K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 30. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 30. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vaclav Babinsky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.212
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:23:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj.Dokazal by mi nekdo rici jak je to s prepravou psa na rezijku? mam na mysli velkeho.Nekdo rika ze s rezijkou muze jet zdarma nekdo ze ne,tak nevim...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes je zaměstnán u drah, že má režijku? [rofl]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli je to rodinný příslušník...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli je to rodinný příslušník...
Náš pes je rozhodně člen rodiny ;-)

Případně si můžete na úsek Schaan-Vaduz>Buchs resp. Lustenau>St. Margrethen koupit NRT jízdenku nebo těch cca 2,5 km ujít pěšky.
No, když pojedu přímým railjetem z Vídně, tak to asi nepůjde. Řeším tedy pokrytí toho úseku.

(Příspěvek byl editován uživatelem miropiro.)

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro návštěvníky veletrhu Czech Raildays v Ostravě (16. až 18. června) připravily České dráhy zpáteční jízdenku VLAK+ se slevou 50 %. Za cestu z kterékoli stanice v ČR do Ostravy cestující uhradí cestovné ve výši obyčejného jízdného, zpáteční cestu bude mít zdarma. Aby jízdenka VLAK+ Czech Raildays platila i pro cestu zpět, je nutné si ji nechat na veletrhu u stánku ČD (stánek A1-36) orazítkovat. Jízdenky s touto slevou mohou být vystaveny z kterékoli železniční stanice nebo zastávky ČD výlučně do cílové stanice Ostrava hl.n. a Ostrava – Svinov.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:59:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když pojedu přímým railjetem z Vídně, tak to asi nepůjde. Řeším tedy pokrytí toho úseku.

Pak to vidím na jízdenku Feldkirch-Buchs.
Koukám, že rakouské vnitrojízdné zde stojí 4,30 EUR (+mírná skupinová sleva), tj. je levnější než NRT s Railplus.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 18:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik dotazů:
1) Co je všechno vyznačeno na průkazce dočasné papírové In-karty (vydané na žádost cestujícího pro využití Railplus)? Je tam vyznačena aplikace a její platnost?

2) Platba v Eurech: Chápu správně, že když během jednoho nákupu koupím mezinárodní jízdenku za 41,40 Eur a vnitrostátní za 16 Kč (= 16/27 = 0,5926 Eur), tak částka v EUR, kterou zaplatím bude 42?

3) Je možné v buse (vlaku) Student Ag./RegioJetu vystavit na žádost cestujícího papírový daňový doklad k jíždě na kreditovou jízdenku?

4) Platí v sobotních vlacích 20016/20017 "Kralický Sněžník" běžné jízdné ČD?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
VESNIČAN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 4-2014
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik
1, Na dočasně vydané papírové In-kartě je napsán zvolený typ aplikace i platnost ( je shodná s předběžnou In - kartou )
2, Platba v EUR by měla skutečně proběhnout jak popisujete
4, Pro jízdu vlaků platí vyhláška PTV 016/08/2015 . K běžnému jízdnému se vybírá doplatek 15 kč , viz. PTV 8 /2015 ( odkaz na adrese : http://www.mdcr.cz/cs/Vestniky/Prepravni_a_tarifni_vestnik.htm )
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik:
ad 3) - snad by to mělo jít stáhnout přímo z rezervačního webu, kam se číslem kreditové jízdenky přihlásíte, viz odkaz.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 23:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu. Řeším zřejmě neřešitelný problém, potřebuji koupit lehátka a lůžka na Albenu z Budapešti do Varny. Na pokladně ČD mi to neumí vydat a na infolince mi bylo řečeno, že se ozvou zítra, protože na rezervačním oddělení je kvůli skupinovkám plno. Asi tedy počkám do zítřka, ale zkusím to ještě tady - neví někdo jak UNIPOK donutit vydat ty rezervace? Je třeba nějaký extra kód? Nebo extra číslo vlaku? Albena má číslo 1481, případně Nesebar s číslem 1471, ale nic z toho nejde.

