K-report
 

Archiv diskuse Slovensko do 28. 08. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 28. 08. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 10. srpna 2014 - 10:08:25    Odkaz na tento příspěvek  

V práci jsme všichni soudruzi a zdravíme se Čest práci !

Takovýhle transparent mívali v depu Ostrava hl.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 10. srpna 2014 - 13:24:39    Odkaz na tento příspěvek  

ad intelpetr : Bc. je plnohodnotné VŠ vzdělání ... bohužel mnozí "čecháčci" jsou postiženi titulománií (titul se fakt nádherně vyjímá na parte nebo náhrobním kameni), jako za c.k. monarchie ...
Zajímavé je, že v zemi, která patřila mezi "náš vzor od února 1949 do poloviny listopadu 1989 se nějak tituly nepoužívaly - pokud se tam vůbec udělovaly.
Tam frčelo oslovení "tovarišč" nebo "graždán" ...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.60
Odesláno Neděle, 10. srpna 2014 - 16:23:59    Odkaz na tento příspěvek  

A pokud je pravdou z jaké je školy a doby, tak tomu nerozumím už vůbec.
Fakt nebo si děláš pfrdel?
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 10. srpna 2014 - 18:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je to technická škola a určitě nebyla soukromá a většinou mezi technikama jsou normální lidi, tak tomu právě nerozumi, co si dokazuje titulem na fotkách.

"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 10. srpna 2014 - 18:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq:
Hele tobě to může být zcela u zadele, je to jeho věc jestli tam má uveden titul. Jsou to tvoje fota??? nejsou!!! Když se ti ty fotky nelíbí tak na ně nekoukej a raději se zdrž komentářů.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2014 - 15:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq: Já s Vámi souhlasím a taky mi to nejde na rozum. Ale je to jeho věc, vystudoval slušnou školu a je na to hrdý, v pořádku - holt citlivost na to, kam co napsat, má každý nastavenou jinak. Kecy o závisti ale nechápu tuplem - co tahle číst a porozumět, než hned startovat a ve finále si pomoci takovým klišé?

Peter: pěkná fotka a objekty na ní! Návrat do let jinošských (ta oblast...).

MZ: Hrob je dobrý! Onehdá jsem dostal od spolužáka svatební oznámení, celkem vkusná záležitost a na tom Anna Nováková a Mgr. Josef Novotný budou oddáni.... (jména změněna). Znáte to o té pěsti a oku...

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2014 - 19:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počas výluky na trati 180 / Varín-Vrútky / majú rýchliky meškania oveľa vyššie než informuje web ZSSK. Napr. R 612 Okay elektro odchádza z Vrútok s +30 min,podobne R 608,610,605 ak čká na R 606 a EC 122.[ko]Absencia výlukového jř=velký chaos.Cestujúci nikdy nevedia,kedy prídu do cieľa svojej cesty
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. srpna 2014 - 22:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad tituly - moje matka je schopna napsat mi i na pohled z dovolené "Vážený pan Mgr.". Nepochopitlené a vcelku trapné... A neustále opomíjí, že mám i druhý titul :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4562
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 09:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq: Jsi typický zakomplexovaný jedinec. Běž se raději podívat, jestli ti zas nezmizely nějaké kolejnice a drobné kolejivo mezi Loktem a Slavkovem. Je to přeci pro SŽDC vysoce cenný majetek[biggrin].

Pro všechny: Ať si každý píše tituly všude tam, kde mu to vyhovuje. Já třeba svůj titul v mimopracovní sféře nepoužívám nikdy a v pracovní sféře minimálně......


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
janka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.66.23
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 09:23:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, tak prý bude jezdit na Košičanu přes Valmez pendolíno, tím ale dojde k rozbití taktu kvůli rychlosti, ale pokud stihnou dát Slováci na 125, 120 z Púchova do Žiliny a 180 nové rychlostníky, mohl by to být nejrychlejší spoj zhruba o hodinu před ostatními EC ČD i RJ a LEOExpresem. Pravda ale je, že ČD na 280 zpomalují, zpočátku se jezdily Hranice n. M. - Žilina za 2hodiny - 2hodiny 2 minuty, nyní je to 2 hodiny 15 minut. Přes Ostravu je to 2,25, přičemž před rekonstrukcí to bylo cca 2,45. Ono až Slováci zrekonstruují úsek Púchov - Žilina a pokud by se s tím dělala 280, hlavně přeložky Hranice - Černotín a VM - Vsetín, bylo by to moc zajímavé časově.
batat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2012
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 10:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sa spomalilo, lebo 2 hodiny 2 minúty boli nereálne.

