K-report
 

Všeobecná trolejbusová diskuse  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná trolejbusová diskuse « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 23:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vzdálený úsek jsou většinou schopné napájet měnírny používané v trolejbusových systémech v ČR a na Slovensku? Stačí mi to přibližně. Předem moc děkuji.[happy]

Historie má zelenou.[vypravci]
Klub historické techniky Praha, o.s.
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 17:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím! Mám dotaz, existuje ještě bývalá vozovna již dávno zrušených trolejbusů(rok 1973) v Děčíně? Pokud ano, tak kde se nachází, zda tam náhodou nesídlí současný DPMD(sídlo společnosti, garáže, dílny, ...), a dá-li se případně nafotit? Děkuji![happy]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10950
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 20:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Ano. Ne.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 20:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k(10950): To je reakce na můj dotaz?
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.163.236
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 18:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

Já to chápu tak, že ano, existuje, ano sídlí tam i nadále dopravní podnik, ale ne, s foťákem tě tam nepustí [happy]
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 16:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás, chci se stát řidičem autobusu. V místě mého bydliště je také dopravní podnik (potenciální zaměstnavatel) provozující jak autobusovou tak i trolejbusovou dopravu.

O trolejbusech jsem původně ani neuvažoval a doposud jsem se seznamoval jen s autobusy.

Zajímá mě jestli trolejbus je složitější či jednodušší na řízení oproti autobusu?

Děkuji
kt8d5rn1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.60.27
Odesláno Neděle, 06. září 2015 - 10:54:46    Odkaz na tento příspěvek  

dle toho, jaky (s prominutim) debil jsi.
Autobus ma vyhody - obejdes, jednoduchsi pro udrzbu (kdyz se posere, nejsi technik, na to mate dilny/pojizdnou dilnu aby opravila) a basta.
Tr ma zas vyhody, ze neobejdes. Vyklopis kastany, stahnes sberace, a lehnis (placene!) [happy]
Jenomze, i kdyz vozy jsou i moderni, porad pokud vyklopis sberace, jedes, nasazujes a pod (nefunkcni vyhybku prejedes a pak manualne prehodis stopu sberacema)...a ted si do toho dej nejaky slusny lijak, snehovou vanici a spol.... Proto povetsinou maji i ridici trolejbusu o neco vyssi platy nez autobusaci (alespon u 5 dopravcu urcite). Ale sel bych do Tr. Staci ti znat sit, a dal nepujdes. Autobus ti poslou kdykoliv a kdekoliv.... A pamatujes si silnice tak dobre? kazdou trasu?
Jinak zbytek je asi stejny. Ridi se to rovnako, kola to ma stejna, volant to ma taky, svetla, dvere..... nic jineho nehledej. Jen dodrzovani jizdniho pruhu (kuli maximalnimu vyboceni sberacu vuci vozidlu a trolejove stope)...
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 15:07:04    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam s tím- sice by se mohlo zdát, že to sem nepatří, ale vyjma toho letadla, je v pozadí krásně vidět trolejbusová (a autobusová) doprava v SSSR za druhé sv. války.
http://i53.photobucket.com/albums/g64/PoorOldSpike/sub4/captd-Ju8 8.jpg
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 16:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Zlína mají přijít dva vozy na pomocný bateriový pohon...či na klíček.. Nevím.. Nějaký odkaz.foto co mužem čekat??díky...
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.90
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 18:33:35    Odkaz na tento příspěvek  

V tomto článku je velmi zajímavá informace (nebudu komentovat která a její důsledek)

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8105615/kosickym-trolejbusom-odskus ali-hlavnu-trat-preco-nie-vsetko.html

Kdo má snahu bojovat za záchranu trolejbusů v KE, šiřte to tam, kde se dá, ať se to co nejvíce lidí dozví, ideálně i novináři. Sice je rád nemám, ale když by to rozmazávali, tak to třeba pomůže.