K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 21. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 21. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 4-2015

Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 18:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl, tisk není digitálně zpřístupněn.
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 18:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů z Mikulášských jízd plzeňské 475.111 na Hřebeny: http://www.youtube.com/watch?v=Rfy0acQ3Uq0

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 19:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obchvat ML, zde je zřetelné, co je tím myšleno https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553d2a1f217cd169482759cf/infol etak_s21-trstenice-drmoul_1449744706810.pdf
Navazující investice kraje na investici ŘSD.

(Příspěvek byl editován uživatelem poljaq.)

"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 21:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo #12799: Já bych řekl, že 2,5 B je standard, zbytek je posila :-)
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 22:58:37    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: no zaplať pánbů, že to Helmut dal do pořádku. Jinak by mi asi šlak trefil při představě, že jsem mohl v klidu vyspávat [proud]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11243
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 02:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. + Poljaq - obchvat Mrdoulu a Trstenic je mrtvej, tam se kouslo pár místních na cenách výkupu pozemků, hluku, hnízdištích kuňky zelené a dalších obvyklých obstrukcích. Takže kraj si může naplánovat silnici k silnici skrz bažinu a les, ale bude mu to plat prdný.

Jis - logické věci nejsou politicky realizovatelné [wink][crazy]

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 02:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak dopadl první den do Selbu? Podle ŽP to byla katastrofa [lol]
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 09:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rypon by snad mel mit de-luxusnejsi Borcady nie? Jinak souhlas s Mikuldou[ok].

Pruzi: Na tebe jedine karlovo holoubplatz a kdyz ani to nepomuze, tak jed do Tater :-D

Bobo:& bangle jezdi? Zitra bych se chtel projet s infatem[masinka]

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...

Evžene, stojíme u vjezdu!
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 10:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První den provozu do Selbu?
Jízdní řád na hovno, zpoždění 30, 45 minut, odřeknutý sonderzug v 16:05 z Hofu k nám, informovanost zvláště ze strany němců nulová, za to bordel stoprocentně českého typu. To jsem se zase jednou nasral...

A nyní zpráva pro účastníky silničního provozu - nezapomeňte, že duben je měsícem bezpečnosti[pozor]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:08:30    Odkaz na tento příspěvek  

Takže něco pozitivního z prvního dne obnoveného pravidelného provozu z Chebu / Aše do Selbu / Hofu.
(1)
Trať jsem projel poprvé dne 04.11.1990, v rámci oslav výročí „místních" tratí, na železničním hraničním přechodu měla cizinecká policie „štemplík", ačkoli tam pravidelná osobní doprava nejezdila (!!!).
V neděli 13.12.2015 jsem byl „prvním pravidelným cestujícím", který projel celou trasu vlaku z Marktredwitz přes Cheb / Aš do Hofu (ostatní spolucestující se umístili na druhém a dalším místě - seděli na sedadlech za mnou ...). Z téhož pohledu prvním pravidelným cestujícím, který projel hranici ve směru Aš > Selb ... V opačném směru jel jako „první pravidelný vlak" vlak číslo 20873. Současně jsem byl prvním cestujícím, který si kupoval PROMO jízdenku, neboť jsem si jí kupoval už ve vlaku 17203 (642.313/813) v 5,28. V té době byly pokladny zavřeny.
Počasí nic moc, chladno sice nebylo, obloha zatažená, drobný občasný deštík, občasný vítr. Hlavně TMA ...
Z Marktredwitz jel vlak 20872 dvěma Desiry (642.318/818 + 314/814), strojvedoucí ČD, vlakový doprovod VBG. Než „štiplístková" odbavila ostatní cestující, byli jsme v Pomezí, takže mne už nekontrolovala. V Chebu nastoupila „štiplístková" ČD jedoucí do Aše, kde kontrolu jízdenek převzala „štiplístková" VBG jedoucí z „Redwitz" ... Obě dámy (resp. na zadní jednotce byl taky štiplístek) opravdu poctivě provedly kontrolu. V Hazlově křižování s vlakem 20873 (650.703+702).
Ve vlaku 20872 bylo velmi málo cestujících, z „Redwitz" cca 10, v Chebu minimální nástup, čekal jsem více šotouštva. Větší nástup cca 30 cestujících v Aši, kdo neměl promo jízdenku, tomu byla prodána za 1 € z německé POP.
Selb, Rehau (tam zmizela mechanická návěstidla), Oberkotztau nástup nic moc.
V Hofu se soupravy rozdělily. 642.318/818 byla určena na „zvláštní" vlaky, 642.314/814 jezdila celý den turnusově.
Vlak 20875 byl „na stojáka", z organizátorského hlediska bylo tohle silně podceněno. Místo plánovaného odjezdu v 9,07 jsme z neznámých důvodů odjeli se zpožděním 43 minuty, pak ještě pobyt 4 minuty u vjezdu do Oberkotztau (začátek grafikonových problémů se zpožděním, které se postupně přenášelo na návazné vlaky) - proti / křížem nic nejelo.
Překračování pobytu na zastávkách ovlivněno „lisováním" dalších cestujících, nicméně paní štiplístková se neúnavně prodírala mezi cestujícími a pečlivě kontrolovala, resp. prodávala.
V Aši zpoždění příjezdové 55 minut (10.41 místo 9.46).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:08:45    Odkaz na tento příspěvek  

