K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 14:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Težko můžu pracovat jinak než sezením

To mi připomnělo (zcela mimo téma) jak blahé paměti za mých brigádnických let na boudě, řešilo vedení nastávající stávku celou poradu brigádníka „jestli jsem ochoten taky jako vstoupit do stávky”. Tak jsem to rozsek řka, že když výpravčí a druhý signalista budou stávkovat, tak mě nic jiného asi nezbude [happy] Asi se báli abych nešel stávkovazně mazat výměny...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 14:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Úplně by stačil jen ten [vypravci] myslím [biggrin]

Ad. výluka HK-JA: Ač Negrelli plácá páté přes deváté a nevidí si na špičku nosu, v jednom musím souhlasit. Po organizační stránce ta výluka skutečně nebyla zvládnuta právě nejlépe. Ale co po královéhradeckém KCOD taky chtít. Jednoho dne se stala i taková krásná příhoda, že NAD za R990 ujela v HK vlakvedoucímu a tak se muselo v Jaroměři 40 minut čekat než přijede a dalších 10 minut než přetahá asi 15 balíků z chodníku před stanicí(které tam nechal řidič z BUSu co mu ujel) do vlaku. Divím se, že je tam za tu dobu nikdo neukradl. Následně se na něj sesypala snůška nadávek. Opravdu jsem mu nezáviděl. Měl si tam jít stoupnout ten debil co to vymyslel. [crazy]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 20:12:27    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín : a kdo dal pokyn řidič NAD k odjezdu ? Nemá ho dávat náhodou ten "vedoucí obsluhy vlaku" jako ho dává na kolejích, resp. pokud ho dal výpravčí, dostal příslušnou návěst nebo ústní vyjádření od "vlakvedoucího" ...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 20:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: V HK byl jakýsi pantáta s vysílačkou a pokyn mu dát nemohl nikdo, protože vlakvedoucí byl v době odjezdu autobusů ještě ve vlaku a vysazoval jakéhosi nic nechápajícího ožrana [wink]
cestuj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.196
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 15:41:30    Odkaz na tento příspěvek  

ten českej národ je fakt neskutečnej hroznej, venku zima jak v pr..li, že nechaj u bp čka otevřeny dveře to je normalni,ale že nezavřou ani oddilovy to je fakt debilita pak tam táhne zima a nikoho nenapadne se zvednout a zavřit je ! Je jim to fuk a pak hulekaj proč se netopí !! Fakt dem..ti!
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 16:27:19    Odkaz na tento příspěvek  

cestuj- to je úplně normální stav, já osobně to potkávám denně v jednotkách 560 a vagonech Bdmtee. Lidé kteří vystupují, mají doma asi korálky nebo nevím. Moje bába říkala že mají v prd.li vraženú ojku...
TOM987
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.106.46
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 16:33:25    Odkaz na tento příspěvek  

No tak v 560 ty dveře snad ani zavřít nejdou ne?
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 18:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

V rekonstruovaných jednotek ř.560 jdou, na panelu nade dveřmi je tlačítko pro zavírání. Ale podstatné je, že lidi nezavírají ani dveře na představky/do vstupních prostor- to jsou právě ty oddílové.
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 19:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cestuj:Nejsi sám,naposledy v 460 na Vsetíně přišla ženská,nezavřela oddílovku a otevřela si okno...asi 10 minut jsme tam stáli jsem myslel že ji dořvu ale ženská no,navíc se vyvlekla do trika [crazy],odolná no.

Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: Klikni
Mé stránky o trati 281 Klikni
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 19:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovy taky miluju. :-)
Jeste vic v tramvaji. Nastoupi. Otevre okno (kde jsou soupacky tak DOKORAN), ale bundu si ani nerozepne. Na dalsi stanici vystoupi a okno necha rozcapeny...
Flakat mokrou hadrou po tlame...

