K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 18. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 18. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 19:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ostradik: No a co ? Asi slušnej oddíl. STS Chvojkovoce - Brod .....[lol][crazy]
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 21:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ukol zněl jasně, Žlutý vlak musí projet!!
Přebor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 10-2014
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 22:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 183
Úsek: Dobřany - Chlumčany u Dobřan
Provoz přerušen
Počátek: 21:20
Plánovaný konec: 23:59
Srážka vlaku Rx 772 s osobou
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 23:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spelcr:sice jsem o žlutém nemluvil ale.....
R010101
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2014
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 00:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na CDP Přerov sedí bezmozci skoro denně, jinak nelze vysvětlit jejich řídící výkvěty...
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 01:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak copak se tam dělo teda? Zatím nadáváte ale konkrétně nenapíšete vůbec nic...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se opět dispečerstvo SŽDC "vyznamenalo" když zařízlo EC 174 a pendolino skoro o půl hodiny jako vždy zpožděným IC 1006...
Jděte tam všichni do [zadnice][pozor]

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
SŽDC dementi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:53:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jinak ten včerejšek je jasný: Připosranost dementů ze SŽDC je jasná, kdy už těm dementům seberou režijky!
SŽDC – řízení provozu CDP Přerov: absolutně nezvládnutý sled vlaků ve dvou případech při výluce Ostrava-Svinov - Jistebník
1) R 829 + 39‘, EC 111 + 14‘; kdyby jely do výluky vlaky ve sledu 829, 1005, 1357, 111/ otočení směru pro 1010, 506, 1360 atd., tak by byl dopad daleko menší (evidentní protlačování vlaků Ex 1005 a 1010)
2) IC 531 + 28‘, R 833 nelogicky byl předjet v Suchdole (+7‘) vlakem Ex 1007; kdyby jely vlaky do výluky ve sledu 832, 1012, 531/ otočení směru pro 833, 1007, 3309/ pak 504, 2940 atd., byl by dopad nižší (opět evidentní prosazování vlaků Ex 1007 a 1012, které výluka prakticky nepostihla)
987
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.94
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:56:29    Odkaz na tento příspěvek  

Co tady všichni furt brečíte. Jdete si stěžovat na k ministerstvo dopravy, tam je zakopanej pes. Když někdo leze do té správné politické prdele, pak se nemůžeme divit, že to na kolejích vypadá takto. SŽDC jen dělá to co má nařízeno danou vyhláškou. Už prostě dotyčné osoby nebaví být neustále buzerováno za něčí politické tlaky a fňukání. Jo kdyby měl někdo větší koule na to, aby praštil do stolu a řekl takto teda ne a pár dotyčných osob trošku profackoval. Jenže nikdo tu není a všichni si hají své zadky a místa a mají stažené uši.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.226
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 12:08:03    Odkaz na tento příspěvek  

987: souhlas [ok]
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2474
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 12:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera to stálo za to opravdu. S soupravovým vlakem z Frýdku-Místku do Valašského Meziříčí jsem zkysnul na 3 a půl hodiny ve Svinově, nikdo nedokázal určit kdy bych mohl jet, tak jsem celý čas hypnotizoval návěstidlo. Pak tradičně Hranice město - 2 a půl hodiny skoro, načež jsem prohlásil, že mi za půl hodiny vyprší hodiny a pak jim to tam třeba zamknu. Jako zázrakem mě teda vzali proti 120, který musela počkat v Hustopečách [proud]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10985
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 15:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC dementi, Mol: leč stěžováním si na káčku se nevyřeší vůbec nic. Snad, pokud by se nějaká fakta objevila v jiných médiích (ale skutečně fakta, ne jen brekot), pak by se možná mohlo něco pro příště změnit. Jinak - smůla.
Euro9
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.102.220
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:00:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nelíbí se mi to také,ale to je kapitalismus.Kdo víc řve,má kontakty a ví,komu vlézt do prdele,ten má přednost.
Zlatá to byla doba,kdy byl jeden dopravce,jeden dodavatel plynu,elektřiny atd.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:09:33    Odkaz na tento příspěvek  