(2)
ŽST. AŠ
Prodej jízdenek byl uskutečňován i v pokladně z POP, ačkoli inzerován byl prodej jen ve vlaku, na peroně prodával „posilový štiplístek" z POP.
V pokladně měli též velké pamětní razítko ... (velký dík autorovi nápadu).
V prostoru haly provozorní podium, nabídka různých turistických materiálů z české i bavorské strany, Egronetu, občerstvení. V turistické nabídce Chebska (mapy) ovšem chybí nejzápadnější bod ČR a podobně trojmezí (Česko, Sasko, Bavorsko).
Zvláštní vlaky Cheb - Hof (pro šťoravce byly v databázi IDOSu, byť pod smyšlenými čísly) vedeny v úseku Hof - Aš - Hof 642.318/818. V Aši se muselo přestupovat do české 844.023, která nemůže do Selbu a Hofu. V Aši z toho byl trochu zmatek, křižování vlaků se v Aši uskutečňuje „mimochodem" u stejné nástupištní hrany, kolej číslo 1 je rozdělena cestovými návěstidly a je tam odbočná výhybka na kolej číslo 3 směr Cheb. Cestující museli přestupovat, vzdálenost mezi čely vlaků 80 metrů ...
Vlaky jezdily Aší s cca 20 minutovým zpožděním, ani obratový pobyt 24 minuty v Hofu na tom nic nezměnil. Co se sice podařilo zkrátit, to se nabralo při štosování cestujících v nácestných stanicích a čekáním na křižování ...
Vlak 20879 odjel z Hofu místo ve 13,07 ve 13,29 (+22) , v Aši 14,14 - 14,18 (+29), Františkovy Lázně 14,40 - 14,44 (+32, čeká se na „odhlášku" za Pendolinem), Cheb 14,51 ... K velké „radosti" mnoha cestujících do Prahy bylo Pendolino fuč ...
Náhradou motorový zastávkový spěšník 1989 (844.012), EC 355 do Prahy čekal ...
Za „zpoždění vlaků", které začalo ráno v Hofu vlakem 20875 organizátoři nemohou, to je zkrátka osud jednokolejky ...
Co však bylo podceněno byla kapacita vlaků ... Jednoduché Desiro nebo zdvojený Stadler, resp. jednoduchý „Žralok" byl při takovéto akci projevem organizátorské naivity. Dvojdílné soupravy měly jezdit zdvojené, Stadlery měly jezdit čtvermo ...

Pozoruhodné jsou ovšem cenové nabídky, označené jako „výhodné nízké jízdné", nad nímž zůstává rozum stát. Síťová jednodenní jízdenka EGRONET stojí od neděle 13.12.2015 přijatelných 200 Kč (byť svého času stála dvacku) - za každého dalšího cestujícího + 100 (nejvíce 5 osob za 600). Jednoduchá jízdenka Cheb - Hof je za 138 Kč (cca 4 litry benzínu), z Aše do Hofu se dá jet za (baťovských) 99 Kč (cca 3 litry benzínu)
... no nekupte si zpáteční jízdenku z Chebu do Hofu za 276 korun, když síťová jízdenka je o 28 % levnější ...
Co mne překvapilo nejvíc - nepotkal jsem tam žádného známého šotouše ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7373
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nepotkal jsem tam žádného známého šotouše ...

[biggrin]

tak jako mačkat se na stojáka v davu jen proto, že to stojí 1E, s řadou podivných šotoušů cestovat několik hodin [proud]

Já si to někdy, až bude trochu příjemně projedu (nakonec na čáru to mám Os projeto), dá se to spojit s návštěvou Hofu a Plauen (třeba rozhledna, Egronetka platí i na tramvaje ap.)

Co se týče cenové politiky, Němci jsou z našich sousedů už snad jediní, kteří nabízejí použitelné a výhodné jízdenky - Egronet, Elbe-Labe, Landertickety. A 25 let po převratu už nechtějí dotovat ani svou exDDR, natož Čechy, resp. je dotují v ceně těch sí´tovek (koukněte, kolik to stojí v Německu). Rakušák zařízl skoro všechno.

Samozřejmě, že je ježdění do Hofu nesmysl vzniklý sosáním EU a eurooptimismem a že to dopadne hůř, než linka Cheb-Plauen, kde také byly okolo 2000 velké oči a dnes je 4h takt.

Napak třeba výborným nápadem bylo propojení Děčína s Rumburkem přes Bád a turistickou oblast, tam jezděj lidi a díky jízdám do DD na Elbe-Labe je někdy až přeplněno.

Díky za report. Takže turnusově tam má jezdit prosím co ?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12804
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 15:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koukám, že hospoda byl fčera nejlepší nápad [proud]
feri 742[nene] stále žlutá, stále žlutá

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Wagon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 15:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: A jaké asi bylo složení cestujících, kolik jich bylo nejvíc, zda těch, co cestovali pouze po Česku, nebo spíše těch, kteří cestovali přes Česko z Německa do Německa, anebo Ti, kteří cestovali z Německa do Česka či z Česka do Německa? Děkuji za odpověď.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7376
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 17:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Složení cestujících z prvního dne slavnostního otevření a jízdném 1E nic nevypovídá.
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 22:10:42    Odkaz na tento příspěvek  

Proč chodit kolem horké kaše... 3 přeshraniční tratě na 24km dlouhé linii? A ještě v chudé oblasti?

Tady je problém už v základu. Přeshraniční tratě budou na malý zájem trpět vždy. Jednak je tu jazyková bariéra, druhak jezdit na nákupy se bude vždy spíše autem a do třetice je tu bariéra v jízdném. A narvat 3 takové tratě kousek vedle sebe? Někdo se dobře pomátl.

Navíc ta oblast ani není turistické terno.

Mladějov má pravdu, že Německo je ještě poměrně levné, ale na krátké vzdálenosti není. Pro Čecha ne.

Němci díky té trati získali spojení do Adorfu... použitelné překvapivě... 1h25 není na výletní cesty či návštěvu, kde si chci dát pivko, vůbec tragédie.

