K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 29. 12. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 29. 12. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 20:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neonym: podle mě je stejné osvětlní jako Bdt, jen přidány žárovky, v Bt je vetšinou jedna a tu dvě a je vždy ob čtyrku. Takže je to možné, že je tam docela tma
osprchovaná noha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.39.200
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 21:15:36    Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Pardon za to nesmyslné vyjádření, zapoměl sem napsat, že šlo o vůz bez vody a polofunkční CZE no s tím sem se asi unáhlil, ona to byla spíš nefunkční klima, kdy po 5 minutách skočila do poruchy, stačilo vypnout a zapnout a znovu asi na těch 5 min fungovala, prostě jak u blbečků na dvorečku a o špatně označených vozech informačním systémem ani nemluvim..
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.32.181.66
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 21:24:51    Odkaz na tento příspěvek  

http://archiv.ihned.cz/c1-63294140-cesi-zaslali-junckerovi-seznam -prani-za-340-miliard-korun
http://s9.postimg.org/faqzsl8rz/141223_12_01.jpg
V tom přehledu mě zaujalo "vybavení pro železniční vozy" za dvě miliardy. Co si pod tím asi můžeme představit?
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 21:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by žebrání o příspěvek na reko pro akci "EC Německo"? [happy]

Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 01:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ABpee: Celkem povedený vůz. Akorát interiér je přesvětlený a to i když duchapřítomnější četa zapne osvětlení na 1/2. Vůbec nechápu, proč jsou tam lampičky na čtení. [happy]

Bdtee: Lepší než nic, ale tohle se mělo dělat masově tak v roce 1995. Okny fouká svěží vítr. WC mají lepší i obyčejná Bdt280 po čalounící revizi. Slibované zásuvky jsou jen v oddíle který má čtyři okna. Oddíl který má šest oken žádné zásuvky nemá. Pískák u dveří je tak hlasitý, že je to snad až o zdraví. Nechápu, proč těm vozům permanentně svítí osvětlení sklopného schůdku dveří. Na závěr neověřená perlička: V Plzni už snad z devíti (výhledově 11) kousků jezdí jen čtyři... A to jsem si myslel, že předností Bdtee bude nepřetechnizovanost a blbuvdzornost. Holt jsem se mýlil. Pesy jsou zatím o dost spolehlivější. [ok]

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 04:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osprchovaná noha:
Na jakém voze?Myslím jako typ.
osprchovaná noha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.39.200
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 10:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Jednalo se o vůz Bdmpee, konkrétní číslo už si nepamatuju
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 13:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZE -přeji Ti pěkné svátky.[vypravci]
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 13:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osprchovaná noha:
V tom případě nechápu proč do toho taháš ONJ,ty vozy jsou všechny v záruce,takže vadné cze(klima atd.) řeší servis výrobce.V tomto případě bych z toho ONJ vynechal.A že chyběla voda?Toto kontrolují vozmistři ne?:-) Je třeba si nejdřív zjistit fakta,než začneš osočovat:-) :-) :-)

Marf72:
[happy]Tobě taky šťastné a veselé :-)
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 15:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U tech souprav s Bdtee a ABpee mi hlava nebere proc
CD netrvaji na tom,aby vsechny rekonstrukce umely:

a) WTB komunikaci
b) stranove ovladani dveri

Je dost mimo kdyz jeden vuz v souprave se na
WTB linku neumi prihlasit,protoze to objednatel
nepozadoval stejne jako to,ze jeden vuz v souprave
neumi selektivni stranove blokovani dveri ze stejneho
duvodu alà WTB.Jde to jednoznacne proti bezpecnosti cestujicich coz CD nijak neresi ![angry]
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 17:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair:
Rozhodující jsou peníze [happy]a těžko to je proti bezpečnosti cestujících,to by Drážní úřad nevydal povolení k provozu těch vozů...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6431
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 19:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes rán o jsem pozoroval, že cestující se snaží u exrakouských vozů rukojetí nahoře na okně toto otevřít.
No, kolegové CZE atd budou mít práci...
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 20:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
Na Bmz232 je to běžně vyrvané,takže žádná novinka,navíc já ty gumy neřeším:-) :-) To zámečníci :-)
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 20:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u těch zrdcadel (mj. jsem se taky pousmál), ale i Němci to vyřešili... Nalepili tam jakýsi "alobal" a bylo. I dlouhé :-)
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 21:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad CZE:
To nebude o prachach,ale spis o technicke imbecilite CD. Kdyz delal PARS ted Bdmtee265 a 266,tak tam WTB i selektivni dvere udelal sam od sebe. U ABpee a Bdt kulovy bo to nedela PARS. Nevadi,zeptame se formou nejspis petice po Novem roce jak se k tomu generalne CD stavi - jestli ma nebo nema zajem na zvysovani bezpecnosti cestujicich nebo nema nebo je to vlastne zajima jenom u railjetu....
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 21:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair: v čem selektivní dveře zvyšují bezpečnost? Kdo není retardovaný, nebude vystupovat na druhou stranu než je nástupiště.

Dříve se věci dělaly tak, aby si s nimi člověk nemohl náhodně ublížit. Dnes se dělají tak, aby si s nimi člověk neublížil, i kdyby se o to sebevíc snažil. A tak lidé čím dál tím méně samostatně přemýší a čím dál tím víc jim chybí tzv. selský rozum. Kam až to dojde?

http://www.youtube.com/paul2no
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 22:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to tak dávno, co někdo v okolí Přerova vystoupil z osobáku na opačnou stranu, než bylo nástupiště, a z druhého směru ho sejmul Syslograf na rychlíku...Nebo snad budeme do souprav s Bdt instalovat blokování dveří s navolením strany blokace? [nene]

Chcete kvalitní vlakové spojení mezi městy Brno a Olomouc?
Soupravy s vozy A, BDs a B ve stavu bez jakékoliv modernizace je ta správná volba! Zažijte komfort cesty odpovídající dávné minulosti přímo ve Vašem vlaku! Těšíme se na Vás každý den ve vlacích Jeseník - Olomouc - Brno.

České dráhy, Váš osobní dopravce [satan]
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 22:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřijde mi až tak obtížné i omylem zkusit vystoupit na špatnou stranu. Zvlášť třeba při všech těch rekonstrukcích a kdovíco.

Vysvětlete mi prosím někdo tohle. To si krucinál nemohl někdo vybrat JEDNU verzi, ale musí se mezi nima po pár sekundách přepínat?


Východní Evropa jste vy.
Rodney_mckay
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 22:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se tu už řeší opravdu věci světového významu :D Rokycany :D Sorry Thingie ale toto jsem si už prostě nemohl odpustit, hold jsem už takovej :D
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: zatím se jako retardovaný nepovažuju, ale zrovna před cca 10 dny se mi podařilo vystoupit v Tišnově do kolejí. Bylo to o půl jedenácté v noci a cca půl hodiny před příjezdem do cílové stanice jsem se díval na příjezdové tabule a byla psána kolej 3. Ale přijelo to nakonec na čtvrtou, s čímž jsem nepočítal. Naštěstí vše dopadlo v pohodě....

!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rokycany jsou sice bezvýznamná díra, ale nejde o Rokycany, jde o to, že se na té ceduli pořád střídají tyhle dvě varianty. U všech stanic.

