K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 27. 08. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 27. 08. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nikolas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 16:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VIDEO: Vlak na Okoř pro zaměstnance SŽDC včele s 213.902 https://www.youtube.com/watch?v=CBeLqvIVbCs
Párař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím.
Potřebuji poradit, kde si mám požádat o svolení pro publikování několika fotek, které jsem pořídil v Lužné u Rakovníka.
Má někdo nějaký kontakt na zodpovědnou osobu z muzea?
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.211.146
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:15:30    Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo fotografie z ranního návratu 556.036 po 090?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10499
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Párař: pokud jste si je udělal sám, z veřejně přístupných prostor (třeba během návštěvních hodin) a v místech, kde by to nebylo třeba nějak zapovězeno, tak bych řekl, že žádat nikde netřeba.. [wink][nene]
Párař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: No jo - ale když oni mají v návštěvním řádu černé na bílém, že fotografování pro komerční účely je zapovězeno - může se leda s povolením.
Tak nevím. Chtěl bych mít jistotu.
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6305
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 19:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 19:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Párař: pár sekund hledání na netu:
Internet: www.cdmuzeum.cz
E-mail: info@cdmuzeum.cz
Telefon: 313 537 700
Telefon ČD: 972 251 036
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.211.146
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 19:18:21    Odkaz na tento příspěvek  

Párař: pokud na těch fotografiích budeš vydělávat, potřebuješ určitě písemné povolení (právě kvůli návštěvnímu řádu). Pokud ne, je určitě slušné informovat někoho o tom, že se budeš chlubit jeho prací/majetkem; popř. kde a proč. Já jsem o povolení jednou někde žádal a dozvěděl jsem se, co by mělo být uvedeno u tohoto díla (číslo lokomotivy, majitel, provozovatel), protože ne všechny exponáty patřily muzeu. Zkus oficiální e-mail muzea, za to nic nedáš.
Vojtěch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 20:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

application/pdf
Jizdni rady SJR.pdf (26.1 k)
Už se to blíží. Doufám, že bude hodně fotek z lokálky :-)
XXXjaryn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.25
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 20:38:42    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtěch: a už se ví s jak reprezentativní soupravou bude jezdit "Bulík" letos??
Vojtěch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 20:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem se zatím nedozvěděl. Doufám ale, že to budou ty hradecký baiky než najbrtí klasika......
Quadrophonia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 22:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde jedna nálodofffka z Kácova 18. srpna.
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 22:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtěch:
Přibližně v té době by měla nějaká pára překročit blízký hraniční přechod při cestě do/z nedalekého polského železničního muzea.
Jardadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 23:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nálodoffka pěkná, jen ta topírna asi brzo spadne. Vodárna má už slušně nakročeno.[uhoh]
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 23:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: No jo - ale když oni mají v návštěvním řádu černé na bílém, že fotografování pro komerční účely je zapovězeno - může se leda s povolením.
Tak nevím. Chtěl bych mít jistotu.


Nesmíte všechno brát tak vážně, v návštěvních řádech je toho napsáno... I když ty fotky použijete ke komerčním účelům a budou tam čistě jen lokomotivy, nepotřebujete ničí souhlas, proč taky, nedotýká se to ani autorských práv, ani ochrany osobnosti...

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 05:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex - nebyl bych si tak jistý - spousta muzeí, galerií a jiných instancí jako hrady, zámky, zoo a pod., u nás i celé Evropě vyžaduje poplatek za focení už předem a taky rozhodně nejde ani o ochranu osobnosti. Ergo to v muzeu železničním může platit taky.
Lepší než mít esenbácké svaly je se dotázat na místě nebo právníka s komerčním zaměřením. Co vy na to, pane Quexi ?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 07:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Quex je právník[wink].
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7181
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 08:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: [lol] Přečtěte si ještě jednou, co jsem napsal a zkuste se nad tím zamyslet. Ani občanský zákoník, ani autorský zákon apod. prostě nevyžadují souhlas a publikováním fotografie cizí věci, proč taky? Ale samozřejmě v podobných případech o souhlas žádat můžete, to je celkem vaše věc.[biggrin]

