K-report
 

Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 03. 02. 2014Pavel_Večeřa60 03-02-14  23:57
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 01. 03. 2014Mauricio60 01-03-14  11:54
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 31. 03. 2014Miloslav_kolář60 31-03-14  19:47
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 15. 06. 2014Michal_Ř60 15-06-14  16:18
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 23. 07. 2014Mauricio60 23-07-14  10:15
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 25. 09. 2014Tobik60 25-09-14  22:45
Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 29. 11. 2014intelpetr60 29-11-14  14:59
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 03:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v hospodě u Hastrmana ve Vyšším Brodě(cca.4.min od stanice)...točí tam pouze Kozel 10-tku.

Pavle, a nevíte, jestli u Hastrmana ještě vaří?
Když jsme vyplouvali z Hohebrodu, vždycky jsme tam chodili na gábl, ale pravda, dva roky už jsem tam nebyl.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 11:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera zjištěno, že lehla nádražka v Chlumci nad Cidlinou! Na dveřích ručně psaná cedule: Uzavřeno (měli jste malou žízeň)...

Z nejhoršího jsme uvnitř!
749.243-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.139.236
Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 11:04:21    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: letos v půlce října u Hastrmana konsumován chutný [jidlo]. Přes den polévka+3hotovky, po 14h minutky.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 14:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hooku víme,a tímto potvzuju slova Bardotkova.Já si tam dal v ten den,celkem chutnej guláš.A že bylo už dlouho večer,přesto měli v nabídce ještě zapečený těstoviny+polívka.Jak je to s minutkama,nevím.Mmch.teď na podzim se teplé jídlo podává jen do 19:30.[kladivo]
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 16:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svor - zavřeno
Jedlová - klasika stále funkční, vaří prostě paráda
Jablonné v Podj. - na čepu 10° a 11° Bakalář, nevaří, utponec však vynikající.
Jaroměř - vaří a dobře na čepu Starobrno 10° a Zlatopramen.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12179
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 11:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vary dolní místo bufetu vjetnamský nudle. nic jinýho, což v 9 ráno nepomůže. nudle nic moc, jedl sem lepší. na pití lahváče g+bráník.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bubeneč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.213.74
Odesláno Středa, 03. prosince 2014 - 20:46:13    Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá s legendární nádražkou v Bubenči po 14. 12. 2014, kdy zde má skončit služba výpravčího? Bude Erich mít otevřeno dál? Díky za info.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2014 - 18:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky, 749.243 ad hospoda U Hastrmama

Tak to je dobrá zpráva, polévka a gulášek vždycky lepší než bageta na pumpě nebo smažák do papíru někde u pingponga...
Díky.
749 240 - 8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.133.22
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 13:35:25    Odkaz na tento příspěvek  

Bubeneč bude fungovat nadále.info potvrzeno přímo u zdroje.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12190
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ústí trmice- jak to tam vypadá hospodově? nejlíp na trase hbf- zámek. dík

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Lovosičák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2012
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 19:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ústí n.L.: Doporučuji stylovou nádražku v ŽST Ústí n.L. západ :-)
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 22:29:12    Odkaz na tento příspěvek  

Lovosičák: no, pivo asi ano, ale jídlo?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5063
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 15:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to, že nádražka v Ústí nad Orlicí zemřela strašlivou nemocí zvanou "koridorizace". Budiž čest její památce.

V březnu šéfová říkala, že v září otevře. Výluka se protáhla ale až do listopadu, tak chápu, že na to asi už neměla nervy a živí se někde jinde.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 19:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, dnes jsem tam byl a hospoda nikde [sad]