Východní Evropa jste vy.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair:
Kdyz delal PARS ted Bdmtee265 a 266,tak tam WTB i selektivni dvere udelal sam od sebe
No to si děláš srandu,PARS a sám od sebe?Tam ti nedají sami od sebe ani nový šroubek,natož WTB...Já to zadání a rozpočet na ty Bdtee a ABpee neviděl,tak nelze tvrdit o imbecilitě čd...A furt s tím zvyšováním bezpečnosti.Zažil jsem za jízdy starým Béčkem,jak se banda kluků bavila tím,že si odblokovali dveře a snažili se je přetlačit proti tlaku vzduchu,velmi vtipné že?Je to o lidech,když vlak zastaví tak se sakra podívám kde vystupuju.Ono je snad nástupiště docela dobře rozeznatelné od kolejiště.A že někdo do toho kolejiště vleze?No nezlob se,ale normální být nemůže.Vzpomínám,jak cca rok zpět táhla souprava v Ostravě na hlavním někde v prostoru nástupních dveří člověka.Průser jak mraky,že vůz neblokoval atd..Nakonec tuším se zjistilo,že to byl podnapilý chlap,co se vzpamatoval,že má vystoupit a otevřel po rozjezdu(kdy ještě neblokovaly)dveře,ale v té podnapilosti to nějak nezvládl a ocitl pod schůdkama.Je toto normální???Kdyby se lidé chovali jak lidé,tak není problém...
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie:
To je fakt malér,vyhodil bych všechny na dráze,CO POUŽÍVAJÍ CAPS LOCK,CO?[crazy]
Rodney_mckay
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Já to pochopil na co narážíš...proto jsem reagoval.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: To dělají i Bdmpee, česky to je tak, cizojazyčně onak.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 06:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo není retardovaný, nebude vystupovat na druhou stranu než je nástupiště.
Heh no tak to vás musím ujistit, že toto se děje ve větší míře než si tady mnozí dovedou vůbec představit.
Zažívám to v práci dnes a denně, naštěstí pracuji na trati kde jezdí jen ešusy u kterých to na druhou stranu zkrátka nejde, takže se to projevuje "jen" nechtěným prodloužením cesty onoho kaštana o jednu stanici, někdy i o víc. Především jak padne tma ( z interiéru není ven vidět nic) nebo když je nějaká výluka a vlak jede jinam než je obvyklé, je malér. Cestující drtí tlačítko na opačné straně tak dlouho, než se vlak rozjede. Běžná to věc.
Zažíval a zažívám to ovšem běžně i jako cestující. Onehdá jsem třeba zažil v Hořovicích jak bába s dcerou a kavalkádou těžkotonážních igelitek vystupovaly z vozu Bmz!! na opačnou stranu než je peron a nějak jim asi nebylo divné, že tam zeje jen půlmetrová díra do koleje. Holt 50 let se v Hořovicích vystupovalo vlevo, dokonce i po korytorizaci, jenže tehdy vlak vyjímečně přijel k ostrovnímu peronu jinak než obvykle a peron byl vpravo.
Jak říkám je to běžná věc a kaštani nemusí být retardovaní, stačí aby byla porušena rutina každodenně cestujícího kaštana, nebo naopak se jednalo o kaštana nezkušeného, zmateného, ospalého, ožralého atd...
V tomhle byly nejlepší žabotlamy, prostě na některé straně chlívku se dvířka otevřela a ovčani spořádaně vystupovali tam kde se dvířka chlíva otevřela. [biggrin]
A ještě jedna poznámka. V Německu a Rakousku je bežná věc u všech dopravců, že v momentu příjezdu k peronu četa nebo fíra zahlásí na kterou stranu se vystupuje. U nás tohle asi nejde, protože by to určitě porušovalo nějaký předpis. [biggrin]
Anebo by se kverulanti mohli začít hádat kde je vlastně vpravo a kde vlevo a že záleží na tom jak vlastně kaštan v tom vlaku zrovna stojí. [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ghost.)

Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.118
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 07:02:23    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli tedy jsem retardovaný, ale už asi 3x se mi ve tmě povedlo vystoupit na druhou stranu. Nezajištěné a nedovřené dveře se v rychlosti kolem 100 km otevřely už několikrát. Je dost blbý u toho stát v plné chodbičce. Bohužel se těm dveřím nic nestalo
Absinth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.19.20
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 09:14:31    Odkaz na tento příspěvek  

Dá se na nějakém pravidelném vlaku svézt vozem Bdmtee rychlostí 160 km/h ?
Děkuji.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 09:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně nevadí, že je název stanice psaný kapitálkama. Nevadí mi ani ta druhá varianta. Obě dvě jsou v pohodě. Akorát mě rozčiluje, že se musí zhruba po pěti sekundách střídat. Informační cedule ve voze je samozřejmě milá a žádoucí věc, akorát tenhle přístup "musí se tam furt něco hejbat, i kdybychom jen prohazovali velikost písma" samozřejmě dost obtěžuje. Nebo to má být test pozornosti?

