K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 02. 02. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 02. 02. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.30.12.28
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 06:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

jak na mě bude průvodčí koukat, když vlezu v Jablonečku do vlaku a budu chtít jízdenku "až" z Jilemnice do Liberce

Tarif IDOL:
Cestující s platným jízdním dokladem IDOL je oprávněn použít k jízdě mezi
zastávkami/stanicemi nástupní a cílové zóny libovolné spoje všech zapojených dopravců
nejkratším nebo časově nejvýhodnějším směrem s možným přestupem mezi spoji nebo
dopravci.

Tedy za předpokladu, že vymyslíte, z které zastávky výchozí zóny jedete právě tudy a tímto spojem do některé zastávky cílové zóny tak, abyste naplnil podmínku nejkratšího nebo časově nejvýhodnějšího směru, pak průvodčího jistě přesvědčíte... [lol]
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 08:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdy se tedy dočkáme nějakých oficiálních výsledků výběrového řízení?
Pokud je 90% o ceně,kdo myslíte že doplatí ten zbytek o který vítěz podleze ty ostatní?Za cenu minimálních mezd,nebo dokonce,u dopravců klasika,10 000,-oficiálně a zbytek načerno v obálce do ruky.Kupní síla několika set lidí se opět sníží,ale kraj bude hrdý na to jak opět ušetřil....
Pane Honzolb nechtěl byste se s náma podělit o co jde v Movi oil a BusLine?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7757
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 11:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když z Jablonečku vyrazíte o víkendu do Semil vlakem 10.15 i 12.15 tak to bude přes Packu stopro nejrychlejší. Když tedy odmyslím jízdu na kole...
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.216.206
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 12:35:19    Odkaz na tento příspěvek  

Oni si řidiči zapisují čísla jízdenek Libnet+ ? To je nějaká novinka. K ničemu jim to není, jak napsal p. Pospíšil. Jo a pokud se postaví trať z Hrádku do Žitavy mimo Polsko, o čemž silně pochybuji ( spíš se zastaví provoz a začnou jezdit výlukové busy ) jak se bude jmenovat odnož Vogtlandbahn? Dulex či snad Durex ;-))
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7760
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 14:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Triplex[rofl]
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10147
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 14:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud se postaví trať z Hrádku do Žitavy mimo Polsko, o čemž silně pochybuji ( spíš se zastaví provoz a začnou jezdit výlukové busy ) jak se bude jmenovat odnož Vogtlandbahn? Dulex či snad Durex

Měl jsem za to, že tři subjekty, které daly název projektu Trilex, jsou: 1. Liberecký kraj, 2. Freistaat Sachsen, resp. Verkehrsverbund ZVON, 3. Ústecký kraj; tzn. nezávisí to na tom, jestli to vede nebo nevede kousek po polském území (?)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7763
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 15:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proto se peážním M131 přezdívalo už někdy v 60-tejch Drajlendrexpres[lol]

Holt si při kreslení hranic neměli poplíst Lužickou a Kladskou Hnisu[lol]
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 15:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Teď nechci kecat, ale Jilemnice by v IREDO být měla. Musel bych se podívat, co jsme to povolovali... [happy]
Výborné, škoda, že se o tom člověk nedozvěděl dřív a kdybych se nezeptal tak kdoví kdy, mapa s čísly zón na Oredu je stará (1.3.2013), v jízdním řádu taky nic není, akorát tarifní kalkulátor tuto zónu zná :-)

Ale jsem přesvědčen, že průvodčího tímhle vyvedete z míry a třeba se Vám ho podaří zblbnout a prodá Vám, co si řeknete... [happy]
Vím kdo tam jezdí, takže i vím koho má smysl přesvědčovat... [biggrin]

Cestující s platným jízdním dokladem IDOL je oprávněn použít k jízdě mezi
zastávkami/stanicemi nástupní a cílové zóny libovolné spoje všech zapojených dopravců
nejkratším nebo časově nejvýhodnějším směrem s možným přestupem mezi spoji nebo
dopravci.

Jenže ono to tak často je viz můj první příspěvek na tohle téma... (https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2990703) Petr Vlček už to také napsal.

Oni si řidiči zapisují čísla jízdenek Libnet+ ? To je nějaká novinka. K ničemu jim to není
Je to k nepatrně přesnější evidenci využití spoje, ale jak jsem psal zdaleka ne všichni to dělají...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8307
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 16:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pane Sůro, ale na té tiskovce o pšenici jste měl být také. To jste teda prošvihl. Nastudujte si to, rád bych od vás četl článek na toto téma . Asi jediný, který bych od vás chtěl číst.
Já jsem ani kouskem nenaznačil, že bych nevítal nižší cenu, nebo soutěž!. Možná by to chtělo číst a pamatovat si. Vždy jsem byl zastáncem nižší ceny z veřejného rozpočtu. A za to jsem také slyšel kritiku.
cena obvyklá, prosím opět nastudujte si to. Použijte dostupné materiály, například ze sousední země. To co se snažíte naznačovat, jste vedle jak jedle.
Jinak prosím nevkládejte mi do úst slova o nějaké oblíbenosti toho či onoho. Divil by jste se jsou u mě oblíbenější dopravci než je Busline. Třeba takový Housacar atd. Vím jste "novinář" a vaším úkolem je si z ničeho vycucat sochu. Bohužel mě to až tak neosloví.
Ještě malá drobnost, když už jste nakousl Berušku.
Nevím co je na ni špatného, naopak je to pro bezpečnost dětí a to je pro rodiče to nejdůležitější. Ale to pochopíte až později.
Možná spíš se vy ukažte co jste udělal dobrého pro bezpečnost těch malých capartů. Odpovím si sám nic. Žluté kydy nikoho už neosloví.
konec offtopic
ad 54 čsd v autobusových to je jako zona 390.
Jinak Iredo o tom běžně neinformuje, to je pro ně zbytečnost. Tady opět musím pochválit Korid za poměrně dobrou informovanost.
Vlčku jet z Jablonečka do Semil vlakem to už zoufalství.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.119.88.149
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 16:26:36    Odkaz na tento příspěvek  

Doplním svůj předchozí příspěvek:
jak na mě bude průvodčí koukat, když vlezu v Jablonečku do vlaku a budu chtít jízdenku "až" z Jilemnice do Liberce

Tarif IDOL:
Cestující s platným jízdním dokladem IDOL je oprávněn použít k jízdě mezi
zastávkami/stanicemi nástupní a cílové zóny libovolné spoje všech zapojených dopravců
nejkratším nebo časově nejvýhodnějším směrem s možným přestupem mezi spoji nebo
dopravci.

Tedy za předpokladu, že vymyslíte, z které zastávky výchozí zóny jedete právě tudy a tímto spojem do některé zastávky cílové zóny tak, abyste naplnil podmínku nejkratšího nebo časově nejvýhodnějšího směru, pak průvodčího jistě přesvědčíte... [lol]


Výše uvedené není místo nadzón, tato podmínka musí být splněna zároveň s tím, že se budete pohybovat v povolených nadzónách.

Aby Vám průvodčí ve vlaku z Jablonečku prodal jízdenku Jilemnice-Liberec, musel byste jej přesvědčit, že jedete z Jilemnice do Liberce právě takto a že to je nejvýhodnější směr.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7764
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Vlčku jet z Jablonečka do Semil vlakem to už zoufalství"

Taky píšu že kolo je rychlejší. Pokud ale není kolo ani auto tak jak?

V sobotu ráno v 8,14. Pak v 10,29 najde Idos cestu kolem světa po trase Tanvald - jablonec - Turnov s dojezdem už ve 13,35 (když pojedu vlakem 12,15 tak tam jsem 13,56) a následuje přímák a současně poslední co Idos v busech našel v 15,38 (kdy ve 14,15 tam vlakem budu dřív a pak je ještě vlak v 16,15 a 18,15).
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6181
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud není kolo, sedí se doma!

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 18:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

qwe: Aby Vám průvodčí ve vlaku z Jablonečku prodal jízdenku Jilemnice-Liberec, musel byste jej přesvědčit, že jedete z Jilemnice do Liberce právě takto a že to je nejvýhodnější směr.
Z hlediska ceny budu chtít něco takového, jako kdybych jel vlakem z Poniklé do Jilemnice, a řekl, že chci jízdenku z Jablonečku do Jilemnice akorát, že v případě Jabloneček - Liberec to vypadá vzhledem ke geografii kraje a trasování železnic dost divně

Ares1: Díky ještě jednou za info, že se na zastávkách neobjeví nová tarifní mapa se zakreslenou Jilemnicí je škoda... třeba časem.

jet z Jablonečka do Semil vlakem to už zoufalství.
Do ideálu to má daleko, ale už jsem to taky jel, leckdy je to prostě nejlepší řešení.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 21:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano sedí na prdeli doma. A když nesedí tak to dá pěšky ne? Co něco udělat pro zdraví. Jestli Vlčku nejsi trochu líný. A když je líný tak ares má auto.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.105
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 21:12:10    Odkaz na tento příspěvek  

David: Plácáš nesmysly. Na jméno "nových" vlaků byla vypsána soutěž. Bylo vybráno, protože se hodí k ostatním ve společnosti Länderbahn a má poukázat na to, že vlaky s tím názvem budou jezdit v trojzemí. S tím, kdo vypsal soutěž, to má pranic společného.
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 09:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi prosím je pravda že se ve vlaku u průvodčího nedá platit Opus elektronickou peněženkou?
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 11:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není, platit jde, nejde dobíjet.
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 11:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

54 čsd díky!!!
Jičíňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 11:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. překryv IDOL a IREDO: Neuvažuje se v budoucnu o rozšíření IDOLu do Libuně až Jičína?
Ajtakrajta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 07:33:30    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si vyzkoušel cestu autobusem do Liberce. Ne, že bych tak ještě nejel, ale nic jiného mi po ránu nezbývalo. Po optimalizaci kolem Turnova a Rovenska a zrušení všech canců po železnici do Rovenska. První autobus z Jičína přijel lehce zpožděný a vezl tak cca 10 lidí. Cestou do Turnova ještě sem tam někdo přistoupil. V Turnově většina lidí vystoupila a jenom dva lidi přibyli. Do Liberce teď již bez zastavení jsme přijeli dokonce s šesti minutami náskoku, ovšem jen s pěti lidmi na palubě. A to se vyplatí! Přitom vlak 5400, který odjíždí téměř ve shodnou dobu a přijede o cca 20 minut do Liberce později, jezdí slušně zaplněn. Holt vlak je vlak a plechovka na silnici asi není moc atraktivní. Zeptám se dikutérů z Koridu, jak je na tom zřízení dispečerů v rámci IDS? Když přijedu busem linky 540350 spoj č. 14 do Turnova a chci přestoupit na vlak 5400 do Liberce mám na to dle JŘ jen pět minut. Stihnout se to dá bez problémů, ale co zpoždění?
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 18:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neuvažuje se v budoucnu o rozšíření IDOLu do Libuně až Jičína?
Uvažuje, ale aby to mělo smysl, je nejprve potřeba dořešit plnou funkčnost nových strojků v rámci projektu Modernizace odbavovacích systémů, které mají umět zvládnout souběh více aplikací IDS.

Holt vlak je vlak a plechovka na silnici asi není moc atraktivní.
Cílem koncepce rychlých busů (které mimochodem t.č. jezdí na komerční riziko dopravce) je konkurovat autům, nikoliv vlaku. Vlakem budou v této relaci jezdit masochisté, co chtějí strávit ve veřejné dopravě o půl hodiny víc, neustále.
Dělat závěry u tohoto konkrétního spoje po pár týdnech provozu mi přijde poněkud hloupé. Vložené spoje v denní době jezdí dost často v obsazenosti 20 až 30 lidí.

chci přestoupit na vlak 5400 do Liberce mám na to dle JŘ jen pět minut. Stihnout se to dá bez problémů, ale co zpoždění?
Odpovím Vám protiotázkou - a proč si asi myslíte, že jsme dopravce ukecali, aby ten spoj odjel až do Liberce přímo??[happy]
Realizace krajského dispečinku se řeší neustále. Stále chci věřit tomu, že do dvou let bude...

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
zvědavý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.37.250
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 12:45:31    Odkaz na tento příspěvek  

Tak uz se ví jak dopadlo výběrko? Slyšel jsem že vyhrál nejhorší zaměstnavatel v dopravě ICOM.Je to pravda?[uhoh]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak uz se ví jak dopadlo výběrko? Slyšel jsem že vyhrál nejhorší zaměstnavatel v dopravě ICOM.Je to pravda?
Výběrové řízení je ve fázi posouzení kvalifikačních předpokladů a hodnocení. Žádné výsledky tak známé nejsou.
A jestli si někdo myslí, že prostudovat tisíce papírů, aby vše proběhlo v duchu zákona, je záležitost na jedno odpoledne, tak mě může kontaktovat. Takového člověka doporučím do komise, aby vše na svou trestně-právní odpovědnost a bez nároku na odměnu za vyhozený volný čas vyhodnotil.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.37.250
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 14:10:04    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za vaši odpověď pane Pospíšil. Přiznám se že jsem svou otázku směroval na vás jako člověka který piše jen fakta. Mezi řidiči se už začala šířit panika z vítězství právě ICOMu, ktery, jak známo i z médií, nutí sve zaměstnance k nadprůměrným výkonům za velmi podprůměrný plat.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 19:09:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nemusíte nám tady "pane Koride" ukazovat jaká jste upracovaná chudinka. Poslední dobou na každý dotaz vyjíždíte jak zmije po myši. Jste opravdu jediný, kdo minimálně v Libereckém kraji pracuje? Určitě ne [nene]! Tak jste se na to vaše přispívání do diskuze měl vyprdnout a bylo by!
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 19:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedivím se tomu tónu. Když je napsáno o několik příspěvků výše v jakém stádiu se zhruba řízení nachází, pak se tady objeví příspěvek na úrovni "báby na trhu", není vůbec na škodu ostřejšího tónu. Nicméně bohužel ti blbečci, kterým je to určeno, to zřejmě stejně nepochopí.
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.37.250
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 20:47:18    Odkaz na tento příspěvek  

Co myslíte tou babou na trhu?
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou na každý dotaz vyjíždíte jak zmije po myši. Jste opravdu jediný, kdo minimálně v Libereckém kraji pracuje? Určitě ne [nene]! Tak jste se na to vaše přispívání do diskuze měl vyprdnout a bylo by!
Podívejte, já jsem se snažil panu "zvědavému" věcně odpovědět (první část mého příspěvku č.793) a všem naznačit, že na nějaké "na co se ještě čeká" (což slýchám celkem často) nejsme zvědaví. (druhá část téhož příspěvku)
Jestli Vy máte nějaký problém, že i na Vaše (leckdy hloupé nebo neslušně položené) dotazy odpovídám, pokud možno věcně a bez urážek, pak je mohu pro příště ignorovat "a bude".[happy]
Pěkný večer.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvedavy: Byla to narážka. Ale ber to v dobrém. Mám určité zkušenosti se šířením zaručených informací v takovém kolektivu [happy]
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.253
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 11:28:24    Odkaz na tento příspěvek  

Zcela zaručená a 100% ověřená informace. Část západ (českolipsko) bude obsluhovat saská OVPS, která doma kolem Bádu vozí vzduch a u nás autobusy zaplní. Severní oblast (liberecko) si vysloužilo PKS Zgorzelec. Těm se doma "krapet" nezadařilo, ale chtějí zde spravit Polsku reputaci. Už se těším na svezení Jelczem :-) No a poslední východní "semilskou" část dostal JUDr. Jan Hofmann, který sem nacpe své repasované Karosy. Všechna vozidla budou v jednotném krajském nátěru.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ta dvě písmena nepadla na úrodnou půdu. Je to horší.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boreček 13:Jenže OVSP i JUDr se vítězství vzdali ve prospěch v Evropě a okolí jedinýho solidního a naprosto správňáckýho dopravce, ani tedy nemusím říkat , že jde o Drahé České přewozy regionálné i neregionálne.
Když však z Liberca vodváželi samotní náměstci nejurozenějšího Generála smlouvy, licence a podobné roztomilé věcyčky, byli přepadeni divoku lesní zvěří, kterášto je obzvláště hrubým způsobem o vše okradla a zmizela do lesů......

Kdo tedy bude nakonec zajišťovat pro děti a babičky dalších 10 let tuhle bohulibou sociální činnost je zatím zcela nejasné.
Musím zjistit, co si jeleni v lese povídají....
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.210.189
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 14:16:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si to poudaj jeleni, tak je to jasné aneb jelene, jelene na bílém máš logo zelené ;-))
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.124.10.218
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 21:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

Zkrátka me nebavilo probírat se příspěvkama kudy nebo jak jezdí nějakej vlak či co to tu probihalo za debatu, tak jsem se zeptal přímo. Jak probiha Výběrové řízení skutečne netuším, nikdy jsem se s tim nesetkal, ,zato s firmou blázna, když měl jít do basy za podvody a z Klausovy milosti opet uzdraveneho, kdyz zjistil ze nemůže jako nesvepravnej ani řídit auto a jeho ICOMem jsem bohužel tu smůlu měl. Nedivim se tak panice ktera vypuka mezi potencionálníma zaměstnancema při vyslovení toho názvu. Zkrátka jsem se zeptal a pan Pospíšil me slušně odpověděl za což mu znovu Děkuji. Na hlupáky typu borecka nereaguji nebot na tomhle poli vždycky prohrávám, jelikož tam ma hlupák vyhodu domácího hřiště. Tečka
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.90.41
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 12:37:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zvedavy: Tak aby si neřekl, nechám tě vyhrát. Ono pole je tu opravdu široké a i ti co se schovávají za tituly a za funkce jsou zde za hlupáky.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 10:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z monitoringu dnešní Devítky:
Liberecký kraj zatím nemůže uzavřít smlouvu s vítězem miliardového tendru na zajištění regionální autobusové dopravy. Předběžným opatřením to zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 11:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: to není nic neobvyklého, pokud některý účastník dal podnět k "ÚHOSU" a prostudování materiálu zabere tolik času, že by mezitím mohla být uzavřena smlouva s vítězem tak se tomu dá stopka. Téměř všechny probíhající soutěže byly napadeny i v Ústeckém kraji a postup byl stejný. V něčem ÚHOS nevyhověl a stopku nedal, jinde zase stopku dočasně dal a po čase ji zrušil a žadateli nevyhověl. Kdopak asi nemůže rozdýchat prohru?
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.68.109.36
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 14:08:47    Odkaz na tento příspěvek  

Takže nikdo ještě nevyhrál, nic se ještě neví ale už se dávaj stížnosti na vítěze...[nene]
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 15:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při otevírání obálek můžou být přítomni všichni účastníci soutěže, případně mohou dodatečně nahlédnout do dokumentů z průběhu otevírání, takže informaci o cenové výši nabídek vědí vlastně hned (obvykle se zavazují informaci dále nezveřejňovat). Pokud napadnou jen cenu, tak můžou zvolit řadu i obecných argumentů zpochybňujících její oprávněnost a úřad musí jednat.
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.63.144.99
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 17:40:40    Odkaz na tento příspěvek  

Takže než proběhnou všechny odvolání a stížnosti bude všechno ještě dlouho při starem a nikdo nebude vědět na cem je...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8322
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 21:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jmx pořád z vás je cítit jistá nenávist, což jako úředník by jste si neměl dovolit. Každý má právo se odvolávat, ať je to kdokoliv. Je to jeden z pilířů demokracie. Ať se odvolá každý kdo cítí se poškozen. Pořád to z vás prostě je cítit.
Tečka, dál se nehodlám vyjadřovat.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 08:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za tou teckou zustante. Objasnoval jsem strucne moznost podani namitky jinym diskutujicim a usetril jim cas pri hledani stejnych informaci na netu. Ach jak nenavistne :-(
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7565
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 12:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to tak sleduji, nic nenávistného jsem v těch příspěvcích neviděl, naopak oceňuji snahu o vysvětlení právě probíhajících procedur. Spíš to tady zavání lehkou paranoiou, ale z druhé strany.
zvedavy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.33.241
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:51:12    Odkaz na tento příspěvek  

Takže z reakcí zrejme vyplývá že ICOM zrejme nabídl skutecne podnakladovou cenu 25 Kc za kilometr, jak se říka a podle reakce Arese, se zrejme jeleni odvolali.
Ale to se ani nedivim.Pokud tomu tak je mel by se ptát sam zadavatel jak tu těžce podstřelenou cenu dosahnou v reálném provozu a na ci účet to bude..
Aby to setreni nakonec nenapachalo vic škody než užitku .
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8323
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 17:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zvedavy mýlíte se já žádné odvolání nekomentuji.
Já mluvil obecně, protože znám reakce na odvolávání u pana Jmx.
Nikde jsem nijak nezmínil kdo se odvolal. Jen hypotézy některých z toho umí vyvodit, že se jedná o nějakého dopravce.
Třeba takový DPCHJ se umí odvolávat to co odvolal a slibuje co slíbil.
Problém je že je mi to uplně jedno kdo vyhraje a kdo se odvolá. To jen v hlavách některých jedinců se teorie mísí s pocity a dojmy.
ad sergei já bohužel nereaguji na příspěvek jen tady. Chce to znát souvilslosti.
Já jen říkám, že má právo odvolat se každý, protože je to jedno ze základních lidských práv a to včetně firem. Ne vždy tomu tak bylo jako před rokem 1989.
Asi už není co k tomu říci, kdo chtěl pochopil, kdo ne brání se v p.d.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 22:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak moje skutečné reakce na odvolávání se kohokoli skutečně neznáte, ale pokud si vystačíte dělat závěry z obecných komentářů, jak je libo - nezlobím se na Vás. Možná byste se mohl oprostit od nějakých úvah o tom co si já mohu dovolit neboť tím projevujete absolutní neznalost o mém přístupu k dopravcům (Vaše zmínka o nenávisti hovoří za vše), protože nejen s tím co působí v obou krajích rád udržuji spolupráci na velmi dobré úrovni. A co se týče samotného výběrka v LK, tak jsem docela zvědavý za jaké ceny se tady bude jezdit. Kdo to bude není zas až tak důležité (a to bohužel platí i pro řidiče, protože pracovní podmínky se tak nějak začínají srovnávat napříč dopravci).
zvědavý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.35.226
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 23:11:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jmx stejné to zcela jistě nebude. Dnes napriklad zájezdovy nebo dalkovy řidič zaskoči na lince a naopak . Potom už bude každý jina firma, mene prace a logocky menší mzdy, jine smlouvy atd...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 11:08:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-35-49 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 11:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-39-98 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 11:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-40-30 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 22. ledna 2014 - 09:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-45-75 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 22. ledna 2014 - 10:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-47-48 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 22. ledna 2014 - 11:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA-47-50 [fotic]


Asi budu blejt...
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 23. ledna 2014 - 11:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA 50-23 [fotic]


Asi budu blejt...
Ajtakrajta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 07:22:03    Odkaz na tento příspěvek  

Svezl jsem se tedy po patnácti dnech zase prvním spojem linky 540350 a lidí jelo jako minule a do Liberce nás z Turnova jelo dokonce o -1 cestujícího více. Je to prostě samý hloupý masochista, jak se zde před časem někdo zmínil [lame]. Jsem zvědavý, jak dlouho bude na svoje triko Busline ten spoj dál do Liberce provozovat.
Evadys_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 09:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajtakrajta: z LB do Turnova ten autobus jezdí plný, že lidé kolikrát i stojí
Dolfi-Nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 12:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[fotic] LIA 52-78 [fotic]


Asi budu blejt...
Bububu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 31. ledna 2014 - 14:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, je někde stanoveno, jak dlouho počká večerního autobusový spoj linky 670941 Martinice - Rokytnice v Martinicích na zpožděné vlaky? Předem díky.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 31. ledna 2014 - 17:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bububu:
Odpověď v sousední diskuzi.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Ajtakrajta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 02. února 2014 - 09:34:57    Odkaz na tento příspěvek  

Já doufám pane Pospíšile, že až vyberete tu správnou firmu pro obsluhu našeho kraje, tak zmizí ty repasované dodávky. Je to hnus velebnosti! A je mi naprosto jedno, že to vozí pár lidí a je to levné řešení. Za rozumné vozidlo beru SKD minibusy, ale shnilej Transit rozhodně neee [nene].