Rekonštrukciu Púchov - Žilina moc nesledujem. Ale preložky sa nerobia, takže neočakávam výraznú zmenu rýchlosti. Skôr očakávam zníženie kapacity.
Thalys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 3-2014
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 11:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolino cez Valašsko ? no to by bolo ozaj zaujímavé. Ale nepísalo sa, že ČD chcú predlžiť spoj z Ostravy do Košíc, či ?
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 11:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavne bude zaujímavé, kam sa v piňďovi dajú kočíky a batožina...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 11:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolíno přes Valašsko?
Asi nene. Autovůz na Košičanu je celkem slušně využíván...
Jestli se současný Košičan bude jmenovat Košičan je otázka jiná...???...
Pinďa pojede určitě přes Ostravu...[wink]
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 18:58:05    Odkaz na tento příspěvek  

Swariner - s tím hrobem i svatebním oznámením, to sedí.
Vždyť přeci bývaly doby, že si vzala pana "vrchního poštmistra" a pak měla titul "paní vrchní poštmistrová". To není zas tak moc dávno.
A všichni ji potom takhle titulovali. Jak píše MZ, na tituly si národ vždy potrpěl ! (nedaj-li mi medaili ?)
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 21:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS : Tak se tady bude střílet !
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 23:04:19    Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn: až řeknu tři, tak se to začne mydlit. TŘI ![happy]
janka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.66.23
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2014 - 00:34:03    Odkaz na tento příspěvek  

batat: V roce 2006 a 7 to reálné bylo a bylo to dle JŘ. Ovšem dnes při přestavbě na Slovensku je asi vata nutná. Já četla, že za Púchovem má být přes přehradu (tuším Nosická) most a snad i rychlost 200 km.
Thalys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 3-2014
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2014 - 00:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, trať od Púchova až za Milochov (pred PB) bude vedená komplet v novej trase - 2 mosty a 2 tunely
batat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 2-2012
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2014 - 13:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to bylo na knap na úseku Hranice na Morave - H. Lideč. Někdy se to vyjezdilo, jindy se nabíralo zpoždění.

Teď na Slovenském úseku do Žiliny i +20 minut.

Ten most a tunely jsou reálné? Já myslel že to je jenom zbožné přání. Už se začalo stavět?
Ladik120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 5-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2014 - 22:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, v příštím týdnu tedy konkrétně v pondělí jedu na pravděpodobně asi 10 dní na slovensko, kde se budu přemisťvat z místa na místo převážně vlakem, je mi 17, mám in kartu čd a to je tak asi všechno, existuje něco výhodného jak alespoň trochu ušetřit? Příklad výhodné jízdenky, celodenní, víkendová atak??.. Na webu ŽSS jsem zatím našel jen toto: zřejmě něco obdobného jako u nás Jízdenka na léto- http://ikvc.slovakrail.sk/inetSLOVAK/pageFlow/shopping/ticketPara m.do [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ladik120.)

Karosa C734.20- 3L5 0754 (1986) Busline Jablonec nad Nisou [jidlo]
Portáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2014
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 06:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K SC do Košic:
Na konci července jsem jel Pendolínem z Olomouce do Fr.Lázní, bohužel se mi nezdá Pinďa na tak dlouhém ramenu nevhodnější, natož do Košic...
Je to tam dost sardinkové (pro vysokého chlapa) strašně stísněné- ještě méně místa pro kufry v uličkách, naklápění v protisměru mi dost hýbalo žaludkem a pokud člověk zaplatí příplatek a nesedí zrovna u stolečku a u okna a tak říkám - není nad kupé, buďme rádi za to, co nám jezdí na EC na Valachy!!!
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 10:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo,každýmu vyhovuje něco jinýho.A proto buď rád,že si můžeš vybrat,co ti bude vyhovovat nejlíp a nemusíš jezdit Pinďou.[wink]
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 11:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pokiaľ bude z prahy za žilinu/vrútky pinďa jediná ponuka ZSSK/ČD, tak alternatívou bude iba RJ...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 12:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 540 Autovůz na Košičanu je celkem slušně využíván...