A dotaz kolem, proč ČD kašlou na sezónní kurzy? Koupit od RŽD 20x WLABmee, zavést výhodné balíčky (třeba jízdenka + lůžko Praha - Split a zpět za 99 EUR + případně sleva 10% na ubytování nebo něco takového), rozšířit kurzy o další relace (Hel, Kolobrzeg, Swinoujscie, Koper, Pula, Rijeka, Trieste, Venezia, Burgas, Varna, Zadar, Thessaloniki, Constanta, Istanbul, Nice,...) a vlak by hned dostal další rozměr. A myslím, že cestující by si to určitě získalo. [happy]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 09:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mitas24 > dobra zprava ... ovsem co se konkretne mysli tim obycejnym jizdnym? To se prejmenovalo zakladni jizdne, nebo je to nejaka novinka? Vyhledavaci formular na webu CD vyraz "obycejne jizdne" nezna.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 10:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Vlček: Nene jel jsem až do Namyslowa a Opole a přespával ve Wroclawi, pak do Doliny Bobru, takže by mi SONE+PKP nevyhovovalo. Nakonec to byl nákup jízdenky do Klodzka a pak Bilet + Czechy (cestou do Olomouce bylo zajímavé sledovat výrazy průvodčích, ale vše ok).

Mimochodem, Dolina Bobru stojí za projeti [biggrin]
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 10:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč ČD kašlou na sezónní kurzy?
Odpovídáte si sám - musely by za dlouhé peníze koupit nějaké vagóny a pak ten produkt prodávat výrazně pod náklady.
Čas oponou trhnul a změněn svět - dnes už fakt málokoho krom šotoušků a režistů osloví dvou- až třídenní cesta na dovolenou, když je tam za pár hodin letadlem za ceny dostupné běžným smrtelníkům.
Ale pokud v tom vidíte takový sukces (hlavně Swinoujscie nebo Constanta, to bude vejvar) a díru na trhu, jděte do toho vy - kapacitu na vlacích nebo i komplet trakci si můžete pronajmout, na solidní ([crazy]) byznysplán vám půjčí každá banka (dnes nevědí co s "kvantitativně uvolněnými" penězi) a za chvíli budete v balíku. Resp. po vyhlášení insolvence lépe pochopíte, proč (nejen) ČD kašlou na sezónní kurzy.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 11:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vesničan, Nesni:
OK. děkuji za odpověď.

V PTV08 se píše, že pojede letohradská 423.009 a 3x Bee. Co to bude za vozy - nějaké historické, nebo vozy jako Bee272, Bee238, Bee273...?
S tím příplatkem se mně moc nelíbí, že o něm kaštanstvo skoro není informováno.
Jízdní řád, eshop, idos, rozklad-pkp.pl nic takového neuvádí.
Jestli je to uvedeno v SPPO a TR10 teď nemám čas hledat.

SA/RJ: Ano, ke kreditové jízdence přijde pdf splňující parametry daňového dokladu.
Bylo to myšleno, jestli je možné ve vozidle vyloudit od personálu nějaký papírový doklad.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2542
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 13:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: To bude asi hloupost, pojede tam nejspíš tohle.

T.H.: Já tohle moc dobře vím a sám si to uvědomuju, že jet dva dny Praha - Burgas je úplně na nic, když jsem tam za dvě hodiny letadlem. Ale mám dojem, že těch lidí tu je pořád tolik, že by se ty vozy, co by jezdily třeba dvakrát do týdne, naplnily.

A proč není VČJ třeba do toho Splitu, kam se jezdí už teď, nechápu. Kdyby to bylo levnější a dobře propagováno, těch cestujících by bylo o dost víc. VČJ jako takové už se propagují dobře, tak kdyby přibylo lákadlo "za 99 EUR do Splitu a zpátky na lůžku", lidí by jezdilo víc, jak teď. Problém totiž je, že spousta lidí o nějakém City Staru nebo cenách onoho lůžka neví.

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.137.240
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 14:39:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ony jsou už propojený automaty na nádražích s eshopem? Podle mne to donedávna nebylo. Ovšem dnes jsem po zjištění vyprodání včasné jízdenky na pátek Praha - Brno zašel na nádraží a automat v Ústí n. L. mne taky vypek, že nemá a nedá :--)
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 14:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Kdyby to bylo levnější a dobře propagováno, těch cestujících by bylo o dost víc.

