K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 11. 07. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 11. 07. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. června 2014 - 12:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: Jo, naštěstí najde, ale těch, co vystupujícím prostě neotevřou přední dveře, je bohužel stále ještě dost. A zejména u ranních spojů, kdy na Masarykáči vystupuje pár desítek lidí, to znamená dost dlouhé stání a blokování za ním stojících vozidel MHD.

Trolejbus374: Jde totiž o to, že displeje terminálů nejsou (kromě nejnovějších typů) dotykáče "prstové", ale "tužkové".
A neměli by tohle vědět cestující? Co vidím ve vozidlech, tak to každý mačká prstem, protože čím mačkají mobil? Taky prstem. Čím ovládají různé veřejné panely - katalogy zboží v obchodech, turistické infokiosky apod.? Taky prstem. Ono je to kontraproduktivní i pro DP, protože to pak končí tím, že cestující nedokáže donutit displej k reakci mírným stiskem, tak se do toho opře plnou silou a ejhle - ono to funguje. Takže příště to bude zase mačkat silou jako když drtí ořechy, až budou po displeji putovat barevné vlnky. Případně přijde na ještě "lepší" nápad, třeba ten, který jsem nedávno vyslechl: "Na dotek to vůbec nereaguje, ale úplně spolehlivý je, když do toho pořádneš bouchneš kloubem prstu."

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7289
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. června 2014 - 12:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám odpozorováno, že pokud označíš nástup před ohlášením "Příští stanice X", tak po ohlášení už to značí výstup. Pokud označíš nástup mezi "Příští stanice X" a "X", tak výstup označíš až po ohlášení "X". Prostě mezi nástupem a výstupem musí být aspoň jedno hlášení.

374 - posunutí střídání na příští zastávku. To by bylo jen částečné řešení - jak donutíš třeba řidiče, který je třeba z Polabin nebo z Dubiny aby se střídal až na 17. listopadu, když má na Masarykáči x - krát lepší spojení?

2554 - Jindro, to byl jen takový povzdech z praxe. Doporučovat řidičům aby cokoliv dělali jinak než je v jízdní řádu bych vzhledem k jejich kreativitě fakt nechtěl [happy].

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2014 - 20:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Doporučovat řidičům aby cokoliv dělali jinak než je v jízdní řádu bych vzhledem k jejich kreativitě fakt nechtěl"
Ono je hlavně problém je donutit dělat to, co je psáno... [lol]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7290
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. června 2014 - 21:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je hlavně problém je donutit dělat to, co je psáno...
To je právě s tím prvním tzv. komplementárně spojené [happy].

Z dnešní jízdy 353 ilustračně dvě fotky zátahu do vozovny a jedna ve vozovně před parkováním.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 00:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hádanka pro znalce Pardubic: odkud kam jede trolejbus, jehož klacky jsou vidět na obrázku?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2324
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 01:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Kdybys tam nenechal ceduli s názvem ulice, měl bych kapku problém určit místo. Ale takhle je lokalita jasná a vzhledem k poloze sběračů si tipnu kurs linky 5, který před mnoha lety jezdíval ze Židova na UMU a na třídě Míru ručně překládal sběrače pro odbočení do Švermovy. [happy]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7296
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 01:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krucinál té cedule jsem si vůbec nevšimnul [sad].

Na UMU jezdila kromě pětky i jedna jednička, konkrétně v tenhle den (někdy v červnu 1989) takhle odbočovaly trolejbusy 364 a 353 (a 353 patří i ty klacky na minulé fotce). Který z trolejbusů byl jednička a který pětka, se jaksi z označení X UMA nedá určit.


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 03:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: ad střídání: právě proto jsem napsal, že Masarykáči by se alespoň mírně ulevilo, jelikož většina řidičů opravdu střídá, kde je psáno. Pokud by nastal ten případ, který's uvedl, měnili by se holt u Afi. Ale předsunuté střídání u kostela směr Afi by oproti např. 17.list., která je nedalelo, namíchlo asi všechny, jelikož by se to týkalo hodně tr kurzů. A střídat na dvojce u Teska je přece hned za rohem...

Od roku 2007 trolejbus 320
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10007
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 10:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tuším, jak to 374 myslí: stačilo by nacpat střídání natvrdo na zastávku "za" Masarykáčem - střídající na Masarykáči nastoupí, pokecají se střídaným, na další zastávce se vymění a tradá... jediný problém by byl v 17. listopadu, která je dál, než za rohem jako Sukovka, Zimák nebo Palackého, takže takové střídání by mohlo zůstat u AFI...

DIE VERGELTUNGSAFFE!
"Questa battaglia è la cosa nostra."
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7297
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 11:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to sice logické, ale pokud se oficiálně určí jako místo střídání zimák, tak to nikdo nebude stejně dodržovat - proč by z trolejbusu vylejzal tam a vracel se pěšky zpátky na Masarykáč na spoj domů? Palackého by také vyhovovalo jen části lidí, ke spoji opačným směrem je zase procházka kousek pěšky. Ne že by byla nějak zásadně dlouhá, ale na Masarykáči prostě není žádná...

-- no nic, odbočka do roku 1989 a autobus ŠL11 číslo 82 na speciální lince 0 [crazy] --

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3196
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 13:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Označit výstup lze po ohlášení "příští zastávky". To se ale netýká nástupní zastávky, kdy se uživatel stále nachází v jejím okruhu až do ohlášení příjezdu do následující zastávky.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7300
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2014 - 22:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco archivního - i když to není MHD, je to z Pardubic a blízkého okolí (1989-90).




www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 00:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: První fotka mi připomíná, jaký jsem byl tenkrát kůň. Na tomhle místě se daly potkat ty největší vraky ze širokého okolí, odstavené, fotitelné do roku 1990 ze strany, co je fotka, od roku 1990 ze všech stran. A já samozřejmě jen okukoval, ale necvaknul jsem zhola nic. [sad]
(Pro ty, co nepoznali místo: je to u hřbitova v Pardubicích, bus parkuje pár desítek metrů před zastávkou Krematorium směrem do centra. Autobusy byly objednané jízdy pro účastníky pohřbů a velice často to jezdily busy místních JZD, fotbalistů atd. A fotit od chodníku se do roku 1990 nedalo proto, že tam byl plot kasina a špačkárna, kde věčně postával uřvaný záklaďák, kterému nabulíkovali, že člověk s foťákem v ruce je tutově americký diverzant.)

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7305
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 01:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U kremáku nestávaly jen šroty, občas se objevilo i něco vysloveně hypermoderního:


A ještě směska dalších autobusů:


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7309
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 10:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedna hádanka - kdo ví, kde se nejdéle udržel starý červený označník zastávky? A co u něj stavělo?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 10:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, tenhle označník, to byla obstojná temná skvrna linky 6. Dlouhé roky totiž byly v jízdních řádech uváděny odjezdy spojů na UMU z obou zastávek v ulici Svobody, ačkoli reálně ty busy zastavovaly jen u červeného označníku a pak sjížděly z trasy. Zajímavé bylo, že to tehdy nikomu nevadilo, ty spoje byly v JŘ na zastávkách, kudy neprojížděly, uváděny dlouhá léta.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7310
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 10:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si pamatuju že tam v úplně poslední fázi stavěl jen večerní víkendový autobus na NPK (což jezdil autobus nočního provozu), přičemž jízdní řád tohoto spoje (jak bylo u šejdrů obvyklé) koloval mezi lidem jen v ústní formě, podobně jako jiné báje a legendy [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 11:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 80. letech těch spojů IMHO bylo několik a byly psány v JŘ na zastávkách v ulici Svobody (kde nestavěly), zatímco červený označník nesl zbytek starého držáku na JŘ, ale JŘ chyběl. Co jsem tenkrát (neoficiálně) slyšel, tak se tam JŘ raději nedával a označník neměnil, jelikož zastávka v té době už neměla povolení a byla příslušnými úředníky tiše tolerována.
BTW, kde ten označník skončil? V dobrých rukou muzejníků, ve šrotu, nebo ho majitel budovy prostě vyhodil při výměně okapových trubek?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7311
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 11:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde skončil nevím, sice jsme tehdy plánovali že si ho tam ukradneme, ale pak najednou nebyl ...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
PeDál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 3-2012

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 17:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Digitální odjezdové tabule na zastávce: "náměstí T. G. Masaryka" v pondělí dne 30. června 2014...


EDIT:
Jak vznikají zpoždění:


(Příspěvek byl editován uživatelem PeDál.)
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 19:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyři dvojky do Polabin najednou? Takovou posilu v pardubické MHD pamatuji naposledy 1. května 1989. [biggrin]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 19:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta dokonalá přesnost jako šinkanseny [ok]
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 00:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: jelikož jste zatím vlastně nekonkretizovali přesné místo označníku, tak taky nechám ostatní hádat. Jen bych dodal, že byl potom nahrazen standarním čtvercovým, i když vzhledem k jeho umístění "naplacato" jen jednou stranou toho mírně vypouklého dvouplechového.
2554: o tabuli jsem nyní tedy informoval dispečink (žádost o její vypnutí), protože zřejmě běžela mj. v zimním jř. Můj spoj l.33 totiž avizovala jako l.3 do LB, takže jsem byl u Globu téměř inzultován...:-)

Od roku 2007 trolejbus 320
PeDál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 3-2012

Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 00:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Chvíli jsem pomýšlel, jestli se zde nezavedou soupravy trolejbusů, jako onehdá informovali v ČS dopraváku, že byly zkoušeny i v sousedním Hradci. Bohužel, přijel jen jeden vůz [sad]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7315
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 02:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tabule lehce zešílela, ale i já jsem dneska předával poznatky předepsaným postupem. Moji trojku ale ukazovala správně, jen jednou a se správným cílem. Soupravy jezdily na jiných linkách [happy].

Červený označník - mám dojem že po té výměně ten nový už na místě nijak dlouho nepobyl. Možná šel fakt do šrotu i s tím okapem...

Zase něco z archivu (už dost hnusná kvalita skenů):

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7316
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 02:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco - tuhle fotku jsem už dával na FB, zajímavá je kombinací jeden pražský trolejbus a dva sovětské autobusy a to vše v Pardubicích...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
náhodný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.89.234
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 05:29:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ta výše zmiňovaná zastávka s červeným terčem byla v ulici Staňkově, hned za rohem po levé straně - viz šipka na foto. Omlouvám se p. "353" za použití jeho, pro tento účel velmi vhodného obrázku[happy].
Michal...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.64.53
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 09:34:36    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si říkal, jestli jsem blázen, nebo se mi změnily dioptrie, ale najednou jsem písmo na tabuli na Masarykově náměstí přečetl i z dálky úplně v pohodě. Až teď čtu, že opravdu došlo ke zvětšení fontu. Dobrý krok, teď je to čitelné parádně i s mými 3 dioptriemi... [happy]
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 11:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezbláznila se tabule, protože ta jen zobrazuje to, co do ní přijde, ale stalo se to, že měla v sobě dvoje data, jedna k 30.6. změněná a druhá, která platila až od 1.7. A proto ten zmatek. Chyba byla na naší straně, musíme si to příště pohlídat. Holt technika nás neustále školí...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 12:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chyba byla na naší straně, musíme si to příště pohlídat.
Což je dobrá zpráva, protože vy si to příště už pohlídáte a hlavně jste opravu provedli okamžitě, zatímco pokud by šlo o závadu na SW tabule, tak jsme taky mohli čekat měsíc, než by autoři ten bug našli.
No a jinak zvětšení písma oceňuji, teď to v pohodě přečtu z 1. patra AFI, takže nemusím chodit ven koukat, kdy mi to jede. [happy]

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 01. července 2014 - 23:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toho zvětšení fontu jsem si ani nevšiml:-D, každopádně je to evidentně pozitivní:-D
HQ: předpokládal jsem, že v pondělí šlo o nešťastnou kombinaci ještě červnového data a letního JŘ. Šlo ale o to, aby v tom stavu alespoň zhasla... Možnost jejího okamžitého vypnutí v případě jakéhokoli SW problému by měla být permanentně zajištěna (např. z dispečinku). Vzhledem ke složitosti systému určitě nelze podobný problém ani do budoucna úplně vyloučit. Prostě jde o to, že její případné vypnutí sice nebudou cestující vnímat s nadšením, ale půjdou se holt "postaru" podívat na papírové jř. Pokud ale tabule uvádí nesprávné údaje, může to spoustě zákazníků přivodit nepříjemné problémy, které určitě nebudou komentovat výrazy ve spisovné češtině, nemluvě o výrazné ztrátě kreditu dopravce...

Od roku 2007 trolejbus 320
TommyX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.150.20
Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 15:05:41    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Dnes ve 14:00 na zastávce Zimní stadion směrem do centra spatřen na spoji linky 33 autobus 173. Předpokládám, že šlo o nějakou operativní náhradu. A tak se zeptám proč se na trolejbusovou linku posílá jako náhrada autobus? Větší operativnost? Časová úspora při náhradě? Nevěřím, že by při letních JŘ nebylo ve vozovně dost trolejbusů v záloze. [happy]
Pumpkin756
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2012

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 15:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TommyX : Já bych se spíš rovnou ptal kdepak zase našli jedovatého pavouka [proud]

7232 / DPP - Nejlepší vůz!
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 15:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TommyX: Kontrolní otázka: Umře-li trolejbus dejme tomu na konečné na hlavním nádraží a má odjezd na linku za 5 minut, jak rychle se na místo dostane autobusová záloha po trase "DP - nadjezd Paramo - nádraží" a jak rychle se tam dostane záloha trolejbusová po trase "DP - Teplého - 17. listopadu - Masarykovo nám. - Stavařov - Bělehradská - Kpt. Bartoše - nádraží"? [wink]

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
TommyX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.150.20
Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 17:33:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Řekněme že v největší špičce by se vzhledem ke kolonám před nádražím dalo o úspěchu autobusu pochybovat [auto], ale smysl otázky mnou byl pochopen. [happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7324
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 20:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při úmrtí trolejbusu na nádraží jede vždy nejdřív autobus, trolejbus se posílá až po vyhodnocení závady dílnou.

Konkrétně 173 jela za t-391, kterému byla na nádraží objednána dílna na válec předních dveří. Autobus celodenní zálohy tam najel současně s dílnou, odjel jedno kolo linky 33 a pak se vrátil, neb trolejbus pokračoval. Tahat tam trolejbus na tohle jedno kolo je naprosto nereálné.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
S_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 21:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten označnik nema chybu
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7325
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2014 - 21:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má. Chybí mi tam cestující v trolejbusu - na označníku u opravované zastávky Lázně Bohdaneč náměstí jich uvnitř pár sedí [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7326
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. července 2014 - 13:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z dnešního rána:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 04. července 2014 - 23:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S_u, 353: jsem jezdil pětku a musím říct, že ten ruční falzifikát v Sakařově mě taky vesele zaujal:-) Ale toho, že v Bohdanči jsou uvnitř i lidi, jsem si teda nevšiml:-o
TommyX: základní princip "náhradní dopravy" je zajištění nepojízdného spoje s co nejmenším zpožděním. Proto tento speciální řidič vyráží s autobusem, viditelně označeným jako náhradní doprava (A173), na trať okamžitě po ohlášení závady, dříve než servisní vozidlo. Bez ohledu, zda jde o tr nebo bus linku. Náhradní trolejbusový spoj není provozován z celkem logického důvodu. Prázdný trolejbus sice může teoreticky na jakékoli místo ve městě dorazit ve srovnatelném čase jako autobus, jenže by byl v praxi bohužel nucen staničit s ostatními tr, protože je nemůže předjíždět. Náhradní spoj odjede zpravidla jedno kolo, než proběhne oprava, příp. výměna vadného vozu. V současné době ale vznikl pro trolejbusy (vzhledem k neprůjezdnosti manipulační tr trati ve Sladkovského ul.) největší časový problém v dostupnosti z vozovny k nádraží. Mnohakilometrová trasa z vozovny přes Polabiny je časově tak náročná (jízda trvá bez zácpy skoro půl hodiny, k tomu je nutno ještě připočítat složitou výpravu ve vozovně přes vedení, obsazené sběrači jiných tr), že je možné na lince 3 spatřit v některých případech autobus jako náhradní vozidlo pro původního řidiče tr. Náhradní spoj se navíc přednostně vypravuje na neintervalové spoje (tam kam to jezdí málokdy). Není žádoucí, aby náhrada dlela dlouho na trojce a nemohla pak jet třeba do Mateřova nebo Srchu.

Od roku 2007 trolejbus 320
hrejzadarmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 10:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s tím výběrovým řízením jestli už někdo je a jestli se to už začne stavět? [happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7328
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 11:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je výběrové řízení na zhotovení projektu, ne na stavbu...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 12:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: jaká je pravděpodobnost, že se to skutečně postaví (předpokládám, že se mluví o trati Sluneční - Ohrazenice).

http://www.youtube.com/paul2no
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7329
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 13:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolutně netuším.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7336
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 15:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdopak první pozná co to je za zastávku?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 17:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Není to u zimního stadionu ve směru do centra, ještě v dobách, kdy byla zastávka až za mostem?

Power of Enthusiasm.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7337
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. července 2014 - 18:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, je to tam.

Čerstvá novinka z vozovny v podobě bílé šipky (první využití čtvrté frekvence):

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2332
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 01:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdopak první pozná co to je za zastávku?
Kolego, copak to bylo za jízdu, žes tu zastávku vyfotil přes čelní sklo, čili bus přijížděl z nábřeží?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7338
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. července 2014 - 05:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ále kolego, to jsme takhle jeli se školou na MSV Brno 1988...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Kadel K
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.162.116
Odesláno Úterý, 08. července 2014 - 19:19:09    Odkaz na tento příspěvek  

Co vyjede v neděli na linku 51? Pokud byste vypravili trolejbus 311, tak se přijdu svézt.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 08. července 2014 - 22:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím je skutečně v plánu nasazení 311.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 09. července 2014 - 12:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká 28Tr je bílá jak sníh....

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
2609
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 09. července 2014 - 14:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sominus: Je to Parisis (404). [wink]
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 09. července 2014 - 14:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel že pod reklamou má pruhy?

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 09. července 2014 - 15:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod reklamou snad pruhy nenechávají. [happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7340
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. července 2014 - 15:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V neděli opravdu pojede 311.

A zítra na ranní půlce dělené patnáctky pojede ...

,,,

,,,

129!


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Jarda1950
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2014 - 08:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budou pruhy nebo reklama?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7341
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2014 - 10:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak prvních 100 km po opravě motoru jsme zvládli a na Závodu míru se těsně minuli nejstarší a nejnovější...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7343
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 14:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera večer nesvítilo v celém městě veřejné osvětlení ... měl jsem na dispečinku noční a my svítili, tak nevím, nevím [happy] [happy] [happy]


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 11. července 2014 - 21:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tmavé město by byla bývala docela romantika, nebýt toho, že jsem měl tr s úplně "vyžilými" potkávacími svítilnami (405). I v naprosté tmě bylo něco trochu vidět sotva na dva metry. Žádná kulisa na asfaltu, asi jako byste jeli na obrysovky. Po rozsvícení zářivek (ve snížené intenzitě s vypnutou první za řidičem) jsem neviděl už vůbec nic:-( Oči mě bolí ještě dneska...

Od roku 2007 trolejbus 320