K-report
 

Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 21. 01. 2014Mladějov60 21-01-14  10:38
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 01. 03. 2014Mladějov60 01-03-14  00:56
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 04. 04. 2014R_1463Úpa60 04-04-14  13:13
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 26. 05. 2014Kubze60 26-05-14  13:19
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 18. 06. 2014Ady60 18-06-14  18:43
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 29. 06. 2014Mladějov60 29-06-14  18:39
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 09. 08. 2014Kubze60 09-08-14  10:37
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 07. 10. 2014metranz60 07-10-14  15:36
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 14. 11. 2014Mirous60 14-11-14  14:20
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 23. 11. 2014Kubze60 23-11-14  11:39
Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 26. 11. 2014Scania_Scala60 26-11-14  16:24
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 26. listopadu 2014 - 17:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k tématu: odkaz
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.228.182
Odesláno Středa, 26. listopadu 2014 - 18:48:30    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: zajímavé počtení, takové ze života.

Autor je docela borec, udělat za hodinu a půl víc než dva škopky se mi zadaří jenom na hodně divokých mejdanech. Sice ví o přeplněné první třídě, ale sveřepě si do ní kupuje lístek a ještě nežádá o vyplacení nevyužitého. Že by se v ARmpee nedala vykonávat potřeba ve stanici je pro mě taky novinkou. Ale jinak je to spíš ostuda, mám teď čest s ARmpee na 142 a naprosto ho chápu.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 26. listopadu 2014 - 19:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když autor jezdí tak často,tak proč si tu místenku taky "fikaně"nekoupí.Dvojka asi vadí...Bee nebo Bmz je asi nedostačující.A proč by se hajzlík nemohl využívat ve stanici,když má uzavřený systém?[uhoh]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 26. listopadu 2014 - 20:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozlišit vakuové toalety a díry do kolejiště je pro většinu cestujících téměř nemožné. Celý život vyrůstali v tom, že ve stanici ne, čas od času vidí na toaletě cedulku, že se to pořád nesmí, tak se disciplinovaně čeká, i když to kolikrát není potřeba.

Slovan!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8704
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 26. listopadu 2014 - 20:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kdyby jel tou druhou dvojicí co jezděj Němci od Alexe, tak by si pochutnal na pivě z minibaru (pokud by se konal), oknem by nejspíš poněkud táhlo, v jedničce by sic byly kupata ale míst ca. stejně a tvrdý sesle. Hajzlík by byl "hnojič" - ve stanici nelze - a občas by smrděl na půl vozu.

Jinak já tím několikrát jel a nikdy jednička vyprodaná nebyla a to ani opačně u Čapka. Nicméně Asie dokáže občas vykoupit i celou jedničku na Vídeňákách.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70513
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2014 - 10:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by to napřed musel rozlišit expert, co po voze rozmisťuje nálepky. Nedivil bych se, kdyby tam text o nepoužívání ve stanici byl umístěn, podobně jako se v mnoha vozech na koši na představku objevila n nálepka "na představku" (patřící např. do Bpee, kde koše u sedaček chybí).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Kenca2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2014 - 10:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyprodané Armpee jsem na Kafkovi zažil, stejně tak i dříve nasazované Ampz (ale to byla spíš nárazovka). Takže pokud s ním mám jet, koupím si místenky klidně z Ro do Plzně. Na truc [kladivo] Ale doporučil bych autorovi, ať se projede alexem, ještě rád bude vzpomínat [biggrin]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 29. listopadu 2014 - 15:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To lze, koupit si k delší jízdence, kratší místenku? Nebo se v tomto případě cestuje z Rokycan do Plzně?

řídímšpatně.cz - NEpište mi, jak řídím. Uhněte mi z cesty a nezdržujte!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70523
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 12:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lze.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 30. listopadu 2014 - 12:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si koupím přes e-shop jízdenku z A do C a pak samostatnou místenku z A do B, proč by to nešlo?

