K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 16. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě kolem Mladé Boleslavi » Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 16. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 08:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždy musíš uvažovat potenciál. Před 15 lety byly prý na zrušení i Os-070. Jenže to je příměstská trať a bydlí u ní lidi, zatímco 076 má potenciál mizivý.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 10:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudná-Hostivice

Ty se nachází jinde než v okolí tratě 076 a svoje grafomanské šotovýlevy si piště tam. Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16606
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 15:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek š: Nevyhovuje se. vše souvisí se všim
250: Doteď jezdili jinudy, protože tam ten vlak donedávna stál za prd a nebyly zastávky u sídel. Ono kromě vlaků tam přibyly i zastávky.
750:To si teda prd pamatuješ. I u 200 jsem argumentoval potenciálem - kolem Litávky neni tolik lidí, aby to zaplnilo co hodinu vlak. A jak je vidět nezaplnilo a švejci jezděj s dírama.
-aa- myslím že kdyby se z 076 stalo řekněme S37, otočil byste [wink] (jen v dobrym míněno)

Šotosraz pražské optimalizační a tram sekce K-r bude v pátek 6. února od 18,00 v rest. Na Mělníku (st.tram Kamenická nebo Strossm.n., metro Vltavská, šikmo proti kinu OKO), část Plzeňka - sklep, uplně vzádu. Zváni jsou všichni.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 15:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem na mysli něco jinýho. Hned po otevření nových zastávek a zahájení provozu se musely ranní vlaky posilovat. Posilují se ještě?
Zkrátka lidi to zkusili a zjistili, že jim to nevyhovuje.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10242
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 16:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
- zrovna na t200 se nový GVD prý posilovalo o nějaký spoj(e).
- dobrá, berme potenciál. Ale co mi řekneš na tohle viz výše: odpol. spoj Rudná-Host. je 4 cestující, zpět 8. To je stěží cca 5-7% obsazenost!
- a dále třeba S,N Libeň - Malešice - Hostivař, v průměru 2-5 cestujících. Ano potenciál je, ale lidi evidentně ani po několika letech nejezdí.
Tak to nějak odůvodni! Protože i OS na t200 má obsazenost o dost vyšší.
Možná proto už neřešíš obsazenost, ale odvoláváš se na potenciál, který nějak ne a ne cestovat.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 16:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ráďo, srovnání obsezenosti 076 s jinými tratěmi sem rozhodně patří. A dokud to někde jako správnej komár nenabonzuješ a nebude ti vyhověno, patřit to sem k tvé nelibosti bude dál. [happy]

M 250.0: Asi tak... pan -aa- by nám tu prázdnost vlaků přes Tchýni měl vysvětlit. A vysvětlit i ekonomičnost vození 4-8 lidí v 12 párech v kladiva a 7 párech o víkendu (průměr 0-2 cestující), vedle těch 6 párů vlaků Mšeno-Mělník se stabilním celotýdenním průměrem 13-17 lidí.

Jeho reakce k tématu ve stylu "neberte si mě do huby" svědčí o bezradnosti pana -aa-. [happy] Jistě, pan -aa- tu nepsal 100+1 blitku právě ke 122 a neonanoval tu nad článkem, že to první týden na zkoušku naplnilo motoráček. [fotic]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8821
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 17:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak na 200 letos stc vratil par vecer z berouna a casne rano do zdic.

No a u svejku ten vznik der ba jam nejen pripozariz lokalku z blatny co vozi 1-3 ks u spoju zacinajicich/koncicich v lufte v breznici ale ubral viditelne frekvenci tomu torzu.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Proč by proboha pan -aa- měl vysvětlovat nějakou obsazenost vlaků? Pan -aa- tam žádné vlaky neprovozuje, tak proč by měl něco vysvětlovat? Stejně jako neprovozuje nějaké vlaky kdekoli jinde. Jestli chcete nějaké vysvětlení, tak si prosím napište dopravci či objednateli těch vlaků, ale neobtěžujte s tím prosím mne, diskutujícího na tomto fóru. Napsal jsem to dostatečně srozumitelně?

A ještě pro přesnost Rudná - Hostivice a Mělník - Mšeno má stejného objednatele a -aa- s ním nemá mnoho společného. Nepletu-li se, tak ten objednatel se jmenuje Krajský úřad Středočeského kraje a jeho adresu si snad zvládnete najít na webu.
A kdyby Vás napadla třeba S34, tak tu zas platí jiný objednatel (jehož si najdete jistě rovněž na webu), který rozhodně Mělník - Mšeno platit nikdy nebude (v zásadě ani nemůže), tudíž přelitím těchto peněz mšenskou lokálku opravdu nezachráníte.

Vsadím se s Váma o c chcete, že ani jeden z těh objednatelů není -aa-. Je to opravdu dostatečně srozumitelné nebo zas ještě něčemu nerozumíte?

Ale jinak si mě opravdu do huby neberte, opravdu si myslím, že o -aa- a jeho skutečné činnosti víte myslím naprostý kulový. Nebo snad znáte osobu -aa- odjinud, než z tohoto tlachacího fóra? A co jste udělal Vy, kromě zdejšího anonymního se schovávání a vyhrožování zasíláním nějakých stížností? Opravdu si myslíte, že víte o čem tady píšete? Opravdu si myslíte, že jste si našel správný cíl vašich naprosto zbytečných invektiv?

Káem: Ale neotočil. Vy jste se tu někde dočetl, že -aa- podporuje rušení trati do Mšena? -aa- popsal jaké budou argumenty protistrany a širší souvislosti. Že si pak Stunts spletl pojmy s dojmy a místo aby se zamyslel nad tím, jak věcným argumentům té skutečné "protistrany" čelit ... tak si našel špatnou protistranu.... Ti podstatní vědí, a to je hlavní[happy]

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
velebný pán
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.124.168
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:32:32    Odkaz na tento příspěvek  

Já se Vám divím, pane -aa-, že se s ním o těchto věcech bavíte. Vždyť je to, s prominutím, pitomec.
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 22:18:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pan -aa- tu (ve vedlejším vláknu) vůbec nevyjadřoval nadšení ze zaplnění motoráčku na S65.

Že se linka neujala je viditelný fakt a pan -aa- na to jistě nemá žádný názor. [happy] To je takové běžné, že člověk co cítí nadšení, necítí zklamání.

Prudění pana -aa- proti 076 pak vůbec není na úrovni zoufalství. Protože je normální, že průměrně 15 lidí ve vlaku v řídce osídlené oblasti je málo, ale v okolí velkoměsta je 8 cestujících na výjezdu z Hostivice směrem ke hřbitovu důvodem k bouchání šampíčka, navýšení počtu spojů a stavbu dalších zastávek. [biggrin]

Možná to zachrání Jeneček. [new]

Ještě jedna dvě zastávky a konečně to vyjde a začne to vozit i lidi. [nene]

Co se týče 076 - víte, já jsem v klidu... ta trať se velmi pravděpodobně opraví. A až se tak stane, tak já ani zbytek cestujících k tomu, abychom po té trati jeli, nepotřebujeme souhlas lidí, co jsme nikdy neviděli a kteří akorát na internetu napadají své oponenty. S takovými lidmi nepotřebuji sdílet názor na to, co je a není správné. Já jsem si tím, že je oprava 076 správná, jistý. Uvidíme, komu dá historie za pravdu. Obvykle ji píší vítězové. [kladivo]
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 06:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Já jsem Vám tu otázku linky S65 vysvětlil, Nevím, jak jste přišel na to, že tato linka a zastávky na ní jsou nějakou srdeční záležitostí pana -aa-?
Pokládal jsem Vám pár dotazů. A čekám, kdy vystoupíte z anonymní ulity. Čekal bych od takového angažovaného člověka víc odvahy spojit svoje jméno se svými názory a dát je všanc řekněme poloodborné veřejnosti (ve standardním procesu projednání veřejné dopravy byste je musel dát všanc i názorům odborné, ale také laické veřejnosti).

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Jackub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Jen aby to nebylo vítězství Pyrrhovo...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11386
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 13:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Jsou dvě tratě, na jedné trati jezdí 6 párů s průměrem 15 lidí na vlak, na druhé 10 párů s průměrem 9 lidí. Kdybyste se musel rozhodnout, kterou zaříznout, která by to měla být?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16608
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 14:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: A to je přesně ukázka té chyby, které se tu dopouštějí takřka všichni šotoušci. Tyto údaje NAPROSTO nestačí k posouzení, kterou trať zaříznout, dokonce jsou to řekl bych údaje až druhotné. Nebudu tu víc nic vysvětlovat, terčem posměchu neználků jsem už dostatečně, ale všichni si tu orkyho úlohu přečtěte jako VZOR zcela blbé otázky (promiň Orky)
-aa-: To víte, já ty voloviny nečtu slovo od slova, tak sorry. Já celkem nemusim vznášet idiotský dotazy kdo jste a tak podobně, já jen popíchl [wink]

Šotosraz pražské optimalizační a tram sekce K-r bude v pátek 6. února od 18,00 v rest. Na Mělníku (st.tram Kamenická nebo Strossm.n., metro Vltavská, šikmo proti kinu OKO), část Plzeňka - sklep, uplně vzádu. Zváni jsou všichni.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11387
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 14:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Nekaž to! Ale abys měl klid, doplním. Tratě ústí do stejného města, osídlení kolem tratí i dostupnost zastávek je podobná, náhrada autobusy by byla přibližně stejné drahá.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 14:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Vy jste proste obycejny grafoman, to uz neni mozne..[lol] .
Aa: poslete znovu na 060 pocitace cestujicich, zase sem tam kolem seste napocital cislo okolo stovky. [happy] . Pro ostatni sorry za OT.
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Orky:

1) Záleží na celkové dotaci, která je odvozena z počtu vlkm.