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 09:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
I když je dotyčný právník nemá pravdu. Autorská práva či ochrana osobnosti nemá samozřejmě nic společného s daným případem, ale jsou zde jasná pravidla (návštěvní řád) jak se má člověk chovat. A nelze je zpochybňovat ani údajným právníkem. Komerční (obchodní)fotografování je zakázáno zcela z prozaického důvodu. Poškozuje subjekt, který tyto artefakty vlastní, financuje opravy i vkládá práci svých zaměstnanců. Potom přijde někdo kdo objekty nafotí a obchodně využije. Jinými slovy je prodá dalším subjektům a tím se nezákonně obohatí, poškodí původního vlastníka; v tomto případě DHV v Lužné.
Pan Párař se zcela jistě nechystá fotografie uplatnit obchodně a tak je může bez problému uveřejnit na K-reportu. k jeho dotazu: Ano, mám dobrý kontakt na vedení DHV.
Henry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 09:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon souhlas nevyžaduje. Návštěvní řád, který se zakoupením vstupenky a vstupem zavazujete dodržovat, říká něco jiného. Pokud řád není v rozporu se zákonem (a to není), jsou jeho ustanovení platná. A je jedno, jestli je to vstupenka na koncert, do aquaparku (na plovárnu), či do muzea. Tohle by měl ovšem vědět i neprávník.

Počítám, že pokud kolega slušně požádá, bude mu v rámci interních pravidel instituce(jistě nějaká existují) vyhověno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Henry.)
Povstalec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 09:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeji dobrý den.
Nemáte někdo k dispozici fotografii stanoviště lokomotivy 434.2? Včetně toho jak vypadá podlaha, stěny strop atd... Je to pro model. Děkuji.
Dále se chci zeptat, jestli nevíte s jakým tendrem jezdila 434.2339? Podle neoficiálních by měla mít 818, ale oficiální to nepotvrzují. Děkuji.

Optimismus je způsoben nedostatkem informací.
Třikrát sláva Metalu a královně Tarji!
www.kpka.cz
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze zákonů o fotografování
Property Release a fotografování věcí pro komerční použití
Property Release - fotografie věcí, které jsou určeny na prodej (např. pro fotobanku) musí být doloženy souhlasem majitele osoby. Souhlas musí být udělen písemně a nazývá se Property Release. Jedná se o souhlas majitele s komerčním využií fotografie různých věci, jeho nemovitosti nebo dopravního prostředku apod. Podmínky smlouvy jsou velmi podobné jako u souhlasu fotografované osoby - Model release, viz výše.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7182
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pane Henry, nebuďte směšný. Opravdu si myslíte, že jakýsi návštěvní řád založí závazek jedné strany (návštěvníka) navždy se zdržet publikování fotografií v navštíveném objektu? Nebo jak dlouho takový závazek trvá? Nepromlčel by se třeba někdy? A co se stane, když by ten návštěvník porušil takový "závazek"? Pak by se ten vlastník mohl domáhat náhrady škody? Ale jaké škody, vznikla mu opravdu skutečná škoda nebo ušlý zisk? A pokud ušlý zisk, vznikl opravdu tomu vlastníku, a pokud ano, v jaké výši?
To jen pár otázek k přemýšlení, jinak se neodvažuji se zdejšími znalci práva pouštět do diskuse...[lol]

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7183
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze zákonů o fotografování

Co jsou "zákony o fotografování"?[blush]

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:
Ty zákony si jistě jako dokonalý právník dokážete dohledat. Nebuďte tak namyšlený. Já jsem od počátku 60. let dělal trestní právo až do roku 1969 kdy jsem byl v prověrkách vyhozen.
Navrhuji tuto "plodnou diskusi" uzavřít. Nikam to totiž nevede.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2889
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je to zde samý zákon, přidám něco k danému tématu. [happy] Přikládám snímek lok. 464.202 na kterou už se většina fotičů těší až ji spatří na trati... [fotic]



P.S. byl jsem tam se skupinou, kterou prováděl průvodce, o zákazu focení ani slovo..., takže každý fotil, co jen šlo, já jsem se zaměřil na 433.001 a 464.202 [wink]

Na Valašské Meziříčí, stejně jako na parní lokomotivu 433.002 nedám nikdy dopustit!