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 8-2013

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 12:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych vytvořil přehled a souhrn informací k lůžko/lehátko/restauračním vozům (bude pak k dispozici v PDF ke stažení) a chtěl bych tam mít i vozy, které již nejsou v běžném provozu - jsou z nich např. vozy ubytovací, nářaďové nebo jsou odstavené (zrušené), v muzeu atd. Zde je takový základní přehled toho co jsem zatím vypátral, pokud víte o dalších, budu rád za každou informaci.

1. Pětice vozů ex WLABee čísla: 136, 150, 152, 155, 157 v areálu "Vigvamu" u Kolína, jako ubytování pro hosty.
2. Vůz Bc841 číslo 001 slouží jako ubytování pro turisty v Českém Šternberku.
3. Vůz WLAB číslo 80 54 38-00 013-7 jako doprovodný vůz parních vlaků v Olomouci.
4. Vůz ex WLAB číslo 80 54 38-00 049-1 jako obytný vůz v Č.Třebové (je vidět i z vlaku).
5. Vůz ex WLAB číslo 60 54 99-29 002-7 jako obytný vůz TSS Hulín, jezdí s prac.stroji.
6. Vůz WLAB číslo 51 54 64-80 089-2 jako ubytování ve Staré Vsi (u Ostravy).
7. Vůz WLAB číslo 80 54 89-00 237-0 jako doprovodný vůz parních vlaků (pravděpod. Lužná).
8. Vůz ex Bc (celomodrý) v Kolíně, společnost JUMA.
9. Vůz WLAB číslo 60 56 99-01 016-9 (ŽSR), doprovodný vůz parních vlaků (dom.st. Vrútky).
A jako poslední je to vůz WLAB 51 54 64-80 037-1 o kterém se psalo nedávno v osobních vozech. Víte o nčem dalším? Díky.
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 8-2013

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 12:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K seznamu ještě patří dva vozy WLAB jako ubytování v areálu pivovaru Kocour.
A ještě jeden vrak WLAB který stojí u tratě mezi Ostravou a Bohumínem, ten by potřeboval taky zdokumentovat...
Country
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 12:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vagoňák:
V Praze - Horních Počernicích stojí v areálu nějaké firmy poblíž vysočanského zhlaví (přejezd v ulci Bystrá) vůz WR coby Restaurace Vagón.
Vagoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 8-2013

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 13:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Country: ach ano, to už zde vlastně také bylo. To je myslím nějaký WR851.
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2014 - 14:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy z jiného soudku, abychom stále neprotěžovali JLV a nedej Bože rozpoutali třetí světovou válku. Krmě od Franze Josefa, aneb končící EC 172 Vindobona s Henry am Zug. Nasoupil jsem v Č. Třebové, kde jsem vystoupil z EC 77 A. Dvořák vedené jednotkou railjet a po návštěvě bistra na City snídani (2 chladné párky mě nenadchly, pro hořčici a kečup jsem si došel, dva plátky staršího chleba, máslo, džem a káva (rakouský) byly fajn. Číšník trošku zmuchlaný, ale kolegyně "šik".
Nicméně ve WRmz na mě čekal jeden volný stůl pro čtyři, hned u přípravny. Vedle pár, po jídle s nápoji a kávou, za mnou se servíroval oběd třem lidem a dozadu se nesly tři polévky. A světe div se, okolo mně samá čeština, což mě potěšilo. Tak jsem si prohlédl přehledný a obrázkový jídelní lístek a vybral si. Maďarskou gulášovou polévku za 4,90 Eur a karbanátky s omáčkou a bramborovou kaší a malý salát za 9,90 Eur. Marně jsem hledal gramáže a český překlad (byl pouze maďarský) i když na webu je i česká verze, ale jím očima. Aniž bych to já potřeboval, byly zde piktogramy zda-li jde o bezlepkové, bez laktózové, veganské, vegetariánské či vhodné pro děti, což si myslím, že je daleko pozitivnější...
Byl jsem upozorněn, že to bude chvíli trvat, jelikož mají více objednávek a sem tam není "Strom" (napětí). Ale co, do Ústí cesta dlouhá... Nicméně za chvíli jsem měl na stole misku, řekl bych delikátního hovězího guláše, s kousky masa, brambor, papriky a excelentní chuti. K tomu rozpečenou žemli a tak při dojedení litoval objednávky druhého jídla, tak cca 0,33l toho bylo :-) O dalším netřeba spekulovat. Sekané telecí řízky byly také výborné, kaše nebo pyré, akorát a salát čerstvý s dresinkem. Tak podle obrázku pidi porce, ale já se sotva hnul. Ještě že za mnou odešli a já si mohl odstavit židli od stolu :-) No zase pěkný "žrací" výlet, a člověk tu ani u nich nemaká...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.137
Odesláno Středa, 03. prosince 2014 - 10:25:30    Odkaz na tento příspěvek  