Pokud by se jednalo o 2 stejně dlouhé tratě (10km např), se stejnou dotací 100Kč/km, tak trať 6*15lidí má 900osobokm/den/1směr a trať 10*9 má taky 900osobokm/den/1směr.

Výsledná dotace za jeden směr je 6*10km = 60*100Kč = 6.000Kč u první tratě a 10*10km = 100*100Kč = 10.000Kč u druhé tratě.

Kterou bych zaříznul si tedy odpovíte sám.

2) Toto není případ 122 vs 076.

Pro začátek, pokud se mnou chcete kloudně diskutovat, tak přijměte, že ignoruji vysoké náklady na opravu 076 vs. nulové náklady na opravu 122, protože krajů se tyto náklady netýkají. Když tohle nepřijmete, budete mi nejspíš předhazovat něco, co jako argument neuznám. Cenu infrastruktury mám právo zenedbávat, protože je to tak i v realitě, což nemůžete popřít. Morální teoretickou debatu o tom, zda je to správné či ne, už se mnou prosím už znovu neveďte. Prostor ke shodě je nulový. Dle mě je to správně, dle vás ne. Tečka.

Ekonomika provozu:

U 122 nám aktuální přepravní průzkum nikdo neposkytl, takže můžeme soudit jen z dat, co tu občas někdo uvede a vlastních pozorování.

Můj odhad víkendového vytížení na 122 mezi Hostivicí a Rudnou je průměr pod 4 lidí na vlak při 7 párech. Slunečné počasí a červenec tomu nepomůže. To to spíš ještě zhorší (hlavně ten červenec-srpen to zhorší).

Proti tomu stojí 6 párů na 076 v úseku Mělník-Mšeno s průměrem kolem 15. Ale také s 24vlkm, zatímco 122 má jen 8vlkm při 7 párech.

Spočítáme to pro 1 směr, je zbytečné to násobit 2ma.

076: 100Kč dotace, 6*24km = 144km *100 = 14.400 Kč
122: 100Kč dotace, 7*08km = 056km *100 = 05.600 Kč

Na náklady vyhrála 122.

Osobokm. Budu velkorysý a trati 122 dám ty 4 pesanty na spoj. A u obou tratí budeme ignorovat, že nemusí pesant jet celou trasu, což je u 122 jisté a u 076 se to také děje.

076: 15pesantů*24km*6párů = 2160osobokm
122: 04pesantů*08km*7párů = 0224osobokm

Dotace na 1 pesanta:

076: 14400/2160=6,67Kč/km
122: 05600/0224=25Kč/km

Závěr: Provozovat cancour je z logiky věci ekonomicky levnější, ale pokud nám jde o přepravený počet cestujících, vítězí o víkendu v efektivitě 076.

Všední dny spočítejte vy. Za odhad u 122 použijte těch 9. (a nebo může -aa- dodat čísla, ale u 122 se po tom, co tu v minulosti v jiných vláknech nadšeně o 122 psal, obávám zaujatosti, nemáme možnost (čas) ta čísla ověřit)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11388
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: No výborně! Smyslem té úlohy skutečně bylo donutit Vás počítat. Zajímalo mě, jestli dokážete přijít na to, že do úvah o úspěšnosti nebo neúspěšnosti je potřeba zahrnout i faktor počtu vlaků, proto jsem vstupní podmínky vymyslel tak, aby počet cestujících za den byl v obou případech stejný.
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:56:36    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Přestaňte pátrat kdo jsem, je to zbytečné. Čtu to zde a diskutuji ze stejného důvodu jako většina - pro zábavu. Nemám nejmenší zájem se tu s někým osobně poznávat a uvádět tu své jméno. Pokud jste si nevšiml, vaše jméno tu odhalil někdo jiný, ne já. Vyřiďte si účty s dotyčným. Mně jste akorát vyhrožoval, že uděláte vše pro zrušení tratě, kterou chci, tak jsem vám začal oplácet stejnou mincí, protože státní zaměstnanec úředního typu tu imho (ano soukromý názor) není od vyhrožování svým chlebodárcům (daň. poplatníkům). Má sice právo na soukromý názor, ale dle mě byla vaše výhružka likvidací 076 v rozporu s etikou vůči profesi, co vykonáváte (co jste prohlásil je stejné, jako když doktor bude říkat, že důchodci jsou vyhazování peněz a maj se nechat umřít... mít takového exota v nemocnici je marketing jak stehno... v soukromé by šel na hodinu).

Kdyby tu byla politická strana, která by podobná neetická vyjádření úředníků trestala snížením mzdy či vyhazovem za poškozování dobré pověsti veřejné správy (resp. byla tu taková srana a zároveň neměla v programu i likvidaci veř. dopravy jako Svobodní), volím ji. Protože není, volím menší zlo (projde vám to). Muset si dělat řidičák a koupit auto by pro mě byl větší problém, než zkousnout vaše výhružky, na které stačí zavřít K-report a zapomenout na vás. Zvláště, když to vypadá, že páky na zrušení 076 moc nemáte. Pokud ano, předveďte nám, jak 1 zaměstnanec jiného koordinátora donutí sousední kraj nechat zavřít svou trať. [happy] Ukažte se. Pokud se vám podaří 076 zavřít, tak vám to jméno soukromě napíšu. Nejdřív ukažte že umíte! [happy]

Pokud jste jen blafoval, za uvádění jména mi nestojíte. [happy] Že znám vaše si vyřiďte s dotyčným uživatelem.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.178
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 16:22:24    Odkaz na tento příspěvek  

Stunts:
Všichni zde vědí, kdo je -aa-, a tudíž tento nemá potřebu se tím nijak tajit, nijak blufovat apod.

A jen stručně můj postřeh (který samozřejmě dále nemusíte číst, pokud Vás nezajímá...):
Jestliže jste zpočátku vyjadřoval určitý občanský postoj, bylo mi to i vcelku sympatické. Nyní je Vaše (zatím píšu stále s velkým "V", i když jsem si to už rozmýšlel), tedy Vaše vyjadřování již velice, velice nesnesitelné.
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 16:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: A kolik párů vlaků přes Chýni si představujete, aby tím jezdili lidé? 14? 20? [happy]

Místní frekvence z Rudné do Hostivic či Kladna je zabitá, to by ten vlak musel jet přes Rudnou zastávku do Nučic. (nechtělo se opravit spojku, ani tomu udělat pořádný jízdní řád).

V Chýni je nádraží na kraji. Kdo sedne do auta, dojede si k metru či do Hostivice, ne na druhý konec Chýně/Rudné k vlaku, aby pak mohl čekat v Hostivici na vykřížení 15 minut či přestoupit.

Levná PID jízdenka za 12Kč ve vlaku neplatí. Ta za 18Kč je sice pořád levnější než obyčejné jízdné ČD, ale busem lze dojet k metru při zaplaceném pražském úseku jen za 12 Kč. Za 18 Kč je to dražší než autem. Tuplem ve 2 lidech.

Průjezd Hostivicí a přípoje do jediného smysluplného směru k metru A zabíjí jednokolejné pojetí 120. A to bude na dlouho. Rychlodráha je ve stárech.

I tak by bylo lepší, kdyby ty vlaky od Chýně jely přímo až do Dejvic a ne přes Semmering (jak napsal Všd), to by možná od Rudné nějaký ten místní i jel, mít přímej bezpřestupovej spoj do Veleslavína k Ačku či skoro na Dejvickou/Hradčanskou. Kdyby ROPID nebyl dementní a trať byla dvojkolejná do Veleslavína, tak vláčky po Semmeringu nadále ukončuje v Hostivicích a vláčky od Rudné+Chýně pošle do Veleslavína.

Vlaky z Rudné jedou jen na Smíchovské nádraží, nikoli na hlavák. To už je lepší (a opět z Chýně levnější) jet busem k metru na Zličín.

+Kdo to celé zaplatí? Ty vlaky jsou ztrátové. Možná s více páry vlaků snížíte ztrátu na 1 osobu (těžko ale na 6,67Kč/osobokm, tolik lidí nemůžete vzhledem k výše uvedeným nedostatkům získat), ale zároveň vám vzrostou náklady.

Tomu, kolik peněz máte v peněžence, je jedno, že utratit jich víc vám zvýší efektivitu. V peněžence máte konečné číslo a víc si prostě koupit nemůžete.

S 18 páry vlaků máte (při našich odhadnutých hodnotách) stejné náklady na provoz jako na 076ce. S 20 páry jste už nad tím.

Pokud v peněžence máte jen 14.400Kč denně, nemůžete zavést 19+20 pár, pokud počet cestujících, co získáte navíc, nepokryje v jízdném 100% zvýšených nákladů (v okolí Prahy plné kuponů a opencardek těžce nepravděpodobné).

Neměl byste ho z čeho zaplatit. Peníze došly. Leda byste je škrtnul jinde, ale pak zas jinde vyženete cestující. A i tam jsou voliči a potřeba obslužnosti.