Dokonce i do Oelsnitz zrychlili lidem ze Selbu cestu. A získali z něj i spojení do Františkových lázní a Chebu.

Ale kolik jich bude ochotno tyhle štreky jezdit vlakem, když je ze Selbu nutný přestup?

U Čechů se obávám, že ty to nebude zajímat pomalu ani kdyby to bylo zadarmo.

Ale Čechy to moc trápit nemusí, protože většinu opravy si zaplatilo Německo (a EU). A i platí většinu dotací za vlkm.

Co ale nechápu je, jak Bavorům mohla tato trať připadat prioritnější oživit, než třeba Waldsassen-Wiesau. Tohle mi uniká na celé čáře.

Nebo taková lokálka Bayreuth-Weidenberg-Warmensteinach. Úsek Weidenberg-Warmensteinach se Bavorům nechce oživit, že prý ekonomicky nevychází. A pak ekonomicky vyjde Selb-Aš? Fakt čekají, že mezi Selbem a Aší bude jezdit více lidí než mezi Weidenbergem Warmensteinachem? Nechápu, nechápu a nechápu.

Ekonomicky vzato je ale ta oprava z pohledu Čecha spíš přínos. Neb těch pár Němců, co tím bude jezdit do Čech, zvýší ČD tržby. [happy]

Bránit se tomu, že vám chce cizí stát zvýšit příjmy, by asi byla blbost. Ale proč to dostalo prioritu v Německu, to asi nikdy nepochopím.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 22:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Co na tom elaborátu bylo pozitivního? To razítko? No má úcta, to mi při 40+ udělá opravdu dobře na čur...[crazy][angry]

Aneb kdo by to byl řekl, že v první den provozu při promo jízdném a doprovodném programu v Aši (nebyl jsem) a Selbu v porcelánce ([ok] špičkový) budou jezdit davy lidí a nebude se stíhat vyjezdit JŘ. Jinak to odřeknutí bez náhrady toho spoje v 16:05 bylo vyloženě na přesdržku. Info žádná, vyližte si [zadnice] a počkejte si další hodinu a půl, kaštani debilní...

A nyní zpráva pro účastníky silničního provozu - nezapomeňte, že duben je měsícem bezpečnosti[pozor]
Wandr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.31
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 00:25:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox: JŘ zvláštních vlaků dle informace-letáčku bylo: z Hofu odj.10:05,12:05,14:05 do Aše př.10:56, 12:56, 14:56 a 16:1O do Marktredwizt př.16:35. Z Hofu v 16:O5 psán nebyl, kde to bylo sděleno???
Z Chebu odj.10:25, 12:25, 14:25 do Aše př. 10:55, 12:55, 14:55 v Aši do Chebu/Hofu se přesedalo - mezi Desirem(D)/Žralokem(CZ).
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 09:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wandr: Hof Hbf na odjezdové tabuli - Sonderzug abfahrt 16:05 nach Marktredwitz via Asch!!!
Jak na odjezdové, tak byl do cca 16:10 "vyhozen" na nástupišti 2b, pak potichu zmizel a byl přistaven agilis, tuším do Bad Stebenu.

A nyní zpráva pro účastníky silničního provozu - nezapomeňte, že duben je měsícem bezpečnosti[pozor]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 11:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak v pátek? sejdeme se? [happy]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 14:26:42    Odkaz na tento příspěvek  

ad Wandr : v letáčku je v 16,10 zvláštní vlak z Hofu do "Redwitz" (16.25), tedy přímo ...

ad Wagon : cestujících z Němec do Němec bylo pár v tom prvním ranním vlaku z "Redwitz", možná tam pak byli další "Eisenbahnfreund", celé to bylo o tom, že to byla "atrakce", naštěstí ministerské komedie se odehrály už tuším v pondělí 7.prosince, takže tam jako nejvyšší VIP byli starostové ... a to bylo dobře ...
kdyby byly politické reprezentace v tehdy ještě federaci na odpovídající úrovni, tak se mohl provoz osobní dopravy obnovit bez fanfár, zejména když tam v ten listopadový víkend 1990 jezdily zvláštní vlaky ...

ad Pepa_kox : loni 5.7. jsem byl "prvním ..." ve vlaku z Rumburka do Děčína přes Sebnitz. Zatímco "první" vlaky projely v obou směrech včas, ty další se už časově zcela zhroutily a "druhý" vlak z Děčína do Rumburka měl více jak hodinu a ve Šluknově na přestupují cestující ještě musel rychlík čekat ...
Tyhle zahajovací akce je třeba brát s obrovským nadhledem a být jaksi nad věcí ... možná byla "politická" chyba, že se tyhle "první" vlaky neodjezdily v sobotu a v neděli by ani pes neštěkl nebo se ta jízdenková promo akce neudělala jako dvoudenní ... Já jsem Selb neviděl, nehodlal jsem riskovat, že vlak v 15.07 bude zpožděn a přípoj v Chebu bude fuč ...

ad Mladějov : souhlas, promo akce ze 1€ o ničem nevypovídá - např. na Sebnitz se sjelo mnoho lidí z okolí v rámci výletu, ale jinak tam nikdy nebo jen náhodně pojedou ...
takových akcí jsem obrazil více, např. 2x znovuobnovení provozu do Lupkowa ... a v praxi pár lidí ... zajímalo by mne jak to bylo třeba v České Těšíně ...
V TV (regionální zpravodajství) o Aši nic ..

turnusově tam má jezdit ve dvoudenním oběhu jednoduché Desiro, druhý den po ranním dojezdu z Chebu pokračuje do Regensburgu, strojvedoucí přejde na Desiro co dojede ze Schwandorfu. Druhým vozidlem pak bude samostatný Stadler 650.
Personálně strojvedoucí ČD Redwitz - Hof, jak to bude na německém úseku se štiplístky nevím, VGB jezdila Cheb - Redwitz 0/0 s náhodnou kontrolou ...
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 4-2015

