K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 19. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 19. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 19:25:51    Odkaz na tento příspěvek  

EC105 ve výhybně Polanka, ale již frčí dál s +101 min.
Bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 20:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Střet vlaku s osobou mezi stanicemi Plzeň hl.n.a Chrást u Pl.
Sebevrah skočil na Doubravce pod vlak
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 20:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: nejen že poslechli, ale dokonce na to nasadili eso, takže ve výsledku v Brně 23 min, jestli jsem dobře počítal
optimus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.82
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 20:58:49    Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Poslechli, ale podstata problému se pro další výluky nezměnila. Kdy začnou dělat opatření i ostatní dopravci v osobní dopravě? V tomto případě naprosto souhlasím s Martinem zlivským. SŽDC musí určit pravidla pro přidělování kapacity dopravní cesty při výlukách. Je nepřijatelné, aby opatření dělali jen ČD a ostatní dopravci si jezdili vesele dál jako by se jich nic netýkalo. Proč by ČD měli třeba závádět NAD? Aby soukromník mohl jet? Kdo jim NAD zaplatí? Soukromník asi těžko. Systém je špatný a vše je na straně SŽDC jakým zplsobem bude problematiku řešit, když na trati 010 přidělila tolik tras dopravcům.
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák : ve výsledku v Brně 23 min, jestli jsem dobře počítal

Jj, počítal, čili Praha - Brno 2 hodiny 58 minut přes Brod, slušný.

Na Ex 581 taky Eso, 362.167 nebo 170, v té tmě na štrece se to blbě luští...
E2J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.94.253
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:12:19    Odkaz na tento příspěvek  

Optimus: jestli ono to není tím,že ti ostatní dopravci jsou statisticky poněkud nevýznamní :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3988
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

optimus: proč tak útočně? Píšu snad něco jiného? Jen jsem zkonstatoval, že 579 a 581 jedou odklonem, nic víc, nic míň
Pepík: v PC byla na 581 psaná 173, ale to automaticky neznamená, že na tom byla
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice (a zpět)
Úsek: Tábor - Planá nad Lužnicí Kraj: Jihočeský kraj
Počátek: 16.01.2013 19:00 Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 16.01.2013 21:30 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven.

Všechny vlaky v úseku Tábor - Planá nad Lužnicí a zpět jsou nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Vlak R 1542 bude stažen z místa nehody do stanice Planá nad Lužnicí , zde bude zajištěn přestup cestujících do náhradní autobusové dopravy.

Cestující z vlaku R 651 budou evakuováni z místa nehody za pomocí HZS.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Všechny vlaky v úseku Tábor - Planá nad Lužnicí a zpět jsou nahrazeny autobusy náhradní dopravy.
R 655 Jan Žižka, R 658 Kotnov, Os 8237

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Srážka osoby s vlakem R 651.
optimus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.82
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

E2J: Při výlukách statisticky bezvíznamní rozhodně nejsou a rozhodně ne na trati 010 / 270. Ale to nejsou jen dopravci v osobní dopravě, co třeba Cargo a ostatní? Všichni chtějí jezdit po plánovaných trasách a ušlý zisk a vícenáklady jim SŽDC nezaplatí. Kdyby SŽDC měla platit vícenáklady dopravcům, tak bychom se možná nestačili divit, jak se dají výluky zkrátit a urychlit.
Hyvrysák: Rozhodně to nebyl útok:-) A už vůbec ne na Vás.
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3451
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 21:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák : Ta 173 to možná byla