Závěr: Trať 122 opět potvrdila, že v úseku Hostivice-Rudná je nesmyslná. Jediný smysl by ji mohlo dát vedení vlaků do Veleslavína/Dejvic (či luxusně až na Masnu), ale to není technicky možné.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11389
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 17:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Nehodlám řešit trať, která sem nepatří.
Ztrátové jsou skoro všechny vlaky, vyjma několika málo na velmi vytížených tratích. Velmi ztrátové jsou i vlaky na trati 076. Zastávám názor, že smysl má taková trať, kdy je poptávka taková, aby byl obhajitelný celoroční dvouhodinový interval o víkendech a sedlech a hodinový ve špičkách pracovních dní. Obhajitelná trať je taková, kdy se dá dosáhnout alespoň desítek cestujících na valné většině vlaků. Na množné číslo "desítek" kladu důraz.
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:19:49    Odkaz na tento příspěvek  

Fakt nechápu, kde chcete bez vyřešení všech bodů, co jsem vám u 122 vypsal, získat ty cestující navíc. Aktuální počet je tragický. Klidně se přesuňme do jiného vlákna, ale napište mi to.

Já vám odpověděl, vy mi napište, jak chcete pouhým zahuštěním spojů (a to vlastně ani ne, když píšete o 2h o víkendu, což už dnes skoro je) vygenerovat cestující v místě, kde vlak jede na kraji obcí, je výrazně dražší než bus, jede do nikam a s přestupy (a to někdy na 30-50 min).

Pokud vám nevadí dotovat provoz na 122, ale vadí vám to na 076, tak jste akorát předvedl, že žádná objektivní kritéria nemáte a jen se subjektivně rozhodujete podle toho, která trať vám přijde zajímavější, nebo užitečnější. A pak nemáte co vyčítat turistům do Mšena. Nejsou o nic sobečtější, než jakýkoli zastánce provozu mezi Hostivicí a Chýní.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11390
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Já jsem zde nepsal nic i trati 122, všechny mé příspěvky zde směřují buď k trati 076 a nebo jsou mířeny zcela obecně. Pokud chcete odpověď k trati 122, máte jí dokonce obecně v mém příspěvku 11389. Zjistěte si tedy počet cestujících na trati 122, analyzujte potenciál a výsledek aplikujte na to, co jsem v tom příspěvku napsal. Tedy, pokud to chcete slyšet, pokud není reálné zajistit několik desítek cestujících v intervalu 60/120 na trati 122, pak by asi i tam bylo vhodné zvážit ukončení provozování dopravy.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Zastávám názor, že smysl má taková trať, kdy je poptávka taková, aby byl obhajitelný celoroční dvouhodinový interval o víkendech a sedlech a hodinový ve špičkách pracovních dní.

Obecně vzato souhlas.

Stunts: U 122 nám aktuální přepravní průzkum nikdo neposkytl, takže můžeme soudit jen z dat, co tu občas někdo uvede a vlastních pozorování.

Tak si napište na ROPID a požádejte si o něj, třeba vám ho dají. Nebo obětujte pár dní svého jistě drahocenného času a udělejte si vlastní přepravní průzkum. [wink]
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.84.109
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:40:10    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Páni, někde se vzácně shodneme na závěru. I když z jiných důvodů. [happy]

U 122 by mě zajímalo, ale to už sem skutečně nepatří, zda ROPID vůbec napadla ta myšlenka z ní jezdit do Veleslavína, či chtějí donekonečna zkoušet, zda se náhodou nenajde víc zájemců, co by přece jen jelo přes Řepy. [happy]
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: U 122 by mě zajímalo, ale to už sem skutečně nepatří, zda ROPID vůbec napadla ta myšlenka z ní jezdit do Veleslavína...

Nejspíš napadla, ale obávám se, že je už nenapadla časová poloha, ve které by tyto vlaky měly jezdit.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4158
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stunts: Zveřejnění jména by bylo Vaše plus, to mi věřte. Já ho znát nepotřebuju, ale u Vás to značně snižuje důvěryhodnost (a nejen Vaši).

Opět Vás upozorňuji, nepleťte sem mého zaměsnavatele, ten zde diskutuje. A věřte mi, že i státní úředník má svobodnou možnost projevit jakýkoli osobní názor, s tím se smiřte. Nemáte právo mi jej upírat. Nemám podepsáno nic, co by mi svobodu projevu zakazovalo. Nadto pro pořádek ... nejsem státní úředník.

Nu a nyní to zásadní. Prošel jsem celou diskuzi, všechny svoje příspěvky k tomuto tématu. Hledal jsem, kde jsem někomu čímkoli vyhrožoval. A protože jsem nenašel, tak si uděláme takové malé osvěženíčko, za něž se všem ostatním diskutujícím omlouvám, ale obávám se, že jinak dotyčného k důkladnému pohledu zpět nedonutím (a jsem zvědav, zda takto). Znovu sem překopíruji všechny svoje příspěvky v této problematice. Najdete je v archivech zdejší diskuze a v archivech diskuze Tratě v Ústeckém kraji, kde chvíli diskuze běžela paralelně. Pana Stuntse prosím, aby našel a sdělil konkrétní formulace, kde něčím vyhrožuju (a prosím neplést výhrůžky s odbornou argumentací!). Podpořte svá tvrzení konkrétní argumentací!
Diskuze je zpočátku věcná, najdete tam spoustu argumentů, později už se krátké příspěvky soustředí na odrážení osobních útoků, kterých už tu od pana Stuntse bylo požehnaně.
Přeju příjemné retropočtení (a pro ostatní vyjma Stuntse prosím o rychlé a shovívavé přeskočení).

