K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 06. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 06. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 11:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Martin_zlivský: To je právě to, on sám toho bohužel kolikrát neví víc než vlakvedoucí na trati a odhadnout to je kolikrát těžké...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68298
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 11:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je jasný, tady bývá problém v tom, že se k cestujícím často nadostanou ani ty informace, které dostupné jsou, v horším případě jsou někteří cestující informovanější než personál (jsou situace, kdy to objektivně lépe nejde, např. když musí četa zajistit obrat soupravy atp.).


Zajišťovat přípoje? Ok, to ale můžete, až se vlak pohne, do té doby nemá smysl vytvářet scénáře a spekulovat.

Ale má cenu si, než se vlak pohne, zjistit dopředu alespoň místa a počty lidí, kdo kam má v úmyslu ject. Dost čet to tak naštěstí dělá. Jakmile se vlak pohne, už pak moc času do "místa rozhodnutí" nebývá.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.127.104
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:08:59    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský
Tak jasné, že to sleduju kdo kam jede a promýšlím varianty, abych byl připraven, ale s lidma to většinou řeším až se pohnem. Jinak je to zbytečné mlácení prázdné slámy

Polenius
Rozhlas používám, základní info jeho prostřednictvím podám, ale preferuju osobní kontakt s lidma.
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ds: Tak super :-) Já preferuji rozhlas a mít možnost se zeptat.

Z jiného soudku, RJ není schopen nahlásit zpoždění z důvodu plánované výuky, včera IC1002 hlášeno až 15 minut po zastavení a obsahově nic moc.

Jindřich "Polenius" Březina
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rozhodování: Chápu, že někdo předal špatné informace (opraví se to rychle" a pak nic). Nicméně z podobných situací v minulosti podle mě jednoznačně vyplývá, že většina problémů trvala alespoň tu hodinu, spíše více. A to je čas, za který už by se odklonem dojíždělo k cíli (odklony přes Hradec), někdy už by se v něm bylo (odklony přes Havl.Brod).
Z mojí zkušenosti bych si dovolil zavést pravidlo "okamžitě odklon", protože situací, kdy se tím něco pokazí, bylo jako šafránu, zatímco situací "čekáme na informace" bylo daleko více.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Chomutovák: Ono to zas tak jednoduché není, já třeba jezdím i na 270, ale seznání pro odklon nemám, proto bych požadoval pilota. To je zase zdržení, než někoho seženou a sám o sobě bych tam nejel.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ piloti jsou problém, překvapilo mě, že SC515 ho dostalo snad už za 40 minut. I když se využil jen při přestavování z 1. na 3. nástupiště.

Jindřich "Polenius" Březina
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Polenius: Když to vidím u nás, tak pohotovosti žádné nemáme, tak ono trvá něž buď někoho seženou, že končí dřív nebo než někdo příjde z domu.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: proto si myslím že čas, kdy jsme ho dostali byl dobrý.

Jindřich "Polenius" Březina
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 12:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že by bylo potřeba podrobně popsat jak to chodí v případě MU.....
Snad to tu někteří už pochopí... :-)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 13:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Dispečer_o11: Včera jsem si to zkusil sám, jezdil jsem osobáky na Kralupy místo toho abych odpočíval na dipečerské záloze....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2406
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 13:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Tak tebe jsem zrovna nemyslel... :-)
Někteří (mi to příjde) to vidí jak Hurvínek válku a myslí si, že je to sranda.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 13:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Dispečer_o11: Já když viděl co museli kluci včera řešit, tak mi to stačilo. Na to, jak to vypadalo, to dopadlo ještě dobře. Na víc, rozhodnutí, které v tu chvíli dipečeři udělali si mysleli, že to je to nejlepší, které mohli udělat. Ne vždy se prostě zadaří. Pokud o tom má někdo pochybnosti, tak ať si to jdou zkusit.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
aleprosimvás
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 13:32:08    Odkaz na tento příspěvek  

Novinárom za chybu dávam Žeby R 614 z obce Cítov jel do Mělníka ?

A copak se vám na tom nelíbí? Sedí to přesně, včetně dovětku o tom, mezi kterými obcemi (zde by se spíš slušelo divit, že ne stanicemi) se to stalo. Když to tam neznáte, tak neudělujte palečky.
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 13:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad seznání: TCož je celkem problém, snad by nebyl takový problém, aby měl fíra seznání i pro běžné odklonové trasy. To se jen šetří na nesprávném místě.

