K-report
 

Archiv diskuse Německo do 16. 07. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Německo » Archiv diskuse Německo do 16. 07. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 01:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem ještě přidat, že kromě kola budu mít ještě další objemnější zavazadlo, takže bych to kolo i na té nejluxusnější cyklostezce akorát tlačil... Právě proto jsem chtěl zjistit, jak funguje ta přeshraniční přeprava.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 06:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klv: Pokud chcete z Bad Schandau ještě dál, kupte si Labe-Elbe za 200 Kč + celodenní doklad na kolo za 90 Kč. Platí to v osobacich v celém Ústeckem kraji i v Německu v ramci IDS VVO už od Vraňan a dá se koupit i v Brně.
Jinak se budete divit, jak rychle pokladnici v Děčíně dokážou vystavět jízdenku.
Dost často jsem přijel vlakem k minutě 17 z Německa, koupil jsem si jízdenku a pokračoval jsem rychlíkem k minutě 24.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10476
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 28. května 2014 - 16:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video - příjezd Regiosprinteru (zapůjčeného od Vogtlandbahn) na spoji Oberpfalzbahn z Chamu do koncové zastávky Waldmünchen: https://www.youtube.com/watch?v=1eeCgNrVk1E

Podle informací dohledatelných na internetu, má Oberpfalzbahn zapůjčeno několik Regiosprinterů od podzimu 2013 do (předpoklad) konce roku 2014 (vzhledem k probíhajícím rekonstrukcím - a tudíž menšímu aktuálnímu počtu disponibilních vozidel - u RegioShuttlů vlastněných Oberpfalzbahn).



Zpráva o demolici bývalé výpravní budovy v Lamu: http://www.mittelbayerische.de/region/cham/cham/artikel/alter-lam er-bahnhof-abgerissen/859060/alter-lamer-bahnhof-abgerissen.html
Na fotce z nádraží Lam je v pozadí vidět vůz VT39, který je zadním vozem na fotce z Bad Kötzingu. O hodinu později, ve 14:30 h, už se v Bad Kötztingu potkaly opět jen sólo motorové vozy (sólo RS1 se sólo Regiosprinterem).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 31. května 2014 - 22:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: To jsou ty školní spoje až tak vytížené, že jsou potřeba tři regiosprintery?

Mimochodem, Oberpfalzbahn bude mít nově k dispozici 13 Šuplíků místo původních jedenácti. (z Waldbahn přišly VT27 a VT28)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2014 - 23:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Waldbahn přišly VT27 a VT28
... čímž se jejich počet (u Waldbahn) snížil na... 12?
(soudě ze seznamu zde).

Tento přesun je důsledkem toho, že na Ilztalbahn už namísto RS1 letos jezdí Desiro (kromě několika málo dní v roce, kdy na části spojů jedou historické Schienenbusy - tak jako tomu bylo například 15. 8. 2013)?

To jsou ty školní spoje až tak vytížené
Kolik žáků/studentů** čekalo před půl druhou v Bad Kötzingu na vlak směr Lam (a mnoho dalších mohlo přistoupit na následující zastávce Zellerthal, kde do 2 x RS1 jedoucího v opačném směru, tzn. z Lamu do Chamu, ve 13:20 h přistupovalo mnoho desítek žáků/studentů) - viz:

** Včetně několika riskujících, že jim - pokud budou nepozorní - přijíždějící vlak amputuje nohy...

Možná, že o půl druhé odpoledne by stačily dva Regiosprintery, ale že o půl osmé ráno od jede ve vlaku z Chamu do Lamu ještě více žáků/studentů, takže tam jsou opravdu potřeba tři jednotky, ale je jasné, že ty dvě posilové jednotky se odpoledne musejí do Lamu nějakým způsobem vrátit...
Ale to jen spekuluji, možná je to jinak.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 01. června 2014 - 17:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... čímž se jejich počet (u Waldbahn) snížil na... 12?