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 08:35:25

Stunts - 1990: Tak nalijme si čistého vína. Abyste mě hned nezačali obviňovat z lokálkového šovinismu, tak podotýkám, že ještě před vznikem výluky jsem si dopisoval se starostou Mšena a především s krajským úřadem ve věci obnovení provozu na trati, a pokud mě tu náhodou někdo nezná a zjistí si, kde teda pracuju (jak se stalo v případě lustrace kolegy Hrocha), tak asi přijdete na to, že nadávat zrovna mně za nějaké sabotování osobní železniční dopravy bude dosti těžké.
Nicméně když tu čtu ty bláboly na Hrochovu adresu, které jsou navíc podpořeny bláboly typu "Slabší oblast generující málo cestujících NEROVNÁ SE ve smíšených ekonomikách nulový nárok na vlakovou obsluhu., nezbývá, než si říct něco o reálné skutečnosti.
tak předně je třeba v tom kurzívou uvedeném tvrzení zcela jednoznačně nahradit slovo "vlakovou obsluhu" slovem "obsluhu veřejnou dopravou". Věřte, že drtivou většinu obyvatel této země nějaká železnice absolutně nezajímá a je jim jedno, zda jedou vlakem či autobusem. Dokonce existuje velmi početná skupina obyvatel této země, která vlakem v životě nejela. A existuje zde ještě početnější skupina, která železnici považuje za odsávače veřejných financí v obnově dopravní infrastruktury té infrastruktuře, kterou používají oni (= silnice). Byl bych v této republice opravdu opatrný v oblasti nějakého zjišťování vůle obyvatelstva v otázkách obnovy železniční infrastruktury. Vyhlášení nějakého referenda v těchto otázkách by zde dopadlo velmi špatně. Pokud by se vůbec podařilo dostat k referendu dostatek voličů (pokud nikoli, pak by se /ne/zájem o železnici jasně prokázal), tak jehovýsledek bych opravdu nechtěl předjímat. Nejsme Švýcarsko a pokud by např. ČESMAD rozjel kampaň typu "kdyby se ta trať nestavěla, neopravovala apod., ty peníze by mohly být na opravu silnice, po které jezdíte Vy a nadáváte na její stav", tak si troufnu říct, jak by to dopadlo.
Tak a nyní ta vůle místních obyvatel, řekněme Mšena. Ono je poměrně snadné žádat něco z pozice starosty města či obce, když údržbu té trati platí stát a provoz na ní kraj. Bylo by zajímavé zkusit, co by na obnovu trati říkali starostové, kdyby třeba jen provoz na té trati platili sami a kdyby věděli, že ta 810 o kapacitě 50 osob (přepravním proudům dostačující) by je stála odhadem dvakrát, možná spíš třikrát tolik, než po shodné trase vedený autobus o kapacitě 50 osob (přepravním proudům dostačující). A v době před volbami je celkem snadné využít nálad obyvatelstva, které ačkoli většina z obyvatel Mšena vlakem nejede jak je rok dlouhý (to by tam musely být zátěže podstatně větší), vždy a priori protestuje proti něčemu, co jim chtějí ("tam zhora" či snad dokonce "z Prahy") vzít. Před volbami by starosta byl hloupý, kdyby odpor proti něčemu takovému nepodpořil.
Leč nabízí se otázka. Jak by obyvatelé podepisovali petici či hlasovali v referendu, kdyby jim někdo řekl - ano vlak Vám zrušíme, ale náhradou za to Vám objednáme dvakrát (třikrát?) tolik autobusů, které pojedou v zásadě ve stejných jízdních dobách, ale v obcích budou zastavovat častěji a především přímo v jejich centrech. Například ve Mšeně na náměstí, takže nebudete muset chodit ten kilák na nádraží. Pro turisty tu máme alternativní nabídku, že o víkendu půlku těch autobusů povedeme Kokořínským dolem, a tak zachováme stávající obsluhu po dnešní trase, ale zároveň turisty přiblížíme daleko víc turistickým cílům typu Kokořín, Pokličky, Houska či Cinibulkova stezka, možná by se dalo zajet i do Nosálova pod Vrátenskou horu. A tyhle víkendové spoje za sebou potáhnou cyklovlek s kapacitou nějakých 25 kol (dnešní 810 jich odveze stěží 5). A to vše prosím uděláme za stávající finance, které kraj do veřejné dopravy mezi Mšenem a Mělníkem dává. Možná by se dalo ještě trošku zacílit na regionální strunu s tím, že dnes ty vlaky vozí strojvedoucí a vlakové čety kdesi z Mladé Boleslavi, zatímco na řidiče těch autobusů budou hledáni řidiči ze Mšena a okolí, což zvýší zaměstnanost přímo v mikroregionu.
A druhé rozhodovací polínko může být vůči obcím a obyvatelům přiloženo v oblasti infrastruktury. Jak by vypadalo rozhodování Mšenských v případě, kdyby jim bylo řečeno: Buď nalijeme stovky milionů do železniční trati ... nebo druhá varianta, nalijeme je do silnic v okolí. A pokud nalijeme stovky milionů nyní do železnice, neočekávejte ve Vašem regionu v dohledné době investice do silniční sítě. Když si vzpomenu na technický stav silnice např. mezi Mšenem a Dubou, kudy jsem jel před cca 2 měsíci, tak si nejsem jist, jaká by byla volba obyvatel. Samozřejmě nemusím dodávat, že finance na opravu 1 km železniční trati jsou vyšší, než na opravu 1 km silnice II. či dokonce III. třídy.
Takže ono se to dobře křičí, když vlastně lidé a mnohdy ani obce netuší, co vše je za tím vlastně skryto. A především, ten křik je nic nestojí. osobně proti tomu v tomhle okamžiku nijak zvlášť neprotestuji, veřejné peníze se tady ztrácejí do jiných blbostí, než jsou lokálky. Leč musíme si uvědomovat, že vše může být těžce dočasné. Naše ekonomika není zase taková sláva, veřejných peněz je skutečně omezené množství, může tady dojít k lecjakým otřesům. A pak je nutno se připravit na scénář typu Maďarsko, kdy nebudeme licitovat, zda zastavit či nezastavit provoz na trati typu Mělník - Mšeno, nýbrž na tratích typu Všetaty - Turnov či Nymburk - Česká Lípa. Že by nejezdily osobní vlaky mezi Štětím a Lysou nad Labem by v takovém případě bylo obávám se zcela jisté. Veřejná doprava je v této zemi na relativně vysoké úrovni (aspoň v těch krajích, kde funguje), obzvláště v porovnání se sousedními a ekonomicky obdobně silnými státy. Samozřejmě o co víc nyní ne zcela účelně utratíme, o to větší pak bude následný pád.
A vrátím se zpět do dneška. Upřímně řečeno, přijde mi zoufalé argumentovat v dnešní době nevýhodami autobusu vůči vlaku, pokud vlak zastupuje něco jako řada 810. WC a stoleček jsou argumenty celkem úsměvné, většina obyvatel a návštěvníků Mšena a Kokořínska se tam dopravuje prostředkem, který tyto vymoženosti také nemá a nikomu z nich to nijak nevadí. Kapacitu pro kola jsme již zmínili a nedostatečnosti kapacity vlaků jako takové jsem si na mšenské trati opravdu nevšiml. Nechtějte, abych otevřel svoje oblíbené přepravní průzkumy a prezentoval nějaká čísla z nich. A rychlost autobusu? To záleží na pojetí plošné obsluhy. Pokud by za stejné peníze byl počet spojů vyšší, pak lze dosáhnout pro většinu lidí přinejhorším stejných jízdních dob a díky lepší poloze zastávek a jejich vyšší hustotě především (a mnohdy podstatně) lepších cestovních dob. A přípoje na vlaky? Tak snad máme např. v okolí Prahy kvanta příkladů, která ukazují, že autobus na vlaky navazovat umí bez sebemenších potíží. A tyto návaznosti využívají denně opravdu řádově vyšší počty cestujících, než návaznosti vlak-vlak v Mělníku.
Samozřejmě, můžete zde argumentovat, že 810 lze vyměnit a lze zkvalitnit vlak. To máte jistě pravdu, avšak je třeba si pak uvědomit, že cena půjde zase někam úplně jinam. Zatímco autobusy jsou ve stávající řekněme poloviční ceně nabízeny v moderním, možná až nejmodernějším provedení. Ono taky ten dnešní cyklovlak stál výrazně víc, než ostatní vlaky na trati 076 a bylo by jej možné hradit za stejný peníz vyšším počtem autobusů i s cyklovleky, čímž by se i tam dosáhla žádaná kapacita. Uvážíme-li, že tyto cyklobusy by mohly vyrážet už rovnou z různých lokalit v Praze, v Mělníku či Neratovicích by mohly projet přes sídliště.... opravdu nevím, co by pro většinu turistů bylo přínosnější. A k tomu můžeme dodat, že ta vyšetřená hydra by se mohla použít na jiné trati, tak opravdu není tak snadné rozhodnout, co je lepší.
Tedy železniční šotouši se můžou nadále ukájet touhou po provozování železnice úplně všude. Ale je to ukájení se na bedně se střelným prachem, jednou to může celé bouchnout a do vzduchu s tím vyletí i leccos v okolí. To je třeba mít na paměti. Typicky je jednoznačný fakt, že finance vražené do mšenské lokálky by jistě pomohly rychleji zlepšit stav pravobřežní tratě. A tam hrozí odlivy cestujících (a přepravců) ze železnice v daleko vyšší míře, než je to u Mšena. Je to tedy o prioritách.
A co s lokálkami? Pamatuju křik při rušení trati Bošice - Bečváry. Dnes po ní neštěkne ani pes. Šotouši se v případě potřeby svezou motorrráčkem, místním obyvatelům je trať dnes zcela lhostejná. Podobně Kopidlno - Dolní Bousov. To bylo tehdá křiku. Dnes se zase šotouši svezou hurvajzem, ostatní lidé jsou spokojeni s mikrobusem, o nemž nemám signály, že by byl přetěžován, zajíždí pěkně na náměstí v Libáni, největším centru na trati, což vlak nebyl schopen splnit ani omylem ... a za jedinou nevýhodu celé obsluhy tam já považuji neschopnost objednatele naučit ten mikrobus zajet i k zámku Staré Hrady, který se v posledních měsících stal velmi atraktivním a vyhledávaným turistickým cílem, směle konkurujícím i drtivé většině cílů v sousedním Českém ráji. Ono podobná je vlastně i situace v Ústeckém kraji....
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 10:38:37

750371: Ale jo, ukájejte se představou, jak je na tom veřejná doprava dobře, jak železnice vzkvétá. Veřte ale, že sehnat finance na její provoz není tak snadné. Tak například máme tu nějaké memorandum o spoluúčasti státu na financování veřejné dopravy. Ano, je to to memorandum, které se před pár lety pokoušel skácet Kalousek. To memorandum končí v roce 2019 a nikdo zatím netuší, co bude dál. Pokud se v příštích volbách dostane ke vládě někdo, kdo nebude tolik nakloněn železnici a memorandum neprodlouží, pak to znamená třetinu peněz pro regionální železniční dopravu dolů. A zde je potřeba lobovat, ne za bezpodmínečnou záchranu tratí převážejících pár lidí a snadno nahraditelných levnějším autobusem.

Mně se vláčky taky líbí, taky s nima rád jezdí, ale upozorňuji na rizika. V Pardubickém kraji by se nic nezměnilo, kdyby Dušomír dostal o pár stovek hlasů méně. Jeho podpora dosahovala hvězdných necelých 6% zúčastněných, z hlediska počtu obyvatel kraje zanedbatelný počet. To co tam teď předvádí, to je pohřbívání veřejné dopravy v praxi. Ale jo, železniční šotos jsou spokojeni, vláčky jezdí, lze si je fotografovat, projíždět se s nima atd. Uvidíme, jak dlouho.
A ty stížnosti na autobusy? Neukazuje to nic jiného, než (ne)schopnost objednatele. Jak v Žamberku, tak v Chornici (jak to mohl Dušomír dopustit!!!), tak u Sedlčan. Co se týká obslužnosti, tak zrovna Králickem bych moc neargumentoval. Naposledy jsem tam veřejnou dopravu použil ke každoročnímu výstupu na Sněžník v roce, kdy tam panoval Zárubovský model. To se totiž dalo dojet i jinam, než kam vedou koleje. Pak to Dušomír zlikvidoval ve jménu zavedení zbytečných vlaků podle silnice ... a tak přišlo ke slovu osobní auto. Jenže to šotosúchylové nevidí, protože ve vzdálenosti několika set metrů od kolejí začínají bloudit, tudíž tam pro ně končí svět a nechápou, že lidé jezdí i jinam. Někdy dokonce úplně jinam.
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 11:24:04

Zzz: Obávám se, že s odchodem Duška zase dojde k nějakému přehodnocení dopravní obsluhy na Pardubicku. Protože to co tam nyní zavádí je opravdu jen plýtvání penězi a odmítání tržeb. Plošná obsluha území naprosto tragická, i když uznávám, že to byla i předtím. Podle mého názoru je škoda, že změny udělané OREDem tam musely být dokončeny tak rychle a nebyl dostatek času je provést v obdobné kvalitě jako např. hned vedle v Královéhradeckém kraji. A bohužel ten spěch a nedostatek času pro prokázání výhod přineslo ze strany některých obyvatel, médií a mnohých regionálních politiků zkreslené výsledky.
A tak se na trati Dolní Lipka - Hanušovice teď chtějí stavět nové zastávky, přičemž nikoho netrápí, že vlaky tudy jezdící nejsou schopny obsloužit nejen největší město v širokém okolí (které zůstalo ležet několik km od trati), ale i největší rekreační středisko v okolí. Budou se stavět zastávky pro 20 obyvatel a 50 chalupářů ... pro ně se budou provozovat vlaky ... ale současně není zajištěna dostatečná obsluha těch nejzásadnějších zdrojů a cílů v území. Ta zůstává na auťákách. Jsem zvědav, kolik lyžařů bude dojíždět do skiareálu Buková hora, těmi vlaky....
Možná se zdá, že jsme se ocitli daleko od Mšena, ale ono ... není Dolní Morava a Kokořín vlastně totéž?