Utúlien aurë...
nasraný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.91
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 06:14:38    Odkaz na tento příspěvek  

jsou to jen problémy s těma ovčanama, však to je přece v poho, ne? On to někdo zavře, hlavně že ja sedim ,ať klidně zmrznem. Mimochodem, díky bohu že končej minibary, byly s nima jen problemy,s otravákama, až na vyjímky tam jsou samy smradlavý zpocený ,někdy i nalitý exoti !!to je taky firma ,kam se s..ou na JLV !
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 13:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia - Nastoupi. Otevre okno (kde jsou soupacky tak DOKORAN), ale bundu si ani nerozepne. Na dalsi stanici vystoupi a okno necha rozcapeny...

Něco podobného jsem zažil na RhB ze Samedanu do Predy v lednu. Anglicky hovořící rodinka si sedla pod regulátor teploty a hned teplotu snížila na nulu a ještě si pootevřela okno. K nelibosti celého osazenstva vozu. Samozřejmě navlečení do deseti vrstev s kulichy bez sundání. Po celou cestu se bojovalo alespoň o topení na 1/2 - při vypnutí foukal studený vzduch.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 13:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to jsou ty vaše vychvalované velkoprostory [biggrin]
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 16:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neg: Jeste je zajimavy, ze si nikdy takovej dobrak neotevre okno PRED sebou, ale vzdycky nad nebo nejlepe za sebou. ;-)

Mla: Moje ne. :-) Ja na kupe nedam dopustit, i kdyby tam byla zelena kozenka. :-)

Utúlien aurë...
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 07:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


FOTO 754

FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Vrátit !
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.79
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 11:19:32    Odkaz na tento příspěvek  

vrátil bych komunisti a tvrdou cenzuru, ty lidi jsou tak drzí držkatý a agresivní až hrůza! ! Obnovil bych osožáci aby tam připadne potížisty zrubali a byl by klid. !
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 12:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátit
vrátil bych komunisti a tvrdou cenzuru, ty lidi jsou tak drzí držkatý a agresivní až hrůza! ! Obnovil bych osožáci aby tam připadne potížisty zrubali a byl by klid. !
========================
No, já bych předně zavedl alespoň trochu úcty k mateřskému jazyku.
OOŽ pamatuji, v noci chrápali a když z vlaku vylezlo pár namazaných výrostků, tak zalezli a nebyli vidět. Akorát když si cestu přes koleje krátila stará babka, tak byli akční.
Vrátit !
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.208
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 13:22:08    Odkaz na tento příspěvek  

co povidáš?? Pokaždy když byli potřeba tak byli po ruce a né že ne . To vy pravičáci jen závídíte tehdejšímu režimu jak všechno fungovalo. Nejhorší to je dneska! Všecko je trapně soukromý, ochranka a bara agentura a ja nevim co nemaj žadny pravomoci tak to je pak na ho..o ! Bordeláři kapitalistický ! Nikomu se nemůže ublížit a taky to tak vypadá! Už táhněte od válu,když vám to nejde a zakony nahrávaj jen lumpum !
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátit
Ty troubo, já a pravičák, to se ti povedlo.
Také se mi hodně věcí nelíbí,ale to tady nemůžu ventilovat jakožto loajální zaměstnanec ČD.Ale na tomhle trvám.Osožáci byla banda flákačů, kterým poctivá práce smrděla.
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:29:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové Vrátit a Jirkaxxxl: S těmi Osožáky to bylo jak kde a jak s kterým. Například u nás ve (tehdy) Východočeském kraji byli Osožáci např. i v Trutnově a jako místo výkonu služby měli kromě Trutnova např. i Náchod. Zatímco v Trutnově probíhala jejich služba, jak má být, v Náchodě byli většinou ti samí lidé, kteří poctivě sloužili v Trutnově, vidět většinou jen při výstupu a nástupu do/z vlaku, když jeli z domu/domů. A takových míst bylo víc. Nejde tedy házet všechny a všechno do jednoho pytle a potom ten pytel protřepat...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budil
No, možná jsem to bral příliš paušálně, znal jsem jen ty u nás v Havl. Brodě. I tady se našli "poctiví služebníci", ale těch byl jen zlomek procent...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 23:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tady se našli "poctiví služebníci", ale těch byl jen zlomek procent...

