K-report
 

Archiv diskuse Železniční koridory, vysokorychl... do 10. 09. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Železniční koridory, vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Železniční koridory, vysokorychl... do 10. 09. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hanz_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 13:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Portáš: souhlas, okolí Berlína a Mnichova je na tom stejně!
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5278
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 13:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

postupně v IRE přibývat cestujících a do Norimberku to bylo "nastojáka", IC do Ulmu plné na 80.procent

V debatě o podílu železnice jsou ovšem tyto postřehy bezpředmětné. Ubezpečuju Vás, že po přejezdu hranic po dálnici taky zhousne poměrně rychle provoz a ještě před Mnichovem či Norimberkem chytnene nějakou tu Stau.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Portáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 1-2014
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 13:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a právě proto, patřím mezi ty prozíravější, kteří jedou vlakem a nemají zapotřebí trčet někde v koloně u Mnichova.
Mimochodem, řekl bych, že počítat "podíl dopravy podle osamoceného řidiče v autě" nepatří k nejobjektivnějším výzkumům a už vůbec ne k nejefektivnějšímu způsobu dopravy :-)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 14:14:07    Odkaz na tento příspěvek  

"právě proto, patřím mezi ty prozíravější, kteří jedou vlakem a nemají zapotřebí trčet někde v koloně u Mnichova"
Budiž. V Mnichově vystoupím z úžasného supervlaku a potřebuju se dostat k babičce v Edlingu. Jak to udělám? Babička má chromé koleno, neřídí a auto prodala....
Děkuji za odpověď[biggrin]
Aby bylo jasno - nejsem proti VRT, ale zatraceně je neuznávám jako jediné a všespasitelné řešení!
Doprava konve šumavského mléka z Chrobol do Sedlčan vlakem by taky byla blbost, že?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9116
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 14:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Portáš:
Já netvrdím, že jezdí vlaky v Německu prázdné, doufám, že to tak nevyznělo. Zasekané dálnice mají ale mnohem víc. Taková hybnost obyvatel auty se na světě na dálniích vidí ještě tak v Californii.

právě proto, patřím mezi ty prozíravější, kteří jedou vlakem a nemají zapotřebí trčet někde v koloně u Mnichova
A jakou to má tedy souvislost s tím, že Rail2005 tvrdí, jak jezdí v Německu víc lidí VHD než auty?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 14:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:Doprava konve šumavského mléka z Chrobol do Sedlčan vlakem by taky byla blbost, že?
Ani moc ne, rozhodně by byla lacinější.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 15:57:05    Odkaz na tento příspěvek  

"Ani moc ne, rozhodně by byla lacinější"[biggrin]!
Akorát že v Sedlčanech by mlíko bylo v lepším případě kyselé.... Ani s tou cenou bych si nebyl jist, ale neznám tarif mlékařských cisteren na kilometr. Odhadnu 40,-Kč/km, 140 km cesty, takže 25 litrů (cisterna odhadem 6m3) vyjde DOPRAVNĚ na 25,- Kč. To by asi CARGO nedalo...
A vo tom to je - používat adekvátní prostředky pro adekvátní činnosti. V oblasti VRT to znamená, že bez PRAVIDELNÉHO přísunu cestujících je na prd, i když bude jezdit 350 km/h a vlakušky budou chodit nahoře bez.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 16:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda autem obnáší:

- nutnost řídit (tzn. nutnost neustále se soustředit, stále jste jednou nohou v kriminále)
- v případě zácpy nebo hustého provozu se k tomu přidává ještě stres
- špatné počasí (silný vítr, déšť sněžení, námraza) opět stres a pravděpodobné snížení cestovní rychlosti
- s výjimkou krátkých cest nepohodlí v tom směru, že si člověk nemůže zajít na záchod, projít se, najíst se (pokud ano musí zastavit a ztrácí tak čas)
- auto je vehikl, který zabírá příliš prostoru a s výjimkou venkova není snadné jej někde zaparkovat (v případě hledání parkování - ztráta času)
- z právně bezpečnostních důvodů si člověk ve většině států Evropy nemůže dát ani kapku vína či piva

V případě služebního navíc fakt, že ve většině případů řízení vozidla není hlavní náplní práce dotyčného, je to něco navíc, za co není rozhodně placený a co zbytečně zvyšuje jeho pracovní zatížení.

Není tedy lepší si raději dojít s kufrem na kolečkách na nejbližší zastávku MHD/autobusu a podle zvolené vzdálenosti si vybrat z nabídky MHD/vlak/letadlo
jako páteřního dopravního prostředku? A být absolutně v klidu?

A jak tu někdo zmínil ty Alpy, tak například v Rakousku, pokud lyžařské středisko není obsluhováno přímo vlakem, tak v žel. stanicích navazují
ÖBB Postbusy, které jezdí zpravidla v hodinovém taktu a navazují na daný vlak.