Orky: Dobrý a příhodný výpočet. cena za dopravní cestu samozřejmě ani zdaleka takové částky nedosáhne a pokud by dosáhla, tak tam už asi nikdo žádný vlak neobjedná. Nicméně přesto si myslím, že dnes bude tato trať obnovena a nemám s tím problém. Časem z ní bude pěkná velodráha[happy], tak jak jsem popsal v paralelní diskuzi na shodné téma (Mladoboleslavsko). A pak se těch 200 milionů zaplatí, protože každý za jízdu drezínkou tam a zpět vyplázne pětikilo a ani nemrkne a režíjka tam platit nebude[biggrin]
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 11:28:47

Zzz: Ano, jaký turista jel na Pastviny, to je přece blbost. Ale takové Podlesí, to je trhák!

Bram: Ano, je to úplně stejný případ. I když bych ten úsek omezil pouze na Čisovice - Dobříš. Je to rezerva na horší časy. Stejně jako Mšeno. Není politická vůle tuto trať jakkoli rušit či omezovat. Ale jednou přijde vůle ekonomická....

Sants: Dlužno konstatovat, že dnes by to mohlo být jinak, dnes i od vlečky jezdí autobus, což tehdy nebývalo.
----
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 07:26:59

Stunts 1990 - Já jsem k tomu svoje v tomto okamžiku napsal. Nepotřebuju o tom dokola diskutovat.
----
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 16:23:14

Bram: Pokud se mu podařilo (aspoň se mi zdá) uvést do souldu názory zrovna nás dvou, tak to už musí být hodně vážný případ. Přemýšlím jestli je to nějaký kamarád diskutéra 750371 nebo snad nějaký jeho dvojník[happy]
----
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 18:51:35

Bram: Otázka je, zda Bram zná opravdu dostatečně dobře názory -aa[happy]
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 16:38:22

074: Myslím že plán, to je to co na SŽDC nemají....

Nepleťte si slova Sants a Stunts! V tom se často chybuje! Myslím, že Sants by nebyl z Vašeho doporučení šťasten.

Jinak pro dlouhodobý pobyt železničních šotoúchylů je ideální zařízení v Kytlici (http://www.dozpkytlice.cz/). Je to pod tratí a před pár lety jsem tam, když jsem šel okolo po silnici, potkal za plote hned trojici výpravčích. Takže jsou tam kámoši[happy]
----

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4160
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím skončily příspěvky v ústeckém fóru a stěhujeme se na mladoboleslavské:
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 08:58:06

Ať to nepíšu dvakrát:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3244306
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 09:08:14

A ještě poznámku k 5. koridoru. Ta stavba nejspíš hned tak nevznikne, její ekonomická efektivita je velmi, ale velmi bídná. Čili Evropa nám na ni nedá, z vlastních zdrojů nejsme schopni ji zaplatit. Jediným řešením , jak požadované efektivity dosáhnout, se jeví zrušení R10[happy] Ani vytuněná trať nedokázala totiž nabídnout lepší cestovní doby, než silnice, a to se projektant hodně snažil započítávát různé kongesce a časy na parkování. Nejhůře v tomto směru samozřejmě vycházela nejdelší trasa přes Všejanskou spojku, kterou zase dogmaticky prosazuje jako jedinou možnou Stedočeský kraj. Nemluvě o projednatelnosti těch tras, které mají mnohá úskalí. Dálniční varianta v přechodu I. pásma vodního zdroje, varianta Všejanská v nutnosti zkapacitnění úseku Praha - Čelákovice (s problémy především v Zelenči, kde si čtyřkolejku dokáže představit zřejmě jen šotoultras, nikoli však místní obyvatelé) a obdobné je to u varianty po 070 zejména v úseku Neratovice - Všetaty, kde zdvoukolejnění a nárůsty počtu vlaků budou také obyvatelstvem velmi bouřlivě přivítány.
Přestavba Stránovského viaduktu s tím nemá nic společného, jestli něco studie proveditelnosti jasně ukázala, tak skutečnost, že trať Praha - Liberec nemá v Mladé Boleslavi vést údolím Jizery, ale kolem R10, a to i ve variantě vedené přes Neratovice (stávající trať se opouští někde za Vruticí a směřuje se kolem Benátek k R10).
Nicméně koumat k nereálné trati ještě odklonovou trasu, nadto ještě vedenou obskurně přes Mšeno, to je teda hodně silný kafe.
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 10:27:36

Troufnu si říct, že Mělník - Mšeno se obnoví. Situace ve Středočeském kraji je přece jen trošku jiná, než v pohraničních regionech. Rozsah dopravy ve středních Čechách je tak velký, že mšenská lokálka je samozřejmě kapka v moři. Z hlediska investic je ale zřejmé, že při omezeném přídělu financí, což je realita, budou ty peníze chybět někde jinde, s tím je potřeba se smířit. Nicméně zatím ke mně nedolehly relevantní informace, že by se uvažovalo s neobnovením trati Mělník - Mšeno.

Bakov - Bousov se jezdí z úplně stejné politické vůle, jako se bude jezdit Mělník - Mšeno. Zkrátka ve středních Čechách to může nějak fungovat, dojde-li na lámání chleba, aspoň bude zřejmé, kde se dá v zásadě bezbolestně škrtat.
----
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 11:14:57

Krm: I při skvělé údržbě by bylo otázkou času, kdy bude zapotřebí zásadní investice. Ale je fakt, že šlendriján traťovky v Nymburce dosahuje až kolosálních rozměrů.
Myslím, že jste to vystihl správně. Vlakem lidi nějak zvlášť nejezdí, autobusem taky ne. Nabízí se otázka, zda jsme tak bohatá společnost, abychom si dovolili nechat jezdit vedle sebe obojí. Nebo zda máme finance na to, vybrat si z nich to dražší. Řekl bych, že v tomto okamžiku se tváříme, že na to máme, a tak trať opravíme a vedle ní budeme jezdit autobusem, protože vlak neobslouží vše, co potřebujeme. Jedinou zásadní otázku si kladu, Jestli opravdu budeme mít po celou dobu životnosti opravené trati na to, provozovat tam ten vlak. A tam si opravdu nejsem jistý. Alarmujicí příklad např. Chornice volá. Významně se tam investovalo a krátce poté ... provoz zastaven ze všech tří stran. Je fakt, že jeden z krajů nyní díky radnímu v podobě železničního odborářského bosse se snaží tu dopravu obnovit, ale ta snaha vyznívá celkem tristně. Čtyři páry vlaků v kladiva, dva o víkendu ... jak tohle může nabídnout ve srovnání a auťákem nějakou obslužnost? Tratě, kde se i o víkendu nejezdí aspoň každé dvě hodiny jsou zralé na zrušení již z principu, jejich konkurenceschopnost autu je prostě nulová.
Jiná věc je ten "zábavní park", jak popsal Sants. Tam jsem zvědav, jakým způsobem bude pokračovat odprodej některých tratí. Je jasné, že za nyní žádanou cenu to nekoupí ani magor. Nicméně pak by měla následovat etapa s možností předání za symbolickou cenu samosprávám. A jsem zvědav, zda si některé obce, kdysi halasně kritizující zastavení osobní dopravy, ty tratě pod sebe vezmou. Ono provozování dráhy není žádná sranda a něco to stojí.
Na druhou stranu - Mělník - Mšeno ... nebyla ona by to třeba krásná velodráha? Možná s víkendovým příležitostným provozem cyklovlaku nebo nostalgického vlaku v období, kdy by musel být provoz velodrezín zastaven? Možná by to přineslo daleko víc prospěchu společnosti, než stávající parodie na dopravní obslužnost. A troufnu si říct, že by to přineslo daleko vyšší tržby z "železniční" dopravy a daleko vyšší návštěvnost regionu včetně dopadu do tržeb místních podnikatelů (zejména těch, kteří by si zřídili třeba občerstvovny v okolí tratě). Nemusíme chodit daleko, hned za jižní hranicí máme pár takových úspěšných příkladů, zájemci najdou článek o nich v loňském prosincovém čísle časopisu Dráha. Po jedné z nich umí provážet i manipulák, to kdyby někdo zatoužil něco nákladního dovézt do Mšena....
----
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 07:30:44

Stunts - 1990: A i zde to platí, svoje jsem si k tomu napsal, kolovrátková diskuze nemá smysl. Máte pravdu, že máte právo volit koho chcete a tím pádem co chcete). Počítejte však s tím, že totéž právo mají i ostatní. Rozhodovací procesy týkajíc se dopravy probíhají naštěstí na hony vzdáleny od tohoto diskusního fóra[happy]
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 16:20:29