To právě u ČD je kámen úrazu. Mají dobrý produkt, ale propagace nula nula nic. Výjimky jsou asi možná Railjety a Pendolina. Spousta lidí neví vůbec nic co ČD, kde provozujou a s čím jezdí. Jeden příklad: Praha-Ostrava: Pendolina jsou brána v očích veřejnosti jako něco drahého nedostupného a přitom rozdíl často dělá jen pár korun oproti konkurenci. Nebo mnoho cestujících si myslí, že na Ex1 jezdí staré koženkové vozy a jen Regiojet má kvalitní vozy. Přitom to o Ex1 dávno neplatí a vozy jsou plně srovnatelné s Regiojetem. U ČD je prostě propagace mizerná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)

s DPMO vždy bezpečně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 15:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám dojem, že těch lidí tu je pořád tolik, že by se ty vozy, co by jezdily třeba dvakrát do týdne, naplnily
Ne že by se za nějakou hluboce podnákladovou cenu nenaplnily, ale to jistě není cílem dopravce. Ony ty vagóny si za nějakých deset týdnů musí vydělat na celý rok, za cenu 100 EUR zpáteční byste přitom za jednu otočku dostal max. 3000 EUR, to vám nejspíš nestačí ani na přímé náklady. jak chcete zaplatit vagón v ceně řádově desítek miliónů, když vám nepřinese ani milión ročně na tržbách (o zisku se radši vůbec nebavme)? Na čem chcete postavit byznysplán? Nebo to bude provozovat nějaká šotocharita?
Kdyby to bylo levnější a dobře propagováno, těch cestujících by bylo o dost víc
A proč maximalizujete počet zákazníků místo maximalizace tržeb?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 15:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byznysplán vám půjčí každá banka (dnes nevědí co s "kvantitativně uvolněnými" penězi)

Nikoliv - neví co s vklady některých střadatelů. Aspoň u nás ty velké.

Nebo mnoho cestujících si myslí, že na Ex1 jezdí

To jako umíte číst v lidských myslích? Nebo jste na to dělal nějaký seriozní průzkum? Za kolik jste ho prodal?

Kdyby to bylo levnější a dobře propagováno, těch cestujících by bylo

Všechni podnikatelé jsou vlastně trumberové, přece by stačilo zlevnit a zpropagovat a lidi by se jen hrnuli.[uhoh] No možná jo, ale na podzim by následovalo odstavení vozů (protože do Slitu se nejezdí 12 měsíců v roce) a s tím spojený bankrot.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)

Tady Mars, tady Mars!![coze]
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 15:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Svědčí o tom reakce cestujících, když jedou Ex1, že nejedou koženkou. Nebo, že většinou bývá první volbou soukromník, ČD jsou pro většinu až na posledním místě

s DPMO vždy bezpečně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 16:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: tuto formulaci jsem převzal z formulace ČD, viz http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1332-na-czech-raildays-2015 -se-slevou , neznám přesnou terminologii a pod slovem "obyčejné" si jako naprostý laik představím právě ono "základní". Ale přesná terminologie tedy je "...Zvláštní tarifní nabídka Vlak+ Czech Raildays spočívá v prodeji zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy se slevou ve výši 50% ze zpáteční slevy dle ceníku 2D tarifu TR 10 s výjimkou žákovského jízdného a zvláštního jízdného pro rodiče dojíždějící za dětmi do ústavu. ..."
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 17:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč, ale někteří průvodčí na mne dělají dojem, že ani neví, co to je KMB, natož jak se vyplňuje [happy]. EC nevyjímaje.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 17:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mitas24 > me se to pres den povedlo najit - u modrych jaksi jeste nepochopili, ze vyzadovat diakritiku v dobe vsemoznych mobilnich zarizeni muze byt kontraproduktivni. No ale k vysledku;
- obycejne jizdne je velmi pravdepodobne primy nastupce zakladniho jizdneho, predpokladam ze ke zmene doslo v souvislosti s poslednim zdrazovanim, aby se to nepletlo.
- pro cestujiciho treba z Prahy to vychazi na 482 korun, plzenak zaplati 632 Kc.
- docela by me zajimalo, jak to ma probihat u kasy ... tedy, jestli si o tuto slevu na jizdenku musi clovek vyslovne rict (predpokladam ze ano, podminky jsou hodne specificke), tak zdali mu bude rovnou "vnuceno", nebo zda ma pokladni poradit levnejsi variantu (pokud takova je, zalezi samosebou na dane relaci).

