K-report
 

Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 26. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » České Budějovice a okolí » Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 26. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
mufnovinky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 7-2012

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 21:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SimyV
Děkuji ti za rady,mail došel...okandel

http://mufnovinky.blog.cz/
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5666
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 22:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jasný. wink Už ani na fotografii R 920 "Karel Klostermann" s hnací retro-lokomotivou 242.213-7 mlha nebude. nene biggrin

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
mufnovinky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 7-2012

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 22:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ:coze

http://mufnovinky.blog.cz/
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 22:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byl vtip. wink

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
AUTOsro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2013
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 00:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé informace o lesních drážkách na Českobudějovicku:
Lesní drážka u Borku
Lesní drážka u Ševětína 1
Lesní drážka u Ševětína 2

A jedna fotka mostu u Voříškova dvora:
Most u Voříškova dvora
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 08:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AUTOsro: zrovna jsem se tu chtěl zeptat, zda někdo nemá více fotek zmíněného bývalého mostu u Voříškova dvora...:-)
O tomto mostu je strašně málo informací a pan Čáslavský ve svém pořadu Vltava v obrazech tento most zcela vynechal..
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 12:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


-ČouĎák na YouTube-poloha reklamních 1116/1216-stránky lokomotiv SIEMENS-
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5668
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 21:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi zajímavá fotografie mostu. ok Povšimněme si stále stojícího strážního domku v jeho těsné blízkosti.
Voříškův /Veithův/ dvůr byl každou větší povodní kompletně vyplaven díky v jeho těsné blízkosti postavenému náspu dráhy a nízké průtočnosti původního dřevěného železničního mostu přes Vltavu. Jednu z největších povodní v září 1890 popisuje dobový tisk takto:
Za štěstí pokládá se také provalení železniční hráze u dvora p. Ant. Voříška (Veithův dvůr). Tentýž most, jímž překlenuta jest cesta ze dvora páně Voříškova, a který před dvěma roky byl odplaven, také letos podlehl návalu rozbouřeného živlu.
Ještě o deváté hodině jel po trati c. k. státní dráhy kolem dvora páně Voříškova rychlovlak; ale již po desáté hodině zazněla výbuchu podobná rána - podjezd za dvorem byl provalen a v délce 23 metrů visely ve výšce pouze železniční koleje.
Následkem toho správa dráhy oznamuje, že spojení mezi Budějovicemi a Hlubokou nejméně na osm dní jest přerušeno!
Provalením železniční hráze dostalo se proudu vody volnější dráhy. Snad následkem toho počala voda v městě opadávati, takže k páté hodině odpolední ubylo ji 4 - 5 palců! Ale již k sedmé hodině večer počala voda zase stoupati...

Tehdy bylo zaplaveno dokonce i budějcké nádraží a cestující se brodili k vlakům. coze Po odeznění povodně se hledalo řešení tohoto nepříznivého stavu, ing. Löb vydal Pamětní spis o povodni z roku 1888, ve kterém navrhoval úplné přeložení trati ke Kněžským dvorům, dalším návrhem bylo vybudování dlouhého železničního mostu, který by začínal už u zastávky Staré město a pokračoval dále až za řeku... Nakonec byla ukutečněna stavba dalšího mostku a rozšíření propustků v současném tělese náspu, což podstatně zlepšilo odtokové poměry v této oblasti. wink

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5669
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 22:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ilustraci. Situace za Voříškovým dvorem po povodni (snímek zde byl již zveřejněn).

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 10:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docent už zachraňuje před dluhy nejen jihočeskou veřejnou dopravu, ale už i samotné ČD. Snad je nedovede do podobné prdele.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=7 88011
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68591
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 11:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není třeba se obávat, ani na jihu nepřijdeme zkrátka. Zatímco blatenská nakonec unikla škrtacím choutkám (ne, nemělo jít o trať do Nepomuku, kde by to mělo snad i nějakou logiku), lipenská stále visí nad propastí.
A „optimalizace” se samozřejmě dočkáme i jinde. zadnice

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


7492523
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 11:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska se do ČB podívá Sportovní taurus 1116.138 na Sp 1932/1933 a na Sp 1930/1931/1934/1935 1116.142 !!!!!