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 14:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já v pátek můžu. Kdo se přidá?
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 14:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu to tady oživím obrázky


5.8.2013


18.8.2015


21.11.2015


6.12.2015


18.9.2015


18.9.2015


29.8.2015


11.10.2015

Zde je má skromná galerie snímků https://www.flickr.com/photos/deltacze/. [vypravci]

DKV Plzeň 36x
TS 301, 302 a 304
TS 303
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 4-2015

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 17:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paráda, pěkné...! [ok]

E-maily jsem vám právě rozeslal upozornění na páteční sraz. Pokud jsem na někoho zapomněl, tak prosím přeposlat. Začínám se v těch záplavách kontaktů přestávat orientovat.
Na Martysse tuším mejla nemám, můžete přeposlat.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 19:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ : Místo plánovaného odjezdu v 9,07 jsme z neznámých důvodů odjeli se zpožděním 43 minuty

Důvod spočíval v totální neschopnosti českého strojvedoucího se poradit s palubním počítačem.
Znervóznil, několikrát vůz vypnul a zapnul, utíkal na zadní stanoviště, ale i to mu nepomohlo. Po 30 min se objevil pracovník DB a poučil ho, co má dělat.
Mezitím jsme už neměli postaveno a museli jsme nejprv pustit agilis do Selb Stadt a Alex do Mníchova.
A protože na zastávky na cestě už dorazili další cestující, co vlastně chtěli jet dalším vlakem, každý se vrhl do našeho vlaku a tím nabral další zpoždění.
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.95.230
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 20:05:02    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11247
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 22:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asch - deSýra VBG jsou tu dočasně, bo kmenová vozidla kmenového dopravce Dieselnetz Oberfranken jsou ve skluzu ve výrobě (pozdě objednáno, pro agilis typický průser) - měly by to být alstomy LINT41.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 4-2015

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 09:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_h: Heh, aby se ještě bílej kůň z Chebu nedivil. Vitásková taky nestojí před soudem za to, že něco ukradla, ale za to, že o tom věděla a měla tomu zabránit.

SRAZ: tento pátek platí. Už je nejméně 6 lidí přihlášených. Místo Vary, putyka může být obvyklá nebo i jiná - záleží jak plno v pátek bude.

A ještě v chudé oblasti?
Co je to chudá oblast? Poptávku více generuje oblast chudá nebo bohatá?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7393
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 10:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NES: Nechápu..nechápu..jak si Němci vybrali tuhle trať

Protože nerozhodují ekonomická a logická hlediska, ale politika - hlupákům je jedno, že se vyhazujou peníze oknem. Vždyť je to stejný případ jako vaše oblíbená Mšenka se 100 přepravenými osobami v obou směrech za den - a tady to bude velmi podobné číslo.
Ono se na přeshraniční projekty také líp dojí EU.

Nicméně na denní dojíždění je to pro Čecha cenově nepoužitelné.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 12:44:41    Odkaz na tento příspěvek  

Wxdf : děkuji za upřesnění, v hodnocení práce strojvedoucího bych nebyl tak ostrý ... Desira jsou "chebskými" obsluhována několik let ... ta celodenní nefunkční klimatizace (jízda v obou směrech 20876/2089) byla také výsledkem "totální neschopnosti" strojvedoucího nebo mezi závadou palubního počítače a nefunkční klimatizací byla souvislost ? Při jízdě vlakem 20872 z "Redwitz" přes Cheb do Hofu totiž klima šla ... leč po onom výpadku a krátkodobém zhasnutí světel se už nerozběhla ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7402
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 12:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pan Wxdf je jen šotouš, nikoli strojvedoucí nebo technik "od Desira" a čeština není jeho mateřským jazykem, takže toleruji možná rádoby ostrá (či neobratná)vyjádření.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12807
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 17:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chebáků na dezira moc nebylo, od gvd je jich třeba víc. takže na 1. šichtě se asi klasicky zadařilo [satan]
p- s hospodou to nepřehánějte, na předražený pu nejdu.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hanzlík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.152.27
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 17:41:00    Odkaz na tento příspěvek  

Deltacze nebo někdo další: Nevíte prosím někdo, jak to je v současné době s Hanzlíkem a jeho nákladní dopravou, zvláště pak s dopravou Mattoni ?Předem díky za odpověď. [happy]
Hanzalík.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.152.27
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 17:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se: správně je to Hanzalík [crazy] [happy]
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2015

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 18:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s hospodou to nepřehánějte, na předražený pu nejdu.
Jak je za míň jak 5 euro nebo 7 franků, tak mi nechutná...[biggrin]
Hele a co s těma prachama budeš dělat, až se upiješ?
Mě to hodně připomíná jednoho našeho známého (někteří čtenáři znají osobně, leč spíše ti, kteří téměř nepíší), který už desítky let žije a pracuje na "Západě". Ten už, ač by za standardního uvažování byl dááávno tzv. za vodou (= prachy, barák, slušný auto, ženská, děti a dovolená v Karibiku), tak musí chodit v 10 let starý vorvany košili a na oběd k čongům za pět éček. Co je v tom za hluboký kouzlo nebo účel jsem se nikdy nedozvěděl (a to nechlastá). [ko]
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12808
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 18:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neboj, kč se nestratí [proud]
já ti politicky vysvětlim.[lol]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2015

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 19:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé krajské politické okénko: Navrátil v hledáčku policie
Teď to bylo na ČT1 - Kušnierz (exšéf ROPu SZ, ten už si odseděl v lapáku asi dva roky, poté puštěn) se rozhodl spolupracovat a začal zpívat.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11250
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 19:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2015