Ad Dispečer_o11: Já chápu, že MU má nějaký standardizovaný (legislativně nařízený) postup, který má zajistit bezpečnost a řádné vyšetření. Nicméně mám pocit, že cestující jsou v tomto směru tak nějak na druhé koleji. Zavést operativně odklon se určitě dá bez ohledu na to, zda už DI na místo dorazila nebo ne. Prostě je problém, tak jedeme okolo.
Nap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ke Kolínu. Ihned po vzniku události jsem domlouval s dopravci odklony, LEO z Pardubic, 1015 a 515 z Kolína, 877 to neznal fíra. cca v 18:30 jsem obdržel zprávu o svolení k jízdě po 2 TK do Záboří. Po dotazu jak dlouho bude trvat zamčení výhybky a odpovědi v 18:50 se začne jezdit jsem nechal po dohodě 515 i 1015 v Kolíně otočit zpět na obvyklou trasu a Pardubákovi povolil odjet se sudými vlaky do Záboří, aby se vlaky sjely do sledu. Bohužel když se v 19:00 nic nedělo učinil jsem dotaz proč se nic neděje a bylo mi odpovězeno za 10 minut jezdíme. A takhle to pokračovalo dál. Dispečeři dopravce jsou z toho venku a pro mě bohužel ponaučení nevěř lidem kteří ti dývají info přímo z místa nehody. Ke sledu Brandýs - Ústí. Nechal jsem všechny sudý vlaky sjet v Ústí n. O. tak aby jely za sebou na blok v co nejmenším intervalu( ten první už stál v Ústí 30 minut) a protáhl jsem je protože do Brandýsa se blížila skupina lichých a ty sudý by dostaly další půlhodinu. Takhle jestli si pamatuju to odnesla hlavně 541 cca 12 minutami a další lichý sled postupně dojížděl jen s pluisovými minutami. No a teď se do mě můžete pustit :-)
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nap: No vida, už se dopracováváme k příčině - kdo ty informace podával z místa nehody? To je ten článek, kterému by se měla vyčinit vzniklá situace.

Jindřich "Polenius" Březina
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák:
Jo odklon jde zavést...
Ale:
Musí být seznání....
Musí být pilot....
Musí být vhodné hnací vozidlo....
Musí být sjízdná trať i s přechodností....
A taky se někdy musí někomu chtít to odklánět....
A nesmí být zásah dementní vyšší moci....
Stačí když jeden z těchto faktorů není a jsi.. víš kde :-)
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: a předpokládám, že poslední bod se aplikuje ve chvíli, kdy je v potu vše dojednáno a zařízeno že? Alespoň mě se to stává docela často.

Jindřich "Polenius" Březina
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No taky se to občas stane... :-)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 14:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nap: A tady je vidět, jak jsou důležité prvotní informace z místa MU. V tom Kolíně je dával kdo? Výpravčí asi těžko. Snad pracovník mající "nehodovou pohotovost" ? Dozorčí, náměstek, někdo z "technické skupiny", či sám přednosta ? Tady se možná ukázalo, jakou mají tito lidé "kvalifikaci" a hlavně zkušenosti z provozu. A to z provozu dnešního, ne z doby před 20 - 30 lety, kdy oni naposledy dělali výpravčího někde na elektromechanice .......
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 15:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dispečer: Samozřejmě.
Musí být seznání.... Stojím si za tím, že fíra by měl mít seznání pro hlavní odklonové trasy (žádné lokálky, bavíme se o Choceň-HK-Kolín resp. Pce-HK-KOlín, popř. Kolín-HB-Brno, vše elektrifikované a předpokládám s adekvátní únosností)
Musí být pilot.... Kdyby měl fíra seznání pro odklonovou trasu, tak nemusí.
Musí být vhodné hnací vozidlo....Viz bod 1, neuvažuji odklon pro neelektrifikované lokálce.
Musí být sjízdná trať i s přechodností....Opět viz bod 1.
A taky se někdy musí někomu chtít to odklánět.... To by mohl být ten hlavní problém. Při vší úctě k dispečerům a k jejich těžké práci v podobné situaci, jich je pořád dost z kategorie "zapisovač zpoždění" a chybí jim kreativita.
A nesmí být zásah dementní vyšší moci.... Viz předchozí.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 15:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák:
Koukám, že asi nechápete o čem je řeč.....
Seznání, pokud ho strojvedoucí má, tak není problém, stačí udělat odklon. Pokud ho nemá a nebo ho má, ale požaduje pilota tak dostane pilota, když se sežene. Ono to si udělat seznaní všude, není zase tak jednoduché.
Vhodné hnací vozilo:
Jsou místa při MU odkud se dá jet odklonem jen s traktorem. Pokud se ta možnost naskytne a je to ta nelepší tak proč jí nevyužít.