Bradeček: Turistům řekneme: Dovezeme Vás k Vašemu cíli autobusem a dovezeme Vás tam blíže, než tam dojedete vlakem. V zásadě na to místo, kam Vás doveze Vaše auto. Dovezeme Vám i Vaše kolo. Ono se stačí podívat na Kokořín, kolik lidí touží po pěší procházce po nezajímavé silnici z Kaniny a kolik jich přijede auťákem až přímo pod hrad. Ono je to logické, rodině s malými dětmi je vlak, který je doveze 5 km od hradu úplně na pendrek. A takhle to můžeme brát jeden turistický cíl po druhém. Houska, Vrátenská hora, Pokličky, o Dubském Švýcarsku (Čap či Husa) nemluvě. A jinde v republice stovky až tisíce příkladů....
Ano, takže máte pravdu, tím že lpíme na provozování nepříliš vhodného druhu veřejné dopravy pro dané území ... tak naháníme velké množství turistů do těch aut. Modal split v turistické dopravě je v téhle republice pro veřejnou dopravu bohužel dosti žalostný. Ve veřejné dopravě zůstává pár skupin: šotouši, zelení (i když ti jen někdy, záleží na zásadovosti), důchodci (motivací je většinou levné jízdné ve veřejné dopravě), nádražáci (opět především tarifní motivace), trampové (z tradice) a pár nadšenců.
Ono zrovna železnice není cestování na výlety zrovna dvakrát nakloněná. To člověk vyjede na výlet, než tam dojede, tak mu po cestě ujedou s přípojem a dalším spojem už ten výlet prostě nejde stihnout. Nedávno se mi to stalo s dětmi. Jedu z Polabí rumburským rychlíkem, v Kolíně jim nešly dveře, tak půl hodiny vyřazovali vagón. V Bakově samozřejmě přípoj fuč, další za hodinu (co tam s dětmi takovou dobu, v tom nádraží v zemi nikoho?), plánovaný výlet už se nedal reálně stihnout. Jen díky tomu, že jsem vlastníkem IN100 a děti jsou zatím v rubrice bezplatné, tak jsem je ukecal, že místo Štěpánky holt navštívíme Jedlovou, kus za kus. Mít normální jízdenku, tak mám s takovým řešením smůlu a naštvaně se můžu koukat leda na zříceninu Zvířetic, kam se ale nemůžu vydat, protože bysme to nestihli. Když tohle udělají nešotoušovi dvakrát či třikrát, k tomu připočteme občas přeplněný vlak ... tak začne jezdit na ty výlety autem.

Jinak kombinace dnešních příspěvků Stunts a Orky je ideální podkladový materiál pro odpovědné pracovníky SŽDC, MD a MF ve věci (ne)financování obnovy tratě 076. Jasné a přehledné.
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 16:25:56

Manemb: A natož kolik by jich tam uměl dovézt autobus, který by dokázal zajet až přímo k hradu. To bych chtěl vidět školku, která by se na Kokořín vydala vlakem.... Ono i školu. Obzvláště teď, co vykoumali to povinné hlášení skupiny předem. Moje tchýně je zástupkyně ředitele na základce. Pro ně je autobus strašně výborná věc. Přijede přímo před školu, odveze je přímo před místo, kam jedou, nikde po cestě jim to neujede, nehrozí nebezpečí, že žactvo spáchá nějaký průšvih, v busu je pěkně pod kontrolou, když se někdo někam ztratí, autobus nemá problém počkat, až se zase najde apod. Zavolá se, objedná se to, zaplatí se to na fakturu a je to. Snad jen do Prahy se jezdí vlakem. Jednak to jezdí často, jednak se v Praze blbě s tím autobusem dostává. Ale jet někam do hor, do skal nebo třeba jen do plavečáku v sousedním okresním městě vlakem ... to je z pohledu školy neskutečná blbost. Obzvlášť když je v tom přestup. Školka, kam chodí moje dcera jezdí vlakem. Ale výhradně po nejbližším okolí a výhradně bez přestupu. Je tady široko daleko jediná školka, která vlak používá.
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 18:36:38

Tak si teda dám nějaká data o přepravě na trati Mělník - Mšeno. Abych s tím neměl moc práce, tak napíšu počty přepravených osob za den v celém úseku:

Říjen 2014 (to už jezdíme autobusem):
směr Mělník - Mšeno:
pracovní den - 69, sobota - 115, neděle - 68
směr Mšeno - Mělník:
pracovní den - 62, sobota - 66, neděle - 118

Červen 2014 (druhá polovina, období školních výletů):
směr Mělník - Mšeno:
pracovní den - 103, sobota - 112 (z toho Sp Kokořínsko 79), neděle - 155
směr Mšeno - Mělník:
pracovní den - 108, sobota - 119 (z toho Sp Kokořínsko 40), neděle - 178

Říjen 2013:
směr Mělník - Mšeno:
pracovní den - 86, sobota - 137, neděle - 95
směr Mšeno - Mělník:
pracovní den - 78, sobota - 95, neděle - 121

Srpen 2013 (prázdniny, srpen 2014 mometálně nemám k dispozici, tak aspoň ten loňský):
směr Mělník - Mšeno:
pracovní den - 115, sobota - 280 (z toho Sp Koořínsko 123), neděle - 118
směr Mšeno - Mělník
pracovní den - 114, sobota - 214 (z toho Sp Kokořínsko 89), neděle - 137

Co se týká obrat cestujících, tak vyjma Mělníka a Mšena stojí za řeč ještě Lhotka a sem tam u některých vlaků Kanina. Jinak by bylo nejlepší všechno projet a ubylo by jen pár jednotlivců (obraty na zastávkách minimální). I když u zastávek na znamení je to (skoro) jedno.

Počty vlaků na trati znáte, včíl mudrujte.
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 18:42:26

Navážu na srovnání Orkyho. Zjednodušeným výpočtem to znamená, že trať Mělník - Mšeno odveze za celý rok zhruba tolik cestujících, co se převeze na trati Praha - Beroun za dva dny (a to pouze v osobních vlacích, rychlíky nepočítaje). Samozřejmě bez přihlédnutí k ujetým osobokilometrům.
----

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4161
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 18:50:16

černé svědomí KŽC: Milý anonyme a nepsal jsem tu náhodou nedávno, že by trať Mělník - Mšeno byla takový pěkný příklad pro velodráhu, po níž by mohl projet občas nějaký ten cyklovlak nebo šotovlak? Je tedy na mém postoji něco nekonzistentního?

A dtto platí pro zmíněné tratě v Ústeckém kraji, kde skutečně jsem spoluautorem zmíněné studie. Ale jinak tě anonyme musím trošku zklamat, autoři té studie nebyli těmi, kteří projekt vymysleli, plnili pouze zadání zadavatele studie, kterým byl Ústecký kraj. ten si zadal prověření možností zavedení turistického provozu na vyjmenovaných tratích. To si myslím bylo naplněno.

Nicméně u trati Mělník - Mšeno se domnívám, že prozatím bude pravidelná doprava Středočeským krajem na této trati objednávána. A bude to tak i v případném jednotném IDS Prahy a Středočeského kraje. Zatím má takový provoz politickou podporu ve vrcholových orgánech kraje a daří se pro něj zajistit finanční krytí. Až tomu tak nebude ... budeme rádi za tu velodráhu....

Takže milí anonymní hrdinové, když teda víte, tak nemlčte. Ale možná by bylo slušné se příště pro začátek aspoň podepsat a neschovávat se za anonymní hesla. Teda pokud víte aspoň to, jak se jmenujete. Nebo se snad něčeho bojíte? Nebo jste jen takoví srabové schovávající se zbaběle za klávesnicí?
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 20:32:04

Vladimir Putler: Zdroj: Údaje dopravce.

Moje identita: No to je teda objev! Myslím že značka -aa- je provařená od počátků K-reportu v roce 1995, již před více než 19 lety (kurník, to ten čas letí) jsem ji začal používat coby svoji šéfredaktorskou zkratku pod kratšími články. Ostatně není na tom nic tajného, konec konců stačí za pomlčky dosadit ta správná písmena ... a je tu bingo! Takže pro kolegu Jáchyma a stroj a Pevu, na tomhle webu svoji identitu skryju jen velmi těžko, takže "skandální odhalení" pana Putlera mě nijak zvlášť netrápí. Až budu chtít skrýt svoji identitu, napíšu sem jako nějaké "černé svědomí" apod. Ale to mi přijde pod moji úroveň, za své názory se (na rozdíl od mnoha jiných) nestydím.

K té studii: Nejsem jediným zpracovatelem. Zrovna Vámi zmiňované tři tratě jsem ve studii nezpracovával. Tedy s výjimkou posouzení turistické atraktivity, tu jsem dělal komplet.
----
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 21:03:13

Vladimir Putler: A jaký bych měl mít důvod Vám to tady sdělovat? Stejně by Vám nezbývá než tomu buď věřit nebo ne (nadto to nic neříká o mém názoru na věc). A za jiné já tady hovořit nebudu.

Spíše by mě zajímaly připomínky mikroregionů k té studii.

Ono součástí té studie tuším není zadání. Kdyby tam bylo, možná by Vám to odpovědělo na mnoho otázek. Třeba pro Žatec, proč projíždění některých zastávek, proč zamračená či proč ne 810, ale i proč tam je i ta poznámka k Vejprtům.
----
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 09:05:14


Stunts: Tak hrdino, když sem taháš personálie a spojuješ naprosto nesmyslně moje osobní názory s mým zaměstnavatelem, tak se předveď, copak jseš zač. Moje jméno znáš, zaměstnavatele taky, tak se předveď, kdopak se skrývá pod jménem Stunts. Ať vím, s kým mám tu čest. Teda doufám, že jsi chlap a ne jen nějaký virtuální ufňukánek schovávající se za klávesnicí a monitorem.

Jinak ale druhý odstavec posledního příspěvku je naprosto pravdivý. Ono totéž totiž platí i opačně, než jsi to zamýšlel.
----
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 07:39:26

Stunts: Koukám opravdu virtuální srabík schovávající své hrdinství za klávesnicí a monitorem? Silně mi to něco připomíná, jednoho takového už znám.