Jojo, na Waldbahn jich zbyde 12. Myslím si, že s Ilztalbahn to příliš nesouvisí, spíš jde o počet vozidel potřebných v pracovní dny.

Neznám detailně poměry na Waldbahn, ale když budu počítat vozidla:
Zwiesel - Bodenmais 1 ks;
Zwiesel - Grafenau 1 ks;
Plattling - Zwiesel - Špičák (i kdyby bylo vše zdvojené) 6 ks;
Plattling - Deggendorf (špičkové posily) 1 ks,
takže to mi dohromady vychází na 9 ks - tudíž 12 šuplíků by mělo stačit.

Spíš by mě zajímalo, na co potřebují na Oberpfalzbahn najednou o dva šuplíky víc? Napadá mě:
a) na školních vlacích Cham - Lam jezdila starší vozidla - nově to budou jezdit šuplíky?
b) šuplíky budou zajíždět i na 855 (Regensburg - Marktredwitz)?

Ale to jsou jen moje domněnky, takže raději prosím někoho znalejšího o pravdivé odpovědi. [wink]
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2014 - 12:26:34    Odkaz na tento příspěvek  

Najde se tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s cestováním na Helgoland? Jedeme tam na konci července a podařilo se mi včera zarezervovat jeden z posledních tří pokojů co byl na celém ostrově k dispozici. Chtěl jsem se zeptat hlavně jak je to s kupováním lístků na trajekt. Tam poplujeme z Cuxhavenu, a nabízí mi to i možnost koupení on-line ticketu za 31,95 E. Doporučujete zakoupení na webu, nebo to mohu nechat na místě. Předpokládám, že tam není třeba povinná rezervace, ta je psaná jen u katamaranu co pluje z Hamburgu. A jak je to u trajektu z Helgolandu do Buesumu, kterým plujeme zpět. Tam není vůbec cena uvedena, ani možnosti on-line zakoupení lístku. Předpokládám, že cena bude přibližně stejná. Zjistil jsem, až po zakoupení jízdenky na vlak, že to šlo dát dohromady na sparpreis i včetně trajektu, ale ta cena je o cca 34 Euro vyšší, než je uváděná cena lístku Cuxhaven - Helgoland. A ještě jsem se chtěl zeptat, co nás čeká, když jsme si koupili dvoulůžko na CNL Pixis z Mnichova do Brém. Je to patrák a čísla lůžek jsou 82 a 86 ve třídě Economy. Bude to dole, nebo v patře. V těch vozech to asi bude dost stísněné, že?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3051
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2014 - 13:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.
No na konci července??Snad ti vyjde počasí, já bych spíš jel začátkem. Ale ono je to každý rok jinak. Počasí na severu je někdy vrtkavé. Každopádně je lepší si koupit lístek on-line. Je to jistota. Ty trajekty bývají slušně plné. Zpáteční si kup taky. Nevím jakou společností pluješ, ale tady je to takto : http://www.cassen-eils.de/ihre-faehre-nach-helgoland/buesum-helgo land/preise/
Co se týká CNL a patráku. Číslování nevím, je to tam v pohodě a celkem luxusní. Takže žádný obavy.