Ale lidé s změnili a honí každou minutu, takže je samozřejmě potřeba budovat evektivní, rychlý a přiměřeně pohodlný systém celoplošné VHD, tak aby dokázal přitáhnout i ty jeho dosavadní nejzarytější odpůrce. Proto VRT, proto kvalitní transverzální směry, proto maximální elektrifikace městských systémů a proto taxi za regulovanou cenu v místech, kde by bylo neefektivní zavedení klasické linky VHD.

Donner au train des idées d'avance...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 16:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jízda VLAKEM obnáší:


- v případě PROBLÉMŮ NA TRATI/STANICI se přidává ještě stres Z UJETÍ PŘÍPOJŮ
- špatné počasí (silný vítr, déšť sněžení, námraza) opět stres a pravděpodobné ZPOŽDĚNÍ, PŘÍPADNĚ PO DLOUHÉ DOBĚ NAD
- VLAK je vehikl, který JEZDÍ JEN ODNĚKUD NĚKAM A JE OBTÍŽNÉ SE NA NĚJ Z MALÝCH SÍDEL DOSTAT
- VE VLAKU si člověk ve většině států Evropy může dát kapku vína či piva, ALE KDYŽ DÁL NAVAZUJE AUTEM, TAK JE MU TO PRD PLATNÉ

Postbusy jezdí i ve Švýcarsku, ale zatím se tam člověk vlakem rozumně nedostane jak časově, tak hlavně finančně!
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5279
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 22:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s výjimkou krátkých cest nepohodlí v tom směru, že si člověk nemůže zajít na záchod, projít se, najíst se (pokud ano musí zastavit a ztrácí tak čas)

I přes který je v z domu do domu za výrazně kratší čas mnohdy i peníze. Myslíte, že třeba na cestě z Prahy na Moravu někoho vytrhne 10 min zastávka na vyčůrání a zvolí kvůli tomu jiný dopr.prostředek ?

Není tedy lepší si raději dojít s kufrem na kolečkách na nejbližší zastávku MHD/autobusu

A než v tý Plzni dojdu na tramvaj a dojedu s ní na nádraží, tak už autem míjím Rokycany a mířím k Mejtu. Tento fenomén platí i v Alpách s Postbusy, proztože i tam platí stejné fyzikální zákony. Aby tento fenomén neexistoval, tak byste musel z Plzně do Prahy levitovat 5 minut.


V případě služebního navíc fakt, že ve většině případů řízení vozidla není hlavní náplní práce dotyčného, je to něco navíc, za co není rozhodně placený

Jasně, ona tomu člověku neběží mzda a služební auto (telefon, notebook)není zaměstnanecká výhoda. Fanfarón si to přeci koupí za svoje.[biggrin]

PS: Reálný život se fakt neřídí odrážkami "(ne)výhody vlaku/auta jsou". Měl byste mít víc vycházek mezi lidi.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 22:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z právně bezpečnostních důvodů si člověk ve většině států Evropy nemůže dát ani kapku vína či piva

Ono je Česko, Slovensko a ještě pár zemí východně od nás "většina" států Evropy?
PVT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.190.3
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 22:55:30    Odkaz na tento příspěvek  

pokut bude mit nekdo problem s mou cetinou tak holt lepsi to nebude

jak to tu ctu tak se tu hadate jak decka na piskovisti kdo ma lepsi babovicky. ja osobne davam prednost vlaku pred autobusem protze je proste pohodlnejsi a i za cenu ze jede dil je drasi a musim se projit o dost dal na vlakove nadrazi. VRT bude v kazdem pripade prinos pokut to nejaci ekoteroristi ci jini vimastenci nesprasi do nepouzitelneho stavu. a pokut bude VRT tak si najde sve zakazniky.

pokut jde o cestovani tak zalezi na prioritach kazdeho cloveka co je pro nej lepsi. pokut se podivam po znamich tak jeden uz do vlaku nevlze pac necim tak prisernim jezdit nebude, chitil madarske vagony na ECku takze se mu ani moc nedivim a kdiz jsem se mu to snazil visvetlit ze neni ECko jako ECko tak si proste stal za tim ze vlak jiz nikdi vice. a druhy znami zasi jakmile je to trochu mozne jede sluzebne zasane vlakem misto autem a to proto ze je to pohodlnejsi a auto si pujci az na miste.

a nejsepsi nazor na vlaky ma otec pac ten ma zafiksovano ze vlak tam jede celou vecnost a u kazdeho klacku (navestidla) stoji hodinu kdezto autobus tam je vcuku letu .... jenze v atobuse jsem ho nevidel vijma MHD a pokut jede dal nez kam saha MHD tak jede autem .....

a pokut jsem videl ty vypisi ruznich zpusobu dopravy v ruzdnich mestech tak cca to je vsude stejny tj. rozdil v jednotkach procet jsou proste rozdily ktery do jiste miri reflektuji mistni pomery ve spolecnosti, nabitku VHD, moznisti parkovani, ......
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 23:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vážený RadkuŠ, kdyby po mne někdo chtěl, abych řídil služební auto, tak ho prostě pošlu do háje. Na to nemá podle zákoníku práce právo. Prostě pojedu veřejnou dopravou + pěšky i kdyby to trvalo třeba o 50% déle. To je rozhodně menší riziko. Pokud nejsem profesionální řidič, tak mojí prací je to, co dělám a ne, že budu pro zaměstnavatele po/před výkonem práce řídit auto. Stejné je to s nootebookem a mobilním telefonem. Ten zásadně po odpíchnutí a odchodu z práce domů okamžitě vypínám. Takže asi tak.