No a Ex 581 to dal nakonec za 2 hodiny 57 minut !
vypravciXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.206
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:27:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jezdeni pri vylukach je dnes problem. Nez pripadne operativni reseni nekdo schvali, tak je pozde. Drive jsem jako vypravci dostal napad, treba spojit dva rychliky, tak to bylo behem chvilky schvaleno VD [PD] a behem peti minut spojene a jelo se. Dneska, nez to prodela kolecko schvalovani pres provozni dispecer - dispecer dopravce [u CD sitovej, regionalni dispecer] tak je hodina pryc a uz to nema smysl.
vypravciXZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.206
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:33:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Lukys 1987 prispevek 134: Napiste to nasim nadrizenym. I minuta dana Os, i kdyz to za par stanic dozene, nas stoji 200 - 500 Kc na premiich.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vypravciXZ: A není náhodou mezinárodní NEx důležitější než osobák?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny
Dle D2 ano. Ale jak kde a jak kdy, je to s tou důležitostí. Jsou faktory, kdy se NEX s chutí nechá uhnout a os jde dopředu.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13849
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není náhodou mezinárodní NEx důležitější než osobák?
To jsou slova do pranice..

!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Above & Beyond feat. Zoe Johnston - Alchemy (Myon & Shane 54 Redemption Intro Mix)
Této hudbě rozumím jenom já a John:-)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13850
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 23:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou faktory, kdy se NEX s chutí nechá uhnout a os jde dopředu
Faktory jsou jen takové, že se výpravčí bojí zřejmě o ty svoje prémie..opět blbě nastavený systém..

!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Above & Beyond feat. Zoe Johnston - Alchemy (Myon & Shane 54 Redemption Intro Mix)
Této hudbě rozumím jenom já a John:-)
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9838
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 23:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Jak to přijede, tak to odjede. Akorát LE se včera dostal před rychlík od Brna (nevylučuji, že toho nebylo víc).

Bylo, včera tam ještě zpožděný sudý Detvan předjel RJ.
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 23:50:34    Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že to není zrovna aktuální, ale dnes kolem půl třetí odpoledne jsem při čekání na tramvaj na Florenci zahlídl soupravu 742 + Bmee + B(p)ee + WR (nejnovější varianta Najbrtu). Převoz z Ústí ze soustruhu či jiná akce?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 01:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct
Ano bojí a proto má zvednout telefon a zeptat se nás. A my rozhodneme. Takto to u nás funguje. Nebát se a zvednout telefon a zeptat se. Pak se nemusí bát o premie. Ale druhá strana věci, že ne všichni jsou takový. Je to zase jen o lidech. A to samé platí u strojvedoucích, když se jim něco nelíbí, nebo se za něčím táhnou, stačí nám zavolat a problém se dá vyřešit. Spousta z vás to už umí a to i mezi soukromníky. A nenechte se odtradit jedním nepovedeným telefonátem, že vás někdo pošle někam. Časem poznáte kdo jaký je. A budete vědět na koho se spolehnout. Když budeme vzájemně komunikovat půjde to daleko lépe. Pak se vyhneme určitým konfliktům a stížnostem.

A není to blbě nastavený systém. Na jednu stranu takhle hovoří předpisy. Je to jednou dané a hotovo. Druhá strana věci je dopravní cit a umění řídit. Někdo postupuje přesně podle předpisů a nemůžem mu nic říct, je to svým způsobem správně. I když se nám to někdy nelíbí. A někdo jede podle citu samosebou i předpisů, ale občas postupuje v rozporu s přepisem(nesmí dojít k ohrožení) a musí si to v případě dotazu proč takto?, umět obhájit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 05:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny-problém je v tom,že dnešní Nex už nejsou ty pořádný Nex jako dřív.Moc se zjednodušila kategorie vlaků a to co se dnes nazívá Nexem byla dřív maximálně rychloběžka (SN).
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 06:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte někdo, co bylo za tou včerejší mimořádkou na EC 278? Stačí stručně (přejetej, nehoda na přejedu, projetí klacku atd.). Příp. i kde?