Východní Evropa jste vy.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.138.114.131
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 09:54:51    Odkaz na tento příspěvek  

Hele a to vam fakt neni divny, ze vystupujete kamsi do kolejiste? Ze tam treba chybi nejaky cedule, lampy, lavicky, nebo v nekterych pripadech - to se podrzte - nastupiste?
Ja sem zazil, ze nejaky japonky otevrely dvere v EC v tunelu pred Prahou, ale asi byly nadprumerne inteligentni, kdyz nevystoupily...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4193
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 10:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna v Praze na hlaváku jsou ( byly? ) mezi prvním a druhým nástupištěm TŘI koleje a když vlak zastaví na té prostřední, tak na jakou stranu má člověk vystoupit? Když budu vystupovat v Lysý z ústeckýho R, který přijede na třetí kolej, na jakou stranu mám vystoupit? Já jen, že pokaždý je to "do kolejí"... U nás v Čelákovicích žádné nástupiště není, takže se dá v pohodě vystupovat na obě strany. (Respektive tedy u ešusu to asi nejde a nic jinýho u nás nestaví.) A stanic bez nástupišť je celá řada.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 10:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tabule v ABpee: No tak se střídá velký a malý, mě víc bije do očí, že je ta tabule nakřivo.
Absinth: jedině, když dojdou normální posiláky a např. v Brně ho připojí k EC do Prahy.
čelakovičan: A stává se často, aby pravidelný osobní vlak stavěl na hlaváku na koleji bez nástupiště? asi ne-e.

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 10:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s Thingiem souhlasím, střídání malé-velké písmo po pár sekundách je blbost, ikdyž významově nevelká. Ale není to jen jedna z "porodních bolestí"?

Sledovačky:
TS 140 DKV Olomouc
TS 101 DKV Praha
TS 301 - 304 DKV Praha
163 DKV Č. Třebová (trať 020)
162 na R Pha - Děčín
TS 890 PP Louny
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 11:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bezpečnost: No, on někdo může vystupovat na nástupiště z druhé strany vozu, protože stanici nezná a neví, že budova je na druhé straně. Nebo nástup druhou stranou rády využívají černí pasažéři-či čorky. V zájmu ČD by tedy stranová blokace rozhodně být měla.

informák: Mě spíš než caps lock (nad kterým jsem se taky trochu pozastavil, ale beru to jako nějaký zdůraznění že maj lidi vystupovat) trošku mrzí absence ukazatele rychlosti na tom vnitřním panelu Abpee. Nešlo by to zařídit, když jsou ty vánoce... [andel]

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 12:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že to dělají i podobné cedule třeba v pendolinu nebo Bdmpee, kde už na porodní bolesti je možná trošku pozdě...

S tou rychlostí nevím, já bych popravdě radši ocenil, kdyby všechny tyhle ukazatele byly maximálně statické a hýbaly se jen když se skutečně něco děje.

Co teda naopak bylo supr, že průvodčí z toho rychlíku před Plzní zahlásil nástupiště pro přestup na další navazující vlaky.

Východní Evropa jste vy.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 13:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Tak to se asi neshodneme. Mě totiž na panelech v ABpee vadí to, že u Sp (a možná i R, nevím, zatím jsem jezdil jen Sp) se v IDS JMK nezobrazuje celý text s příští stanicí. Zobrazuje se tam např.: „Příští stanice Šakvice IDS“ a tím to končí. Tady by prostě ten text měl skroloval, když se tam nevejde celý.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
osprchovaná noha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.134.216.3
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 15:24:45    Odkaz na tento příspěvek  