Sjízdná trať:
To se rozumí tím, zda se po té trati dá jezdit odklonem okamžitě a bez problému a to třeba i elektricky. Jsou takové tratě kde se použít odklon dá, ale jsou tam nějaké překážky. Třeba jízda přes Louku u L. A taky třeba sklonové poměry... o tom se musí taky přemýšlet.
A to ostatní... rád vás uvidím na našem místě a klidně vám to při mimořádnosti předám a můžete ukázat svoje schopnosti... :-)
pmracek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2013
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 16:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdim intenzivne trasu Hulín-Praha-Hulín jiz nekolik let a zazil jsem mnoho MU,skokanu,krádeží kabelů,odklonů atd atd....

Co však musím uznat, ze z 90% procent se situace resi z pohledu cestujiciho maximalne v jeho prospech ! Diky a klobouk dolu !
Doufam, ze jsem vas neprechvalil a nebudou se ted problemy opakovat a vlaky štosovat....
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Čtvrtek, 04. července 2013 - 19:17:51    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9329
Trať 281 | Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm (a zpět)
Úsek: Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí Kraj: Zlínský kraj

Počátek: 04.07.2013 12:19 Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 04.07.2013 19:00 Stav: probíhající

Náhradní autobusová doprava: Os 13223
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm

Náhradní autobusová doprava: Os 13226
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí

Poznámka:
Střet nákladního vozu s vlakem Os 13215.

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9332
Trať 072 | Lysá nad Labem - Ústí nad Labem (a zpět)
Úsek: Lysá nad Labem - Ústí nad Labem západ
Kraj: Ústecký kraj

Počátek: 04.07.2013 17:23 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 04.07.2013 19:40 Stav: probíhající

Odřeknuté spoje: Os 6417
Vlaky budou v úseku Polepy - Ústí nad Labem západ z důvodu mimořádnosti odřeknuty.
Poznámka:
Cestující využijí R 890

Odřeknuté spoje: Os 6414
Vlaky budou v úseku Ústí nad Labem západ - Polepy z důvodu mimořádnosti odřeknuty.
Poznámka:
Cestující využijí R 895

Poznámka:
Porucha lokomotivy na Os 6414
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 07:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 314 | Opava východ - Jakartovice (a zpět) Úsek: Jakartovice - Mladecko Kraj: Moravskoslezský kraj

Počátek: 05.07.2013 06:34 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 05.07.2013 08:34 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 23402 odřeknut v trase Mladecko - Jakartovice.
Vlak Os 23403 odřeknut v trase Jakartovice - Mladecko.

Cestující použijí následný spoj.

Poznámka:
Mezi stanicemi Mladecko - Jakartovice spadlý strom na trati.

Termín obnovení provozu bude aktualizován dle postupu odklízecích prací.




Trať 190 | Plzeň - Horažďovice předměstí - České Budějovice (a zpět) Úsek: Plzeň hlavní nádraží - České Budějovice Kraj: Jihočeský kraj

Počátek: 05.07.2013 06:03 Příčina: ostatní
Plánovaný konec: 05.07.2013 08:15 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
U vlaku R 669 (Plzeň hl.n. - Brno hl.n.) dojde ve stanici České Budějovice k mimořádnému přestupu do jiné soupravy.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
0

Poznámka:
Mimořádný přestup do jiné soupravy.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 10:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9336
Trať 031 | Souhrnná doprava Pardubice - Hradec Králové - Jaroměř (a zpět)
Úsek: Pardubice-Rosice nad Labem - Opatovice nad Labem
Kraj: Královéhradecký kraj, Pardubický kraj

Počátek: 05.07.2013 07:58 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 05.07.2013 09:58 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven , náhradní autobusová doprava se zajišťuje.

Náhradní autobusová doprava: R 983, R 984
Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Hradec Králové hlavní nádraží - Pardubice hlavní nádraží

Poznámka:
Porucha trakčního vedení ve stanici Stéblová, zjišťuje se rozsah poškození.

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9337
Trať 072 | Lysá nad Labem - Ústí nad Labem (a zpět)
Úsek: Liběchov - Štětí
Kraj: Ústecký kraj

Počátek: 05.07.2013 08:10 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 05.07.2013 11:00 Stav: probíhající

R 882, R 885, Os 6406, Os 6408, Os 6409
Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Poškozené trakční vedení v úseku Liběchov - Štětí.
Provoz je veden pouze po jedné ze dvou traťových kolejí.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 10:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl : je nějaký výhled,jak dlouho by PA-HK byla ko?
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 10:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a to tam je asi docela nápor účastníků Rock for peaple?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 12:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Chomutovák:
Musí být seznání.... Stojím si za tím, že fíra by měl mít seznání pro hlavní odklonové trasy
Musí mě je nechat zaměstnavatel udělat. A když se tam 13 měsíců nedostanu seznání propadá. Proto je pro zaměstnavatele lepší tam poslat pilota. Seznání není zadarmo.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 16:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak se divte, že vás soukromníci válcujou.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2817
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 16:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Zutý_petr: Jenže soukromníci jsou střelci. Jet někam bez seznání je sebevražda...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 16:57:54    Odkaz na tento příspěvek  

Karl_von_bahnhof:
Cca v 10:35 byla již mimořádnost ukončena..
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 17:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: tak teoreticky by mělo být vše značeno tak, že by to jít mělo...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 17:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Glory: Ano, to je teorie.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Sukafon534
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 19:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 197 | Číčenice - Nové Údolí (a zpět)
Úsek: Chroboly - Prachatice
Kraj: Jihočeský kraj

Počátek: 05.07.2013 18:32

Příčina: následky srážky vlaku s osobou

Plánovaný konec: 05.07.2013 20:32

Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
V úseku Prachatice- Chroboly zavedena náhradní autobusová doprava

Os 18017

Poznámka:
V úseku Prachatice- Chroboly došlo ke střetu Os 18014 s civilní osobou.

sledovačka TS 831 (DKV Plzeň, Pj České Budějovice/PP Volary)
sledovačka TS 756 (DKV Plzeň, PP Volary)
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 20:27:11    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9341
Trať 320 | Bohumín - Čadca, Dětmarovice - Petrovice u Karviné (a zpět)
Úsek: Dětmarovice - Louky nad Olší
Kraj: Moravskoslezský kraj

Počátek: 05.07.2013 18:57 Příčina: porucha zabezpečovacího zařízení
Plánovaný konec: 05.07.2013 20:57 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz v úseku Louky nad Olší - Karviná hl.n. - Dětmarovice je postupně obnovován.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz v úseku Louky nad Olší - Karviná hl.n. - Dětmarovice je postupně obnovován.
Os 2951 je v úseku Karviná hl.n. - Louky nad Olší nahrazen autobusem náhradní dopravy.
Za Os 2948 je v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov vystavena náhradní souprava (předpoklad zpoždění na odjezdu z Bohumína asi 30 minut).

Ex 140 Beskyd, Ex 153 Jan Perner, Os 2950, Os 2953, Os 2952, Os 2955
Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Porucha zabezpečovacího zařízení v úseku Dětmarovice - Karviná - Louky nad Olší. Provoz je postupně obnovován.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 20:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Corllin: a ty si myslíš, že u ČD či Carga jezdí 100% lidí jen tam kde mají seznání? Pokud si to myslíš, tak jsi dost naivní. Jen u vás v Praze si docela dost lidí dělalo seznání tak trochu načerno ve volném čase a třeba jen jednou atd...
Martin

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 20:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Martin2: Já taky nemluvím za ostatní, ale za sebe...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 21:13:59    Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: no ale pak to mají na hrbu, je to jejich problém. Jde to za nimi.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 08:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Corllin: já ti nevím, přišlo mi, že mluvíš i za ostatní, tedy za strojvedoucí co jezdí u soukromníků.
ad JVM: když se něco stane, tak to samozřejmě odnese zaměstnanec, ale i zaměstnavatel bude mít dost velké potíže, tedy pokud se to nezamete pod koberec. DŘD říká, že osoba řídicí drážní vozidlo musí být seznámena s traťovými poměry tratí kde řídí drážní vozidlo. A tohle má být zajištěno dopravcem. Tedy v případě problému jde odpovědnost ve vztahu ke státní správě i za dopravcem.
Martin
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12565
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 09:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jet někam bez seznání je sebevražda...
Tam, kde to neznám, tak to poznám, ne? Anebo se zeptám

lokomotivy.net
FZF
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 09:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: něco jako kudy tudy do Bavorova?

Jindřich "Polenius" Březina
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4441
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 09:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 171 | Souhrnná doprava Praha - Beroun (a zpět) Úsek: Karlštejn - Beroun Kraj: Středočeský kraj

Počátek: 06.07.2013 08:33 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 06.07.2013 10:33 Stav: probíhající

Os 8818
Vlaky budou v úseku Karlštejn - Beroun z důvodu mimořádnosti odřeknuty.
Poznámka:
Cestující mohou využít vlak Os 8820.

Os 8823
Vlaky budou v úseku Beroun - Karlštejn z důvodu mimořádnosti odřeknuty.
Poznámka:
Cestující mohou využít R 1245, který mimořádně zastavuje na zastávce Srbsko a ve stanici Zadní Třebáň.

Poznámka:
Porucha vlaku Os 8818.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 09:50:35    Odkaz na tento příspěvek  

Neobvyklé sdělení..

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9343
Trať 227 | Kostelec u Jihlavy - Slavonice (a zpět)
Úsek: Kostelec u Jihlavy - Slavonice
Kraj: Kraj Vysočina

Počátek: 05.07.2013 00:01 Příčina: ostatní
Plánovaný konec: 06.07.2013 21:30 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Z důvodu chybných údajů ve vyhledávačích jízdních řádů (IDOS, www.cd.cz/spojeni) upozorňujeme cestující, že s platností od 5.7.2013 je vlak Os 28329 (jedoucí v sobotu) veden v celé trase v upravené DŘÍVĚJŠÍ poloze :

Kostelec u Jihlavy 19:10, ...
Třešť 19:22, ...
Telč příj.19:46 / odj.19:57, ...
Dačice 20:18, ...
Slavonice 20:47

Poznámka:
Ve vyhledávačích jízdních řádu nejsou u uvedených vlaků zapracovány změny platné od 5.7.2013.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9795
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 10:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že lidí z praktického provozu je tu dost aby sami řekli svůj názor na věc, ale osobně bych z toho seznání nedělal "dogma", že bez toho to nejde ani za zlatý prase. Aneb - pokud vyrazíte někam na trať, kde jste byli naposledy před rokem a to ještě možná (a maximálně opět krz seznání, nikoli s vlakem), stejně pak člověk mnohdy jen zírá na to, kde je a co tam je. O nějakých znalostech místních poměrů nemůže být ani řeč. Takže bych byl za to, aby to předpis umožnil, ale nesmělo by to být firovi nuceno, resp. musel by pak mít jistotu, že nebude vzápětí "jeb.n" za to, že jede pomaleji a opatrněji, než místní "letci".
Nevím jak dnes, ale když se před lety kutalo mezi Kolínem a Prahou a některé dálkové vlaky jezdily podle potřeby odklonem přes Nymburk, tak fírové v jistém hodně vzdáleném depu (kteří tam sice seznání oficielně měli, ale nikdy nevěděli, kdy a zda vůbec tam pojedou) navíc vyfasovali takový sešitek, kde byla odklonová trasa stručně popsána, tedy km polohy násvětidel, rychlosti, stahovačky a další zasadní "vychytávky", aby měl dotyčný aspoň nějaké tušení, kde se nachází a co by mělo následovat. Nebylo to všespasitelné, ale jako pomůcka to fungovalo a člověk byl pak jistější, když ho po 11 měsícich najednou "vzali na vexli doprava". Klidně by odbobné sešitky pro předpokládáné odklonové trasy mohly být vypracovány, uloženy u výpravčích v určitých stanicích a podle potřeby být použity.
BondRail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2012
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 10:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně v provozu:Vlaky jezdí narvané mezi Ústím a Kolínem cyklisty s koly a kapacita kolikrát nestačí nehledě na to,že by cestující-zákazníci ČD a.s.uvítaly,kdyby fungovaly úschovny zavazadel a úschovna kol ve stanicích.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 10:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za chvilku vezu 889 do Kolína a tak spočítám objektivně kola na 889 a 888 a večer podám zprávu.Záleží co tam bude za soupravu.
Tonda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 10:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin2: V případě, že fíra se rozhodne jet po trati, kde nemá poznání a něco se stane, pak zaměstnavatel je z obliga. Vždyť sám píšete, že DŘD říká, že osoba řídící drážní vozidlo musí být seznámená s traťovými poměry tratí, kde řídí drážní vozidlo. Takže pokud někde poznání nemá, tak tam nemá co jezdit. A pokud je to tak, jak tajemně naznačujete, že např. ne každý fíra z ČD Carga se tím řídí, pak je to jen a jen jeho riziko, nikoliv zaměstnavatele. Jiná věc by byla, kdyby prokázal, že ho tam třeba telefonicky strojmistr jet nutil i bez seznání pod pohrůžkou výpovědi, a i to je sporné.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7053
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 11:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BondRail: nehledě na to,že by cestující-zákazníci ČD a.s.uvítaly,kdyby fungovaly úschovny zavazadel a úschovna kol ve stanicích.

Si tak říkám, jestli by pak mělo vůbec cenu to kolo tahat.
Z Vašeho podání cítím lehkou nespokojenost, ale hlavním cílem dopravce je především přeprava lidí, což samozřejmě nevylučuje přepravu kol (cykloturisti jsou pak také zdrojem příjmů), jenže nemusí být vždy v silách uspokojit všechny naráz.
Nejlepší jsou pak skupinky třeba o 6 lidech, kteří nejsou schopni pochopit, že je prostě v ešusu rozdělím 1/2 na 1/2 do každých dvěří a berou to jako šikanu ze strany dráhy.
Mmch já také vlakem s kolem jezdím, ale snažím se co nejmíň překážet. Bohužel ne všichni cyklisti jsou takoví a mnozí razí heslo "nejdřív moje kolo a pak až ostatní cestující".

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 15:07:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC 272 Avala má už teď před Budapeští dle ,,maďarského babitronu" zpoždění 56 minut.

Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Capek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 15:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jesetice-Hermanicky t.c. provoz zastaven -uvolněné rameno u stozaru trakčního vedeni. Vlak 8275 projel. Elektricky nelze.

(Příspěvek byl editován uživatelem Capek.)
Capek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 16:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jesetice-Hermanicky 1555 hod. provoz obnoven.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14696
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 16:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC 276 v Břeclavi na čas.. BRno už +32
Pročpak to???
Beppe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 16:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porucha zab.zař. v Brně
noreg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.237
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 18:08:12    Odkaz na tento příspěvek  

Beppe: Je to samé i důvodem zpoždění dnešní sudé Hungarie? Až do Brna jela tak jak měla.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 18:19:05    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9351
Trať 180 | Plzeň - Domažlice - Furth im Wald (a zpět)
Úsek: Plzeň hlavní nádraží - Domažlice město Kraj: Plzeňský kraj

Počátek: 06.07.2013 16:18 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 06.07.2013 18:30 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 7420 bude asi 50 minut opožděn.
Vlak Os 7420 odřeknut v trati Domažlice-Domažlice město, cestující použijí následný spoj Os 27508.
Vlak Os 7455 odřeknut v trati Domažlice město-Domažlice, cestující použijí následný spoj Os 5783.

Poznámka:
Porucha motorových jednotek na vlaku Os 7420 ve stanici Plzeň hl.n.

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=9350
Počátek: 06.07.2013 15:30 Příčina: porucha zabezpečovacího zařízení
Plánovaný konec: 06.07.2013 18:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz v úseku Brno hl.n. - Brno-H.Heršpice omezen, mohou vznikat zpoždění až 40 min.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz v úseku Brno hl.n. - Brno-H.Heršpice omezen, mohou vznikat zpoždění až 40 min.

Poznámka:
Porucha zabezpečovacího zařízení ve směru Brno-H.Heršpice.
olimpik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2013
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 21:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tulák: nedal bys mi prosím odkaz na ten "maďarskej babitron"
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 22:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

olimpik: Na českém Babitronu je buďto v hlavičce nebo na mapě v levém dolním rohu odkaz "Zpoždění v cizině". A tam je i Maďarsko.
olimpik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2013
Odesláno Sobota, 06. července 2013 - 23:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: díky moc