K tomu rozpečenou žemli a tak při dojedení litoval objednávky druhého jídla, tak cca 0,33l toho bylo :-)
A právě proto (krom jiného) by tam ty gramáže měly být.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13998
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2014 - 00:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Setkáváte se často s "nefunkčním" či nefunkčním platebním terminálem? (ne karty, ale účtenky)

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70549
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2014 - 01:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A právě proto (krom jiného) by tam ty gramáže měly být.

Ale mohlo jít samozřejmě o poruchu, i s tou jsem se už setkal. Náhradou ale musí být správně vyplněná ručně psaná účtenka (s razítkem JLV, číslem atd.).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4171
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 23:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většina lidí žije v tom, že jídelák je extrémně drahý a hnusný

Viz nedávná kalamita a jedna rozčílená cestující, která si stěžovala že je X hodin o hladu, protože v tom vlaku sice jídelák byl, ale je to dle ní určitě předražené. [crazy]

Takže mít nabídku v palubních průvodcích, popřípadě zobrazovat nabídku na LCD panelech (a zde narážíme, že třeba Bdmpee žádné LCD v prostoru pro cestující nedostaly...

Btw zkoušel už někdo ČD Minibar v Ex na Ex1?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5881
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 08:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Takže mít nabídku v palubních průvodcích, popřípadě zobrazovat nabídku na LCD panelech

Tak ono existuje "okamžitá" a osvědčená metoda, a to roznesení letáčků s vybranou nabídkou číšníkem po vlaku.
Já mám ovšem obavu, že posádky většinou o davy návštěvníků obvykle moc nestojí.
Z.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 09:34:56    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:
Stěžovala si, že jídlo je předražené (viděla ceny). Nedělejte všichni z cestujících blbce, lidi dobře vědí jaké jsou ceny a proto se tam nehrnou. Představa, že po nahlášení z rozhlasu, že svíčková stojí 129,- Kč, vezmou lidi jídelák útokem, je humorná [lol]
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 10:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, všichni hned utíkají na svíčkovou [crazy] V tom jídeláku mají podstatně širší sortiment s různými cenami.

Mladějov:
Děkujeme, že jste objevil ameriku a nikoho před Vámi to nenapadlo. Roznesení letáčků si nepřeje vedení ČD. ČD Restaurant je značka ČD, jejich produkt, tak se o propagaci starají sami. Jestli dobře nebo špatně je otázka. Dle mě špatně, bez jasného konceptu propagace. Občasný blábol v novinách, polepení jídelních vozů a občasná zmínka v ČD pro Vás asi širší veřejnost neosloví.
Z.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 10:21:27    Odkaz na tento příspěvek  