987: Jaká politická řiť? Prosím konkrétně!!! Rychlíky na Vysočinu z Brna (samozřejmě jako vždy zpožděné) jsou připraveny v Brně hl. n. k odjezdu, ale pustí se nejprve osobák na Tišnov, aby R byl ještě více zasekaný a cestujícím ujely přípoje. Místo toho, aby alespoň nařídil dispečer osobák uhnout v Králově poli, rychlík za tím osobákem odjíždí na výstrahu do Kuřimi, kde osobní má cestou dvě zastávky a zpoždění R narůstá. Řekněte mi tedy, která politická strana toto takto navrhuje řídit a hlavně mě zajímá, proč rychlík z Brna neodjede po nahlášení že je připraven k odjezdu a naopak odjede až za dalších 5, 10 minut zbytečného čekání? Podotýkám, že toto kritizují i zaměstnanci dopravce, kteří s tímto mají konkrétní zkušenosti (to upozorňuji předem aby se hned nevynořili omlouvači typu, asi, třeba, jede ícéčko, atd.). To se nesmí odjet jakmile vlak je připraven aby se náhodou nekrátily stanovené pobyty??? Jediné pro co jsem hned, jak výše čtu - a s tím plně souhlasím - a to je OKAMŽITĚ ZRUŠIT REŽIJNÍ JÍZDNÉ, ABY TI, CO DĚLAJÍ TAKOVÉTO PRASÁRNY KONEČNĚ VIDĚLI, KOLIK PLNĚ PLATÍCÍ CESTUJÍCÍ MUSÍ PLATIT ZA JÍZDNÉ I NA SVÝCH VLASTNÍCH PENĚŽENKÁCH!!! A ne aby průvodčímu na dotaz proč se neodjíždí, co má říci cestujícím, odpověděl výpravčí "to je mi jedno, řekněte jim co chcete, to jsou vaši cestující".

Ad: Jena: Je skandální jaký je už na železnici v ČR neskutečný binec a nikoho v přestavenstvu to nezajímá a kontrolní činnost taky neexistuje, nebo ji vykonávají kamarádi se kterými se pak chlastá v hospodě. Faktů je habaděj, jen řešit to nikdo nechce. Anebo dopravní deníky, rychloměrné proužky lokomotiv, anebo záznamová zařízení kdy a jaký typ hlášení pro cestující byl puštěn, už nejsou fakta? A teď se páni režijkáři co na to kálíte a jen omlouváte nedostatky můžete na mě vyřádit...
Merkelova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.4.121
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:13:32    Odkaz na tento příspěvek  

SZDC Dementi,Jena,Euro9: Jenže tohle všechno lidi chtěli a zvolili = hodně věcí taky plyne z EU a z Bruselu = jeden národní dopravce, jeden plyn,elektřina = to je špatně ! Samozřejmě víme všichni, že kvůli tomu kapitalismu a liberálnímu trhu platíme všichni více = o 10% více !!! Navíc - Proč ve Švýcarsku platí jedna jízdenka pro všechny dopravce ?
Někdo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Euro9: Ty si vůl [crazy] [lol]. V tebou popisované době kontakty na lidi ze strany žádný vliv neměly[pozor] [lol]
Ale je fakt, že si to posunul na novou úroveň s těma čárkama, ani neni potřeba jedna mezera, co?

Sorry za OT, ale to nešlo [biggrin].
PS: Jestli trolíš, tak se to fakt daří [biggrin][kecal][vypravci]

Regiojet_Forever: prosím pokračuj, je prdel to číst[biggrin][proud][ok]

#KeepFightingMichael[pozor]
K motorsportu vážné nehody prostě patří, R.I.P Jules Bianchi, Justin Wilson[sad]
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erwine, na vás se vyřádit nemusím, myslím, že příroda už se vyřádila dostaečně..
Každopádně souhlasím,až se zruší režijky,začnou všechny vlaky jezdit včas..[crazy]
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:23:48    Odkaz na tento příspěvek  

Merkelova: Tady nejde o výmluvy na režim. Režim v tom není, ani ten minulý, ani současný. Tajemství je o něčem jiném: Je to jen a jen O LIDECH. Nic jiného v tom nehledejte. A jací jsou lidé, taková musí být kontrola. Kde je xindl, musí nastoupit kontrola všeho a všech, kde lidé ze svojí profesní cti dělají v rámci profesionality to co mají, tam kontrola prakticky nemusí být žádná. To poslední třeba platí právě pro ty Švýcary.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:31:13    Odkaz na tento příspěvek  

