K-report
 

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 24. 03. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 24. 03. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6909
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. března 2014 - 01:39:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková drobnost - v Pcích se v sobotu hlásilo zpoždění na trati 010 (do Kostěnic se jezdí jednokolejně) jako "zpoždění z důvodu náročné výluky". Co to je zase za ptákovinu - to si dělá SŽDC reklamu, jak mají náročnou práci? A jindy se pak bude hlásit zpoždění kvůli nenáročné výluce? Běžně používaná "stavební výluka na trati" se nehodí? A jak je to vůbec s uváděním důvodů zpoždění? Podle hlášení byly vlaky ČD opožděné kvůli náročné výluce a vlaky RJ zřejmě jen tak - u nich hlášení důvod neuvádělo.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4298
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 09. března 2014 - 20:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353

To bude něco jako "Zákaz" a "Přísný zákaz" [happy]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 10. března 2014 - 09:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo jako "Pozornost" a "Zvýšená pozornost" [proud]
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 10. března 2014 - 17:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo jako "Pozornost" a "Zvýšená pozornost")


Leda tak zvýšená opatrnost.[lol]
markuc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2013
Odesláno Středa, 12. března 2014 - 22:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat někoho znalého:

Pokud je v plánu (Carga) uveden doprovod vlaku například jako 1/1 DS Studénka, co to přesně znamená? Vedoucí posunu + 1 další posunovač z pracoviště Studénka?

Díky moc.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13268
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2014 - 09:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DS = domovská stanice posunové čety

Jo, jinak máš pravdu.

1/1 = jsou dva [happy]
1/0 = je jeden

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 12-2009

Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 21:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,

narazil jsem na jednu situaci u které nevím řešení. Poprosím o pomoc.

Jakou rychlostí se bude pohybovat souprava s 95 brzdícími procenty a maximální rychlostí soupravy 90km/h pojede-li po trati, kde v SJŘ nalezneme údaj 100/101? Logicky ji chybí 6 brzdících procent. To znamená, že rychlost bude neomezena (protože 100 sníženo o 6 je 94km/h) jedeme tedy 90km/h nebo omezena na 84km/h?

Děkuji moc za radu!

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5047
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 21:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlost bude 90 km/h.
Jinak Honzzoku, kam pořád na tyhle věci a dotazy chodíš ?
Ty něco z toho studuješ, nebo děláš na dráze, nebo proč pořád tolik dotazů nikoli na barvu, ale na docela odborné věci ?
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 21:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ale takhle jednoduché to opravdu není. Pokud jsou zjištěná brzdicí procenta vlaku nižší než předepsaná, je několik možností, jak to udělat, aby mohl jet. Lze odstavit nebo přidat vozidla tak, aby se skutečná brzdicí procenta zvýšila-tato možnost je více méně teoretická. Další možnost je vyhledat v jízdním řádu vlak, který má předepsaná br.% nižší a provést přečíslování-opět spíše teorie. Takže nezbývá než vzít Tabulky traťových poměrů, vyhledat údaj o rozhodném spádu a v tabulkách br.% (jsou přílohou D 1 SŽDC) najít takovou rychlost, která odpovídá skutečným br.%. Přitom je pochopitelně důležité použít správnou tabulku vzhledem k druhu a délce vlaku, zábrzdné vzdálenosti a způsobu, popř.režimu brzdění. A o snížené rychlosti musí dopravce strojvedoucího prokazatelně zpravit. Neuvažujeme finesy typu jízda pod plným dohledem ETCS či rozkládání zábrzdné vzdálenosti do více oddílů.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 22:14:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jen doplnění-můj příspěvek se vztahuje k dotazu pana Honnzok-a. Než jsem dal dohromady odpověď, tak mne pan Mladějov svým příspěvkem předběhl
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 12-2009

Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 23:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Veřejně to šířit z osobních důvodů zcela nechci. Pokud mi na sebe poskytnete komunikační prostředek. (Třeba na email pod nickem.) Určitě Vám to objasním. Mimochodem, jakým způsobem jste se dopracoval ke své odpovědi smím-li být až tak zvědav, je ta moje úvaha alespoň částečně dobře?

Starý vlk: Děkuji za odpověď, jen se zeptám na tu druhou možnost, vyhledat jiný vlak s nižšími brzdícími procenty... Jak se to má správně pochopit? Jedou-li 2 vlaky stejný úsek a stejnou rychlostí mělo by pro ně platit stejná potřeba brzdících procent. Jediné co mě napadá, vlak s nižší rychlostí. Ten dovětek s přečíslováním mi taky není moc jasný. Proč bych to měl přečíslovávat?