Lokomotiva 363 076-1 je nejlepší Eso v Plzni. Alespoň podle mě.
https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0As4CHFHmuaqidGkyc0hHODdOaTlRMk1MN1RmUXc3Z0E&gid=1
https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0As4CHFHmuaqidFh5UWRFOU5UeVFBYmJLNzRJbFdyNlE&output=html
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2863
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 16:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nedávné jízdě Pantera na "Koláčovky" mám z mobilu něco na památku:


Každej jistě pozná,kde to je a víc podrobností k tomu nemám...Byť by bylo fajn,kdyby Panter na tr.196 jezdil pravidelně.Bohužel...KDYBY neni...
-MS-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.255.168.6
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 11:26:26    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68597
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 11:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady podle všeho kraj dluží ČD.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10948
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 13:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

650 003 jede do ČB - aktuel Poříčany

ICQ 191300062
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2013
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 15:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zutý_petr : nedávno vyšel v Insideru rozhovor s panem docentem. To jsem si nemohl nechat ujít a zaplatil si ho a teda to je krása. Vyrozuměl sem z toho, že nejlepší vlaková doprava je ta, kterou vozí autobusy (a i ty nakonec zrušíme, protože přece na ně nebudeme doplácet).
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 15:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od kdy sviti na pragotronu u svejku jen Praha hl. n? Je to strasne matouci. Kazdy by ocekal primou trasu a tam kde je vyjmenovano přes, tak jizdu oklikou. Minuly tyden i dnes jsem zazil particku cizincu, kteri si nechali ujet vlak ve 14.04 pres Tabor a jeli svejkem v 15.07, protoze uz byl taky na informacni tabuli. Jizdenku meli samozrejme primo.
Tomala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 16:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak i já se přidám :-)

*12.12.2004 <> + 12.12.2009
Silva Nortica
Taurusy 1016<>1116<>1216
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2013
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 18:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista_762 : a to ještě často mají 1.třídu a to ja pak o to lepší překvapení :-) To jsem zase zažil já.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 19:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista_762:
Osobně už jsem zažil asi 3 nešťasníky z toho 1 Asiat, 1 Australan a 1 Čech. Asiat v klidu zaplatil doplatek (četa se mu vůbec neobtěžovala vysvětlit co se stalo...), Australan se hádal a nechtěl zaplatit (reálně hrozilo vysazení v Číčkách, ale přítomnost sekuriťáka udělala své) a Čech byl chvilku podrážděný, ale nakonec se ještě zasmál, že se hezky projede (doplatek nevybírán).
Rozhodně by tam mělo být uvedeno, že jde o vlak přes stanice XY nicméně na dveřích jsou kalendáře a téměř vždy je koho se zeptat.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68598
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 19:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však si stěžujte, třeba i někdo uzná chybu a nebude lhát jak ohledně nesmyslného cizojazyčného hlášení.
A fotka? Pro některé žádný důkaz. ko

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


mufnovinky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 7-2012

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 20:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno se tu psalo o dnu železnice, ale nikdo si nevšiml, že návrh jízdního řádu je na stránkách Stocker club a pravděpodobně projde...kladivomasinkavypravciok;Snad jim vyvěšení nebude vadit, a když ano, admini to mohou lehce smazat.
application/pdf
2013_DOD.pdf (291.4 k)

http://mufnovinky.blog.cz/
-MS-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.255.168.6
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 23:10:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mají vůbec všechny posádky na obou R do Prahy a Os do ČK jazykové zkoušky? Respektive, jsou tam vyžadovány, když ty vlaky jsou využívány ve velkém počtu i zahraničními turisty? Občas člověk zažije velmi smutné situace, kdy průvodčí vysvětluje česky zahraničním občanům, že je výluka a že se pojede autobusem ...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 02:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě toho Asiata se četa cizojazyčně vůbec nesnažila, v podstatě jen vyhodila cenu. Jestli mne paměť neklame, tak u Australana to bylo lepší a vkládali se do toho i ostatní cestující...
Tomala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 09:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když máš jazykové zkušenosti,je to samozřejmě lepší, než máchat rukama - nohama.