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 20:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jestli si o tuto slevu na jizdenku musi clovek vyslovne rict
Jistě. Nebo se má pokladní ptát všech cestujících do Ostravy, jestli náhodou nejedou na Czech Raildays?
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 12:50:50    Odkaz na tento příspěvek  

Dostanu místenku zdarma do SC k platné jízdence na úsek Olomouc - Ostrava v jakékoli stanici s výdejem jízdenek, nebo pouze ve stanici Olomouc hl. n. ? Je v silách a pravomocích pokladní vydat mi bezplatnou místenku sedadlo + jízdní kolo na uvedený úsek?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 17:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon > tak minimalne v pripade "Ostrava hlavni, zpatecni" bych se po dobu tri dnu ptal, byt tedy v kuzi pokladni.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Choustníkáč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 10:31:23    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon, Sim: Já bych řekl, že o tu jízdenku si říkat nemusíte. Vzhledem k tomu, že pokladní většinou stejně nabídnou jízdenku za základní (obyčejné) jízdné, tak je otázka, jestli jedu na Rail, úplně bezpředmětná. Pokladní mi vydá jízdenku do Ostravy(ať už na hlavní nebo Svinov) za základní jízdné a k tomu, abyste měl zpáteční jízdu zdarma( a tím slevu), si Vy musíte na výstavě nechat jízdenku orazítkovat.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5864
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 11:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řekl, že to musí být jízdenka vlak+.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5865
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 11:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš: Místenky vydávají všechny výdejny. Maximálně se může stát, že to pokladní nebude umět.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:10:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju, ty lehátka a lůžka do Varny nejdou. Není to o nějakém zvláštním kódu. To by nešel ani Burgas. Je chyba v rezervačním systému, ale zatím se nepodařilo přijít na to, kde přesně (jelikož Maďar má EPU a tu spravují Němci...).
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 18:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro skutečné sidirodromikofily:
Cesta tam: Praha - Lausanne (libovolný den)
Cesta zpět: Avignon - Praha (libovolný den+16)

In-karta je samozřejmostí, akceptace libovolné dopravy, ale co nejlevněji. Zavazadlo 10 kg.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 19:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Choustníkáč: Dříve to tak tuším dokonce fungovalo. Dneska ale musíte mít zpáteční jízdenku se slevou VLAK+.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 22:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cesta tam: Praha - Lausanne (libovolný den)

Možností je několik, nejnižší ceny od 1530 Kč, ale nikdo vám nezaručí, že budou daný den:

via Basel: CNL+SBB SparBilett
via Cheb, München a Zürich: VJČ+VJE z Plzně+SparPreis z Memmingenu
via FiW, München a Zürich: VJČ+VJE z Plzně+SparPreis z Memmingenu
via FiW, München a Zürich: VJČ+BayernBöhmen ticket z Plzně+SparPreis z Mnichova
via FiW, München a Zürich: VJČ do Domažlic+krátká přeshraniční jízdenka+SparPreis z FiW

Cesta zpět: Avignon - Praha (libovolný den+16)

Např. takto od 1550 Kč:

via Mulhouse a Basel: TGV+NRT s Railplus+CNL
maaaca
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.141.120
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 18:13:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to s navazující jízdou v PID?

Dnes jsem jel za Prahu a jako obvykle jsem po kontrole OC požádal o jízdenku z poslední pražské stanice do mé cílové. Průvodčí mi ji samozřejmě vydal, ale s 40Kč přirážkou, protože jsem si ji měl prý koupit už na Masaryčce (což bych stejně nestih, protože jsem tam měl na přestup mezi vlaky jen asi 6 minut).
Prý je to v SPPO jako výjimka, že na OC doplatit jízdu za cílovou stanici nelze, ale jel jsem takhle už hodněkrát a nikdy nebyl problém...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 18:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O přirážce rozhoduje stanice nástupu. Nejste povinen si na přestupu jízdenku kupovat, i kdybyste měl mraky času.