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 23:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honnzok: Ten vlak o ktorom v tom prípade píše Starý vlk by šiel určite nižšou rýchlosťou. Je to v podstate len iný spôsob realizácie tej treťej možnosti. Iný v tom, že namiesto toho, aby to počítal zamestnanec pripravujúci brzdenku, sa využije to, čo spočítal konštruktér GVD.

Inak teda prečíslovanie neviem, to už dneska neni také jednoduché.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 01:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honznzok, žádné přečíslování se nekoná, to bylo za první republiky[lol]. Teď si prostě sám jako strojvedoucí podle brzdicích % vypočítáš, kolik můžeš jet.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 2-2013

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 08:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Carga se přečíslování vlaku při nedostatku brzd.procent provádí zcela běžně, a to stylem sepsání rozkazu PV, kde je číslo vlaku určující rychlost a jízdní doby uvedeno. [masinka]

[smrt] PIRÁT [smrt]
XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 09:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novotny
No, asi jsem to napsal blbě, uvažoval jsem osobní vlaky...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11848
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 13:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

os se nepřečíslují, platí to počítání. v sjř těch 101% je potřebný pro rychlost 100. pokud pojedeš 94 a mín, je to ok.

kolisti = piráti chodník?
neosv?tlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolist?m není bezpe?no
http://www.stopkoureni.cz/
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4113
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 15:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U dopravců,kteří na to mají čas,se může hledat v tabulkách,spravovat vlak dopravcem(u nákladů,prac.vlaků atd..).
U osobky to dopravce vyřešil v předpise D2 tak,jak píše Honnzok-do rychlosti 120 strojvedoucí jednoduše odečte chybějící brzdící procenta od max.rychlosti v daném úseku(nad 120 je ten výpočet trochu složitější) a nemusí koukat do žádných tabulek,žádat o zpravení dopravcem apod..Je to rychlejší a jednodušší.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 07:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle čeho se určuje, zda bude lokomotiva spojena se soupravou (bez ŘV) UIC kabely?

EC Brno - Praha. Taurusy - spojeny vždy jedním kabelem. 380 - spojena jedním kabelem. 380 - někdy nezapojena, někdy zapojena. Jak to je?
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 09:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17
A jakou rychlostí pojede samotná lok. Lv třeba z ČT do Pardubic když dostane číslo nsl.rychlíku. To také nemá osobka čas řešit?
bubák2003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 10:57:40    Odkaz na tento příspěvek  

Hund: pojede tak na co mu budou stačit procenta(třeba ET 22/41-100km/h)
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A staroosobačky 163,162,151, ty co mají nízké brzdící procento, také se nemusí podívat do tabulky bo jak píše Apollo na to není čas ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Staroosobačky" pojedou max 80 km/h. Na to jsou brzděné. Proto dříve SJŘ pro Lv vlaky max 8O Km/h. A tak když pojedou pod číslem "Pendolína", tak max 80 Km/h. Novější Lv které jsou více brzděné pojedou podle toho kolik ubrzdí. Třeba 140 Km/h. Pokud na to bude SJŘ .........[vypravci]
bubák2003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:20:45    Odkaz na tento příspěvek  

Hund:no pokud se nepletu tak 80km/h,klidně doplňte-opravte(bo v režimu P to je okolo 50 br.procent)
bubák2003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:22:07    Odkaz na tento příspěvek  

[vypravci]xy:byl rychlejší[ok]
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a to je to o co mi jde. Píšete 80km/h ale já si dovolím nesouhlasit.Mám li číslo následu rychlíku (vyšší jak 80km/h) tak z Třebové dolů možná ani těch 80 nebudu moci vzhledem k chybějícím procentům jet,ale na rovinkách kolem Pardubic těch 105 určitě mohu. A od toho jsou ty tabulky sklonů a potřebných brzdících procent dělané a je dobré je používat ;-)
SuDan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, možná by stačila tabulka 5 SJŘ
bubák2003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:01:03    Odkaz na tento příspěvek  

Hund:no jo,ale mám-li potřebných třeba 120 procent v úseku ČT-PA(pro ten rychlík)a skutečných 50,pak stále mohu jen 80.
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolem Čt a Pa nejezdí, použil jsem jen příklad úseků trati na spádu a rovině, ale podle tabulky Su Dana bych mohl mjet 90, či snad ne ?
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omluva, měko být jet ;-)
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurňa jdu hledat brýle než mě rozcupujete;-)
SuDan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle sloupce 8b bych to viděl např. pro řadu 163, která má 51 br.%, na rychlost 85 - 90 km/h.
bubák2003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:19:47    Odkaz na tento příspěvek  

