K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 03. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 03. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 11:53:42    Odkaz na tento příspěvek  

Absolutně,jako nedrážák těmto komediím při projetí vlaku nerozumím. Tak se projelo a jako co,vyzkouší se projetí ještě jednou,jestli všechny systémy,jak na infrastruktuře,tak mašině fungují,a zbytek zasr*nýho papírování si drážáci můžou udělat bez zbytečného otravování castujících,ne???? Nevim,co kolem toho dělaj takovej tyjátr. Já se v práci takhle sr*t s papírama bez toho,než bych nejdřív zprovoznil běh celý papírny,tak mne zabijou na místě.
Skokan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.4.121
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 12:30:57    Odkaz na tento příspěvek  

Na vině byla jízda měřícího vozu Správy železniční dopravní cesty na červenou....
http://pardubice.idnes.cz/vlaky-na-koridoru-zastavila-jizda-servi sniho-vozu-na-cervenou-p79-/pardubi
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 13:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Přelouči je standart, že se téměř vždy vjíždí na výstrahu. Je možné, že fíry považují za trotly a připomínají jim, že mají zastavit. Možná, že ze zvyku to použili i na měřičák....[lol]
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 18:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10325

Trať 238 | Pardubice - Havlíčkův Brod (a zpět)
Úsek: Žďárec u Skutče - Hlinsko v Čechách
Kraj: Pardubický kraj
Počátek: 29.10.2013 17:30 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 29.10.2013 20:30 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
0

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven. Probíhá zajišťování náhradní autobusové dopravy.

Poznámka:
Srážka vlaku Os 5339 s automobilem na zastávce Vojtěchov.
ad Palko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 18:30:56    Odkaz na tento příspěvek  

ad Palko: Tak ten "měřičák" projel vjezd a navíc jezdí jen 80 Km/h. A průjezd mít postavený nemohl, to by jel na jinou trať. Jel od Pardubic a měl jet do Heŕmanova Městce ....Tak nechápu smysl tvé poznámky......[crazy][vypravci]
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 19:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ad Palko: neviděl jsem údaje o plánované jízdě, taktéž chyběla informace o návěstidle. A smajlík na konci příspěvku možná (někomu) naznačuje, jak byl můj příspěvek myšlen....
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 19:39:20    Odkaz na tento příspěvek  

Karel z Karlína : máte pravdu, zabývala se tím i Česká televize ... takovýchto průšvihů byly tisíce a budou tisíce, nejen v tuzemsku. Prostě strojvedoucí je člověk jako kdokoli jiný, omylný a selhávající ... nic se nestalo, zabezpečovací zařízení splnilo svoji funkci, proč měly vlaky dle ČT skoro dvouhodinová zpoždění (pokud to nebyla shoda náhod) se dost obtížně chápe ...
Na jedné straně se doslova finančně buzerují vozíčkáři za zpoždění vzniklé nakládkou nebo vykládkou vozíčkáře, za zpoždění vlaků v důsledku pseudovyšetřování mimořádné události se neplatí nic ...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 21:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

ad Karel z Karlína: Pláčete dobře, leč na špatnémhrobě. Jádro pudla je v tom, že chod papírny a chod železnice se řídí zcela jinými zákony. A ty zákony, podle kterých se vyšetřuje na železnici, jsou hodně nedokonalé, leč platné. Změnit je je sice možné, ale je to opravdu běh na hodně dlouhou trať a jestli je někdo změnit nemůže, jsou to právě železničáři. Kolik jich bylo v novodobých (od r.1990) parlamentech? Já vím o dvou.
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 22:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo Pánové už v učení až do maturity nám bylo vtloukáno do hlavy-Dráha je stát ve státě a v ničem nehledejte logiku. Po skoro třiceti letech u ČSD,ČD a SŽDC(aniž bych změnil pracoviště)mohu potvrdit,že je to pravda[lol]
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 08:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Olomoucku hořel expres do Prahy, z vlaku se evakuovalo třicet lidí
30. října 2013 8:19
V Července na Olomoucku ráno hořel vagon expresního vlaku jedoucího ze Zlína do Prahy. Muselo ho narychlo opustit třicet cestujících. Žádný z několika desítek pasažérů nebyl zraněn.

Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/v-cervence-na-olomoucku-horel-vagon-vlaku -f1s-/olomouc-zpravy.aspx?c=A131030_082002_olomouc-zpravy_jan
Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 09:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

50 minut zpoždění u IC 1000 souvisí s požárem v Července?
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 09:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wokodobe: nee za námi byl jen ic1002

Jindřich "Polenius" Březina
Kolin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 11:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 1000 měl u Lupěného MU - z vlaku AWT uletěla celá žaluzie z brejlovce a rozbila na voze Ampz 3 okna. Vyšetřeno na místě.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 12:18:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tý voe! Se nám ty garážofky povražděj navzájem, ne? [blush]
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 12:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jestli je někdo změnit nemůže, jsou to právě železničáři. Kolik jich bylo v novodobých (od r.1990) parlamentech? Já vím o dvou.

No jo, jenže když se primitiv Gross do těchto míst dostal, měl na práci jiné věci než rozvoj a zlepšování stavu ČD. Jeho zajímal mocenský růst, ministerstvo VNITRA (!) a šukání s kantýnskými.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15236
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 12:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolin
z vlaku AWT uletěla celá žaluzie z brejlovce a rozbila na voze Ampz 3 okna

To jako z 753 707 nebo 709??
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 14:56:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák : jenže za "bolševika" nebo jednotného podniku ČSD / ČD spousta provozních věcí fungovala bez zbytečného papírování a schvalování, často jen na telefon mezi dvěma výpravčími nebo na základě komunikace strojmistr > výpravčí - například nutná zkušební jízda po "velké revizi" - lokomomotiva se vystavila na hranice depa s tím, že pojede na zkušební jízdu třeba do Poříčan a zpátky. Lokomotiva z depa dojela cestou posunu do Hrabovky, tam dostal strojvedoucí vlakopis pro LV vlak a pak "to jelo" po dopravní stránce samo v duchu pravidel předpisů D1, D2 ... V Poříčanech dostal LV vlakopis pro jízdu zpátky a bylo vymalováno ...
Nebyl organizační problém "poslat" lokomotivu na soustruh nebo do dílen, případně vrátit do "ŠKODAWERKE Plzeň" buď strojově nebo pověsit na vlak buď do závěsu (jako studená) nebo přípřež.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.206
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:34:35    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10332
Trať 241 | Znojmo - Okříšky (a zpět)
Úsek: Šumná - Grešlové Mýto
Kraj: Jihomoravský kraj

Počátek: 30.10.2013 16:29 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 30.10.2013 18:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven. Zajišťuje se NAD.

Poznámka:
Najetí vlaku Os 24836 do stromu.

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10329
Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Lanžhot - Břeclav
Kraj: Jihomoravský kraj

Počátek: 30.10.2013 12:30 Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 30.10.2013 20:30 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 170 Hungaria (Budapest-Keleti pu.- Berlin Hbf.) je na svém příjezdu do ČR cca 80 minut opožděn.
- v úseku Brno hl.n. - Děčín hl.n. je vystavena náhradní souprava (vypravena ze stanice Brno hl.n. včas)
* nebude dodrženo plánované řazení vlaku

Vlak EC 272 Avala (Beograd - Praha hl.n.) bude na svém příjezdu do ČR cca 60 - 70 minut opožděn.

Poznámka:
Zpoždění vlaku z Maďarska.
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 19:19:45    Odkaz na tento příspěvek  

V Chocni hlásej poruchu zab.zař. na nádraží hafo vlaků...
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:20:09    Odkaz na tento příspěvek  

Díky výlukám a NAD pak vznikají i tyto nesmysly, že osobák odjel 9 minut s náskokem.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 12:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky dobré práci pardubických měšťáků přišla železnice o jednu skokanku. Bohužel je to výjimka, v Pardubicích se jinak chodí skákat spíš na koridor v Pardubičkách a tam se do poslední chvíle nepozná, kdo je skokan, a kdo pouhý blbec lezoucí přes koleje pár metrů od podchodu.
Všiml si plačící dívky. O chvíli později chtěla skočit pod vlak

