K-report
 

Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 10. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě na jihozápadní Moravě » Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 10. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bardotak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 14:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host 81:Ano máš pravdu v manipuláku u Brancouz kterého jsi fotila jsou vozy z Jemnice.3 malé uhláčky ES za obilnými vozy jsou z Jemnice

(Příspěvek byl editován uživatelem BARDOTAK.)

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: co vím já tak nějaké slavnosti v Hevlíně, pout nebo hody, tak něco a odveze to 810, co pendluje do Miroslavi, takže žádná šotoakce

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: I 810 (809) se dá pojmout jako šotoakce. Na takovéto trati rozhodně.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš fiala: souhlasím, ale neni to akce objednaná jako šotoakce ale návoz turistů
mmch. neví někdo náhodou který obrýlený stroj bude zitra na Velo podyjí ?

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si to zjistil sám. Zitra na Velo Podyjí bude opět a zas 754.016, no nic jiného jsem víceméně ani nečekal

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Ck_eram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Majlontu ještě zbyla nějaká zátěž z dneška. Tak jestli nepojede nocí, bude ráno na Hrušovany co fotit..

lokomotivy.net
DEMANUFACTURE
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 10-2009

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 23:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: sice pojede zase 754.016, zato bude v Šatově zajímavá dopravní situace, a sice souprava Velo Podyjí uhne do šturcu (pokud se tam vejde, jinak se musí uhnout Sv do Znojma) a po dopravních by se mělo křižovat.

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
62920
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.112.160.140
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 08:38:55    Odkaz na tento příspěvek  

Velu v patách pojede dřevo do Znojma s dvojčetem šedozelených 750.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 08:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po dlouhý době mám vůbec šanci napsat na forum :-)

Prdík83: copak bude křižovat? Náklady?

ad Hevlín: jedná se o hody, myslím, že nějakej nával turistů se asi očekávat nedá. Šlo o to, aby se na trať úplně nezapomnělo, takže doufám, že přijede aspoň dost nadšenců, co si budou chtít trať projet.

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 10-2009

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 08:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: přesně nevím, jen se mě v týdnu ptal výpravčí, zda nemám tušení, kolik metrů má 750 a 4x Bymee, že budou muset v Šatově křižovat, tak jestli se jim to tam vejde do šturcu, jinak že to bude muset uhnout do Znojma. V Rakousku jsou zas nějaký výluky přes víkend, tak jsou jiné odjezdy a křižování vychází na Šatov. Možná náklad a osobní, nevím, nezjišťoval jsem to.

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdík83: jo už jsem se díval, je tam výluka a křižování. Vůbec teď nebývám v obraze, jak nebývám na počítači. Já se obávám, že do to šturcu nevleze, i když by to bylo fajn. Ty vozy s lokomotivou mají cca 120 m, ta 3. kolej bude mít k námezníku tak max 130-140 metrů, ale vůbec netuším, jaká je užitná délka k výkolejce...bude to asi o prsa korejské ženy :-)

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3. kolej v Šatově má užitečnou délku 135 m mezi zarážedlem a výkolejkou.
Petr6043
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 12:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Velo Podyjí + zátěž dnešní zátěž


+ video
http://www.youtube.com/watch?v=RM1kFIvDB30



(Příspěvek byl editován uživatelem petr6043.)
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 14:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr6043: díky za dokumentaci :-)

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 15:50:37    Odkaz na tento příspěvek  

Na to, že je dnes počasí pro výlet na kole takřka dokonalé (téměř bezvětří, teplo a občas i příjemně pod mrakem), byla obsazenost prvního letošního Vela docela nízká - můj odhad: sotva 40%.
Škoda taky, že v Hrušovanech nevychází o pouhé 4 minuty přípoj na Břeclav. Jindy to je bezpředmětné, protože na Mikulov je vhodnější využít R805+Os4508, ale dnes, kdy je výluka mezi Valticemi a Břeclaví, by se to možná pár potenciálním cestujícím s koly mohlo hodit.
Petr6043
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 19:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám ještě jednu fotku Sp Vela Podyjí tentokrát večer + video obou Sp http://www.youtube.com/watch?v=_hxIYbBp2Rw


Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 8-2010
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 23:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


herkules2016l
Bardotak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 08:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Herkules2016I:Nádherná fotodokumentace Znojemských vleček.Manas do kovošrotu ted poslední dobou jezdí často.Jen tu 731ku se mi nedaří na vlečce vychytat 742 už mám

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem po dlouhé době navštívil Třebíč a tam mne upoutal brněnský nehoďák. Měl důvod.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Mé rodné město a krásný úlovek mmch... ta rampa, na které stojíš na podzim bude zbourána... máš číslo loko?

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 742.047, 742.014, 749.051, 749.252
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: řek' bych, že číslo je čitelné ve vysočinské.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5431
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: Bohužel číslo loko nehoďáku nemám, neboť Bezdrev s kterým jsem odjížděl se již blížil...
Ještě k rampě. Tam pořád nakládají šrot. Kde jej budou nakládat poté?
I dnes tam byl vůz naložený šrotem pro který přijely tyto dva stroje.


EDIT: Omluva. Ta vzdálenější je 742.265-2

(Příspěvek byl editován uživatelem BmbČ.)

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8877
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 00:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křižování Sp "Velo Podyjí" s Os 4414 v žst. Silůvky, kde mne mile překvapily technologické možnosti této stanice : http://www.youtube.com/watch?v=6gr3P8vwMeU

Tento spěšný vlak není zapojen do uzlu Znojmo v L:00 (resp. osa uzlu je spíše v S:55), což mj. znamená, že pokud z tohoto vlaku přestupujete na jakoukoliv jinou linku veřejné dopravy (vlak do Moravských Budějovic, autobus do Vranova nad Dyjí a okolí nebo - s přestupem v Lesné/Šumné - do Bítova a okolí), budete muset v žst. Znojmo docela dlouho čekat.

Já jsem takto rovněž čekal a při tom čekání jsem si všiml mj. tohoto:

Někdo prý tu vývěsku s výlukami přesunul do rohu, kam nepatří. Až po mém upozornění v ČD centru, byla navrácena tam, kam zřejmě patří a kde se dá bez problémů zhlédnout obě strany vývěsky, kde na druhé straně bylo uvedeno právě info o opatření v osobní dopravě (nikoliv výluce, jak tvrdí stránky ČD; ta trať má být vyznačena v mapce výluk modrou, nikoliv červenou barvou) mezi Znojmem a Retzem.
A kdyby na těch vývěskách "nemusela" být fotka nějaké nádražačky + CityElefantu (vozidla, které do Znojma stejně nikdy nedojede), tak by se info o výluce u Valtic i opatření u Šatova vešlo na jednu stranu té tabule, není-liž pravda?

Opatření v osobní dopravě provedené na trati č. 248 kvůli výluce na rakouské straně, přineslo křižování dvou jednotek 4020 ÖBB v žst. Šatov, souprava Sp vlaku "Velo Podyjí" byla odstavena na kusé koleji, ze které až později nacouvala na 1. SK.

"Tahání extra soupravy kvůli jednomu páru vlaků", dlouhý obratový čas v konečné stanici (což se ale netýká jen soupravy, ale i strojvedoucího a průvodčího?), to vše jsou nevýhody takovýchto "náhodných výstřelů" či (jak s oblibou tvrdívám) "netaktových výkřiků do tmy". Podobná úskalí by byla i v případě (v sousedním vlákně asi před půl rokem prezentovaného) návrhu (vycházejícího přísně ze stávající infrastruktury + neměnnosti časových poloh vlaků na ostatních tratích) zavedení 2 - 3 párů (z toho 1 - 2 "pátečně-nedělních") Sp vlaků HB - ZN či přímých rychlíků Praha - ZN, které by mj. znamenaly nutnost mít dvě lokomotivy kvůli dvěma párům spojů, z nichž jeden by stejně jezdil jen v pátek/neděli; + jednu další soupravu (asi "trakce 8..?") pro ten 1 pár Sp HB - ZN.

Tehdy jsem to neodepsal, tak to v krátkosti povím nyní , že toto (mj. z výše uvedených důvodů) nepovažuji za vhodné; a pokud by měly Sp HB - ZN někdy existovat, je podle mě potřeba, aby jezdily ve 2 h taktu (se současným zrušením klasických Os-241), byly zapojeny do uzlu Znojmo v L:00 (= změna uzlu HB ze S:00 na L:00, což je všestranně výhodné asi z 5 různých důvodů, a ne že "jenom kvůli Sp HB - ZN by se musel rozvrátit takt v celé republice + vlastně i v Rakousku; to... škoda slov") a za předpokladu ostrého obratu v HB a propojení oběhů s Os-246 pro ně byly potřeba (i při počtu cca 9 párů spojů za den) jen dvě soupravy; s tím, že tedy tato představa určité (byť nevelké a hlavně - přesně cílené) úpravy infrastruktury vyžaduje.
K tématu, jak nenulová symetrie taktu u vlakové linky Znojmo - Retz - Wien činí problémy ve všech místech, kde se setkává s obvyklou nulovou symetrií (ve Znojmě; v Retzu s midibusem do Hornu; na nádraží Absdorf-Hippersdorf, kde jsou jen jednosměrné návaznosti atd.), jsem zde leccos psal již před časem.

1. 5. a 8. 5. se na trati č. 244 přihodí jedna provozní zajímavost. Os 4466 získá v žst. Rakšice cca 14 minut zpoždění, neboť zde bude nucen čekat na křižování se Sp "Velo Podyjí". Zajímavá příležitost ke zdokumentování takové neobvyklé situace.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 03:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Místo šrotu budou nakládat cestující - vznikne tam terminál HD...

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 742.047, 742.014, 749.051, 749.252
Cilelis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 17:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes, když bylo tak hezky, jsem se trošku coural po části trati 244

Na konci stanice Moravské Bránice ve směru Silůvky jsem objevil zbykty druhé traťové koleje. Nevíte, kam až tato zaniklá kolej pokračovala?

A pár obrázku ze Silůvek, ikdyž je tato stanice v tomto stavu už skoro tři roky, tak mě pořád překvapuje svým ''luxusním'' vzhledem

Když jsem tam byl tak jsem si zrovna říkal jestli se využívá i druhá traťová kolej, a jak vidím o pár příspěvků výš tak díky Sp Velo Podyjí ano.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6499
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 21:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uměl by mi někdo přiblížit vztah současné podoby Silůvek k té předchozí (postačí konstatování, že je 2. kolej ve stopě původní 1.)...?
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 22:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cilelis - Zajímavé,toho jsem si dosud nevšiml a že už se tam motám nějakých pár roků. Já bych to tipoval na zbytky výtažné koleje,možná z doby kdy se ještě tahalo uhlí z Oslavan.
Ale je to bez záruky,pouze moje domněnka,třeba bude někdo vědět víc a doplní...

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 22:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: ikdyž na tento příspěvek nikdy neopdpovíš, je mi to i vcelku jedno. Jen pro tvou informaci: cedule s výlukami ( v žst. Znojmo ) byla do rohu přesunuta záměrně z toho důvodu, že jak sis jistě ráčil povšimnout, stála pouze na jedné noze, druhá byla ulomená, či jiným způsobem znehodnocená-zkrátka chyběla. Při stání na místě, kam byla po tvém "zděšení", jež jsi prezentoval v ČD centru, opět navrácena, při průvanu v hale padala a ohrožovala tím nebohé cestující, nedej bože malé děti ( kdyby stála s jednou nohou uprostřed haly jak obvykle stojí, zase bys psal, že může někoho při pádu zranit atd. ). Do rohu byla přesunuta záměrně, aby se místo chybějící nohy opírala o zeď a nemohla nikoho zranit. Stačilo ji však obejít z druhé strany ( nestála zcela v rohu, ale stála tak, aby to bylo možné, však sis ji dlouze prohlížel a možná i fotil na místě ) a všechny potřebné vývěsky, i s "opatřením v dopravě" na trati 248 byly vidět. Výluka se konala na rakouské straně, jen tak pro zajímavost. A neboj, nová vývěsní cedule s oběma nohama je již dávno objednána, avšak zásobovací sklady mají na vše času dost. Že pokladní a zaměstnanci ČD centra nemají kam řádně vyvěšovat opatření v osobní dopravě a výluky na tratích ČD je již nezajímá. Tím by ses měl zabývat. Anebo když už sem napíšeš nějaké svoje "upozornění na nedostatky", tak popiš celou pravdu a nezamlčuj podstatné, jak někdy s oblibou děláš.
Jo, a WC je ve Znojmě soukromé, s ČD nemají nic společného, tudíž ať si tam soukromník na dveře vyvěšuje co chce ( třeba fotky horkovzdušných balonů, akvarijních rybek, anebo přistání Armstronga na Měsíci ), ČD, SŽDC, RSM a jiné subjekty to nezajímá.

Ostatním se omlouvám, že jsem na něj reagoval. Vím že se to nemá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prdík83.)

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 01. května 2013 - 23:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novotný: dále bych připomenul, že starý most měl v závěru svoji služby omezenu zátěž a většina nákladních vlaků bylo nutno přes něj přetahovat po částech lehkými parními lokomotivami.
Velké množství tehdejších lokomotiv na něj nesměla (možná jen sólo, ale to je moje spekulace).
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 2-2013

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 06:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g - Děkuji za informace,některé řady lokomotiv měly skutečně přes starý most omezenou přechodnost,podrobnosti neznám,zkusím to ještě někde dohledat,nebo nám to tu snad někdo upřesní,díky.

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Bmx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.5.99
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 12:59:11    Odkaz na tento příspěvek  

V těch Mor.Bránicích to nebyla výtažná kolej,ale vlečka do bývalé panelárny.Jinak se dívám,že na Brněnském zhlaví zmizlo stavědlo.
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.98
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 16:04:59    Odkaz na tento příspěvek  

"Prdík83 " - napsal jsi to pěkně a výstižně. Jen jsi měl ještě vševědoucímu vysvětlit, že vlaky ani soupravy necouvají ("nacouvala na 1. SK. "), ale jsou sunuty. Divím se, že to vševěd neví.
Atsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 19:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: k Silůvkám připojuji schéma stavebních postupů
application/pdf
Siluvky_stav.postupy_2009.05.22.pdf (228.6 k)

www.alanbutschek.cz
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 20:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdík83:
Bardotak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 21:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdík83:

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6506
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 22:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atsch: dík!
MH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.105.40.11
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 13:05:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ad BMX-nejen na brněnském nýbrž i na miroslavském.Chci se zeptat neplánuje se v budoucnu rekonstrukce 244? A co ji čekà v červnu při změně jizdnìho rádu? Díky za odpovědi
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 2-2013

Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmx - Děkuji za info!

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ceká ji dlouhá výluka.
MH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.105.40.11
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 18:37:51    Odkaz na tento příspěvek  

To vím ale já myslím zastávky nebo celková?a co ten jízdní řád?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 21:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8883
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 00:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlík č. 926 s lokomotivou 754.043, neděle 5. 5. 2013. Z Brna (skoro) až do Tetčic jel včas, ale pak...



Už z Vysočiny (tzn. jeho zpoždění nebylo závislé na výše uvedeném problému) si vezl zpoždění R 663. Žst. Zastávka u Brna projel se 13 minutami zpoždění, čímž začalo řetězení zpoždění "1. v Zastávce z lichého R na sudý Os, 2. v Rapoticích z tohoto sudého Os na lichý Os, 3. ve Střelicích z tohoto lichého Os na další sudý Os, 4. v Rapoticích z tohoto sudého os na další lichý Os, 5. v Zastávce z tohoto lichého Os na sudý R". Přitom by stačila jedna jediná výhybna (ve Vysokých Popovicích) a řetězení zpoždění by ustalo už mezi prvním a druhým uvedeným bodem (bez ohledu na otázku jednokolejnosti úseku Střelice - Zastávka). Zato pokud by již nyní byl úsek Střelice - Zastávka dvoukolejný (třeba v případě, že by jistá "investice" za 4,5 mld. Kč byla realizována v původně předpokládaném termínu 2010 - 2012), ustalo by řetězení zpoždění až mezi druhým a třetím uvedeným bodem (tzn. později)...

Pár jednododuchých počtů. Rychlík projede úsek Tetčice - Zastávka za 3,5 minuty. Osobní vlak za (hodně "navatovaných") 6,5 minut. Při uvážení rozsahu spojů v mimošpičkovém (tedy i víkendovém) období, kdy tudy během 1 hodiny projede 1 rychlík a 2 Os vlaky + připočtení intervalů křižování, jsme na cca 21 minutách obsazenosti tohoto úseku (tzn. 35%) v každé hodině.

V ranní špičce pracovních dní, kdy by teoreticky měl být provoz (v přepočtu na časovou jednotku) nejsilnější, zde jedou 2 spoje za hodinu ve směru do Brna a 1 spoj za hodinu ve směru z Brna. Součet jejich jízdních dob mezi Tetčicemi a Zastávkou činí 19 minut, po přičtení podílů na intervalech křižování jsme na nějakých 22 minutách, tzn. mizerných 37% využití stávající kapacity tratě (s tím, že nákladní doprava v úseku Tetčice - Zastávka je v ranní špičce, ale i o těch víkendech, rovna nule). Ale vlastně i v této věci bych se už jen opakoval; možnosti zvýšení počtu spojů v ranní i odpolední špičce na stávající infrastruktuře, jakož i možnosti výrazného zlepšení v počtu spojů na pouze dílčím způsobem upravené infrastruktuře jsem zde již prezentoval.

Příklad tratě, která je jednokolejná v celé své délce (vyjma krátkého úseku v Praze, ale ten je zase společný i pro další trať), některé stanice mají omezení typu "nemožnost současných vjezdů", přesto tam je počet spojů (zejména v té ranní špičce) o dost vyšší, než na úseku Zastávka - Střelice - Brno: http://gvd.cd.cz/gvd/CZ_k120_121209_01.pdf

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6514
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 01:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden dotázek: jak probíhají skupiny v půl v Moravských Bránicích? Co jede na kterou kolej? Jsou stejné nebo se liší sudá:půl (kdy jede přímej od Brna do Ivančic) od liché:půl, kdy se vrací od Ivančic do Brna...?
Lukáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám pár fotek z akce Pálavský okruh.


Triba1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.129.230
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 21:29:52    Odkaz na tento příspěvek  

prosím Velo Podyjí: myslel jsem, že kola se spíš dávají do toho Ds a teď koukám na stránky ČD a tam fotka rekonstruovaného Bdmtee s prostorem na kola. Oblíbenec David se taky zmiňuje o rekonstuovaném Honeckeru. Tak s čím mám spíš počítat? O mě nejde, ale kamoš nastupuje jinde než já a moc zkušeností nemá, abych ho mohl připravit. A předpokládám, že za kolo se normálně platí těch 50 resp. 60 na den

http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/259-cyklovlak-velo-podyji
Herkules2016l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 07:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš krásný fotky.
Koukám, že ČD po loňském selhání 001 Bardotky na Velo Podyjí, nasadili raději veselskou 002. I ta je nádherná.

herkules2016l
Vivatfrance
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 08:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Herkules:
Ale to jsou mi zas blbý kecy nezasvěcenýho šotouše...
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 08:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se jednou za čas podívám do tratí okolo Brna, vždycky je to tu zanesený příspěvky od účastníka "David".
...co to proboha je?
Nemůže si to dotyčný psát do deníčku a případně to posílat jinam, kde to mají v pracovní náplni? Na některých pracovištích by mohli by být potěšeni ve smyslu Ctrl+c (pokud jsou ty slohovky vůbec relevantní). Tady se řeší dost jiný věci.

SLEDOVAČKA Brejlovců dep Plzeň a Klatovy: https://spreadsheets.google.com/pub?key=0An1VolAEYnIKdE9raGZWTk5mRGlEbXh5Z2FHcHdUSkE&hl=cs&output=html

http://picasaweb.google.com/savikVP | http://www.youtube.com/user/savikVP
www.vpetru.ic.cz + ldkt.mujblog.cz
Phantom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2013
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 00:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add David:

1) Nemá cenu počítat uvolnění úseku Troubsko - Horní Heršpice, protože to není návěstidlo ATB, na kterém se po uvolnění oddílu rozsvítí "VOLNO".
Toto je návěstidlo automatického hradla, které má základní návěst "STŮJ", protože existuje něco, co se nazývá bez souhlasový stav. Tento stav nastane, když není postavena vlaková cesta ze Střelic směr H. H. a naopak. Na volno po posledním vlaku na Brno bys čekal do rána.

2) Jestliže vím, že budu muset někde v Tetčicích kvůli křižování s osobním ze Zastávky nechat stát rychlík od Brna, tak si ho zastavím u vjezdového návěstidla, protože:

a) Jeho přesnější polohu na JOP vidím, až když projede kolem předzvěsti vjezdového návěstidla (jinak vidím jen obsazenou trať).
b) Zkus se kouknout na svoje fotky a uvidíš, jak prudké je stoupání od odjezdových návěstidel směrem na Rosice. Bylo by nerozumné vzít vlak do stanice a nechat jej zastavit u odjezdových návěstidel. Přestav si, jak rychle by po volnu pokračoval dál a kolik minut by případně dál nabíral. Stoupání v Tetčicích a pak v Zastávce je nejdelší "rovina" na rozjezd až do Náměště.

3) Nevím kdo ti kde co nalhal, ale dvě žlutá světla na vjezdovém návěstidle neznamenají povolení vjezdu.

add novotny:

Ta snesená kolej vedla do cihlelny, pískovny (podnik nějakého takového zaměření). Ze vzduchu je ještě vidět kudy zhruba ta kolej šla k výrobním halám

(Příspěvek byl editován uživatelem phantom.)
Mike227
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 02:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vivatfrance: Každý není takový odborník a nemá přístup k informacím...
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 09:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Triba1: můžeš si vybrat, jestli chceš kolo u sebe nebo dát jako úschovu během přepravy, ale počítám, že reaguju už pozdě. Cena by měla být taky pořád stejná.

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 10:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mike227: když ale nevím, tak si nebudu vymýšlet abych nemystifikoval ostatní, to je snad jasný

http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u
www.spzch.wz.cz

Vivatfrance
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 10:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správně Portáš
Host_81
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 3-2012

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 21:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár dnešních fotek z Bítovčic od juniora:

A sám autor :
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8886
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 00:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá cenu počítat uvolnění úseku Troubsko - Horní Heršpice, protože to není návěstidlo ATB, na kterém se po uvolnění oddílu rozsvítí "VOLNO"
Ovšem, že se rozsvítí (bavíme-li se o návěstidlech AHr. Troubsko, což v tomto případě činíme; jistě, v případě sledování odjezdových návěstidel žst. Střelice nebo žst. Brno-Horní Heršpice by takovéto sledování smysl nemělo).

Zkus se kouknout na svoje fotky a uvidíš, jak prudké je stoupání od odjezdových návěstidel směrem na Rosice. Bylo by nerozumné vzít vlak do stanice a nechat jej zastavit u odjezdových návěstidel.
Proti postupu nechat sudý vlak čekat (když není volný navazující traťový úsek) už před vjezdovým návěstidlem žst. Zastávka u Brna, resp. žst. Tetčice, nic nenamítám (i když, soudě z této zkušenosti, neznamenalo to pro sudý rychlík žádné courání - dokázal se rozjet vcelku dobře).

Nevím kdo ti kde co nalhal, ale dvě žlutá světla na vjezdovém návěstidle neznamenají povolení vjezdu.
Dovolují vjezd předmětného vlaku do stanice (sníženou rychlostí a s upozorněním, že na odjezdovém návěstidle je v tu chvíli "stůj").

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
sledovač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.112.160.140
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 08:22:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud babitron nelže (a to asi nelže), tak včerejší spěšňák do Znojma odjel z Brna +9, ale ve Znojmě byl -2. Čili zvládl celou trasu za rovných 90 minut, tedy průměrnou rychlostí těsně pod 60km/h, a to včetně desetiminutového pobytu v Hrušovanech. Na takovou trať velmi slušný čas.
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 13:46:15    Odkaz na tento příspěvek  

Phantom:
Tentokrát jsi trochu mimo...
Automatické hradlo ti dovolí vjezd do úseku pokud tam není vlak... Ve velice zjednodušené podstatě fungování je to vlastně autoblok. Akorát s tím rozdílem, že Automatické hradlo smí být v mezistaničním úseku pouze jedno a na automatickém hradle lze mít PN návěst, což na autobloku nejde... Nicméně základní návěstí AHr je volno...
Jedná se o velice zjednodušený princip fungování tohoto zařízení, ale pro vysvětlení to snad stačí...
Pokud mě tedy na návěstidle svítí 40 a výstraha (2 žlutá světla, neboli téže 2 pomeranče). Tak mám čekat na co??? Na ježíška??? Nebo na telefonát od ministra??? Nezlob se na mě, ale podívej se do předpisu SŽDC D1 (volně přístupný na stránkách sždc) a tam si to trochu nastuduj... Říkám nastuduj a né přečti... Pak zde diskutuj nad záležitostmi, které ti nejsou jasné...
AHr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.234.83
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 15:12:08    Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně základní návěstí AHr je volno...

Je a není V základním stavu může svítit volno, výstraha nebo stůj podle základního stavu celého hradla.
Phantom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2013
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 19:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi:

Jestliže mám toto návěstidlo základní návěst volno, tak mně prosím vysvětli jak je možné, že má stejně jako všechna hlavní návěstidla (vjezdová, odjezdová, cestová, atd.) červenobílý návěstní nátěr postavený na červenou? Neznamená to náhodou základní návěst „STŮJ“ s absolutním významem?
K povolení vjezdu:
Samozřejmě, že to znamená v tomto případě 50 a očekávej stůj. Jen nadpis fotky “povolení k vjezdu“ mně připadalo trochu jako pěst na oko. Já bych tam rovnou prásknul 50 očekávej stůj.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 19:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phantom: Červenobílé pruhy opravdu neznamenají základní návěst Stůj. Pokud vezmete třeba AH-88, které má v základu souhlasový stav, tak ve směru souhlasu v základu svítí na oddílovém návěstidle dovolující návěst a proti směru souhlasu Stůj. Takto je to definováno i normou.