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 07:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 07:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_H: přeprava vozů z Bubnů na ONJ
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.227
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 08:33:45    Odkaz na tento příspěvek  

Můj osobní názor je, že včera ráno to především zadrbala 88 min. opožděná Šírava a následný 83 opožděný Ostravan.
Ano do Chocně to přijelo v pořadí jak napsal výše "Přilepy". Po nich přijelo Pindolíno (502) s 16 min. a dostalo před všemi stojícími přednost a odjelo z Chocně s 26. Pak následovala Šírava se 112, Ostravan se 109. po nich D1 která dorazila do Chocně s 1 min., odjela s 50, někde kolem Pardubic předjela Ostravan. Ale to již odjel z Chocně Matalík s 58 min, který pro nedostatek kolejí čekal již před Chocní. Pak následoval Brněnský Drak s 26 min., Reg.Jet s 38, Pendolíno (504) které přijelo již jako první s náskokem a odjelo s 32min. Další D1 (578) odjela s 37. LEO s 43, Myslbek s 44, Hutník s 34 a pak se to začalo postupně zkracovat.
Možná by to bylo i dříve, ale někteří fírové to brali na lehkou váhu a třeba po postavení jim to minutu i více minut trvalo, než se hnula souprava z místa.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67064
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 09:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, každej další vlak navíc je v takové situaci průšvih (8-10 minut zpoždění navíc pro všechny vlaky za ním)... I proto se při výpočtu a konstrukci propustnosti při výluce musí uvažovat záloha. Když se na to někdo vyflákne, dopadne to jak (např.) včera.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 09:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

optimus : trať Č. Třebová- Praha je v podstatě ve stejné situaci jako D1 , tam se ŘSD na rozdíl o SŽDC skoro vůbec nezajímá jak si to zařídí dopravci , když tam něco většího kutí. Za to SŽDC z podstaty věci musí takovou výluku naplánovat rok dopředu a každý dopravce má právo , si nechat zapracovat své opatření do ROV při jeho tvorbě
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3125
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Babitronu je Ex 575 D1 Expres v Kutné Hoře se spožděním 330minut..
Co to?

Fortschritt E516
I.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.19.74
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:09:55    Odkaz na tento příspěvek  

Mařin: odklon kvůli výluce na koridoru, odklony mají trvat až do 21.1.
http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7674
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13853
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer 011:
Ve chvíli, kdy z nějakého důvodu spěchám a pak mi někdo z výpravek zařídí jízdu za osobním to řeším přímo s naším Cargovým ať ten to zařídí..ani bych nevěděl kam mám volat..jindy si pouze zanadávám a za osobním trpím..vždy to zamrzí nejvíc ve chvíli, kdy následuje dlouhé stoupání, prší a ty máš téměř maxla..
Zkrátka nevim komu bych měl ještě vyvolávat..
A tím systémem jsem myslel právě ten předpis..měla by se tam uvést nějaká tolerance zpoždění předjetého osobního Nexákem, jinak se nezmení vůbec nic..
Dík patří těm, kteří se nebojí
Například někteří jak kdyby neznali, či nechtějí znát jízdu vlevo..

!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Above & Beyond feat. Zoe Johnston - Alchemy (Myon & Shane 54 Redemption Intro Mix)
Této hudbě rozumím jenom já a John:-)
peťik88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co je to za mimořadnost z chocně do zámrsku neví někdo?

http://www.youtube.com/user/bunnyczek?feature=mhee
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petik88: Říká vám něco web www.CD.CZ ?

