K-report
 

Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 05. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Trať Bohumín - Čadca a okolí » Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 27. 05. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10878
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 09. května 2014 - 13:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I v Petrovicích, tam ráno na dětmarovickém zhlaví odstavené ET41, modrá ET22 a 189 PKP Cargo.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2014 - 14:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší využití autovozů na EN 445 a R 443 [ok]

Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 09. května 2014 - 14:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Rumek: To asi spíše vezli ze Škodovky a TPCA, protože je to určitě levnější vézt vlakem pro cestující.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 11. května 2014 - 15:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší sraz šestikoláků v Petrovicích

Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10882
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 12. května 2014 - 18:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvalitní uchycení na projížděné koleji v Darkově.


Pár okamžiků předtím mi ujeli krásně nasvícení AWaTaři s uhlím (Eurosprinter v čele). [kladivo]
venzi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.248.238
Odesláno Středa, 14. května 2014 - 22:33:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dle informace v obzoru skončilo ČDC na vlečce mezi Karvinou-Doly a Loukama nad Olší[sad]. Většina ostravských 2x742 je asi už rozprášena po republice. Snad někdo doplní.
Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 14. května 2014 - 23:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2014 - 15:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, chápu to tedy dobře, že provoz na vlečce Albrechtice - Důl ČSM osiřel? Mně se zdálo, že to nějak nejezdí [uhoh].
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10335
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2014 - 15:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Banan151: spíše zeslábl. Vlaky vedené náležitostmi AWT tam budou jezdit i nadále, je ale otázkou, kolik jich bude. Ale ono i před (dávnými) lety na té trati nebyl zdaleka takový provoz, jako v poslední době, coby ještě "odrostlé děcko" tam pomatuju orezlé koleje svědčící o sporadickém provozu jako poměrně častý úkaz. I když, dojmy mohou být někdy klamné... [wink]
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. května 2014 - 16:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi byly vlaky ČD s uhlím z ČSM výchozí z Karviné-Dolů, takže směr Albrechtice jezdily jen vlaky OKDD (a těch moc nebylo) nebo ČD při výlukách. Vše se změnilo po redukci kolejiště Doubravy, kdy vlaky z Lazů začaly být ČD předávány v Karviné-Dolech místo Doubravy. Pro odlehčení Dolů pak začaly být vlaky ČD vypravovány přímo z ČSM sever směr Albrechtice.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10886
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. května 2014 - 19:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10888
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 16. května 2014 - 12:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska v Karviné 2 šestikola během pár minut, napřed nějaké s prázdnými autovozy směrem na Těšín a po chvilce 182.134 strojně opačným směrem.


Nevíte někdo číslo toho zeleného šestikoláka?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5793
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 16. května 2014 - 13:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že ta značka "Cyklisto, sesedni z kola" je aktuální. Stačí dopsat "a plav".
Dlouho jsem se na to zvýšení hladiny těšil. Konečně uvidí ti, co nasázeli do rozšířeného koryta stromy, že jejich počínání je krávovina.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10889
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 16. května 2014 - 23:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
Ta znčka tam je skvělá. [proud]


Nově nasázené stromky většinou přežily bez úhony, proud po krajích nebyl tak silný. Těch pár polámaných mají na svědomí jejich starší a větší "sourozenci" připlouvající po proudu.
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 17. května 2014 - 18:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 krát obrázek z končin pro ni aktuálně neobvyklých aneb dnes podruhé na obratu Varsovie. [wink].

Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 17. května 2014 - 21:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Banan151:
Warszowii bude třeba zdokumentovat lépe...
Víc vozy než gorily...
Do prosince je času dost, no pak to bude mít ta Warzsowie Frýdecko Místecký přízvuk že...
Kdo odpoví, už to stejně není tajemství...[ok][vypravci][wink]
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 18. května 2014 - 17:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

https://www.youtube.com/watch?v=HK4uZwek1yk&feature=youtu.be
Jenom tak pro zajímavost od známého video vlaku 149704 jedoucího někdy ze Slovenska do Přerova, z Těšína po osobním 3426...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 20. května 2014 - 16:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se Regiojet posunuje z Bystřice do Návsí bylo i v tisku a již i někde na káčku...
Jeden do Žiliny zůstává a jeden denní pár z/do Košic přibude...[vypravci]

