K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 10. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 10. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 19:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znám jednu výpravčí, co perfektně ovládá předpisy, při zkouškách je schopná přesvědčit zkoušejícího, že ona je nej a zná všechno nejlíp. Testy ( 60 otázek) napíše bezchybně během 9 minut . Ale v provozu s ní sloužit, to je katastrofa protože i tu nejjednoduší věc dokáže tak zkomlikovat, že to hrozí průs....
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 19:26:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: ta první část Vašeho příspěvku není můj případ-o tom jste se mohli nakonec už všichni přesvědčit.
No a v té druhé části jste blízko (byť jsem výpravčí nikdy nebyla). Ale jen proto, že předpis je tak zbytečně složitý češtinou, která se podobá někdy mně neznámému jazyku. A mně šlo vždy jen o to, že když jsem něco dělala, tak jsem to dělala tak proto, že to takhle v předpise stálo. Taková sebekontrola (dnes už jen teoretická). Bejvávalo..
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 19:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan:
...Nicméně fíra ČD musí být zpraven dle D2-ČD písemně Pv. Kdo ho smí diktovat říká D1-čl.3324-proč tam chybí, že může i dispečer (když je na vzoru Pv uveden), to ví jen autor...

- Když SŽDC D1 (jakožto předpis provozovatele dráhy závazný pro všechny dopravce na síti a v tomto smyslu nadřazený interním předpisům kteréhokoliv dopravce) stanoví, že se na něco má dát rozkaz Pv, tak jeho sepsání nařizuje výpravčí (traťový dispečer). Obvyklé materie, na které dává rozkazy provozovatel dráhy, uvedl výpravčí #1474.
- Když ČD D2 (jakožto vnitřní předpis dopravce, závazný pro pracovníky dopravce, příp. pro smluvně vázané externisty) stanoví, že se má o něčem zpravovat (např. dle čl. 311) v procesu podobném jako u provozovatele dráhy (dopravce si to shodou okolností nazval takyrozkaz Pv), tak to přece vůbec neznamená, že by sepsání dopravcova interního Pv mohly nařizovat jenom "funkcionáři" SŽDC (ve smyslu čl. 3324 SŽDC D1). Naopak u dopravce ČD i z jiných ustanovení ČD D2 vyplývá jako zcela obvyklý postup, že zpravení zajišťuje osobní dispečer (funkcionář dopravce), zpravidla prostřednictvím zaměstnance sepisujícího vlakovou dokumentaci (ten rozhodnou informaci vygeneruje pomoc zařízení POP/TVD; nemá-li zařízení k dispozici, vyžádá si od strojvedoucího svazek rozkazů Pv a vyplněný rozkaz předá zpět strojvedoucímu) - namátkou čl. 51,, 169, 170 ČD D2.

...předpis je tak zbytečně složitý češtinou, která se podobá někdy mně neznámému jazyku...
Tvoření i interpretace právních norem má (mít) nějaké svoje zvyklosti a závazné postupy. S tím jsem smířený, že se to nečte jako Honzíkova cesta. K výkladu právních norem nepostačují zvyklosti a významy vyplývající z hovorového jazyka, prostě existuje nějaký slabikář (teorie práva) - to jsou ta kopyta, se kterými "vykladač" musí umět pracovat.
Při vší úctě (diskutujeme, různost názorů je samozřejmostí, nemusíme se shodnout), ve Vámi poukazovaných předpisových "problémech" je poměrně často domnělý rozpor nebo nedostatek demonstrován smísením norem různé právní síly, příp. s různými okruhy adresátů. Situace se může zdánlivě jevit jako nedomyšlená, ale při výkladu lege artis má své řešení.