Jo a nedoporučuji nějak moc otravovat tuleně, jsou to pěkný mrchy, oni vypadají přítulně, ale zdání klame.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2014 - 13:22:44    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Díky za informace a odkaz na rezervace. Nějak se s tím poperu. Tuleně necháme na pokoji. Děti jsme odložili na tábor, tak by to mělo být v klidu. To bude můj návrat k německému moři po čtvrt století. Akorát, že v srpnu 89 to bylo o něco východněji[happy]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2014 - 14:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic se tam nezměnilo, písek a moře stejné [happy]. Jen tam nepotkáš tolik lidí od nás. Jezdím k Baltu pravidelně, mám to cca 5 hodin cesty autem. Jen člověk musí vychytat počasí. Je tam nádherně a veškeré služby na úrovni a celkem levné. Nechceš být na pláži, jdeš na kolo a nebo na brusle. Prostě fakt pohoda a maximální vyžití...
Tepich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2014 - 15:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š. Dej pozor na to, co je napsáno dole na stránce Cassen Eils - z technických důvodů nebereme zahraniční platební karty. Asi se jim nechce odvádět desátek karetním společnostem.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 13. června 2014 - 22:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud přijedu z Varů do Zwickau na EgroNet a pak bych se rád svezl S5 mířící do Leipzigu, co si mám koupit za lístek? Nemusím jet nutně až na konečnou, stačí třeba do poloviny cesty.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 14. června 2014 - 21:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem tomu, že projezdíš dva integrované dopravní systémy, totiž VMS a MDV, musíš si koupit jízdenku podle tarifu DB.
A protože cesta Zwickau Hbf - Leipzig Hbf už stojí 17,40 €, vyplatí se pro cestu tam a zpět koupit Sachsen-Single-Ticket za 22 €, co platí i v MHD.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 14. června 2014 - 23:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wxdf: A Sachsen-Single-Ticket by mohl platit už od Klingenthalu?
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 15. června 2014 - 05:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2835
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 15. června 2014 - 11:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

442 632 Talent 2 od Bombardieru překvapil dne 7.6.2014 na Sonderzugu do Schöny.
Zde při průjezdu zastávkou Schmilka-Hirschmühle.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 18. června 2014 - 10:24:37    Odkaz na tento příspěvek  

5.7.2014 bude obnoven provoz mezi stanicemi Dolní Poustevna (ČD) - Sebnitz (DB). Ve vlacích na trase Rumburk - Dolní Poustevna - Sebnitz - Bad Schandau - Děčín bude platit jízdné dle TR 10 (tedy vnitrostátní jízdné, provoz bude mít „peážní" charakter), zaměstnanecké jízdenky ČD rovněž platí, nelze ovšem nastupovat nebo vystupovat.
5.7. 2014 bude „slavnostní" znovuobnovení provozu po více jak 69 letech, poslední vlak tam projel v květnu 1945.
5. a 6.7. budou k mání pamětní jízdenky za 10 Kč, pro každý den barevně odlišené ...

Pokud jsem správně informován, personálně by měly být vlaky kryty strojvedoucími ČD se zkouškami „DB" ...

Blíže nevím ....
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 19. června 2014 - 22:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí při jízdě do Norimberku s předem zakoupeným Bayern Tiketem kooupit na české straně jen jízdenku Sokolov - Cheb (Gr)?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. června 2014 - 23:11:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí - i když úplně přesně platí BT až z první německé stanice, ale nikdy to nikdo neřešil, ani přes Cheb, ani přes Domažlice.
Taky existuje dražší B. Boehmen ticket, platný až cca z Liberce po ČD vnitrem přes Ústí do Chebu a Plzně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 20. června 2014 - 01:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: ok, díky, a teoreticky to ani nemá kdo řešit, v Desiru VGB jsem viděl už hodně, ale průvodčí to nikdy nebyla

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10550
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 20. června 2014 - 19:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k diskusi z počátku června:

Neznám detailně poměry na Waldbahn, ale když budu počítat vozidla:
Zwiesel - Bodenmais 1 ks;
Zwiesel - Grafenau 1 ks;
Plattling - Zwiesel - Špičák (i kdyby bylo vše zdvojené) 6 ks;
Plattling - Deggendorf (špičkové posily) 1 ks,
takže to mi dohromady vychází na 9 ks - tudíž 12 šuplíků by mělo stačit.