363084: Vy jste opravdu chudák. S takovými ta železnice opravdu daleko nedojde. Urážet, napadat (tedy už ne jen bordel omlouvat). No hlavně že jste se vším spokojen.
dohlib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 8-2014

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To že se pouští vlaky slušně řečeno dosti podivným způsobem, to je bohužel fakt. A že dlouhodobé výluky, kde vlaky chytají zpoždění denně, to je také fakt. Co proti tomu dělat ? Nejezdit vlakem, i když ho mám raději jak auto.

Ani psát si se SŽDC nemá cenu. Tvrdí, že přednost má pomalejší a levnější vlak před pendolinem, protože je to EC a jede do zahraničí (na Slovensko). O Regiojetu ani nemluvě, poskakují za ním denně snad desítky rychlejších vlaků od LE až po ČD.

Správně by měli pouštět před pomalejší vlaky ty rychlejší ne dle "mezinárodnosti", neboť kdejaký EC na Slovensko je nanic nejen na výhybkách, rozjíždějí, ale i co do služeb i komfortu.

Takže logický postup by byl dle hmotnosti vlaku, počtu vozů, zrychlení. Samozřejmě nepouštět osobní před rychlík, rychlík před EC, SC.

Žebříček by tak zhruba byl při stejné kategorii : 1.Pendolino, 2.Leo Express/Railjet, 3. dále další vlaky dle max. rychlosti vlaku a počtu vozů a zrychlení.

Prostě odstranit to "poskakování" rychlejších za pomalejších a nabírání zpoždění. A kdyby se spousta delších výluk "netajilo" před veřejností, (např. nyní Olomouc-Štěpánov jedna kolej) jezdilo by vlaky lidí více. Včetně mne.
dohlib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2014

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním, jakmile dojede třeba na autoblok rychlejší vlak pomalejší, tak jakmile to situace dovolí (pomalejší vlak zastaví, nebo se dá jakkoli jinak předjet) a má to smysl (aby jej kvůli zastávkám třeba ten pomalý zase nepředjel-což se ale nestává nebo stává málokdy), tak jej pustit. Pomalejší vlak se tím nezdrží, nebo jen o pár minut. A hlavně tím ten rychlejší nebude nabírat zpoždění kvůli poskakování za pomalejším.
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:09:55    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci tejdě to bude zajímavé.
RJ1014 jede se zpožděním +18 od Ostravy v Polance bude cca 17:18
RJ1009 jede se zpožděním +8 ze Studénky v Jistebníku bude v cca 17:09
Který pojede první?
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11552
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Můj" 1014. [ok]
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:41:46    Odkaz na tento příspěvek  

Rozuzlení:
Ač přijel RJ1009 do Jistebníku v 17:10, by zde ponechán.
RJ1014 dorazil na výhybnu Polanka v 17:11 a pokračoval dále, Jistebníkem projel 17:16. Po té v 17:17 vyrazil RJ1009 s +16, za ním R838 +13 a Os2949. +11
Z druhé strany již čeká v pořadí EC105 +22, SC502 +12, Os2944, R826
Z druhé strany se blíží Leo
Tak kdo koho přetlačí?
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.93.14
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:42:49    Odkaz na tento příspěvek  

Na noc je předpověď silný vítr s možností pádu větví a stromů, takže ráno možná bude veselo.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

mot: norští meteorolozi předpovídají vesměs 10 - 12 m/s. V nárazech asi víc, ale kromě hor by to nemusel být tak veliký problém - leccos se už díkybohu vymýtilo.
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 17:59:17    Odkaz na tento příspěvek  