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Regent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 22:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha - Radotín: Nádražka se Staropramenem funguje v X, kousek od nádru směr Beroun je prodejna farmářských produktů, ve které mj. mají i PET flašky s kvalitním Sedlčanským pivem (11 a 12, možná i jiné).
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 11:22:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "749 240 - 8" = 07.12.2014 - 13:35:25:
Bubeneč bude fungovat nadále.info potvrzeno přímo u zdroje.
Bubenečská "nádražka" bude (snad) fungovat, pokud tam bude(te) vůbec někdo chodit konzumovat - jinak ji Erich samozřejmě finančně neudrží ani do doby, do kdy bude ještě moci trvat aspoň dosavadní stav: z jiných zdrojů jsem se totiž dověděl, že bubenečská nádražní budova je údajně už někomu prodána - komu, nevím, a jaké další záměry s ní (= budovou) nový vlastník má, netuším pochopitelně už vůbec. Pro ilustraci: například v toto pondělí (předvčírem) ve 21:15 hodin tam seděl už jen "štamgast" Ota a Erich se právě chystal zavírat - netvrdím, že taková situace je tam denně, ale bude-li nastávat častěji, lze "světlou budoucnost" toho podniku očekávat jen těžko.
Určitým "malým plus" je sice skutečnost, že v blízkém dosahu nových nástupišť zastávky "Praha-Podbaba" zatím žádný podnik nabízející sortiment obdobný bubenečskému a za obdobné ceny nevznikl a nájemce prodejny občerstvení v podbabské "benzínce" prý s nabídkou čepovaného piva zatím rozhodně nepočítá, protože majitel by s tím prý určitě nesouhlasil (= nevede snad ani "pivo-plech") - jak dlouho ale tento stav vydrží, to si netroufám odhadnout, navíc bubenečská "nádražka" fungovala i (a možná hlavně) pro mnohou další jinou klientelu, než jen pro cestující vlakem nyní odsunuté do Podbaby.

Ad "Mouka" = 5063:
Vypadá to, že nádražka v Ústí nad Orlicí zemřela strašlivou nemocí zvanou "koridorizace". Budiž čest její památce.
To je důsledek souběhu zlomyslností investora přestavby stanice a vedení města Ústí nad Orlicí (a svým způsobem i "součinnosti" objednatelů dopravy a ČD): vědomě a cíleně bylo vybráno takové uspořádání "zmodernizované" železniční stanice, při němž cestující čekající na vlak s bídou stihnou přejít z nové rádoby "čekárny" na perón tak včas, aby jim vlak neujel, a přestupující s vyplazenými jazyky uběhnou několikasetmetrový zrychlený přesun k přípojnému vlaku - za současných podmínek by tak každý pokus o provozování sebelepší nádražní restaurace byl zjevně finanční sebevraždou.
Přestupy dosud hlídal výpravčí - zda vůbec a kdo je bude hlídat, až tam výpravčí nebudou, ví asi jen Bůh: osobně bych spíše očekával, že pak budou přípoje dost často ujíždět, takže pak už by tam možná i nějaké občerstvovací zařízení mohlo fungovat aspoň tak "úspěšně", jako před tou děsivou ukázkově nepovedenou "modernizací" stanice - kam je ale umístit, když parkoviště i nové nástupiště autobusů je teď daleko od ostrovní budovy ("vně" kolejiště), i pěší přístup od města k ní je nyní značně delší a nepohodlnější, než býval v původním stavu, a nové "přepravní" prostory s žádným takovým zařízením nepočítaly, o tom raději nebudu spekulovat.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5079
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 19:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z města lze přece i nyní dojít přmo na ostrov, ne?
Jinak mě vůbec nepřekvuje, co se stalo. V našem státe obvyklé. Dokonce jsem slyšel o jednom pánovi, který se již jako důchodce ve svých 80 letech přijel podívat do Ústí na přestavbu a zúčastnil výlukové porady. Když viděl to dílo zkázy, tak ho trefil šlak a už mu nebylo pomoci. Škoda mluvit.
Nechci nikomu přát nic špatnýho, ale třeba čistě náhodou odpovědné osoby skončí podobně jako Standa Gross (původní profesí železničář). O tom, že vedoucí jistého depa, který nechal zlikvidovat historické vozy, krátce na to oslepl, ani nemluvím. Zkrátka na každou svivi se vaří voda.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 20:53:22    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo prosím jaká je možnost občerstvení v blízkosti žst. Liptovský Mikuláš okolo 6-té hodiny ranní?
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 18:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx: pokud si nepletu místo, tak cca před 4 roky byla ihned přes výpravní budovou v žst. Liptovský Mikuláš nalévárna. Takže pokud myslíte slovem "občerstvení" pivo, borovičku atd, tak pokud ještě funguje, neměl by to být problém. My tam tehdy vystupovali také kolem té 6 ranní a hned jsme si dva kousky dali. Ovšem co točili si už nevzpomínám (že by Šariš?). K snědku bych ovšem s ničím nepočítal, možná tak arašídy, brambůrky atd. Ale tehdy tam už takhle po ránu bylo místními celkem narváno, tak by ta nálevna stále fungovat mohla. [happy]
749.243-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.149
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 20:15:49    Odkaz na tento příspěvek  

Nádražka Železná Ruda město má na dveřích napsáno, že z provozních důvodů je mimo provoz. Špičák funguje, byť se mi zdá že v poněkud zmenšené podobě, cca 35míst.
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 17:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo zkušenosti s pronájmem/prodejem nemovitostí od SŽDC?
Já se zatím stavím do role neúspěšného žadatele z údajného důvodu špatného technického stavu budovy, přestože budova je obydlena.

PS: není tu příhodnější diskuze na toto téma?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8595
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 18:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen s pronájmem pozemku, na kterém stojí budova. Pozemek SŽDC, budova soukromá. Už nikdy více [smrt]

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 17:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čechmánek coby podnikatel končí, čeká jej konkurz a rozprodej majetku

Sice to není nádražka, ale je to smutné. Chtěl by to snad převzít Synot a vařit tam nějaké své pivo pro své herny. O jeho kvalitě, nechť se přesvědčí každý sám (pokud vůbec bude).
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8602
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 20:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mám správné informace, technologie pivovaru byla sponzorována Synotem, který samozřejmě nechce o vloženou investici přijít. A protože technologie malých a minipivovarů je špatně prodejná, tak Synot vymyslel, že by se ve Zlíně vařilo "jejich" pivo pro "jejich" účely - sportovní akce, herny apod. Jsou tam ale dvě podmínky - prodejní cena konzumentovi max. 23 Kč (tedy z mého úsudku výrobní cena cca 3 až 8 Kč - podle marží) a nízká stupňovitost (konkrétně myslím byla řeč o světlé desítce). Jak to ale dopadne, je věc úplně jiná, nechme se překvapit. Jisté je už jen to, že poslední várka piva byla doprodána a nová už nebude - tedy ne za stávajících podmínek a poměrů.

Soudě podle uvažované konečné ceny a mnou uvažované výrobní ceny (pakliže beru v úvahu průměrné marže - které nikdo jen tak z ničeho nic nebude krátit), to ale stejně nebude žádné terno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4282
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 11:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono ani to Čechmánkovo pivo žádný terno nebylo, takže žádná škoda.

Ve mě je dobroty jak v prdeli cukroví
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8604
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 14:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ho nikdy myslím ani neměl - takže nemůžu soudit. Pravdou ale je, že jsem na něho nikdy neslyšel moc dobré ohlasy. Měl jsem možnost bavit se s bývalým sládkem onoho pivovaru a když mi popisoval, jak tam má hlavní slovo management, který tomu nerozumí...

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Jiří_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 15:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem od Čechmánka nějaký pivo ochutnal, a přišlo mi docela ok. Jenže to byl myslim Ale, kdovíjak chutnal ležák.
Nicméně pokud by tam zůstal stejnej sládek, ať si to klidně distribuuje Synot. Ale pokud budou tlačit na nízkou cenu, tak je pravda, že se asi i tak žádný terno očekávat nedá....
749.243-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.141.176
Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 20:38:57    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by si rád nedal konzumní Synot 10° s výrobní cenou, jakou naznačil Mauricio? [rofl]
Horší, než jistá mediálně známá 10° už to být snad nemůže[nene], hlavně když to dává.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8605
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 00:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvidíme, jak to dopadne. Třeba nebude nic a nebo bude příjemné překvapení.

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4712
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 30. prosince 2014 - 13:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ, nádražka na Špičáku opět funguje. Nekuřácká, hotovky za slušné peníze, produkty z Plzně.

Příští rok by se měla zprovoznit přesná replika nádražní restaurace z osmdesátých let 19. století v bavorské části budovy na nádraží Železná Ruda. Tak jsem zvědav, co tam budou Bavoři točit.

Bezdružická lokálka