*12.12.2004 <> + 12.12.2009
Silva Nortica
Taurusy 1016<>1116<>1216
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-MS-: vlastní zážitek na Švejkovi, paní průvodčí středních let, já neměl jízdenku tak mi jí dala s přirážkou (a byla u toho dost drzá). Vedle slečna mluvící anglicky a měla lístek přes Tábor. Tak paní že tohle ne a že doplatek. Slečna na ní koukala, netušila, nohy, ruce nepomáhaly, tak se paní průvodčí (ještě příjemněji než předtím) otočila na mě a štěkla : "No tak jí to přeložte!" happy
Tož asi tak nejen ke kultuře zaměstnanců dráhy, ale i k jejich jazykovým znalostem :-) Slečna ale byla uznalá, těch 13,- nebo kolik jí doplatila a i když asi dodneška nepochopila proč, tak bez remcání dojela kam chtěla (i když o hodinu pozdějc).
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a mezi námi, myslíte, že turistovi něco řekne, že ten vlak jede přes Písek? Já bych byl opatrnej i pokud by u jednoho byl Písek a u druhýho Tábor, ale pokud by to bylo jako dřív (tuším tedy že to tak bylo), že je u Švejka Písek a u hnusovlaku nic, tak to je stejně na pendrek. V Praze to myslím píšou u obojeho a stejně jezdí lidi špatně (např. ta slečna o který jsem psal výše)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68606
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, jenže takhle jedou blbě i ti, co umí číst (a vnímají, co čtou) a co by je jinak napadlo, že do Budějc se přes Písek (vlakem) nejezdí.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ : zase lidi co vnímají co čtou obvykle i slyší co se hlásí a tam se stanice vypočítavají. Což jim je samozřejmě prd platný když jim hnusovlak už ujel. Ale holt v Budějcích si na to mezinárodno moc nehrajou (kde jsou doby kdy hlášení na Linz/Gmund byly v AJ i NJ)
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-MS-: Bohužel mám podobnou zkušenost. Cizinci potřebovali od průvodčí nějakou informaci a ta po prvních cizích slovech začala kroutit rukama, že nerozumí, a odešla. Bez náznaku snahy o řešení.
Druhá věc je informace o výlukách - pokud mohou mít rakouští Svědci Jehovovi brožuru se základní informací o své víře v 10 jazycích, zcela jistě by podobnou brožuru zvládly i ČD. V pěti větách mít napsáno, že je výluka a pojede se autobusem.

Fotografie na Káčku: https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Simyv
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 13:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simyv : a zvlášť teď když jsou výluky denním chlebem po řadu let.
Jiri85pzs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 15:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

....já to řešil(teda když jsem jezdilhappy) tak, že jsem si nějaké věty napsal z vlastní iniciativy na papír- .Horší bylo když jednou lehle někde u Křemže v lesích lehl motor a snažte se vysvětlit japonské cestující co se děje.Nakonec to dopadlo jak ve filmu s doc. Chocholouškem, jenž překlad do japonštiny podával konzulátní pracovníkbiggrin.....
Tkan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2438
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 16:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik k výplatě navíc dostane takový průvodčí mluvící anglicky oproti kolegovi, který má potíže s češtinou? Navíc pochybuju, že například v Číně, Indii či jiném státě v Asii umí průvodčí ve vlaku anglicky. kladivo

http://tkanlokopage.webnode.cz/
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 20:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tkan S tou anglictinou by jsme se mozna divili.
Ale k Budejcum, je tam peronář, ktery, co se tyce jazyků a starosti o cestujici, strci cele ČD centrum do kapsy.
A jeste jedna perlicka. Na FB je upoutavka na paru 7.9. z Prachatic do Vodnan. Ale co jsem se tam dozvedel. Jizni Cechy jsou v Hornim Rakousku. Ac jsem se snazil a chtel tomu prijit na kloub, nepovedlo se. Čoudak to tam taky, treba se vysvetleni povede jemu.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2864
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám to v Budějcích začíná na II.peroně pěkně zelenat.Kdepak asi udělali s.....z GJW chybu?uhoh

Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista 762 & AJ:
Kdysi se v ČB jistého zaměstnance (snad posunovače) někdo anglicky ptal, čím se dostane do ČK. Na uspokojivou odpověď mu stačila 3 jednoduchá slova: "yellow-green car" ok
Většina Čechů se bohužel úplně zbytečně bojí mluvit cizím jazykem sad