Hund:ale jsi psal,že má číslo nějakého rychlíku,kdežto SuDan dal tabulku Lv vlaků [wink]
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reakce byla na Apolla který psal že na osobce není čas koukat do nějakých tabulek a Výpravčíxy s max 80km/h. A jak jsem psal po 501 ani u osobky nejezdím tak přesně o jakou tabulku jde jsem nepoznal. ;-)
SuDan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 12:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych pokračoval - pokud by jako Lv byla řada 151, tam bych musel vypnout protismyk, tím pádem uzavřít vyšší přítlak, v režimu P to pak dělá 78 br.%. Pak bych podle sloupce 8d mohl jet 100 km/h.
SuDan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 13:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta tabulka 5 je v každém SJŘ, a to i v nákladním, no a ten by měl mít strojvedoucí vždy u sebe. Co by mohlo trochu zdržet, je spočítat si předem to skutečné brzdící procento (pokud není vylepeno na stanovišti).
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 13:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SuDan, nejsme ve sporu a dík za doplnění ;-)
SuDan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 14:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Hund: Ani jsem se nechtěl s nikým přít. Jen jsem chtěl trochu popíchnout i ostatní, on toto dodnes málokdo nějak řeší a se ze setrvačnosti pořád strojně jezdí max. 80.
Jinak ještě ke snižování rychlosti při nedostatku brzd.%: Onen výše zmiňovaný výpočet, který si (u osobky) provede sám strojvedoucí, je na koridorových tratích až na druhém místě. Jako přednostní postup použije (rovněž strojvedoucí) snížení rychlosti podle tabulky, která by měla být jako samostatná příloha k příslušnému SJŘ, např.:
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 16:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na kolik km/h je dimensován ZŽO Cerhenice? Díky.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 16:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 17:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A těch 237 jel Pinďa kde, když okruh je na 230?

Každý má právo na můj vlastní názor.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 17:44:49    Odkaz na tento příspěvek  

No přece na Zkušebním okruhu Velim. Úplně stejně se dělají i zkoušky za jízdy pro zvýšení traťové rychlosti i na tratích SŽDC. Prostě se spočítá, zda to není nebezpečné (to není tak těžké) a pak se zkouškou zjistí, jak se vozidlo chová. To, že se někde jede víc, než je traťová rychlost, neznamená, že se tam tak bude jezdit vždycky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5058
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 17:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak těch 237 se na okruhu nejelo - první odkaz Gůgla (jakkoli má Vlk s podmínečným omezením na ŽZO pravdu).
18. listopadu 2004 15:54
Nový rychlostní rekord českých železnic má pro několik následujících let hodnotu 237 kilometrů za hodinu. Mezi stanicemi Zaječí a Rakvice na trati Brno-Břeclav ho vytvořil rychlovlak Pendolino. Dráhy předpokládají, že ho minimálně v nejbližších pěti letech nikdo nepřekoná.
Další rychlostní testy Pendolina se podle informací ČTK plánují na maximální konstrukční rychlost zvýšenou o deset procent, tedy na 253 kilometrů v hodině, nejdřív ale v roce 2009.

První pokus zbrzdil vítr
Pendolino překonalo rekord během čtvrtka hned dvakrát. Nejprve se na rovném úseku koridoru řítilo rychlostí 229,4 kilometrů za hodinu. K vytyčené hranici 230 km/h chybělo pár desetin.

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský předpovídal, že by se rychlostní hranice mohla ještě posunout. "Při prvním pokusu jelo pendolino proti větru. A to při těchto vysokých rychlostech může hrát roli," řekl.

Po ukončení rychlostních testů čekají soupravu ještě další prověrky. O rychlosti nad 230 km/h se už ale pokoušet nebude.

V běžném provozu bude navíc souprava jezdit maximálně stošedesátikilometrovou rychlostí, protože tuzemské tratě nejsou na vyšší rychlosti připravené.

"Aby mohlo pendolino jezdit v běžném provozu, musíme otestovat nejen jeho provozní rychlost sto šedesát kilometrů v hodině, ale musí mít i rezervy," doplnil Šťáhlavský.

Podle informací drah probíhají zatím zkoušky bez vážnějších problémů.

"Na přelomu letošního a příštího roku by se tak s pendolinem v rámci zkušebního provozu mohli svézt první cestující na trati Praha – Děčín," uvedly dráhy v tiskové zprávě.