Svíčková je jen příklad. Dosaďte si i jiná jídla k obědu. Vybral jsem ji, protože podle diskutérů je jedna z nejlepších na světě. Jinak ve čtvrtek budu mít zase k obědu svíčkovou za 82,- Kč, podle zdejších food kritiků se prý nedá za tuto cenu uvařit [rofl] Asi to kuchaři nikdo neřekl. Dneska je prostě v módě rozumět vaření a když tomu nerozumím, tak aspoň napíšu, že se svíčková za 80 nedá udělat, aby to vypadalo, že tomu rozumím [biggrin]
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 11:07:10    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já chtěl Kubzemu napsat původně soukromý mail, ale když už jdu náhodou kolem... Vezmu to trochu obšírněji, nebude se vše točit jen kolem JV.
V neděli 14.12. jsme s rodinou využili vlaku EC274 v celé trase.
V čele byla fotbalová 380.011, k tomu jízda téměř na čas (kdyby nás v Kolíně nenechali stát "na vjezdu"), jen škoda, že souprava byla poněkud nestandardní (první den nového GVD a s tím spojené přesuny vozů). Za lok. byly řazeny dva vozy B, z toho jeden nesvítil...Jídelní vůz byl řazen WRmz 003, a již po odjezdu z Budapešti byl velmi slušně obsazen. Zaplaťbůh měli nazbrojeno jídla i pití dost, takže jsme využili služeb JV za tu sedmihodinovou cestu hned několikrát. Prazdroje bylo také dost, my jsme si dali svíčkovou (a fakt je to jedna z nejlepších svíčkových jakou jsem kdy jedl!), k večeru jsme si dali ještě cibulačku, vývar a palačinku. Se vším jsme byli maximálně spokojeni, obsluha vzorná (byť jsem myslel, že WRmz provozuje přímo JLV, ale toto byli frenčízanti..) - a k té obsazenosti - kdykoliv jsem tam cestou přišel, byla vždy min. 50%, ale spíš více.. Mimochodem jsem zvědavý, do jaké podoby proběhne rekonstrukce těch WRmz...
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 20:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jsem si dobře všiml, tak zdražily lůžkové vnitro lístky. Po zrušení Excela mě však už nenapadá jediná možnost reálného využití. Pamatuji se dobře, že za double chtěli 400 a nyní 550,-?
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 20:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, lehátko T6=170,- T4=290,-.
Lůžka T3=380,- double=550,- single=1370,-. Úpravy cen proběhly po dost velké době, souvisí to především s větším nasazením modernějších vozů (až na výjimky jezdí např. do Chebu (přes ÚnL) WLABmee ZSSK, naše WLABmz garantované na Budapešť/Vídeň, v lehátkách pak max. nasazení vozů Bcmz (ex OeBB), i když ty jsou teď nahrazovány z technických důvodů na Metropolu vozy Bvcmz DB, pak také Bcmh Wagon Service...)
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 19:45:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ceny z ceníku 2012 (téměř totožné platily myslím doteď): T6=140, T4=210, T3=280, double=420, single=980
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 20:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže za to, že se situace ohledně nasazovaných vozů dostane do normálu si budu nucen připlácet zase o x desítek procent víc? Jako fakt? V dnešní době, kdy se počet cestujících v ubytovacích vozech snižuje? [crazy]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5889
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 20:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako na vnitru ? Kolik lidí pojede v současném JŘ vnitrem -odkud kam ? Takoví maximálně ruší ty již spící.

Na singl stačí (i na SK) druhá třída a jak tomu rozumím já, je stejná cena vnitro a Slovensko.

Jinak tedy nahlédnutím do rezervaček mi lůžka zrovna prázdná nepřipadají. A prostě je to drahá sranda, vozit v jednom WLABu 40 lidí a průvodce.

EDIT : Slovakia dnes ani jedno lůžko T3 do Košic volné. Je středa.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 21:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: mno středa 17. prosince je trochu něco jiného než jen "středa", ale i tak dobře. Slovakia je jediný inteligentní počin ZSSK.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 22:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Jak píšu výše, ještě v minulém roce byl celkem použitelný Excel v trase Ostrava - západ Čech, Ústí n. L, i Praha. Jiné vnitro asi ne. Nyní ani jedna trasa použitelná. Škoda. Mě osobně nejvíc mrzí ty Budějovice. Kdy vůbec byly zrušeny?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5893
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 22:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, Ostrava-Ústí a dál se dalo (i třeba na ranní vlaky na DB).

Budějovice prodělaly takový zajímavý vývoj, kdy se s tím tak dlouho kvedlalo, až tím nejezdil vůbec nikdo, především proto, že v ČB to bylo v poledne (přes Brno-Třebíč-Jihlavu). Tedy k ničemu. Pak to jezdilo na 810 přes Prahu a ráno zpět, ale lidi si odvykli a pak různé výluky na 220 to dorazily. Mně se to nechce hledat, ale cca 4 roky zpět, možná víc.