Donner au train des idées d'avance...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5281
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 23:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to nemá podle zákoníku práce právo. Prostě pojedu veřejnou dopravou + pěšky i kdyby to trvalo třeba o 50% déle

Až na detail, že podle § 153 ZP podmínky konání pracovní cesty určuje výhradně zaměstnavatel.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
v.sp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 27. srpna 2014 - 23:24:08    Odkaz na tento příspěvek  

Rail2005: proč to pořád stavíte do osobní roviny? Tématem je VRT a kolik lidí jezdí vlakem a kolik autem (modal split). A v takové debatě nemají osobní preference jednoho diskutujícího žádného významu.
Podívejte se kolik lidí tím autem jezdí - asi nějaké důvody mají, ne? I když se vám třeba zdají nesmyslné, těm lidem ne. Opakováním dokola, že jsou to pitomci a vlak je prostě lepší a kdo to sám nevidí bude veřejně zastřelen - tím těžko někoho přesvědčíte (ani v diskusi, ani v reálném světě).
Zkuste se vžít do jejich kůže a přemýšlet, proč se takhle chovají. A co by se s tím dalo dělat.
(Pro začátek si můžete přečíst třeba téma Nejotřesnější zážitky na železnici.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 06:57:10    Odkaz na tento příspěvek  

už vím, proč se nemůžu shodnout s velkým propagátorem VRT - já nejen že jsem NIKDY nevypínal služební mobil, já jsem si dokonce nechal to číslo i do důchodu. Aby ti maníci v provozu, kteří občas potřebovali/potřebují něco ode mě vědět, mohli bez složitého doptávání zmáčknout to číslo, které mačkali předtím. Protože jsem se spolu s nimi pohyboval dlouhá desetiletí ve sra.kách běžných provozních problémů! Ti, co sedí v nějakém openspacu a vymýšlí za velký plat velké krávoviny se na to jistě dívají jinak, protože netuší, že nějaké provozní sra.ky vůbec existují!
Jsem zvědav kdy se objeví první studie na téma "Napojení VRT na osobní dopravu po kanále D-O-L"[biggrin], financovaná z příslušného EU operačního programu...
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 08:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to co jsem psal výše je můj osobní pohled. Ale, chtěl jsem zdůraznit, že to lze jinak i za současných velmi špatných podmínek.

A právě proto, aby alespoň 30% z těch lidí, kteří dnes jezdí auty zvolilo VHD, je třeba, aby se součástí českého dopravního systému (úmyslně neříkám pouze železnice) stala jako páteř VRT minimálně v úseku Praha - Brno s patřičnými odbočkami na konvenční síť.

Tímto způsobem zkrátíme současný cestovní čas hl.n. - hl.n. o více než polovinu a tím bude cesta z většiny míst v Praze nebo Brně trvat v horším případě stejně jako jízda autem z domu do domu dnes. Čas se nezkátí totiž jen obyvatelům těchto dvou největších měst, ale v určité nezanedbatelné míře i ostatním ve směru západ - východ a opačně. Navíc vzniknou nové relace, které dnes neexistují nebo by jízda vlakem po takové trase byla určitým masochizmem (ilustrativním příkladem může být Praha - Znojmo: dnes relativně komfortně, byť za 5h15 přes Břeclav nebo v koženkách za 4h50 kodrcání se přes Jihlavu versus přímý bus, který to dá za 3h00). S VRT a přestupem v Jihlavě bez investic do infrastruktury na jih od Jihlavy by to bylo cca za 2h45 s investicemi bychom se mohli přiblížit času 2h35 až 2h25 podle varianty.

Pak už skutečně přesedne velké množství lidí v relaci Praha - Brno a jako bonus to doplní nějaké desítky až stovky cestujících z těchto zapadlejších koutů, pro které bylo jet vlakem doposud sci-fi.

Donner au train des idées d'avance...
Lubomír
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 08:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, s tím souhlasím, co napsal Rail2005.