Jo v H.Brodě jsem platil někdy před 30 lety pokutu,protože jsem přešel přes jednu kolej mimo podchod.[lol]
Tam byli vostří[jidlo].
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 18:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátit !: Neboj on se ti tam minimálně jeden vrátí. A to přímo na MF [crazy]
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 18:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vy pravičáci jen závídíte tehdejšímu režimu jak všechno fungovalo.
Akorát nebyl hajzlpapír...[rofl]
A Jáchymov, procesy a politický vraždy bys taky vrátil? Vrátil, viď.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5908
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 21:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co hajzlpapír? [wink] Tehdejší deník Rudé právo měl velký formát a když se nastříhal na vhodné obdélníčky a tyto obdélníčky se před použitím zmačkaly, aby byly měkké a znovu rozprostřely, nahradily hajzlovo papír dostatečně. Navíc si noviny mohla přečíst i [zadnice]
No neberte to. [biggrin]

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 22:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jachymov
nebyl provozován jen vězni, jak se dnes intrepretuje.
Víte, každá doba má svoje. Je samozřejmě jasné, že je lepší dnešní stav.
Ale těm, co dnes leží pod zemí a pod vodou z důvodů peněz, je jedno, proč byli zbaveni života. Je jen na nás, zda vraždu kvůli zisku považujeme za přijatelnější, než tu politickou.

Nedostatek hajzl papíru byl z důvodů shoření hlavní papírny na výrobu téhož.
Nelíbí se mi argumentace nedostatkem banánů a hajzlpapírem, jako by to bylo jen to, co by odlišovalo včerejšek a dnešek.
Daleko horší byla nesvoboda v názorech a cestování.
Nicméně dnešní situace v některých podnicích už si nezadá s tím dřívějším držení huby a kroku...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5909
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 23:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V některých podnicích? Ve všech! Lidi /zaměstnanci především na nižších postech/ mají strach o práci a pokud je jakž takž zaplacená, tak většina veřejně ani necekne, neboť rodina a splátky úvěrů či hypoték nečekají.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 23:28:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: tak, tak[ok]
Jáchymov......
Né každej tam byl zavřenej....
Můj děda pracoval nějaký čas v Jáchymově u Uranového Průmyslu, jako civilní zaměstnanec, řidič. Šel tam jezdit s náklaďákem v horách s Rusákama, když tam po válce hledali uran.

Nicméně dnešní situace........
Někde jsem četl na internetu článek o "novodobých koncentrácích"[crazy] (Foxconn......)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 10:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně dnešní situace v některých podnicích už si nezadá s tím dřívějším držení huby a kroku...}

==================
Mnohdy je to horší
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 10:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí odnést papír na osobní a odejít.
Za komunistů opustit zemi znamenalo riziko nechat se zastřelit na hranicích.
Poněkud nesrovnatelné, ne, soudruzi?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7648
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 11:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a odejit jako kam? Pokud vubec je jeste kam tak to bude na 95% stejny nebo horsi.

A lip nebude. Prace (placeny vuci cenove hladine motivacne) ubyva, zivit se vzajemnym preprodavanim pojistek, revizi, skoleni a jinou podobnou prudou do nekonecna nepude.

A protoze je nova doba tak byly draty nahrazeny hypotekama.

Stado "2 nohy dobre, 4 lepsi" ovsem beci zdatne. Vysledkem pak je ze jedina partaj co posili jsou komari.

