K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 02. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 02. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 4-2015

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 18:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_h, čmelák 770:
Naprosto správná připomínka!! Analogií je jistě mnohem více, než jen Drážďany... Ostatně stačí se podívat kolik jet trvalo, než byl opraven tankodrom Na vyhlídce :-)

ad AZAL a LKKV: Interním oběžníkem jsem vám zrovna odeslal k tomu nějaké podněty.
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 6-2012

Odesláno Středa, 17. června 2015 - 20:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotil někdo dneska v našem kraji měřák s 754 077 ?
Kolem 16h průlet Sokolovem do Chebu.

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 00:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 15:20 to prolítalo u nás v km 189 v kv.Brejle tady nejdou přehlýdnout,foto nemam
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POVED zveřejnil návrh JŘ 2015/2016 - včetně tratě 170 Plzeň - Cheb
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 4-2015

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 12:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

751 364: Měřičák zachycen v protisvětle a lichém směru, když jel do Chebu, tak vyšel letmo na křižování s R 615 (a fotky leda v hospodě, z finančních důvodů jsem se vrátil k minoltě :-) ). Včera možná zajímavější AWT do Chebu a dnes odstaveny v Sokolovo.
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 07:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pružinskij: Dobrá tedy [happy] To dvojče brejlounů ze Sokolova jsem potkal okolo 14h ve Stráži směr Komotau.

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 4-2015

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 18:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq+Bobo mafie:
Co jsme si zase objednali za měření? Už jsme proměřený skrz naskrz...:-)))
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 09:56:25    Odkaz na tento příspěvek  

Asi netřeba představovat, kdo občas jede vlakem by měl poznat ...
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2015

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 13:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, hezké...

V poště přibývá dotazů na sraz v KV, tedy zkusím navrhnout následující data na červenec:
- 14,15,20,18,22,23,25,27,30 ...
dotazy na adresu vetlanda_at_seznam_dot_cz
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 19:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nebyly by k nahlédnutí nějaké současné fotky ze stavebních činností na trati Aš - Selb? Díky.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 4-2015

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 20:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste poslat mejl Poljaqovi, mohl tam být pracovně. Osobně jsem se tam bohužel nedostal. Určitě už stavba značně pokročila, tuhle tam byl STRABAG se štěrky a podbíječka.

532: Dnes jsem čistě náhodou při procházení pozůstalosti narazil na naprostý unikát - několik kvalitních čb fotografií většího formátu z výstavby (rozšiřování - napřímení?) nové silnice z Varů do Prahy, kde můj děd působil v šedesátých letech (? - nedatováno). Železničního tam není pochopitelně nic, nicméně ty snímky s známými úseky a panoramaty v okolí Andělské hory jsou fantastické a dobře lokalizovatelné. Pracoval tam po uzavření uranových koncentráků v Jáchymově. Z Jáchymova jsou tam snad jen dva či tři snímky z "fabriky" - nádvoří nějakého dolu... No, když si domyslím to pozadí a souvislosti, tak se mi to ani nechce skenovat.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 22:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si to nepletu, zítra je TBZ, takže hotovo... Byl jsem tam jednou a mám asi tři fota [uhoh] Jestli budu mít chvilku, tak se to pokusím zmenšit.

"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 00:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji alespoň za informace. To byla rychlovka. Takže od nového GVD už určitě pravidelná doprava?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10962
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 09:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pravidelná doprava záleží na tom, jestli DB Netze stihnou dodělat most a patřičně překopat nádraží v Plössbergu... úpravy na český straně jsou brnkačka.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 14:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak píše Petr, záleží na DB netz a pak na kraji, jestli objedná dopravu.
Jinak objevil jsem pár fotek jak to vypadlo v Aši 9.4.2015 tak se můžete podívat.






"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10963
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 21:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vlastně Němci vedou, už začali hrabat?

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 21:42:39    Odkaz na tento příspěvek  

W : Koukal jsem na projekt úprav rychlostní 6 a budou snad za pár let další přeložky, třeba obchvat Bochova půjde za výtopnou na mostu a nádraží bude jak na dlani.

Poljag : Dobrý, archivuji.