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 17:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZAPÍJENÍ GRAFIKONU:
Zítra, tj. pátek 18.12. v K. Varech, od cca 15,30.
Protože i K-rep je již prolezlý různými práskači a udavači, budou Vám přesné souřadnice konkrétní hospody rozeslány zítra odpoledne formou SMS. Můj tel. ještě pošlu hromadným mejlem.
A pozor, aby některé známé firmy nepřešli z třiznakého autobloku na čtyřznaký ... :-)))
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 22:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

práskače a udavače odhalíme a eliminujeme.....
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 4-2015

Odesláno Pátek, 18. prosince 2015 - 10:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sraz asi o hodinu později než bylo avizováno, malej sudeťák má angínu a čekám na zástup.
Beru sebou z jiného regálu než obvykle - Ústecko a pro rostoucí autobusáckou kliku nějaké letité JŘ ČSAD ...

(Příspěvek byl editován uživatelem pružinskij.)
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 02:16:30    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Nemůžete to přímo srovnat...

1) My tady v ČR k obnovování významnější tratě než Mšenku nemáme. Bavoři ano. V tom je rozdíl. (bavím se o tratích, kde stále existuje svršek, byť zchátralý, ale není to cyklostezka či 30 let opuštěný polorozpadlý násep v louce)

2) Nás to z provozního pohledu nic nestálo. Kraj ty peníze alokované měl. Bavory to stojí spousty nových vlkm.

Jinak dojení EU chápu, ale já se obávám, že i ta Mšenka kope vedle Selb-Aš první ligu. U Aš-Selb čekám průměr 10 lidí za den/směr, tuplem až bude nějaký listopad 2016 (bez turistů). A z těch 10 lidí budou 8 Němci.

Cenová nepoužitelnost je tu šílená, jelikož ten Egronet se na krátké vzdálenosti nevyplácí a nějaká přijatelná přeshraniční nabídka aspoň do Selbu, tu není. Z Aše do Selbu je to 8km autem a nemusím pochodovat na kraj Aše. Vlakem za to chtějí "jen" 86kč. Když tedy přeskočím místní a vezmu ty, kterým se Egronet dostane na cenu auta, tak už vidím ty davy lidí z Varů, Chebu, Mariánek a Sokolova do Selbu. A nebo ty nadšence, co do Hofu místo přes Markredwitz pojedou lokálkou přes Aš.

Osobně nejsem z Aš-Selb nadšený, protože si myslím, že jsou tu místa, kde přeshraniční spojení potenciál má (pro turisty Moldava a pro běžné cestující Rumburk-Ebersbach, což propojí jak Rumburk a Šluknovsko s Libercem, tak neměcká města Sebnitz a Neustadt s Žitavou a Görlitz*) a až se ukáže, že Aš-Selb je kolosální průser, bude podpora pro tahle spojení na bodě mrazu.

*spojku Rumburk-Varnsdorf podporuji, ale je zbytečné na ní čekat, když do Ebersbachu máme fungující trať už teď a přímáky do Liberce přes něj jezdí. Je to vlastně jen otázka Ústeckého kraje, zda by zkusil něco pro propojení Rumburku s Libercem udělat. Němci by se odvědčili tím, že zvýší tržby z jízdného.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 4-2015

Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 18:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad abychom to nějak shrnuli...:
Až do včerejška jsem netušil, že pod názvem "Restaurace" se může také skrývat plně funkční a provozovaná plynová komora. Kvalitu všeho, od jídla, pití, WC, lavic až po odvětrávání bych ohodnotil tak na čtyři mínus.
Takže příští výběr vhodného podniku bude zadán osobě zkušenejší a důvěryhodnější - čili Džejárovi. [happy]
Jinak jsem Vás všechny rád viděl a přeji klidné svátky.

Bavory to stojí spousty nových vlkm.
Tak se mi zdá, že řešíte problém někoho jiného.
Z Aše do Selbu je to 8km autem a nemusím pochodovat na kraj Aše.
Pán bydlí v Aši, aha.
Vlakem za to chtějí "jen" 86kč.
Taky si můžete navázat vnitro do bodu Selb gr. a dále na nějakou jinou jízdenku.
A nikdo neříká, že když samozvaný "Národní" dopravce má všechny regio přechody v piči, že to tak bude napořád. Stejný stav je léta letoucí například do Johannu a že Vás to do vrtule nevytáčelo? [wink]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7429
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 10:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvalitu všeho, od jídla, pití, WC, lavic až po odvětrávání bych ohodnotil tak na čtyři mínus.

Jo, odvětrávání WC, to je prevít ! [biggrin]
Já ti pto přeju, když ti nevoní ani slušná Břežanka [kladivo]s

samozvaný "Národní" dopravce má všechny regio přechody v piči,

A co teda (ve směru kapitalistické státy) očekáváš jako za zázraky ? "Zikmundovské" ceny - jízdenku za dvacku, za padesát ?
Ono 25 let po převratu klesá ochota i v SRN subvencovat (i v dopravě) své východní země (exDDR), natož jiné a kolik že už stála invaze imigrantů ? Dvě nebo tři mld E ?

Ono se dostáváme totiž ke klasice a to, že tam, kde nejsou zákazníci (větší sídla, města, ev. tranzit) a cíle, tak z howna bič neupleteš ani jízdným za 2E.

Takže (za stávajících podmínek prosperuje (z ČR směr SRN) bus Mnichov, vlak Mnichov a Freising, Nbg z Chebu, Nbg přes Domažlice,směr Dresden-Berlín a to jak EC, tak DD Os přes Bád a S1 díky Elbe-Labe atd. Tam je to za ty "zlodějský" dvě kila/osobu narvaný turistama, rodinkama, dětma na školních výletech a v sezoně jdou i dvě Desira málo na stání.