Ikdyby nebylo nic jiného, VRT Praha - Brno je z pohledu zvýšení atraktivity železnice nutnost. Asi i z hlediska energetiky. Nevěřím, že se v dohledné budoucnosti nalezne jiný dopravní systém nezávislý na ropě, který by nahradil současná auta a letadla.
Bohužel právě Praha - Brno je z hlediska územního mezi ostatními VRT největší problém, jako ostatně každá liniová stavba, která nebyla dříve zanesená do územně plánovací dokumentace. VRT Praha - Brno tam sice byla, ale v docela nevhodné variantě bez napojení Jihlavy (která mimo jiné generuje cca 1/4 přepravního proudu). Problémy vznikají zejména na Vysočině, ovšem i v místě zaústění do ŽUB. Právě v tomto ohledu je odsunuté nádraží lepší varianta, jelikož dotáhnout VRTku pod Petrov je neprojednatelné územně, ale i mnohem náročnější technicky.

http://kubickaparabola.wz.cz/
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 09:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: protažení Radlické radiály k Městskému okruhu. Čekám to ve zhruba srovnatelném horizontu jako obnovu trati údolím Berounky.

už se něco kutá:

Průzkumná štola ukáže, kudy povede nový tunel pod Prahou 5

http://www.metro.cz/pruzkumna-stola-ukaze-kudy-povede-novy-tunel- pod-prahou-5-pm6-/co-se-deje.aspx?c=A140701_153109_co-se-deje_row
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 10:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VRT Praha - Brno je z pohledu zvýšení atraktivity železnice nutnost.

To tady ovšem nikdo nerozporuje.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2014 - 22:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent:
Právě. Jedná se o jednu z nejlépe připravených městských investic. Až se Praha finančně oklepe z dokončení Blanky a metra A, tak Radlická radiála bude nejspíše hlavním favoritem na velkou městkou investici. Východní část MO je na tom s přípravou hůře. Metro D je na tom zhruba srovnatelně. Další prodloužení A asi nebude nějakou dobu průchodné. Takže jde jen o to, zda dříve metro D nebo Radlická radiála nebo zda bude v možnostech Prahy financovat dvě velké akce najednou ...

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 29. srpna 2014 - 23:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tak o tu druhou možnost bych poprosil, na to nemám duševní schopnosti.

Nebudu ani započítávat variantu třeba ze severozápadu Prahy, kde je to autem úplně v háji.

Stačí cesta nádraží - nádraží. Přepokládám důsledné dodržování limitů rychlosti. Počítej se mnou, 20 minut než se vymotáš z Prahy na Zličín, pak 40 minut na hranici Plzně, a 15 minut po Plzni. To máš 1:15, jenomže to je za ideálních podmínek. Nepočítáš s provozem, s deštěm, sněhem, s tmou. Klidně to taky může vypadat 40 minut než se dostaneš na Zličín, 50 minut na hranici Plzně a další 25 minut po Plzni, to je 1:55. Pendlino má jízdní dobu 1:25 a rychlík 1:35 a i v těchhle podmínkách to za ten čas dají. Chtěl jsem ukázat, že auto je daleko citlivější na vnější vliv a nelze porovnávat jenom ideální hodnoty.

Pokud mi cesta ze západu Prahy do Plzně trvá do 60 minut a vlakem 2,5 hodiny, nevím o čem se tu přeme. Až mě přesvědčíte čísly, že vlak na trase Praha-Plzeň přepraví více lidí než projede po D5 denně aut, začnu v mém přesvědčení rád couvat.
Přeme se tu o tom, že ne každý bydlí na západě Prahy...
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 30. srpna 2014 - 02:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jedná se o jednu z nejlépe připravených městských investic"
Ha ha ha. Jsou silné protesty ze sídlišťátka Botanica, které vyrostlo vedle budoucí silnice. Jsou protesty z Jinonic, kde vadí díra mezi dvěma tunely. Jsou tu nové pražské stavební předpisy, které zapovídají segregované vedení komunikací, a protože to bez tunelů v Jinonicích bude zajisté levnější, nejspíš nastane snaha překreslit to na onen adorovaný městský bulvár a tím ještě víc záměr zprotivit.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5292
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 30. srpna 2014 - 16:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí cesta nádraží - nádraží.

Prakticky nikdo necestuje z nádraží na nádraží a na to nádraží musíte navíc "z domu" cestovat s dostatečnou rezervou, aby Vám vlak neujel. A stejně tak musíte čekat v tý Plzni na tramvaj. To dá v součtu hodinu, ani nevíte jak. A jinak za ty 2 hodiny Vám dojedu 15 km ze severu na hranici Prahy, průjezd Prahou, jízda na okraj Plzně, odbočení na Nepomuk, dojetí do Nepomuku a odtud na jih cca 15 km do podhůří Šumavy. Letos jsem to jel 2x tam a zpátky. Za podobnou dobu Vám dám Klatovy. I s deštěm, občas hustším provozem, omezeníma, pravda v sobotu. Kdyby byla hotova severní část Pražského okruhu, tak ještě mínus 10 minut. Stejně tak jsem jel za ty 2 hoďky z/do Budějic, a to jsem měl naposledy předtím "v pažích" 700 km ze severní Itálie a nijak jsem to za počínajícího soumraku nehonil, cestou tři omezení a někde od Olbramovic kolona až po nájezd na D1.