2koridor.websnadno.cz
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8872
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 20:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Je to postavení ČD a ExD na stejnou úroveň


Výpravčíxy:
Průvodčí dá "souhlas" ( téčko rukou ). A je jedno jestli ... třeba tím, že na něj zamává, usměje se a pošle "vzdušný polibek"

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 20:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik: děkuji za vysvětlení. Mohu si z Vašeho příspěvku učinit závěr, že v případě, že bude diktovat Pv dispečer osobní dopravy (a bude napsán na tiskopise dle vzoru v D1), tak strojvedoucí u údaje příjmení, škrtne traťový dispečer a napíše dispečer osobní dopravy (nebo síťový dispečer)? A bude to čisté, když se smí škrtat jen v označených údajích?
MH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.218.253
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 21:14:49    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí a traťový dispečer jsou totéž, ale dispečer je někdo jiný a rozhodně nemůže řídit drážní dopravu tak jako výpravčí.... i když oba dva se podílejí na organizování a řízení drážní dopravy...

Viktore, napsal jsi to čudně. Zjevně jsi chtěl vypíchnout své povolání, tak se nestyď ho nazvat celým jménem.

Takže zjednodušeně:

Výpravčí - řídí a organizuje dopravu ve vlastní stanici

Dirigující dispečer - řídí a organizuje dopravu na tratích, kde je doprava organizována dle SŽDC D3

Traťový dispečer - "klikač na myšku" - výpravčí na DOZ, který organizuje dopravu na určeném úseku.

Provozní dispečer - "dispečer plánovatel", zavádí a odříká vlaky, posuzuje ad-hoc trasy, je jakousi "vrchní inštancí" pro výpravčí a mimo jiné by měl také absorbovat požadaky dopravců, které by měl přenášet ve srozumitelné formě výpravčím/dirigujícím dispečerům/traťovým dispečerům, ale to je leckdy a u leckoho z říše sci-fi...

Dispečer dopravce - zodpovídá za organizaci personálu, vlakových náležitostí, pořizování složení + připraveností, včetně informování svých zaměstnanců o mimořádnostech typu mimořádné zastavení.

Osobně jsem vyzkoušel kromě traťového dispečera všechny pozice a v dobách u SŽDC jsem na dispečery dopravců nahlížel s opovržením. Dnes, když mám přímé srovnání, tvrdím a stojím si za tím, že nikde nebyla práce tak vyčerpávající a stresová, jako právě pod křídly dopravce. Berte to hlavně jako poučení vy, zaměstnanci SŽDC, kdož na jakoukoliv jinou barvu, než na modrou, nahlížíte s odporem a opovržením. A týká se to především vás, kteří jste na čepici nosili ještě okřídlené kolo... Je třeba si uvědomit, že časy ČSD pominuly a doba se změnila. A hlavně si uvědomte, že i na VAŠE výplaty vám vydělávám...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 21:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypíchnout.... to sem vůbec nemyslel :-) Jsem to "blbě zjednodušil" do jedné věty :-)
Nechtělo se mi rozepisovat kdo co přesně je a co dělá. Každopádně díky, že jsi to napsal
Mě už přijde, že psát sem některé věci, je ztráta času a akorát to nastartuje lidi k hádání a nebo jinak. Rád odpovím na dotazy, když vím a dám "důležité informace"
A popravdě si vážím práce všech a nedělám rozdíly. Pro mě jsou na kolejích všichni (co se tam pohybují) jedna rodina. Hlavně jsem nezapomněl, že jsem taky sloužil jako výpravčí.
I když to co se dělo o povodních, se mnou trošku hnulo a dodneška to ve mně vře, když si na to vzpomenu. Ale asi vím, že jsme s tím nic dělat nemohli jak sítový O16 tak O11. Prostě vyšší moc (dementní). Jen doufám, že už se tohle nebude opakovat....
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koudelny: Ne, strčím tam někoho kdo bude zrovna po ruce To jsou otázky.

Stránky o mém modelovém kolejišti
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 090. 22:00 Úsek D.Beřkovice - Vraňany provoz zastaven. Nějaký debil napálil na PZZ Cítov do posledního vozu projíždějícího vlaku UNIDO. Vlak byl zastaven v Kralupech n/V. Jinak R441 stojí v D. Beřkovicích.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metropol vyčká, nebo půjde do odklonu? (pokud se do času jeho průjezdu neuvolní)?