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 18:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MP Pardubice vůbec pro pořádek na nádraží odvádí dobrou práci,hlavně v minulosti před zavedením securiti byla jediná,kdo dokázal s bezďáky něco udělat.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 20:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulou neděli v Königsteinu fotím z tohoto fleku takže myslím dost daleko od tratě po té silnici vlevo německá Polizei v W.Transporteru přibrzdí,pokouká,objede trať a hurá ke mně.
Kontrola dokladů, kukačka do báglu, ukazuju Canona ,chlubím se fotkama.
Polizeit: Á fanoušek železnice gut tak to je vše OK měli jsme obavu,že jste sebevrah a čekáte na svůj vlak je to náš rajon a museli bychom to pak tady uklízet a to opravdu nechceme.
Jojo Němci mají rádi pořádek to je všeobecně známá věc a [fotic]tam tvrdej chleba má.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 08:07:19    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: ne, pan "hmmm" si například v Štúrove přeskákal koleje, aby mu neujel z přilehlého busáku autobus do Esztergom, páč z Maďarska to nejezdí úplně včas. Nesmyslnou buzeraci nemá rád z principu. Ale jak mu z pasu vypadla fipka, pravili jen "pekný deň prajeme" :-)

Jena: pokud jsou ty zákony v rozporu se zdravým rozumem, uživatelsky nepříjemné a dělají z lidí ovce, potom každopádně.

Corlin: pár přejetých už jsem detailně viděl, a co? Nevyvolává to ve mně potřebu hlášek typu: "dobře jim tak, budu mít tři dny volna" ani "buzerujte kvůli tomu všechny ostatní".
721 + jeřáb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.167.238
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 08:33:52    Odkaz na tento příspěvek  

Z Liberce se chystá na cestu do Ústí nad Orlicí velký hektor a mamutí jeřáb GS 150.14 TR. Po 030.
Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.233
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:00:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad 721 - Vědělo by se, zda a kdy by to mohlo projet Chocní?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsem se trefil ! [wink]
Jo, je to jistě nepříjemné, že cajti vyžadují chodit veřejnou cestou a ne kolejema, ale svezte se někdy na mašině a změníte na to názor o 180 stupňů. Jak jsou lidi často ovcoidní ve vlaku, tak jsou i v kolejišti a přejetých kréténů s peckama v uších, co nakráčeli rovnou pod mašinu, je plná černá kronika. Zažít si ty pocity bezmoci, když koukáte na ovci, co vám tam nezadržitelně vleze a vy nemůžete nic dělat..zkuste si to nebo aspoň věřte.

Ono se každý ohání tím, jak je tahle společnost v bordelu a jak všichni porušují zákony..ale sami je porušují taky, protože si přece nebudou komplikovat život nějakým obcházením podchodem, hledáním parkoviště,dodržováním třeba nočního klidu..JÁ spěchám, JÁ přece nejsem ovce, abych chodil podchodem, MY chceme dneska "zapařit" a ať nám každý políbí [zadnice], to auto na zákazu..ono se to na chvíli neposere.A ONI to taky dělaj..

No a pak to taky podle toho vypadá. Třeba Němci jsou o dost disciplinovanější a život je tam v řadě aspektů příjemnější, než v našem Bordelstánu.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov 4353: [ok]

Neoficiální web 4. železničního koridoru
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To hmmm: pár přejetých už jsem detailně viděl, a co? Nevyvolává to ve mně potřebu hlášek typu: "dobře jim tak, budu mít tři dny volna" ani "buzerujte kvůli tomu všechny ostatní".
Já, když vidím lidi co lezou přes koleje, tak si říkám, že si za to můžou sami. Zrovna předevčírem. Stál jsem v Moravanech, přijel spěšňák a lidi, jak tupé ovce bez rozhlédnutí přešli přes mašinou a hurá do kolejí. Aniž by někdo pohnul hlavou a kouknul se, jestli něco jede. To se ještě dvě báby zastavily v kolejích a něco si musely povykládat. S takovými lidmi já mám mít soucit? Pro mě jsou to tupé, hloupé ovce, které si za to přejetí můžou sami. Vám se zdá, že né? Té buzerace bych opravdu uvítal. Pokud by jste jezdil na mašině, tak by jste pochopil a takle nemluvil....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
721 + jeřáb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.167.238
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:46:29    Odkaz na tento příspěvek  