Výše uvedené je empirická realita v rámci zákona o silničním provozu, nikoliv nějaké "školometské odrážky z badatelny".

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 02:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro kontrolu: Brno (Výstaviště) - Stříbro (resp. D5 exit Stříbro, logistický park), pravidelně za 3:00 až 3:10. Pětkrát tam i zpět, přes léto, turistickou sezónu a přes všechny "obávané" uzavírky na D1, zpět variantně i přes Jižní spojku místo okruhu, když zavřeli tunely. Zasekl jsem se jednou, asi o 20 minut. A to nejezdím jako [cunik]

Taky bych rád jel vlakem, párkrát jsem potkal Pendolino, ploužící se přes stavbu u Rokycan, ale v kolik mám vstávat, abych byl ve Stříbře aspoň na oběd? Odpovím si: ve čtyři nebo v pět ráno.
Verze 1: z domu 4:50 - vlakem z Brna 5:39 - Praha 8:20 - Stříbro 10:28, ale v cíli až 12:38, přes oběd tam bus nejede.
Verze 2: z domu 5:50 - vlakem z Brna 6:39 - Praha 9:20 - Stříbro 12:28 - příjezd na místo 12:51.

Tedy dorazím nejméně o 4 hodiny později než autem. Jo, start i cíl jsou na dálnici, uznávám. Ale taky na trase nejskvělejších a nejrychlejších EC/SC vlaků, které by mohly eliminovat ten nutný dojezd na nádraží, tak KDE je ten rozdíl???

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
T 478.4023
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.196.139
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 08:08:18    Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo by lepší postavit trať v ose Běchovice-D11-R35-Choceň-Svitavy-Brno? se souvislou dvostovkou, potažmo na 250 km/h, ať se to dá využít v noci pro rychlou nákladní (rozuměj vlak, který pojede opravdu stovkou)dopravu? Nebo plánujete na nové VRT honěné po kopcích noční klid? Bude to hodně o tunelech nebo v koridoru s dálnicí - takže problémy s pozemky a místními iniciativami ne zase tak velké....Jako bonus část tranzitní nákladní dopravy Německo-Balkán.
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 09:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prakticky nikdo necestuje z nádraží na nádraží a na to nádraží musíte navíc "z domu" cestovat s dostatečnou rezervou, aby Vám vlak neujel.
Rozkaz zněl jasně - Tak o tu druhou možnost bych poprosil, na to nemám duševní schopnosti.

Letos jsem to jel 2x tam a zpátky.
No vidíš. Já to jezdím každý víkend za každých podmínek celý rok. Buď Praha-Plzeň nebo Praha-Brno a v obou případech musím přes celou Prahu

Tedy dorazím nejméně o 4 hodiny později než autem
Jestli to spíš není o tom, že do nějaké horní dolní [zadnice] je lepší jet autem. Naopak pokud jedeš centrum-cetrum třeba na služební jednání, tak je lepší vlak.
Vláďa42
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 11:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad T 478.4023: Ne, nebylo.
MickeyMouse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2014
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 14:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekš Stejně tak jsem jel za ty 2 hoďky z/do Budějic, a to jsem měl naposledy předtím "v pažích" 700 km ze severní Itálie a nijak jsem to za počínajícího soumraku nehonil, cestou tři omezení a někde od Olbramovic kolona až po nájezd na D1.

Pravidelně jezdím Praha - Tábor, a když je kolona z Olbramovic na D1 (cca 30 km), pak právě tento úsek trvá nejméně hodinu. Při tomto provozu je pak kolona i na vjezdu do Prahy cca od Průhonic, o Praze nemluvě. Takže odložit auto na Opatově a dál pak v klidu MHD. [happy] ČB-Praha za 2 hodiny bych věřil při koloně Čerčany-D1.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 31. srpna 2014 - 20:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík:
...na trase nejskvělejších a nejrychlejších EC/SC vlaků, které by mohly eliminovat ten nutný dojezd na nádraží, tak KDE je ten rozdíl???