No ale že se ČD s Hutníkem posunou do Bystřice si už železničáři šuškají od Bohumína po Mosty...
A prý taky ta opičárna s osobním Třinec Bystřice Třinec...[happy]

Kam se to posune o rok později???[crazy]

Jsem něco zaslech ještě, že by ta Olše a možná i Beskyd měly mít nějaká ta omezení jako že jede 4,5,7 a podobně...
To by bylo nepříjemné...
Nevíte někdo více???[happy]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5811
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 20. května 2014 - 20:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prý taky ta opičárna s osobním Třinec Bystřice Třinec
Má to být kvůli "zbytečných" Sv jízd z Třince do Bohumína a zpět. Ovšem brání tomu to, že v Návsí není jaksi nic k odhovnění a zavodnění.
Ale možná, že se změní oběh v Praze a před odjezdem se to udělá na ONJ.

Zajímavé je, že když žlutý, tak to opičárma není? :-)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 20. května 2014 - 22:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: [ok]
Ale já to myslel tak, že žlutý měl opičárnu kvůli JŘ a výchozí stanici...
A teď to stejné budou mít ČD...
Pochopil jsem info tak, že pojede z Bystřice Hutník také jako osobní vlak do Třince Centrumu, odkud z něj bude IC Hutník do Prahy...
Normální svěsná z Bohumína ráno do Bystřice, místo jako teď do Třince...???
Večer prý končí v Bohumíně(?), ale za to nedávám ruku do ohně...[happy]

444/445 Slovakia nestaví(na 90%) Karviná, Těšín, Třinec...
Čadca nevím...

442/443 Bohemia je tedy jediný využitelný noční vlak...

Uvidíme, už se to blíží...
Zítra prý vydají Slováci, tak je třeba mrknout na ZSSK/ŽSR a dát link, kdo bude mít ráno volněji...

Zdravím všechny a doufám, že to bude k použití ten nový JŘ...[wink]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5814
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. května 2014 - 07:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Bohumína ráno do Bystřice
Ne, měl by tam nocovat a nezajíždět do Bohumína. To by asi nic neušetřili za km, kdyby tam jezdil.
A mělo to být v Návsí. Jak o bude, se uvidí.
Martinostruszka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. května 2014 - 12:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sobotní kolejový piknik ve Skočově.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 21. května 2014 - 20:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

444/445 Slovakia nestaví(na 90%) Karviná, Těšín, Třinec...
Čadca nevím...


Slovakia sice v Čadci stojí, ale jen z dopravních důvodů [wink]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 21. května 2014 - 22:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám správně, že RJ 1013 bude od půlky června jezdit denně? Tak to mi kluci udělali radost.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5815
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2014 - 08:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno, po poledni a večer.

Kdyby někdo nevěděl, co znamená Lv, tak tady je vysvětlení[proud]
Filípek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2013
Odesláno Čtvrtek, 22. května 2014 - 11:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: to jste měl nebývalé štěstí s tím Lv. Moc krásné

Kolik vlastně jezdí přes Čadcu vlaků, je to víc než přes Lideč?

Videa vlaků YOUTUBE.COM/ TRAIN VIDEO VHSodkaz[vypravci][masinka][masinka][masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 06:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na stránkách SŽDC už jsou nové jízdní řády platné od poloviny června. Jenže nemají to označeno, u kteýrch tratí došlo ke změně, tak jsem pro jistotu musel stáhnout všechny tabulky. ŽSR to zatím nemá na svých stránkách, ale oni zase mívají označeny tratě, na kterých došlo ke změně, a stačí stáhnout jen ty.
Všechny RJ která jezdily douď jen do Bystřice nad Olší, se protáhly do Jablunkova (Návsí), což je jistě potěšitelné. byů ale zrušen ten poslední spoj jezdící v obou směrech od čtvrtku do neděle, tak díky tomu IC 1013 pojede denně až do Návsí, nyní v tyto frekventované dny končil v Ostravě hl., aby mohl otočit zpět do Prahy.

Hutník pojede i nadále z/do Třince, pokud ale ještě trvá ta šaškárna s přetahováním prázdného vlaku do Bohumína, tak se mne zdá úsek Bohumín - Třinec jako zbytečný, když tak by stačilo max. Bohumín - Karviná, do Třince v té době jede i několik RJ. Ráno tam asi nějak využitý bude, zpět večer ale silně pochybuji. Takto se zybtečně plýtvá km (denně 76 naprázdno, resp. 152 celkově), aby se ušetřilo tan, kde není jiná náhrada (zrušený Ostravan). Jeho "náhrada" Šíravou typická na naše poměry - zastaví Studénka, Suchdol, Hranice - ale bez jakékoliv návaznosti ze všech stran. Naco potom tam stojí? To jim nevadí ta spálená energie za zbytečné rozjezdy? Tzv. přípojné vlaky od Opavy i Havířova (FM) dojedou do Ostravy ve 4 hodiny, Šírava pryč a návazné vlaky (Brno atd., s přestupem v Přerově na Prahu) apod. až ve 4:45. Udělalo se A, zapomělo se udělat k tomu i navazující B. Buď ty vlaky z navazujících lokalit dát dříve, aby byl přípoj k Šíravě, nebo podstatně později, jak navrhnul Ic540, aby byl přípoj na Brno a anvíc by tím už mohly být částečně i šichtovní. Toto je ale typicky polovičaté řešení na naši dráhu úplně typické.
Hlavně že Ostravan vyjíždí z Olomouce, kde s ním úplně souběžně jede další rychlík na Prahu. Dva za sebou. A tam, kde náhrada není, tak tam ho zruší. To je otazníků, které se normálně pochopit nedají.


Filipek - přes Čadcu jede denně 7 párů denních expresů (EC) v 2h intervalech, 2 noční R a lůžková Slovakia
přes Vsetín jede denně 6 párů expresů (EC) v 2h intervalech, v noci už ale vůbec nic.

Osobní vlaky - na Čadcu 6 párů v so a ne, 7 v prac. dny, ale až na jeden okrajový pár se vždy musí v Mostech přestoupit.
Púchov - 4 páry Os vlaků v sbotu, 5 v neděli, 6 v prac.dny. Vždy se musí přestoupit v Horním Lidči. Při tak velmi nízké nabídce trochu komicky a kontraverzně působí souběhy Horní Lideč - Střelná, kdy jedou 2 vlaky úplně najednou, každý po jiné koleji.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5821
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 08:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě trvá ta šaškárna s přetahováním prázdného vlaku do Bohumína, tak se mne zdá úsek Bohumín - Třinec jako zbytečný
Ano, jede do Bohumína šaškovat s odhovněním, doplněním a čistěním. Zajisté naprosto zbytečné věci, stejně jako odjezd z Třince, kde je na něj přestup od Čadce, čímž je docela zaplněný.

Ano, jede tam plno RJ, z Těšína směr Ostrava průměrně s 3 lidma na vůz. Tam ta energie nic nestojí.[wink]

by stačilo max. Bohumín - Karviná
Jo, stačí. Leo tak jezdí. V průměru do 10 lidí na celý vlak.

Pořád se tak potvrzuje můj názor, že dálkové by měly končit v Bohumíně, protože modří i černí tady mají zázemí. A k dálkové udělat přípoje. Výjimka by byly ty, co pokračují na Slovensko.

Žlutý, aby nejezdil prázdný, končit v Havířově. I když tam těch většinou 20-30 lidí taky nic moc na tahání 6 vozů.

No radši se pokochejte pohledem na skoro dokončený AWT "koridor" přes Sakmarovo.


Případně na setkání generací
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 09:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyzná se někdo v cestování v Polsku? Já vůbec ne, má hlava na to není ani trochu chytrá. Rád bych se podíval do Krakowa. CHtěl jsem na zájezd, ten ale zrušili. Na adrese http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx (kalkulátor jízdného) jsem zkoušel všelijaké varianty, nejvýhodnější mne vyšel nějaký MOST (co to je nevím) z Ostravy za 25,20 Euro, z Bohumína za 23.60 Euro. Od st.hranice (Zebrzydowice) mne to dává za 20 Euro, nevím ale zda je to nějak aplikovatelné. V Petrovicích ale oficiálně nezastavuje, mohu tam vůbec nastoupit? Neseřve mne tam v noci nějaký nádražák? Dále v jízdním řádu je, že všechny mezinárodní vlaky společnosti PKP Intercity jsou místenkové, včetně těch nočních. Je to tak? Ta místenka je v ceně, nebo se musí koupit zvlášť a jak je to na cestu zpět? Dá se koupit i pak třeba v Krakowě? V místenkách se vůbec nevyznám, jednou jsme je kupoval v Plzni (ne pro sebe) a hned byl u poklady trapas, a to bylo jen v rámci ČR, jak je to do zahraničí, netuším. Jediný vlak přímý je ten noční z Vídně, u ostatních nevím, zda mohu přestupem přes Katowice nebo jen přes Oswienczym, tam jsou ale zase jen osobní vlaky a navíc to je jiná společnost - Przewozy Regionalne, příp. Koleje Ślaskie. tak nevím, zda by mne to platilo i takhle, protože zase čekat zpět až na ten přímý noční by asi bylo dost dlouho. Je mne to trapné, ale jsem z toho slušně řečeno na větvi. Existují z Ostravy i přímé autobusy, cenu nevím, ale linkovým autobusem bych nejel, je to nepohodlné. Když je cesta jen do Krakowa tak komplikovaná, tak se nedivím, že vlakem do zahraničí nikdo nejezdí. Anebo jen já jsem tak blbý?

Existjí na nějaké stránce i přehledné polské jízdní řády jako u nás na stránkách SŽDC nebo ŽSR? Našel jsem jen Koleje Šlaskie (ten je souhrnný pro všechny linky, ale docela přehledný ale samozřejmě tam nejsou dálkové vlaky). A pak jsem ještě našel Koleje Dolnoślaskie, ten už tak přehledný není, ale ještě docela dobrý. Nikde jsem nenašel tabulkové PKP Intercity ani Przewozy Regionalne. A pro celé PKP nějaké tabulkové jízdní řády asi nejsou.
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 09:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Hutníku. To je tolik zbytečně projetých kilometrů. Ráno z Třince může být využitý, souhlasím, když ještě jezdil přes Havířov, tak do Ostravy byl slušně využitý, to mohu potvrdit. Ale zpět večer jsem kolikrát v Havířově vystupoval úplně sám a od Ostravy jsem už byl úplně sám v celém vagóně. Proto se mne to zdá jako zbytečně projeté km, když se musí zase vracet do Bohumína. Jančura naštěstí to tak nedělá, tak když se rozhodl jezdit do Třince i dále, je to jeho rozhodnutí a určitě ví, proč. Na rozdíl od ČD nemá prázdné kilometry. na ty ranní (5:24, 6:24, 8:24) nastupuje v Havířově často do 100 lidí a to v něm už sedí určitě více jak 20-30 lidí. Ty další, co pak otáčejí jen v Havířově, už také využité nejspíše nebudou, to nevím.
Jančura už zvýšil počet vozů - na tom v 6:24 i 8:24 jezdí často už i 9 vozů.
Podle změny JŘ (trať 320, protože 127 zatím nemám) to vypadá, že kvůli zastavení v Návsí obětoval Kysucké Nové Mesto. Nemám ani tušení, zda tam měl potenciál cestujících, tak to nemohu komnetovat.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 09:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená: V mezinárodním jízdném se neorientuji, takže neporadím, ale doporučuji příspěvek zkopírovat do sekce Tarif, kde se toho určitě někdo ujme.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5822
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 13:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená-to je těžké, když chcete po jižním Polsku cestovat vlakem, k tomu do Krakova.
Pokud je ale cesta cíl, tak nic proti. Akorát z toho Krakova moc neuvidíte, budete se muset vracet po chvíli zpět.

Aby si člověk něco užil, nestaral se nad tarify a přípoji, nezbývá, než ten Chopin.
Případně zajet do Cieszyna a tam od vlakového nádraží jezdí plno busů bez přestupu.

Třebo tento:
http://interpalmbus.nazwa.pl/index.php?strona=cieszyn-krakow-new


Petrovicích ale oficiálně nezastavuje, mohu tam vůbec nastoupit?
Na kterýkoliv nákladní, ale aby vás nikdo neviděl. Jiné vlaky směr Polsko tam nezastavují.[wink]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5823
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 14:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rozdíl od ČD nemá prázdné kilometry. na ty ranní (5:24, 6:24, 8:24) nastupuje v Havířově často do 100 lidí
Proto, aby v Havířově nastoupili ti lidi, jezdí téměř prázdný do Bystřice s několika vlaky denně. To samozřejmě je silně výdělečné...
Takový pohled se naskýtá každý den.Spočítejte lidi ve voze.



Jediný smysl má ten ze Žiliny, je pitomost končit s hodněvozovými vlaky v Návsí nebo Bystřici.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10896
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 23. května 2014 - 22:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thalys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2014
Odesláno Sobota, 24. května 2014 - 13:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ten Krakow by zaujímal aj mňa, ak by mal niekto nejaké tipy na spoje železnicou, tiež ich privítam. Poľským busom ma to moc neláka. Škoda tých priamych vlakov Bratislava-Krakow...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10898
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 24. května 2014 - 13:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Os 2937 přijel ve 12:50 do Dětmarek a ještě neodjel...
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 06:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Petrovicích už rychlíky nestaví, díky za upřesnění. Když jsem ještě vloni dělal mapu okolí Jastrzebia a Wodzisalwu Sl., tak jsem často vyrážel /začínal v Petrovicích a tehdy jsem viděl, že ty vlaky tam zastavovaly. byť to nebylo uvedeno v JŘ. Jestli se měnily čety nebo co, to nevím, ale zastavovaly tam. To je ale stejně jedno, v noci na Chopin stejně bych se tam těžko dostal, jedině pěšky z Karviné Hranic. To spíše byla jen taková úvaha.

Dobře, když jsou teda ty Regiojety prázdné, tak proč je Jančura postupně prodloužil nejdříve do Třince, pak Bystřice a nyní až Návsí. Nebylo by pak výhodnější vyjíždět jen z Ostravy hl.n. a možná by tím ušetřil jednu soupravu včetně lokomotivy. Tak pak nevím, co ho k tomu vedlo, on jezdí na vlastní triko, tak proč by tak hazardoval? Poplatky za SŽDC jsou dost vysoké. Pak se nabízí ješět jedna možnost, vyjednat s KODISem zaintegrování do ODIS, po Ostravu by na to kapacitu měl a vyhradit na to třeba 3 vozy, ve kterých by byla proto rezervace místenek až z Ostravy. To by softwarově nebyl problém udělat. Takže jako osobák by byl veden Návsí - Ostrava hl.n. (Svinov) a teprve odtama jako IC. Jak ve 4:45, tak 5:45 z Návsí jsou silně špičkové časy, tam by potenciál cestujících do Ostravy určitě byl, zpět by to samozřejmě bylo slabší, ale to také je jen jako úvaha.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 08:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem ještě vloni dělal mapu okolí Jastrzebia a Wodzisalwu Sl., tak jsem často vyrážel /začínal v Petrovicích a tehdy jsem viděl, že ty vlaky tam zastavovaly. byť to nebylo uvedeno v JŘ.

Ty vlaky Petrovicemi projíždějí už asi 5 let, jestli tam někdy něco zastavilo, tak to bylo mimořádně z dopravních důvodů (např. zpravení rozkazem) a občas při popužití neschválené PKP lok. se také provedl přepřah.

Jančura postupně prodloužil nejdříve do Třince, pak Bystřice a nyní až Návsí. Nebylo by pak výhodnější vyjíždět jen z Ostravy hl.n. a možná by tím ušetřil jednu soupravu včetně lokomotivy.

Z vozového parku neušetří ani kolo, protože to jsou soupravy, které v ten den už nemají jízdu zpět a někde musí stejně nocovat.
Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 8-2013
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 09:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená: Já si nemyslím že ten Havířov je u regiojetu zbytečný. Lidi se nim naučili jezdit a vlastně jim ani nic jiného nezbývá. je to přímý spoj do Prahy. myslím že v Havru už nastupuje dost lidí. Takže je nesmysl aby to končilo v Ostravě. S tím Třincem a Návsím si jistý nejsem.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5826
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 10:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslím že v Havru už nastupuje dost lidí.
U některých vlaků jo. Ale pořád to není důvod tahat tam 6,7 vozů. Ale ten Havířov stále ještě ekonomicky zdůvoditelný je i z dopravních a cateringových důvod.

Jančura postupně prodloužil nejdříve do Třince, pak Bystřice a nyní až Návsí.
Dokud vydělává jinde, může si takové PR dovolit.
Výdělečné to není.
A taky dopravní důvody(nejspíš hlavní důvod). V Bystřici je jen jedna kolej k odstavení a výluky v Těšíně zamávají nejen s Třincem. Ale i ta jedna kolej byla i dřív využívána pro odstavení nákladů za Slovenska, než se uvolnil Třinec.

4:45, tak 5:45 z Návsí jsou silně špičkové časy, tam by potenciál cestujících do Ostravy určitě byl,

Kolik myslíte, že jezdí v tu dobu lidí do Ostravy? Kdysi zastavovaly v Návsí R kolem té 7:30 směr Ostrava. To nastupovalo dost lidí.
Ale zrovna tento, 1006, paradoxně nezastaví.
Ano, někdo se s tím sveze, ale nezaplní do Havířova ani celý jeden vůz.
peršing2805
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.63.175
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 11:00:14    Odkaz na tento příspěvek  

V Návsí budou zastavovat i spoje do/z Žiliny(tedy 1006 a 1011).S tím začleněním do ODIS to vůbec není špatný nápad.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5828
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 11:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1006,1011 teoreticky až od prosince, ne? Nebo se to nějak změnilo?
Začlenění do ODIS není špatný nápad.
Otázkou je, zda v době šetření a rušení spojů bude mít kraj € k placení spojů navíc na hlavních tratích.[wink]
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 11:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Ano, 1006 a 1011 (ale i 1010 a 1003) budou v Návsí zastavovat od Prosince.
Jinak si něco studuji a vidím, že Ex ČD mají od Prosince minutový pobyt v Návsí [blush].
A 149/140 z Třince do Žiliny a zpět pouze v čtvrtky, pátky a neděle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Banan151.)
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 12:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1006,1011 teoreticky až od prosince, ne? Nebo se to nějak změnilo?

Budou zastavovat v Návsí už od změny 15.6.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5829
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 12:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

peršing2805
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.63.175
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 13:13:45    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba strana 9 v části C přehledu vlaků(přímé vozy).Jinak je to i v rezervačním systému Regiojetu.Zajímalo by mě jaký to ale bude mít uspěch.
peršing2805
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.63.175
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 13:18:48    Odkaz na tento příspěvek  

sorry beru zpět na str.9 jsou 1000 1002 1004 přelepka pro 1006 na str.41 ještě jednou se omlouvám.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 14:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde to tam je?

Proč to hledáš tak složitě? Stačí se podívat na hotové tabulky na stránkách sždc. [wink]
peršing2805
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.63.175
Odesláno Neděle, 25. května 2014 - 18:22:07    Odkaz na tento příspěvek  

Taky fakt no spíš jsem koukal do přelepek abych věděl co mě za přelepování čeká tak proto tak složitě.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5832
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 08:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to je přelepka přelepky, na straně 2 to tam není. Vlastně logicky,když tam není Návsí.

Zajímalo by mě jaký to ale bude mít uspěch.
V pátek 1011 velký, ranní 1006 taky najde plno studentů. Ty pozdní končící tipuji tak 5-10 lidí, v pátek víc.

Pokud tohle plus senátor a články v novinách o nechuti Nábřeží bavit se o zastavování plus snahy icpětssetčtyřicáťáků způsobily obrat v myšlení v Praze, tek tak i RJ [ok]
Jen je škoda, že prázdniny, čímž u 1006 i 1011 ubude potenciálních zákazníků, zastavováním modrých až od prosince zas nepřibude potenciálních letních turistů.

Teď jen doufat, že sdružení obcí Jablunkovska bude mít snahu i o nějaké autobusové přípoje.
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 14:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommiku, já jsem netvrdil, že je Havířov zybtečný. 4:24 - moc lidí fakt nejezdí - cca kolem 20, v 5:24 i 6:24 tam kolem 100 lidí může nastupovat, v 8:24 už sice trochu méně, ale ten už je slušně vytížen ze Žiliny. Ty další, které už vyjíždějí jen z Havířova nevím, s těmi jsem nikdy nejel, to bude asi slabší. Spíše to byla jen má reakce na některé na to, že proč se tahají těžké soupravy za Ostravu až pod hory. Koneckonců Jančura si jezdí za své, je to jeho věc.
Ale skutečně od změny v červnu Jančura bude v 7:50 zastavovat v Návsí, mám uř ze stránek SŽDC staženy tabulky, i zpět kolem 20. hodiny, bude to ale asi na úkor Kysuckého Nového Mesta, protože se tam ztratil odjezdový čas v oboú směrech (viz příloha).

Když jezdí z Jablunkova osobní vlaky v 5,6 a 7 hodin dost plné (a to si nevymýšlím, to vidím na vlastní oči), jezdím sice ráno opačným směrem (na Slovensko), ale je často vídám v protisměru, tak Jančura tím, že pojede z Návsí chvíli před nimi, určitě získá cestující. A těmi ranními ještě asi více než až tím ze Žiliny, dojezd do Ostravy před 9 hod. do práce, ale i do škol je už asi dost pozdě. Je fakt, že v opačném směru si moc nepolepší, to už i ty Os jsou prázdné.
Proto mne napadlo i to zaintegrování, byť jen v jednom směru. Mohu to na KODISu navrhnout, uvidím, co na to řeknou. Dá se s nimi jednat, nevysmějí se mi, i kydž to asi zamítnou. Tomu asi brání i monopolní smlouva krajů s ČD, nešikovně uzavřena na 10 let.
Pokud byste měli někdo náměty na autobusové spoje na Jablunkovksku, tak dejte vědět. V tomto jsou dost vstřícní, už několika mým námětům vyhověli (Bukovec 783, H.Lomná 784, Milíkov 787, ale i např. 533 Karviná - Hvaířov). Rozhodně s KODISem je mnohem lepší domluva než s ČD.
application/pdfKnizni JR od 1506
320 S2+V2 (V21).pdf (250.0 k)


Rumek - díky za objasnění Petrovic. Asi to byla jen souhra náhod, že když jsem tam byl, tak tam vždy mezinárodní vlaky zastavily, proto jsem nabyl toho dojmu.
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 19:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi uniklo nebo zde nikdo nekomentoval či nedával foto z rekonstrukce tratě 321 v úseku Šenov - Havířov? Vypadá to, že to vzali docela z gruntu. Nějaké info?

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10354
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 20:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_m: "z gruntu" vzali nějakých 300m v okolí rybníku. Toť vše... [wink]
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 21:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Těšíně postavili sloupy TV vedle 104 koleje snad během jednoho dne, docela fofr ve srovnání s jinými stožáry [proud]. Kousek 104 koleje je vytrhaný, od 9.6. začínají celodenní napěťové výluky, přetahy Louky - Třinec, výsuny směr Albrechtice.

Filípek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2013
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 21:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená: DĚKUJI za odpoved, ale myslel jsem hlavně náklady. Kde jezdí víc Šestikoláků(lideč nebo čadca), př. bobin?[happy]

Videa vlaků YOUTUBE.COM/ TRAIN VIDEO VHSodkaz[vypravci][masinka][masinka][masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5836
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 21:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z gruntu" vzali nějakých 300m v okolí rybníku
To tam berou každých pár měsíců...a potom zas blaťák.
sloupy TV vedle 104 koleje snad během jednoho dne
Ony ty patky byly nenápadné. Vyrván je i kousek ke šturcu vedle 5 nástupiště.
Na některých sloupech už je i převěšeno.