Fotografie na Káčku: https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Simyv
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5676
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: To budou muset stříkat proti plevelům, jako stříkají ve městě málo používané chodníky. U viaduktu odláždění náspu také "pěkně" zarůstá. Příroda je mocná čarodějka a třeba se za nějakých pár let dočkáme i náletových dřevin. Sedět na 2. peróně ve stínu bzejny by mělo také něco do sebe... wink

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Čímž bychom možná přilákali do ČB další turisty - Hundertwasserhaus ve Vídni je celkem oblíbený: http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Hundertwasserhaus_Wien.JPG proud

Fotografie na Káčku: https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Simyv
Fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ
No jo ono se lehce řekne,že vystříkat sajrajtem proti plevelům,ale na druhou stranu....

http://www.outsidermedia.cz/-Herbicid-Roundup-predstavuje-vazne-z dravotni-riziko--1.aspx
Já osobně bych to vzal horkou párou.Za éry parovozů a parostrojů s plevelem problémy nebyly..
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Olbramovicích stromky na obou peronech již brzy :-)
Zajímavé je, že tam rostliny jsou jen na části peronu, patrně zbytek stříkají. Co se týče ČB, bude živý tunel už u podchodu :-)
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5677
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení cestující, požádejte četu o mačetu. vypravci

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 11-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 05:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ:
A v zimě o lopatu. ok
(To si tak vzpomínám, jak jsem v jedné nejmenované stanici vystupoval z Pantera a fíra vysunul špatný schůdek. Bohužel jsem nějak neodhadl přesné umístění a vzdálenost od perónu v důsledku čehož jsem zajel po kolena do sněhu.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68613
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 11:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenašla by se u někoho plachta (případně sešiťák) Budějce - Veselí (704) z roku 2000?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 19:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, rád bych se zeptal na 2 věci ohledně železničních přejezdů a koridoru: Bude se něco dělat s přejezdy ve Veselí nad Lužnicí v Jin-dřichohradecké ulici nebo s jedním z nich uhoh a bude se něco dělat s přejezdy v trianglu Nemanice, resp. Kněžské Dvory nebo s jedním z nich?? uhoh
Předem moc díky za odpovědi masinka
K._A._F.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2013
Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ
Kvůli staré hlukové zátěži? Našla, třeba u investora ;-) Pošlu mail.

vlasak
Oba přejezdy na Jindřichohradecké ulici zaniknou při probíhající přestavbě žst. Veselí n. L. Budějická trať se posune blíže k velenické a přes obě povedou silniční nadjezdy, viz mapa.
Vývoj v Nemanicích je těžko odhadnutelný, přejezd Nemanické by podle současných představ mělo ŘSD výhledově přestavět na podjezd pod tratí.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 20:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení cestující, požádejte četu o mačetu.

Doufám, že ne takovoubiggrin Fujblesk

Můj web
ARmpee832 362 068
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5678
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 20:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015: Požádejte chetu o Machettu na chatu. [vypravci]

Přejezd v Nemanické ul. v rámci Severní spojky na vizualizaci (od 09:18):
http://www.youtube.com/watch?v=ZV0x0YKyuYY

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 21:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 22:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. [ok] A vpravo za rohem to vypadalo takto:

Povšimněme si ozdobných střešních vikýřů, které se do současnosti nedochovaly. V rámci velkorysého projektu opravy budovy by měly být dosazeny jejich repliky a též repliky všech chybějících ozdobných prvků na římsách a fasádě.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 22:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě z toho snímku teď chybí na budově hlavně ten nápis RESTAURACE... Přesto se neudržím pocitu,že mi ten přednádražní prostor přijde sympatičtější,než je v současnej době...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5681
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 23:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to zcela určitě. Podobné zklidnění přednádražního prostoru očekávají dopravní experti po zhotovení tunelu pod nádražním kolejištěm v rámci budování Zanádražky. Ovšem je otázkou, zdali se bude tunel vůbec někdy stavět a jestli poté ke zklidnění dopravy opravdu dojde a nebudou se dále tvořit [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [auto] [andel]

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 07:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Já myslím, že se tunel již postavil. A pěkně hlubokej.[biggrin][biggrin]