Tak po projetí Os2944 od Polanky Jistebníku vyrazil směr Ostrava EC153 Hukvaldy a za ním Le1361. Zatím čeká, respektive se pomalu šine R826 od Ostravy k výhybně.
Musím říci, že se jim to zatím v Přerově skoro daří.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 20:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Ale nepomáhá když si stěžuje četa, nepomáhá když si stěžuje fíra....dokonce nepomáhá ani když řve síťový dispečer po provozním....a zrovna na káčku to nebylo. Ono včera už to bylo tak okaté že by se člověku chtělo brečet. Za to co tam na tom CDS prováděli včera by se měli vrátit zpátky do kurzu....
oznacnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 4-2015
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 20:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neříkám, že všichni výpravčí a dispečeři jsou rozumní, ale berte to z toho druhého hlediska - výpravčí má ve stanici 2 zpožděné vlaky jeden bude RJ a druhý ČD, může poslat jen jeden a teď 2 situace - když pustí první ČD a RJ dá dejme tomu 6 minut, tak bude společnost RJ po SŽDC hodně hamtat a bude vřískat a bude nadávat, první co SŽDC udělá, že půjde po nebohém výpravčím a ten když se nebdue umět bránit a stát si za svým že udělal dobře, tak přijde o prémie, ale když to výpravčí udělá naopak, tak od ČD ani zdaleka tolik řevu nepřijde. Co myslíte, že většina udělá? Ano máte pravdu - pustí RJ, protože je s tím mnohem menší riziko nepříjemností. A ti co to dělají, tak jak to opravdu má být, že pouští vlaky tak jak to má dle předpisu být jsou jen ti co umí a jsou si jistí v kramflecích a vědí, že to co dělají je správně a sam si to přiznejte, že sledovat všechno od jízdních dob, po maximální rychlost atd. atd. je mnohdy nad možnosti jednoho člověka.
Pokud by výpravčí si uměli dupnout a říct "udělal jsem to dobře, protože D1 říká, že...." a nebáli se ten názor obhájit, tak potom s tím ani RJ nic neudělá.
S těmi režijkami bych to upravil - měli by na ně mít nárok jen zaměstnanci a ne rodina. Hlavně by měli být pro ty, kteří něco dělají, když se něco děje, informují strojvedoucího atd. a hledí si práce a ne takový dobrák, který řekne "jsou to vaši cestující" takový by na výhody mít opravdu nárok neměl... Proč trestat ty co se snaží a dělají co mohou, aby to vyjezdili s minimálním negativním dopadem na cestující?
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 20:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TO:honzaklonfar
je úchylnost sledovat Nory když tu máme českou
předpověď. Ostatní jen přebírají naše data ale proč se nepřidat ke stádu, které tvrdí, že norská předpověď je lepší [andel]
http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republik a/predpoved-na-dnesek-resp-zitra

Moje vlakovidea na youtube
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 21:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je úchylnost sledovat Nory když tu máme českou
Která se kolikrát letos netrefila ani 24 hodin dopředu. Občas mi to přijde, že to luští z čajové sedliny...

výpravčí má ve stanici 2 zpožděné vlaky jeden bude RJ a druhý ČD, může poslat jen jeden a teď 2 situace
9 z 10 výpravčích zavolá dispečerovi a vyber si. Jinak v CDP Přerov nejsou výpravčí, ale dispečeři!!

Výpravčí dnes už dávno o ničem nerozhoduje, jen plní příkazy vedení. Doba, kdy se výpravčí sám rozhodoval při výluce je už dávno pryč...

Navíc, kolikrát si sled vlaků Os před R vymiňuje sama ČD buď ve svých nařízeních, nebo z důvodů obratů zpožděných vlaků. To že to nevidí průvodčí nebo fíra vyplívá z toho, že ti řídí jen jeden vlak, kdežto výpravčí několik najednou...

Režiky do toho netahejte. Na ty je nárok ze zákona. Že je závidí nenádražáci, to bych pochopil, ale že si je navzájem zazlívají i nádražáci, to mi hlava nebere.[crazy]
oznacnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 4-2015
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 21:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem psát všude výpravčí/dispečer, ale myslel jsem samozřejmě oba, ale ono v tomhle případě v tom zas takový rozdíl není - oba se musí podle něčeho rozhodnout.
Kdyby to výpravčí dělali jak mají a opravdu každou kravinu volali dispečerovi, tak se dojezdilo, protože když vezmete co vše mu máte volat a připočtěte si výluku zpoždění atd. tak neodložíte telefon, znám výpravčí co volají víc a znám co už vědí co je důležité volat a co ne a volají minimálně, ale zas člověk musí trochu vědět, na druhou stranu, pokud vám stojí 2 takové vlaky ve stanici, tak je na výpravčím, který pojede dřív, to se má rozhodnout podle aktuální situace
Tak zákon se dá a třeba i bude měnit, tak ono na káčku se to lidem řve, ale vím tu o člověku (dnes už sem tuším nepíše, nebo pod jiným nickem), který měl na káčku plnou hubu keců, ale v provozu to byl největší nýmand...
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spelcr : možná to nechce sledovat obrázkové "předpovědi" na Nově a kouknout na ČHMÚ na předpověď pro konkrétní kraje, většinou velmi přesné.
Je to jako ve všem, pokud u toho člověk nepřemýšlí a přebírá mediální informace tak může vyvodit podivné závěry..
Noři u nás žádné meteostanice nemají pokud vím....