O vůz víc by bylo potřeba při zavedení 1 h taktu na trati Zwiesel - Grafenau. Vlastně, podle dostupných článků už k tomu mělo dojít (po modernizaci nádraží Spiegelau + zrychlení úseku Zwiesel - Spiegelau) loni v prosinci, ale asi stále nic (aktuální osobní zkušenost nemám; naposledy jsem tam byl předloni)... [uhoh]

Na YT jsem upladoval video dokumentující odjezd RS1 z nádraží Lam: https://www.youtube.com/watch?v=YdxN8TLFmzw

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Bigoss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 22. června 2014 - 21:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

měl bych dotaz - v létě se s manželkou chystáme na kolech do Hamburku a zpátky vlakem - už máme jízdenky a rezervace na kolo (je to IC s příjezdem do Drážďan kolem půlnoci); teď řešíme, jestli jet s brašnama, nebo si půjčit vozík za kolo (dětský kočárek). No a k jádru pudla - jak je to s přepravou takového vozíku za kolo? Je zapotřebí rezervace, podobně jako pro kolo, a kolik se platí za jízdenku? Dítě s sebou určitě nepovezeme ...:-)
A ještě by mě zajímalo - z Drážďan máme koupenou jízdenku do Bad Schandau s tím, že domů (do Ústí)už z B.S. dojedeme, kolik (teda jestli) budeme platit za kola v regionálním vlaku z Drážďan do Bad Schandau?
Díky moc za pomoc.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 23. června 2014 - 06:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle http://bahnreise-wiki.de/wiki/Mit_Kindern_und_Kinderwagen_im_Zug# Kinderwagen_im_Zug se považuje kočárek za zavazadlo a přepravuje se zadarmo. Doporučuje se odstavit ve vagonu bud' za jízdní kolo anebo ve voze pro rodiny s malými děti.Není nutno rezervace.
Za kolo z Drážďan do Bad Schandau třeba koupit celodenní doklad za 3 € .
Wigles
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.213.141
Odesláno Pondělí, 23. června 2014 - 15:08:25    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, potřeboval bych se dostat do Beilefeldu, potřebuji tam být v pátek ráno, nemohu se dohledat nějaké inteligentní cesty s dobrým poměrem délka cesty/cena. Poradí mi někdo ? Lze využít německé sezónní jízdenky ? Děkuji
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 23. června 2014 - 16:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 23. června 2014 - 20:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wigles:
nemohu se dohledat nějaké inteligentní cesty
Co přesně vám nevyhovuje na přímém nočním vlaku za 109 EUR ve 4lůžkovém oddíle? Budete tam ve 3:55. Pokud se vám nechce tak brzy vstávat, vystupte v Kölnu v 6:14 a v 6:48 vám jede ICE s příjezdem do Bielefeldu v 8:36.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 23. června 2014 - 21:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Dobrý den, potřeboval bych se dostat do Beilefeldu,... nemohu se dohledat nějaké inteligentní cesty"

To bude tím, že neexistuje: http://de.wikipedia.org/wiki/Bielefeldverschw%C3%B6rung.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 25. června 2014 - 01:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Todle někde jezdí nebo v minulosti jezdilo, nebo to byl prototyp na výstavu co se neujal.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 25. června 2014 - 14:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neujíždí DB tak trošku vlak
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 25. června 2014 - 14:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíš ty ceny busu mezi Drážďany a Berlínem?. To už tam jezdí BLB od 9 Eur několik let a 10x denně. Otevření autobusové dopravy v Německu má svoje úspěchy. [happy]

A dokonce je to ekologičtější jak vlak [happy] https://www.berlinlinienbus.de/service/bus_und_umwelt.php