Podobně skončily i dlouholeté oblíbené spoje Praha-ČB-Linz-Curych. Výluky, odklony lůžek přes Plzeň či Příbram, pak rezignace a lůžka se "pacient" dočkal až po jízdě v Béčku (později A) do Budějc, NAD busem MHD do Dvořiště a tam čekala souprava.

No a letos padla Kodaň, a končí EN místo v Amstru v Porúří, takže zase odliv, takže poslední klasiky z ČR zůstanou Košice, Humenné, Krakov, Varšava. A Curych.
Praha-Moskva je zabitá už příjezdem 23:40 nebo kolik.

No a časy na křídle Košice-Cheb přes Ústí jsou taky likvidační - příjezdy okolo poledne.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 22:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj. Já právě letos při cestě na sever plánoval Excel lůžkem Ostrava - Ústí n. L. a pak na včasnou do Kodaně, ale nakonec jsem zvolil tu Kodaň nočním lůžkem a pak se ještě projel 2x v Norsku. Tam to jde kupodivu bez průvodce, stejně tak v lůžku mezi Londýnem a Glasgow, kde byla 1 obsluha na 3 vozy a ráno zvládla dát kafe a sušenku všem. A ceny v porovnání s námi? Norsko jen 2x dražší než naše vnitro, ten Londýn za hubičku, akorát ten Phoenix :-)
Issi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2014 - 11:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tak jsem se na základě vašich příspěvků (shora) rozhodl prozkoumat odpovídající stránky a. s. JLV a ceník (www.luzkovevozy.cz/files/cenik-lll-2013-14.pdf) uvádí jako aktuální ceny ony, jež byly platné od roku 2013. A jako nejžhavější novinku (http://www.luzkovevozy.cz/) informaci, že minimálně do 1. července 2014 je odřeknut lůžkový vůz v trase Praha - Bar - Praha.
Dále se potenciální zákazník může dočíst upozornění na změnu jízdních řádů od 15. prosince 2013 (http://www.luzkovevozy.cz/uvodni-strana-w8ca.html).
Jak vidno, JLV už asi na provoz lůžkových vozů, respektive jejich PR, definitivně rezignovaly...
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2014 - 19:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov 5893:
celkem souhlas, až na :

No a letos padla Kodaň, a končí EN místo v Amstru v Porúří, takže zase odliv
nová Kodaň z Prahy si celoroční klientelu nenašla, CNL končí v Porůří tak jako asi 20let před tím, tak jaký odliv ?
Odliv bych spíš mohl čekat na prodlouženém Canopusu, s příjezdem do Prahy v poledne.

Praha-Moskva je zabitá už příjezdem 23:40 nebo kolik
což naštěstí vadí jenom Vám a ne těm desetitisícům lidí, co vlak využívají a vítají 7mi hodinové zkrácení cesty.

Issi:
Asi se to musí napsat sem na K-report, aby si toho někdo všimnul [happy]


Jarda_kučera:
Ty tři půjčené Bvcmz 248.1 DB jsou asi nejhorší vozy, co má DB k dispozici. Ty jsou i zadarmo drahé. To opravdu nešlo půjčit typ 248.5, kterých teď musí být k dispozici dost ?
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 09:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo to tu zatím nenapsal, takže hlásím, že na ONJ dorazily 4 kousky WRmz ex ÖBB.

Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 17:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi to nedalo a zakoupil jsem vzorek ze sezónní nabídky JLV a můžete posoudit, že určitě nikdo nikoho nechce šidit...