Moje vlakovidea na youtube
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dávných dobách, když jsem měl výluku a byl "dobrej" dispečer, tak "točení směru" nechal na mém rozhodnutí a jen si řekl, který směr (co se týče nákladních vlaků) chce jezdit přednostně. A "nahrával". to znamená, že sousedním stanicím nařizoval dispozice na nákladní vlaky, o které jsem si pak podle situace já říkal. A vyjezdilo se toho daleko více, než dneska. Ano, tenkrát se nehledělo na následné mezidobí a byl jen jeden dopravce. Takže nebylo těch sporů, kdo má přednost............Běžně se odjíždělo ze stanice s loženýmy Wapy a rychlík šlapal na vjezdu a pak pěkně "na blok" za těma Wap -kama, které pak předjel v další stanici za výlukou.[vypravci] ... Točit směr po jednom vlaku ? Tak na to tenkrát přišel "lábl" ....[andel] [lol][vypravci] ........Dneska na stejném mezistaničním úseku se při výluce jedné koleje nevyjede v denní směně třeba taky žádný náklad. Za podmínek,které platili tenkrát, by se dalo vyjezdit odhadem nejméně 30% nákladů. NA ne jen dva tři vlaky Metrans ......[vypravci].. Jezdit 15-20 minut jeden směr a 15-20 minut druhý, tak se sveze i pár nákladů a zpoždění bude max 10-20 minut .....[vypravci]
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 7-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu koukám na zajímavou diskuzi, možná by stálo popíchnout Fortunu a mohla by na průjezd vlaků vypisovat sázky a kurzy, stejně se brzy kvůli islámu všechny sportovní akce zruší, tak by se mohly vypisovat kurzy na průjezdy vlaků výlukama [rofl]
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

možná to nechce sledovat obrázkové "předpovědi" na Nově a kouknout na ČHMÚ na předpověď pro konkrétní kraje, většinou velmi přesné.

Tv Noha a podobné nesleduji vůbec. Buď ČT 24, nebo na internetu. A ČHMÚ se na můj vkus už sekl letos až moc. Nory sem netahejte, ty jsem já nezmínil...

Kdyby to výpravčí dělali jak mají a opravdu každou kravinu volali dispečerovi, tak se dojezdilo
Jenže dnes se jim opravdu vše musí volat. Když to neuděláte, tak riskujete okamžitě dispečerák + pojeb ze stanice...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je úchylnost sledovat Nory když tu máme českou
předpověď. Ostatní jen přebírají naše data ale proč se nepřidat ke stádu, které tvrdí, že norská předpověď je lepší


Data o aktuálním stavu ovzduší mají všichni stejná, nicméně předpovědní model ("vzoreček", který z naměřených dat vypočítá, jak asi bude) má každý jiný. Takže klidně může dávat norský model lepší výsledky než český. Navíc Norové umějí výsledky lépe podat.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugr: Noři u nás žádné meteostanice nemají pokud vím....

Zřejmě tím byl myšlen web www.yr.no. Zkus a uvidíš.

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu mají všichni stejná data? Že by u nás měli Norové meteostanice jsem do teď netušil, třeba to tak je.. každopádně sleduji dlouhodobě předpovědi pro kraje na čhmú a nepřijde mi to tak špatné. Až na výjimky teda..
Jinak to, že mají Norové lepší výsledky je jen tzv. dojmologie, nemá to žádnou oporu ve faktech.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bugr.)