[coze] Od kdy. Kdykoli jsem v Pardubicích viděl Košičana, tak maximum byly dva automobily. Dost často jeden nebo nula. Tomu neříkám slušné využití
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 12:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pokiaľ bude z prahy za žilinu/vrútky pinďa jediná ponuka ZSSK/ČD, tak alternatívou bude iba RJ...
Pro někoho asi problém.Já si v Žilině přestoupím.[happy]
janciP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.91.14.125
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 12:50:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tento utorok na 123 4 auta, minulý štvrtok na 122 6 áut.
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 14:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prajem pevné nervy pri spoliehaní sa na prípoj, ideálne s malým dieťaťom, kočíkom a batožinou. Piňďa na toto rameno podľa mňa nie je to pravé orechové. Kor ak na 180 nebude klopiť.
AD autovozeň na Košičanovi - cez rok je to ozaj bieda, ale traz cez prázdniny pomerne slušné.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 18:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zato autovozy na nočných vlakoch sú využité slušne, radšej by som ten voz z Košičana prehodil tam. Košičanom som išiel s autom raz v živote, keď som nedostal lístok na nočný vlak ani o tri dni skôr ani o deň neskôr a už to nespravím, radšej si to odšoférujem, odpočinúť si človek neodpočinie a osem hodín sa žrať vo špajzáku nedá.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 19:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tratovak:
Proto píšu:Pro někoho asi problém.Já si v Žilině přestoupím.
Já jsem už ta druhá skupina,ale věřím,že pro tu první(děti,kočárky atd)to je ten problém.
Thalys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2014
Odesláno Pátek, 15. srpna 2014 - 20:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snáď Košičan cez Valašsko ostáva, nie ? to by bola pekná hlúposť nechať priame vlaky iba cez Čadcu st.hr.
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 17. srpna 2014 - 16:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záběry motorového vozu řady 861 na trati Prievidza - Nové Zámky: http://www.youtube.com/watch?v=dT0984ibTCo
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 18:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poprad - Tatry dne 7.7.2014: https://www.youtube.com/watch?v=pMrdIZ-oTGQ
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 16:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

861 mají jméno: odkaz
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2012
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 17:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242.543 s dvaceti cisternami v Leopoldově: http://www.youtube.com/watch?v=Dt1n1Y_6SIc
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 00:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvažuju o návštěvě slovenských nulek mezi B-B a Breznem. Je jejich nasazení na této trati jisté? Podle sledovačky by se tu čtyřky ukazovat neměly.

Řídící systém INTELO
Peter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 22:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Súkromná spoločnosť na lokálnych tratiach Gemera:
[fotic]

viac fotografií aj s titulom na známom webe [vypravci]

http://www.zeleznicne.info
http://www.slovenskezeleznice.sk
Lofofor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 10:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priatelia, potreboval by som si upresniť nejaké informácie ohľadom Marcheggských mostov. Neviem, či sa to hodí práve sem, ale nič zlé sa snáď nestane. Zaujímali by ma nasledujúce záležitosti:

1. Nevyužité piliere v tesnej blízkosti viaduktu (foto1). O čo presne sa jedná? Je to pozostatok druhého mostu, ktorý v týchto miestach existoval pred rokom 1918? Jednalo sa o druhú koľaj? Alebo dokonca o koľaj spojovacieho oblúku medzi Marcheggom a Devínskym Jazerom? Informácie o tejto skutočnosti sa rôznia a neviem sa dopátrať pravdy. Prípadne je tu aj ďalšia možnosť, že sa piliere pripravovali pre rozšírenie trate, ale k definitívnemu dokončeniu nikdy neprišlo.

2. Na začiatku viaduktu na slovenskej strane je po pravej strane (v smere do Rakúska) niečo ako vojenský bunker (foto2). Po vstupe do tohto objektu narazí človek na horizontálnu šachtu s koľajničkami, ktoré smerujú do útrob mosta (foto3) Vedel by niekto povedať, na čo táto šachta slúžila? Nenašiel som o nej absolútne žiadne informácie...

Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 15:53:34    Odkaz na tento příspěvek  

ad Portáš : nahradit suprové slovenské vozy na Košičanu, považuji je za špičku toho, co na českých kolejích jezdí, Pendolinem, jehož sedačky jsou v žebříčku pohodlí hluboko na chvostu (i za sedáky v "jen" modernizovaných vozech B.. nebo Bd... nebo červených ojetinách z Rakouska), je jako náhrada ojetého Mercedesu 600 novoučkým Trabantem Limusine ...
Po návratu z cestování v Bulharsku a Rumunsku jsou tamní vlaky, co do pohodlí sedaček, lepší než Pendolino ... Bulharsko - především ojetiny z NDR (vozy Bm 9 kupé s posuvnými sedáky, velkoprostory typy By - 11 řad sedaček ve třech odděleních), Rumunsko dvojkové kupé po 6 místech v kupé i na osobácích ...
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 21:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Bulharsku a Rumunsku jsou tamní vlaky, co do pohodlí sedaček, lepší než Pendolino
Nojo, když ony Čudné Dráhy ojetinami z Německa vždycky pohrdaly...
P.S. Výstavka pendolína holt musí být putovní, aby se mohlo nafotit i na Štrbě.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5261
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 23:04:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

především ojetiny z NDR (vozy Bm 9 kupé s posuvnými sedáky, velkoprostory typy By - 11 řad sedaček ve třech odděleních),