Petr-k : Jo Němci dřou dávno http://www.eisenbahnforumvogtland.de/t29137f2-Selb-Asch-Die-Arbei ten-beginnen.html#msg3175584
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 21:44:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jedna nehodička na KV "spojovací dráze" 11.6.1924.
742 290-0 pj-Cv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.33.153
Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 14:48:24    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci ,kdy zajdem doplnit vitaminy,pan W by mohl uz take prijit.Skusim navrhnut termin za 14dnu v sobotu.co vy na to??
Hans Zimmrmann aus Komotau.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 19:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add Poljaq pak na kraji, jestli objedná dopravu. - když jsme probírali naposledy na komisi dopravy tak kraj s objednávkou počítá
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 4-2015

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 13:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si k tomu pár poznámek.
Zatímco manažer infrastruktury využívá zdrojů a investuje a zlepšuje parametry, tak dopravce se způsobem sobě vlastním, zřejmě snaží vyhnat z vlaků i poslední zoufalce.
Aktualizována byla totiž "Akviziční sleva" (termín dobře známý i dříve narozeným...): https://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a -slevy/akvizice-in25-50-na-tratich-14-6-2015.pdf
a díky tomu je již sleva (v podstatě velmi operativní systém jak reagovat na konkurenci na silnici) uznávána jen z Fr. Lázní do Hranic a zpět a ne již z Chebu. Bůh ví, třeba mají ČD a.s. již tak plné vlaky do Frantovek, že mají prostor pro zdražení (ovšem realista do těch vlaků občas vleze...), třeba je to jen nějaký nový, sofistikovaný, marketingový nástroj... Bez komentáře! Vůbec by bylo zajímavé, zda dopravce, někde v Praze na obchodním, alespoň vzdáleně tuší, co se děje v regionech (a jestli to vůbec někoho zajímá). Mimochodem toto by vůbec nebylo potřeba v systému skutečně fungujícího IDS. Ne té stávající parodie, kdy drtivá většina lidí IDOK ignoruje.

742 290: Data jsem vypsal výše, jiná v červenci nepřicházejí v úvahu.

MZitka: Nemám obavy o to, že něco objedná, ale o to v jaké podobě. Většina normálních lidí ti nepojede z Chebu do Aše vlakem proto, aby musela v Aši přestupovat na MHD/linkáč a tím dojíždět do cíle. To by bylo představitelné, pokud by dráha výrazně (opravdu výrazně) zrychlila a to jaksi zatím nebude. Dvouhodina do Selbu v prokladu s Aší městem se neufinancuje, takže nakonec bych se nedivil, kdyby si Helmut namaloval čáry a Čech podle nich dobastlil české vazby.
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 20:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono je toho tady v kraji vůbec všechno takové proti cestujícím i proti lidem, kteří mají ty lidi dovézt do cíle spokojený.
Viz. třeba nasazení 1+0 na většině rychlíků Cheb - Praha.

Nevím, jestli si už toho někdo všiml, ale už je aspoň pro trať 140 návrh JŘ k nahlednutí zde. (Nečekaně se nachází na stránkách ústeckého kraje)

Nejvíce změn se dočkaly rychlíky, které mají u nás (Cheb - Chomutov) posunuté časy odjezdu o 5-7min a krom ranní 605 a večerní 604 žádný jiný R nestaví v Duchcově.
Při čemž mě udivuje, že se to nestavění v Duchcově u rychlíků z Chebu na příjezdu do ÚnL neprojeví ani minutkou k dobru. (Ale to je spíše do dizkuse vedle.)

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 20:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krom ranní 605 a večerní 604 žádný jiný R nestaví v Duchcově.

No taky rychlíková zastávka,kde u některých vlaků nikdo nevystupuje,ani nenastupuje a u jiných jedou jen spoluobčané do Bíliny/Teplic(protože při jízdě načerno je z R není kde vysadit) asi není relevantní zastávka dálkové dopravy.Další adepti na projíždění rychlíků je jeden Chomutov,Prunéřov,Chodov..[happy]

Při čemž mě udivuje, že se to nestavění v Duchcově u rychlíků z Chebu na příjezdu do ÚnL neprojeví ani minutkou k dobru.

Ono se projevilo dřívějším příjezdem a pozdějším odjezdem z Chebu,K.Varů,Chomutova,Mostu.Ústí je fixováno EC taktem.
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 22:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Když se před 14 dny provádělo sčítání a měl jsem možnost u toho být, tak ze tří případu dvakrát vystoupilo přes 10 lidí a nastoupilo cca. 10-15.
...když už je to tedy dle frekvence cestujících, tak už se dávno měl zrušit ten Prunéřov, kde se mi za ten týden stalo, že vylezli dva a nenastoupil ani jeden.

Add. Chomutov
Chomutov rozhodně nerušit. Průměrně, co si pamatuji, tak při cestě z Chebu v Chomutově přistoupilo cca. 15-20 lidí. Při opačném směru zase vystoupilo a v týdnu ještě o něco víc lidí přistoupilo, bo jezdí děcka ze škol v Chomutově do Klášterce.

Add. Chodov.
Chodov jak se zde řešilo. Buď udělat zastávku "za plotem" a nebo zastavování rychlíků v Novém Sedle, kde by se přelezlo do krabičky, která tak, či onak zajíždí do Chodova... popřípadě přestup do busu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 751_364-1.)

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.93
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 22:41:23    Odkaz na tento příspěvek  

To je určitě zajímavá myšlenka postupně omezovat zastavování, pokud by se to podařilo ještě podpořit tarifně, tak je to určitě zajímavá cesta, jak ty vlaky vyprázdnit. Je fakt, že zatím se stále nedaří odradit lidi od ježdění vlakem. Pokud předpokládám, že se v úseku Most - Teplice - Ústí zcela vymění frenkvence, což se i v praxi děje, tak pak ta úspora nezastavováním je fakt podstatná, ty 3-4 minuty fakt někoho vytrhnou. Je fakt, že je úspora za rozjezdy, ale ta padne na odstupné nějakému moulovi z GŘ, tak se nezlobte, ale já tam efekt nevidím.
Bespi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.111.126.62
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 01:23:48    Odkaz na tento příspěvek  

To nezastavovani v uzlove stanici a okresnim meste Chomutov jsem teda nepochopil ani omylem. Chodov ma pres 16 tisic obyvatel, Nove Sedlo ma neco pres 2 tisice a R tam nezastavuji. Jakou logiku by melo zrusit zastavovani v Chodove a zaves v Novem Sedle ?? Jinak nadrazi v Chodove maji cca za 3 tydny zacit staveni prace, predpokladane dokonceni brezen 2016.

Prunerov je prestup do Kadane, kazdopadne zastavovani R je tam ale celkem zbytecne.
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2012

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 07:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi: Logika zastavování v Novém Sedle je v tom, že by se nemuselo zajíždět do Chodova a ušetřila by se nějaká minuta tak, že by lidi v Novém Sedle přestoupili na motor do Chodova...

(Příspěvek byl editován uživatelem 751_364-1.)

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Bespi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.111.126.62
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 08:15:38    Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, ale tohle nemuzes myslet vazne. Usporis 1 minutu a nasadis navic jednu soupravu + prinejmensim 3 strojvedouci.

To je ekonomicky/politicky/logicky/zakaznicky pruchodnejsi prestavba nadrazi tak aby vlaky stavely na te objizdne trase, ktera vede cca 10 metru za nadrazim. Ted se tam bude delat podchod, takhle by byl jen o neco delsi.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4874
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 08:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Cempírek: Pokud předpokládám, že se v úseku Most - Teplice - Ústí zcela vymění frenkvence, což se i v praxi děje

No tak pokud chceme na Podkrušnohorské trati rychlíky,tak by měly jezdit podstatně kratší jízdní dobu,než zastavující osobák.Pak s nima pojedou hlavně cestující na větší vzdálenost.Že jsou rychlíky dnes degradovány na vožení školní mládeže z jedné stanice do druhé,nebo nepřispůsobivých z Duchcova do Teplic(protože z Os,který jede o 15 minut dřív by je mohli vysadit v Oldřichově) je fakt a odráží se to na jízdní době Cheb-Ústí skoro 3 hodiny(průměr 60 km/h).To do budoucna žádné terno není a zrychlit to půjde zvýšením traťové rychlosti a zrušením zbytečného zastavování pro místní frekvenci.

To nezastavovani v uzlove stanici a okresnim meste Chomutov jsem teda nepochopil ani omylem.

Jeden Chomutov(zastavovat 3x na úseku 6 kilometrů-CV,CV město,Jirkov)je pro dálkový vlak příliš a dělá z něj courák.

Já už jsem starší,takže pamatuji dobu,kdy rychlíky zastavovaly Cheb-Sokolov-K.Vary-Ostrov-Klášterec-Chomutov-Most-Bílina-Teplice -Ústí.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6446
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 09:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cheb-Sokolov-K.Vary-Ostrov-Klášterec-Chomutov-Most-Bílina-Teplice -Ústí

Já jsem taky starší a Chodovem projížděly pouze R 696/697 Liberečák (toho jsem nechápal, všude jinde v rychlíkových zastávkách stavěl) a pak Karlex, Karola a ve směru do KV Drancovák (tyto vlaky jsem plně chápal).
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 6-2012

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 09:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi: Proč další soupravu a další tři strojvedoucí ??? Však jezdí motor Chodov - Loket, který má přípoje na rychlíky v Chodově.
Tak by se jednoduše udělali přípoje v Novém Sedle a po příjezdu obou rychlíků by zajel do Chodova.

(Příspěvek byl editován uživatelem 751_364-1.)

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
Bespi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.111.126.62
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 10:05:02    Odkaz na tento příspěvek  

Porad zustava otazka co tim usetris. Jednu minutu a ubytek cestujicich vyuzivajicich R v z/do Chodova 90% ? Soucasne ubydou i cestujici u Os ac to na prvni pohled neni zrejme. Pak tu mas dalsi mozny efekt, ze nekomu dalsimu kdo jezdi obcas najednou prestane mit vyznam kupovat in-kartu a pak prestane jezdit vlakem i na jinych trasach.

To co pises lze aplikovat na mala mestecka, Chodov je na takovy pristup uz moc velky.

Chodov-Loket spoj by mozna slo vyuzit, ale musel by byt zkapacitnen. Tenhle spoj jezdi but prazdny nebo narvany, podle pocasi.

Jizdni doba na trati Cheb-Usti je ovlivnena kde cim. Hlavne stav trati a jeji trasovani. Udoli Ohre je nadherne, ale rychlost tam neskutecne trpi. Zastavovani v Chodove je to nejmensi.

Zastavovani v Chomutove 3x je ... ano je to problem, ale bohuzel je to nezbytne, kdyz bohuzel Ustecky kraj si udelal z R osobaky, protoze osobaky zredukoval na mene nez minimum.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10970
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 10:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu, že cestující tady nikoho nezajímají, důležitější je uspořit tu minutu. A že by bylo blbý, kdyby se tahle hádka alespoň dvakrát v roce neopakovala...

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 4-2015

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 11:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší stav stavby Aš - Selb:
- Aš: nástupiště u 1. SK téměř kompletní, dodělávají se osvětlení apod. 1. a 3. SK položeny, na středu odstavená ASP. Ztopořeny zatím dva odjezdy/cesťáky u 1. SK.
- TK do Selbu na české straně s novým svrškem, obnoveny asi dva propustky.
- DB Netz má snesený komplet svršek, umělé stavby zůstaly zatím na místě, stejně tak koleje na přejezdech.
- žst. Plössberg pouze vyřezány nálety v kolejišti, jinak nekopnuto, původní stav
- staví se pilíře a opěry nového žel. mostu přes obchvat Erker., dálniční přivaděč a obchvat s omezením v místě stavby na 50 km/h. Menší technika jako bagry aj. složena u ex. PZZ v km 32,5.

Chápu, že cestující tady nikoho nezajímají, důležitější je uspořit tu minutu.
Petr_k + JC: Naprostý, totální a bezvýhradný souhlas.
Jediné co chápu je projíždění Duchcova a potřeba nového řešení uzlu Chomutov (tam se mi mmch. nejvíce zamlouvá navržené řešení Apollem s lokálním přeložením uzlu na "uhelné" a se 4 hranami. Slyšel jsem dokonce i redukci na 3 hrany, ale to jsem jako raději neslyšel :-) ). Existuje nějaký oficiální výstup z chomutovské radnice, co vlastně chce?
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 12:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč tu zas řešíme Chodov ve vztahu k rychlosti rychlíků. Trasa Cheb-Ústí má a bude mít vždy převahu úsekové frekvence ( So-Chodov-K.Vary-Ostrov/ Chomutov-Most / Most - Bílina - Teplice / Teplice - Ústí ) nad skutečně dálkovými cestujícími. A po reko Chodova, které jak píše o pár příspěvků výše Bespi, je na spadnutí, se průjezd zrychlý. Varianta stavět R v Novém Sedle a přestup na Chodov vyžene 90% cestujících z vlaku.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10975
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 13:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<grammar_nazi_on>

se průjezd zrychlý


...no teda, Mílo...

<grammar_nazi_off>

[lol][kiss][wink]

Ale teď vážně: To je jen důkaz toho, že dotyčný o konkrétní problematice nemá ani šumák páru, ale protože mu tohle rozesírání nějak působí na libido či způsobuje jiné extatické stavy, tak to zkouší tady, bo jinde už mu to nežerou.

Přesun rychlíkový zastávky z Chodau do Neusattel by měl jeden jediný následek - chodováci by se začali vozit autama rovnou do KV, takže by z vlaků definitivně zmizeli. Pak bych ale osobně byl pro skutečné zrychlení, tedy Eger-Falkenau-Karlsbad-Komotau Stadt-Brüx-Teplitz-Aussig-Lobositz-Prag Hbf. (Žádný Kynšperky, Ostrovy, Klášterce, Jirkovy, deBíliny, Kralupy a jiný podobný prdele světa, o ropidovánkách nemluvě.)

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4876
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak názory na zastavování/nezastavování jsou různé,fakt je ten,že by se jízdní doba měla nezastavováním v Duchcově+ snížení vaty zkrátit o 7 minut mezi Ústím a Chomutovem.
Pozitivem bude to,že v Chomutově budou výjimečně kolize protisměrných rychlíků,jako teď.Nyní je rozestup jen 3 minuty a jakékoli malé zpoždění R do Chebu vyvolávalo jeho další zpožďování(zastavení u vjezd.návěstidla,jízda odbočkou na 4. kolej).Od prosince se mají míjet v Prunéřově.
Ovšem Chodov bude nadále kolizní a při zpoždění R do Chebu 5-12 minut dojde k jeho dalšímu navýšení ,nebo zpožděn bude protijedoucí R,protože se budou míjet někde v tunelu u N.Sedla.


Ale teď vážně: To je jen důkaz toho, že dotyčný o konkrétní problematice nemá ani šumák páru, ale protože mu tohle rozesírání nějak působí na libido či způsobuje jiné extatické stavy, tak to zkouší tady, bo jinde už mu to nežerou.


Pane Petře.K, jsem rád,že Vy na to máte správný názor a patřičně tomu rozumíte.[lol]
Nebojte,já to prezentuji jen tady a nic se kvůli tomu nerozesere.A jsem rád,že máme takové odborníky,jako jste Vy,kteří mají jasno.[ok]

chodováci by se začali vozit autama rovnou do KV, takže by z vlaků definitivně zmizeli.

A ty rychlíky jezdí proto,aby Chodováci nejezdili autem 10 kilometrů do Varů?

Pak bych ale osobně byl pro skutečné zrychlení, tedy Eger-Falkenau-Karlsbad-Komotau Stadt-Brüx-Teplitz-Aussig-Lobositz-Prag Hbf. (Žádný Kynšperky, Ostrovy, Klášterce, Jirkovy, deBíliny, Kralupy a jiný podobný prdele světa, o ropidovánkách nemluvě.)

Já také.Tím jsem začal debatu.Takže jsme se nakonec shodli(i když tomu bohužel nerozumím).[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10976
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 15:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu paranoiu vám schvaluju, bo je hezké, že si to vztahujete na sebe, ale cílem byl úplně jiný soudruh.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
751_364-1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 6-2012

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 16:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Soudruha si můžeš odpustit, rok 89 už je nějakej ten pátek zpátky.

S tím Novým Sedlem se mi to zdá poměrně rozumné z důvodu zkrácení jízdný doby. Ale je zase fakt, že jsem nevzal v potaz to, že by se to většině lidí nemuselo líbit.
Každopádně to nechám na těch ve vyšších místech, kteří o tom rozhodujou. Jen jsem k tomu chtěl přidat mou verzi s přestupem na motor v Novým Sedle.

Offtopic: Vydedukoval jsem si, že ten Váš výkřik byl na mě. Nikde netvrdím a i sám vím, že tomu tolik nerozumím, ale chtěl jsem přidat můj návrh, jak by se to taky dalo vyřešit.

Ale tak když jste takový odborník, tak mi prosím vysvětlete, proč jste pro nestavění např. v Ostrově, Klášterci, Jirkově atd., když sám moc dobře víte, že by obsazenost rychlíků poklesla o dost velkou část ?


Prostě zde na tomhle rameni to nelze vyřešit tak, aby byla většina lidí spokojená a situace se zlepšila ze všech stran.

(Příspěvek byl editován uživatelem 751_364-1.)

Sem s [masinka] a [tramvaj]. Pryč s [auto]
K._A._F.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 18:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi
Na rekonstrukci ŽST Chodov se právě zadává projekt stavby, nikoliv realizace.
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.56
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 19:22:21    Odkaz na tento příspěvek  

Já si stále myslím, že pokud chce někdo ušetřit čas a zkrátit jízdní dobu, tak je třeba jezdit častěji s kratšími soupravami. Bude to dražší, ale bude to jezdit rychleji a častěji, takže to bude použitelnější pro cestující. Všechno ostatní je jen otázka toho, zda výhody převáží nevýhody. Ale vždycky to bude pro někoho špatně. Takže jsme opět u jádra pudla, pokud do systému na straně dopravce nenasypu peníze na nová vozidla, není moc co řešit, no a 7 minut, to je hezké, ale.......co je to sedm minut.
Jarda Cempirek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.209.56
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 19:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ale něco k věci, končí nám bagety. Zítra poslední den provozu a 101 už asi nevyjede, je v Bečově na údržbě. Snad tam nyní jezdí sprinter Vogtlandbahnu, jel tam po výluce z Oloví. Ovšem jako traťmistr už nemám všechny info, tak si to fotiči snad prověří a nafotí a sdělí ostatním.
Chotusický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 19:47:38    Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Cempírek: A máte pocit, že se ty kratší a častěji jedoucí vlaky skutečně zaplní cestujícími? Já mám obavu, že je to jenom vaše vize. Pokud by rychlíky stavěly jen CH-SO-KV-CV-MO-TP-UL-Lovosice-PH, možná by bylo vhodné zavést na t. 140 i nějaké vlaky kategorie Sp, které by zastavovaly i v těch "nerychlíkových" stanicích a možná by mohly i suplovat některé Os vlaky.
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.95.230
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 20:03:24    Odkaz na tento příspěvek  

A ten Regiosprinter ex Rurtalbahn, který byl na dolním n. v pátek ráno (v dálce jsem zaregistroval odjíždějící Bagetu na Os7123), to bylo na zkušební jízdy ?

Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 21:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

813.101 je zejtra naposled v oběhu na t149 [fotic]
813.102 jde na udržbu
Pak mažou směrem na východ...
Bespi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.82
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 16:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

K._A._F.: Fakt netusim, ale projekt byl zadan uz minuly rok s realizaci od listopadu (http://www.competitionline.com/de/ausschreibungen/173429). Nepovedlo se a bylo to vypsano tento rok znovu. Kazdopadne jsem nekde uz cetl i datum zahajeni stavby. Ted to ale nemuzu najit. SZDC potrebuje aby se toho stihlo udelat do konce roku co nejvic - dotace EU. U uprav na zatecke taky mezi vyhlasenim vysledku a realizaci byl cca mesic. Takze asi se to stihnout da. Nevim.

Jarda Cempirek: Zkracovat ? Co chces zkracovat. Na R jsou dva vozy 2. tridy, jeden vuz 1. tridy prevazejici vzduch. a pak sluzebni vuz s oddilem pro cestujici s deckama.

Chotusický: SP neni potreba rozdil mezi rychlikem (362 + 4 vagony) a OS (RegioNova/Shark) mezi Chomutovem a KV je ani ne 10 minut. Kazdopadne vic OS by se hodilo. Mezi Chomutovem a Klastercem chybi dost, ale mezi KV-Klasterec zbytecnost. Nejakej bohuzel hodne OS je ukonceno v Chomutove. Z KV do Chebu sem tam neco navic jede taky.
K._A._F.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 5-2013
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 19:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi
Projekt se zadává znovu, původnímu projektantovi se rozpadlo kolejářské středisko. Rekonstrukce Chodova nezačne dřív než za rok, což je vidět i z minulého odkazu na veřejnou zakázku - termín na autorský dozor vychází do konce roku 2017. Holt to nezaplatí OPD, ale OPD2...
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 20:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No rozpadlo, spíš zinsolventnilo [uhoh]

"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
CDP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.60.5
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 20:31:59    Odkaz na tento příspěvek  

No úpně nejrychleji by ten rychlik jel, kdyby nestavěl v Kynšperku, projel Sokolovem i Chodovem za plotem /aby se ušetřily minutky a odpadly problémy s Chodovem/. Zastavil by jen v našem krajském městě a pokračoval by rovnou do Chomutova. Jde přece o každou minutu a ne o nějaké cestující z maloměsta...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4878
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 21:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi:Mezi Chomutovem a Klastercem chybi dost, ale mezi KV-Klasterec zbytecnost.

Mezi Chomutovem a Kláštercem jezdí Os.každou hodinu.To je málo?
Bespi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.100.178
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 10:30:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mezi KL a Chomutovem rozhodne nejezdi kazdou hodinu. Dokonce ani spojeni Os a R nejezdi kazdou hodinu. Vim jak se dobre ceka 2 hodiny na Chomutovskem nadrazi pokud Os neceka na zpozdeny R z Plzne. Zvlast v zime je to prijemne. Venku zima, vevnitr mirne mensi zima a smrad :D .

K._A._F.: To potesi. Teda ne ze bych byl zastancem teto megalomanske stavby. Opravit nadrazi a vyresit kolejiste ano, ale na co tam ma byt podchod nechapu.

CDP: Proc ne, ale pak bych ale zavedl R Cheb-Chomutov vedeny RegioSharkem a teprve z Chomutova klasicka souprava. I ten zralok by jezdil v takovem pripade prazdnej. Na Prahu lidi jedou autem/busem ... okruzni jizdu dela jen par fandu vlacku. Do Usti z Chebu a KV moc lidi nejezdi. V druhe fazy by se R mezi Chebem a Chomutovem zrusil pro nedostatek cestujicich zcela. Problem jizdni doby by tak definitivne odpadl a problem vyresen :D .
Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 12:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne navždy opouští řada 813.1 (Bageta) Karlovarský kraj. Odteď v oběhu Štádler proti pronajmutému RegioSprinteru VT36. V Bečově odstaven první vlastní RegioSprinter, který se pomalu připravuje do provozu, zatím bez polepů.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12517
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 18:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bagety pápá, na to, že mi to jezdilo u baráku moc [fotic][nene][andel]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12518
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 18:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krychlíkový blyvajzy co tu předvádíte:
rychlíky jezdí úplně prázdný. hlavně študáci v 6-7 ráno a ve 3 odpol chodí pěšky.
šreci na R: čí sou šreci a na čom můžou jezdit????? ale šreka s RŽD lůžkem si [fotic]
a R do sedla je píčovina roku. cestovní doba z/do chodo se prodlouží o 10 min a gdyž to bude celý dělat krabička z lokte tak z lokte o 20 min. fakt fajný nápad qůli 2 min.
new gvd je prej (neviděl sem) udělanej tak, že miliony z tutovky se využijou a R bude navazovat na DB takt. tak co tu řešíte za píčoviny?
akorát R na plchu zas komisně navazovat nebudou (1 hod čekání návaznost fakt neni) což už je tradice koordinátorů

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12519
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 18:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bíraktuel:
v roli točí dívčinu z chotěboře. černá 14 [proud]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4881
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 18:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bespi:nejezdí každou hodinu

Dnes odpoledne jede vlak z CV do Klášterce v 15:03,15:22,15:55,16:35,17:22,17:55,18:56,19:55,20:35,21:59,22:32 ,23,31
luky92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 3-2013

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 20:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12521
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 16:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlak svobody. to je zas novinářská píčovina.........
prostě pár lidí chtělo zdrhnout. nic víc, nic mín

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Stefan Batak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 104.210.3.241
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 17:00:13    Odkaz na tento příspěvek  

Vlak svobody - holt soudobá propaganda.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10981
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 17:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Propaganda? [nene] Spíš známka toho, že není třeba jakákoli elementární inteligence na to, aby člověk mohl dělat v médiích.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)