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EN 477 jede normálně a v Beřkovicích vyčká...
MH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.218.253
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:44:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Povodně:

upřímně mě ani trochu nemrzí, že povodně 2002 jsem ještě sledoval coby nedrážní zaměstnanec a povodně 2013 už prozměnu zase jako nedrážní zaměstnanec. A kromě vašeho stěhování jsem se nedozvěděl o nějakých problémech na PD UNL (samozřejmě vyjam problémů s vodou :-). Samozřejmě jsem intenzivně sledoval dění na PD3 PHA a hlavně na "své bývalé" PD2 PHA - a že to byl lecdky hukot...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 22:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No šlo jen o tu dopravu a co se tady dělo z provozního hlediska.... To je na vyprávění někde u piva :-)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té MU na 090, obnovení provozu se zatím počítá cca v 1:00 ráno....
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase tu budu asi za kritika, ale možnost odklonu u vlaku 477 jistě byla a nemusel se pouštět z Ústí rovnou proti MU.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to bude nasr... cestujících. Ten odklon alespoň u 477 nešel udělat z jakého důvodu? (napadá mě buď neznalost tratě, nebo chyběl tzv. pilot)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano šlo 477 zaseknout v UL, ale to se ještě nevědělo jak to tam vypadá. Ve 23:05 jsme dostali informaci, že to bude trvat ještě dvě hodiny pač v tom vraku je zaklíněno 8 mladých lidí. To už tam 477 stála. Prostě se Hasiči rozhodli, že nic nepustí dokud to neuklidí a hotovo tečka. A nevím zda fíra na 477 měl/neměl seznání po 072.
Navíc já dneska tento úsek neřídím, mám KV a Chebsko :-)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.241.200
Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:36:33    Odkaz na tento příspěvek  

Papíry na "řízení" auta by měli být nárokovány nezávislotí na cokoli,tedy i na kroucení volantem, coby sportu. Sport to totiž rozhodně není.
Bohužel si každý občan této země může udělat papíry, ale mnozí z nich by měli mít papíry na "řípu". Není se čemu divit, že je to tak, jak to je.
Řidiče, pokud se ti tvorové dají takto nazvat, totiž nějaké koleje, nebo závory nezajímají stejně jako nějaké případné zpoždění nějakého vlaku. "Gumídcí" totiž uvažují jinak...demokraticky, čili "já jedu, tak jsem se rozhodl a všichní mi můžete..." a potom to dopadá, jak to již mnohokráte dopadlo.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 08. července 2013 - 23:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, díky za informaci, už je mi to jasný Tak si na Metropol holt ještě chvíli počkám...

P.S. přeju klidnou šichtu
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 00:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za vysvětlení, ale stejně mám takové malé podezření, že si jen někdo chtěl ulehčit práci (snadnější přeci je, když vlak stojí bez hnutí ve stanici před MU, než zařizovat vše potřebné k jízdě po odklonové trase).

Ono bývá zvykem, že pokud nejsou hned informace o MU, tak vlak čeká nějaký čas na prvotní info ve stanicích, kde takový odklon jde udělat (např. Poříčany, Choceň, Pardubice...a tady teda to mohlo být Ústí)

Ale třeba se pletu, je to pouze moje tak trochu kritické myšlení.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 00:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak naštěstí se v 23:54 uvolnila jedna kolej a začalo se jezdit....
ADR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.111
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 01:42:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nechci kecat,ale nevozí 477 Němci ?
ADR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 02:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

Kecám,vozí to DKV Praha.
Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.73.0
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 07:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.73.0
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 08:02:29    Odkaz na tento příspěvek  

Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4444
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 08:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 173 | Praha - Rudná u Prahy - Beroun (a zpět) Úsek: Praha-Smíchov - Nučice Kraj: Středočeský kraj, Hlavní město Praha

Počátek: 09.07.2013 06:48 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 09.07.2013 08:30 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 19942 nejede v trati Praha Smíchov - Nučice.