Pokud se pendolinu podaří absolvovat zdárně všechny prověrky, mělo by se v pravidelném jízdním řádu objevit v roce 2006 na trase Berlín – Praha – Brno – Vídeň, případně Bratislava.


Takže tak.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 19:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm 237 a Pinďovi: Jel za mimořádných opatření - Policií ČR střežené přejezdy, zastávky, nástupiště, kromě Pindi zastaven provoz, Os a náklady musely čekat.

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 11:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi prosím někdo najít v aktuálních TTP kilometrickou polohu návěstidel Konec nástupiště na zastávce Pardubice - Semtín, případně sem vložit příslušnou tabulku?

Díky.
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 22:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Půda pod drážním tělesem patří SŽDC ? Případně jak širokej pás země jí patří ?

Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 22:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapido : ne státu , SŽDC ji jen spravuje , různě , najdeš to v katastrální mapě
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 14:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

při projíždění reozestaveným uzlem ŽS Olomouc mě zaujalo, že se dává jako základ pod trať poměrně vysoká vrstva vápna (nebo něco co jako vápno vypadá). Jaký to má význam? Díky za odpověď.

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 14:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stabilizace?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.188
Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 18:55:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zamezení prorůstání tělesa travou a jinou vegetací?
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 20:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamezení prorůstání tělesa travou a jinou vegetací?
To určitě ne, protože na to přijde geotextílie jako hydroizolace a pak teprve štěrk. Možná nějaké zhutnění podloží.

Jen doufám, že jim to nebude stejně reagovat jako v úseku Olomouc - Štěpánov, kdy jim to začalo reagovat s jíly nebo s čím a začalo se to tam propadat.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 21:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..., kdy jim to začalo reagovat s jíly nebo s čím a začalo se to tam propadat.
Tak ona se ta reakce s jíly dokonce očekává[wink] Tohle by mohlo vaše otázky zodpovědět.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7663
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. března 2014 - 22:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka m: zdá se, že se jedná o tzv. minerální beton - vápno se zemní frézou promíchá se zeminou a jako voda poslouží vlhkost.
SeP1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2012
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 10:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se zeptal znalců na jednu drobnost: jedu s IN 100 Hradec Králové->České Budějovice. Přijedu o 120 min opožděn. Je v takovém případě nějaký nárok na odškodnění? Pravidla v SPPO mi po přetení nejsou úplně jasná. Díky, S
Vladimir Putinovic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.81.5
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 12:24:48    Odkaz na tento příspěvek  

Pro SeP1: Take jsem zadal odskodneni na In100 a v Tvem pripade dostanes 100 Kč jako odskodne, ale POZOR:
- musis mit potvrzeni o zpozdeni (bud od vlakvedouciho nebo z pokladny, kde bude presne napsano cislo vlaku a doba zpozdeni)
- dale musis vyplnit Formular o zpozdeni (dostanes ho na pokladně ČD nebo na www) a podat do pokladny ČD nebo poslat na adresu OPT Olomouc viz odkaz v PDF vcetne Potvrzeni od vlakvedouciho nebo z pokladny (cislo vlaku+min zpozdeni)
- na uvedenou adresu ti prijde dopis, kde bude omluva + kupon na 50Kc nebo 100Kc, ktery musis uplatnit u pokladny ČD při nakupu jizdenky nebo mistenky...

presna adresa OPT Olomouc viz tady na strane 2 odkazhttp://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/odsk odneni-za-zpozdeni/vynatek-z-sppo_1

Takhle to fungovalo cca pred 2 mesici, mozna by to slo i jednoduseji....[happy])
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 13:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladimir Putinovic > jsou ty kupony casove omezeny?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69504
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 13:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rok.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 13:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Díky[wink]
Snad ví tedy co dělají a nebudou to muset za půl roku vykopat a dělat celé znovu jako ve zmíněném úseku.
SeP1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 14:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Take jsem zadal odskodneni na In100 a v Tvem pripade dostanes 100 Kč jako odskodne, ale POZOR:

Vladimir Putinovic: Tak jsem nakonec nedostal nic [happy]. Zdůvodnění: V tomto případě se jednalo o požár porostu kolem trati, takže jsme Vaší žádosti nemohli vyhovět.
stepanb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.150.1
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 18:18:22    Odkaz na tento příspěvek  

Takovej triviální dotaz: jakej je rozdíl mezi B249 a B256?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 18:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stepanb
je celkem triviální si to vyhledat na netu