Moje vlakovidea na youtube
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.61.11
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 22:52:12    Odkaz na tento příspěvek  

Tak rozhodně to yr.no má líp zpracované graficky (obrázky, minimum psaní) a na to, že u nás nemají stanice, jim to docela vychází.
dohlib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 8-2014

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 23:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

: oznacnik
Není to jen o tom, pouštět jiného dopravce před jiného dopravce. Když jsem psal na SŽDC, popsal jsem jim konkrétní příklad, kdy šlo o EC 127 a SC 511. Ano poskakující pendolino za EC, jeden dopravce. Pendolino nevyužije svou rychlost, neboť "vnitrostátní" vlak jede za "mezinárodním". Tak proboha naco se ta pendolina pořizovala ? Na poskakování za těžkou soupravou s loko a xx vagony je to trochu drahá hračka, nemyslíte ? Navíc EC 127 více staví, ale dle jízdního řádu jede před SC 511. Co na tom, že má zpoždění a nevyjezdí to ? Tak pendolino bude poskakovat ? To je teda kup...to je jako kdybych si pořídil auto a někdo mi řekl : Když dojedeš jiné auto s cizinci/jedoucí do ciziny, nesmíš jej předjet, protože jsi domácí a jedeš jen po Česku a ten před tebou i když mu to nejede, do kopce ztrácí, než se rozjede, tak to trvá atd. má přednost. Vaše akcelerace, cena vozidla atd. je Vám pak na dvě věci...

(Příspěvek byl editován uživatelem dohlib.)
Někdo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 23:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dohlib: Kde jsou podpisové archy?? [biggrin]

Regiojet_Forever: prosím pokračuj, je prdel to číst[biggrin][proud][ok]

#KeepFightingMichael[pozor]
K motorsportu vážné nehody prostě patří, R.I.P Jules Bianchi, Justin Wilson[sad]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 23:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by u nás měli Norové meteostanice jsem do teď netušil, třeba to tak je..
ČHMÚ nemá v Norsku taky žádné stanice. Nebo si myslíte, že předpověď pro ČR se dá spočítat z údajů naměřených v ČR a každý si je nechává jen pro sebe?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7082
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 23:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon : [biggrin]
Jde asi o jiný (přesnější ?) model simulace, nebo jsou to jen fámy ?
Mně "místopisný" Aladin vychází velmi dobře.
Např. zde :pro Prahu zde

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 00:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebude ono to poskakování Pendolína a i jiných R vedených dopravcem ČD za EC, žlutými a černými, způsobeno proto, aby se neplatily pokuty dopravci cizí železnici za způsobená zpoždění na našem území? Nedává se žlutým vlakům (i vnitro) přednost právě proto, že mají dobře napsanou smlouvu se SŽDC a vymáhají důsledně peníze za každou minutu zpoždění? A nejede někdy zpožděný osobák ČD před včasným rychlíkem ČD právě proto, že krajům se taky platí nemalé peníze za jejich zpoždění? Není to všechno o penězích, které musí SŽDC zaplatit za každou minutu zpoždění, protože je cizí a i soukromí dopravci a kraje důsledně vyžadují tak, jak mají ve smlouvě se SŽDC ujednáno?
dohlib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 8-2014

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 00:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:Haan
To těžko. Kdyby měla SŽDC platit za každou minutu zpoždění, již dávno by se finančně zruinovala !

Takže dle Vás jsou cestující pendolina jen obtěžující "substrát" naivně si myslící, že pendolino je doveze všude nejrychleji a většina z nich neví, že přednost má staré EC na Slovensko, které když nebude stíhat, tak se za ním budou vléci....
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 00:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde asi o jiný (přesnější ?) model simulace, nebo jsou to jen fámy ?
Je to jiný model, dává jiné výsledky. Aladin šitý na české poměry bude rozhodně lépe zvládat speciality typu Obří důl. Který z nich je lepší nebo horší na "běžných místech", to objektivně nedokážu říct.
Já na to koukám spíš jinak - pokud oba ukazují totéž, je velká šance, že mají pravdu. Pokud každý ukazuje něco jiného, pak je počasí ve stavu, kdy se blbě předpovídá a může to dopadnout jakkoliv.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 00:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dohlib: "Takže dle Vás jsou cestující pendolina jen obtěžující "substrát"...
Ale houbelec. Hledám jen rozumný důvod, proč Pendolíno poskakuje za pomalejším vlakem nebo rychlík za osobákem. Protože si vůbec nemyslím, že dispečeři a výpravčí jsou tak neschopní a že za to mohou oni, jak zde z některých příspěvků vyplývá.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 07:58:38    Odkaz na tento příspěvek  