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši
Jo to jsou přesně tyhle situace. Ale víš jak to je, ty zavolás svému dispečerovi a než se ta informace dostane k nám, je po všem. A nebo kolikrát to zahrajou do autu, nemaj čas. Proto můžete zavolat přímo nám z Trsky a nebo s GSM-R. A nebo ať vám dají do mobilu naše čísla. Je to daleko jednoduší a rychlejší. A když ti někdo řekne, že s nama nemáš co mluvit tak je to kravina. Nikdo ti to nezakazuje. Jsme tam od toho abychom řídili provoz.
A ježděním vlevo, to máš pravdu. Je to dáno leností a tím, že díky počítačům lidi mezi sebou nemluví jako dřív, když se nabízeli vlaky po telefonu. Kolikrát ani nevědi kdo vedle slouží a to mě neskutečně štve. A pak je tu drůhá věc, díky některým jedincům, ať uděláš co uděláš tak je to špatně. A nedivme se, že se výpravčí někdy bojí. To jen o lidské hlouposti a dokazování moci. Je to někdy smutné.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 13:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dispečer o11: Je to tak. Pod to se klidně podepíšu. ...PS. Zdravím dispečera. Dneska mam noční, tak jsem zvědav jak nám to u nás bude jezdit.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13855
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 14:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer 011:
Tak to je škoda, že neoperuješ u nás na jihu..to by byla hnedle lepší spolupráce:-)
Zakázané to samozřejmě nemáme, ale já prostě na ty naše nemám žádné spojení, nikoho tam ani neznám a ani dokonce nevim, kde sídlí..což není sice potřeba vědět, ale aspoň by měl člověk lepší přehled:-)
Přes TRS jsem to nikdy nezkoušel..když se mi jako dispečer dovolal výpravčí z Malo, tak nevim komu bych se vůbec dovolal..

!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Above & Beyond feat. Zoe Johnston - Alchemy (Myon & Shane 54 Redemption Intro Mix)
Této hudbě rozumím jenom já a John:-)
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11, Výpravčíxy: nějaké kontakty do mailu by třeba šly ? jezdím u ČDC v Děčíně, takže tratě DC-PRAHA, DC-Kutná hora a spojky mezi tím ??? Díky moc .... asi to sem do diskuze nepatří, proto nabízím mail....
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna aktualitka:

Trať 083 | Rumburk - Dolní Poustevna (a zpět)Úsek: Šluknov - Rumburk Kraj: Ústecký kraj

Počátek: 17.01.2013 15:14 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 17.01.2013 19:14 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků
Zobrazit na mapě


Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 2608 bude v úseku Rumburk -Šluknov nahrazen autobusy náhradní dopravy.

Vlak Os 16017 bude v úseku Šluknov-Rumburk nahrazen autobusy náhradní dopravy.

R 1112, R 1119

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Šluknov - Rumburk
Os 16017, Os 2608, Os 2610, Os 2615

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Provoz přerušen.

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 11-2012

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 01:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11 Kolikrát ani nevědi kdo vedle slouží a to mě neskutečně štve. A pak je tu drůhá věc, díky některým jedincům, ať uděláš co uděláš tak je to špatně. A nedivme se, že se výpravčí někdy bojí. To jen o lidské hlouposti a dokazování moci. Je to někdy smutné.
Tak já jsem rád za třístovku. S hodněma lidma se znám kvůli tomu, že jsou střídači. Další lidi znám kvůli tomu, že jsou trochu postarší a objeví se u nás a rádi se se mnou osobně seznámí. Díky třeba za určitého pana z Vyškova majícího blond vlasy! A dalším dík za to, že si se mnou potykali. Prostě tahle profese má hodně k sobě a nezálěží na věku, ale na povaze...

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
venzi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 07:29:38    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, každej další vlak navíc je v takové situaci průšvih (8-10 minut zpoždění navíc pro všechny vlaky za ním)... I proto se při výpočtu a konstrukci propustnosti při výluce musí uvažovat záloha. Když se na to někdo vyflákne, dopadne to jak (např.) včera.

Záloha při výlukovém GVD??? ...každou hodinu XX min je bohužel nereálné, bojuje se o každou minutu, nebo lze nabídnout Cargové trasy mimo špičku. A co třeba poslat do Prahy jeden kus trs Týniště, když se to tam nahromadilo, ale to by musel osobní dispečer prokázat trochu odvahy. Spojování taky lze, ale pak jsou problémy s perónama.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 08:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak se děje v Chotěboři? Os 5302 a Os 5303 mají po 40 minutách.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 08:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC 378 z Bratislavy ještě neodjel. Z Prahy směr říše bude vystavena náhradní souprava. EC 174 bude asi opožděn cca 120 min, měl by jet odklonem. Důvod.... sněhová kalamita v Bratislavě. Tam to všechno stojí.

http://www.sme.sk/c/6671303/pred-bratislavou-stoja-vlaky-zamrzli- vyhybky.html

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 08:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Lanžhot - Břeclav
Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 18.01.2013 06:15
Příčina: sněhová kalamita
Plánovaný konec: 18.01.2013 08:15
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 378 ,,Slovenská strela,, (Bratislava hl.st. - Stralsund) bude z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek na území Slovenska při vstupu na naše území asi o 50 - 70 min. opožděn.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Zpoždění vlaku EC 378.