Ale třeba takové Vejprty byly slabounké vždycky, i v dobách, kdy tam nejezdily dva páry denně, totéž třeba Rumburk a podobně.

Nakonec si tam teda ten německý pratner může zavést svůj levný tarif, proč to neudělal, když to teda maj tvoje (najednou) nenáviděný ČD fpiči ?

Já bych to shrnul - Hof byl prostě úlet a úletem zůstane, jediná klika, že nás to (ČR) zase tolik moc nestálo.
Až postavěj přehrady na Labi nebo D-O-L, tak z toho bude mít každý kulový howno a prachy zabetonovaný řádově vyšší a tleskat tomu bude akorát RadekŠ.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 10:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to až za takový úlet nepovažoval. Dnes jediný slušný přechod pro náklady je v Děčíně. Stačí, aby to tam přestalo na den jezdit, a je vymalováno
Jednokolejkou se Schirndinku se taky moc nevyjezdí. Ale dvěma jednokolejkama je to o něčem jiném, zvlášť, když budou fungovat jednosměrně. (pro náklad z Aše samozřejmě z kopce)
Počkám si, jak dlouho bude trvat myšlenka a realizace elektrifikace. Skoro bych se vsadil, že to dlouho nebude. MH

PS Příští rok se očekává zavření a rekonstrukce části trati na Berlín. A začne problém, kudy náklady prohnat. Už teď to zažíváme dnes a denně, zpoždění vlaků víc jak 12 hodin. A to sejedná jen o jednokolejné výluky.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 11:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(pro náklad z Aše samozřejmě z kopce)

Tam je několik problémů.
a) do kopce (17 promile) je to nejen z Frantovek do Selbu, ale taky z Hofu do Selbu.
b) konfigurace stanic (Aš, Hazlov) neumožňuje vozbu dlouhých vlaků a v noční době by mohl jen jeden směr (nevykřižuješ od dvojkolejky Hof - Oberkotzau až po dvojkolejku Tršnice - Kynšperk nebo v Chebu).
c) pro jednosměrný provoz tam Herkules pobere cca 900 tun.
d) i ten jednosměrný provoz je možný pouze v noci (osobku by kvůli odklonům nikdo nezrušil).
e) zase nás to vykopne jen směrem k Lipsku.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7433
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 11:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ - Dík, mám taky dojem, že jsou tamní stanice "trochu" krátké a sklonové poměry nic moc a na Nbg je to kromě Pomezí všude úvratí, nicméně Letec zapomněl i na Vojtanov.

Dík za uvedení konkrétních údajů, neznám to tam tak dobře, ale potvrdil jsi mi můj dojem.

Nicmíně opakuju - vyhozené prachy, ale naštěstí to ČR nestálo tak moc. Akorát když byl zvolen tento model osobky, co tedy zajíždět do Aš město, vyšlo by to časově s návaznostmi Hof, Cheb, Mkw ?
Myslím, že by to místní hod¨ně ocenili.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6774
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 11:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nicméně Letec zapomněl i na Vojtanov.

Asi nezapomněl. Letec spíše řešil jízdu do kolečka, tedy s lehkými Hof - Selb - Aš - Tršnice, s těžkými Tršnice - Cheb - Marktredwitz - Hof.

To je přece jen lepší kolečko, než Tršnice - Vojtanov - BB - Plauen oB - Hof - Marktredwitz - Cheb - Tršnice.

Z Adorfu do Bad Brambachu je dvacet promile stoupání a norma pro "Ragulina" pouhých 800 tun.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12810
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 11:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p- to máš z toho, žes nechtěl tam co dycky....
furt tvrdim, že nejlíp je v roli [biggrin]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 14:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na německé staně je iniciativa za obnovu asi 6 km zrušené trati Blankenstein - Marxgrün (byla přeťata nějdejší hranicí mezi BRD a DDR). Měla by sloužit hlavně pro nákladní dopravu dřeva z ČR do papírny a celulózky u Blankensteinu, které se zatím vozí značnou oklikou, resp. kamiony. Podrobnosti viz např.: http://www.hoellentalbahn.net/download/FLYER_HOELLENNETZ_2014.jpg
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 4-2015

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 16:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ti pto přeju, když ti nevoní ani slušná Břežanka
Děkuji za laskavost, osobně nemám problém ani se zahuleným bordelem ve Fetesti (lahvový za 2 lei), když mám příležitost posedět s přáteli. Osobně samozřejmě preferuji kvalitnější prostředí. Vary byly na přání několika účastníků, kteří by to měli z Prahy přes Teplice docela bokem. A to, že privátně navštěvuji slušnější podniky a dokonce i nekuřácké hudební kluby, se nijak nerozporuje s tím, že občas někde zapadnu do šílenýho pajzlu (což nebyl tedy případ výše uvedený). Život je zajímavej právě tím, že je různorodej, že nežerem a nechlastáme furt to samý, nechodíme furt do stejných hospod, nečteme to samý atd. atd. že to píšu zrovna tobě? :-))

A co teda (ve směru kapitalistické státy) očekáváš jako za zázraky ? "Zikmundovské" ceny - jízdenku za dvacku, za padesát ?
Jo, já to tady napíšu a za čtvr roku se to zavede, to už tady bylo a nejen zde.
Od normálního dopravce očekávám propracovanější a profesionálnější produkty typu "Akviziční sleva", která je v našem kraji poněkud rozporuplná. Například, mmj. Když se chce, tak to jde. Viz např. "VB1-TAGESTICKET PLUS SOKOLOV, VB1-TAGESTICKET PLUS K. VARY" apod.
Na problémy v Potůčkách se upozorňovalo už před mnoha lety, ale jistě - možná jsou lepší prázdné vlaky, žádná starost.