CZE: No dobře a pod koho spadají ti vozmistři? To, že ten vůz je v záruce, taky nevím, možná tušim..
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 16:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím,nedělám tam.Já to bral,že kritizuješ opravnu na ONJ za fušerství.Jistě i tam jsou lempli jako všude jinde, a ne jen u dráhy [sad]ale není třeba hned útočit,když neznáme fakta [happy]
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 18:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vas, nevit- nekdo, jestli se v AB da zapnout topeni jen na pulku? Po dotaze na moznosti vypnuti stiplistek pronesl dlouhou rec na tema nevyznamnost trate Praha - Hr. Kralove, prednasku o tom, ze to ma jen jednu polohu, a ze kdyz to zapne, nemusi to jit vypnout. Rad bych mu pomohl a sebe zachranil pred dehydrataci, bo mam sebou jen jedno pivo... [happy]
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5279
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 19:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topení může průvodčí: Zapnout, vypnout a přehřátí může nahlásit jako závadu, aby si pak v domovské stanici vyslechl: ,,Buď rád, že to topí!" Od někoho z údržbářů, který chodí do práce jenom pokecat s kolegama a postěžovat si jak je hůř a hůř, protože v práci musí pracovat. [sad]

Celá tahle situace bohužel vede k demotivaci všech čet jakoukoliv závadu na vozech psát, protože jí vidí pořád dokola a depo do vozu ani nedalo papír, že závadu eviduje a nejsou třeba ND, nebo se čeká na periodické odstavení vozu v depu...

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
osprchovaná noha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.140.158
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 21:00:31    Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Nekritizuju, vím, že lempli sou všude aj mezi četama, takže se omlouvám, esli sem se někoho konkrétně dotkl, ono by si tam měli s vozmistrama udělat pořádek a i stěma posunovačema, kteří sou hrr už na hlavasu aby si v soupravě směr ONJ posbírali prázdné vratné flašky a to co cestáci zapomenou..
Pikehead:s tím topením je to tak jak píše fotograf, v depu většinou řeknou, ať sou rádi, že to jede/topí/svítí, zas na druhou stranu v takovém Bohumíně se většinou stane, že po zastavení naběhne elektrikář(nebo jiná osoba z depa) a projde celou sooupravu a zkontroluje závady/stav vozů
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 22:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osprch.noha:
Konkrétně ne:-) já kopu za jiný tým než je ONJ,ale vím,že se tam najdou takoví,co umí a není jim to lhostejné.S těma četama je to divoké,nikdo jim nic nevysvětlí,pak se dělají zbytečné závěry,které ještě vozmistři znásobí:-) jako např stížnost vlakvedoucího v létě,že ikdyž v každém oddíle nastavil korekce teploty doprava,na červené políčko,tak klimatizace nenaběhla a foukal stále teplý vzduch.Vozmistr,aniž by si uvědomil tuto kravinu vůz vyřadí a já pak prohlásím,že vše bylo ok,protože za této situace,to fakticky chladit nebude:-) takto to napsal vícekrát,vždy se jednalo o téhož člověka.Já byl teda za toho flákače z depa,protože jsem to vždy prohlásil za dobré a on to stále hlásil,jako závadu.A přitom stačilo dát ty ovladače korekce teploty opačně a ono by to chladilo :-)
osprchovaná noha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.254
Odesláno Pátek, 26. prosince 2014 - 07:15:08    Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Je mi to uplně jasné, někteří sou tak horliví, až je to nebezpečné[biggrin], jinak přeju hezké svátky
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 11-2012

Odesláno Pátek, 26. prosince 2014 - 19:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já už také vystoupil na druhé straně. Jívová rok 2006+-. Z nereko Bixu nešlo vystoupit na straně perónu, tak jsem s kámoškou skákal do srázu, protože jsme měli nasazené krosny a fakt nebyl čas brat to skrz vůz. Ještě teď si pamatuji ten nechápavý výraz průvodčího, který na nás hleděl. xD