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.7.161.147
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 11:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

Dobi: Krásná mašina. Že by na ukončení sezóny v Lužné jela na přípřeži s Papouškem jako před přesně 20 lety ve Velenicích?
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 12:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: to Ti musí prozradit jiní.... [happy]

Na Valašské Meziříčí, stejně jako na parní lokomotivu 433.002 nedám nikdy dopustit!

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.180.12
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 12:25:54    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák 879: Jestli to máte z internetu, tak to zřejmě vychází z nějakých ustanovení anglosaského práva. Některé soudní spory v kontinentální Evropě vedly k tomu, že nakonec byla konstatována neplatnost nebo irelevance takových a podobných ustanovení v Evropě.
Bramac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2013
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 12:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  






sobotní TBZtka parní ozubnicové lokomotivy 4296 v okolí Tisovce
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 12:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paráda, celý víkend jsem si říkal, jak se tam daří.
No, zkrátka negativní dopad manželství na účast na podobných věcech. O dva týždne to hádam bude lepšie [happy] Neptal jsi se náhodou Jirky Kubáčka na ten přípravek na hubení naftalínových byrokratů, který na Slovensku úspěšně aplikují?


(Příspěvek byl editován uživatelem Wool.)

14. 4. 1986 - 27. 7. 2013... Nikdy na Tebe nezapomenu, bratře...
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 12:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hank:
Všichni, kteří se vyjadřovali na toto téma (včetně mě)jsme byli uvedeni v omyl. Ono je to totiž zcela jinak. Chcete-li podrobnosti napište na můj mail.
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.248.249.175
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 14:03:08    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapcům na Slovensko velká gratulace. Pro pana Wool: Já osobně si myslím (mám manželku za Slovenska a taktéž v těchto končinách spoustu kamarádů), že žádný na vámi zmiňovaný problém recept není, pouze jasné přímé a hlavně rychlé řešení (na Slovensku móc oblíbené). Pravda velmi primitivní, ale velmi účinné.
Hluboce smekámn před Jirkou Kubáčkem, že to dokázal dotáhnout do finále a taktéž před Laco Jamborem a pány z Vrútek, no a samozřejmě před všemi z tisovecké zubačky.
rosta.k2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 14:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Štokr 556.036 v Lovosicích 24.8.2014

čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

Snad nám tu zubačku bratři Slováci někdy půjčí [jidlo], když to s tou naší dopadlo tak neslavně!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák - Až se Pepo budeš nudit písni mi pár slov na téma.
Pane právníku Quexi hádat se nemíním protože zákony a fotografování tu už vyvolaly dosti kontroverzí, hlavně co se ochrany osobnosti týká.
Jak to mají ošetřena muzea nevím, nicméně bych doporučil exkurzi po evrpských muzeích a galeriích. Pak mi můžete napsat své zkušenosti s aplikací zákona. O Rusku se raději nezmiňuji, stejně jako o azijských zemích.
Zatím byste mi mohl vysvětlit, jak je v právním státě možné, že státní instituce má v návštěvním řádu ustanovení odporující zákonu. A Lužná není zdaleka sama, kdo toto ustanovení praktikuje. Proč tedy dělí fotografování na určené pro komerční a nekomerční účely a zatímco první zapovídá, druhé povoluje bez ptaní ?

Ad zubačka -Kluci slovenští jsou frajeři, klobouk dolů. A držet palce....
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7184
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím byste mi mohl vysvětlit, jak je v právním státě možné, že státní instituce má v návštěvním řádu ustanovení odporující zákonu.