No to je úžasný, ale dovoluju si Vás upozornit, že se píše rok 2014, debatujete o příštím roce a v denních spojích tu už dávno jezdí uživatelsky poněkud přívětivější vozy. A pomíjím humusový stav čehokoliv u BDŽ, resp. nezbytnou dávku balkánské olezlosti. Pendolino na Štrbě je samozřejmě ptákovina.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 23:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska mi kolega z Púchova pověděl o jedné starší (cca 70 léta)nepříjemnosti z místní stanice,kdy snad pro nějakej rychlík z Košic do Prahy postavili vlakovou cestu na vlečku do gumáren.Neví o tom někdo něco víc?
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 08:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:27:44    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ : kdypak jste na tom Balkáně byl naposled ... "starými" vozy BDŽ s 8 místy v kupé jsem se svezl z Gornej Orjachovice do Ruse (BG), pohodlné měkké čalounění ...
Řekl bych, že byste se měl oprostit od předsudků ... je tam toho mnoho co do zlepšení, leč kupř. ve vztahu k vozíčkářům tam mají zdvihací plošiny odpovídající příslušné směrnici EU, zatímco u ČD je takové plošina pouze JEDNA JEDINÁ ...
Nejhorším vozidlem je "sovětská" čtyřvozová elektrická jednotka, ale ta humusná už od výroby, bez ohledu na tom, kde jezdí ... Protiváhou jsou motorová i elektrická Desira ...
Nádraží čistá, pod dozorem policie, nějaké žebráky nebo pochybná obtěžující individua jsem tam nikde neviděl ...
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.160
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 21:49:50    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: velmi podobné zkušenosti z cestování vlaky po Bulharsku mám také, zejména pak to Nádraží čistá, pod dozorem policie, nějaké žebráky nebo pochybná obtěžující individua jsem tam nikde neviděl". Oproti našim končinám fakt nečekaný rozdíl přesně opačným směrem, než by člověk čekal. [ok]
Ale když ono pro pány "znalce" je všechno na východ od Prahy jen humus, bordel, filc a nekázeň...[lol]
Peter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 23:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lofofor: To sú piliere druhého železničného mosta. Z Marcheggu išli dve koľaje, jedna koľaj viedla do Devínskej Novej Vsi a druhá koľaj bola zaústená do Devínskeho Jazera. Na konci článku je mapka z obdobia Rakúsko-Uhorska: odkaz

http://www.zeleznicne.info
http://www.slovenskezeleznice.sk
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 23:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

velmi podobné zkušenosti z cestování vlaky po Bulharsku

Fakt si připadáte soudní, když srovnáváte úroveň drážní dopravy na rameni Praha-Olomouc-Ostrava-(..)SR s Bulharskem ?

pod dozorem policie

Děkuji nechci a tu Bulharskou už vůbec ne, to by bylo totiž na emigraci.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.160
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 07:41:25    Odkaz na tento příspěvek  

"Fakt si připadáte soudní, když srovnáváte úroveň drážní dopravy na rameni Praha-Olomouc-Ostrava-(..)SR s Bulharskem ?"

Já nic nesrovnával, jen jsem reagoval na větu "humusový stav čehokoliv u BDŽ, resp. nezbytnou dávku balkánské olezlosti.", a souhlasil s předchozím příspěvkem pana Zikmunda. [wink]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5559
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 10:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ a jeho stálé oštívání Pendolina :
Mirku, ono je to s Tebou jako s těma lidma, co za nejúžasnější věc u Jančury považují dortík za devět korun : Kdyby ti na pendo platila režijka bez doplatku 200.-Kč a bez povinné místenky, tak ani necekneš, natož kdybys dostal zadarmo nějaké to kafe a noviny. Ty chrápeš celou "dovolenou" klidně po lavičkách na nádražích celé Evropy, ale jsi strašně háklivý na komfort sedačky v Pendolínu, viď. Nenech se vysmát.
Lofofor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 15:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter: Ďakujem za informácie, o marcheggskej spojke viem a práve o nej zháňam čo najviac informácií. Mne sa ale úplne nezdá, že by pre tento krátky úsek budovali cez Moravu ďalší most... Dokedy tento most fungoval? Nenatrafil som na žiadnu fotografiu, ktorá by to potvrdzovala. A existujú tri verzie:

1. dva mosty s dvojkoľajným úsekom Marchegg - DNV
2. dva mosty, pričom severný predstavoval spojovací oblúk Marchegg - Devínske Jazero
3. jednokoľajný most, pričom druhý most sa nikdy nepodaril dokončiť

Teraz je naozaj otázka, ku ktorej verzii sa prikloniť [happy] Bol naozaj celý úsek Viedeň - Bratislava v 19. storočí dvojkoľajný, aj s mostom cez Moravu?