Vlak Os 19945 nejede v trati Nučice - Praha Smíchov.

Poznámka:
Porucha motorové jednotky ve stanici Praha Smíchov
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 12:13:43    Odkaz na tento příspěvek  

pmracek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2013
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 12:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 16:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí, průvodčí ani vlakvedoucí v rychlíku pád muže pod vlak nezaznamenali. „Rychlík byl zastaven až v Horní Lidči, kde jsme provedli u strojvedoucího dechovou zkoušku, která byla negativní,“ uzavřela Javorková.

Tohle je nejlepší věta z celého článku. Nějaký debil s krosnou utíká blízko vedle vlaku, spadne tam, noha v prdeli (dobře mu tak), ale nejdůležitější na tom celém je, že fíra měl negativní test na alkohol.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 17:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Kubajz: To je vždycky nejduležitější.Musí se zjistit, jestli opilého mladíka nepřejel opilý strojvedoucí, protože v případě pozitivní zkoušky na alkohol by mu bylo vše hozeno na hrb.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 17:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Kubajz,
docela by mě zajímalo, odkud je ta madam Javorková. Kdo je to, kdo provedl u strojvedoucího alcotest?
Už jsem to udělat odmítl a mám i následovníka. Nic nám neudělali. Od nadřízených jsme sklidili pochvalu. Důvodem pro násobný nárust dechových zkoušek vidím v tom, že všude nafasovali elektronické přístroje a tak machrujou. Krásně se tomu dá vyhnout i u osob oprávněných. Foukat "co to dá", ale tak, že ne moc dlouho. A pořád znovu. Nebude to stačit, tak si potom vyžádat Widmarka. To je chirurgický zákrok a při negativním výsledku jej dostane někdo k úhradě. Tak prosím, jen houšť a větší kapky. Hezký večer přátelé. P.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 17:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedinému komu bych dýchl je drážní inspekce. Ostatní bych poslal k šípku. Je to taky myslím jediná instituce, komu se má dát dýchnout při MÚ. Stejné je to i s manipulací s rychloměrným proužkem.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Brouk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.33
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 19:55:07    Odkaz na tento příspěvek  

z dizkuse:
To je ale pitomej zákon. Nakonec někdo bude čumět na letadlo, spadne při tom do žumpy a na druhým konci světa bude pilot foukat do balónku.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.185.166
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 20:10:23    Odkaz na tento příspěvek  

Brouk: jo, tak to je super hláška! Ale ani bych se nedivil, kdyby to v tomhle přiblblym absurdistánu jménem EU nakonec takhle fakt bylo.
Maťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 21:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin : je to jednoduchý. Dávají fírovi dejchnout jenom z jednoho důvodu. Pokud by dechová zkouška byla pozitivní tak mají vyšetřovatelé ( a policajti a já nevím kdo ještě )o polovinu míň práce. Hodí mu to na triko a je to. Prostě si ulehčují práci. Je to tak všude ,u řidičů ,u signalistů... Nafoukáš a jdeš !! . Blbákov..
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 22:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, po českých kolejích se motám docela dlouho,takže musím souhlasit s panem Podroužkem.Kontrola na alkohol při MÚ poze OMU,i když byla POLICIE ČR na místě nehody dříve než DI- NIKDY před DI jsem nefoukal,a to to na mě zkoušela kde jaká pohotovost UŽS
Pav455
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.39
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 00:41:33    Odkaz na tento příspěvek  

Záleží na každém.Osobně jim dejchnu třeba desetkrát neb jsem za posledních cca 20 let alkohol nepožil a když je to baví.
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.248.243
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 07:31:19    Odkaz na tento příspěvek  

Tak budu zase v opozici, nešť. Vy to považujete za buzeraci, váš názor. Já jsem pro to, aby se dýchalo při JAKÉKOLIV kontrole, ne proto, aby tomu fírovi to bylo "hozeno na hrb", ale aby v případě kladného výsledku nepokračoval v jízdě. Automaticky dát dýchnout řidiči při silniční kontrole, fírovi na železnici, pilotům, řidičům třeba stavebních strojů, jeřábníkům. Ono těch malérů s alkoholem bylo snad už dost, nemyslíte?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3276
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 08:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.333-7 s trafem v Celakovicich. Na Os5809 jede 471.005, jestli pojede v 8:29 z KO na Prahu via Lysou, to nevim.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 08:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: To trafo povezou směr Mochov na vlečku ČEPS (rozvodna Čechy střed) .
Bilbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2012

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 08:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo jak hodně to je rozkopaný v Brandýse a na jak dlouho?
Dj_tisíc_sluncí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 08:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To trafo povezou směr Mochov na vlečku ČEPS (rozvodna Čechy střed) .

Michale, netušíš kdy?

...dnes večer v Klubu 19 na Kladně...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 09:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel už je asi pozdě, chystal jsem se tam na cca desátou podle depeše, ale když jsem v osm volal do Čelakovic, tak byli nachystaní na odjezd.
Takže mám bohužel jen video z nočního průjezdu Běchovicema.
Myslel jsem, že se to k tobě dostalo a víš o té přepravě (mmch. je to už druhý transformátor během týdne v úseku Vysočany-Čelakovice).
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 12:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde o to, že bych měl problém někomu dýchnout, ale jde o princip. To mi může přijít dát dýchnout klidně uklízečka.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 12:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, uklízečka asi nedělá prvotní šetření nehody ... ....Nám taky dává běžně foukat dozorčí při každé kontrole pracoviště .... Taky mně to připadá jako blbost, ale když pak člověk vidí, co problému je s alkoholemm tak se nedivím.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 12:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Výpravčíxy: Tak ať se vyjmenují osoby, které ti MAJÍ právo udělat test na alkohol...Pak v tom nebude takový bordel

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4445
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 13:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 183 | Plzeň - Železná Ruda-Alžbětín (a zpět) Úsek: Janovice nad Úhlavou - Klatovy Kraj: Plzeňský kraj

Počátek: 10.07.2013 12:25 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 10.07.2013 14:25 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven .

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.

R 826 Pancíř, R 827 Pancíř

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Klatovy - Janovice nad Úhlavou

Poznámka:
Srážka automobilu s vlakem Os 17547 , probíhá vyšetřování nehody.




Trať 044 | Kunčice nad Labem - Vrchlabí (a zpět) Úsek: Kunčice nad Labem - Vrchlabí Kraj: Královéhradecký kraj

Počátek: 10.07.2013 12:44 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 10.07.2013 14:44 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlaky Os 25713 a Os 25716 budou odřeknuty.
Vlaky Os 25715 a Os 25718 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Vlak Os 5743 bude v úseku Vrchlabí - Kunčice nad Labem nahrazen autobusem.