Protože pořád nechápete, v čem je problém. Nejde o to, jestli něco "odporuje" zákonu, ale snažím se vám vysvětlit, že podobné zákazy do budoucna v návštěvních řádech apod. jsou prostě nevymahatelné, protože takový závazek prostě mezi stranami nevznikne, nehledě na to, že i kdyby teoreticky vzniknul, jeho porušením by stejně nevznikla žádná škoda. Pořád nechápete, že celé je to o tom, zkasírovat fotiče na místě (a tam bude plně v souladu s návštěvním řádem, když mu bez zaplaceného poplatku nedovolí fotografovat), ale návštěvní řád mu prostě nemůže po opuštění místa (tj. po splnění smlouvy) do budoucna stanovovat nějaká další omezení. To jsou prostě základy teorie práva.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Bramac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 12-2013
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někdy určitě [wink]
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 16:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:
Z Vaších výroků mám pocit, že vůbec nevíte, kde je zakázáno fotografovat. Mladšímu kolegovi rád napovím. Jedním z míst jsou i musea. DHV je ke svým návštěvníkům natolik benevolentní, že fotografování upravuje návštěvním řádem. Jestliže vznášíte odpor, podejte na DHV žalobu pro porušování zákonnosti. Prosím, abyste mě již nadále svými výroky neobtěžoval.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7185
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 16:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže vznášíte odpor, podejte na DHV žalobu pro porušování zákonnosti.

Mně osobně je to úplně jedno, já se na svolení neptám a ptát nebudu a Vy si o souhlas požádáte.[biggrin] A tím bych tu debatu ze své strany asi také ukončil.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 17:57:30    Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotiva 556 036 při zastávce v Bílině 23.8.2014:

Martin759
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 18:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Přípřež by byla pěkná, ale Rosnička je již psaná na tuto akci http://www.denzeleznice.cz/moravskoslezsky-kraj
Že by ji táhli sem a pak znovu do Lužné? Tedy za předpokladu, že se stihne opravit...
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.211.146
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 21:42:24    Odkaz na tento příspěvek  

Martin759: asi se to nestihne :-( Ale jinak konvoj pro Lízu, štokra a papouška bude muset být zaveden (kvůli Křivoklátu a Lužné), takže s dopravou by problém nebyl ;-)
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 23:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tisovská zubačka žije... a Polaun?
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 23:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32 - Polaun, máte-li na mysli německý název jistého katastrálního území obce Kořenov, žije neméně. Pravidelné akce pořádané zdejším SDH, v rekonstruovaném bývalém objektu Sokola s kuželnou je k mání jakostní točené plzeňské za lidovou cenu a hřbitov je řádně opečováván. Mše je sloužena pravidelně v neděli po poledni. Duchovním správcem je p. Kadlic. Dlužno dodat, že v současné době probíhá rekonstrukce pozemní komunikace spojující tuto část obce s nedalekým Tesařovem.
Pokud se jedná o parní ozubnicovou lokomotivu vyprodukovanou v roce 1901 pod výrobním číslem 1472 ve Floridsdorfu s určením pro RGTE, pak se, prosím, ptejte nejmenovaného bakaláře, jenž chodí do práce v pražské ulici Kostelní, neb právě ten je reprezentantem právnické osoby, jež formálně obdařuje daný sbírkový předmět odpovídající péčí. Na takového odpovědi nejsme na kopci zařízeni, on Vám jistě bude schopen udělit velmi kvalifikovanou odpověď. Děkuji.

