K-report
 

Archiv diskuse Světelná návěstidla do 28. 08. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Světelná návěstidla » Archiv diskuse Světelná návěstidla do 28. 08. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2893
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 12:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

djst: Jistě, nedělají a ten na Rokytce spadl z nebe.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 13:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

djst: zůstávají třeba na Praze-Smíchově ... u obou jmenovaných už ale budou brzo zrušeny

Ona je uz na Smíchově naplánována nějaká náhrada té ruské reléovky?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 13:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sonic: Jistě. Esa s JOP a dálkové ovládání z CDP Balabenka. [vypravci] Jen ten termín, kdy to bude, ještě není stoprocentně daný ....
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 14:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: A rámcově to má být už brzy? Jako třeba letos nebo příští rok? Nebo je to ve stavu, že "jednou to bude v CDP" ...
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2014
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 15:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic: No, termín zatím neznám, ale odhadl bych to na přelom roku. Už je to naprojektované. Má tam být JOP, Vyšehrad se má stát obvodem Smíchova. Smíchov přijde o vložáky, nahradí to cesťáky. Vlastně vložená návěstidla jsou důvodem, proč to s Vyšehradem ještě nespojili (páč Vyšehrad má přivolávačky, a to se s vložákama kombinovat nesmí.) Dále přijde Smíchov o ty ukazatele směrů (R-Radotín/H-Hlubočepy). Má to být řízeno z CDP Praha, má to být zapojeno do místnosti Praha-Plzeň.

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 15:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

djst: Aha, díky. A má se jako součást toho dělat i nové TZZ do Radotína, nebo zůstane zatím stávající?
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2014
Odesláno Pondělí, 01. června 2015 - 16:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic: Tak nevím jestli teď, ale později má být do DOZ zapojen i Radotín, potom určitě. Termín nevím. Každopádně nic nevadí tomu, aby se to tak nechalo být, bo krajní oddíly HPB fungují jako autohradlo (mají kontrolu volnosti). Zajímavé je spíš napojení na Společné nádraží, protože tam má elektromechanika zůstat.

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 15:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Prosímvás, zná tu někdo trochu lépe návěstní soustavu WSSB, kterou používají ocelárny a povrchové doly? Mám dotaz k návěstidlu "uzávěra koleje" Znak zakazující jízdu jsou dvě červené, znaky povolující jsou horní červená a bílá, to mám odpozorované, ovšem dle mých info návěstidlo má i zelenou, a já se ptám, zda by někdo nevěděl, kdy se která návěst dovolující jízdu používá. Děkuji za každou informaci.

ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 17:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená - na volnou kolej, pokud to zabzař umí
Červená s bílou - na obsazenou kolej nebo nezabezpečená cesta, případně na volnou kolej, pokud zabzař neumí zelenou

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 11:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Takze pokud to v modelu necham jen na bilou a cervenou, tak porad to bude v norme?Sel bych na sledovacku ale na MUS je ted prd provoz.

ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 13:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ták, a první 4 kusy lovosických "65ek" šly dneska ráno k zemi (viz diskuze z 19. května). 3 stožárové cesťáky se zatím povalují u 7. koleje, na vlaštovce zavěšený polotrpajzlík Sc9b zmizel úplně. Kříž mezi 3. a 4. nástupištěm, který kryly, už je taky pryč.


Spolehlivý prostředek ke snížení kriminality? Fyzické tresty.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 21:30:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jen malá poznámka k Brnu- na hlavním byla vyměněna poslední ranžírka SSSR typu (AŽD 65?), nyní už je Se46 (u bývalé výtopny, nyní vozíčkárny SŽDC) zaměněna za typ AŽD 70. Ale pravděpodobně toto návěstidlo není nové, asi jde o výzisk.
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 21:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta opakovačka, pověšená na střeše prvního peronu, je už také vyměněná?
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.178.163
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 10:14:20    Odkaz na tento příspěvek  

Vasekpetr1- OPřSc1 je pořád na svém místě, ale podle tvaru stínítek a "kastlíků" bych to spíšš viděl na AŽD70, ne? Jsem se tam dnes raději skočil podívat, ale bohužel moje mobilní fotítko stávkovalo, tak bez obrázku.
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 21:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal: tak to jsem ji dlouho neviděl. Já ji pamatuji jako vzor 65.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 23:04:10    Odkaz na tento příspěvek  

Vasekpetr1- jen tak pro potěchu oka něco od uživatele 353: Brno 1989
MarTTy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2015
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 20:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jeden dotaz ohledně světelných návěstidel.

Proč existují šestisvětelná (samozřejmě počítáno bez indikátorů) návěstidla (dokonce jsem viděl i odjezdové), když v současném ani minulém předpisu D1 není žádná vhodná návěst.

Příkladem jsou vjezdy do Běchovic.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 20:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MarTTy:
Na starších návestidlách je možné na šiestom svetle nájsť nejaký indikátor, prípadne informáciu o skrátenej zábrzdnej vzdialenosti (dva pruhy).

V súčanosti je snaha v prípade, že sa na návestidle používajú rýchlostné pruhy, vytvoriť medzeru medzi dolnou žltou a týmito pruhmi. K tomu sa používa stavebnicový diel pre 6. svetlo, kde ale žiadne svetlo nie je a je len zaslepený.
MarTTy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2015
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 21:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf - Moc díky!
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 15:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké návěstidlo v zahraničí od jednoho českého výrobce.

VUD62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 4-2013

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 11:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MarTTy:
Dalším, nejčastějším důvodem pro takovéto uspořádání návěstidel je možnost dodržení vzdálenosti mezi bílým světlem a spodní žlutou - bez nutnosti zaměnit červenou a bílou. Takže uspořádání barev je zezhora: Y-Z-R-B-x-Y.

(Ano, dávno vím, že VÚD62 se správně jmenuje jen VÚD, ale nebudu si kvuli tomu zakládat nový účet)
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 20:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VUD62:
Y-Z-R-B-x-Y zavání nealkoholickým pivem z Mostu.. Chlape, když už se tím živíte, co si takhle otevřít TNŽ 34 2620, dostupnou na webu SŽDC? :-P

odst. 4.6.1:
- základní Y-Z-R-B-Y nebo
- variantní Y-Z-B-R-Y (protože "Na hlavním návěstidle, na kterém mohou svítit současně dvě žlutá světla a bílé světlo, se může bílé světlo umístit nad červené světlo.")

odst. 4.6.7:
"Mezi dolní žluté světlo a světelný ukazatel rychlosti se u nově zřizovaných návěstidel vkládá další svítilna nebo distanční vložka."


Asdf má recht.
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 20:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trošku ot:
Y-Z-R-B-Y - proboha, z jakých slov (jazyka) to je zkratka? Nějak nejsem schopen to rozklíčovat. Co to znamená vím.
yellow, zelená, red, bílá, yellow to asi nebude...
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 20:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V novějších schématech se používá místo Ž - Y, záměna Ž - Z je zřejmá
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 20:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polaanek:
Plus mínus bude. Jazyk TNŽ 34 2604 Závěrové tabulky - příloha 2, pole 15 Indikační prvek? [happy]
resp. nevím, ale tipoval bych to na směs angličtiny a ruštiny

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 21:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, tak to jsem nečekal. Do TNŽ se už dívám. Ta směs jazyků pro barvy mě teda překvapila. Železnice je pro mě záliba, můj obor jsou telekomunikace/IP sítě, tam mě anglické zkratky nepřijdou, teď přemýšlím, jestli tam také máme takovou směs (teď mě zrovna nic nenapadá).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9464
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dobách, kdy se kreslilo ručně, se běžně psalo Ž-Z-Č-B-Ž a nabodeníčka problémem nebyla. Od dob počítačových ale s nabodeníčky problém vznikl, zejména proto, že způsobů jejich kódování bylo hafo.
Pro žlutou se vzalo Y nejspíš z angličtiny, pro červenou je v podezření rovněž angličtina (a nebo drátenickej úzus říkat červený R jako rudá, aby se nepletla s Č jako černá).
DSŠ-12S
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2015

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 21:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd_sl:
(Jsem bývalý VÚD 62)
Ano, to znám a toto jsem chtěl taky vyjádřit. Že místo uspořádání s prohozenou Č a B se, podle článku 4.6.7, druhé odtržítko vloží ještě jedna nesvítící svítilna (v tomhle případě buď zaslepená, nebo nezapojená). Nemluvil jsem o indikátorech. V praxi to pak vypadá jako šestisvětlové návěstidlo.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5520
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 19:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DSŠ-12S:
No ja myslím, že tá norma tam konštatuje len obecné fakty, a snahu použiť druhú odrážku 4.6.7 ako odôvodnenie toho, prečo na návestidle použiť Ž-Z-Č-B-x-Ž namiesto Ž-Z-B-Č-Ž (čo je vec primárne riešená v 4.6.1) by som považoval za zbytočnú, až potencionálne škodlivú snahu o invenciu. O tom, že výsledné riešenie je drahšie (o šiesty diel svetla, predlžovaciu tyč nosiča so spojkami, dlhšie káble a tuším aj druhú stupačku) ani nehovoriac...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Trumbera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 07:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Pokud návěstidlo umí zároveň třeba opakování očekávejte 80 km/h, tuším, že od určité rychlosti je potřeba mezera mezi bílou a zelenou. Jinde zase asi dvě mezery mezi bílou a žlutou při opakované výstraze (např. cesťáky v Říčanech). V těchto případech mi přijde řešení Ž-Z-Č-B-nic-Ž docela dobré.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 23:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trumbera:

Ano, najde se případ, kdy lze zmíněné řazení použít. Ale jde spíš o kuriozity, kdy se sejde nedostatečná do odbočky na 40/50 právě s nedostatečnou a předvěstí 80/100 do přímého. Nepamatuju si, že bych někde něco takového viděl, ale možná si jen nevybavuju. Ono spojek na 80/100 po síti moc není a nedostatečné moc nejsou v módě. Dvě nesvítící jsou jen pro stejnou barvu a rychlost nad 100 km/h (opět 4.6.7...).

Normální je variantní řazení, tudíž šestisvětlák má opodstatnění ve většině případů jen s pruhy nebo s indikátorem, kdy je záslepka mezi dolní žlutou a indikátorem. Pak to může být někde omylem, ale o "nejčastějším", jak bylo prezentováno (i když to bylo asi myšleno jinak), nemůže být řeč. Tuším, že ani u návěstidel podle starších verzí normy - nepletu-li se, ty nesvítící mezi jsou až od aktuální verze.
Hon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.92.250.254
Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 16:12:42    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi někdo vysvětlit, co přesně znamená tato (http://ejet.wz.cz/data/testy2013/d1/images/3407.jpg) návěst pro elektrický provoz?
atoris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 9-2014

Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 18:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hon : vypnite odber trakčného prúdu.
Hon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.92.250.254
Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 20:26:10    Odkaz na tento příspěvek  

atoris: díky moc za rychlou odpověď!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4493
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 20. srpna 2015 - 19:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na skok do Švajcu, aneb když zelených svítí trochu víc [happy] :

"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Cap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 14:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokázal by mi někdo popsat co vše je na výše uvedeném návěstidle vynávěštěno? Dík [happy]
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 15:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 21. srpna 2015 - 15:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: Díky
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2015
Odesláno Neděle, 23. srpna 2015 - 14:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem po dlouhé době viděl předvěst, na které jsou obrácené barvy. Asi jich bude po ČR víc. Poprvé jsem to viděl před cca 25 lety někde u Žiliny, od té doby ne. Má to nějaký význam, ví se o dalších?
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 15:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milancer: myslím, že taky Postupice.
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 4-2014

Odesláno Úterý, 25. srpna 2015 - 15:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo prosím, proč v Plzni na pražském zhlaví jsou mnoho let odjezdová návěstidla směr Praha pouze čtyř světlová, bez zelené svítilny, když byl a je mezi Plzní a Chrástem autoblok. jedná se o návěstidla, S 27-8/6, S12,S14, S16, S20, S24, která jsou zatím ještě funkční. Jediné návěstidlo, které má tu zelenou svítilnu je návěstidlo S 18, ale je také čtyř světlové. Díky za případné objasnění.
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2015
Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 07:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: díky moc, je to tak http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/810787.jpg
Ví snad někdo ještě o dalších?
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 07:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Skrochovice od Krnova taky
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5580
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 08:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21: Bez akejkoľvek znalosti miestnej situácie si dovolím tvrdiť, že sa jednoducho šetrilo na uviazke (zabzar tam bol/je/už nebude odhadom najskôr TEST-C napojený na bohvie čo na stavadlách) a tam, kde je rýchlosť 40km/h a predpoklad, že budú odchádzať hlavne nákladné vlaky (t.j. v okamihu keď má začať zo 40 zrýchľovať už uvidí prvé oddielové návestidlo) sa jednoducho väzba na zelené svetlo nezriadila (neboli 5sv. návestidlá / neboli optiky / neboli káble / neboli peniaze / nikto si netrúfol do pôvodného ZZ vo väčšej miere zasahovať / nikto to nedokázal naprojektovať / ...).

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 15:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf - asi na tom šetření něco bude, Plzeň se částečně modernizovala koncem 70 tých let 20tého století. Na stavědlo č.5 obvod Chebského zhlaví se dávala číslicovka, a na obvod stavědla 2 obvod pražské zhlaví, kde se ty zmiňované návěstidla ještě zatím nacházejí a na seřaďovací nádraží obvod St. 14 - svážný pahrbek se montovala reléovka s jednotlivě přestavovanými výměnami. jinak na ostatních obvodech byla a zůstala mechanika a elektromechanika, takže do začátku rekonstrukce byli v Plzni splácané dohromady všechny druhy zabezpečovacího zařízení- mechanikou začínaje až po reléovku AŽD 71 konče.
Dovolím si tvrdit, že Plzeň byla asi na řízení provozu nejsložitější, a obsluha vyžadovala opravdu velké zkušenosti a znalosti a také spousty lidí,kteří to zabezpečovací zařízení obsluhovali, cca asi 20 lidí na směnu, ale možná že to bylo i více, přesný počet nevím. takže ta rekonstrukce přinese velmi výrazné zjednodušení obsluhy zabezpečovacího zařízení a řízení provozu.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5581
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 17:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21: Kedsi som snáď čítal, že Brno hl.n. vyžaduje na smene 22-23 ľudí, ale nie si už istý. Niekto keďtak opraví.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12632
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 17:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pl gn bylo vhodné pro exkurze ze SPŠD. na 1 zkouknutí studenti uviděli úplně fšechno.
jeden fíra zas prohlásil, že v sokolově byla celá D1[proud]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12633
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 17:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přehozený světla na Př: de tam rozsvítit zelená?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 22:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asdf: takže : 1 dozorčí ve směne
DK : výpravčí 2 disp. a traťový, operátorka 2 výpravčího a rozhlasu.
venkovní výpravčí : 2 sever a jih
st.2: signalista 1
st.3: signalista 1
st.4: výpravčí 1 signalista 2
st.5:signalista 2
st.6:signalista 2
prskavka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 01:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milancer: v Křinci je taková předvěst Křinec
zdenek_p.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2014
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 14:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě něco trochu k té Plzni. První RZZ se v Plzni na hlavním objevilo na přelomu šedesátých a sedmdesátých let v obvodu St.2 (rokycanské zhlaví), jedná se o předchůce AŽD 71 (je to takový mezityp mezi ruskou releovkou a AŽD 71). Výše uvedená čtyřsvětlová odjezdová návěstidla patří do obvodu tohoto RZZ. Následovala výstavba RZZ St.5 Radbuza (cca kolem roku 1980), zabezpečuje západní zhlaví hlavního nádraží a koleje u perónů. Díra mezi RZZ St.2 a RZZ St.5 je zabezpečena výhybkářskými stanovišti, výhybky jsou na klíče a jsou zde klíčové závislosti přes ústřední a elektromagnetické zámky. Některé výhybky jsou i na motory, ale na dohledech jsou opět elektromagnetické zámky z nichž se tahají klíče polohy výhybek a používají se dál do dalších elektromagnetických zámků. Aby se to dalo uhlídat, je zřízena číslicová volba u RZZ na St.5 Radbuza, která kromě vlastního RZZ St.5 nařizuje i stavění cest do výhybkářských stanovišť a také nařizuje cesty pro RZZ v obvodu St.2. Takže na RZZ St.2 nejde postavit vlakovou cestu bez souhlasu číslicové volby. A posledním krokem bylo zřízení autobloku UAB 3-74 do Chrástu a to až v roce 1987, tedy skoro 20 let po aktivaci RZZ na St.2. Takže z toho plyne, že RZZ St.2 mělo odjezdová návěstidla navržená pouze čtyřsvětlová, neboť v době jeho výstavby byla na trati do Chrástu klasická hradla se samostatnými předvěstmi, odjíždělo se tedy pouze na zelenou respektive zelenou a dolní žlutou. Když v roce 1987 přišel nový autoblok od Chrástu, nebylo již technicky možné páté světlo doplnit (RZZ St.2 je narvané v reléových domcích, kde již není žádný další prostor). Proto se uvažovalo, že se bude odjíždět na zelenou s tím, že do podmínek odjezdu se zapracují dva volné oddíly autobloku. Nakonec to však dopadlo tak, že se zelené změnily na žluté a vždy se odjíždí na výstrahu. U mašin co mají činný VZ pak strojvedoucí vjede do prvního traťového kolejového obvodu a podle kódu VZ pozná, zda je opravdu výstraha nebo zda má volno. Pro uvedené řešení byla vyjednána výjimka z normy a takto to tam bude fungovat do roku 2016, pak se bude zapínat v uzlu elektronické stavědlo. Zdeněk
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 15:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdenek p. - díky moc za zcela vyčerpávající informace. Díky.
Není už někde vidět jak bude vypadat rozkreslení kolejiště uzlu na monitorech JOP. Díky.
zdenek_p.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2014
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 15:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Namalovaný už to určitě je a k dispozici to má AŽD. Pro mě je zatím pohled na JOP uzlu bohužel nedostupný.
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 16:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek p.- díky za info. Ještě co se týče k předešlému hned musím opravit plánek a změnit zelenou svítilnu na návěstidle Sc16, Sc18 a S 18 a na žlutou svítilnu a na návěstidle S 27-8/1 tu zelenou také zrušit.
,
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9672
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 19:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZP: Proto se uvažovalo, že se bude odjíždět na zelenou s tím, že do podmínek odjezdu se zapracují dva volné oddíly autobloku
Takhle to bývalo v Kráľovej Lehotě...
zdenek_p.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2014
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle těch dvou výřezů dopravního plánu Plzně mám pocit, že tam kde jsou namalovaná zelená světla, tak tam jsou ve skutečnosti pouze prázdné rezervní svítilny(tedy kromě S18, zde je opravdu místo zelené žlutá). Pokud dostanu mailovou adresu, tak mohu poslat zabezpečovácké schéma RZZ St.2 před zahájením přestavby uzlu. Zdeněk

(Příspěvek byl editován uživatelem zdenek_p..)
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek p. - již jsem vám poslal soukromou zprávu na váš e-mail.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9673
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 22:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZP: já našel DWGčko z roku 2003(?) a na něm jsou všechny tři S27-8 shodně Ž-Č-B-Ž, zato Sc18 a S18 jsou shodně se zdejšími výřezy.
DSŠ-12S
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2015

Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 09:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje dwg z roku 2005 tvrdí to samé. S18 zelenou má a nemá žlutou, ostatní mají žlutou, ne však zelenou.
zdenek_p.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2014
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 09:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem to sem dávat, ale tak teda jo. Zde je na místě ověřené platné schéma, žádné zelené tam nejsou. Pro dráhu dělám 30 let, takže vím, že když na jednu stanici dostanu 3 různé podklady, tak se většinou v drobnostech rozcházejí a rozdíly se prostě musí ověřit na místě a pak se to znova zkreslí podle toho co tam ve skutečnosti je. To je i případ RZZ St.2, zde byl v podkladech úžasnej bordel. A že připojené schéma je pravda, to můžu garantovat na 100%. Zdeněk
application/pdfSchema RZZ St.2
0201_Plzen.pdf (39.2 k)