Trať 200 | Zdice - Protivín (a zpět)
Úsek: Protivín - Zdice
Kraj: Středočeský kraj
Počátek: 18.01.2013 06:17
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 18.01.2013 08:17
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Os 7940 v úseku Zdice- Březnice nejede, frekvence Os 7942

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
žst. Zdice porucha hnacího vozidla





Trať 204 | Březnice - Rožmitál pod Třemšínem (a zpět)
Úsek: Březnice - Rožmitál pod Třemšínem
Kraj: Středočeský kraj
Počátek: 18.01.2013 06:24
Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 18.01.2013 08:24
Stav: probíhající

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Březnice - Rožmitál pod Třemšínem

Poznámka:
zavedena náhradní autobusova doprava z důvodu poruchy hnacího vozidla
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 09:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 090 | (Praha -) Vraňany - Děčín (a zpět)
Úsek: Vraňany - Děčín hlavní nádraží
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Trať 091 | Souhrnná doprava Praha - Vraňany (a zpět)
Úsek: Praha hlavní nádraží - Vraňany
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Trať 011 | Souhrnná doprava Praha - Kolín (a zpět)
Úsek: Kolín - Praha hl.n.
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Trať 010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
Úsek: Česká Třebová - Kolín
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Trať 260 | (Praha -) Česká Třebová - Brno (a zpět)
Úsek: Brno hlavní nádraží - Česká Třebová
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Lanžhot - Brno hlavní nádraží
Kraj: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Ústecký kraj

Počátek: 18.01.2013 07:00
Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 18.01.2013 12:00
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 378 (Bratislava hl.st. - Praha hl.n. - Stralsund) bude na svém příjezdu ze Slovenska cca 180 - 200 min. opožděn.
- v úseku Praha hl.n - Stralsund bude vystavena náhradní souprava jedoucí včas, dle platného jízdního řádu.

Vlak EC 174 (Budapest-Keleti pu. - Praha hl.n. - Hamburg-Altona) bude na svém příjezdu ze Slovenska cca 120 min. opožděn.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Sněhová kalamita ve stanici Bratislava hl.st.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 09:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak EC174 odklonem z Galanty přes Trnavu a asi směr Kuty. Zajímavé :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 10:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slovenská strela-177min...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3904
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 12:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

České vozy pronajaté KŚ v Polsku mají problémy s topením. Pokud ČD problémy nevyřeší, KŚ na pronájem rezignují.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67073
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 13:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by se jezdilo po tratích, kde je tak nízká rychlost, že se vytřískají (nedobijí) baterky?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen ať je vrátí! Zde se zkracujou rychlíky a jezdí koženkový hnusy a tam určitě pronajaly humanizace... tak přemýšlí státní podnik, kam tečou peníze z našich daní...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9842
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukssek:
A myslíš, že když se vrátí, tak se ty vozy přidají na rychlíky? Zakopaný pes je někde jinde.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 15:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty vozy jsou z většiny kopřiváky stažené z celé republiky, sem tam je některý z nich obnovený.
Nicméně hlavní problém je ve znalostech personálu dopravce. Občas některý z nich neumí ve voze ani rozsvítit nebo se diví(u vozů,kde to funguje), že nejsou otevřít dveře před zastavením vlaku.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 15:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle aktualnich zprav se nejak nedari vypravit D1 expres 574, ani po hodine. To je skoro smutne, coz.