Pritom ze zkusenosti i z okoli taknak plyne ze remeslnici a stavari za opbh byli zlaty a od dnesnich se nelisej. A cim mladsi tim hur.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 13:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chudaci. Nasilim donuceni k podepsani hypoteky.
Vzdycky kdyz nekdo takhle skuci, tak by me hlavne zajimalo, jak za poslednich nekolik let vylepsil sve jazykove schopnosti a svou kvalifikaci.
A remeslnici? Nekdo si vyzobe ty kvalitni, nekdo si stezuje na pomery...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 14:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Se divím, že jste také neodešel někam za tu čáru. Dnes mají tytéž problémy jako my, spoustu nezaměstnaných, kteří totiž migrují do Čech. Nedávno byl takový hezký článeček o natěšených Španělech, kteří zde vidí zlatý prasátko. [proud] Celkem by mne zajímalo, co jim kdo napovídal.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5911
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 16:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Poněkud nesrovnatelné, ne, soudruzi?

Vy jste ve svém spravedlivém rozhořčení zřejmě neporozuměl psanému textu. Nikdo zde nezpochybňuje dnešní možnost odchodu pracovat do zahraničí proti minulosti. Šlo o možnost veřejného vyjádření svého názoru v tehdejších podnicích a dnešních firmách.
Pochybuju, že jako "naplavenina z východu" byste bez následků vyhazovu mohl v nějaké firmě na Západ od nás vyjadřovat své, z pohledu vedení firmy nepohodlné, názory. Takže také držet hubu a krok a makat ještě víc, než místní zaměstnanci, abyste si tam vůbec vydobil nějakou pozici.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10054
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 17:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Chudaci. Nasilim donuceni k podepsani hypoteky. - mnohdy v podstatě ano. Naši třeba uzavřeli u ségry, pracujicí u našeho jednoho nejmenovaného mololochu "fantasticky výhodné" spoření jen proto, protože pokud by ségra nesehnala aspoň někoho, hrozily ji nemalé problémy. A to má na práci úplně něco jiného než je uzavírání nějakých pojistek, spoření a tak. Jenže holt vedení je jiného názoru, vymyslelo si další nabízené "produkty" a stanovilo si kvóty, které ono samo plnit nemusí, ale jejich podřízení ano. A je to podobné leckde a úniku není, takže u řady takových lidí má polovina rodiny smlouvy na něco, co vůbec nechce a druhá se té první vyhýbá, bo ví, že ke kafi a bábovce doustanou na stůl i jaké lejsto...

Proto si podobné kecy podruhé odposťte, ne každý si může dovolit měnit zaměstnání jako ponožky...

PS: poplatek za uzavření toho "výhodného spoření" byl 15.000,- Kč. Není divu, že nalákat na tohle někoho bylo takřka nemožné. Ale co je pro rodiče lepší? Oželet ty peníze nebo nešťasné dítě, které nemá moc na vybranou?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4152
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 18:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Je to smutné, že na poště je to tak v p*děli... Ale dneska s rozvojem elektronické komunikace už pochopili, že roznosem dopisů si na sebe podnik nevydělá, tak musí hledat jiné výdělečné aktivity. Co se dá dělat...

Dokonce bude pošta vymáhat dluhy od neplatičů koncesionářských poplatků pro Českou televizi.
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 18:40:50    Odkaz na tento příspěvek  

Tak dřiv jsem nemohl cestovat. To je pravda, ale člověk se nemusel bát o práci! Dnes můžu dobře pracovat a nemám jistotu, že mě v rámci rozkradení firmy kapitalista nepropusti... No a ti OSŽ ? Dnes platíme těžké peníze za to co dřív dělala právě ta OSŽ.. Kámoš ochranka.; "ochranka"- 65-70 Kč a ČD za hodinu platí 140-170/hod. Kámoš firmě, která nemá žádné pravomoci.! A dale.. Za "komančů" lidi neohrožovali provoz na železnici jako dnes. Neb i Ti "Indové" pracovali... A také nám tu nikdo neničil okna diamantem, nečmáral hovadské čmáranice!!!
paprna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2013
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 18:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty vole, to su zvasty. Kdo chce, at sa odstehuje na Kubu!