Můj zaměstnavatel nemá se zdejší diskuzí nic společného, tudíž uvádět jej zde je krajně neslušné. I to mi silně někoho připomíná.

A pro úplnost, já jsem nikoho do žádného zařízení neposílal, přečtěte si to pořádně. A i tohle mi někoho připomíná. Jestli jste se mezi železniční šotoúchyly zařadil, pak o vlastní vůli.

Takže co, ukážeš nám milý Stuntsi, kdo jsi a co tě opravňuje k tomu, abys nám tady kázal svoje neomylné myšlenky? Abychom se konečně dozvěděli, s jakým odborníkem máme tu čest?
----
Odesláno Pátek, 26. prosince 2014 - 07:34:07

Stunts: Ale houby že jsem něco přešel. To jsi vůbec nepochopil. Čekám, kdy se konečně zachováš jako chlap, s ufňukanejma virtuálníma bábama nemá cenu diskutovat. Ale to se obávám nedočkám....
----
Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 11:36:35

Stunts/Pizda/Plachý nebo kdo ještě další do téhle schízoparty patří: -aa- žádného přítele nemá. Leda tak přítelkyni. A té je zcela ukradené, jestli pojede do Mšena vlakem nebo autobusem. Naposledy jsme tam byli samozřejmě autem.
----
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 06:58:02


Scania_Scala: Zastavit se to reálně nedá. (Lidmi řádně zvolené) Územní samosprávné orgány (kraj, obce) žádají obnovení trati, státní správa zastoupená SŽDC na to reaguje a plní přání obyvatel.
----
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 06:24:36

Stunts: Víš o -aa- kulový, tak si ho neber do huby, virtuální srabe!
----
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 21:04:55

Stunts: Proč by proboha pan -aa- měl vysvětlovat nějakou obsazenost vlaků? Pan -aa- tam žádné vlaky neprovozuje, tak proč by měl něco vysvětlovat? Stejně jako neprovozuje nějaké vlaky kdekoli jinde. Jestli chcete nějaké vysvětlení, tak si prosím napište dopravci či objednateli těch vlaků, ale neobtěžujte s tím prosím mne, diskutujícího na tomto fóru. Napsal jsem to dostatečně srozumitelně?

A ještě pro přesnost Rudná - Hostivice a Mělník - Mšeno má stejného objednatele a -aa- s ním nemá mnoho společného. Nepletu-li se, tak ten objednatel se jmenuje Krajský úřad Středočeského kraje a jeho adresu si snad zvládnete najít na webu.
A kdyby Vás napadla třeba S34, tak tu zas platí jiný objednatel (jehož si najdete jistě rovněž na webu), který rozhodně Mělník - Mšeno platit nikdy nebude (v zásadě ani nemůže), tudíž přelitím těchto peněz mšenskou lokálku opravdu nezachráníte.

Vsadím se s Váma o c chcete, že ani jeden z těh objednatelů není -aa-. Je to opravdu dostatečně srozumitelné nebo zas ještě něčemu nerozumíte?

Ale jinak si mě opravdu do huby neberte, opravdu si myslím, že o -aa- a jeho skutečné činnosti víte myslím naprostý kulový. Nebo snad znáte osobu -aa- odjinud, než z tohoto tlachacího fóra? A co jste udělal Vy, kromě zdejšího anonymního se schovávání a vyhrožování zasíláním nějakých stížností? Opravdu si myslíte, že víte o čem tady píšete? Opravdu si myslíte, že jste si našel správný cíl vašich naprosto zbytečných invektiv?

Káem: Ale neotočil. Vy jste se tu někde dočetl, že -aa- podporuje rušení trati do Mšena? -aa- popsal jaké budou argumenty protistrany a širší souvislosti. Že si pak Stunts spletl pojmy s dojmy a místo aby se zamyslel nad tím, jak věcným argumentům té skutečné "protistrany" čelit ... tak si našel špatnou protistranu.... Ti podstatní vědí, a to je hlavní[happy]


Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 06:34:19


Stunts: Já jsem Vám tu otázku linky S65 vysvětlil, Nevím, jak jste přišel na to, že tato linka a zastávky na ní jsou nějakou srdeční záležitostí pana -aa-?
Pokládal jsem Vám pár dotazů. A čekám, kdy vystoupíte z anonymní ulity. Čekal bych od takového angažovaného člověka víc odvahy spojit svoje jméno se svými názory a dát je všanc řekněme poloodborné veřejnosti (ve standardním procesu projednání veřejné dopravy byste je musel dát všanc i názorům odborné, ale také laické veřejnosti).
----

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco, milý pane Stuntsi, nyní Vám něco předvedu, proč by pro Vás možná bylo dobré se podepsat (s IP adresami se namáhat v tomhle okamžiku nebudu).

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Stunts
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.26
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:27:14    Odkaz na tento příspěvek  

Sakra, kdo ten -aa- může být???
Vladimir Pulter
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.26
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:28:02    Odkaz na tento příspěvek  

Vláďa ví, Vláďa napoví!
černé svědomí KŽC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.26
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:28:16    Odkaz na tento příspěvek  

A já k tomu taky něco napíšu....
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4163
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozumíme si nebo zase nechápete?

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10243
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 08:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no to je elaborátů, a teď bude celý f-aa-nclub vybanován a bude klid.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
lupa_nepolisini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2014
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 16:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dovedete si představit diskuzi v parlamentu? Já po tom všem - co jsem si tady přečetl už věřím všemu...
lupa_nepolisini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2014
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 16:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..ne, mě to nedá.. proces destrukce železnice je procesem řízeným lobbystickými skupinami v Evropě. Peníze, které se do Česka v rámci projektů z EÚ tlačí, mají své "odběratele", kteří nesedí v Česku, zde mají jen své dceřinné společnosti. Např. ze 100 miliard tzv. tvrdých projektů /rekonstrukce, stavba.../ musí být 1 miliarda použita na tzv. PR projektu (weby, tiskovky, propagační materiály, naučné pořady etc.../ Na všechno by tady bylo - přátelé, ale nejde to... Těm, kteří tahají za nitky jde o totální rozklad fungující společnosti, o pomalou a plíživou destrukci. Pomalé ustřihávání vlásečnic vedlejších tratí na železnici, postupné rozvazování návazností spojů. Postupné vylidňování vesnic. Soustředění obyvatelstva do velkých center. Kamerové systémy, sledování, odposlechy. Země propletená hustou a funkční železniční sítí - - - - NE NE NE!!! To je vemi nebezpečná země ve středu Evropy. Fakt Vám nepřijdou divné - úplně nelogické věci v jízdních řádech? Nepřípoje, rušení obsazených spojů, stavění zbytečných zastávek, optimalizace/destrukce stanic? Bourání budov zastávek.. Stavby nástupišť a rekonstrukce bezbariérových stanic na lokálkách v šumavskcýh hvozdech? Asi to fakt dělají dobře.. A nám - dobře tak...
Informovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.124.168
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 18:15:20    Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, co tady řešíte.
Trať 076 se opraví a i nákladní vlaky budou.
V příštích letech se počítá s výrazným nárůstem výroby vozů v a.s. Škoda Auto. A protože tratě 070 a 071 jsou již na hranici propustnosti, je na 076 počítáno s dvěma vyrovnávkovými vlaky s autovozy z Mělníka do Škodovky. Bohužel pro fotografy budou jezdit pozdě v noci, kdy nejezdí vlaky osobní dopravy.[uhoh]
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8458
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A protože tratě 070 a 071 jsou již na hranici propustnosti, je na 076 počítáno s dvěma vyrovnávkovými vlaky s autovozy z Mělníka do Škodovky. Bohužel pro fotografy budou jezdit pozdě v noci, kdy nejezdí vlaky osobní dopravy

A to jsou ty tratě tak vytíženy i v noci,že to bude jezdit po te lokálce ??
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informovaný: nechci vám brát iluze, ale VW MB s žádným nárůstem něčeho nepočítá...a už vůbec ne s výrobou. V úspěšně nastartované hospodářské krizi kapitalistického režimu lze zvyšovat leda nezaměstnanost a "sociální thriller" (to je opravdu ofiko název z vládních dokumentů).
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informovaný zřejmě nebyl informován o stavbě Zkapacitnění trati Nymburk - Mladá Boleslav, která má proběhnout v letech 2015 - 2016. Myslím, že tam bude vytvořeno takové kapacity, že nárůst výroby ve Škoda Auto bude bez problémů odvezen (vzpomínám na kolegu, který byl v úterý velmi rozladěn tím intenzivním provozem z tohoto podniku ... sluníčko svítilo jak ďas a za celý den, od 8 do 16 hodin z MB odjely celé dva nákladní vlaky...). A to pravděpodobně i tou traťovou rychlostí 50 km/h, která bude na této trati zřejmě brzo zavedena (na sousední trati Všetaty - MB byla tento týden zavedena pomalá jízda 70 km/h na plných 18 km). Polonizace tratí železničních Středního Polabí a Dolního Pojizeří pokračuje[angry]

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Informovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.124.168
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:42:50    Odkaz na tento příspěvek  

Výroba aut v Boleslavi rok od roku stoupá. Fabia trhá rekordy v prodejích ve Velké Britanii. Podobně tak Oktavia v celé Evropě. Od dubna má být TONTR na 20 km/h na viaduktu v Krnsku. A termín opravy je v nedohlednu. Takže trať 076 se ještě bude sakramentsky hodit.
Informovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.124.168
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:49:41    Odkaz na tento příspěvek  

aa: viděl jste někdy ranžír v Nymburce?
Tam jsou ložené autovozy s produkcí za posledních cca 38 hodin. A dva ucelené vlaky to určitě nejsou. Navíc jak sám píšete, tratě v pojizeří se rozpadají, takže se opravená 76ka bude ještě hodit.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou mám někdy dojem, že je na tom ranžíru produkce spíš za posledních 38 dní....