(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 25. června 2014 - 15:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě toho otravují té nekonečné stavební práce.
V roce 1936 byl Henschel-Wegmann-Zug s parní lokomotivou rychlejší než dneska EC :-(
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 25. června 2014 - 23:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otevření autobusové dopravy v Německu
Proto jsou i ty ceny tak nízké, snaží se přilákat cestující. Je to nejrychleji rostoucí trh v dopravě v Německu, v dubnu existovalo již 169 vnitrostátních dálkových linek. V porovnání s železnicí je to ale pořád drobné podnikání - v roce 2013 přepravily dálkové autobusy na vnitrostátních linkách 9 mil. cestujících, železnice 130 mil. cestujících.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 27. června 2014 - 00:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: z druhéhu úhlu pohledu, kolik milionu cestujících přibylo do vlaků a autobusů od roku 2012 do roku 2013
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 27. června 2014 - 20:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik milionu cestujících přibylo do vlaků a autobusů od roku 2012 do roku 2013
Rok 2012 - počet cestujících ve vlacích cca stejný (131 mil.), v dálkových autobusech 3 mil., ale noví dopravci nebyli započítáni. Nárůst na železnici tak vychází na 0 mil., tzn. ani žádný pokles, a dálkové autobusy +6 mil., ale spíš o něco méně.
Očekává se, že dálkové autobusy bude využívat 10 % cestujících na dané lince, u frekventovaných tras potom 25 %.
Mě by spíš zajímala dochvilnost takových autobusů. Jedna věc je ušetřit peníze, druhá věc je zůstat trčet hodiny na neprůjezdné dálnici.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 19:15:14    Odkaz na tento příspěvek  

ad Glory : vidíte, já konduktéra v Desiru VGB z Chebu do "... redwitz" viděl třeba 23.5. ...
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 09:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem byl kontrolován ve vlaku VGB z Marktredwitz do Chebu. Pokud jedu tuto trasu vlakem DB, průvodčí přijde vždy. Také nezapomínejte na jednotnou sazbu pokuty 40 EUR.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 19:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2: u DB jsem ho potkal také vždy, u VGB jsem ještě štěstí neměl. Jezdím vždkycky na EgtoNet, takže je mi to vcelku jedno. Jen švagrová jede tento týden do Ichenhausenu a bude mít Bayern Ticket, tak mě zajímalo zda stačí ten lístek jen po hranice. 40€, to je skoro jako u nás, ne? Jen německé pány policajty potkávám u VGB s velkou pravidelností.

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 16:45:45    Odkaz na tento příspěvek  

Glory : DB jezdí do Chebu s konduktérem, VGB náhodně.
Na Waldbahn do Bayerische Eisenstein jezdí "nově" také konduktér, kdysi tam jezdil jen strojvedoucí, ale to byl třeba v BE jízdenkový automat ... Už tam není ...
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 02. července 2014 - 13:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na ICE 517 Köln Hbf 7:55 > München Hbf 12:27 jela dvojitá jednotka BR 407 Velaro D.

Donner au train des idées d'avance...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 01:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu,
co koupit z Cranzahlu do Vejprt pro dospělého, 10-ti a 4 leté dítě
854020
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 10:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najde se tu někdo kdo by poradil? Začátkem srpna se chystám na cestu Praha - Mnichov - Mulhouse a přes Basilej pak zpět. Mulhouse i Basilej je sice za hranicí Německa, ale valná většina cesty bude přes Německo. Dá se nějak na tuto relaci nebo alespon část cesty pořídit nějaké výhodné jízdenky např. u DB. Případně jak by pak cenově vycházel CNL 459 z Basileje do Prahy? Nikde jsem se právě na ten CNL konkrétní ceny nenašel. Předem díky za odpověd.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 14:28:46    Odkaz na tento příspěvek  

Glory : koupíte si jednu jízdenku za 2,10 EURO pro sebe, druhou za 1,40 EURO pro "starší dítě" v automatu tarifního svazu VMS.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 19:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Ok, díky, a na nádraží ten automat bude? Google totiž mlčí
dkg0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.227.144.90
Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 21:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: DB Erzgebirgsbahn má automaty ve vlacích. Berou mince a bankovky (20 € až od částky 9,90 €, 50 € od 24,90 €). Ve stanici Cranzahl automat není. www.erzgebirgsbahn.de
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 08:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

854020: Před cca měsícem jsem trasu Praha - Mulhouse (a pak dál TGV) jel CNL s použitím kombinace IR Global Pass + lehátko (27.50 E). Díky pravidlu "po 19h už platí políčko na druhý den" neplácáte dva dny...