Nakonec si tam teda ten německý pratner může zavést svůj levný tarif, proč to neudělal, když to teda maj tvoje (najednou) nenáviděný ČD fpiči ?
Nevím, zkus se ho zeptat. Mě to momentálně nijak zvlášť nezajímá.

Já bych to shrnul - Hof byl prostě úlet a úletem zůstane,
Viz letec + PŠ, šetří mi klávesnici :-)

Mimochodem zlikvidovat se dá železniční doprava téměř kompletně, jako např. v JA. Ovšem nemyslím si, že je to zrovna chytré.

Bobo: Tak ať si v Roli vymění kuchaře.

Cogwheel: Tomu dávám tak 0,001 %. To je nádherný údolí, osobně jsem ho prošel pěšky a to včetně rozhleden a hradů a zámků v okolí. Dráha tam tomu už fakt nepomůže. "Feldbánka" nedaleko na nostalgii stačí.
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 17:27:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Nepodceňujte tolik ty Vejprty, tam se nějakej turista najde, protože tam existují aspoň nějaké turistické cíle (slušné pěší výlety, cyklistika, úzkokolejka, občas jezdící výhlídková trať do Schwarzenbergu).

Tady to na ty 2 páry o víkendu květen-září potenciál má. Když je to sjízdné, tak proč ne.

Mezi Selbem a Kaší to není ani na ty 2 sezónní víkendové páry. Z Prahy tam na výlet nepojedu určitě a nedokážu přijít na to, co je tam turisticky tak zajímavého, aby tam jel výletit aspoň místní.

Napád na zajíždění do Aš-město se mi líbí. Ale je otázkou, zda s tím nechutným jízdným to nepříláká 2 Čechy a nevyžene těch 5 Němců na výletě do Františkových/Mariánek/Varů. Co si budeme říkat, potenciál ta nová trať má hlavně pro Němce, protože na české straně jsou alespoň trochu zajímavá města. Ale 10min k jízdní době by Němec přežít mohl, to ano.

Mně mrzí Moldava... u Selbu v klidu projde postavit 6km novostavby s budoucím potenciálem 2 víkendových vlaků denně v létě, protože se naoko lhalo o tom, že tam bude jezdit 1000 lidí denně a reálně to bude 10. Naopak u Moldavy, kde by dost možná byl potenciál na 100 lidí denně o víkendech a to i v zimě, je to bez šance. Svět je plný přetvářky. [sad]

Pružinskij: JA?
Wagon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 18:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NE Soukromníkům: Nevíte, do jaké míry jsou pro Němce atraktivní Františkovy Lázně, Kam se nyní mohou dostat přímo jak z Markredwitze, tak i z Hofu?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7446
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 21:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moldava ? No novostavba do Holzhau a pak do Freibergu třeba ano (kolik jezdí lidí Ho-Frbg ?)

Problém je v tom, že vy vidíte jako parádní nápad dostavovat každou lokálku, která se ukázala být těžce nerentabilní před 60 a více lety a to kvůli vašemu výletu maximálně jednou za rok, za dva, jako většina projížděčů tady pod heslem Prachy jsou.

Tady je spíš ten klasický problém, že provoz stojí taky hodně, vozit tam vzduch či tři, pět lidí či nikoho je opravdu plýtvání jen kvůli tomu, aby si někdo udělal pár fotek a měl si co pustit v neděli u kamen.

U Selbu v klidu projdeprotože se naoko lhalo o tom, že tam bude jezdit 1000 lidí denně


No vidíte, teď jste to trefil. Mně to vadí a většině normálních lidí taky, že se lže, podvádí, očerňuje, jen aby se vyškrábly nějaké státní peníze, evropské perníze, naše peníze. To mi vadí obecně, vám jen proto, že za ně mohlo být Holzhau.
Tímhle způsobem uvažování budeme vždycky akorát postkomunistická země se všemi z toho vyplývajícími nešvary.

Wono pak (nejen tady) hromada lidí nadává, jak jsou mizerný důchody, nemůžou zavést autobus nebo vlak večer v deset, vozit osamělým tetkám levné obědy či zaplatit invalidům asistenty (nebo to stojí moc) - ono ty peníze prostě někde chybějí, třeba když se vyházejí na novostavbu lokálky, kterou 99% obecenstva bere jako atrakci na sobotní výlet s dětmi, jako kolotoč, horskou dráhu.

Takže umírněte své šotonadšení do patřičných mezí, řekl bych, že i stávající síť nabízí pro vás (a kohokoli) možností k šotoukájení, výletům a hezkým zážitkům dost a dost.

WG : Tak hlavně se tam mohou již léta dostat z Norimberka před Cheb, z druhé strany před Plauen a spojení vlakem je tam nadmíru dobré, kvůli FL se vážně nemusela stavět Aš-Selb.

Máme ji, OK. Ale říkám - to bude v jednom vlaku přes čáru 0-5 ks.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5151
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 21:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:[ok]

Ne Soukromníkům:. Naopak u Moldavy, kde by dost možná byl potenciál na 100 lidí denně o víkendech

No stavět trať,aby se na ní svezlo 200 lidí za týdem je úplně mimo.[crazy]
NE Soukromníkům
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.66.131
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 00:18:22    Odkaz na tento příspěvek  

Wagon:
Samozřejmě myslím Němce ze Selbu, Schönwaldu a Rehau, pro které je to zrychlení pro cestu do těch 3 českých zajímavějších měst (FL, ML, Vary). A naražím na to, že obráceně pro Čechy tu není ani ta městská turistika, protože v Selbu, Schönwaldu a Rehau vůbec nic není a do Hofu mají spojení klasicky přes Markredwitz, tedy kromě Kaše, odkud stejně nikdo nikam do Německa vlakem jezdit nebude.


