...Tam taky budeš stát na semaforech a kolem tebe ani kolo.A čekám a nenapadne mě to vzít na červenou.[wink]

Petr_hradecký 113
Nevím kolik toho najezdíš autem po našich silnicích,ale tady to je taky pěkná džungle.

„Ze všeho nejvíc vyčerpává nečinnost.“
Aristoteles
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 21:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proměnné zařízení funguje, ale trochu na jiném principu - dle návěsti na vjezdovém návěstidle (aneb na volno je jiná doba (vzdálenost), než na 40 a výstraha).
Třeba Úvaly, Říčany a další.
mezimestak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.65
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 23:23:48    Odkaz na tento příspěvek  

příklad z Náchoda: Pokud ve směru na Hronov chce výpravčí zozsvítit odjezdové návěstidlo, tak se nejdříve zavírají oba přejezdy v Náchodě-Bělovsi a pak to je čekáníčko, naštěstí se lze těmto přejezdům vyhnout, ale člověk si moc nepomůže hlavně ve špičkách(znalci dopravy v Náchodě vědí o čem píšu), ale nikdy mě nenapadne, abych na přejezd vjel při výstraze, nežli spadnou klacky,jak se praví ""hrdinů jsou plné hřbitovy""
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.203.236
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 23:32:02    Odkaz na tento příspěvek  

"hrdinů jsou plné hřbitovy"
Až na to, že vjet na přejezd ve výstraze není vůbec žádné hrdinství, ale naprostá debilita. Ale právě proto, že někteří vypatlanci to za hrdinství považují, a že takovýchto vypatlanců je víc než dost, tak se to děje tak často.
mezimestak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.65
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 23:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: s tím hrdinstvím to samozřejmě není myšleno doslova
jinak souhlas, nějaký čas jsem také jezdil, tak to znám ze stanoviště velice dobře, co magoři dokážou před vlakem
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.181
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 12:31:52    Odkaz na tento příspěvek  

První pracovní den nové zastávky.. [lol]
http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=20175
Trať 011 | Souhrnná doprava Praha - Kolín (a zpět)
Úsek: Praha-Běchovice střed - Praha-Běchovice
střed Kraj: Hlavní město Praha

Počátek: 14.12.2015 11:11 Příčina: ostatní
Plánovaný konec: 14.12.2015 18:45 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny osobní vlaky ve směru Kolín - Český Brod - Praha na zastávce Praha-Běchovice střed dnes do 18:45 hod. nezastavují.

Poznámka:
Výluka ve stanici Praha-Běchovice.
asdfghjk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.228.41
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 13:18:24    Odkaz na tento příspěvek  

Trať 040 | Chlumec nad Cidlinou - Trutnov (a zpět)
Úsek: Chlumec nad Cidlinou - Nový Bydžov Kraj: Královéhradecký kraj
Trať 062 | Chlumec nad Cidlinou - Křinec (a zpět)
Úsek: Městec Králové - Chlumec nad Cidlinou Kraj: Královéhradecký kraj
Počátek: 14.12.2015 06:45 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 14.12.2015 16:30 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků
Zobrazit na mapě

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Chlumec nad Cidlinou a Městec Králové.

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Městec Králové - Chlumec nad Cidlinou

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Chlumec nad Cidlinou - Městec Králové

Poznámka:
Vlak Os 5751 se střetl s autem na přejezdu mezi stanicemi Chlumec nad Cidlinou a Městec Králové.
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 13:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jkl: SŽDC prostě nezklame. Jinak jsem docela zvědavý, kdy dají dokupy trať Praha - Pardubice, ten počet pomalých jízd je velký a v současném napjatém jízdním řádu to má podstatný vliv na včasnost vlaků.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:18:58    Odkaz na tento příspěvek  

ad honzaklonfar : technicky lze asi ledacos, i "proměnná" doba přejezdové výstrahy podle skutečné rychlosti.

Ale ... kdo to bude financovat (vývoj, výroba, zásah do kolejové infrastruktury), provozovatel dráhy nebo "správce" (vlastník) silniční infrastruktury (stát, kraj nebo obec), z nichž ani jeden to nepotřebuje ...

Včera (13.12.2015) jsem v Aši počítal za jak dlouho se připlazí Desiro od okamžiku uzavření závor ... napočítal jsem do 40, tedy asi těch 40 vteřin ...
Přebor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 10-2014
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 16:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 220/221
Úsek: Praha-Vršovice - Praha-Hostivař
Provoz přerušen/omezen
Počátek: 14:10
Plánovaný konec: 16:40
Střet vlaku R 644 s osobou na zastávce Praha-Strašnice
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14618
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 16:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Praze - Strašnicích opět přejetý. Info od kolegy. Odklony via MAL + LIB.

Edit: No jasně, rychlík. Nový grafikon a opět se tam potkává osobák z Prahy s rychlíkem od ČB. Když jedou včas, míjejí se v peronech. Takže určitě někdo šel za ptg přes koleje a hned ho tam sejmul rychlík. Ale to je tam dnes a denně. Škoda mluvit...

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71648
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 16:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle diagnózy šlo spíš o úmysl.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14619
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 17:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, četl jsem to na FB taky, že šel proti vlaku. Nicméně ta moje varianta byla taky vysoce pravdepodobná. Vidím to tam každý den...

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.166.252
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 19:20:32    Odkaz na tento příspěvek  

Mimořádnost v provozu

Trať 010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
Úsek: Zámrsk - Choceň
Kraj: Pardubický kraj
Počátek: 14.12.2015 18:20
Příčina: technická závada na trati
Plánovaný konec: 14.12.2015 20:20

Provoz omezen. V úseku Choceň - Zámrsk jsou vlaky vedeny pouze po jedné ze dvou traťových kolejích.

Zpoždění spojůEC 112 Porta Moravica, R 853 Matalík, R 864 Rudolf Těsnohlídek, R 873 Slavkov, R 882 Bouzov, Ex 541 Ostravan, IC 513 Opava, IC 561 Šohaj, IC 575 Zdeněk Fibich, SC 515 Pendolino, SC 502 Pendolino, EC 122 Fatra, EC 274 Jaroslav Hašek, EC 281 Jan Jesenius, EC 283 Slovenská strela, Ex 146 Landek, RJ 370 Joseph Haydn, RJ 373 W. A. Mozart, Os 5050, Os 5015, Os 5028

Vlaky budou z důvodu mimořádnosti opožděny o cca 5-15 min.
Poznámka:
Zpoždění vlaků je pouze orientačního charakteru a může se v průběhu měnit
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71649
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 19:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Š:
O tom žádná, někteří tam lezou, tak jako všude, zcela bez užití mozku. [ko]

Každopádně jsem konečně dohnal za poslední tejden letošní dluh a mám každoroční limit tří kousků splněn (i když teda už byl v pytli, když jsme tudy projížděli, tak se to nedá moc počítat...).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 21:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někteří tam lezou, tak jako všude, zcela bez užití mozku
Špatně se používá nástroj, který dotyčný nemá.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 22:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mirek55: sám jsem byl nucen dnes v ČT čekat spolu s jinými na vlaky a hlásili "Z provozních důvodů". Proč sakra nehlásili hned že tam je technická závada na trati???

Prej 5 až 15 minut... Náš Šohaj měl krásných 25 [happy]
Tod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.11.2
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 09:31:31    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, newíte proč už nějakou dobu nefunguje tahle stránka o poloze vlaku? poloha.vozu.cz


/grapp/archiv.php
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 09:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Strašnice: Ten rychlík pak stál ve Vršovicích zkraje 1.perónu, mašinou u vjzedu pro auta a hasiči to oplachovali. 9134 musel tedy ke druhému perónu. Když přijížděl, nějaký frajer to vzal vesele pomalu přes koleje, ani se doleva nepodíval a vylezl na perón sotva 10 metrů před vlakem. Mohl být druhý zářez se spoustou obecenstva.
Ex 147
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.190.246
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 11:46:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ex 147 stoji za Jesenikem nad Odrou kvůli kamionu na přejezdu