George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4181
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 18:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rikin - ta poslední fotka je dobrá provokace. [proud]

Ale vážně - ještě jednou. To že je ta porce odpovídající od dodavatele (JLV) pořád nic nemění na tom, že část výkonů JLV provozuje jako Franšízu a nemá zcela pod kontrolou, zdali se vše, co je v té krabičce dostane až na stůl ke konzumentovi. Viz. ty dvě fotky žebírek, co jsem tady nedávno dával. Proto si myslím, že v tomto případě by v těch lístcích ty gramáže prostě měly být, aby k takovým "záhadným úbytkům" nedocházelo...
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 19:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[blush] no, střet zájmů [jidlo]
Myslím, že nikdo z personálu si asi nedovolí z toho "mála" něco ujídat, jako v kamenných restauracích, když s tím číšník maže k hostovi, tak mu slupne hranolku :-) Nevím kolik jste měl kousků žeber, ale já vždy tři. Akorát ten servis na talíři občas není 100%.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 12:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco jsem našel při úklidu doma.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5899
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 12:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC: Samozřejmě. A přispělo by to k lepší pověsti JLV.
Už jsme o tom tady mluvili, no druhá strana to zřejmě pořád neumí pochopit.

Jinak jídelní lístky ze stránek JLV radši zmizely [proud]

(tedy kromě Pendoilina).

Už se těším, jak mne pan "zaměstnananec - nezaměstnanec" Kubze zase sjede jako malého kluka.

Jinak za posledních asi 8 let nikdy nebyly jídelní lístky a spoje připraveny včas, natož lůžka a lehátka.
Bistro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 13:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem si dovolil ctěné JLV upozornit, že již jízdní řád začal a že s jejich ignorací by chtělo něco dělat. Zde je odpověď:
"Vážený pane, děkujeme Vám za zájem o naše služby a Vaši zprávu. K Vašim dotazům Vám sdělujeme, že seznam vlaků s jídelními vozy lze vyhledat na webových stránkách Českých drah. Webové stránky JLV jsou aktuálně ve výstavbě a budou spuštěny 14. 1. 2015. Vzhledem k tomu, že v souvislosti s novým jízdním řádem probíhaly poměrně velké změny v oběhu jídelních vozů, přistoupili jsme k posunutí zavedení nové zimní nabídky k tomuto datu. Věříme, že naše služby budete využívat i nadále a budete s nimi spokojen."

Tak nevím, jestli to oni chápou - a vy, co tam děláte, si to přečtěte: ne, nejsem spokojen. "Velké změny v provozu jídelních vozů" NEJSOU, naopak, je jich méně a jezdí do méně destinací, takže vše je méně pracné. A nevěřím tomu, že byste nevěděli předem, že jízdní řád začíná 14.12. ... tudíž dnes začíná na severní polokouli zima, ale JLV nám až do ledna nabízí "podzimní hodování". Aspoň to přejmenovat nebo ty nadpisy zrušit, jenže to dá moc práce, že?
Issi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 23:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Už tu dlouhou dobu neustále dokola pročítám nářky na skutečnost, že a. s. JLV nemá v nabídkových lístcích uvedeny gramáže pokrmů. Důvod je jednoduchý - v okamžiku, kdy by v jídelních lístcích gramáže uvedeny byly, musela by být ve všech vozech schválená a pravidelně kalibrovaná zařízení na zjišťování hmotnosti pro potenciální kontrolu ze strany České obchodní inspekce. A to nejsou náklady pouze s jejich pořízením, ale také s pravidelně prováděnou oficiální úřední kalibrací.
Nevím, je-li toto oním skutečným důvodem, ale jako člověk který se hostinskou činností roky "živil" si to jako vážný důvod dokáži dost dobře představit.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 01:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Issi: Na tuhle blbost jsi přišel kde? [wink] LE RJ gramže uvádějí a prblém s tím evidentně nemají.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 17:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Henry má novou zimní nabídku:

Bordrestaurant -> http://bit.ly/Menükarte_Winter2014_15
Snackkarte -> http://bit.ly/Snackkarte_Winter2014_15
Inhaltsstoffe -> http://bit.ly/Inhaltsstoffe_Winter2014_15
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 19:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Ady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 20:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: [ok][biggrin]
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 22:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov 5899:

Když to bez těch narážek nejde, tak jednoduchým (a rychlým) pohledem do archivu zde na K-reportu:

2013 i 2012 jste si nestěžoval, aktualizace s novým GVD proběhla
2011 jídelní vozy aktualizovány, lůžkové nikoliv
2010 jídelní vozy aktualizovány, lůžkové nikoliv
2009 aktualizováno s týdenním zpožděním
2008 neřešilo se

Je mi jasné, že po vznesení tohoto protiargumentu mě opět osočíte o kolaboraci nebo přímo o zaměstnavatelském vztahu s JLV, ale už jsem si zvykl [nene]

Můžete mi aspoň konečně odpovědět na mou otázku ohledně Offenburgu ?