Kde je ten rozdíl? Myslíš, že bys to nejskvělejším nejrychlejším autem zajel takhle i po "státovce" a ne po dálnici a s o několik desítek km delší vzdáleností? [biggrin]
Kde si myslíš, že by asi tak měly eliminovat nutný dojezd na nádraží? Třeba z Brna do Č.Třebový nebo kolem Berounky? [lol]
Proto se tu taky debatuje o nutnosti VRT, abys třeba právě tím vlakem mohl být z Brna ve Stříbře za cca dvě hoďky, dát si cestou pivko, odpočinout si...[wink]
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.201.228.17
Odesláno Úterý, 02. září 2014 - 18:15:44    Odkaz na tento příspěvek  

RadekS: "Prakticky nikdo necestuje z nádrazí na nádrazí..."
Jiz v 70. letech min. století vypocítal svetoznámý rakousko-americký spolecenský kritik Ivan Illich, ze prúmerná rychlost, kterou cestuje uzivatel-majitel osobního auta od zamýsleného startu S k zamýslenému cíli C, obnásí okolo
4 km/hod. Do výpoctu prúmerné rychlosti zahrnul pritom jak cas prúmerne pracovne nutný k zakoupení auta,placení pokut, cistení vozu a pro opravy. Dále byla zapocítána doba ztracená hledáním parkovacího místa a doba nutná pro cestu od S k autu (garázi) a od auta k C, a samozrejme i cas strávený úcelnými jízdami od "S" k "C". (U manazera-milionáre se zamestnaným ridicem a pohotovostí vozového parku to samozrejme vypadá jinak.)
Pokud vím, tak obdobne vypoctená prúmerná rychlost cestujícího vlakem pri prúmerné vzdálenosti S a C od nádrazí se pohybuje okolo 12 az 16km/hod.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 02. září 2014 - 19:15:15    Odkaz na tento příspěvek  

honzarejpal: to je úžasný výpočet! Vychází z něj, že je lepší chodit pěšky, protože rychlost auta (podle společenského kritika) je shodná z rychlostí chůze a navíc ušetříš spoustu peněz[biggrin]
"Ivan Illich (4. září 1926 – 2. prosince 2002) byl rakouský filozof, teolog a sociální teoretik anarchisticko-katolické orientace známý svou kritikou západní civilizace a technologického pokroku." (wiki)
A takových pošuků je v současné době v euroatlantickém prostoru 13 do tuctu...
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.201.228.101
Odesláno Středa, 03. září 2014 - 07:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:
Je to v podstate jednoduchá vec: Do výpoctu cestovní
rychlosti se nezapocte pouze cas strávený úcelnými jízdami z S do C, nýbrz i cas vzniklý nutností vydelat na zakoupený ci pronajatý dopravní prostredek (pri pouzití vlaku: cas vynalozený na vydelávání na jízdenku), na jeho opravu atd. Pritom se v citateli zapocte pouze soucet kilometrú úcelných jízd (bud pro jednoho uzivatele nebo pro reprezentativní vzorek více uzivatelú na delsí dobu) a do jmenovatele se dá soucet vsech casú potrebných jak na úcelné jízdy, tak i na jízdy vyvolané treba udrzováním dopravního prostredku, objízdkami (ale i výlukami u vlakú) vydeláváním na nej atd., obdobne na jednu osobu ci na vzorek.
Takový (poctivý) výpocet a srovnání si múze provést zásadne kazdý, kdo vlastní auto a zároven dlouhodobe jezdí i vlakem ci autobusem.
K západní civilizaci a k technologickému pokroku patrí samozrejme nedílne i jejich svobodná kritika vycházející z pravdivých skutecností, a ne z Potemkinských vesnic. Jedná se o proces ci postup, který je nutnou soucástí kazdé svobodné spolecnosti. U totalitních ci pseudodemokratických státú je tomu jinak.
Nedávno jsem pocítal auta na parkovisti asi 5 let staré zel. zastávky Merzenich mezi Düren(em) a Kolín(em) n. R. Ta lezí asi 2 km mimo obec ve volné krajine. Napocítal jsem jich 198! a k tomu jeste nejaké motorky (asi 8) a pár j. kol. Dopravní prostredek techto dojízdecú do Kolína n. R. (35 km z Merzenichu)je tedy auto na krátkou vzdálenost z obce a vlak (S-Bahn) na delsí vzdálenost. I bez výpoctú à la Illich vycítí takto intuitivne velká cást dojízdecú, ze uzívat výhradne auto na denní dojízdení treba z Merzenichu do Kolína je ekonomicky a casove nesmysl.
Pri nedávné výluce mezi Düren a Horrem(em), 19 km, smerem na Kolín potreboval autobus na cestu - bez zastávky! - vcetne prestupú 45 min. NRW-Expres (spesný vlak) ujede stejnou vzdálenost za 10 min.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 03. září 2014 - 10:54:07    Odkaz na tento příspěvek  