ad dohlib : Tak proboha na co se ta pendolina pořizovala
Pendolina se pořizovala na trasu Berlín - Praha - Vídeň, kde měla být vlivem naklápěcí skříně výrazně zkrácena cestovní doba (memorandum generálních ředitelů ČD & DB & ÖBB, tuším rok 1994). Původní objednávka na 10 kusů u "konsorcia" ... později u jiného výrobce (člen někdejšího konsorcia) objednáno 7 souprav ... ty ovšem nesplňovaly představy DB , zejména z hlediska kapacitního ... o komfortu nemluvě, k ICE - z německého pohledu standardní vozidlo, to má daleko ...
S nasazením na trasy Praha - Bratislava, Praha - Bohumín (- Žilina - Košice), Praha - Františkovy Lázně se nikdy nepočítalo ... Z vozebního ramene Praha - Vídeň (- Vídeňské Nové Město) byla Pendolina vypoklonkována "s díky" ze strany ÖBB ...
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.226
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 08:09:18    Odkaz na tento příspěvek  

Haan: neschopní nejsou, jen musí (většinou neradi) plnit určité příkazy svých nadřízených. Jestli jsou za tím peníze, politika nebo jen řvaní "určitých osob", kvůli nimž se někdo nechce nechat jebat a raději pustí jejich vlak dopředu, to nevím, ale každopádně je problémem vedení ČD, že si to nedokáží ošéfovat jako jiní. Je doba ostrých loktů, a ty ČD jaksi nemají.
Taky se někteří dispečeři a výpravčí bojí, aby si v hustém provozu nějakým předjížděním nenadělali víc škody než užitku, a nedostali pak flastr za (pro jejich nadřízené) zbytečné navýšení zpoždění některého z vlaků. Prostě je to atmosféra všeobecného strachu, nespolupráce, a kecání do všeho lidí, kteří tomu většinou h***o rozumí. Velmi typické pro dnešní dobu. Za současné situace bych tuto práci opravdu dělat nechtěl!
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 08:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Majkl007: Musím s váma souhlasit. To je bohužel dnešní realita. [vypravci] Jak se asi musí řídit provoz například kolegům v Rakousku, kde taková "válka" dopravcu asi není .......[andel] Ale možná až Jančura vyrazí svými vlaky do Rakouska, tak jim to tam začne taky ??? [lol][lol][vypravci]
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 08:32:18    Odkaz na tento příspěvek  

On je také fór v tom, že ten osobák slouží i tomu účelu, aby dovezl cestující z těch zastávek a malých staniček k tomu následnému R, Ex, IC, EC, SC většinou do uzlu, kde vlak vyšší kvality zastavuje.

dohlib:
Též podepisuji co jste napsal. Třeba se někomu (na kompetentních místech) konečně roztemní.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 09:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Označník: ale neudělám to že ze skupiny vlaků pustím jen jeden a pak otočím hned směr....Tím že bych pustil celou skupinu zpozdím druhou stranu o cca pět minut a ne že zpozdím jeden vlak o 30....
Tohle je prostě prasečina vynásobená tím že na CDP celou situaci vidí pěkně pohromadě, tím mají nepopsatelnou výhodu že vidí jak to jede po celé štrece. To že tam sedí hovada(ne všichni ale když se to sejde stojí to za to) , které to neumí využít je věc druhá.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.226
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 11:41:52    Odkaz na tento příspěvek  

Na jihu Čech už to padá:

Trať 195 | Rybník - Lipno nad Vltavou (a zpět)
Úsek: Rybník - Vyšší Brod klášter Kraj: Jihočeský kraj
Počátek: 18.11.2015 09:18 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 18.11.2015 15:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.
Byla zavedena náhradní autobusová doprava.
Vlak Os 18854 nepojede v úseku Rožmberk n.V. - Lipno n.V.
Cestující použijí následný vlak Os 18856.
Náhradní autobusová dopravaOs 18855, Os 18856
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Lipno nad Vltavou - Rybník
Os 18857, Os 18858, Os 18859

Poznámka:
Mezi stanicemi Rožmberk nad Vltavou - Vyšší Brod klášter je po pádu stromu poškozené trolejové vedení.