Issi:
Tohle by možná platilo, pokud by na vozech byly kusy masa a jídlo se připravovalo v nich. Jednotlivé porce o potřebné gramáži se na vozy dodávají přímo z centrální kuchyně a kontrola tak směřuje za dodavatelem (centrální kuchyně).
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 23. prosince 2014 - 23:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak se mi nedávno dostal do ruky aktuální jídelní lístek WGSK na slovenských IC vlacích, tak jsem ho rovnou [fotic] Zdá se mi, že s uváděním gramáží to až přehání. Ale třeba se to místním diskutujícícm bude zamlouvat. Dle mě to marketingově vypadá jako dost odstrašující příklad.



dále pak ještě uvádím k tématu odkaz na Želpage


(Příspěvek byl editován uživatelem kubze.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4190
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 00:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubze - taky něco přidám. [wink]

Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 02:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten minibar je něco neuvěřitelného - konečně to ve vlaku stojí normální cenu, za kterou jsem spokojen a budu ho využívat i já. Tedy nejen já, ale i spousta dalších lidí, co zjistí, že káva už nestojí několikanásobek jinak stejné kávy z automatu na nádraží. [happy]

Hlavní důvod mého příspěvku je však jiný - nemá někdo, prosím, Železniční magazín č. 8 z roku 2000? Dělám práci o vozech WLABmee a na stránkách 15-19 je podrobný popis oné modernizace. Pokud to někdo má, prosím o ofocení či vyfocení těch dvou stránek, termín odevzdání mám 31.12. a zatím jsem toho moc nenapsal, protože stále doufám, že toto číslo ŽM někdo má. [proud]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.69.232
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 08:44:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: Nedávno, znamená co? vypadá to jak 10 let staré, ale tak dlouho Euro nemají. Nechápu, co tam dodnes dělají ty instantní polévky. Zajímal by mě ten losos, pokud by to bylo čerstvé (silně pochybuju), mohlo by to být dobré. Mimochodem, váhu Slováci vozí, alespoň co si pamatuju. Já tam váhu mít nemusím, to se teda přiznám, pro mě je důležitá kvalita. Nemusím se přežrat za každou cenu, sice neuznávám mikroskopickou kuchyni, ale zároveň nepotřebuju kýbl. Co naopak mám raději, je to jídlo vyfocené. Tam člověk získá představu, co si vlastně objednává. No teď do konce roku pár testů proběhne (RailJet, RegioJet, Leo, i WGSK, tak poreferuju [happy]).
G.C.- to je vtip? fotomontáž? Nechce se mi tomu ani věřit.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4191
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 12:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

michawel: Ne není to vtip [wink]
Vantju: Mám
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 13:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michawel: Zhruba týden staré, verze k novému GVD.

Mě ten Minibar ČD zatím jako vtip přijde, protože bez zázemí přímo ve vlaku se na službu nebude moct spolehnout. Je tam spousta nedořešených věcí a pořád mi to připadá jako nesystémové nařízení shora, se kterým se holt musí zaměstnanci na odboru nějak poprat.
JanT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.158.158.178
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 20:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ten minibar je něco neuvěřitelného - konečně to ve vlaku stojí normální cenu, za kterou jsem spokojen a budu ho využívat i já. Tedy nejen já, ale i spousta dalších lidí, co zjistí, že káva už nestojí několikanásobek jinak stejné kávy z automatu na nádraží.