honzarejpal: ten vzorec je velmi, ale opravdu velmi subjektivní! Každý si do něj dosadí své "hodnoty"...
Jinak kombinovanou dopravu (autem k vlaku, vlakem do práce a opačně zpět) sleduji na 171 už 35 let (naposled dneska "parkoviště" u řevnického nádraží - PŘEPLNĚNO). Proto si dovolím tvrdit, že cestující nejsou ve své většině blbci a zvolí si takovou kombinaci, která jim časově i finančně vyhovuje, abstrahujíce vzorce pošahaných revolučních teoretiků.
Stejně tomu bude i u VRT, bez ohledu na názory a studie odborníků i "odborníků". Cestující budou VRT používat jen tehdy, když to pro ně bude výhodné časově i finančně. Jinak budou jezdit autem nebo autobusem.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9623
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 03. září 2014 - 14:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar, 10:54:
[ok]
Kombinovanou dopravu lze pozorovat i na jiných přípražských tratích.[wink]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 03. září 2014 - 15:29:18    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: ještě jsem zapomněl důležitou informaci k těm Řevnicům - tam končí pásmo PIDu! A končí tam "zrychlenky"! Takže ti, kteří by jeli z chotárů do Třebaně jedou radši do Řevnic, protože to je LEVNĚJŠÍ a OPERATIVNĚJŠÍ! A na vzorec katolického revolucionáře zvysoka defekují...
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.201.229.254
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2014 - 17:46:33    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:
Dost subjektivní, jiste. Ale kdyz uz to RadekS tematizoval, tak jsem si pridal své.
Múzeme pocítat letmou rychlost (a s tím korespondující cas), prúmernou rychlost bez stání od nádrazí k nádrazí, rychlost ci cas od S do C a nebo taky prúmernou rychlost se zahrnutím casu nutného na uhrazení vsech nákladú dopravy toho ci onoho jedince. Obdobne u letecké dopravy.
Ty výpocty Illiche mají co delat s tzv. externími efekty (Veblen) a jejich prípadnou internalizací (zahrnutím).
Dnes se ale cím dál víc v ekonomii internalizuje: Dríve chemicka vypoustela vsechny odpady do reky a do vzduchu, externí náklady znecistení jí nezajímaly, nebyly zahrnuty do nákl. úcetnictví podniku. Jiný príklad: PHS. Dnes existují predpisy, burzy na obchod s certifikáty kvúli znecistování ap., coz se promítá v nákladech treba tep. elektráren ap. Podobne je treba prihlédnout i u indiv. dopravy k tem externím nákladúm (ku pr. peníze a cas na porízení auta, znecistení okolí, zastavení ploch betonováním ap.), na které clovek rád zapomíná.
U porovnávání se musí vzdy vedet, co presne se porovnává.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2014 - 18:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A opravdu to víte??????

Započítáváte třeba subvence jdoucí do vlaků? Cenu staveb?

Dál musíte počítat s tím, že určité relace a potřeby prostě vlakem nedáte ...

Celé je to pěkné teoretické cvičení pro studenty ekonomie produkující průměrné hodnoty, ale jak známo, průměr v reálu neexistuje ....
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2014 - 20:28:25    Odkaz na tento příspěvek  

"U porovnávání se musí vzdy vedet, co presne se porovnává" A pak už jsou jen samá pozitiva....

Asi začnu do nákladů na moji cyklistickou dopravu zahrnovat i vliv výroby pracích prášků na komfort života datlíka tříprstého, přepočítaný na jeden ujetý kilogramokilometr[biggrin]
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2014 - 23:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to vše bude třeba ještě přepočítat na emise CO2 a metanu abychom mohli jako don Quichote bojovat proti globální klimatické změně ....[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_Šída.)
Mike_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 05. září 2014 - 09:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V souvislosti s rozvojem VRT dopravy není nezajímavá (zatím nepotvrzená) zpráva, že by komisařkou pro dopravu mohla být stávající česká ministryně pro místní rozvoj Jourová. Sice od toho nelze očekávat nějaké zásadní protežování českých zájmů, od toho tam komisaři nejsou, ale něčemu by to mohlo pomoci...
kuna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.230.164
Odesláno Pátek, 05. září 2014 - 15:14:35    Odkaz na tento příspěvek  

Mike tom: myslíš třeba zemanovu kanálu?
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 05. září 2014 - 17:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mike_tom: to těžko, protože příčina nerozvoje VRT u nás neleží v EU, ale u našich politiků.
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.201.229.234
Odesláno Sobota, 06. září 2014 - 06:40:30    Odkaz na tento příspěvek  

Rail2005:
Vcera jsem se na ty dráty v Bruselu a potom jeste v Lutychu a Eupenu ptal. Urcite máte pravdu. Dráty (vedení) jsou tedy dle techto informací vedle sebe, a nikde nad sebou. Proc mi to ten fýra sám od sebe, a aniz bych se na to ptal, ale jinak vykládal, si nedovedu vysvetlit.
Pri ceste IC jsem mj. zjistil, ze jednoduchý drát, tedy 25000 V, je natazen pouze mezi Ans a Leuven (mimo nádrazí), ca. 57 km, takze Thalys a ICE múze zrejme jezdit mezi Leuven a Bruselem do 200 km/h. bez potízí na stejnosmerný proud.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5593
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2014 - 18:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tady tak čtu..a radikální názory pana R2005..zaměstnavatel mne nedonutí řídit..ihned po "padla" vypínám služební mobil..

Můžete nám říct, čím se živíte ?