-------

Trať 194 | České Budějovice - Černý Kříž (a zpět)
Úsek: Polečnice - Černá v Pošumaví Kraj: Jihočeský kraj
Počátek: 18.11.2015 10:45 Příčina: větrná smršť
Plánovaný konec: 18.11.2015 14:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.
Čeká se na odstranění stromů hasičskou záchrannou službou.
Zavedena náhradní autobusová doprava.
Vlak Os 8115/8114 veden v úseku N.Údolí - Hořice na Šumavě autobusem náhradní dopravy.
Vlak Os 8108 nepojede v úseku Černý Kříž - Nové Údolí. Cestující použijí následný vlak
Os 18004.
Náhradní autobusová dopravaOs 8113
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Hořice na Šumavě - Černý Kříž
Os 8110
Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření
Informace o ukončení:
V 10:27 hod. byl provoz obnoven.
Vlak Os 8109 je 40 minut opožděn.
Vlak Os 8110 je 25 minut opožděn.

Poznámka:
Mezi stanicemi Polečnice - Černá v Pošumaví leží na trati několik padlých stromů.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.226
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 11:44:37    Odkaz na tento příspěvek  

A nově i u Dobříše:

Trať 210 | Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany, Vrané nad Vltavou - Dobříš (a zpět)
Úsek: Mokrovraty - Dobříš Kraj: Středočeský kraj
Počátek: 18.11.2015 11:30 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 18.11.2015 13:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 2009 bude na příjezdu do stanice Dobříš asi 60 minut opožděn.
Os 2010
Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Vlak Os 2009 zastavil před spadlým stromem.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 12:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať Suchdol nad Odrou-Budišov,v úseku Heřmánky-Vítkov zastaven provoz,pád stromu na trať.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 13:11:24    Odkaz na tento příspěvek  

ad dohlib : tzv. pořadí důležitosti vlaků upravuje obecně závazný právní předpis - vyhl. MD číslo 173/1995 Sb., kterou se vydává dopravní řád drah (v platném změní), § 22, odst. 2,3.
Vyhláška je "překlopena" do interního předpisu pro provozování drážní dopravy D1 článek 2214 a násl., čili případné stížnosti je třeba směřovat především na úřad pana Ťoka ... nikoli na úřad pana Surého, resp. jeho služebníky ...
D1 na rozdíl od vyhl. 173/1995 Sb. nepoužívá termín mezinárodní vlaky Eurocity a Intercity, obecně místo výrazu mezinárodní používá výraz mezistátní ... komerční označení EC, IC, SC je věcí dopravce, tyhle vlaky spadají do jednoho "balíku" vlaků Ex ...
Vyhláška i předpis jsou jistě "žlutému pánovi" - častému kritikovi, coby osobě odborně způsobilé, nepochybně známy ...
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 13:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při té debatě "kdo odjede dřív" si vždycky vzpomenu na to video na YouTube s odklony přes Třebechovice pod Orebem, kde jsou nejméně troje "siamská dvojčata". Mohlo by se to dělat častěji, navíc když ty vlaky mají společnou cílovou stanici. [happy]

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
nowas1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.240.11
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 13:45:16    Odkaz na tento příspěvek  

A to "pořadí" vlaků je v té D1 stanoveno naprosto dogmaticky, nezávisle na rychlostech a výkonech a nebo přenechává určitou pravomoc na výpravčích či dispečerech?
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 14:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To pořadí je tam tak, že kdyby se D1 anebo vyhláška doslovně dodržovala, bude celý slavný RJ v [zadnice] jak Baťa s dřevákama.
Jen při velmi zvrhlém výkladu těchto norem lze omluvit to, co se poslední dobou na kolejích děje. Jednodušší je přiznat, že pravidlo je jediné - RJ musí projet co nejlépe, pak od něj bude klid. A ostatní ať se třeba picnou.