Na nádraží jsou automaty s espressem od Tchiba? To jsou mi novinky.. Jinak ale souhlasím, ty ceny jsou skutečně neslýchané, proslýchá se, že i kavárny na náměstích a v OD postupně chtějí rovněž jít s cenou na úroveň 10Kč..[happy]
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 20:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: moje řeč, než se člověk prokouše gramážemi, tak ho přejde chuť... A možná málo komu už řekne cukr "HB" :-) ještě slavných 5g, u nás snad jen 4g? :-)
Issi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2014 - 23:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Už jsem se setkal v Česku i s cukrem HB po 3.5 g. Doby, kdy běžně míval hmotnost 7 gramů, už jsou dávno pryč. Ale i dnes jsou v Evropě končiny, kde běžně (Španělsko, Andorra) nebo občas (Maďarsko, Dánsko) dostanete cukr HB po 10 gramech.
Bistro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 07:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím více je v národě zlodějská mentalita, tím více se musí zabývat gramážemi a počtem cukrů a jídelní lístek spíše vypadá jako technologický list, aby si zákazník mohl odškrtnout, zda vše dostal a personál ho neokrádal. Slušný podnik by si měl zakládat na tom, že se to prostě NESTANE, neb by taky zákazník podruhé přijít nemusel. u McD taky nikde není vyvěšeno: houska napůl, 43 g maso mleté hovězí, okurka plátek 0,2 g, kečup 0,02 ml, sýr plátek a nezdá se, že by to někoho trápilo. Je to o důvěře, která nesmí být zklamána.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4192
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 12:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady máte jedno jídlo u RJ:

odkaz
Venca Míra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.237.210
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 17:15:11    Odkaz na tento příspěvek  

Rikin: Tak mi to nedalo a zakoupil jsem vzorek ze sezónní nabídky JLV a můžete posoudit, že určitě nikdo nikoho nechce šidit... }

Zdravím lze to koupit na Chodovské u JLV či v Momentu ...? Docela mě to láká :-) jak jste na to prosím narazil ?
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 18:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rikin: U té poslední fotky, že se nestydíte! Podávat jídlo JLV na talíři WSK [proud] [rofl]

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a pouze vlastní názor diskutujícího.
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2014 - 19:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bistro : souhlasím...

Venca Míra: to pravděpodobně nekoupíte nikde jinde něž v restauračním voze či bistru SCP či RJ. Prostě jsem slušně požádal, zda-li to mohu zakoupit s sebou a studené. A bylo mi vyhověno :-)
Janson: kaji se, ale bohužel jsem neměl při ruce ten "pravý". Podal jsem si to osobně v soukromí :-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4196
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 18:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase něco z historie na web.archive.org - Urblík 2007:

odkaz
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 28. prosince 2014 - 22:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 18:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro zajímavost, ví někdo, jak fungují české jídelňáky v EC soupravách do Budapešti při nasazení na vnitrostátních maďarských IC spojích? Je tam český personál, maďarský personál, nebo jsou dokonce uzavřené?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5949
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 18:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Český a fungují.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 20:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přemýšlím.. jak se teď rozjely nákupy ojetin, budou se kupovat i nová lůžka? Je fajn, že jsou WLAB po humanizaci, ale díru do světa už s tím udělat nelze. ÖBB mají 5 kousků WLABmz 71-71 a DB 42 vozů WLABmz173.1, které po neustálých omezováních nočních vlaků už musejí značně přebývat. [andel] Byl by takový nákup reálný?

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 21:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ÖBB před nedávnem nabízelo k prodeji nejstarší WLABmz, o jaký typ ale šlo si už nevzpomenu.

U DB jsou na prodej patra typů WLABm171, WLBm172 která jsou již stažena z provozu a nejsou ani drahá (cena odpovídá technickému stavu).
WLABmz173.1 nahradily patra a kdyby jich bylo na rozdávání, Fernverkehr si určitě nepůjčuje 4 naše WLABmz.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 29. prosince 2014 - 21:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě patrových WLABmz (76-94) byla všechny ostatní ÖBB lůžka historicky cenná. 1955-1975. Naše WLAB jsou mladší.

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan