K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 05. 03. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 05. 03. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 06:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mě tak napadlo. Neví náhodou někdo, jak to bude s poháněnými nápravami u kloubů? Dvě (asi ne)? Jedna? Zadní? Prostřední?
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 10:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: DP nakonec prosadil jako poháněnou nápravu prostřední.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 14:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2013
Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 17:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na 603 odešel kompresor a tak zůstala stát v zast. Opletalova.
A kdyby jela dál a já s ní, tak bych pak přišel o jízdu s 501.

SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2013

Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 18:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: no... opět parádní vizitka! ale když si dovolím něco říci, tak tu zřejmě zaměstnanci DP div nekamenují. By mě zajímalo, jestli pan Chobot bude opět nějak za týden vysvětlovat ta slova, jelikož poukazovat na fakt, že raději zlikvidovat historickou památku pro pár tisícovek za kov je opravdu zase perla [ko]
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 18:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Chybí mi smajlík který zvrací.[crazy]

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7573
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 21. února 2014 - 22:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: No tak ta věta je horký kandidát na oficiální motto města. Vystihuje naprosto vše. Opovrhování veškerým kulturním a historickým dědictvím, snaha urvat krátkodobý zisk za jakoukoli cenu jakožto životní cíl většiny místních od nejnižších po nejvyšší vrstvy obyvatelstva města, kde nejdůležitější institucí kromě heren a zastaváren je nejbližší sběrna kovů.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 06:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reichenberger: Přesně tak. Snad bych ještě dodal nad vším se tyčící chrám v podobě Fora, které je vlastně pro většinu obyvatel města ospravedlněním pro všechno ostatní. Dalo by se toho vyjmenovat tolik: Od toho, jak dopadlo centrum, přes pokračující neúctu k historii města v podobě kupříkladu budovy A v kampusu, lázně Vrbenského nebo Větruši, po absolutní vytírání si prdele s tím posledním, co ještě městu dělalo dobrou reklamu, jako třeba faktická likvidace Činoheráku prakticky jen z toho důvodu, aby mocipáni ukázali, že tu možnost mají. V důsledku nefunguje nic: Úklid města, bezpečnost, údržba mobiliáře, skončily nebo skomírají veškeré sporty ve městě, bankrot na dosah ruky.

Ve světle toho všeho je šrotace původní ústecké T2 sice malicherností, na druhou stranu to přesně ilustruje celkový stav města. Ústí není nad propastí, Ústí už šlo přes okraj a myslím si, že to teď půjde poměrně rychle - hluboko a nadoraz. Nejhorší ale je, že se s tím ani nedá nic dělat. Obyvatelům je to totiž veskrze jedno. Odkaz 2. světové války, odsunu a dosídlování tu pustoší město jak snad ještě nikdy dřív.

Slovan!
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 09:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba mě rozneste v zubech, ale valit vinu na současné vedení DýPý je hodně krátkozraké. Tramvaj byla na place 7 let. V té době byla ve stavu, kdy by oprava nepřišla na takovej balík, jako dnes. Podívejte se trochu kolem sebe, zjistíte, že většina firem ve vlastnictví města a nejen našeho jsou prostě rády, že mají finance na svůj provoz a nikdo si nebude vytvářet další umělou finanční zátěž. A Té2 je chtě, nechtě břemeno jako kráva. Já ani nevěřím tomu, že se zachová nějaký zástupce 14,15Tr.
Prachy nejsou ani v soukromé sféře u firem, kde by člověk řekl, že jich bude víc než dost. Investuje se jen do toho, co nám bude generovat zisky ..
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 10:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediná velká šance pro T2 bylo atrium muzea. Tam by opravdu sedla. Ale dávat ji někam na Bukov... Další nevýhoda pro ni je, že v podstatě už skoro všechny města muzejní T2 mají, takže jí těžko někdo koupí. Opravdu nevím, jak by na ní DP vyčlenil peníze a co s ní poté, když je evidentní, že město se k veškeré kultuře staví [zadnice]. Je jí opravdu veliká škoda a obávám se, že v Ústí jí žádné lepší zítřky nečekají. To se týká i druhého vozu - FBW z Lugana ve Všebořicích. Kdyby ho alespoň chtělo nějaké švýcarské muzeum, to by byla bomba. Tady ho ale čeká stejný osud. Souhlasím s Ústečákem, její stav je jen vizitka celkového úpadku města. Já osobně už jsem s tímto městem skončil, protože slouží už jen jako dojná (a už skoro vydojená) kráva pro pár vyvolených a jako dobré místo k byznysu pro obchodníky s cikánskou chudobou...

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2013

Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 10:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: to je pravda, svalovat vinu za T2 nelze po současném vedení DP. Co je ale alarmující, jak současné vedení DP chce s T2 pokračovat. Myslím, že šrotace je ta nejhorší možná varianta a jak píše se výše, krásně to vystihuje situaci nejen v DP, ale v celém městě.
Variant na záchranu je vícero. Může se dohodnout převezení zpět do liberce či do Lísně, kde by vůz byl uložen. A nezlob te se na mě, ale každý rok vyčlenit částku třeba 500.000Kč na obnovu by v mnohamilionovém rozpočtu DP snad nemusel být takový problém. Ano, oprava T2ky bude trvat několik let, ale lepší než ji lehkomyslně poslat rovnou do šrotu. V tom Liberci si asi musí ťukat na čelo ohledně vývoje situace nad T2[kecal]

(Příspěvek byl editován uživatelem SBotwin87.)
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 12:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, je mi líto, ale trochu vás vyvedu z omylu. První věc je to, že skutečně, Ing. Chobot to opravdu jen "převzal" DPUL a "T2" a ty peníze nyní skutečně nejsou. Mně osobně to s**e třeba víc, než vás všechny, ale navrhnu: tak se složt(m)e a kupme to a z vybraných peněz se T2 pošle na GO. Tak schválně, kolik kdo dá? 100 Kč?? Tady jde opravu o miliony. Jen si propočítejte, kolik lidí by se muselo skládat a kolik kdo dá .... Prostě pokud město nechce, tak DPUL nic neudělá. Přemýšlejte.

Cesta do Liberce nebo do Brna: proboha proč?????? Liberec má (sice naprosto nejhorší možnou volbu) svojí T2, v Brně je také. Proč by se zachraňovala další? Je zoufalá škoda každé T2, myslím, že tato, když už je v Ústí, škoda to je nezměřitelná, ale asi bych v současné době "držel palce" 14Tr a 15Tr.
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 13:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že nejlepší by pro tu Té-dvojku, ale i FBW, bylo (a pro Dp, taky), když by se koupila nějaká lepší plachta a celý se to prostě zaplachtovalo. Pak také... pokud v ústí chceme mít, alespoň 403-jku, tak si nemyslím, že je dobré, začít rozehrávat, nějakou hru o Té2, když ani není v původním stavu.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 13:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že jste úplně nepochopili základ problému s T2. Od nikoho tu nezaznělo, že by se měla hned zejtra rekonstruovat. V ideálním stavu souhlasím se Zbynďou - atrium muzea. Naprosto ideální místo.

Jde ale o něco jiného. Jde o to, že se vůbec uvažuje o prosté šrotaci jako o řešení. A tohle Chobot nepřevzal, s tímhle přišel a otevřeně to pustil do tisku. Jde dál o to, že tramvaj stála pod přístřeškem, ale nějaký hovado rozhodlo o tom, že se opět odstraní. Když už to musí stát venku, proč přes ni nemůže bejt alespoň plachta? Navíc se mi nechce věřit, že by DP neměl v Předlicích prostor, kam by se nedala ulejt. Do sucha a pod střechu. Tady se na jednu stranu hledají pozůstatky po provozu, každý nález vraku na zahradě je pokladem, ale takovejhle kočár nikoho nezajímá. Připomíná mi to devadesátá, kdy tu byla 9Tr.

Já to znova zopakuju. Každýmu je jasný, že nejsou peníze na rekonstrukci byť do vystavovatelného stavu. Budiž. Ale naprosto nepochopím, jak může někdo přemejšlet o tom, že by šla do šrotu, a ještě argumentovat penězi z toho získanými. To je, nezlobte se na mě, prasárna.

Slovan!
Mkzb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 22. února 2014 - 13:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chcete T2 zachraňovat, tak opravdu nejlepší by bylo uklidit ji někam do stodoly pod střechu, protože i ta sebelepší plachta Vám vydrží jednu zimu.
A v případě vaší T2 by časem stačila pouze reko skříně a interiéru, protože stejně nemá kde jezdit.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 08:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo si to může koupit soukromník a udělat z tramvaje hernu [crazy] ..

Ústečák : Upřímně - pozdě bycha honiti, má pravdu. Pan ředitel to jako jediný řekl ,,na plnou hubu``
Navíc si nemyslím, že by šlo o nějakej unikát. Zpozoroval někdo z vás, že by si chtěly tyto vozy schovávat Teplice ? Taky nemají tramvaj pod plachtou jako Děčín trolejbus.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 15:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No fušuji sice do kolejových vozidel, ale z vlastní praxe za 20 let vím, že uchovat nebo alespoň zakonzervovat vozidlo není v žádném případě o milionech. Nevím, co všechno je dnes v autobusových garážích, jestli by se tam někde v koutě nenašlo 20 metrů, kde by mohla přežít do "lepších" časů. Z minulosti existuje desítky případů, kdy stačilo jen něco vhodně někam zašít a dotyčná záležitost mohla přežít. Samozřejmě, T2 je několik, ale zachovat tuto, protože je ústecká, smysl mělo.
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 17:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_kašpar: Se zachováním této tramvaje máte naprostou pravdu. [ok] Pokuď by původní skříň z důvodu špatného technického stavu nešla zachránit, napadla mě stavba nové skříně a do ní by se přesunuli všechny použitelné komponenty z původní tramvaje ale možnou cenu nedokáži odhadnout.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 18:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska v Ryjicích. Příští rok už si tam autobusy DP nevyfotím.
Nevím, jestli se na to dá koukat, ale mobilovka to není.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 19:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počkat 19 nám nechávaj ne?
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 20:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda 15tr: Podle webu Vlčoun.cz do Ryjic bude taky jezdit Busline. Růžově to s krajskými linkami vidím jen s linkami 3, 6, 7 a 18. Kdyžtak mě někdo opravte.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 22:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co se píše na vlcoun.cz může být realitě docela vzdálené. Raději si z MHD foťte vše co jede za hranice města.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2013
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 18:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za městem fotím nejčastěji. Počítám, že do silvestra určitě projet všechny krajské linky stihnu. Jo a nevíte, jak je na tom vůz 558? Já odhaduju, že asi na konci července se vrátí po VO do provozu. Držím jí palce.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 26. února 2014 - 11:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Číslo sice na fotce vidět není, ale je to dnešní 407 pravděpodobně se vracející ze zkušební jízdy.

Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2013
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 14:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Alespoň 406 a 407 vyjely. 408 prý možná ani nevyjede. Poptal jsem se a prý slouží jako zdroj náhradních dílů. Nevím jestli, ale povídá se o tom.
Matthew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 14:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no zrovna portálu vlčoun bych věřil všechno[crazy]
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2013

Odesláno Středa, 26. února 2014 - 17:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná, že si na 11 příští rok vyfotím kromě 704 i 374-380. Doufám. Hlavně 374 a 376 bych tam zase rád viděl po těch 5 letech. Že jsou teď často odstavovaný ve Všebořicích to ještě zkousnu, ale určitě nemají co dělat každý den a linkách 58 a 59[nene].
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 17:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

374/6 Nejspíš čeká....
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 11-2013

Odesláno Středa, 26. února 2014 - 17:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda 15tr: ....vyřazení. Já vím a nadšenej nejsem.[sad]
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 17:29:22    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nešířit nepravdivé spekulace o 408.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2013

Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 17:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.pozorovatel: Může to být pravda. Stojí hned za 601 a nevypadá, že by na ní chtěli zahájit VO. S 601 taky nevím, jak to dopadne.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 20:20:07    Odkaz na tento příspěvek  

Já samozřejmě vím kde stojí, vím jak vypadá. Jak zde již bylo uvedeno, na 601 se v letošním roce bude zahajovat GO, takže opravdu, prosím, žádné kachny.
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 20:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kuban: Co je tak úžasnýho na 374 a 376? Jejich technický stav umožňuje, že DP může být rád, že je občas může využít jako NAD za TR. A jestli dobře počítám má DP v současnosti 15 kloubových busů. A i kdyby od 1.1.2015, což je blbost, jezdila opět super dlouhá linka č.11 Přestanov - Církvice tolik kloubáků ani nepotřebuje. A jiné silné frekvenční proudy nemáme...
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2013

Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 20:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolja: Jsou to autobusy mých nejlepších let. Na 11 jsem s nimi jezdil k babičce a dědovi, na 17 k strýčkovi a tetě, je to už minulost, ale mám je pořád rád. Kdyby neodešla 373 (což mě taky trhá srdce), tak by se tohle možná nestalo. Je to divný, ale je to tak.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 01. března 2014 - 18:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že na těch 406 a 407 zůstal "zvyk" z Hradce dávat po opravě na boky (u přechodu bílé na červenou) lišty alá 14Tr/15Tr. Přitom z výroby ty lišty měla snad pouze 22TrS.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2013

Odesláno Sobota, 01. března 2014 - 19:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední víkend, kdy jezdí skibus. Jela samozřejmě Karosa C734 ev.č. 270. Snad se foto bude líbit.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. března 2014 - 19:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: Ty se tu používají stále ve velkém, stejně jako hliníkové blatníčky. To je velké poznávací znamení mezi opravami odjinud a z DPmÚL/Acieru.
Mě napoprvé zmátla i ta červená bužírka v lištách nad oknem a pod oknem, na dálku to vypadá taky jako ty z 15 Tr. Ale jsou to ty originální černé jen s červenou bužírkou, jak dokazuje mobilovka. [happy]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 01. března 2014 - 20:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: ale na 21Tr by si to mohli už odpustit, bez nich ty 21Tr vypadají lépe, to je jako kdyby se daly na Solarisy. Ty lišty prostě patří na 14Tr/15Tr a Karosy [happy].

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Johny512
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 02. března 2014 - 21:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, jak to bude se 403 po zprovoznění všech 21Tr?

Moje hobby.. autobusy.. Kdo mě nezná.. nepochopí..
Od září 2009 nenávidím ty keply PLF, T3- 190+191 4ever
seznam-autobusů
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 11-2013

Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 13:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny512: 406 a 407 jsou již v provozu. 408 stojí ve vozovně hned za 601 a nevypadá, že by dříve či později šel na VO. 403 byla v lednu na TK a stále by měla jezdit na 3/58. Kdyžtak prosím o opravu.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.13.174
Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 16:25:01    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady je ta 407 dnes odpoledne:
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 11-2013

Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 19:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co dojezdila 15Tr 535? Ještě nedávno jsem ji fotil na 54.[sad]
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 20:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vidím tu 407 na t-58, je nějak zohledňován fakt, že se jedná pouze o dvanáctimetr, to znamená, že jsou 406 a 407 přednostně vypravovány právě sem?
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2013

Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 20:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: Nejen na 58 a 59. Přes víkend jezdí i na 52. Nevím, jestli obě, ale o víkendu jezdí jen 2 kurzy linky 52, protože o víkendu končí na Mírovém náměstí. Na jednom z nich je určitě k vidění. Ale zrovna v sobotu jezdily 2 15Tr a to 506 a 544.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 21:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: Jinam se mimo víkendové 52 zatím nepodívají. Je prakticky jistota, že tyto dva vozy budou okupovat pouze 1/58 a 2/59, protože na 2/58 nesmí kvůli stížnostem, na 3/58 je přidělená 403 a na 1/59 je na konci směny přejezd na l. 56.

Jinak 406 má již také po KP dosazena "světla" pro denní svícení.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3223
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 02:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za odpovědi. [happy]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 06:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kupní smlouva na trolejbusy zde: http://www.dpmul.cz/download.php?idx=6245
je tam i harmonogram dodávek, který říká:
do 06/2014 1x 27Tr,
do 10/2014 1x 27Tr,
do 02/2015 3x 27Tr a 5x 28Tr
do 06/2015 3x 27Tr a 5x 28Tr
a nakonec
do 10/2015 2x 27Tr a 6x 28Tr.

(Příspěvek byl editován uživatelem JpvV.)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 10:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve smlouvě žádné novinky. Klimatizace pouze pro řidiče, klouby budou mít hnanou střední nápravu, sedačky budou ty plastové hrůzy, šestnáct zmetků.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2013

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 16:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Mám hned 3 otázky. Co je s vozem 605? Proč byla odstavena 15Tr 535? A poslední. Jaké trolejbusy vyžene dodávka vozů 27Tr a 28Tr? Díky.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 17:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyřazeny budou Škoda 15Tr 02/8 501-539
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2013

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 17:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda 15Tr: Takže nám ze série 02/6 zbyde jen ex. hradecký vůz 568. 567 je jediný ústecký (ex. hradecký) vůz ze série 03/6. No, alespoň tak. Díky.
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 21:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Překvapuje mne, že poslední dobou odpadávají "spíše nové" 535,537,538,539 zatímco veteráni 501 a číselně následující stále drží.

Nasazení TR21:
Proč nenasadí DP tyto vozy ještě na noční linky. Spoj kde by mohla být překročena kapacita vozu neexstuje.(A i kdy, DP taky nemá problém nasadit 12m na linku č.11). Přes den 58/59, noc 56/53, vikend den 52. Prostě využít investici, jinak mi přijde hloupost dávat prachy do něčeho co mi denně ujede nejmíň kilometrů ze všech kurzů[kecal]
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7575
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 23:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spoj kde by mohla být překročena kapacita vozu neexstuje.
Nevím, zda se třeba mezitím nepodařilo v Ústí vyhnat lidi dokonce už i z noční MHD, ale v letech cca 2010-2012, kdy jsem noční 53 cestoval poměrně často, víkendové spoje rozhodně na krátké vozidlo nebyly. Párkrát jsem tam zažil na NAD krátký Citybus a byl to dobytčák.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 05. března 2014 - 12:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 05. března 2014 - 12:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na přepravu dětí mezi školami, kterou může realizovat jakýkoliv jiný autobus nebo trolejbus v evidenci, budeme pořizovat speciální stroj, který bude jinak stát? Skvěle. Zcela neopodstatněný nákup a vyhozené peníze, ale vohnoutům to před volbama zavře hubu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ústečák.)

Slovan!
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2014 - 13:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je to blbost, ale když už, tak ať koupí radši nějaké ojeté Recreo z Francie, které je na přepravu dětí dělané a vyjde to levněji.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 05. března 2014 - 13:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádné "když už", proboha. Furt se tu nadává, kde všude se ztrácí prachy. Tohle je jeden z krásnejch příkladů. Abychom si to představili reálně, tak místo toho mohly bejt třeba tři kloubový trolejbusy navíc na úkor patnáctimetrů.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2013

Odesláno Středa, 05. března 2014 - 14:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nechápu proč chtějí k přepravě dětí výjímečný autobus. Mě by úplně stačila třeba Karosa B952E ev.č. 10 nebo C734 ev.č. 270. Nechápu, proč k tomu kupovat úplně jinej bus, když to nějaký nevychovanci stejně zase odrbou. To je zbytečný házení peněz z okna. To si myslím já.
Trolejbusak265
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2014
Odesláno Středa, 05. března 2014 - 18:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypravenost trolejbusů dne 4.3.:
51 - 532, 555, 557, 559, 561, 607
52 - 510, 516, 517, 521
53 - 504, 511, 573, 602
54 - 506, 523, 567, 575, 609
55 - 545, 548, 549, 553, 563, 577
56 - 410, 501, 560, 569, 572
57 - 508, 524, 527, 542, 544
58 - 403, 406, 552, 608
59 - 376, 407, 546
60 - 411, 530, 603, 604, 605
62 - 503, 541, 554, 556
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 05. března 2014 - 18:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem opět musel využít služeb MHD, a co mě dostalo, bylo to, že revizoři se stále vyhýbají lince 57. Přicházel jsem z nádraží na Mírák, před nosem mi ujela 56 (s revizory), na zastávce stála další skupinka s MP, přijela 57, dělali, že jí nevidí, za 2 minuty přijela 55 a hle, najednou nastoupili. Najednou jsem si uvědomil, že jsem vlastně opět v Čechách, že to je vlastně normální....