Jinak pokud chcete čistě Basilej, tak bych asi vyzkoušel toto http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/slevy-evropa/-395 9/
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 13:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal, že Basilej má 2 nádraží - jedno švýcarsko-francouzské, druhé německé = při jízdě na něj stačí jízdenka s platností na DB
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 13:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem několikrát jel na/z Basel SBB na německý InterRail a neměl jsem problém. Stačí při kontrole v ICE zcela suveréně (a bez nervozity) prohlásit: V pořádku, ale já jedu jen do/z Basel Bad Bf [satan]

Donner au train des idées d'avance...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 18:41:04    Odkaz na tento příspěvek  

ad Glory : to je jízdenka "dopravního svazu pro jednu tarifní zónu", takže by se měla nechat koupit v libovolném automatu "ve vsi" ... tyhle jízdenky je třeba po nástupu označit v označovači ve vozidla (Entwerter) ...

ad Rail2005 : o jízdenku mezi Basel Bad Bf a Basel SBB se německý personál nestará, nikdo se o podobnou jízdenku nestaral ani při jízdě na německou FIP ... DB jezdí na SBB, stejně tak se na francouzskou jízdenku jede z Mulhouse na Basel SNCF ... v regionálce na St. Johann na jízdenku tarifního svazu ...
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 08. července 2014 - 10:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kamery Liberec:
VOZOVNA TRAMVAJÍ LIBEREC
TERMINÁL FÜGNEROVA + ŠALDOVO NÁMĚSTÍ + RYBNÍČEK
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
854020
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 17:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec,arj a další : děkuji za informaci a ještě jedna věc neví někdo jak se co nejlevněji dostat z Děčína do Berlína? Ideálně CityStar či něco podobného nebo na In-kartu pro dva lidi? Případně jestli lze zakoupit CityStar na úsek Děčín - Berlín, tak jak to jde např. Kúty gr. - Bratislava nebo Břeclav - Bratislava. Pro český úsek tj Praha - Děčín použiji Jízdenku na léto, ale jde mě právě o úsek Děčín, přip. státní hranice - Berlín jak ho vyřešit a co by asi vyšlo nejlevněji. Nikde jsem se totiž nedopátral nějakého solidního výsledku. Nakonec asi totiž nepojedeme na jihozápad, ale asi na sever Německa. Díky
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 18:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukej na http://ps.bahn.de/preissuche/preissuche/psc_start.post? - když si koupíš jízdenky včas, máš šance na 29 € ze Schöny do Berlína.
A z hranice do Schöny nejlevnější regionálním vlakem.
854020
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 19:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wxdf: díky a něco na ECčko by nebylo? Rozhodně to bude levnější ta mezinárodní jízdenka z Děčína do Berlína než z Prahy, navíc na to jet regionálkou nebude čas, spíš jsem myslel nějak to vhodně zkombinovat na tom ECčku, když jedu např. někdy do Bratislavy, tak kombinuju Citystar z Kuty gr. do Blavy a na hranice ČD jízdenku. Spíše se mě jednalo o to, zda by to nešlo nějak aplikovat i na tuto trasu a zda s tím případně něčím podobným nemá někdo zkušenosti.
Karel S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.67.181
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 20:25:20    Odkaz na tento příspěvek  

854020:

Podle http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx vyjde zpáteční jízdenka CityStar v relaci Schoena Gr. - Berlín pro dvě osoby s InKartami na 2411,- Kč, tj. ještě levněji než kdybyste si koupili akční jízdenky. Žádný přestup, v kombinaci s Jízdenkami na léto hezky rovnou z Prahy až do Berlína a zpět. [happy]
854020
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 21:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel S : to jsem chtěl vědět. Díky. Takže se to dá uplatnit stejně jako v případě Kútů a průvodčí normálně uznávají? Asi jo. No a v Německu jsou ještě tuším povinné příplatky na EC vlaky že? To předpokládám v tom zahrnuté není. Já se dnes na to byl ptát v Brně hl.n. a nebyli mě schopni toto řici a tvrdili, že to nejde a že musím jet za plnou cenu Praha - Berlín případně včasnou jízdenku, což se mi samozřejmě nezdálo už jen že na Slovensko to takto jde a mám to vyzkoušeno. V té době totiž budu právě mít i Jízdenku na léto a napadlo mě to zkombinovat, první nápad byl sice jet Student Agency autobusem, ale ten vlak takto nevyjde o mnoho drážší a cesta bude určitě zajimavější.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 21:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě to výše uvedeným způsobem lze. A na vlaky EC nejsou příplatky ani v Německu, ale u slevy Citystar je povinnost zakoupit si místenky. Což jsem doporučoval (svého času když jsem dělal v mezinárodní pokladně) i když cestující měl klasickou jízdenku bez slevy Citystar, neb v Německu těmi vlaky jezdí opravdu hodně lidí.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 23:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

854020: a vlak do Ústí a pak s Eurolines autobusem za 1280 pro dva do Berlína by to nešlo?
Karel S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.67.181
Odesláno Sobota, 12. července 2014 - 10:41:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, určitě to tak lze, osobně před pár lety vyzkoušeno. A jak správně píše Jarda_kučera, příplatky na EC v Německu nejsou (alespoň k mezinárodním jízdenkám, což jízdenka Schoena Gr. - Berlín vydaná v ČR je), ale u slevy CityStar je povinnost koupit si místenku. Tím se to bohužel trochu prodraží, konkrétně přes eshop o 84,- Kč na osobu a směr, takže to pak celkem vyjde na 2747,- Kč.

Alternativou by bylo koupit si přes eshop ČD včasné jízdenky pro dvě osoby na relaci Děčín-Berlín a zpět celkem za 2688,- Kč (4 x 672). Ale i u nich bych doporučoval dokoupit si místenky (opět za 84,- Kč na osobu a směr), navíc je včasná jízdenka je vázána na konkrétní den a vlak a může být vyprodaná.

Čili bych volil tu CityStar, i když na ní jsou povinné místenky, protože jak píše Jarda_kučera, v Německu jezdí dálkové vlaky často plné a investice do místenky se vyplatí. Navíc CityStar umožňuje na rozdíl od včasné jízdenky flexibilitu.
854020
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 12. července 2014 - 11:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel S: díky za rasy, no právě ta flexibilta se hodí
Glory . určitě šlo ono vůbec nejlepší je to Student Agency za 1250,- z Prahy tam i zpět, ale zase ještě předtím pojedu na jih Čech a právě proto asi budu pořizovat tu Jízdenku na léto a potom s kámošem pojedeme do toho Berlína a tak mě právě napadlo, že by to vlastně šlo tu letní jízdenku použít na hranice či k hranicím a pak to doplatit,, což jak píše Karel S. nevychází zas tak zle jak jsem si myslel.
Karel S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.67.181
Odesláno Sobota, 12. července 2014 - 12:37:31    Odkaz na tento příspěvek  

Rádo se stalo. [happy] Ještě jen dodám, že ten CityStar je nutné koupit nejpozději tři dny před odjezdem. (to koneckonců platí i o včasné jízdence, ale ta může být vyprodaná už dříve)
Pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.5
Odesláno Středa, 16. července 2014 - 18:20:27    Odkaz na tento příspěvek  

Blíží se žitavský historik mobil. Rád si s rodinou zaplatím vstupné, které je uvedeno. Ale na vlaky bude platit Libnet ticket ???