Východní Evropa jste vy.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 15:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 240 | Brno - Jihlava (a zpět)
Úsek: Tetčice - Zastávka u Brna
Kraj: Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina
Počátek: 18.01.2013 14:40 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 18.01.2013 16:45 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven.

Vlak R 668 (Brno hl.n. - Plzeň hl.n.) bude v úseku Brno hl.n. - Náměšť n. Oslavou nahrazen autobusy náhradní dopravy.

Vlak R 665 (Plzeň hl.n. - Brno hl.n.) bude v úseku Náměšť n. Oslavou - Brno hl.n. nahrazen autobusy náhradní dopravy.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Projetí vlaku Os 4832 návěst zakazující jízdu.




Trať 144 | Loket předměstí - Nová Role (a zpět)
Úsek: Nová Role - Loket předměstí
Kraj: Karlovarský kraj
Počátek: 18.01.2013 15:00 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 18.01.2000 13:58 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 27112 odřeknut v úseku Chodov - Loket předměstí.

Vlak Os 27129 odřeknut v úseku Loket předměstí - Chodov.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Střet vlaku Os 27113 s automobilem.
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 17:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 652 stoji v CB, porucha vozu (asi A).
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 17:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Jel odklonem.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 17:55:28    Odkaz na tento příspěvek  

R668 +67, R665 +71 v pět z Náměště.
R652 +26.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 18:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 175 | Rokycany - Nezvěstice (a zpět)
Úsek: Rokycany - Příkosice Kraj: Plzeňský kraj
Počátek: 18.01.2013 17:31
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 18.01.2013 19:31 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 27836 odřeknut v úseku Rokycany - Příkosice zastávka.

Vlak Os 27837 odřeknut v úseku Příkosice zastávka - Rokycany.

Vlak Os 27838 v úseku Rokycany - Příkosice náhradní autobusová doprava.

Vlak Os 27839 v úseku Příkosice - Rokycany náhradní autobusová doprava.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Porucha motorového vozu Os 27835 v železniční stanici Rokycany.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 18:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubu: Ano, ale uz z Brna odjel se skoro hodinou a pul zpozdeni.

Východní Evropa jste vy.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 20:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli sněhu je zase problém jak na Bratislavu, tak už i Vídeň.

Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Břeclav - Lanžhot
Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 18.01.2013 19:13 Příčina: sněhová kalamita
Plánovaný konec: 18.01.2013 23:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 272 Avala bude na příjezdu do ČR cca 90 minut opožděn.

Vlak EC 270 Petrov bude na příjezdu do ČR cca 45 - 75 minut opožděn.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
0

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Zavátí výhybek ve stanici Bratislava hl.st..




Trať 801 | Praha - Brno - Břeclav - Wien; Ostrava - Břeclav -Wien
Úsek: Břeclav - Wien Meindling
Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 18.01.2013 19:00 Příčina: sněhová kalamita
Plánovaný konec: 18.01.2013 21:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 105 Sobieski bude ze stanice Břeclav cca 100 - 140 minut opožděn.

Poznámka:
Zavátí výhybek ve stanici Bernhardsthal, kde stojí lokomotiva ÖBB pro vlak EC 105.
Sagi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 20:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to je ještě údajně problém v Děvínské na přejezdu.Snad střet....?
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 22:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Avala zvýšila zpoždění v bratislavskom žel.uzle z povodných + 25 min na 152 min,aktuálne už na tratiach SŽDC má + 170 min
win666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 09:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 276 | Suchdol nad Odrou - Budišov nad Budišovkou (a zpět)
Úsek: Budišov nad Budišovkou - Vítkov
Kraj: Moravskoslezský kraj
Počátek: 19.01.2013 00:30
Příčina: sněhová kalamita
Plánovaný konec: 19.01.2013 11:00

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
V úseku Budišov nad Budišovkou - Vítkov a zpět zavedena náhradní autobusová doprava.

Poznámka:
Zavátá trať mezi stanicemi Vítkov - Svatoňovice.