Mladějov:
Překrucujete mě.... já konstatuji to, že Moldava by táhla alespoň turisty, a že paradoxně v 8 párech za týden by možná přepravila v součtu víc lidí, než Aš-Selb v 63 párech týdně.

Nikde neříkám, že je to priorita obnovit, říkám jen, že by to mělo větší smysl než Aš-Selb.

U Aš-Selb to odhaduji na 140 lidí týdně a u Holzhau-Moldava na 200 lidí týdně. Při dost jiných nákladech na provoz.


Apollo_17:
Pokud jde o reálný koncept, tak si nemyslím, že máte pravdu s mimovostí, protože se dnes dotuje stavba všelijakých úzkokolejných atrakcí, kde se počítá s provozem ještě menším, než 8 párů vlaků týdně. Byla by to jednoduše podpora regionu, stavba něčeho, co to tam oživí.

Pokud chcete řešit efektivitu, tak i údržba Moldava-Osek je jen pro turistické vlaky a během 20 let se na ní prožere stejně, jako by stála ta novostavba. Přesto se dělá dodnes.

Jednorázově sem nacpat půlmiliardy do obnovy tratě není málo, ale oblast to podpoří. Životnost to dalších 20-30 let mít bude.

Já tyhle turistické koncepty podporuji, protože jich zase tolik není a i veřejná doprava by se měla rozvíjet. Autobusem projet 9km spojku mezi tratěmi nikdy 2x atraktivní nebude.

Navíc vedle jiných turistických projektů, jako jsou ty tratě v Krkonoších, ŠED a nebo Dráhy Orlických hor, je tenhle aspoň trochu nohami na zemi. A to po více stránkách. Jak po stránce nákladů (jen 0,5mld, žádných 10mld a víc), tak po stránce provozní (není potřeba tu jezdit denně a dotovat 10.000ce nových vlkm ročně). Zde by to při menších posunech v JŘ šlo udělat tak, aby to bylo jen za naftu, jelikož fíra už ve vlaku bude a souprava na konečné také.

Ale třeba Němci trať do Holzhau zruší, jak občas naznačují a pak to bude jedno. Bude z ní pěkná cyklostezka. Za FDP vlády v Sasku na seznamu smrti byla.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 00:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moldava je v prdeli, nic tam není. Těch pár turistů, cyklistu a běžkařů to nespasí. Vlaky jezdí většinou prázdné. Nehledě na to, potenciál tam momentálně není žádný. Bouřnák je v hajzlu, díky mocenskému boji dvou místních mafiánů. O běžkařské tratě se letos nikdo starat nebude, peníze došli a budoucnost bude ještě horší. A letní sezona se drží jen díky cyklistům a těm zdárně konkurují cyklobusy. Němci nemají peníze na obnovení tratě a česká strana nic spolufinancovat nebude! Nehledě na to, že na německé straně je to úplně stejné jako u nás. Holzhau je pár sjezdovek a ano běžkařské tratě se upravují jenže z české strany si tam dojedete autem. Vlaky jsou vytížené cca z 40% školáci a pár pracujících co dojíždí do Freitalu. Jinak nic. Všude tam dávají lišky dobrou noc. Moldavu čeká podobný osud jako trať do Vejprt je to jen otázka času a peněz. A pro pár brečících šotoušů tady pšenka nekvete!!!
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.252
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 08:30:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem pokud to řešíte z pohledu ekonomického, tak to by potom v Karlovarském kraji asi nemělo smysl nic, krom nemocnic. Nevím o ničem dalším, co by na sebe vydělalo.

Co se týká trati Aš-Selb, pokud tam nebude zaveden normální tarif, není co posuzovat. Prostě dnes je vše o penězích, nikdo nepojede vlakem, když to bude dražší než autem a v Chebu bude hodinu čekat, nebo jak dlouho. Já osobně jezdím vlakem často, bohužel problém počtu cestujících je v tom, že je všichni z vlaků pouze vyhání, jak ČD, tak GWTR, tak krajský úřad. Mimochodem, zajímalo by mě navazování rychlíků v Chebu na ostatní vlaky, neviděl jsem od nového GVD rychlík Ústí - Cheb jedoucí včas.

Někdy mám pocit, když to tu čtu, že část lidí by snad nejraději poslala peníze raději do Řecka na pomoc uprchlíkům. Nebo je to možná Česká povaha stále nadávat, myslím, že Česká republika je na tom dobře, pokud má schodek rozpočtu, tak ani Selb, ani Moldava na to nemá vliv. Má na to vliv to, kolik peněz se při rozdělování ukradne.

Prostě v Čechách to tak je, čím lépe se budeme mít, tím více budeme nadávat a pak ta láska k tydýtům, viz prezident. Prostě chybí tu lidi, kteří myslí pozitivně. Každý tu jen píše, jak je všechno zbytečný.
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.252
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 08:36:20    Odkaz na tento příspěvek  

Špatný nápad by nebylo toto, bohužel ten nápis tam byl pouze omylem, jo to kdyby někdo zavedl z Norimberka.
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.252
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 08:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Já totiž stále od revoluce čekám na to, kdy lidi pochopí, že vlaky, kostely, muzea, technické památky a ten veškerý ostatní balast je to, co dělá Českou republiku takovou, jakou jí máme rádi. A pokud nepochopíme, že už jsme tak bohatý, že si to můžeme dovolit, tak se tak trošku točíme v kruhu.