Poznámka:
neschopné hnací vozidlo Os
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 14:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bilbo: podle webu ČD to má 11.7. končit. V Brandýse n.O. dělají dva přechody přes kolej a mění se koleje k Ústí na tý koleji ku Praze (2.traťová?)
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 15:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ivoš, výpravčíxy a spol.
Jelikož jsem téměř abstinent, není průser, že bych byl podrobován zkoušce na alkohol. Máme "foukátko" namontované do vokýnka u strojmistrů, takže při nástupu je to norma. Taktéž přijde-li na kontrolu můj nadřízený, je to O.K. Je ten dozorčí pane výpravčíxy Váš nadřízený? Pakliže ano, má na to právo a vůbec není proč se hněvat. Jiná věc je, a ta mě dost uráží a štve, že by mě měl kontrolovat člověk, který vůbec není zaměstnancem naší firmy, natož nadřízený. Představte si, že Vás bude testovat hasič nebo strojmistr z depa, nebo městský strážník (obecní policajt). To by mně vadilo natolik, že má smůlu, tedy být na Vašem místě.
Pane Ivoši, taky s Vámi si trochu v tomto nerozumím. Řidiči auta. Ano, ale taky jen osoba pověřená. Ne ten, kdo má trubičku. Tedy nehodlám se podrobit testu na alkohol výpravčímu, přednostovi stanice, traťmistrovi, apod. Při vší úctě k jejich práci na to nemají právo. Má-li zaměstnanec podezření, že jiný zaměstnanec vlastní či jiné firmy je podnapilý, má právo a přímo povinnost oznámit to svému nadřízenému, který zavolá policii ČR. Ta může vždy.
To Corllin, ono to není tak složité, kdo na zkoušku na alkohol má právo. Jsou to, jak jsem již uvedl, republikoví policisté, inspektoři DI, z podniku SŽDC pouze vrchní inspektor OMU. A samozřejmě všichni naši nadřízení. Toto právo kontroly není přenosné. Inspektor OMU nebo DI nesmí pověřit jinou osobu výkonem kontroly. To je jako by policista, který má právo zkontrolovat řidiče, pověřil cestáře u pankejtu.
Asi nejde o život, možná jde o banalitu, o maličkost. Leč z maličkostí sestává život. A i když nemám problém podrobit se kontrole z důvodu mé alkoholem promísené krve, uráží mě docela, když si někdo hraje na důležitého. Musím říct, že k nám do Šalingradu už pomalu proniká znalost práv a povinností nadřízených. Nedávno byl požádán kolega strojmistr dozorčím stanice, aby provedl detalco test u strovedoucího, který poškodil trolejové vedení. S tím, že na to nemá sám právo, nejsa jeho nadřízeným.
Ono to souvisí trochu s tím, všichni, co jezdíte, to znáte, že mašina stávkuje a už Vám někdo tluče na vrata od kabiny a tónem vyšetřovatele gestapa vyštěkne, aniž by aspoň zabučel: Jméno strojvedoucího! A pak se ptá, co tomu je. Jako by nám mohl poradit. A jako by snad záleželo na tom, kdo jsem. Navíc, prý dispečer se ptá. Přitom dispečer má, myslím jistě, jména v počítači. Když přitom přinese trubičku nebo foukací aparát, cítím se jako soplák a před obecenstvem jako přistižený lump. A to mně dost vadí. Je ovšem možné, že jsem trochu přecitlivělý. Tož co Vy na to? P.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 15:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dovětek.
Osoba pověřená, která může kontrolovat, včetně detalco testu, má průkazku, kde je napsáno, že jde o pověřenou osobu. Nebo má aspoň na prsou visačku (cedulku), kde je napsáno totéž. Chce to prostě nějakou štábní kulturu. Tož tak.
Eric
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.2.3
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 15:52:52    Odkaz na tento příspěvek  

Na okraj debaty bych poznamenal, že neschopnost některých zaměstnanců PČR rozumět rámcům zákona, který určuje její činnost, a naopak schopnost vymýšlet výklady, podle kterých svévolně překračuje rozsah svěřené pravomoci, jsou známy již delší dobu a vyskytují se ve všech organizačních úrovních.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 17:40:58    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9371
Trať 202 | Tábor - Bechyně (a zpět)
Úsek: Bechyně - Tábor
Kraj: Jihočeský kraj

Počátek: 10.07.2013 14:14 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 10.07.2013 15:20 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 28413 v trati Bechyně-Tábor nahrazen autobusem náhradní dopravy.

Poznámka:
Porucha motorové jednotky na vlaku Os 28413 ve stanici Bechyně.
Dj_tisíc_sluncí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 19:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem, že se to k tobě dostalo a víš o té přepravě (mmch. je to už druhý transformátor během týdne v úseku Vysočany-Čelakovice).

Tohle mi Michale bohužel uteklo, ale o Mělníku jsem věděl.