Všude se maká


akorát za vodou to vypadá, jako by už se nejezdilo


A ještě jeden artefakt z Lomné.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10358
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 21:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně jezdí na Žilinu jeden vlak za druhým jako tramvaje: Ex 151 je Návsí (+180), Ex 153 v Bystřici (+65), IC 1011 v Třinci (+115)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5837
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 22:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mne napadlo i to zaintegrování, byť jen v jednom směru.
Které vlaky jinde byste nechal zrušit, aby bylo možné přesunout € na žluté navíc? Nebo snad myslíte, že RJ bude uznávat odisky zdarma?

náměty na autobusové spoje na Jablunkovksku, tak dejte vědět.
Třeba přípoj od vlaku z Návsí "Bus 861783 126" ,aby měl přípoj na hranici na bus Wispolu do Wisły. [wink]
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 26. května 2014 - 23:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:
aha, tak to se shodou okolnosti pohybuji právě v těch 300 metrech :-) Přes most v Šenově směrem na Frýdek-Místek jsem viděl, že je vybagrováno okolí tratě a vyměněno štěrkové podloží.

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 27. května 2014 - 06:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl, prosím Tě, nech si prosím už ty rýpavičné poznánky a diskutuj jako slušný člověk. Sám to zaintegrování v předchotím článku podpoříš (25.5. v 11:28), že to je dobrá věc, sice s otázkou peněz (jako vše), to samozřejmě chápu. Ale teď Ti to zase vadí, když to napíše někdo jiný. Je jasné, že to asi není reálné, ale jsou tady psány mnohem větší nesmysly a také za to nikoho nedosuzuji.

Linka 783 do Bukovce. Většina spojů končí u školy, tam žádná návaznost ani nemůže být (konec cesty), něco málo zajíždí ke Kempalandu, i to je ještě 1-2 km, přímo na hranici jedou asi jen dva spoje a i to jen přes školní vyučování a s těmi moc hýbat nelze kvůli docházce dětí do škol. Toto tak jednoduché nebude, doporučuji se obrátit spíše na Wispol, pokud vůbec k hranicím zajíždí (nevím, v Polsku jsem autobusem nikdy nejel). Já jsem měl na mysli ale hlavně návaznost od vlaků v Bystřici, Návsí apod., a to se např. u linky 783 (i 784) výrazně zlepšilo. Tuto návaznost na linku S2 lze samozřejmě navrhnout a udělat, právě zmíněná 783 už jezdí téměř každou hodinu v celou, ideálně od vlaku, zpět z Bukovce kolem půl, zase to pěkně navazuje, to kdysi nebylo. Ale u toho Polska jsou samozřejmě otazníky, nevidím to nijak reálně.
Kdysi jezdila linka z Českého Těšína do Wisly přes Cieszyn, jestli byla využita nevím, ani proč ji zrušili. Takže na Wislu se dá nyní jet už jen z Cieszyna, také se musí pěšky od vlaku, ale vzhledem k tomu, že přes hranice nikde v kraji nejede ani vlak ani autobus, tak už asi nic jiného nezbyde.
Zpět k Bukovci. Můj tip pro toho, komu nevadí jít kousek pěšky. Když jsem šel do Polska, tak jsem jel autobusem z Návsí v 7 hodin, ten zajíždí ke Kempalandu, odtama pak vpravo (ne po hlavní) na most přes Olši a pak pěšky kolem Olše (je tam cestou pěkná kaplička) do Istebne. Je to sice delší než přes bývalý hraniční přechod, ale zase je to téměř po rovině.
V tom Bukovci asi naváznost mezi ODIS a Wispol těžko bude, něco by mohlo být v Horní Lištné (Třinci), tam to od MHD není daleko na polský bus Lsszna Gorna, ale odtama se do Wisly nedá dostat. Takže zbývá jen ten Č.Těšín. Myslím že Wispol má zastávku hned za mostem (bez záruky) a tam je to blíže než na PKS (u nádraží Cieszyn). Jiná možnost už asi nikdy nebude...
ODIS stejně na rozdíl od IDS JMK (Skalica, Rakousko) nebo IREDO (Kudowa Zdroj) nikam do zahraničí nejezdí, jedině linka 293 Hlučín - Bohumín projíždí Chalupkami, ale nemá tam žádnou zastávku.