http://www.youtube.com/paprna
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 18:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

PS: Pro noční šotouše.. Natočte na kameru ráno 476,,440 jak tam řádí "trojka" cikánu.!! A to už léta... A co na to PČR? Budu je k tomu muset dokopat...![angry]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5233
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se měl odstšhovat každý, komu se nelíbí dnešní poměry, musela by se Kuba rozšířit minimálně o Floridu, aby se všichni vešli. Až se tak stane, ihned se stěhuju.[proud]

Jinak správný bolševický názor- když se ti nelíbí bordel, drž hubu a ztrať se, nikoliv usiluj o nápravu.
Hele, nedělali červení něco podobného? Plno nepohodlných, co rozvraceli klid a pohodu, bylo taky odejito.

Když se budeme držet jen železnice- kolik kolejnic, trakčního vedení, zabzař atd. bylo rozkradeno tehdy a dnes?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paprna
Ty vole, to su zvasty. Kdo chce, at sa odstehuje na Kubu!
=====================

Tak tomu říkám "argument"
5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:42:26    Odkaz na tento příspěvek  

Na Kubu..; Hned! Jsme vždy říkali,že přez zimu pujdem jezdit na Kubu..[proud]
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3846
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 20:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty vole, to su zvasty. Kdo chce, at sa odstehuje na Kubu!

Protože nejsem příznivcem komančů,takové naivní žvásty mě vytáčí,protože jsou živnou půdou pro tyto živly.
Ignorací základních potřeb lidí(práce,možnost obživy,bydlení)si jen vychováme množství radikálních extrémistů(komunistických,pravicových,přistěhovaleckých).
To není dobře pro nikoho.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 20:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak správný bolševický názor- když se ti nelíbí bordel, drž hubu a ztrať se, nikoliv usiluj o nápravu.
Jenže nikdo ze zdejších bolševiků o žádnou nápravu nestojí. Oni usilují jen o to, aby se vrátil komunismus, oni měli zajištěnou práci (co na tom, že jeden bude díru kopat a druhý zahazovat, jen když "bude práce") a nemuseli se starat.
Je prostě potřeba, aby tihle lidé přirozenou cestou vymřeli. Čím dřív, tím líp.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedostatek hajzl papíru byl z důvodů shoření hlavní papírny na výrobu téhož.
Aha, a nedostatek gumiček do stěračů byl způsoben vyhořením gumárny, nedostatek pepře vyhořením pepřárny, nedostatek vložek vyhořením vložkárny, nedostatek kakaa vyhořením kakaárny, nedostatek Becherovky vyhořením becherovkárny, nedostatek praček vyhořením pračkárny,...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7650
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) komunismus se vratit nemuze neb jaksi nikde nebyl. To ste ve skole nedaval pozor:-)

2) s tim vymiranim to asi taky nebude zazrak. Jinak by nebyla jedinou parlamentni partaji z minula co posilila (a zasluhou vsech demokradu posiluje trvale) ta, o ktery se vypravely vtipy jak do roku 2000 zanikne. A je to tu tak daleko ze je ze zoufalstvi volej uz i zivnostnici neb zbytek (najme ten co o sobe tvrdi ze je pravicovej) na ne v lepsim pripade sere a v horsim je rovnou likviduje.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi,
společenský systém, stát, ekonomika má sloužit k uspokojování potřeb občanů, ke generování obecného blaha. Klidně i formou kopání děr-snad by se našly nějaké prospěšnější práce.
Myslím, že současný režim (název nechť si každý dosadí sám) tuto úlohu neplní -> když něco nefunguje, tak se to musí opravit nebo nahradit.
Chi, chi, podle té tvé teorie (dle výsledků posledních voleb)bude nejspíš průměrný věk, průměrného komouše tak 130 let [lol]
Já se na tolik tedy rozhodně necítím.

Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ:
nahradily hajzlovo papír dostatečně. Navíc si noviny mohla přečíst i
Za socialismu byla taková anekdota: Proč nemůže [zadnice] vstoupit do KSČ? Protože je rozpolcená, má dvě půlky, a stranický tisk se k ní dostává se zpožděním a navíc zdeformován pravicí.[happy]

Ohl:
Když se budeme držet jen železnice- kolik kolejnic
Železniční infrastruktura byla v zuboženém stavu, vozový park zoufale zastaralý. A vandalství také existovalo, bylo i zfilmováno ve snímku Proč? z roku 1987.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>PV: Jo sorry, měl jsem na mysli "vládu komunistické strany".

Za 45 let totality nevymřeli lidé, kteří pamatovali demokratickou 1. republiku. I nyní bude generační obměna trvat ještě hodně dlouho. Problém vidím spíš v tom, že se dnes někteří mladí nechají naočkovat propagandou těch starých komunistů a domnívají se, že volbou KSČ(M) přispívají k nastolení jakéhosi spravedlivějšího společenského uspořádání. Občas jsou vidět v televizních reportážích, jsou to takoví ti kavárenským větrákem ošlehaní dvacátníci v retro oblečení, kteří hulákají něco o tom, že kapitalismus je zločinný systém.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Vy tady naděláte, jakoby se jednalo o nějakou obrovskou hrozbu. Všechno má svoje výhody i nevýhody. Komunisté sice zabili nevinné lidi, ale imperialisté taky (nedivil bych se, kdyby jich bylo víc). Ono by se toho našlo více.

Nebo si myslíte, že současné pravicové strany nám tu udělají spravedlivější systém (když to nedokáží socialisti)?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4156
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Až se dostane Babiš na MD a MF to se teprve budeš divit [wink]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7651
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 23:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak ten system s povinnosti pracovat (byt se nekde flakalo, dnes ale kdyby nejeden nemakal tak se akorat zije jednodusejc bez vymejsleni prudy) mel dost vyhod. Napriklad netvoril stale vetsi skupinu nezamestnatelnejch neb "vnutil" denni rezim. Dnes se to resi davkama a hledanim ponekud stupidnich cest jak ty lidi "zamestnat ale vlastne nezamestnat". Soucasne byla paka na ruzny zlodejicky a nekvet treba obchod s kovy. A pokud nekdo neco proved tak poskozenej nejen nahradu vysoudil ale i dostal neb bylo odkud strhavat.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5234
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 23:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nedostatek vložek vyhořením vložkárny
Jo, souvisí to rovněž s tím Harmancem v 1988.[wink]
Nikdo nerozporuje nedostatek všeho, ale normální člověk je schopen uznat důvod zrovna u tohoto produktu.

bylo i zfilmováno ve snímku Proč
On někdo tvrdil, že tehdy nebyl vandalismus?
Všíml jste si ve filmu, jak dopadli aspoň někteří viníci?
Dnes lupiče traf atd. potkáte za pár dní opět u své práce. O čmáračích vlakových nemluvě.
Prostě je nutné se smířit s tím, že není vše krásně modré (modrá je dobrá,jak se zpívá), ale pořádně rúznobarevné. Což se nelíbí většině lidí, kromě vás. A proto máme Babiše atp.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 01:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
není vše krásně modré ... Což se nelíbí většině lidí
Dovolil bych si nesouhlasit, KSČM získala 15 % hlasů a to není většina. Protestní strany neslibují návrat minulého režimu, spíš posun někam dál - přímá demokracie, úspornější stát. Jinak, lidé by samozřejmě chtěli vždy to, co nemají: dřív chtěli zboží bez front a úplatků či možnost cestovat, dnes zase jistotu práce nebo levnější energie. Na železnici je to némlich to samé - nemůžeme chtít jízdné 0,65 Kč/km (Ostrava-Praha) a současně nové vozy s kávou v ceně jízdenky.