...dnes večer v Klubu 19 na Kladně...
Vlakomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 19:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl: Upřesním, že hořela náprava. Byla to 814.013.

stránky o trati Tábor-Bechyně
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2427
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:
Dispečer se ptá, protože v EDU ty jména kolikrát nesedí, je v tom bordel.... tak se jen ujištuje.
Jaký máš důvod, nefouknout třeba výpravčímu??? Právo na to bohužel mají, když je někdo pověří..... a nejde o machrování, ale o urychlení nějakého vyšetřování.
Jestli si přecitlivělý??.... to mi nepříjde, spíš to vidim na nafoukanost a jsi jeden z těch co po rozdělení ČD, SŽDC, Cargo vyrostl hřebínek a ten kdo není u stejného zaměstavatele, je nikdo, fuj atd.... Takových lidí po rozdělení je mnoho. Najedou se hodně změnili a k horšímu.
Sorry jen mi to dle tvého vyjádření příjde.....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Dispečer_o11: Nejde o to, že by člověk něchtěl dýchnout, ale jde o principy. Když za mnou příjde uklízečka a řekne mi, že jí mám dát dýchnout, tak je to v pořádku?? NIKOLIV!!!!!Nejde o hřebínky, ale o principy. Dnes jsme každá jiná organizace. Vy jste SŽDC my jsme ČD. Mmch. Mám hodně kamarádů u SŽDC a nic proti nim nemám...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak uklízečka.... :-) to je jasný.
Ale kdo vám chodí dávat dýchat? OMU,DI,PČR, dozorčí, výpravčí a výjmečně je pověřen někdo jinný. Princip??? nechápu v čem je problém, je to záležitost 15 vteřin. Když nemám co skrývat nevidím důvod něco odmítnout.
Pokud se vám nějak nelíbí chovaní dotyčného když vás požádá, máte si to s nim vyříkat hned na místě na to máte právo a nevidim tom problém, třeba si to chovaní přístě uvědomí. Řešit něco později už nemá cenu.
Jinak mi to příjde postavené na hlavu. Fakt banalita.....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Dispečer_o11: Já dostávám dýchnout u strojmistra. Jeho nadřízený je vrchní strojmistr.
OMU,DI,PČR dozorčí, výpravčí a výjmečně je pověřen někdo jinný jsou dnes cizí právní subjekty. Stejně jako Unipetrol, ODOS nebo AWT. S těmi já dneska nemám nic společného. Nebo, že by jsme si začali dávat dýchnout mezi kolegy? Nejde mi o nic. Do práce chodím střízlivý a nemám co zkrývat, ale jde mi o principy, že si nesednu na prdel z každého kdo si o to řekne.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

D_o_11: A teď mi řekněte, jaký je rozdíl v tom, když dá strojvedoucímu dýchat zaměstnanec SŽDC a situací, kdy Vám zavolá náměstek ředitele SŽDC a bude po Vás chtít, abyste soupravu od vlaku X otočil na vlak Y protože... nebo jinou věc, která je výsostnou záležitostí ČD? Řeknete mu, že mu do toho nic není, protože to jsou vlaky ČD...

Prostě i v tom dýchání je linie vedoucích/pověřených pracovníků dopravce a státních orgánů (policie, DI). Tak jako řidiči nemůže nechat dýchnout ani generální ředitel silnic a dálnic (natož nějaký cestář). Nebo by se Vám líbilo, kdyby třeba strojvedoucí zastavil vlak ve stanici a šel nechat dýchnout výpravčímu, protože se mu zdá, že stojí nakřivo? Resp. - podle Vás by mohl dát výpravčí dýchat fýrovi, který projede návěstidlo. A co kdyby šel fýra dát dýchnout výpravčímu, když nastane "padák"? Byl to padák nebo to výpravčí "pod vlivem" shodil?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 10. července 2013 - 21:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nedávejte dýchnout výpravčímu a čekejte na toho, koho "uznáváte" a vlaky budou stát třeba o hodinu dýl ..... Tuhle si někde na severu stěžoval nějaký cestující, že je strojvedoucí opilej. Tak mu dal výpravčí ( na žádost síťového dispečera) dejchnout, byl v pořádku, tak se jelo dál. Ale podle vás by se teda čekalo až přijede někdo od vás z ČD a vlak by dostal třeba hodinu zpoždění zbytečně ....