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Nejsem registrován na žádné sociální síti, a ani to k normálnímu životu nepotřebuji...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 16:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz (asi na Penika?): Je už v nějakém Apee a Bdmpee dosazena Wi-Fi, nebo se ještě nezačlo? Díky.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 17:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se nezačalo.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4195
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 17:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, díky. Snad se začne co nejdřív a neskončí to jen u těch 10 Apee a 20 Bdmpee (nechápu, proč tovnou ne do všech 40 - peníze, nebo zas někdo "myslel"?)
Scania_Scala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2013
Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 21:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdtee nasazované na rychlíky vyšší kvality Rx jsou dle jednoho uživatele ze Západočeské diskuse bez vody. Vozy Bmz a spol. se přes noc předtápí (aktivní odstavení - na zásuvce) nebo se vždy ráno plní vodou (to asi není dost dobře v takovém množství možné ...)? https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3248182
Bdtee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.18
Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 22:05:53    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, čím to, ale včera sem jel R8xx, ve kterém Bdtee řazené bylo a aktivně splachovalo i voda v umyvadle tekla, takže na brněnských problém nebude..
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 22:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že to s tím nezavodňováním Bdtee nebude takový jak se tam píše. V Plzni jsou teď omezené možnosti plnění vozů vodou (pravděpodobně kvůli rekontrukci nádraží). Bez vody tedy celkem pravidelně jezdí i jiné vozy na vlacích Rx. Třeba Béčka, nebo i Bbdgmee bez vody už jsem viděl.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5287
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 16:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinky a vozy se údajně mají vrátit po novém roce ze slovenska do ČR (řeší se v diskuzi o brejlovích). Ví někdo jestli všechno, nebo pouze část?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 22:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 22:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scania_Scala: Nejenom Bdtee na Rx jsou bez vody. Stejně tak bez vody byl např. dnes ABpee347 připojovaný v Plzni na EC355. Jak vypadaly hajzlíky před Berounem při nefunkčním splachování a netekoucí vodě není potřeba příliš podrobně popisovat - přeplněně [cunik]. Na stejném vlaku řazený Bdmpee233 pro změnu skoro vůbec netopil a k tomu v něm profukoval leodvý vítr, čemuž se nelze divit, když venku mrzne. Průvodčí se sice na základě připominek lidí s tím pokoušel něco udělat hrabaje se v rozvaděči, ale bezvýsledně. (alespoň v úseku do Plzně). Úplně stejnou zkušenost mám opět s Bdmpee233 z pondělí, tentokrát na EC354 - opět stížnosti lidí na zimu a netopení. Co je platná modernizace, když tam pak osazenstvo sedí přes dvě hodiny v zimních kabátech a čepicích, aby to ve zdraví přežilo.
Tomin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2013

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 22:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:Tenhle jsem nikdy na ničem nepostřehl, kdy to je foceno?

Má videa na YouTube
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 22:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to dnešní Ex 150?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70638
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 23:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri:
Nefunkční hajzl v ABpee nebo Bdtee se samovolně nezablokuje? [uhoh] V Aee jsem si na to už zvykl (u některých to ještě funguje), u nově opraveného vozu mě to stále dokáže překvapit.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Tomin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 10-2013

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 23:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benpat: Asi to tak bude, každopádně si myslím že je to vhodná posila do vozového parku

(Příspěvek byl editován uživatelem tomin.)

Má videa na YouTube
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 23:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: ABpee má u oddílu 2. třídy dva hajzly. Na světelném displeji v oddílu přerušovaně svítily nápisy přeškrtnutého WC - nalevo i napravo - což se domnívám mělo signalizovat nefukční WC na pravé i levé straně. Jedno z nich sice bylo zamčené, ale to druhé odemčené, normálně přístupné, a o to hojněji využívané po celou trasu Plzeň - Praha. Podle toho pak vypadalo...
arhusen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.4.162
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 02:22:04    Odkaz na tento příspěvek  

Nekdo se tu pred nedavnem ptal na Wifi na Ec122/123 Radhost u soupravy CD - v souprave jsou razeny zrejme vozy z D1 expresu - wifi byla opravdu pritomna...
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.11.40
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 03:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

Suri: u ABpee na 355 je problém v technologii odstavení vozu. Vůz dojede na 354 a na topný stojan se vůz dostane tak hodinu před odjezdem 355. Díky netemperovaní vozu dojde k jeho automatickému odvodnění. Při jízdě z Prahy na 354 vše Ok, vůz na ONJ naplněn vodou a v noci temperován. Bohužel to bude chvíli trvat, než na to v Plzni přijdou, že odstavené vozy je třeba temperovat a ne zatápět těsně před odjezdem.