Jinak jsem nehledal do hloubi vaše téma "dvojitý drát", ale dva vedle sebe se používají ve F a okolí s trakční soustavou 1500V ss a důvodem je velký proud při nižším napětí soustavy (při daném výkonu lokomotivy).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 08. září 2014 - 10:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptal jsem se na SŽDC s.o. e-mailem, jak se to má se zavedením rychlostního profilu V150 na I. koridoru ve vazbě na stavbu ETCS a odpověď přišla následující:

Rychlostní profil V150 v úseku Kolín – Břeclav byl zaveden souhlasem se změnou v užívání stavby vydanou pod čj. DUCR-48606/12/Sj ze dne 11. 9. 2012. Tento souhlas je podkladem pro realizaci stavby „ETCS – I.koridor úsek Kolín Břeclav st. hr. Rakousko/Slovensko“. Do TTP bude rychlostní profil implementován po realizaci stavby ETCS.

Přibližně od roku 2008 je rychlostní profil V150 navrhován v rámci zpracování projektových dokumentací jednotlivých staveb.

Prakticky bude vždy zaveden po realizaci staveb ETCS na jednotlivých úsecích.

Výčet tratí, kde je zaváděn rychlostní profil V150 v rámci staveb modernizací a optimalizací je stanoven Pokynem GŘ SŽDC č.16/2013 "zásady posuzování možnosti optimalizace
traťových rychlostí".


Všechno...[wink]
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6762
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 08. září 2014 - 11:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tady tak čtu..a radikální názory pana R2005..zaměstnavatel mne nedonutí řídit..ihned po "padla" vypínám služební mobil..

A co je na tom tak radikálního? Já jsem to sice v práci neudělal, ale kdybych chtěl, tak bych neměl sebemenší problém si to prosadit.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Mike_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 08. září 2014 - 12:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Re Turista: Ano problém leží u našich politiků, ale když chce něco "Brusel", tak i český politik se občas pohne...Re Kuna: Tak doufám, že zrovna kanál z pozice EU zatrhne. Rozhodně mi nepřijde, že by byla hloupá...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 08. září 2014 - 19:59:12    Odkaz na tento příspěvek  

pro všeobecné obveselení (už tu byl DOL):
http://www.novinky.cz/domaci/347097-vltavu-v-praze-mohou-brazdit- vodni-tramvaje.html
Fakt už chybí jen řiditelné vzducholodě[biggrin]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 08. září 2014 - 23:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Tak v Brne to majú už roky rokúce a sú s tým pomerne dobré skúsenosti [biggrin]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 09. září 2014 - 05:59:24    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: máš na mysli lodní linky na přehradě? Že občan z Veverské Bítýšky dojde cca 1 km k přístavišti a pak se rychle a komfortně dostane na konečnou v Bystrci?

Lodní doprava
Bystrc,přístav
–Kozíhorka–Sokolské koupaliště–U Kotvy–Osada–
Rokle
–Cyklistická–Hrad Veveří
–Mečkov–Skály–
Veverská Bítýška
(v provozu12.dubna–12.října8.30–20.30h v intervalu 45/90min)[biggrin]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 09. září 2014 - 18:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Presne tak [biggrin]
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 09. září 2014 - 20:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď večer v Událostech jsem slyšel na ČT 1 , že se ve Francii dohodli prezidenti Francie a ČR o oprášení vysokorychlostní tratě na západ a Babiš to bere jako prioritu,
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10921
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. září 2014 - 20:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nutno dodat, že na té brněnské "lodní MHD" NEPLATÍ stejné jízdenky jako v ostatních druzích brněnské MHD. http://www.brnenskaprehrada.cz/lode_cenik_2014.pdf

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Hanz_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 09. září 2014 - 20:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 10. září 2014 - 09:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tak když to Miloš s Franckem probrali u kafe, tak to se zítra začíná stavět, ne? [biggrin]

(Probůh, pánové...)

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 09:46:54    Odkaz na tento příspěvek  

Bobek: zatím se nezačne, není zpracován projekt vazby na DOL[biggrin]
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 11:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby to nebylo jako kdysi s terminálem v Bohumíně stavěným na ruský rozchod kolejí ....
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 11:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hollande, Hollande...není to ten génius, jehož znalosti ekonomie jsou skoro tak dobré, jako u zdejších nejprofláklejších šotoušů? [biggrin]
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 10. září 2014 - 11:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projekt vazby na DOL
Obojživelný train à grande vitesse? Splavní se Berounka nejen do Černošic (pro vazbu této megapole na celosvětovou síť námořní dopravy), ale až do Berouna, ušetříme tím kapacitní problémy a prostředky na 171 včetně úzkého hrdla Smíchov-hl.n. a turisti mohou díky nové komoře Staré Město II (v případě potřeby i III, IV...) vystupovat rovnou u Karlova mostu! [kladivo]

Snad to tu někdo z Hradu a/nebo ŘVC nečte...

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.