Moje kamarádka dopadla minulý týden stejně, zřejmě mají nové pokyny, že kdo se z toho neumí správně vykroutit, přirážce se nevyhne.[sad]
maaaca
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.141.120
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 21:22:56    Odkaz na tento příspěvek  

Já na něj zkoušel, že na nějaké neobsazené zastávce vystoupím a zase nestoupím, ale to neprošlo a na další vlak se mi čekat nechtělo.
Tak teď už aspoň vím, jak příště na to [happy]
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 22:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat jak je to s nákupem jízdenek na trati Trutnov - Svoboda nad Úpou (GW)? Přijedu do Trutnova vybaven kódem transakce v mobilu z rychlíku ČD. Díky.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 6-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 23:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

maaaca:
Někteří průvodčí argumentují, že doplatek při jízdě za cílovou stanici lze vystavit pouze k jízdenkám vydaným podle TR 10, tj. jízdenkám ČD. V příslušném bodě Tarifu (č. 32) se opravdu píše o původní cílové stanici uvedené na jízdence, přičemž jízdenku definují SPPO v bodě 10.1, kde jízdenky IDS nejsou zmiňovány. Jaký je správný postup nevím, musel byste se zeptat oficiálně Českých drah nebo vám případně ještě odpoví někdo, kdo oficiální stanovisko zná.
Pokud byste se domáhal vydání jízdenky, nikoliv doplatku pro jízdu za původní cílovou stanici (za poslední stanici v Praze), tak byste si ale musel koupit jízdenku z vaší nástupní stanice. Argumentace průvodčího, že jste si měl jízdenku opatřit během přestupu, je samozřejmě nesmyslná a žádná taková povinnost vám nevzniká.
blekp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.120
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 00:02:43    Odkaz na tento příspěvek  

Vyhláška PTV
037 / 21 / 2014 PRAŽSKÁ INTEGROVANÁ DOPRAVA

18. Zásady vystavení návazných jízdních dokladů ČD k jízdním dokladům PID
Vydávání návazných jízdních dokladů ČD:
- cestujícím s časovou předplatní jízdenkou platnou pouze pro území hl.m. Prahy (pásma P+0 vč.B) se návazné jízdní doklady ČD vystavují pro jízdu z nebo do žst., vymezujících území hl.m. Prahy (pásma B).
- cestujícím s předplatní časovou jízdenkou pro pásma P+0 vč.B a doplňkovým kuponem BUS+VLAK pro vnější pásma se návazné jízdní doklady ČD vystavují až pro jízdu z nebo do žst. poslední nebo první v příslušném vnějším pásmu;
- cestujícím s kupónem BUS+VLAK vyplněným pro vnější pásma a pásmo 0, kteří cestují do stanic v Praze mimo toto pásmo, se návazné jízdní doklady ČD vystavují pro jízdu z nebo do žst. poslední v pásmu 0.
- cestujícím s předplatní časovou jízdenkou a návaznou jízdenkou pro jednotlivou jízdu se návazný jízdní doklad ČD vystaví až ze stanice poslední nebo v příslušném pásmu s přihlédnutím k oběma jízdním dokladům.

Při výdeji navazujících jízdních dokladů ČD ve výdejně jízdenek se jako nástupní stanice uvádí vymezující stanice příslušného pásma s přihlédnutím k návaznému jízdnímu dokladu PID a jako cílová stanice určená cestujícím.
Jako navazující jízdenka ČD nesmí být použita jízdenka zakoupená v prodejním automatu jízdenek v jiné stanici než stanici vymezující hranici příslušného pásma. Pokud cestující nastoupil v obsazené stanici a žádá ve vlaku o vystavení navazujícího jízdního dokladu z poslední stanice, do které platí jízdní doklad PID (i když je tato stanice neobsazená), bude odbaven s manipulační přirážkou k jízdnému dle SPPO ČD.
Předložení jízdního dokladu PID za účelem vystavení návazné jízdenky ČD není považováno za jízdu za původní cílovou stanici dle SPPO ČD. Manipulační přirážka dle SPPO ČD se uplatní či neuplatní podle nástupního stanice cestujícího do vlaku.