T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Artice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.170.205
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 21:06:23    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes bylo v novinách "O vlacích se vyjednává hodně ostře".
Proto Vám dávám pánové takové otázky,kdo chodí vyjednávat na kraj /k docentovi a Hurvínkovi/, hlavně zlivští,číčeničtí,temelínští a jiní.
1.Je i v současnosti platná platba pouze za vlakový kilometr,bez rozdílu nákladů jako v minulosti?
2.Přeci jsou různé náklady na 809 jen se strojvedoucím (např.Týn - Číčenice)na regionální trati, v porovnání s koridorovou soupravu osobního vlaku.Je toto nějak zohledněno?
3.Obecně se jako laik ptám, jaká je vlastně konstrukce ceny a vyúčtování obslužnosti?
Dokáže mi někdo odpovědět?
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 08:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


-ČouĎák na YouTube-poloha reklamních 1116/1216-stránky lokomotiv SIEMENS-
mufnovinky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 7-2012

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 23:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://mufnovinky.blog.cz/
Zpetr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.33.130
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 12:18:02    Odkaz na tento příspěvek  

Artice:
Se starosty se sice vyjednává (pro pocit zdání), ale "pak si to stejně uděláme jak chceme MY otitulovaný, nejprosíravější, nejchytřejší Žemlička I".
1) Rozdíly stále nejsou zohledněny. A nebudou. JIKORD nechce, ČD to(údajně) neuměly.
2) Není, docent Žemlička rozhodl, že nebudou nic (ani interně, pro svoji potřebu) přepočítávat. Autobusy musí vycházet levněji, a to na první pohled. Už jen kvůli vroucím vztahům s vedením bus dopravce, jež najezdí pro jikord nejvíc.
3) Konstrukce ceny - ujeté vlkm se vynásobí cenou "průměrnou" na 1 vlkm, kterou dodaly ČD (kdysi). Jelikož údajně ČD neumí rozklíčovat náklady (bod 1)tak starý docent nařídil počítat stejně, ať jde o 810 či 651 (proč v případě busů tedy rozdíly jikord umí dělat - v okolí Milevska se malé busy "osvědčují" - světe div se, jsou levnější). Zabil tak dvě mouchy jednou ranou - a) Vlaky vypadají opticky mnohem dráže (před neznalými novináři se dá pak používat celá řada superlativů v porovnáních - a Žemlička před nimi exhibovat vždy uměl výtečně), protože poplatek za dopravní cestu JE v ceně obsažen, kdežto u autobusů se NEZAPOČÍTÁVÁ (ale JIKORD to pro jistotu nikde neuvádí - nemají rádi pochybovače). b) sečtením hrušek s jablky (jak jinak nazvat tuto juvenilní dvojakost v počítání nákladů za dop.cestu) potom vychází jako nejlepší vozit cestující autobusy až do centra (center) kraje. Sice v krajích jiných mají IDS, ale v JČ budou raději jezdit x busy s pár lidmi v každém po téměř stejných trasách (sledujte třeba busy okolo hlavních časů Na Sadech v ČB), nežli vybudovat přestupní body á la JMK. Starý docent zamrzl někde v sedmdesátých letech (když mu ještě leccos fungovalo, asi). Výsledek? V JČ kraji žijí lidé, jimž hloupá koncepce a setrvalý úbytek cestujících veřejné dopravy nevadí a rádi si vydržují neschopné vedení kraje, jikordu. Zkuste se třeba v sobotu dostat veřejnou dopravou do Jistebnice z ČB a rozumně z návštěvy zpět. A Zimola? Kouká jak ťululum, nezájem o dopravu (vyjma D3 a jiné silnice) z politického vedení kraje doslova odkapává...
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 14:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už to tady sice nedávno zaznělo, ale tehdy to bylo bez fotky. K čemu má tohle jako sloužit?

Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2168
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 14:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už to tady sice nedávno zaznělo, ale tehdy to bylo bez fotky. K čemu má tohle jako sloužit?

Napadá mě..třeba proti holubům ?

Punk´s not Dead

N.V.Ú. - Rudý-hnědý (Official Music Video 2012)
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 15:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpetr : souhlasím.
A přidám možná ještě lepší příklad. O víkendu Zliv - ČB. 5 hodinové okno (nejede ani bus). A nejde jen o to se dostat do ČB. Ale třeba když chce člověk jet někam dál - můj případ je Brno. V Číčenicích není garantovaný přestup ze Švejka na Junáka.
Pak se lidé odjinud (přítelkyně z Brna) diví, že u nás má každý řidičák a minimálně jedno auto. Když se nedá dostat o víkendu ani 15 km do krajskýho města...