(Příspěvek byl editován uživatelem lofofor.)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 18:51:01    Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov : Pendolinem jsem jel pouze 3x, jednou na uváděcí jízdě (to bylo tuším v prosinci 2002), pak 2003 vynuceně do Ústí nad Labem dopoledním rychlíkem (772 ???) do Ústí nad Labem, protože tam tehdy nic jiného nejezdilo (to byl ten zkušební provoz) a potřetí s místenkou z Bratislavy Slovenskou strelou, protože taky nic jiného nejelo - což mi jako utrpení v sedačce "pro kosmonauta" stačilo, abych se tomuto krámu systémově vyhýbal. Pod pojmem "pohodlné" cestování si Pendolino rozhodně nepředstavuji ... Než jet Pendolinem, tak raději pojedu zastávkovým osobákem ve voze Bt s koženkovým sedadlem ...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 22:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lofofor : tu je něco o tom objektu :http://pevnosti.sk/ a tu o těch mostech:
http://rail.sk/skhist/mosty/dnv.htm
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 00:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ež jet Pendolinem, tak raději pojedu zastávkovým osobákem ve voze Bt s koženkovým sedadlem ..

No to tušíme:-) a lze to nějak zobecnit na 98-99 populace ? Asi sotva...

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Portáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 1-2014
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 13:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
Sesterským Pendolínem jsem jel prvně z Málagy do Cordóby na spoji Avant a sedačky mě přišly rozhodně pohodlnější než ty naše a bylo tam uspořádání, pokud se nepletu, tak jak si já představuji minimum v otevřeném oddílu-pěkně naproti sobě, se stolečky i bez, ať si mže člověk aspoň natáhnout nohy.
Na našem Potěmkinovi mi vadí uspořádání za sebou jak v busu, či letadle a jak už jsem psal, nedej bože sedět zády proti směru.
Tento trend jsem zaznamenal bohužel i v Německu na vlacích nižších kategorií a vnímám to v rámci kultury cestování to jako cestu zpět.
Prostě nic lepšího než kupé nikdo nevymyslel - no snad jen salonní vůz pro císařpána :-)
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 19:51:30    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano - ty texty mají hodně mezer.
Třeba po čem jezdili od apríla 45 do decembra 61 do Marcheggu. Kde odbočovala kolej do Dev.Jazera. A že právě na tom jejím pešunku býval ŘOPík, a kdy ho odstranili.
Hoši /Peter,Lofofor/ by se též mohli zamyslet nad tím, proč v mapě ( Peter) trať do Mar. má na sobě ty maličké čárky, zatímco trať do Kútov ich nemá, nic jim to neříká ?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 21:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS: no přece po provizoriu , jestli to provizorium bylo na původním mostě nebo vedle se už těžko dovíme
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 21:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 12:34:15    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano - určitě to bude uvedeno v projektu toho nového mostu z r.61 . Stav stávající/budoucí.
A takhle to vypadalo v r.38.; a to Dev.Jazero nebyla Odb, ale žst.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 17:13:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad Portáš : švýcarské "Pendolino" je také komfort, 2+2 proti sobě, bez pitomé stolkové podpěry, stejně tak německé naklápěcí ICE ... hlavně je v těch soupravách dost místa pro běžná zavazadla ... což v případě "českého skvostu" neplatí ...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 21:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS: na tu mapu jsem se díval včera večer, ale ta mapa musí být starší . Ročenka státních drah z roku 1920, uvádí Dev.Jezero , jako stanici (stan.úřad) a v roce 1926 už jenom jako zastávku , nakladiště . V ročence 1920v seznamu obvodů správy tratí , je uvedena u obvodu Bratislava 2 je trať uvedena jako "spojka u DNV s délkou 913m. V ročence pro rok 1926 už tato "spojka"není uvedena. V knize "Přehledné dějiny našich drah" M. Štěpán Nadas 1958 , jsem na strané 173 našel zmínku o "spojce z Marcheggu otevřené v roce 1992