14. 4. 1986 - 27. 7. 2013... Nikdy na Tebe nezapomenu, bratře...
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 00:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Quex - nu, jenže ona ta soluce nemusí nutně být tak jednoduchá z hlediska okamžiku svého nastání. V souladu s autonomií vůle stran, jakož i jednáním v mezích kogentních norem, si můžeme sjednat i takový závazek (řekněme závazek zdržet se určitého jednání na dobu neurčitou - zcela běžné), který samozřejmě nesmí být v rozporu se zákonem (tedy i korektiv dobrých mravů). Samozřejmě uznávám, že bychom se dostali do roviny jiných důvodů zániku takového závazku (výpověď), potažmo pravděpodobně ochrany spotřebitele či jiné slabší strany (zde typicky smlouva uzavřena adhezním způsobem), nicméně osobně bych řekl, že (a) to není téma pro zdejší platformu, (b) apriorně bych takový - byť notně absurdní - závazek nevylučoval. Odpovědnost za škodu je sice z hlediska předpokladů svého vzniku pěkná věc, nicméně zde by stačila i smluvní pokuta, u níž nastání škody zásadně neřešíme. A o výkon jiného práva bych to neopíral, protože jeho předpokladem je neporušení jiné povinnosti (i smluvní, vide klasickou parémii nemo turpitudinem suam allegare potest).
Téma zajisté k úvaze - pokud by po mně někdo chtěl plnění za focení vlaku v exteriéru, tak bych jej poslal do [zadnice] (naháněči naháněčů podél tratí), pokud bych neuznal za vhodné v rámci společenské úsluhy (ani darování bych nebral v úvahu) obšťastnit drobným obnosem - zde by ale byla předpokladem výměna montérek za sklo, na což stále není prostor. Oproti tomu při sjednání a založení smluvního závazkového vztahu (třeba muzeum) bych to asi bral jinak (pacta sunt servanda). Ale proti gustu...

14. 4. 1986 - 27. 7. 2013... Nikdy na Tebe nezapomenu, bratře...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4893
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 05:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex - já nechápu - to je jev u mne běžný.Horší je ,že vy jste od samého počátku nepochopil smysl dotazu.
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 05:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Chápu dobře, že vrútecký štokr si ještě střihne říjnový Křivoklát, než se vrátí domů?
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.7.161.147
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 08:01:02    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle: Bohužel vůbec netuším, ale jelikož je Lužná i Křivoklát opět v jeden den, bylo by super mít ho tu ještě na tyto dvě akce. Loni to tak bylo i s 475.196, tak snad nám ho tu na Křivoklát ještě nechají :-)
556.036
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.12.48.22
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 08:26:10    Odkaz na tento příspěvek  

zostane aj do lužnej
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 09:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bramac > Krása, doufám, že vše proběhlo v pořádku.

V jakém stavu je oprava (nebo obnovení...) ozubnicové trati?

úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku - Osoblaha
[masinka] lokomotivy U57.001, U46.002, TU38.001, TU47.0
Klub přátel osoblažské úzkokolejky - kpou.ic.cz
Slezské zemské dráhy - www.osoblazsko.com
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 09:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.036 Tak to rád slyším [happy]
Bramac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2013
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 10:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sajtr:

Dejda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2013
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 10:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní lokomotivy U37.002 a U46.101 na tratích JHMD 18.8.2014

https://youtu.be/-sdToMTn-Q0

Youtube kanál
Bramac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2013
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 10:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sajtr: vše proběhlo v pohodě

Petr .H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.137.40
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 17:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Mám prosím dotaz na fungování občerstvení na historických vlacích?
Jiří Adamec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.215.210
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 20:02:31    Odkaz na tento příspěvek  

Bramac : Dobrý den. Gratuluji ke zprovoznění této nádherné ozubnicové parní lokomotivy. Lokomotivě i lidem okolo ní přeji vše nejlepší a mnoho šťastně najetých kilometrů.
Bramac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 12-2013
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 20:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poděkování a gratulace patří řadě lidí, protože je to projekt na kterém jich spolupracovalo opravdu hodně: zajištění odkupu a převozu na Slovensko, provedení opravy ve Vrútkách (úžasná práce nejen po řemeslné stránce - vše co má fungovat, funguje!), zajištění financí a údržba s provozem na místě v Tisovci. Za tím vším stojí řada skvělých lidí!
andy.475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2012
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 23:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdarec-nevy nekdo jizdni rad na 6.zari na vlak z drazdan do turnova pres mladou boleslav??diky.kdyztak do mejliku...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 05:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bramac - a to je výhoda Slováků - chuť spolupracovat, ne škodit, podrážet, pomlouvat.
Ne vždy to asi vyjde - viz Gontgulák ale výsledky jsou přesto skvostné.