Eric: přes Choceň v každém případě, ale do té doby ještě nějaká voda uplyne. Momentálně vlak opustil Rychnov u Jablonce.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 10:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: To bude zase nekonečná diskuze a pseudoargumenty jako svoboda, nejsme ovce, JÁ přece umím přecházet, JÁ platím daně, JÁ jsem přítel železnice a ta je za to povinná mně nechat fotit/chodit kudy chci [biggrin].

No a pak to "přeteče" do osobních útoků typu Corline, jsi suchoprd, fašista, příznivce totality a modrá guma [lol]

Už to tady takto párkrát bylo.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3091
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 10:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mladějov: Já vím, že to tak je, ale takle jak píšeš může mluvit akorát člověk, co na mašině v životě nejel. A o tom přecházení, těch je na krchovech taky dost, co si to mysleli, že jim se nic stát nemůže, když budou dávat pozor. Ať si do těch kolejí lezou, proto jsou to pro mě tupé hloupé ofce. A já jsem asi největší, když chodím podchodem, kde je. Do kolejí lezu jen, když musím...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:09:57    Odkaz na tento příspěvek  

ale v pohodě, s tím souhlasím, že si za to můžou sami. Každýho volba. Stejně jako Vaše, že děláte fíru. Nebo jste to šel dělat s tím, že nikdy nemůžete někoho přejet? Mně se akorát nelíbí to ovcování lidí právě tímhle stylem, že budou dělat jen to, co je výslovně povoleno. Samozřejmě, každej to potom dělá na svý triko, a když ho přejedete, může si za to sám a vyřadí se z genofondu. Ale aby za každým přechodem přes koleje stála hlídka a dělala tytyty, to rovnou můžete všem nainstalovat do řiti kameru.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11626
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak fčera mi přes blikající přejezd projej debil z autoškolou. když takovejdlě čůrak učí, tak se nedivim, že v autej jezdí samí dmenti a vypatlanci.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě pro změnu včera ráno málem přejel magor s oktávkou, který v době sklápění břeven proletěl a na druhé straně si serval lak střechy a utrh hágus

Neoficiální web 4. železničního koridoru
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To hmmm: Ale aby za každým přechodem přes koleje stála hlídka a dělala tytyty, to rovnou můžete všem nainstalovat do řiti kameru.
Když se nebudou dělat preventivní akce, tak zase uslyšíme, že je moc lidí přejetých a žádná preventivní akce. Ono je to zase dvousečné. Lidi si musí uvědomit, že když někam lezou, kam nemají, tak se jim může něco stát. Když budete krást, tak musíte počítat s tím, že vás můžou chytit. Já mám svůj život rád, proto se snažím riskovat co nejméně. Pokud někdo riskuje přecházením přes koleje, musí počítat s tím, že ho něco může přejet. O to hůř, když má sluchátka na uších, a kapucu přes hlavu, tak je cesta k přejetí velmi jednoduchá a rychlá. Věřte mi, že to vidím každý den, jak lidi lezou tupě do kolejí, aniž by se rozhlédli. Viz můj postřeh z Moravan.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.233
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:47:24    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, ona je ta debata taková trochu monotónní ...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Eric: Řekl bych, že se s tímto typem diskuze blížíme do finále [rofl]

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:58:42    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: tak v tom, že si za to můžou sami, se shodnem. V represích ne, protože tímhle nikomu neubližuje jako krádeží, maximálně se nechá přejet. Tím bych tuto debatu za sebe ukončil:-)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To hmmm: Já chtěl k těm represím říct, že má pak někdo pocit, že se s nehodovostí nic nedělá. Můj názor na to je ten, že to je k ničemu a že má každý svoji hlavu, kterou by měl používat.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:21:50    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: ok, beru. Takže rozpor byl ve formě, nikoli v obsahu.
Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.233
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:29:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad 721 - známe aktuální polohu?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože tímhle nikomu neubližuje jako krádeží,
výjezd všech složek IZS, vyšetřovatelů atd
zastavení provozu na min. 2 hodiny
několik stovek nasraných cestujících, poněvadž samozřejmě za to může "dráha"
poškození HV, případně zařízení v kolejišti
znám fíru, který po tom, co do "toho" šlápnul, musel odejít do invalidního s hlavou
...

Je to malá škoda?
Škoda bude VŽDY větší, než při "pouhé" krádeži kusu kabelu

Neoficiální web 4. železničního koridoru
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimořádnost v provozu

Trať 091 | Souhrnná doprava Praha - Vraňany (a zpět)
Úsek: Praha-Holešovice - Roztoky u Prahy Kraj: Středočeský kraj, Hlavní město Praha
Trať 091 | Souhrnná doprava Praha - Vraňany (a zpět)
Úsek: Praha-Holešovice zastávka - Praha-Bubeneč Kraj: Středočeský kraj, Hlavní město Praha
Počátek: 01.11.2013 11:45 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 01.11.2013 13:45 Stav: probíhající. Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
V úseku Roztoky u Prahy - Praha-Dejvická (zastávka MHD) je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava.

Z důvodu vysokého zpoždění vlaku R 610 "KARLEX" ( Praha hl.n. - Cheb) bude v úseku
Ústí nad Labem hl.n. - Cheb vystavena náhradní souprava ( není dodrženo plánované řazení vlaku), vlak v tomto úseku pojede včas dle jízdního řádu.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
V úseku Roztoky u Prahy - Praha-Dejvická (zastávka MHD 340, 350) je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava. cestující mohou využít i autobusové linky 340, 350)

Odřeknuté spojeOs 12123, Os 12125, Os 12132, Os 12128

Vlaky budou v úseku Roztoky u Prahy - Praha-Libeň z důvodu mimořádnosti odřeknuty.
EC 173 Vindobona, EC 174 Jan Jesenius, R 610 Karlex, R 612 Bílina, R 615 Salubia, R 776 Radobýl, R 781 Střekov, R 613 Bílina, Os 6914, Os 6916, Os 9637, Os 6907

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Porucha trakčního vedení (stržení troleje pracovními mechanismy) ve stanici Praha-Bubeneč.
Probíhá vyšetřování mimořádné události.
Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje oprav.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:55:36    Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:
výjezd všech složek IZS, vyšetřovatelů atd
zastavení provozu na min. 2 hodiny


problém systému, nikoli jednotlivce.

několik stovek nasraných cestujících, poněvadž samozřejmě za to může "dráha"

když si budu mylně myslet, že za to můžete Vy, i když vidím, že někdo skončil pod vlakem, kde je chyba?

poškození HV, případně zařízení v kolejišti

už jste něco takového zažil po pádu/skoku člověka pod vlak? Nebo myslíte ten trochu ohnutej pluh, co se v depu srovná?

znám fíru, který po tom, co do "toho" šlápnul, musel odejít do invalidního s hlavou

z jednoho přejetýho? A on ho někdo nutil tu práci dělat?

Všechno je otázka pohledu, milý Plešoune;-) A upřímně, proti tomu, že někdo přišel o život, jsou to prkotiny.
721 + jeřáb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.167.238
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 12:56:19    Odkaz na tento příspěvek  

Eric: 12.45 Košťálov. Má to max. nějakých 40 km/h, takže tomu odpovídá protahování.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.206
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 16:49:40    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10347
Trať 018 | Choceň - Litomyšl (a zpět)
Úsek: Litomyšl - Choceň
Kraj: Pardubický kraj

Počátek: 01.11.2013 12:29 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 01.11.2013 16:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlaky Os 15002 a Os 15021 budou nahrazeny autobusem.

Poznámka:
neschopnost vlaku Os 15019
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 19:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: nějak jsme si neporozuměli... já reagoval na narážku tímhle nikomu neubližujeme
A že někdo přišel o život tím, že byl někde, kde je to zakázané, anebo tím, že o vlastní vůli šel proti vlaku? Tím, že byl na místě, kde je to nebezpečné, projevil vůli se nechat usmrtit. To je jako vlézt vědomě do medvědího výběhu.

Neoficiální web 4. železničního koridoru
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.206
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 12:12:19    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10352
Trať 135 | Most - Moldava v Krušných horách (a zpět)
Úsek: Most - Moldava v Krušných horách
Kraj: Ústecký kraj

Počátek: 02.11.2013 09:06 Příčina: ostatní
Plánovaný konec: 02.11.2013 20:06 Stav: probíhající

Náhradní autobusová doprava: Os 26805, Os 26806, Os 26807, Os 26802, Os 26803, Os 26804
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Most - Moldava v Krušných horách

Poznámka:
Z důvodu špatných povětrnostních podmínek zavedena náhradní autobusová doprava
Dan Bálek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.71.163.143
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 13:01:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, jsem Pražák a i když se o železnici přímo nezajímám, cestou z práce jsem si všiml, že n trati Nového spojení na Krejcárku mezi Vítkovem a depem v Libni právě probíhá mytí a přetírání posprejovaných protihlukových stěn. Záležitost provádí asi týden několik dělníků firmy Kotrain a. s. Na jednu stranu mě to potěšilo, na druhou mi to připadá jako plýtvání penězi. Nevíte někdo něco bližšího (cena, důvod, proč právě tato firma, ...)? Díky.
lojzaaa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.117.1
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 14:18:50    Odkaz na tento příspěvek  

Dan Bálek: cena 2,9 mil., byla na to vypsána veřejná soutěž, kterou vyhrála právě tato firma a důvod netuším, taky bych řekl, že je to marný boj. Leda že by to natírali nějakým speciálním nátěrem, ze kterého lze pak graffiti lépe dostat..
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.206
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 19:11:19    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/omezeniprovozu/mimoradnost.php?mimo=10353
Trať 331 | Otrokovice - Vizovice (a zpět)
Úsek: Lípa nad Dřevnicí - Zlín střed
Kraj: Zlínský kraj

Počátek: 02.11.2013 17:35 Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 02.11.2013 19:45 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Probíhá objednávání náhradní autobusové dopravy.

Za Os 14246 je vystavena náhradní souprava ze stanice Zlín střed.

Náhradní autobusová doprava: Os 14247, Os 14237
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Zlín střed - Vizovice

Náhradní autobusová doprava: Os 14236, Os 14238
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Vizovice - Zlín střed

Poznámka:
Střet vlaku Os 14246 s osobou.
Marcel_Štancl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 7-2012
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 08:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od Nového grafikonu bude jezdit 380 maximální rychlostí 80 km/h České Budějovice - Horní Dvořiště - Linz. Bohumín - Břeclav za to půjde do Taurusů? EC 110 se ruší a Taurusy místo toho budou jezdit po Ferdinandce? Má někdo podrobnější info?
jasper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.237.227.43
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 09:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 14:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ladí k sobě
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 16:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podpoří /do 11.11. 2013/ někdo náš "Vysílačkov" ..?? [happy]

http://www.nejnadrazi.cz/voting.php

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 16:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak nejsem moudrý z toho výlukové jř pro Ústí n.O. Jde mi o zítřejší spojení Brno - Wroclaw (Brno 5:39 EC176, Česká Třebová 6:51 Os 5042, Ústí n. Orlicí 7:17 Sp 1915. Podle výlukového jř osobák z ČT by měl jet bez omezení, ale ten Sp je psán jako Bus (1x přímý až do Letohradu, ale již z Chocně, 1x zastávkový do Ústí n. O.). Je to spojení takto vůbec použitelné? Moc díky za info.
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 7-2002
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 17:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: A taky se tam píše, že vlaky Ústí - Letohrad jedou bez omezení. Mělo by to vyjít.
NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 18:49:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ústí - Letohrad jede vlak normálně. NAD v úseku Choceň - Ústí jede bus přímo Letohrad, neb to je rychlejší, než kdyby jel do Ústí.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 19:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oběma díky. Zmátlo mě, že tam byly vypsané i zastávky NAD pro Ústí - Letohrad a této věty si nevšiml.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucza.)