potkáte za pár dní opět u své práce. O čmáračích vlakových nemluvě.
To bych spíš tipoval na nedbalou práci příslušných státních orgánů; taky moc nerozumím, proč je pouštějí.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10071
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 01:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nedostatek vložek vyhořením vložkárny
Jo, souvisí to rovněž s tím Harmancem v 1988.[wink]
Nikdo nerozporuje nedostatek všeho, ale normální člověk je schopen uznat důvod zrovna u tohoto produktu.


V tržním prostředí by obvykle mělo platit, že výroba je diverzifikována na více výroben, tzn. případný výpadek jedné výrobný (např. požár) se v nabídce předmětného zboží projeví jen málo, případně vůbec.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3528
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 06:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad zastávka: 15% je sakra hodně pro stranu, která by vlastně neměla překročit hranici 5%.[sad] Proč ta strana nedopadla jako třeba Sládek a jeho republikáni, tomu prostě nerozumím.[sad]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 08:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: v tom roce 1988 jsem zrovna byl zelenej a nějaký vložky mi (nuceně) byly akorát tak u výjezdu z autoparku. Nicméně jejich předchozí nedostatek byl tedy způsoben nácvikem na vyhoření Harmance? [wink]

CSAD: Protože je rozpolcená, často podléhá vnitřním tlakům a stranický tisk se k ní dostává s několikadenním zpožděním a navíc pod silným nátlakem pravice.

A když jsem u těch vtipů, tak jeden kreslenej - popsanej slovy:
chlap se tlemí od ucha o k uchu na pánev, žena se na něj dívá trochu s obavou o jeho zdraví, a on na to:
Ále, nesehnal jsem pepř, tak zkouším pravdivost přísloví, že smích je kořením života.

Uveřejněno v Dikobrazu cca 1986-7 a tuším od nějakého dost prominentního kreslíře.

A od stejného kreslíře:
Chlap čte noviny a obrací se na manželku: Podívej, ženo, jsme zachráněný, tady čtu inzerát: vyměním 5 kilo soli za 2 sáčky pepře a gumičky do stěračů.

Ha ha ha.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7652
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 09:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celakovican: ma 15 a mela 12. A v krajich ma 15-20. Jako jedina z predchozi snemovny posilila. A to v podstate ani nemusi delat volebni kampan-ani kladnou ani flusaci po jinejch. Proc asi?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 10:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tady je to samý politolog. Dovolte mi laický názor člověka, který tu dobu pamatuje.Je pravda, že banány a mandarinky byly jen před Vánocemi, na barevnou TV jsem stál frontu od dvou ráno, když jsem sehnal toaletní papír, měl jsem z toho radost a k moři do jugo mě kvůli přízni v UK nepustili.Když měla vyjít nějaká kloudná knížka, chodil jsem stát frontu.Odváděli jsme desátky do Moskvy, podporovali Fidelovu Kubu.Musím přiznat, že teď se mám materiálně lépe. Ale nebylo tehdy všechno špatné. Jistota zaměstnání,do kterého člověk kromě vexláků musel chodit,jinak z něj byl příživník,nižší kriminalita,bezplatné zdravotnictví a školství,jistota důchodu.Dnes se s KSČ dělá strašák. Jistě, byly politické procesy, ale to bylo v padesátých letech, kdy řádil Urválek a spol.Na co se zmohli současní "humanisté"? Zavřeli za to hluchou a slepou babku Polednovou, která tehdy jen dělala to, co musela. Že pak sem-tam zavřeli nějakého "disidenta"? Vždyť v USA to dělají dodnes. Ne ne. Dělat z komunistů v dnešní době bubáka je jen laciný pokus "demokratů" zastrašit voliče.