V případech zde neuvedených platí ustanovení SPPO ČD a TR 10.
h8crew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 08:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak tu byl dotaz na lehátka na Albenu z Pešti do Varny. Jezdit by to mělo 2x týdně, v maďarském úseku jako přívěšek na IC752 Békés. Jestli to někdo umí v Česku vydat, tak dámy v ČD Travel. Občas dokázaly vykouzlit i nemožné. Vždy jsem tam dřív chodil pravidelně kupovat svoje "výmysly",než mi brněnskou pobočku asi před dvěma lety zrušili a nahradili ji prodejnou se zdravou výživou [sad]

mmch, jak tu někdo zmiňoval letecké spojení do dovolenkových destinací. Umí někdo najít na léto rozumnou letenku z PRG nebo VIE do Varny nebo do Constanty? Rozumnou = zpáteční řádově za 5-6k CZK vč. bagáže. Víc nemá cenu uvažovat, protože 24-26 h vlak vs. 10 h letadlem (vč. cesty na letiště přes půl republiky, buzerace u kontrol,samotný let a cesta z letiště do centra). Vlak mám v minulých letech odzkoušený zpáteční ve skupině cca 4 lidí na osobu okolo 4k Varna a za 3,5k Constantu - v kombinaci Citystar + 2x lehátko (buď na Albenu nebo na Ister).
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 08:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud cestující nastoupil v obsazené stanici a žádá ve vlaku o vystavení navazujícího jízdního dokladu z poslední stanice, do které platí jízdní doklad PID (i když je tato stanice neobsazená), bude odbaven s manipulační přirážkou k jízdnému dle SPPO ČD.
Předložení jízdního dokladu PID za účelem vystavení návazné jízdenky ČD není považováno za jízdu za původní cílovou stanici dle SPPO ČD. Manipulační přirážka dle SPPO ČD se uplatní či neuplatní podle nástupního stanice cestujícího do vlaku.


No, v častých případech dlouhých front na hlavním nádraží, po mně ve vlaku nikdy žádný průvodčí přirážku nechtěl za jízdenku Čakovice-Mělník... To bylo v dobách před eshopem a automatem na lístky s terminálem na platební karty.

Mimochodem vzhledem k držení OC nelze přece určit stanici nástupu, takže si cestující může vybrat z přehršle neobsazených zastávek (Praha-Kbely, Praha-Sedlec, Praha-Strašnice ...)

Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Modrá je nejlepší
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.115.114
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 09:54:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jako navazující jízdenka ČD nesmí být použita jízdenka zakoupená v prodejním automatu jízdenek v jiné stanici než stanici vymezující hranici příslušného pásma. - jen do nich, Kaštanů. Ještě by to zneužívali. Von by jel Praha Hlavní-Stránčice s opencard na P+0+B a naší jízdenku by si koupil ne z Kolovrat, ale už z Uhříněvsi. A co hůř, kupoval by si to předem v jiné stanici, třeba na Holešovicích a pak by jel metrem.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 10:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako navazující jízdenka ČD nesmí být použita jízdenka zakoupená v prodejním automatu jízdenek v jiné stanici než stanici vymezující hranici příslušného pásma

Na UNIPAJ jízdenku Horní Počernice-X jsem jel už mnohokrát bez problémů.

Nemá to vůbec logiku. Není toto pravidlo nějaký Cut&Paste z doby těch starých automatů s pásmovými tlačítky, které uměly pouze jízdenky začínající ve stanici, kde stojí?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 12:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím co řešíte. Od té doby, co lze koupit jízdenky přes mobilní aplikace, jsem doplatek u průvodčího neřešil. Nanejvýš to stálo peníze ČD (hovorné za volání na podporu, zda jízdenka zobrazená na mobilu platí). I díky častým nákupům přes net znám číslo karty nazpaměť a pořízení jízdenky je skutečně dílem okamžiku.

Proto poplatek za nákup u průvodčího považuji za správný a jsem pro, aby platil na veškeré jízdenky.
blekp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.120
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 12:08:18    Odkaz na tento příspěvek  

Je to vyhláška PTV 21/2014
odkaz

Jinak jsem už taky mnohokrát jel na UNIPAJ jízdenku Kolovraty - Tábor..
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 12:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při použití OC prostě nemůže žádným způsobem průvodčí zjistit nástupní stanici.
Ale zajímavější je, co jsem řešil kdysi, když jsme na OC dojel na hlavní nádraží a pokračoval nezaintegrovaným vlakem. Jak jsem pochopil je nutné vyhledat průvodčího už v prvním vlaku a od něj si koupit jízdenku do neintegrovaného úseku cesty, to by měl vydat bez přirážky (nastupuji v neobsazené zastávce, i když na první úsek už mám platný jízdní doklad). Prý po přestupu do neitegrovaného vlaku už to bude s příplatkem, bez ohledu na to, že jsem cestu započal na neobsazené stanici.

Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.94
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 13:01:02    Odkaz na tento příspěvek  

To jsou pravidla nějaké absurdní počítačové hry,nebo se očekává,že běžný občan toto bude studovat a následně správně používat?
Modrá je nejlepší
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.115.114
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 14:14:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ti žlutí kinderšotouši jsou hrozní. Furt ČD vyčítaj ztrátu. A když ojebáváme kaštany na pokutách a příplatcích, zase nám to kpt.hejl vyčítá.
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 18:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza1552: Vlakový personál GWTR vám prodá jízdenku bez manipulační přirážky. Případně si můžete koupit jízdenku na GWTR v jakékoliv kase ČD nebo v automatu GWTR v Trutnově.
m04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2013
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 18:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu poprosit o radu, co s e-shopem? Chtěl jsem si koupit pokračovací in-kartu (mám IN25), všechno mě normálně pustilo dál a fungovalo, ale nakonec jsem to nechal na potom. Tak jsem se dneska přihlásil a asi třikrát mě to upozornilo, abych si aktivoval ČD body, tak jsem to aktivoval. A od té doby, když si najedu na sekci nákup in-karty -> in-kartu už mám, tak v možnostech už není IN25, nejmenší možný co jde, je IN50, který vůbec nenabízí nahrání aplikace na duplikát, ale na stávající kartu. Hlavně, že dole svítí, že platnost in-karty vyprší za 17 dní... Nevíte někdo, co s tím? Děkuju.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.135.83
Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 19:17:52    Odkaz na tento příspěvek  

m04: Je to jen domnenka, s inkartami nemam zas tak moc společného, ale zkus počkat do zitra. Kdyby to neslo ani během vikendu, napište a nejake řešení v pondělí najdu.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 29. května 2015 - 22:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozejk78:
Díky. Mám ještě dotaz. Zjistil jsem, že bude nejvýhodnější koupit skupinovou jízdenku region Královéhrdecký (pro 2) a pro třetího tu celodenní Královéhradecký kraj. Podle mapky by dokonce tyto jízdenky měly platit i do Svobody. Stačí i tam sdělit kód transakce, popř. ukázat v mobilu nebo je musím mít vytištěné? Nemám to kde vytisknout. Dík.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 06:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenka platí vždy v sobotu, neděli nebo státní svátek do 24:00 hodin ve všech kategoriích vlaků Českých drah včetně linky Airport Express, případně v dalších autobusových linkách, ve kterých platí tarif ČD, ve vlacích dopravců GW Train Regio, a. s. a Vogtlandbahn GmbH na území ČR (celostátní varianta zakoupená u pokladní přepážky nebo ve vlaku) nebo na území příslušného regionu (regionální varianta zakoupená u pokladní přepážky nebo ve vlaku).

http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/- 3636/

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 07:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kun > platnost je jedna vec, prokazovani druha ...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 07:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5.2. Jízdní doklady z eShop ČD neplatí na tratích a ve vlacích jiných železničních dopravců v ČR.

9.3. Skupinová víkendová jízdenka a doklad pro zavazadlo, zakoupené v eShop ČD, neplatí v zahraničí a na tratích jiných železničních dopravců.

https://www.cd.cz/eshop/data/eshop_op.pdf?v=20150501
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 08:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Trilexu říkali, že ji stačí vytisknout
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 08:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Možná by se vyplatila i IREDO skupinová jednodenní síťová jízdenka pro 4 osoby za 400 korun. Mělo by to vyjít o 25 Kč levněji a platí i v autobusech a v pardubickém kraji. K pokladně se ale musí stejně.
m04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2013
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 13:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JK nereg.: Už to funguje, děkuji!
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 13:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD plánují do konce roku zavést něco na způsob kreditových jízdenek Student Agency, viz odkaz.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4468
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 14:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni - už se tady o tom psalo několikrát. [wink]