No vida, dvacítka, to jsme tu ještě neměli! Pokrok nelze zastavit.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:12:05    Odkaz na tento příspěvek  

no,tak to už vidím jak jak ucelenka s autama pofrčí do kopce[biggrin]to se spíš bude řešit nach NBK a pak na Všetaty...po hlavním tahu..lidi neblázněte pořád!!!
Informovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.124.168
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:23:16    Odkaz na tento příspěvek  

zeškodovky: čtěte pořádně. Po 76ce budou jezdit prázdné autovozy. Návozy z Německa budou končit v Mělníku, tam ucelenku převezme nezávislá trakce a pojede po 76ce přímo do automobilky. Bude to vozit jeden soukromý dopravce.
Informace mám přímo ze SŽDC, kde si soukromník objednával trasy.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Imformovany: To dopadne jako ta trimesicni anabaze s Awatary.. jinak co k tomu rict 1.4. Jeste neni. [lol]
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 22:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informovany: mily pane delal jsem na trati 070 par let vypravciho a ze by byla na hranici mozne vytizenosti?? Vetsi hova.d..inu jsem jeste neslysel, v noci tam je 4hodinova, resp. Sestihodinova dira.... staci se kouknout na NJR (jestli vite o cem mluvim) no a pres den tam mate taky velke diry, tak a ted jeste nejakou dalsi sotohovad.i.nu, aby jsme to meli kompletni...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4171
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 06:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky, 074: Tak při projednávání "liberecké" studie (s horizontem oficiálně 2030, reálně kdo ví kdy) byl na jedné poradě přítomný i zástupce Škoda Auto. Projektant i SŽDC měly záměr vylepšit ekonomiku nové trati právě tím, že tudy pojedou nákladní vlaky ze Škodovky. Zástupce automobilky tvrdošíjně tvrdil, že oni mají nmastavenou takovou technologii, že výroba jede bez ohledu na relace, vlečka má malou kapacitu na nějaké zběsilé vytváření relací, takže všechny plné vozy odesílají do Nymburka a tam se vše přeřazuje, kam má. A tvářil se, že nikdy to nebude jinak. A víceméně konstatoval, že víceméně stejně to funguje s prázdnými vozy (různých společností). Že se v Nymburce shromažďují a oni si tam pro ně podle potřeby sáhnou tak, aby jim v automobilce zbytečně nesmrděly.
Ano, tuto skladovací funkci můžou plnit i jiné stanice, typicky to bývaly (a stále jsou) Všetaty, Byšice či Chotětov, AWT též odstavovalo v Byšicích. O Mělníku pochybuji, tam už je šrumec z jiného důvodu, navíc modernizace trati přinese pokles počtu kolejí ve stanici (jak už to tak bývá). Po trati budou stanice při modernizaci v zásadě tak omezeny, že tam žádné odstavování nebude možné, tak uvidíme.
Nicméně nelze vyloučit, že se nějaký soukromník chtivý vozby prázdných autovozů přes Mšeno našel. Nevím jestli mu to přinese kýžený výdělek, asi bych našel trakčně a provozně (na trať jsou přechodné v zásadě jen 742, normativ hmotnosti 250 tun, normativ délky 143 metrů, délka jízdních dob mezi jednotlivými dopravnami je známá) snazší cesty, jak vozy do Škodovky dostat. Ale jestli to chce někdo dotovat, tak proč by ne? Podnikavosti se meze nekladou! Unido taky kdysi provezlo pár prázdných kotlů kdysi přes Třebívlice. Ale ten slibovaný pravidelný provoz se ... jaksi (dosud?) nekonal.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10244
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale "čisté" relace existují, např. roky jezdící Braunschweig 47309, kde je opravdu čistá MB a dle rozboru je jasné, že jde o prázdná patra, která jsou na konci PP doplněna několika vozy s jednotl.díly. Tedy bez nutnosti ranžírování v Nbk.

Z MB zpravidla jezdila čistá 47338, která byla úspěšně přetrasována přes Nbk.

Další čistá relace pater by měla být 47205, která dříve jezdila PP na ranžír Nbk, dnes je to rovnou na MBm.

Nicméně tohle opravdu nikdo přes Mšeno tahat nebude. Ostatní soupravy pater se různě přeřazují dle požadavku Škody MB, která posílá soupis vozů.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Výjimečně se shodujeme, ale na druhou stranu, nic nemusí trvat věčně. Taky třeba může dojít ke změně dopravce (soutěž na Chvaletice - a především její výsledky - asi mnoho přepravců donutila k významnému zamyšlení) a rozřazovat se bude kdo ví kde (třeba někde na severu Čech)... Např. svého času byly taky nějaké prapodivné a velmi mlhavé informace (a zdroj byl poměrně důvěryhodný) o nějakém ranžíru či odstavného kolejiště kdesi u Všejan, ale nikdy se mi nepodařilo zjistit, co je za tím (ne že bych se o to nějak zvlášť intenzivně snažil).

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10245
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 09:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o Všejanech jsem něco též zaslechl, nicméně jedním uchem tam a druhým ven, takže jsem informaci úplně vypustil. To je stejný jako přesun MB hl. někam k dnešnímu souběhu tratí směr Debř, přičemž z MBhln by vzniklo nádraží nákladní.

Pokud by někdy v budoucnu začal směr MB jezdit EXD (v posl.letech můžem zmínit "úspěchy" AWT nebo Lokotrans?už nevím,aneb pokus o přepravy Kalugy) a jezdil by relaci z DB, tak by to nepochybně vzal přes ČL. Zde je celkem dobrý potenciál a hovoří pro něj i zásadní faktory efektivity jako úspora a rychlost. Nadto si pokládám otázku, zdali se ČDC vyplatí tahat 47309 přes VŠ, když T HV jezdí z Nbk Lv a defakto E HV zas Lv do Nbk...Jestli by nebylo lepší využít jednu disp. z MB právě na odvoz čehosi 47338? do DC přes ČL a z DC vzít tu 47309. Nicméně pokud se E bude platit paušálem, tak to stále vyjde levněji než nafta, přičemž se tedy neuvažuje o tom, že na 2 vlaky je třeba 2 loko a 2 strojvedoucích. No nevím.. nechť si každý posoudí sám.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16837
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 09:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-
Taky třeba může dojít ke změně dopravce

Tak já si myslím, že už je i něco hotová věc, jen se ještě o tom nemluví....

Ale brzo i Cargo zde utrpí ránu..ikdyž si nedokáži představit, jak to zase dopadne...že by alá akce jako Slováci s kontíky...po 5 vázce, to vše ukončili[biggrin]

šel jsem vážně jen, tak náhodou kolem[wink][blush]
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 2-2012

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 11:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že úvahy o rapidním zvýšení produkce škodovky a následné potřebě vozit vlaky i po takové sklonově a trasováním nevhodné trati jako je 076 jsou zbytečné.Produkce v Mladé Boleslavy se již zvyšovat nebude,protože podle vyjádření vedení již škodovka nemá v MB kam růst a proto se další rozšíření plánuje spíše v oblasti Vrchlabí a Kvasin.A samozřejmě také mimo ČR,ale to již nepatří sem [wink]

753 301
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16616
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 14:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, zajímavý, najednou mužou bedny ject v noci, že jo. A když to napíšu brečícim nákladnim dopravcum v jiných diskusích, že jim příměstská osobka vyžírá kapacitu, tak se mužou pos*at. [crazy]
-aa- CIT:" Unido taky kdysi provezlo pár prázdných kotlů kdysi přes Třebívlice." No žeste mlčel, když jsem to psal já. Nikdo tu nepsal o pravidelnym provozu, ale o ODKLONECH. Btv. to zkapacitnění trati NB-MB proběhne za plnýho provozu viďte. [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Šotosraz pražské optimalizační a tram sekce K-r bude v pátek 6. února od 18,00 v rest. Na Mělníku (st.tram Kamenická nebo Strossm.n., metro Vltavská, šikmo proti kinu OKO), část Plzeňka - sklep, uplně vzádu. Zváni jsou všichni.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10247
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 14:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: kde se píše o bednách v noci? nevidím to!

Ale Unido nebyl žádný odklon, víme? Tam to bylo něco jiného.

Zas vše překrucuješ z neznalosti.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16620
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 15:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750: nehraj si se slovíčkama. byl to prostě ojedinělý případ, ale šlo to. nezajímaj mě vaše modrogumní názvosloví. a kde se píše o bednách v noci? třeba Jnd 8458 nebo 074 přísp. 993

Šotosraz pražské optimalizační a tram sekce K-r bude v pátek 6. února od 18,00 v rest. Na Mělníku (st.tram Kamenická nebo Strossm.n., metro Vltavská, šikmo proti kinu OKO), část Plzeňka - sklep, uplně vzádu. Zváni jsou všichni.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10249
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 15:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: opakuju, kde se píše o bednách v noci? MB se zaváží 24h denně, takže i přes den. V noci je na 070 noční klid.

Odklon a pravidlo a mimořádka jsou 3 odlišné věci!

s Ropidem na věčné časy! ámen...